» »

Omejevanje svobode in družbene posledice COVID-19

Omejevanje svobode in družbene posledice COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
25 / 40
»»

vostok_1 ::

https://www.barrons.com/articles/deutsc...

When Will Countries Lift Their Coronavirus Lockdowns? Deutsche Bank Offers Up A Blueprint.



So what happens when countries start to reopen in four to six weeks? Probably they will stagger their reopenings, and travel may be the last thing to get back to normal, say the analysts. They suggested immunity passports could be developed if the technology is there, otherwise travel may come with mandatory periods of self-isolation.



Thanks Deutsche Bank.
I see you're putting those bailout bags of money to good use.

Resno. To postaja epična tragi-komedija.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

Prosim sprejmite opravičilo, če malce soliram, ampak i've got tons of critical information:

http://www3.weforum.org/docs/WEF_The_Kn...

Stran 15 (no, če imate čas kar preberite vse, ker je pure gold):

Building traveller status
1 zvezdica:
Traveller can securely share biometric and biographic information after enrolment in TruID application


2 zvezdici:
Traveller builds their status by requesting attestations, e.g. certificates from university, bank statement or vaccination etc.


3 zvezdice:
Traveller shares attestations needed for visa application (e.g. L1 for work purposes). Based on information shared, the traveller receives a visa from country X


4 zvezdice:
For a following trip, upon arrival the traveller may go to a Known Traveller lane for expedited process due to their low-risk profile


5 zvezdic:
Traveller continues to build their status every time identity information is added or shared


Importantly, as it is currently proposed, travellers will consolidate attestations into a Known Traveller profile and increasingly strengthen their claim to compliance, trust and legitimacy as a traveller. People continue to build the Known Traveller status by acquiring more attestations, thereby contributing to a more secure and seamless traveller journey for all stakeholders



Ljudje. To ni iz Alex Jonesa. To je World Economic Forum.


Surreal. F****** surreal.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vilicarist ::

Kdaj gremo na ulice
bmw = brings me women

dj cotto ::

Si bom jutri tole prebral.

Ko sem mesec dni nazaj nekje razmišljal, da je bil v času krize v Wuhanu forum v Davosu, sem še sam dobil občutek, da sem morda "teoretik zarote".

louser ::

vostok_1 je izjavil:

Imam, a ne več dolgo. Sicer pa imam vse izklopljeno.

Kaj imaš izklopljeno?

vostok_1 je izjavil:

Now, in a divided country, efficient and farsighted government is necessary to overcome obstacles unprecedented in magnitude and global scope. Sustaining the public trust is crucial to social solidarity, to the relation of societies with each other, and to international peace and stability.


https://www.henryakissinger.com/article...


Deaths/1M pop:
USA: 67

~Worldmeters, 13.4.


Unprecedented in magnitude an global scope? New and farsighted government?

Are you fucking kidding me?
67 pretežno starostnikov na 1M populacije je umrlo, pa še to z vprašljivo metodologijo beleženja smrti covida.
In sedaj moramo komplet svet renovirat, vse spremenit in zaupat onim zgoraj?
Kar je unprecedented je to, da je to novi 9/11 on an unprecedented scale.


Seriously, is anyone actually buying this shit?

Vsako leto jih v bolnišnici umre več zaradi okužb, ki jih staknejo tam.
Nihče ni mignil niti s prstom. In grem stavit, da še nekaj let nihče ne bo.
Ampak korona nas bo vse ubila - baje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

LeQuack ::

Kdo je torej splaniral koronavirus, katera država ima največ od tega. Američani, Rusi, Kitajci?
Quack !

billy ::

V evropi zgleda Švedska in Švica.

lexios ::

vostok_1 je izjavil:

https://www.barrons.com/articles/deutsc...

When Will Countries Lift Their Coronavirus Lockdowns? Deutsche Bank Offers Up A Blueprint.



So what happens when countries start to reopen in four to six weeks? Probably they will stagger their reopenings, and travel may be the last thing to get back to normal, say the analysts. They suggested immunity passports could be developed if the technology is there, otherwise travel may come with mandatory periods of self-isolation.



Thanks Deutsche Bank.
I see you're putting those bailout bags of money to good use.

Resno. To postaja epična tragi-komedija.


