» »

Omejevanje svobode in družbene posledice COVID-19

Omejevanje svobode in družbene posledice COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
16 / 40
»»

louser ::

A je pripadnikom Jajoizma že dopovedal, da manj kot daš svobode revolucionarjev, večja je možnost za nastanek revolucije?

xx23 ::

Kako je ta ukrep z občinami v skladu z ustavo? No, sej že prej so bli mnogi diskriminirani glede na lokacijo, zdej je pa to dejansko napisano na papirju.

xx23 ::

In pa seveda sledenje prek telefonov. Ta teden še s soglasjem, drug teden, kdo ve.

WizzardOfOZ ::

Ali si ti prebral, kaj piše za sledenje telefonom v originalni novici al si samo prebral nek skupek, ki so ti ga pripravili drugi?

Sledenje telefonom je za tiste, ki pridejo iz tujine nazaj v slovenijo, pa hočejo v samokaranteno namesto v karanteno, ki jo je postavila država. V tem primeru soglašajo, da bodo imeli telefon stalno s sabo in da država lahko preverja, če se držijo samokarantene.

louser ::

Dva problema, ki lahko nastaneta.
Poljubnim osebam se lahko določi nesmiselna karantena. Recimo tega in onega datuma si bil na tem kraju, kjer se je pojavil virus.
Taka oseba recimo mora iti delati, ker ne kaže nobenih znakov. Ker ne more biti v karanteni se mu mimo sodišča določi zasledovanje.

A vidiš možnosti za zlorabo?
Vsak normalen jih.

Se pravi dva pogoja potrebna: fikcijski razlog za izolacijo
In
Zasledovanje mimo odredbe sodnika in proti volji te osebe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

;-) ::

Louser kam bos pa vtakno vstop v tuje stanovanje, ki je novo pooblastilo policistov...tudi brez naloga torej?

WizzardOfOZ ::

louser je izjavil:

Dva problema, ki lahko nastaneta.
Poljubnim osebam se lahko določi nesmiselna karantena. Recimo tega in onega datuma si bil na tem kraju, kjer se je pojavil virus.
Taka oseba recimo mora iti delati, ker ne kaže nobenih znakov. Ker ne more biti v karanteni se mu mimo sodišča določi zasledovanje.

A vidiš možnosti za zlorabo?
Vsak normalen jih.

Se pravi dva pogoja potrebna: fikcijski razlog za izolacijo
In
Zasledovanje mimo odredbe sodnika in proti volji te osebe


Še en ki ni prebral vsega. Tisti, ki pride iz tujine in hoče v samokaranteno (torej domov), namesto v državno karanteno, podpiše, da lahko sledijo njegovemu telefonu, ki ga bo imel ves čas s sabo.
To je za tiste, ki prihajajo iz tujine nazaj v slovenijo in morajo biti v 14 dnevni izolaciji, pa so jih že prvi dan videli, kako so kršili to samokaranteno in hodili naokoli.

Zgodovina sprememb…

louser ::

To je idealni scenarij, drži. Drži tudi, da na turističnih destinacijah ni bilo gore ljudi na kupu, a smo vseeno pričeli sprejemati nove ukrepe, ki bi kaznovali tiste neobstoječe ljudi, ki so se v mašah sprehajali po trgu v Portorožu in na veliko sprehajali po Bledu.

Medij našega predsednika je še nekaj mesecev nazaj trdil, da je višanje minimalko tudi zdravstvenega osebja nesmiseln ukrep. Danes trdi isti medij, da si ti ljudje zaslužijo več.

Jaz na tvojem mestu takim bolnikom, ki so rušitev demokracije že izvajali (1994) ne bi verjel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Massacra ::

Sem vam govoril pred leti, da mamo preveč občin! :))

WizzardOfOZ ::

louser je izjavil:

To je idealni scenarij, drži. Drži tudi, da na turističnih destinacijah ni bilo gore ljudi na kupu, a smo vseeno pričeli sprejemati nove ukrepe, ki bi kaznovali tiste neobstoječe ljudi, ki so se v mašah sprehajali po trgu v Portorožu in na veliko sprehajali po Bledu.

Medij našega predsednika je še nekaj mesecev nazaj trdil, da je višanje minimalko tudi zdravstvenega osebja nesmiseln ukrep. Danes trdi isti medij, da si ti ljudje zaslužijo več.

Jaz na tvojem mestu takim bolnikom, ki so rušitev demokracije že izvajali (1994) ne bi verjel.


Ne sekiraj se, čez 3 mesece se bo ljudem itak odpeljajo in zgodila se bo ulica, abrams bo pa bežal na madžarsko.

2dark ::

Massacra je izjavil:

Sem vam govoril pred leti, da mamo preveč občin! :))


zdaj je idealen čas, da se manjše zapre dol in se jih združi z večjimi. vse bo za nekaj dobro , da ne bo imela vsaka vas s 5000 ljudmi svojo občino.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

PreviousUser ::

WizzardOfOZ je izjavil:

louser je izjavil:

To je idealni scenarij, drži. Drži tudi, da na turističnih destinacijah ni bilo gore ljudi na kupu, a smo vseeno pričeli sprejemati nove ukrepe, ki bi kaznovali tiste neobstoječe ljudi, ki so se v mašah sprehajali po trgu v Portorožu in na veliko sprehajali po Bledu.

Medij našega predsednika je še nekaj mesecev nazaj trdil, da je višanje minimalko tudi zdravstvenega osebja nesmiseln ukrep. Danes trdi isti medij, da si ti ljudje zaslužijo več.

