» »

Omejevanje svobode in družbene posledice COVID-19

Omejevanje svobode in družbene posledice COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
4 / 40
»»

PrihajaNodi ::

Fritz je izjavil:

Miki N je izjavil:

Zdaj, ko so pogruntali, da večina ljudi ni pripravljena sprejeti niti #$#"%$"# procenta možnosti, da resno zbolijo bodo ta strah izkoriščali do konca. Pač razkrili smo karte zato bomo izgubili to igro.

Sploh ni težava, če resno zboliš za CoV2 ali čem drugim kar se da zdraviti. Težava je, če naenkrat zboli toliko ljudi, da te nima kdo, kje in s čim zdraviti, ker so bolnišnične kapacitete in omejene aparature zasedene, medicinsko osebje pa zredčeno, bolno in zgarano.


Hja, saj zdravstven sistem ze prej ni deloval. Na operacijo kolka, hrbtenice cakas po 2+ leti. Torej je jokanje sedaj odvec. Kje ste bili prej, da bi jokali.
Ce zbolite boste vsaj videli kalsen je nas (pre)placan sistem.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Fritz je izjavil:

Miki N je izjavil:

Zdaj, ko so pogruntali, da večina ljudi ni pripravljena sprejeti niti #$#"%$"# procenta možnosti, da resno zbolijo bodo ta strah izkoriščali do konca. Pač razkrili smo karte zato bomo izgubili to igro.

Sploh ni težava, če resno zboliš za CoV2 ali čem drugim kar se da zdraviti. Težava je, če naenkrat zboli toliko ljudi, da te nima kdo, kje in s čim zdraviti, ker so bolnišnične kapacitete in omejene aparature zasedene, medicinsko osebje pa zredčeno, bolno in zgarano.


Še vedno je vse skupaj samo strah pred smrtjo. Ne laži si. Zato ste predali svobodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

PrihajaNodi ::

Miki N je izjavil:

Fritz je izjavil:

Miki N je izjavil:

Zdaj, ko so pogruntali, da večina ljudi ni pripravljena sprejeti niti #$#"%$"# procenta možnosti, da resno zbolijo bodo ta strah izkoriščali do konca. Pač razkrili smo karte zato bomo izgubili to igro.

Sploh ni težava, če resno zboliš za CoV2 ali čem drugim kar se da zdraviti. Težava je, če naenkrat zboli toliko ljudi, da te nima kdo, kje in s čim zdraviti, ker so bolnišnične kapacitete in omejene aparature zasedene, medicinsko osebje pa zredčeno, bolno in zgarano.


Še vedno je vse skupaj samo strah pred smrtjo. Ne laži si. Zato ste predali svobodo.


Tocno. Sam se nisem pripravljen ukloniti njihovim fasisticnim foram.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

pol3ni ::

No sam imam zdravstveno potrjeno alergijo na pelod trave,drevesa in cvetnega prahu.Ko dobim napad kihnem tudi do 10x zaporedoma.Še dobro da sem doma na vasi.V trgovino hodi žena,ker sem siguren da bi me drugače sigurno že kdo prijavil:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pol3ni ()

lexios ::

Vse to zato, ker je težko zdržat 2-3 tedne doma? :) Sj se strinjam , ampak poskušam racionalno razmišljat, da ne ščijem prot vetru.

Fritz ::

Miki N je izjavil:

Fritz je izjavil:

Miki N je izjavil:

Zdaj, ko so pogruntali, da večina ljudi ni pripravljena sprejeti niti #$#"%$"# procenta možnosti, da resno zbolijo bodo ta strah izkoriščali do konca. Pač razkrili smo karte zato bomo izgubili to igro.

Sploh ni težava, če resno zboliš za CoV2 ali čem drugim kar se da zdraviti. Težava je, če naenkrat zboli toliko ljudi, da te nima kdo, kje in s čim zdraviti, ker so bolnišnične kapacitete in omejene aparature zasedene, medicinsko osebje pa zredčeno, bolno in zgarano.


Še vedno je vse skupaj samo strah pred smrtjo. Ne laži si. Zato ste predali svobodo.

Žal zdravila proti neumnosti in egoizmu ni. Umrli bomo vsi, to je dejstvo. Je pa seveda neumno, če smrt popolnoma po nepotrebnem izzivaš. Predvsem pa to počno ravno tisti, ki mislijo da njim ne bo nič, ker ne spadajo v rizične skupine.