Imho, point samokarantene je bil v "flattening the curve", da se nabavi opremo in pridobi čas v zdravstvu, za pripravo/izogib kolapsa. Sedaj tudi več vemo, dela se na cepivu... Kaj bo z virusom čez poletje in jeseni pravzaprav nihče ne ve zagotovo. Sars smo l. 2003 zajezili v cca. pol leta, se mi zdi, covid je kot kaže bolj obsežna pandemija. Glede čredne imunosti je še kup neznank, ampak kot že rečeno, da se prepreči ekonomsko apokalipso, bi od neke točke v bližnji prihodnosti dalje, morali odločitve o ukrepih prepusti demokraciji.

Torej, da se odloči vsak sam. Vsak pazi nase, kolikor se mu zdi potrebno, brez občinskih predpisov mame države, brez monitoringa populacije in ostalih butastih represivnih idej; nimam pa nič proti, če se za prehajanje meje uvaja 7-14 dnevne karantene... Epidemijo se lahko (s predpisanim časom trajanja ukrepov 1 leta npr.), omeji z nošnjo mask, in s tem, da se omeji skupinske dogodke kot so koncerti, festivali... Kdor lahko in želi delat od doma naj dela od doma, ni pa nobene potrebe po tem da se zapira urade, pošte, banke in ostale dejavnosti, ki zmanjšujejo možnost okužbe. Mednarodni transport pošiljk lahko poteka z zamudo (dezinfekcije in karantena za pošiljke), ni pa potrebe da se mednarodne povezave ukinja, za vsak nov izbruh, pa naj poštarji in uradniki nosijo hazmat suits, če hočejo. Več povdarka bi moralo biti predvsem na učinkovitih ukrepih za zaščito starejšega dela populacije. V DSO-jih bi se lahko poostrilo skrb za higieno in poostrilo karanteno tudi za osebje, izoliralo okužene... Konec koncev pa bi se z večjim številom testov tudi bolj točno vedelo kje smo. Skratka, obstaja nek kompromis...

Glede na nekatere ideje (pa tudi izjave JJ, Kacina in kompanije pred dnevi), pa se lahko res vprašaš, ali nima vostok vsaj nekaj prav... Recimo to, da oblast izkorišča situacijo! In glede na prenaseljenost sveta, demografijo, ekonomijo... recimo še kaj...

V zvezi z bankami pa takole, osebno dvomim, da gre za samomor: https://www.dw.com/en/german-state-fina...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

lexios ::

LeQuack je izjavil:

Kdo je torej splaniral koronavirus, katera država ima največ od tega. Američani, Rusi, Kitajci?


Tisti, ki si lahko privošči prekupčevat z zdravstveno opremo, to se pa ve kateri % prebivalstva je. >:D

c3p0 ::

dj cotto je izjavil:


Ko sem mesec dni nazaj nekje razmišljal, da je bil v času krize v Wuhanu forum v Davosu, sem še sam dobil občutek, da sem morda "teoretik zarote".


In če bi kaj preveč omenil, bi gotovo bil flatearther in zasmehovan. Ta psyop jim je odlično uspel. Na koncu bomo res dobili posebna sončna očala in lovili kuščarje. ;D

Slopek ::


predstavnica UN, eno leto prej...dogaja se, dogaja
pa zakaj ne dela...res zanimiv govor, ki lepo nakaže, kam pes taco moli. vse kar se dogaja je plan, za marsikaj, le za našo dobrobit ne...poglejte na yt, ker ne vem, zakaj je neka na pol cenzura na določene posnetke

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

lexios ::

Rosa lepo razloži kaj se dogaja zadnjih 20 let. Ekofašizem imamo že dolgo, ekonomskega tudi:


Vojna z virusom pa vbistvu trgovinska vojna - the downfall of the west and rize of the east:

lexios ::

Pa še tole, ker se pojavljajo vprašanja kdo (katera država) ima največ od tega apokalizma in hypa okoli virusa? Kaj imajo skupnega google, fb, amazon, yt, ST in mediji? Razen cenzure?

el_bahattee ::

LeQuack je izjavil:

Kdo je torej splaniral koronavirus, katera država ima največ od tega. Američani, Rusi, Kitajci?

Zelo verjetno nihče. Prizadet je cel svet, nobena vlada ni bila pripravljena na tako situacijo. Pristaši teorij zarot bodo pač vedno našli neko zgodbo in jo napihnili.
Come to my center, you enter the winter.

vostok_1 ::

vilicarist je izjavil:

Kdaj gremo na ulice


Ko te bo face recognition camera posnela, predvidevam, da boš zgubil nekaj zvezdic in postal "high-risk" oseba.

louser je izjavil:

Kaj imaš izklopljeno?