Jaz na tvojem mestu takim bolnikom, ki so rušitev demokracije že izvajali (1994) ne bi verjel.


Ne sekiraj se, čez 3 mesece se bo ljudem itak odpeljajo in zgodila se bo ulica, abrams bo pa bežal na madžarsko.


Kako če bo imel mejo zaprto. :D

WizzardOfOZ ::

S katere strani je bolj smiselno vprašanje? :))

PreviousUser ::

Tuki si jo je sam zaprl. Pa še precej občin bo moral prečkati do tja. :D

lexios ::

Še kar budalite? >:D Petje in plesanje kulturnikov v medijih vam očitno škodi, ampak pravljice o več solidarnosti, so bile pa luštne... Uživajte v "protikoronapaketu" in dopustu, dokler še traja...

jernejl ::

louser je izjavil:

Poljubnim osebam se lahko določi nesmiselna karantena.
Lahko se poljubne osebe tudi prične odvažati s tovornjaki sredi noči in se jih nikdar več ne pripelje nazaj. Ampak to ni situacija, o kateri govori omenjen ukrep. Stvari, ki nimajo veze z ukrepom, se lahko izvajajo ne glede na to, ali ukrep je, ali pa ga ni. Čisto enako velja za tiste, ki so govorili o "vojski na ulicah mest", če bi se aktiviral 37.a člen ZObr.
Ko je Šarec omejil svobodo zbiranja, je najbrž tudi bil njegov namen vpeljati diktaturo in onemogočiti ljudem, da bi proti njegovim metodam protestirali?

dronyx ::

Za drugi teden morda še ukrep, da lahko pridobijo podatke o transakcijah in te na podlagi tega kaznujejo, če se sprehajaš izven svoje občine. Večina sedaj plačuje s karticami, tako da bo kar veliko razpoložljivih podatkov za obdelat. Za tiste, ki dobijo samoizolacijo pa škoda, da nimamo pri nas elektronskih zapestnic, ker za to so idealna rešitev. Konec 2018 sem na portalu predlagam vladi dal predlog, da tudi pri nas po vzoru številnih držav uvedejo elektronske zapestnice za lažja kazniva dejanja. Samo tudi s tem predlogom nisem uspel. Nek pripravnik na Ministrstvu za pravosodje mi je odgovoril v smislu...bla bla bla.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Vazelin ::

Izgleda ste "ukrepi os premočni" precej v manjšini :P
https://www.vecer.com/raziskava-vecina-...
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Miki N ::

PreviousUser je izjavil:



No saj to sem mislil, če pride do splošnega pomanjkanja? Koliko je to realen scenarij?



Kratek odgovor: "je realen" - samo tebe zanima verjetnost, kar je dalši odgovor, ki trenutno nima smisla.. nihče nima toliko informacij.

Zakaj realen? Ker je evropska logistika, vzeto kot homogen (in mogoče tudi sicer) sistem "tik pred razpadom", kot radi uporabjate frazo tukaj. In ja to bo domino efekt do zadnjega kombija na lokalnem nivoju.

Veliko sreče z "državnimi rezervami" in vojaškimi transporti potem - upam, da radi čakate v vrstah. Discipinirano seveda, na socialni razdalji!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

starfotr ::

2dark je izjavil:

Massacra je izjavil:

Sem vam govoril pred leti, da mamo preveč občin! :))


zdaj je idealen čas, da se manjše zapre dol in se jih združi z večjimi. vse bo za nekaj dobro , da ne bo imela vsaka vas s 5000 ljudmi svojo občino.


Ko bi bilo 5000, bi bilo še relativno ok. Imamo občine, ki so z manj kot 400 prebivalci. To so nebuloze na kubik.

Jaz bi postavil minimalno številko 15000 prebivalcev.

starfotr ::

Država je tule en pussy na kubik.

Naj uvedejo karanteno, naj zapdejo meje, naj zaprejo vse štacune in lekarne ter naj vojska 1x na teden vsakemu na dvorišču pusti eno škatlo živil iz državnih blagovnih rezerv.

Tako se folk ne bo vozil okoli, bodo doma.

Če je kdo zunaj, naj se ga pridrži in odpelje v karanteno.

Garant ne bi nihče šel nikamor.

poweroff ::

Inventorista je izjavil:

Ampak kaj me zares moti, je pa cenzura na RTVSLO pri komentiranju! Mislim, da bi svobodo govora pa lahko obdržali! Kakršnakoli kritika glede onemogočanja komentarjev, ne pride skozi sito!
Interakcija med Marsom in Zemljo je hitrejsa v primerjavi odobritve komentarja na RTV. Meni se zdi to skrajno podcenjevalno, da si mislijo, da uporabniki niso zmožni, kritičnega razmišljanja! Mislim da so neumnosti hitro izpostavljene in obsojene s strani drugih uporabnikov. Čemu je potrebna takšna cenzura? Čega se bojijo?
Hočejo, da smo doma, da ne hodimo okoli. V isti sapi pa nam onemogočajo diskurz v realnem času! Sramota!


Seveda ljudje niso sposobni kritičnega razmišljanja! Če bi bili, bi se držali ukrepov. Zato je prav, da vlada misli namesto nas - za nas.

Onemogočanje komentarjev je pa čisto pravilno. S tem se omejuje širjenje fejknjuz, ljudje se bodo manj upirali fašističnim, erm, pardon, nujnim ukrepom. Pa še slovnično neprimernih prispevkov na spletu bo manj. Se pravi manj kršitev zakona o rabi slovenskega jezika.