Svobodo lahko zganjaš v svojem domovanju. Na javnih prostorih pa gre upoštevati navodila, da ne ogrožaš drugih. Tiste, ki tega ne razumejo pa bo očitno treba resno kaznovati.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

PrihajaNodi ::

Fritz je izjavil:

Miki N je izjavil:

Fritz je izjavil:

Miki N je izjavil:

Zdaj, ko so pogruntali, da večina ljudi ni pripravljena sprejeti niti #$#"%$"# procenta možnosti, da resno zbolijo bodo ta strah izkoriščali do konca. Pač razkrili smo karte zato bomo izgubili to igro.

Sploh ni težava, če resno zboliš za CoV2 ali čem drugim kar se da zdraviti. Težava je, če naenkrat zboli toliko ljudi, da te nima kdo, kje in s čim zdraviti, ker so bolnišnične kapacitete in omejene aparature zasedene, medicinsko osebje pa zredčeno, bolno in zgarano.


Še vedno je vse skupaj samo strah pred smrtjo. Ne laži si. Zato ste predali svobodo.

Žal zdravila proti neumnosti in egoizmu ni. Umrli bomo vsi, to je dejstvo. Je pa seveda neumno, če smrt popolnoma po nepotrebnem izzivaš. Predvsem pa to počno ravno tisti, ki mislijo da njim ne bo nič, ker ne spadajo v rizične skupine.

Svobodo lahko zganjaš v svojem domovanju. Na javnih prostorih pa gre upoštevati navodila, da ne ogrožaš drugih. Tiste, ki tega ne razumejo pa bo očitno treba resno kaznovati.


Fino, bomo vzeli pravico v svoje roke in se gremo lahko spet partizane in nemce.
Ce se nocete druzit z nami pa bodite doma;)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

Never go full retard.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

PrihajaNodi ::

Fritz je izjavil:

Never go full retard.


Bodi doma zaprt, tam se ti sigurno ne bo nic nevarnega zgodilo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

shadeX ::

Bodi doma zaprt, tam se ti sigurno ne bo nic nevarnega zgodilo.


Seveda imaš prav. V tem trenutku je to najbolj pametna poteza. Mi je pa jasno zakaj te tašča ni marala, glede na to da si s takim mindsetom spravljal v nevarnost hčerko in svojega otroka.

V tem trenutku bo pač "preživel" najmočnejši. Tisti, ki bodo še vedno vztrajali pri navadni gripi (ki je mimogrede ohromila svetovno gospodarstvo), jih bo srečala naravna selekcija - če ne njih pa bližnje, ki so v ranljivih skupinah. Če misliš da si badass, ker greš proti sistemu se pač motiš - to je čisti idiotizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Fritz ::

PrihajaNodi je izjavil:

Fritz je izjavil:

Never go full retard.


Bodi doma zaprt, tam se ti sigurno ne bo nic nevarnega zgodilo.

Jp, sem doma in se hodim v naravo razgibavat ter zelo, zelo omejeno v trgovino. Čakam, da me pokličejo v službo, ko bodo razmere še slabše in se trudim, da bom do tedaj zdrav in bom lahko kaj prispeval preden se tudi sam okužim.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

PrihajaNodi ::

shadeX je izjavil:

Bodi doma zaprt, tam se ti sigurno ne bo nic nevarnega zgodilo.


Seveda imaš prav. V tem trenutku je to najbolj pametna poteza. Mi je pa jasno zakaj te tašča ni marala, glede na to da si s takim mindsetom spravljal v nevarnost hčerko in svojega otroka.

V tem trenutku bo pač "preživel" najmočnejši. Tisti, ki bodo še vedno vztrajali pri navadni gripi (ki je mimogrede ohromila svetovno gospodarstvo), jih bo srečala naravna selekcija - če ne njih pa bližnje, ki so v ranljivih skupinah. Če misliš da si badass, ker greš proti sistemu se pač motiš - to je čisti idiotizem.


Nesramnost brez primere. Ah well bom vsaj lahko rekel, da sem zivel zivljenje in sicer umrl od gripe. It happens:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

gruntfürmich ::

PrihajaNodi je izjavil:

Miki N je izjavil:

Fritz je izjavil:

Miki N je izjavil:

Zdaj, ko so pogruntali, da večina ljudi ni pripravljena sprejeti niti #$#"%$"# procenta možnosti, da resno zbolijo bodo ta strah izkoriščali do konca. Pač razkrili smo karte zato bomo izgubili to igro.