Vse appe z napisom google. Sicer pa mobi postane kar useless.
Ampak to je začasna rešitev.

louser je izjavil:

Vsako leto jih v bolnišnici umre več zaradi okužb, ki jih staknejo tam.
Nihče ni mignil niti s prstom. In grem stavit, da še nekaj let nihče ne bo.
Ampak korona nas bo vse ubila - baje.


Vazelin nakupovalne vrečke najprej pusti v kleti nekaj dni...just in case...

LeQuack je izjavil:

Kdo je torej splaniral koronavirus, katera država ima največ od tega. Američani, Rusi, Kitajci?


To je povsem zastarela percepcija sveta...če je sploh bila kdaj veljavna.
Globalni eliti so države kot nam občine.
Neka arbitrarna upravna razmejitev, ki jo redno prečkajo brez večjega pomisleka. V času karantene pa z papirji, ki jim je zrihtal prijatelj na upravni enoti za eno pivo.
Želiš praktični prikaz?
Ko je naš slavni kolesar postal low-tier elita, praktično potuje po evropi kot ti po občinah.
Vikend tu, stanovanje tam.

lexios je izjavil:



Imho, point samokarantene je bil v "flattening the curve", da se nabavi opremo in pridobi čas v zdravstvu, za pripravo/izogib kolapsa. Sedaj tudi več vemo, dela se na cepivu... Kaj bo z virusom čez poletje in jeseni pravzaprav nihče ne ve zagotovo. Sars smo l. 2003 zajezili v cca. pol leta, se mi zdi, covid je kot kaže bolj obsežna pandemija. Glede čredne imunosti je še kup neznank, ampak kot že rečeno, da se prepreči ekonomsko apokalipso, bi od neke točke v bližnji prihodnosti dalje, morali odločitve o ukrepih prepusti demokraciji.

Torej, da se odloči vsak sam. Vsak pazi nase, kolikor se mu zdi potrebno, brez občinskih predpisov mame države, brez monitoringa populacije in ostalih butastih represivnih idej; nimam pa nič proti, če se za prehajanje meje uvaja 7-14 dnevne karantene... Epidemijo se lahko (s predpisanim časom trajanja ukrepov 1 leta npr.), omeji z nošnjo mask, in s tem, da se omeji skupinske dogodke kot so koncerti, festivali... Kdor lahko in želi delat od doma naj dela od doma, ni pa nobene potrebe po tem da se zapira urade, pošte, banke in ostale dejavnosti, ki zmanjšujejo možnost okužbe. Mednarodni transport pošiljk lahko poteka z zamudo (dezinfekcije in karantena za pošiljke), ni pa potrebe da se mednarodne povezave ukinja, za vsak nov izbruh, pa naj poštarji in uradniki nosijo hazmat suits, če hočejo. Več povdarka bi moralo biti predvsem na učinkovitih ukrepih za zaščito starejšega dela populacije. V DSO-jih bi se lahko poostrilo skrb za higieno in poostrilo karanteno tudi za osebje, izoliralo okužene... Konec koncev pa bi se z večjim številom testov tudi bolj točno vedelo kje smo. Skratka, obstaja nek kompromis...

Glede na nekatere ideje (pa tudi izjave JJ, Kacina in kompanije pred dnevi), pa se lahko res vprašaš, ali nima vostok vsaj nekaj prav... Recimo to, da oblast izkorišča situacijo! In glede na prenaseljenost sveta, demografijo, ekonomijo... recimo še kaj...

V zvezi z bankami pa takole, osebno dvomim, da gre za samomor: https://www.dw.com/en/german-state-fina...



Jaz nisem nikoli razumel te skepse proti zarotnim teorijam.
Ajde, da so dejanski reptiljanci na oblasti, je bullšit, četudi Clintonova je prišla precej blizu.
Ne, gre enostavno za dva starejša bogataša v Davosu, ki ob martiniju na verandi čvekata, kako bi želeli videt svet. Pa nato en predlaga...a ne bi mi naredili nek sistem 5 zvezdic, da malo sprostimo te letališča? Nenazadnje moram vedno čakat uro, da se sprosti steza itd.
Kar je za njih redni biznis as usual, je za nas conspiracy.
Imaš pa še seveda secret societies o katerih se morda kanček pretirava na Infowarsu, ampak agenda zadaj pa je realna.

c3p0 je izjavil:

dj cotto je izjavil:


Ko sem mesec dni nazaj nekje razmišljal, da je bil v času krize v Wuhanu forum v Davosu, sem še sam dobil občutek, da sem morda "teoretik zarote".