A niso to same dobre stvari?

dronyx je izjavil:

Torej, če prav razumem, sedaj lahko na bencinski servis pridem z masko? Prej so te za to namreč kaznovali.

Fantje, ko bo tele krize konec, je treba obdržati pravico, da naokrog hodimo v maskah.

Nujno!
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

MrStein ::

xx23 je izjavil:

Kako je ta ukrep z občinami v skladu z ustavo? No, sej že prej so bli mnogi diskriminirani glede na lokacijo, zdej je pa to dejansko napisano na papirju.

Cerar je na dopustu, pa ne vemo. Ni nobenega drugega, ki bi to lahko ugotovil. Žal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

louser je izjavil:

Dva problema, ki lahko nastaneta.
Poljubnim osebam se lahko določi nesmiselna karantena. Recimo tega in onega datuma si bil na tem kraju, kjer se je pojavil virus.
Taka oseba recimo mora iti delati, ker ne kaže nobenih znakov. Ker ne more biti v karanteni se mu mimo sodišča določi zasledovanje.

A vidiš možnosti za zlorabo?
Vsak normalen jih.

Te možnosti so bile že prej, samo se nisi sekiral, ker so bili naši.
Zdaj pa te vsaka kapljica dežja moti.

Glej tudi:

jernejl je izjavil:

louser je izjavil:

Poljubnim osebam se lahko določi nesmiselna karantena.
Lahko se poljubne osebe tudi prične odvažati s tovornjaki sredi noči in se jih nikdar več ne pripelje nazaj. Ampak to ni situacija, o kateri govori omenjen ukrep. Stvari, ki nimajo veze z ukrepom, se lahko izvajajo ne glede na to, ali ukrep je, ali pa ga ni. Čisto enako velja za tiste, ki so govorili o "vojski na ulicah mest", če bi se aktiviral 37.a člen ZObr.
Ko je Šarec omejil svobodo zbiranja, je najbrž tudi bil njegov namen vpeljati diktaturo in onemogočiti ljudem, da bi proti njegovim metodam protestirali?


Če so naši, je okej. Glej zgoraj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

el_bahattee ::

Pika na i je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

Tako da, ni treba dramatizirat.

Pa je treba, tokrat je pa treba.
Včeraj je bilo neznansko število "turistov" na obmorskih in jezerskih lokacijah, baje.
Danes berem, da so včeraj -"Največ kršitev so zaznali na območju Maribora, Ljubljane in Celja."
Zanimivo, danes (po 24urah) je pa stanje obmorskih in objezerskih, drastično drugačno. Zgledno!

In po vsem tem, se zapre ljudi v svoje občine!?
Daj, zbudite se.

Ne, ni treba. Jaz imam drugačne informacije glede te "prazne obale", kot jo nekateri hočejo prikazat, ker spet vidijo teorije zarote. Kolega je iz KP in mu bolj verjamem kot nekim xy twitterašem. Celo na ST je par primorcev napisalo, da je bilo čez vikend precej ljudi na obali, tudi v gručah. In tudi župani so potrdili oceno vlade in pozdravili nove ukrepe, pa dobro veš, da niso vsi župani pro-vladni.

Tako da, še enkrat: ni treba dramatizirat pa stalno šimfat vlade, kot da imamo edini take ukrepe na svetu.
Come to my center, you enter the winter.

nekikr ::

"Precej ljudi na obali" sta za nekoga že dva para, en od drugega oddaljena 10 metrov, če ima slab dan in ga nahujskajo, da naj špeca soseda. Zakaj bi "verjel" v nekaj ali nekomu, če imaš pa kamero, ki je javno dostopna in lepo pokaže, da ni bilo prav nobenega navala? Tartinijev trg je sameval, portoroška plaža enako, ampak na cesti pa baje kolona vozil najmanj do Maribora, če ne še naprej.
Zanimivo, da se v trgovinah ljudje še vedno lahko drenjajo pri sadju in zelenjavi, po obali se pa ne morejo sprehajat, četudi so 10m stran drug od drugega.

el_bahattee ::

nekikr je izjavil:

"Precej ljudi na obali" sta za nekoga že dva para, en od drugega oddaljena 10 metrov, če ima slab dan in ga nahujskajo, da naj špeca soseda. Zakaj bi "verjel" v nekaj ali nekomu, če imaš pa kamero, ki je javno dostopna in lepo pokaže, da ni bilo prav nobenega navala? Tartinijev trg je sameval, portoroška plaža enako, ampak na cesti pa baje kolona vozil najmanj do Maribora, če ne še naprej.
Zanimivo, da se v trgovinah ljudje še vedno lahko drenjajo pri sadju in zelenjavi, po obali se pa ne morejo sprehajat, četudi so 10m stran drug od drugega.

No no, to pa malo pretiravaš, kakšna 2 para? Če mi kolega, ki živi dol, pove, kaj je videl in če to potrdi še par primorcev na ST, potem je zame debata končana. Pa saj nihče ni rekel, da je šlo za rekordni obisk. Gre se za to, da smo v specifični situaciji, ko je potrebno omejiti druženje ljudi in preprečiti obremenitev zdravstvenega sistema.

Meni je tudi škoda, da bo npr. potrebno zreducirati rekreacijo in druženje, ampak ker razumem razlog, se pač ne pritožujem in ne iščem teorij zarot. Ker nekateri sebični posamezniki nočejo poslušati navodil oziroma priporočil obnašanja zunaj, s tem ogrožajo zdravje drugih, zato je potrebno zaostriti ukrepe. Žal.
Come to my center, you enter the winter.

nekikr ::

Glej, kamere pravijo, da ni bilo tako. Kot drugo, včeraj je nekdo tule pisal, kako je šel na Rašico in je bilo po 50 ljudi na vrhu. No, jaz tečem tja gor nekajkrat tedensko in nikoli ni bilo več kot 10 ljudi na vrhu, vsi so se držali zase. Glede na kamere je stanje na primorskem enako. Eno samo pretiravanje in fake news.
Če je nekaj treba je pač treba, ampak na penis mi pa gre ta fanatizem in pretiravanje. To je namreč glavni razlog, da ljudje ničesar več ne jemljemo resno. Saj veš kako gre. "Nafte je samo še za kakšnih 10 let". Od takrat je minilo 40 let, načrpamo je pa 50x več kot takrat. "Če ne nehamo prdeti takoj danes, bo čez dve leti konec sveta, vsi bomo zgoreli". "Ostanite doma, nevidni virus kosi predvsem mlade in tiste, ki so v gručah na morju". Fuck off.

el_bahattee ::

nekikr je izjavil:

Glej, kamere pravijo, da ni bilo tako. Kot drugo, včeraj je nekdo tule pisal, kako je šel na Rašico in je bilo po 50 ljudi na vrhu. No, jaz tečem tja gor nekajkrat tedensko in nikoli ni bilo več kot 10 ljudi na vrhu, vsi so se držali zase. Glede na kamere je stanje na primorskem enako. Eno samo pretiravanje in fake news.
Če je nekaj treba je pač treba, ampak na penis mi pa gre ta fanatizem in pretiravanje. To je namreč glavni razlog, da ljudje ničesar več ne jemljemo resno. Saj veš kako gre. "Nafte je samo še za kakšnih 10 let". Od takrat je minilo 40 let, načrpamo je pa 50x več kot takrat. "Če ne nehamo prdeti takoj danes, bo čez dve leti konec sveta, vsi bomo zgoreli". "Ostanite doma, nevidni virus kosi predvsem mlade in tiste, ki so v gručah na morju". Fuck off.

Kamere ne zajamejo vsega, bo pa ja kolega domačin vedel, kaj je videl. Nima razloga, da bi se mi lagal. Poleg tega imaš ljudi na ST, recimo:

stratosD je izjavil:

Sem z Obale. Prejšnji vikend (sobota ali nedelja) je blo na POPTV - intervju z MB Županom Arsenovičem in KP Bržanom - Bržan je že tedaj pozival/prosil folk s celine naj se ne vsipa za vikende na Obalo. Dejansko je bilo že prejšnji vikend (21.in 22.3) tu full ljudi ki so se sproščeno družili po promenadah, plažah, obalni cesti IZ-KP ki je sicer zaprta za promet.
Ta vikend se je zadeva ponovila - povsod so skupine ki očitno niso bile družine ali pari. Tokrat sta pozivala da se nekaj ukrene še izolski in piranski župan...kot tudi blejski, kranjskogorski in še kakšen...
Poziv je prišel tudi iz UKC LJ da je urgenca polna s klasičnimi nezgodnimi poškodbami tipične pomladne sobote.

Kaj je tu še treba dodat? Da se župani in UKC vsi lažejo? Ja sevede.

Glede pretiravanja, saj razumem, da nobeden ne uživa v tej situaciji, vseeno pa imam raje, če se magari malo pretirava in zaostri na začetku, da se tisti, ki podcenjujejo nevarnost, hitreje zresnijo in skupaj lažje prebrodimo krizo. Da ne bo kot v Srbiji, ko so se najprej norčevali iz virusa in pozivali na nakupe v ITA, potem pa so čez noč obrnili ploščo in uvedli policijsko uro. Če razumeš moj point.
Come to my center, you enter the winter.

Miki N ::

nekikr je izjavil:

Glej, kamere pravijo, da ni bilo tako. Kot drugo, včeraj je nekdo tule pisal, kako je šel na Rašico in je bilo po 50 ljudi na vrhu. No, jaz tečem tja gor nekajkrat tedensko in nikoli ni bilo več kot 10 ljudi na vrhu, vsi so se držali zase. Glede na kamere je stanje na primorskem enako. Eno samo pretiravanje in fake news.
Če je nekaj treba je pač treba, ampak na penis mi pa gre ta fanatizem in pretiravanje. To je namreč glavni razlog, da ljudje ničesar več ne jemljemo resno. Saj veš kako gre. "Nafte je samo še za kakšnih 10 let". Od takrat je minilo 40 let, načrpamo je pa 50x več kot takrat. "Če ne nehamo prdeti takoj danes, bo čez dve leti konec sveta, vsi bomo zgoreli". "Ostanite doma, nevidni virus kosi predvsem mlade in tiste, ki so v gručah na morju". Fuck off.


Isto je s "trumami vsak dan v Tivoliju" v LJ zadnja dva tedna - a parkirišče nonstop skoraj prazno, trim steza in najbolj popularne naprave občutno manj obiskane - ne prazne, samo občutno manj. Nisi nikoli osamljen, samo hitro vidim, kako kak "prijatelj" to predstavi kot "trume".

Ampak... tudi jaz sem "prijatelj"!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

VelkBla ::

el_bahattee je izjavil:


No no, to pa malo pretiravaš, kakšna 2 para? Če mi kolega, ki živi dol, pove, kaj je videl in če to potrdi še par primorcev na ST, potem je zame debata končana. Pa saj nihče ni rekel, da je šlo za rekordni obisk. Gre se za to, da smo v specifični situaciji, ko je potrebno omejiti druženje ljudi in preprečiti obremenitev zdravstvenega sistema.