In če bi kaj preveč omenil, bi gotovo bil flatearther in zasmehovan. Ta psyop jim je odlično uspel. Na koncu bomo res dobili posebna sončna očala in lovili kuščarje. ;D


Kot sem že pisal zgoraj. Mednarodni potniki, boste morda kmalu dobili nek proto-sistem kreditnih točk. Razen če menite, da je World Economic Forum neka TheOnion type platforma.

el_bahattee je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Kdo je torej splaniral koronavirus, katera država ima največ od tega. Američani, Rusi, Kitajci?

Zelo verjetno nihče. Prizadet je cel svet, nobena vlada ni bila pripravljena na tako situacijo. Pristaši teorij zarot bodo pač vedno našli neko zgodbo in jo napihnili.


To je pač klasično zamahovanje z roko.
Prizadeti niso vsi, ampak trenutno nekateri delajo rekordne profite.
Tistim pomembnim je to zgolj priložnost za realizacijo svojih ciljev.

PS. Makron, Merklova, Boris niso pomembni btw. Vsaj za Makrona se jasno ve kdo so njegovi sponzorji.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

MadMen ::

vostok_1 je izjavil:


Jaz nisem nikoli razumel te skepse proti zarotnim teorijam.

Tako kot večina ljudi z vsiljivi paranoičnimi misli.

Zakaj je potreben biti skeptik teorij zarot? Ker lahko podvomiš v vsak aspekt življenja, kar ne prinaša nobene koristi.

lexios ::

el_bahattee je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Kdo je torej splaniral koronavirus, katera država ima največ od tega. Američani, Rusi, Kitajci?

Zelo verjetno nihče. Prizadet je cel svet, nobena vlada ni bila pripravljena na tako situacijo. Pristaši teorij zarot bodo pač vedno našli neko zgodbo in jo napihnili.


Pozabljate, da ni pomembno ali je kdo splaniral koronavirus ali ne - to "black swan event" situacijo se zagotovo izkorišča za različne interese, od tam dalje se pa zgodi "butterfly effect"... Domine že padajo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

vostok_1 ::

MadMen je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Jaz nisem nikoli razumel te skepse proti zarotnim teorijam.

Tako kot večina ljudi z vsiljivi paranoičnimi misli.

Zakaj je potreben biti skeptik teorij zarot? Ker lahko podvomiš v vsak aspekt življenja, kar ne prinaša nobene koristi.


Eppur še čakamo sadamove kontejnerje sarina.

Epsteinov toaletni papir pa kot kaže je bil narejen iz karbonskih vlaken.

Ja in seveda. Kmalu boste dobili sistem točkovanja. Courtesy of Davos.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

3p ::

vostok_1 je izjavil:

Jaz nisem nikoli razumel te skepse proti zarotnim teorijam.
Ajde, da so dejanski reptiljanci na oblasti, je bullšit, četudi Clintonova je prišla precej blizu.
Ne, gre enostavno za dva starejša bogataša v Davosu, ki ob martiniju na verandi čvekata, kako bi želeli videt svet. Pa nato en predlaga...a ne bi mi naredili nek sistem 5 zvezdic, da malo sprostimo te letališča? Nenazadnje moram vedno čakat uro, da se sprosti steza itd.
Kar je za njih redni biznis as usual, je za nas conspiracy.


Jaz pa nikoli te vere, v to da se neki zarotniki uspejo kaj dogovoriti in to tudi izpeljati. In vse to, ne da bi kdo vse skupaj sčvekal. Če so tako sposobni, potem je najbrž tudi prav, da iz zarotniških dvorov vodijo svet.

Predstavljaj si, da tebi, meni in 18 drugim slo-techarjem nekdo ponudi goro denarja, da izpeljemo svetovno zaroto. Kaj bi nastalo? Še leta bi snemali komedije o tem. :D

lexios ::

Jaz nisem nikoli razumel te skepse proti zarotnim teorijam.
Ajde, da so dejanski reptiljanci na oblasti, je bullšit, četudi Clintonova je prišla precej blizu.
Ne, gre enostavno za dva starejša bogataša v Davosu, ki ob martiniju na verandi čvekata, kako bi želeli videt svet. Pa nato en predlaga...a ne bi mi naredili nek sistem 5 zvezdic, da malo sprostimo te letališča? Nenazadnje moram vedno čakat uro, da se sprosti steza itd.
Kar je za njih redni biznis as usual, je za nas conspiracy.
Imaš pa še seveda secret societies o katerih se morda kanček pretirava na Infowarsu, ampak agenda zadaj pa je realna.