Meni je tudi škoda, da bo npr. potrebno zreducirati rekreacijo in druženje, ampak ker razumem razlog, se pač ne pritožujem in ne iščem teorij zarot. Ker nekateri sebični posamezniki nočejo poslušati navodil oziroma priporočil obnašanja zunaj, s tem ogrožajo zdravje drugih, zato je potrebno zaostriti ukrepe. Žal.


In koliko je ponovno par? 1 par ali 5 parov? Kot vidiš, ali pač tudi ne, ker imamo različna mnenja, se ljudje strinjajo in držijo danih ukrepov razen določenih posameznikov kar vedno in povsod vidiš tudi v trgovinah, kjer je vse narisano in napisano, ampak nekateri ne j***** 5% sistema, za katere imamo pristojne službe ane? Če je kršitev, opozorilo oz. položnica ali prisilna karantena (banalno) in gremo dalje, ampak par mesecev nazaj ni bilo ne denarja in premalo kadra, plošča se je pa čez noč obrnila.

Kakorkoli, folku najeda pretirano natolcevanje medijev v smislu kako so ljudje lahko tako neodgovorni, in potem imaš ljudje po družbenih omrežjih, ki zliva razne svoje frustracije, ker misli da jih lahko. Enkrat smo s strani medijev izredno dosledni in se držimo odloka, potem se čez noč "kao" ne in podobno. Za določene občine bo to lahko bumerang efekt, recimo zlasti Bled, ko ne bo več obiskov turistov s tujine. Folku zadeva že preseda zaradi načina represije, ki jo tako jemljejo.

Te bom takole vprašal ... recimo, ko se bo zadeva umirjala in se bodo dane prepovedi postopoma odpravljale, mislis, da se bodo ljudje še naprej držalo pravil zaradi preventive in lastnega zdravja ter druženja oz. katera skupina ljudi se jih bo držala?

el_bahattee ::

VelkBla je izjavil:

Kakorkoli, folku najeda pretirano natolcevanje medijev v smislu kako so ljudje lahko tako neodgovorni, in potem imaš ljudje po družbenih omrežjih, ki zliva razne svoje frustracije, ker misli da jih lahko. Enkrat smo s strani medijev izredno dosledni in se držimo odloka, potem se čez noč "kao" ne in podobno. Za določene občine bo to lahko bumerang efekt, recimo zlasti Bled, ko ne bo več obiskov turistov s tujine. Folku zadeva že preseda zaradi načina represije, ki jo tako jemljejo.

Te bom takole vprašal ... recimo, ko se bo zadeva umirjala in se bodo dane prepovedi postopoma odpravljale, mislis, da se bodo ljudje še naprej držalo pravil zaradi preventive in lastnega zdravja ter druženja oz. katera skupina ljudi se jih bo držala?

Vedno imaš dve skupini, ki pretiravata vsaka na svoji strani. Če so eni rekli, da je šlo za nenormalno gužvo na obali, temu ne verjemem. Prav tako ne verjamem tistim, ki pravijo, da ni bilo praktično nikogar in da je vse fake news. In oboji zlivajo frustracije na družbenih omrežjih.

Za državne medije (pa tudi vlado) je po svoje problem, kako poročati o situaciji. Če govorijo, da se vsi super obnašajo, da ni problemov v bolnicah itd. (kar seveda ni res), bo efekt ta, da se bo večina ljudi nehala držati navodil, ker kao sej je vse ok. Če pa poročajo o preveč kršitvah in o truplih v ITA, pa se bodo ljudje zbunili, zakaj nas strašijo in zakaj tak pesimizem. Me zanima, kako bi ti poročal, če bi bil novinar?

Glede tvojega vprašanja, težko rečem. Eni bodo gotovo bolj previdni in bodo manj potovali, ne verjamem pa, da bi masovni turizem kar izumrl, ko bo situacija nazaj na staro stanje.
Come to my center, you enter the winter.

gusto ::

el_bahattee je izjavil:

Me zanima, kako bi ti poročal, če bi bil novinar?

Emm, resnico? :)) Drugače razumem tvojo dilemo glede poročanja, ampak vseeno mislim, da bi morali ljudem predstaviti dejstva, resnično sliko brez prikrivanj in logične posledice njihovih dejanj. Tako pa je vse skupaj neka čunga lunga situacija.
Have you tried turning it off and on again?

Okapi ::

Najslabše je to pokroviteljsko podcenjevanje ljudi. V strahu, da ne bi zmanjkalo mask, so nam razlagali, da nima smisla hoditi naokoli z maskami. Potem so si pa premislili.;((

Včeraj so nam skoraj dobesedno tako rekli - niste bili pridni, zato zdaj ne smete več iz svoje občine. Brez kakršnihkoli podatkov, številk. Takšne arogantne oblasti ne potrebujemo nikoli, tudi v času največje krize ne.

Barakuda1 ::

Okapi je izjavil:

Najslabše je to pokroviteljsko podcenjevanje ljudi. V strahu, da ne bi zmanjkalo mask, so nam razlagali, da nima smisla hoditi naokoli z maskami. Potem so si pa premislili.;((

Včeraj so nam skoraj dobesedno tako rekli - niste bili pridni, zato zdaj ne smete več iz svoje občine. Brez kakršnihkoli podatkov, številk. Takšne arogantne oblasti ne potrebujemo nikoli, tudi v času največje krize ne.



Redko ... ampak, tokrat se strinjam s tabo :)

lexios ::

Se strinjamo vsi! Samo... Takšne kot je bila Šarceva vlada, pa vlada pred njim tudi ne! >:D Pa mi je vseeno ali je na oblasti JJ ali Jože iz Spodnjega Dupleka, ampak če smo pošteni...

Machete ::

Kitajci že dolgo opozarjajo da maske zelo preprečijo nepotrebno širjenje aerosola v zraku in je nošenje mask zelo pomembno. Pri nas je ta pomembnost seveda odvisna od oportunističnih stališč in dnevne potrebe krmarjenja v paniko. Skratka nam bo Kacin povedal kako je s tem. Ostali znanstveniki so na hold.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BRBR ::

Tole z maskami je ena traparija, 90% ljudi si je ne zna namestit al pa jih drek briga. Videno na TV in v praksi.
1. Jebiga delodajalec mi je dal tako, da mi pri premajhni glavi vsenaokoli piha ven in not.
2. Imam brado (dedec) - pač ne dihta.
3. Baba pride iz Španije in si jo mirmo sname, da lahko pljuva v smeri novinarja in vsenaokoli, njen dedec, pozor ! zdravnik, (ki že ve kot je povedal), to mirno gleda.
itd.

Zdaj, ko so eni v zaporu lastne občine bi bilo zanimivo vedeti koliko je teh, in koliko je takih, ki vseeno križarijo čez celo Slovenijo. In kajpak da nekdo, npr. Kacina vpraša ali je kaj merjenja učinkovitosti tega ukrepa.

T.j. npr. 10% se jih dejansko ne premakne iz občine, zato bo virusa jutri konec. To bo učinek !

vostok_1 ::

V času vseprisotnega interneta, pomankljivo nadeta maska je znak tistega, kar zadnje čase pogosto ponavljam. Saj veste kaj ne?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

WizzardOfOZ ::

Samael ::

Ne prepovedujejo nobenih dejavnosti, je poudaril minister. Gradbena podjetja še vedno delajo, trgovine in storitve, ki so nujne še vedno delujejo: ''V kolikor bo potrebno, bomo prisiljeni zaustaviti tudi to, a tega si ne želimo, saj to pomeni, popolno ustavitev države.''
~ Aleš Hojs

Vir: https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

Začenja se mi dozdevati, da so nam državo ugrabili psihopati. Neverjetno, kako so se vživeli v situacijo - rekel bi, da skoraj uživajo. Takšna ošabnost, aroganca, postavljanje nad državljani ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

sbawe64 ::

gusto je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

Me zanima, kako bi ti poročal, če bi bil novinar?

Emm, resnico? :)) Drugače razumem tvojo dilemo glede poročanja, ampak vseeno mislim, da bi morali ljudem predstaviti dejstva, resnično sliko brez prikrivanj in logične posledice njihovih dejanj. Tako pa je vse skupaj neka čunga lunga situacija.

Resnica je (ponavadi) dolgočasna, prodajajo se senzacije in visoke številke.Na 24ur/poop tv so mojstri v tej branži.In rtvslo vskao leto manj zaostaja.Si že pozabil očitno kako so prali glave 5 let nazaj.
Ti bi bil slab prodajalec avtomobilov.


peticija
https://www.peticija.online/peticija_pr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

BRBR ::

Če bi imele preticijo kako težo bi pri določeni količini podpisov vlada frčala brez odpravnin in možnosti povratka v javne službe, kadarkoli.
Tako pa so peticije navadno sranje, tale je dober zgled za to. Ne da se mi brat vsega, ampak če je vmes omenjen zmrznjen drek, jo bo podpisal tudi vsak, ki je jezen zgolj in samo na to.

poweroff ::

Ker sem dobil nekaj vprašanj glede radijskih postaj, je mogoče fino, da tukaj odgovorim.

Kot prvo je za oddajanje na radiofrekvenčnem spektru v večini primerov treba imeti licenco. Licenca je lahko radioamaterska, ali pa kot član ustrezne organizacije (npr. gasilci,...) uporabljate tej organizaciji dodeljene frekvence.

Radioamaterji lahko uporabljajo 2m band (144 MHz to 146 MHz), doseg z ročno postajo je nekaj 10 km, z usmerjenimi antenami tudi več (200 km ali več), ampak kot rečeno je za to potreben izpit.

Obstajajo pa tudi proste frekvence.

Prva varianta je kratki val, 27 MHz, oz. CB, Citizen's Band. CBjke imajo doseg okrog 40 - 60 km, z malo "tweakanja" (boljša antena, ojačevalec) pa tudi precej več - tudi več kot 1000 km. Slabost je, da so na kratkih razdaljah zaradi obojev več ali manj neuporabne. Poleg tega zahtevajo kar velike antene oz. antenske sisteme.

Tretja varianta je 70 cm band - 400 MHz. Tam so proste PMR446 frekvence, ampak dosegi so bistveno slabši - nekaj km če je vidna razdalja, znotraj naselij (bloki) ali hribov pa 1 - 2 km. Spet, z boljšo anteno in višjo močjo, se da doseg povečati, a ne prav bistveno (čeprav poznam nekoga, ki je naredil zvezo na ~200 km).

Potem pa modulacija. AM se ne uporablja več, razen na kratkem valu. Večinoma se uporablja FM modulacija, pa tudi DMR. DMR je digitalna modulacija, in ima zelo čist zvok, ampak ob slabših pogojih komunikacija ni možna - ali zvok je (in je skoraj 100%), ali pa ga ni.