Nisem skeptičen glede vsega, kot rečeno, ne glede na izvor, so v ozadju parcialni interesi posameznikov, korporacij, 1% elite... Posledice teh interesov je vpliv na širše dogajanje v družbi, domino efekt itd. Navsezadnje imamo zato gospodarske krize vsakih 10-20 let! Folk pa si besedno zvezo "teorija zarote" (včasih) napačno razlaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

vostok_1 ::

3p je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Jaz nisem nikoli razumel te skepse proti zarotnim teorijam.
Ajde, da so dejanski reptiljanci na oblasti, je bullšit, četudi Clintonova je prišla precej blizu.
Ne, gre enostavno za dva starejša bogataša v Davosu, ki ob martiniju na verandi čvekata, kako bi želeli videt svet. Pa nato en predlaga...a ne bi mi naredili nek sistem 5 zvezdic, da malo sprostimo te letališča? Nenazadnje moram vedno čakat uro, da se sprosti steza itd.
Kar je za njih redni biznis as usual, je za nas conspiracy.


Jaz pa nikoli te vere, v to da se neki zarotniki uspejo kaj dogovoriti in to tudi izpeljati. In vse to, ne da bi kdo vse skupaj sčvekal. Če so tako sposobni, potem je najbrž tudi prav, da iz zarotniških dvorov vodijo svet.

Predstavljaj si, da tebi, meni in 18 drugim slo-techarjem nekdo ponudi goro denarja, da izpeljemo svetovno zaroto. Kaj bi nastalo? Še leta bi snemali komedije o tem. :D


To ni res. Ker že tu določeni 4-je kar uspešno vodijo "zaroto".
And besides. Itak ne vsem. Če dajo meni pa zagotovo.

lexios je izjavil:

Jaz nisem nikoli razumel te skepse proti zarotnim teorijam.
Ajde, da so dejanski reptiljanci na oblasti, je bullšit, četudi Clintonova je prišla precej blizu.
Ne, gre enostavno za dva starejša bogataša v Davosu, ki ob martiniju na verandi čvekata, kako bi želeli videt svet. Pa nato en predlaga...a ne bi mi naredili nek sistem 5 zvezdic, da malo sprostimo te letališča? Nenazadnje moram vedno čakat uro, da se sprosti steza itd.
Kar je za njih redni biznis as usual, je za nas conspiracy.
Imaš pa še seveda secret societies o katerih se morda kanček pretirava na Infowarsu, ampak agenda zadaj pa je realna.


Nisem skeptičen glede vsega, kot rečeno, ne glede na izvor, so v ozadju parcialni interesi posameznikov, korporacij, 1% elite... Folk pa si besedno zvezo "teorija zarote" napačno razlaga.


To se strinam. Marsikoga dobesedno zmrzi ko sliši to besedno zvezo in "tune-out".
Za uspešno spopadanje v oceanu teorij zarote mora biti oseba konkretno znanstveno in zgodovinsko podkovana. Takrat gre.
Če pa greš v to kot tabula rasa, pa razumem, da lahko hitro se zaide v razne interdimenzionalne demone.
Which i hope they exist, because it sounds cool a s f***.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

Sicer pa predlagam, da ne zaidemo preveč v filozofske pogovore.


Anyway. WEF predvideva socialne točke za potnike. Kaj menite?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

c3p0 ::

3p je izjavil:


Predstavljaj si, da tebi, meni in 18 drugim slo-techarjem nekdo ponudi goro denarja, da izpeljemo svetovno zaroto. Kaj bi nastalo? Še leta bi snemali komedije o tem. :D


Gora denarja te lahko pripelje le do neke točke. Za naprej moraš biti požegnan.

vostok_1 je izjavil:


Anyway. WEF predvideva socialne točke za potnike. Kaj menite?


Menimo, da bo to realnost, Kitajci so le pilotski projekt. Odvisno le, katera kriza bo primerno velika, da bo narod sam prosil za to.
Tudi gotovina bo počasi šla, še na tem forumu se marsikomu to zdi "ful fajn", ker bo to problem za (nekatere) baddies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Konlov ::

Ne štekam čist dohtarjev. Ni nobenih pregledov, bolnišnice (derma...ipd) zaprto, govorijo pa vsi o požrtvovalnosti in preobremenjenosti. A na račun 20%, ki res vsaka jim čast zdele, se jih 80% šlepa, ali kako?

vilicarist ::

Konlov je izjavil:

Ne štekam čist dohtarjev. Ni nobenih pregledov, bolnišnice (derma...ipd) zaprto, govorijo pa vsi o požrtvovalnosti in preobremenjenosti. A na račun 20%, ki res vsaka jim čast zdele, se jih 80% šlepa, ali kako?

mi sploh ne rabimo korone da nam sesuje zdravstvo, mi smo ga raje kr sami izklopili
bmw = brings me women

el_bahattee ::

3p je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Ne, gre enostavno za dva starejša bogataša v Davosu, ki ob martiniju na verandi čvekata, kako bi želeli videt svet. Pa nato en predlaga...a ne bi mi naredili nek sistem 5 zvezdic, da malo sprostimo te letališča? Nenazadnje moram vedno čakat uro, da se sprosti steza itd.
Kar je za njih redni biznis as usual, je za nas conspiracy.


Jaz pa nikoli te vere, v to da se neki zarotniki uspejo kaj dogovoriti in to tudi izpeljati. In vse to, ne da bi kdo vse skupaj sčvekal. Če so tako sposobni, potem je najbrž tudi prav, da iz zarotniških dvorov vodijo svet.

Predstavljaj si, da tebi, meni in 18 drugim slo-techarjem nekdo ponudi goro denarja, da izpeljemo svetovno zaroto. Kaj bi nastalo? Še leta bi snemali komedije o tem. :D

Odlično povedano, to je glavni razlog, zakaj ne verjemem v večino teh teorij zarot. Se pravi, verjamem, da neke vplivne skupine delajo načrte in poskušano vplivati, ampak da bi jim pa kar vse uspelo, kot so si zamislili, to pa ni verjetno. Preveč faktorjev je tu, ki jih nikoli ne morejo predvideti, sploh na svetovnem nivoju. Ampak pristaši teorij zarot tega nočejo razumeti, mogoče gledajo preveč ameriških filmov ali pa so paranoiki po naravi.
Come to my center, you enter the winter.

vostok_1 ::

c3p0 je izjavil:


Gora denarja te lahko pripelje le do neke točke. Za naprej moraš biti požegnan.



To je res. Denar je zgolj vstopnica za v klub.

el_bahattee je izjavil:

3p je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Ne, gre enostavno za dva starejša bogataša v Davosu, ki ob martiniju na verandi čvekata, kako bi želeli videt svet. Pa nato en predlaga...a ne bi mi naredili nek sistem 5 zvezdic, da malo sprostimo te letališča? Nenazadnje moram vedno čakat uro, da se sprosti steza itd.
Kar je za njih redni biznis as usual, je za nas conspiracy.


Jaz pa nikoli te vere, v to da se neki zarotniki uspejo kaj dogovoriti in to tudi izpeljati. In vse to, ne da bi kdo vse skupaj sčvekal. Če so tako sposobni, potem je najbrž tudi prav, da iz zarotniških dvorov vodijo svet.

Predstavljaj si, da tebi, meni in 18 drugim slo-techarjem nekdo ponudi goro denarja, da izpeljemo svetovno zaroto. Kaj bi nastalo? Še leta bi snemali komedije o tem. :D

Odlično povedano, to je glavni razlog, zakaj ne verjemem v večino teh teorij zarot. Se pravi, verjamem, da neke vplivne skupine delajo načrte in poskušano vplivati, ampak da bi jim pa kar vse uspelo, kot so si zamislili, to pa ni verjetno. Preveč faktorjev je tu, ki jih nikoli ne morejo predvideti, sploh na svetovnem nivoju. Ampak pristaši teorij zarot tega nočejo razumeti, mogoče gledajo preveč ameriških filmov ali pa so paranoiki po naravi.


Tvoje mnenje ni bazirano na ničemer kar ni tvoje osebno mnenje.
Sicer imaš pravico do njega, ampak to ne pomeni, da imaš prav.

Ampak ok, ne bom filozofiral preveč o naravi teorij zarot.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Konlov ::

Turizem, gostinci: sedaj je čas, da prijavite škodo na zavarovalnice, oziroma odprete zaboj, kamor ste shranjevali za hude čase...

vostok_1 ::

@Konlov
Louis ima res odlično perspektivo in mnenje na to temo



Rule of law in same rules for everybody je osnovni koncept civilizacije.
Ko se začne to kršit je seme razkroja posejano.
In mislim, da smo v tej fazi.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

louser ::

Vse appe z napisom google. Sicer pa mobi postane kar useless.
Ampak to je začasna rešitev.