Od radijskih postaj se splača vzeti poceni Baofeng postaje. Te postaje je treba sprogramirati (na kanale nastaviti ustrezne frekvence), za kar potrebujemo ustrezen kabel (na eni strani USB, na drugi gresta dva audio priključka v postajo) ter odprtokoden program CHIRP.

Predstavljajmo si, da je na nekem kanalu veliko prometa. Pogovarjajo se različni ljudje. Mi pa bi radi slišali samo našo skupino. Tukaj pridejo v uporabo tim. squelch toni. Povedano zelo poenostavljeno, če postaja v skupini oddajanju odda poseben zvok - tim. squelch tone, se bodo druge postaje na tej frekvenci "odprle" - na zvočniku bomo slišali kaj oseba govori. Če pa tega tona ni (ali je drug), pa se postaja ne bo odprla. Tako naša skupina ne bo slišala pogovorov drugih. Seveda je to zgolj zato, da se skupine ne motijo med seboj, nekdo, ki tega tona nima nastavljenega, lahko sliši vse. No, s tem CHIRPom si nastavimo frekvence in squelch tone ter še par drugih malenkosti.

Še tole. Vojska pri nas spremlja ves radijski promet. Prav tako ima nek monitoring vzpostavljen tudi APEK. Tako da če boste preveč oddajali, sploh na nedovoljenih frekvencah ali s preveliko močjo, se zna zgoditi kakšen nenajavljen obisk. Lociranje oddajnika je s triangulacijo precej enostavno. Zato se splača oddajati čim bolj na kratko, po možnosti na nizkih močeh in idealno je, da se premikate.

Obstaja pa še LoRaWAN, ki uporablja frekvence 433 MHz in 868 MHz (v Evropi). LoRa se uporablja za IoT, ima domet nekaj km (okrog 16, z uporabo baznih postaj, s katerimi je Slovenija kar dobro pokrita, pa se seveda precej poveča), je odporen na motnje, ampak ima zelo nizko prepustnost - od 300 bps do nekje 20 kbps. No, obstaja projekt, s pomočjo katerega preko LoRa lahko pošiljaš kratka sporočila... ampak za to sestavit je treba nekaj znanja elektronike.
sudo poweroff

el_bahattee ::

sbawe64 je izjavil:

gusto je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

Me zanima, kako bi ti poročal, če bi bil novinar?

Emm, resnico? :)) Drugače razumem tvojo dilemo glede poročanja, ampak vseeno mislim, da bi morali ljudem predstaviti dejstva, resnično sliko brez prikrivanj in logične posledice njihovih dejanj. Tako pa je vse skupaj neka čunga lunga situacija.

Resnica je (ponavadi) dolgočasna, prodajajo se senzacije in visoke številke.Na 24ur/poop tv so mojstri v tej branži.In rtvslo vskao leto manj zaostaja.Si že pozabil očitno kako so prali glave 5 let nazaj.
Ti bi bil slab prodajalec avtomobilov.

peticija
https://www.peticija.online/peticija_pr...

Verjetno res, ampak na srečo me niti ne zanima prodaja. :D
Se strinjam, prodajajo se senzacije, teorije zarot in pretiravanja, resnica zna biti dolgočasna za rajo. Zato pa pravim, da ni lahko uravnoteženo poročati o krizi in ohraniti verodostojnost in nek sprejemljiv nivo za večino ljudi.

Tele peticije pa tudi ni za jemati resno, itak nasprotniki (vsake) vlade vedno zbirajo neke podpise, Kakor pa je zaslediti v medijih, ljudje vglavnem podpirajo stroge ukrepe vlade, ker vidijo, kako je drugje.
Come to my center, you enter the winter.

dstr17_ ::

el_bahattee je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

gusto je izjavil:

el_bahattee je izjavil:

Me zanima, kako bi ti poročal, če bi bil novinar?

Emm, resnico? :)) Drugače razumem tvojo dilemo glede poročanja, ampak vseeno mislim, da bi morali ljudem predstaviti dejstva, resnično sliko brez prikrivanj in logične posledice njihovih dejanj. Tako pa je vse skupaj neka čunga lunga situacija.

Resnica je (ponavadi) dolgočasna, prodajajo se senzacije in visoke številke.Na 24ur/poop tv so mojstri v tej branži.In rtvslo vskao leto manj zaostaja.Si že pozabil očitno kako so prali glave 5 let nazaj.
Ti bi bil slab prodajalec avtomobilov.

peticija
https://www.peticija.online/peticija_pr...

Verjetno res, ampak na srečo me niti ne zanima prodaja. :D
Se strinjam, prodajajo se senzacije, teorije zarot in pretiravanja, resnica zna biti dolgočasna za rajo. Zato pa pravim, da ni lahko uravnoteženo poročati o krizi in ohraniti verodostojnost in nek sprejemljiv nivo za večino ljudi.

Tele peticije pa tudi ni za jemati resno, itak nasprotniki (vsake) vlade vedno zbirajo neke podpise, Kakor pa je zaslediti v medijih, ljudje vglavnem podpirajo stroge ukrepe vlade, ker vidijo, kako je drugje.

Ja, seveda, tudi informacijska pooblaščenka kar ploska tem ukrepom vlade.

Informacijska pooblaščenka Mojca Prelesnik je opozorila, da vladni interventni zakon za zajezitev epidemije novega koronavirusa v členih, ki določajo dodatna pooblastila policiji, pomeni poseg v ustavne pravice, v praksi pa vzpostavitev policijske države.
https://www.rtvslo.si/slovenija/prelesn...

poweroff ::

"Razumemo nujnost ukrepov v nastali izredni situaciji epidemije, vendar pa ta hkrati ne sme postati izgovor za ukinitev ustave in temeljnih pravic, ki jih ta določa," je zapisala informacijska pooblaščenka in dodala, da bi se morali zakonodajalci nujno posvetovati tudi z varuhom človekovih pravic.


Pa kdo pa je varuh človekovih pravic, da se bo Janša posvetoval z njim? Janša, ljudje, Janša! On ve vse in najbolje.

Ko gredo otroci spat Tito bedi in razmišlja o svojem narodu... tako nekako je šla pravljica, s katero so nas posiljevali v prvem razredu. :))
sudo poweroff

vostok_1 ::

poweroff je izjavil:

Ker sem dobil nekaj vprašanj glede radijskih postaj, je mogoče fino, da tukaj odgovorim.

Kot prvo je za oddajanje na radiofrekvenčnem spektru v večini primerov treba imeti licenco. Licenca je lahko radioamaterska, ali pa kot član ustrezne organizacije (npr. gasilci,...) uporabljate tej organizaciji dodeljene frekvence.

Radioamaterji lahko uporabljajo 2m band (144 MHz to 146 MHz), doseg z ročno postajo je nekaj 10 km, z usmerjenimi antenami tudi več (200 km ali več), ampak kot rečeno je za to potreben izpit.

Obstajajo pa tudi proste frekvence.

Prva varianta je kratki val, 27 MHz, oz. CB, Citizen's Band. CBjke imajo doseg okrog 40 - 60 km, z malo "tweakanja" (boljša antena, ojačevalec) pa tudi precej več - tudi več kot 1000 km. Slabost je, da so na kratkih razdaljah zaradi obojev več ali manj neuporabne. Poleg tega zahtevajo kar velike antene oz. antenske sisteme.

Tretja varianta je 70 cm band - 400 MHz. Tam so proste PMR446 frekvence, ampak dosegi so bistveno slabši - nekaj km če je vidna razdalja, znotraj naselij (bloki) ali hribov pa 1 - 2 km. Spet, z boljšo anteno in višjo močjo, se da doseg povečati, a ne prav bistveno (čeprav poznam nekoga, ki je naredil zvezo na ~200 km).

Potem pa modulacija. AM se ne uporablja več, razen na kratkem valu. Večinoma se uporablja FM modulacija, pa tudi DMR. DMR je digitalna modulacija, in ima zelo čist zvok, ampak ob slabših pogojih komunikacija ni možna - ali zvok je (in je skoraj 100%), ali pa ga ni.

Od radijskih postaj se splača vzeti poceni Baofeng postaje. Te postaje je treba sprogramirati (na kanale nastaviti ustrezne frekvence), za kar potrebujemo ustrezen kabel (na eni strani USB, na drugi gresta dva audio priključka v postajo) ter odprtokoden program CHIRP.

Predstavljajmo si, da je na nekem kanalu veliko prometa. Pogovarjajo se različni ljudje. Mi pa bi radi slišali samo našo skupino. Tukaj pridejo v uporabo tim. squelch toni. Povedano zelo poenostavljeno, če postaja v skupini oddajanju odda poseben zvok - tim. squelch tone, se bodo druge postaje na tej frekvenci "odprle" - na zvočniku bomo slišali kaj oseba govori. Če pa tega tona ni (ali je drug), pa se postaja ne bo odprla. Tako naša skupina ne bo slišala pogovorov drugih. Seveda je to zgolj zato, da se skupine ne motijo med seboj, nekdo, ki tega tona nima nastavljenega, lahko sliši vse. No, s tem CHIRPom si nastavimo frekvence in squelch tone ter še par drugih malenkosti.

Še tole. Vojska pri nas spremlja ves radijski promet. Prav tako ima nek monitoring vzpostavljen tudi APEK. Tako da če boste preveč oddajali, sploh na nedovoljenih frekvencah ali s preveliko močjo, se zna zgoditi kakšen nenajavljen obisk. Lociranje oddajnika je s triangulacijo precej enostavno. Zato se splača oddajati čim bolj na kratko, po možnosti na nizkih močeh in idealno je, da se premikate.

Obstaja pa še LoRaWAN, ki uporablja frekvence 433 MHz in 868 MHz (v Evropi). LoRa se uporablja za IoT, ima domet nekaj km (okrog 16, z uporabo baznih postaj, s katerimi je Slovenija kar dobro pokrita, pa se seveda precej poveča), je odporen na motnje, ampak ima zelo nizko prepustnost - od 300 bps do nekje 20 kbps. No, obstaja projekt, s pomočjo katerega preko LoRa lahko pošiljaš kratka sporočila... ampak za to sestavit je treba nekaj znanja elektronike.


Hvala za poročilo.
Sicer veliko informacij mi ni novih, ampak vseeno.

Problem je, ker ta najboljše frekvence so že zasedene. Z razlogom seveda.
Vzpostavit svoj internet je žal precej zajebana reč.

Vsekakor vredno razmisleka.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

poweroff ::

Mogoče prav pride tudi tole:

sudo poweroff

Okapi ::

:)) Ja, približno toliko kot raba vokitokijev za borbo proti diktaturi.
««
16 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18120394 (10652) WizzardOfOZ

Protiustavnost ukrepov vlade (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38131009 (26967) Smrekar1

Statistika in COVID-19 (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1663100781 (73791) BigWhale

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36941558 (26345) AndrejO

Več podobnih tem