Menda razumeš, da dokler imaš Gugl servise, ti Gugl vseeno sledi?
Pa tudi, če jih nimaš, ti sledi.

lotar123 ::

louser je izjavil:

Vse appe z napisom google. Sicer pa mobi postane kar useless.
Ampak to je začasna rešitev.

Menda razumeš, da dokler imaš Gugl servise, ti Gugl vseeno sledi?
Pa tudi, če jih nimaš, ti sledi.


pPa sej tukaj ni nobenga problema, kdor se prostovoljno odloči da mu sledijo, naj mu pač sledijo. Nikakor pa ni mogoče skupini ki se je za to odločila podeliti večje pravice po gibanju, kot pa skupini, ki se ne odloči za sledenje. Drugače pač to ni prostovoljna odločitev!

billy ::

Kako pa vemo, da se je nekdo prostovoljno odločil?

Ni tako enostavno in za takšen poseg v zasebnost, bi moralo odločati samo sodišče.
In to, da lahko države kupijo podatke od gugla kliče na prihodnjo debato.

lotar123 ::

billy je izjavil:

Kako pa vemo, da se je nekdo prostovoljno odločil?

Ni tako enostavno in za takšen poseg v zasebnost, bi moralo odločati samo sodišče.
In to, da lahko države kupijo podatke od gugla kliče na prihodnjo debato.


Če se nekdo namesti aplikacijo na telefon je to verjetno prostovoljna odločitev ali pač?

billy ::

Če je temu tako, zakaj moramo imeti "kuki" manijo na vsaki spletni strani in potrditev v privolitev osebnih podatkov na vsakem koraku.

Ljudje so pač nevedni. Lahko ti sosed inštalira, otrok, ne vem...marsikdo pač.

Enako se ne pušča nabite pištole na mizi, nikoli ne veš kdo jo nehote sproži.

louser ::

lotar123 je izjavil:

louser je izjavil:

Vse appe z napisom google. Sicer pa mobi postane kar useless.
Ampak to je začasna rešitev.

Menda razumeš, da dokler imaš Gugl servise, ti Gugl vseeno sledi?
Pa tudi, če jih nimaš, ti sledi.


pPa sej tukaj ni nobenga problema, kdor se prostovoljno odloči da mu sledijo, naj mu pač sledijo. Nikakor pa ni mogoče skupini ki se je za to odločila podeliti večje pravice po gibanju, kot pa skupini, ki se ne odloči za sledenje. Drugače pač to ni prostovoljna odločitev!

Zakaj ne?
Jaz kot gozdar lahko grem na Bled po kremšnite, potem pa v Portorož pogledat obalo.
Navadna raja pa sme zgolj po nujnih opravkih.

lexios ::

Zadel je bistvo, natanko to je tudi point krize v tej epidemiji in bistvo problema v prejšnjih krizah - socializacije izgub in privatizacije dobičkov, na ta račun smo že zapufali N mladih generacij in folk še kar verjame pravljicam o solidarnosti, medtem ko se med narod deli "drobiž":

vostok_1 je izjavil:

@Konlov
Louis ima res odlično perspektivo in mnenje na to temo



Rule of law in same rules for everybody je osnovni koncept civilizacije.
Ko se začne to kršit je seme razkroja posejano.
In mislim, da smo v tej fazi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

vostok_1 ::

louser je izjavil:

Vse appe z napisom google. Sicer pa mobi postane kar useless.
Ampak to je začasna rešitev.

Menda razumeš, da dokler imaš Gugl servise, ti Gugl vseeno sledi?
Pa tudi, če jih nimaš, ti sledi.


True, zato pa pravim, da je to temporary.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

lexios ::

Bistvo tega kar Luois pove, v malce širši sliki in posledicah:

vostok_1 ::

Yup.
Ampak nekateri se še vedno sprašujejo, komu le je ta kriza koristila. "Čes, da smo vsi izgubili."

Sicer razumem to pozicijo. Ampak to so isti ljudje, mi mislijo da je Macron nek pomemben in resen svetovni voditelj.
Preverijo pa ne kdo ga je v resnici "nastavil".
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vilicarist ::

lotar123 je izjavil:

billy je izjavil:

Kako pa vemo, da se je nekdo prostovoljno odločil?

Ni tako enostavno in za takšen poseg v zasebnost, bi moralo odločati samo sodišče.
In to, da lahko države kupijo podatke od gugla kliče na prihodnjo debato.


Če se nekdo namesti aplikacijo na telefon je to verjetno prostovoljna odločitev ali pač?

Odločitev med 'ti bomo sledili in ne boš zaprt' in 'zaprt brez razloga do nadaljnjega (sledili ti bomo vseeno)' pač ni nobena odločitev.
bmw = brings me women

el_bahattee ::

vostok_1 je izjavil:

Tvoje mnenje ni bazirano na ničemer kar ni tvoje osebno mnenje.
Sicer imaš pravico do njega, ampak to ne pomeni, da imaš prav.

Ampak ok, ne bom filozofiral preveč o naravi teorij zarot.

Tako kot tudi tvoje mnenje ne bazira na nikakršnih resnih dokazih. Sicer imaš pravico do njega, ampak to ne pomeni, da imaš prav. Jaz poskušam gledat na stvari čimbolj realistično, ti pa predvidevaš, da je kompleksne načrte na svetovnem nivoju mogoče izpeljati, natanko kot so bili zamišljeni. Nobeden od naju seveda ne more dokazati, da ima prav. Mi je pa včasih prav zanimivo brati take pristaše teorij zarot, ker se zdi, kot da pri vseh teh svojih razlagah teorij in strašenjem dejanso napol uživate. :D
Come to my center, you enter the winter.

LeQuack ::

Konlov je izjavil:

Turizem, gostinci: sedaj je čas, da prijavite škodo na zavarovalnice, oziroma odprete zaboj, kamor ste shranjevali za hude čase...


Firme vedo da bodo izgube socializirane (ker imajo delavce za talce), profiti pa gredo samo lastnikom v žep. Če bi plačevali zavarovanje bi bil to stran vržen denar za njih.
Quack !

vostok_1 ::

el_bahattee je izjavil:

natanko kot so bili zamišljeni.


Citat tega bož težko našel v mojih sporočilih.
Ker to ni kar trdim.

Zakaj pa misliš, da se izkorišča krize?
Zato ker je odlična priložnost za porinit naprej svoje plane.

In kot rečeno. Tvoj "realističen" pogled na svet bom sprejel takrat ko mi bo nekdo pokazal Sadamove WMDje ali se nekdo obesil s toalet papirjem sredi suicide watch-a.
Do takrat pa bo ta "realističen" pogled žal ostal v navednicah.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

lexios ::

Tako kot tudi tvoje mnenje ne bazira na nikakršnih resnih dokazih. Sicer imaš pravico do njega, ampak to ne pomeni, da imaš prav. Jaz poskušam gledat na stvari čimbolj realistično...


Potek dogodkov do sedaj, od začetka izbruha do danes, je opisan zelo realistično (ne glede na teorije o izvoru virusa). Pred tedni, v začetku marca, smo nekateri že govorili, da "morja" letos, kljub sprostitvi ukrepov maja, ne bo. Da smrtnost ni 35x večja kot pri gripi, čeprav 0,5-1% statistika vseeno ni zanemarljiva; da maske s primernim filtrom zaščitijo, kljub izjavam politike in NIJZ; da se bo situacijo izkoristilo na različne načine omenjene v začetnih vrsticah te teme ( https://slo-tech.com/novice/t763762#crta ); da bo lockdownom sledil nov "črni labod"... Itn.

Ampak nekateri imajo "realističen" pogled na svet in težave rešujejo z motorko: https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

lexios ::

PS: a ni en gozdar razlagal tu po forumu, da se z motorko v pritljažniku brez omejitev vozi po celi Sloveniji, od Portoroža do Bleda? >:D

vilicarist ::

se še komu zdi, da je ta korona nateg stoletja?
bmw = brings me women

Alien123 ::

vilicarist je izjavil:

se še komu zdi, da je ta korona nateg stoletja?


Vprašaj mrtve

vostok_1 ::

Alien123 je izjavil:

vilicarist je izjavil:

se še komu zdi, da je ta korona nateg stoletja?


Vprašaj mrtve


"Se še komu zdi, da je bila vojna v iraku nateg desetletja?"

Vprašaj mrtve iračane.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

dj cotto ::

Sam obstoj virusa najbrž ne. Vse kar se okoli njega dogaja, vsekakor.

lexios ::

Zdj, ko številke upadajo, bo še zanimivo spremljat ukrepe... gre kdo stavit, da bomo še vedno poslušali izjave o preventivnih (represivnih) ukrepih, tudi če bodo 1 mesec na grafikonih same 0?
««
25 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18120395 (10653) WizzardOfOZ

Protiustavnost ukrepov vlade (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38131015 (26973) Smrekar1

Statistika in COVID-19 (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1663100793 (73803) BigWhale

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36941560 (26347) AndrejO

Več podobnih tem