Sploh ni težava, če resno zboliš za CoV2 ali čem drugim kar se da zdraviti. Težava je, če naenkrat zboli toliko ljudi, da te nima kdo, kje in s čim zdraviti, ker so bolnišnične kapacitete in omejene aparature zasedene, medicinsko osebje pa zredčeno, bolno in zgarano.


Še vedno je vse skupaj samo strah pred smrtjo. Ne laži si. Zato ste predali svobodo.


Tocno. Sam se nisem pripravljen ukloniti njihovim fasisticnim foram.

pravilno razmišljanje!
koliko svobode smo že oddali v namene 'lastne' varnosti; od tistih banalnih do zelo motečih.
lexios in podobni pač niso sposobni živeti svobodno, in rabijo palico. zato pa tako propagirajo tiranijo. saj bo trajala samo 2-3 tedne... ja pa ja de... vsake par let po pol leta jim je plan. ob enem pa držati narod v revščini ker bo itq ekonomija na psu in vsi resursi bodo šli za 'lastno' varnost...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

shadeX ::

PrihajaNodi je izjavil:



Nesramnost brez primere. Ah well bom vsaj lahko rekel, da sem zivel zivljenje in sicer umrl od gripe. It happens:)


Me ne moti, če se sam odločiš zbolet. Tvoje telo, delaj z njim kar hočeš. Problem je ker je virus take narave da ga nehote širiš naprej na ljudi ki tega pač ne želijo, zato je samoizolacija obvezna.

PrihajaNodi ::

gruntfürmich je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Miki N je izjavil:

Fritz je izjavil:

Miki N je izjavil:

Zdaj, ko so pogruntali, da večina ljudi ni pripravljena sprejeti niti #$#"%$"# procenta možnosti, da resno zbolijo bodo ta strah izkoriščali do konca. Pač razkrili smo karte zato bomo izgubili to igro.

Sploh ni težava, če resno zboliš za CoV2 ali čem drugim kar se da zdraviti. Težava je, če naenkrat zboli toliko ljudi, da te nima kdo, kje in s čim zdraviti, ker so bolnišnične kapacitete in omejene aparature zasedene, medicinsko osebje pa zredčeno, bolno in zgarano.


Še vedno je vse skupaj samo strah pred smrtjo. Ne laži si. Zato ste predali svobodo.


Tocno. Sam se nisem pripravljen ukloniti njihovim fasisticnim foram.

pravilno razmišljanje!
koliko svobode smo že oddali v namene 'lastne' varnosti; od tistih banalnih do zelo motečih.
lexios in podobni pač niso sposobni živeti svobodno, in rabijo palico. zato pa tako propagirajo tiranijo. saj bo trajala samo 2-3 tedne... ja pa ja de... vsake par let po pol leta jim je plan. ob enem pa držati narod v revščini ker bo itq ekonomija na psu in vsi resursi bodo šli za 'lastno' varnost...


Saj se mask in razkuzil niso sposobni poslat do naroda. Na Kitajskem so jih talali zastonj pri nas se jih niti ne dobi.

Od instagrama in vseckov so “nas” porinili v popolno izolacijo. Lep socialni eksperiment. Niti en metek ni bil istreljen. Stalin in Hitler bi bila navdusena.

shadeX je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:



Nesramnost brez primere. Ah well bom vsaj lahko rekel, da sem zivel zivljenje in sicer umrl od gripe. It happens:)


Me ne moti, če se sam odločiš zbolet. Tvoje telo, delaj z njim kar hočeš. Problem je ker je virus take narave da ga nehote širiš naprej na ljudi ki tega pač ne želijo, zato je samoizolacija obvezna.


A si vsaj masko dobil zastonj od vlade? Sprasujem za kolega.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

shadeX je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:



Nesramnost brez primere. Ah well bom vsaj lahko rekel, da sem zivel zivljenje in sicer umrl od gripe. It happens:)


Me ne moti, če se sam odločiš zbolet. Tvoje telo, delaj z njim kar hočeš. Problem je ker je virus take narave da ga nehote širiš naprej na ljudi ki tega pač ne želijo, zato je samoizolacija obvezna.

sj ste se izolirali, kam bi ga potem širili?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PrihajaNodi ::

gruntfürmich je izjavil:

shadeX je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:



Nesramnost brez primere. Ah well bom vsaj lahko rekel, da sem zivel zivljenje in sicer umrl od gripe. It happens:)


Me ne moti, če se sam odločiš zbolet. Tvoje telo, delaj z njim kar hočeš. Problem je ker je virus take narave da ga nehote širiš naprej na ljudi ki tega pač ne želijo, zato je samoizolacija obvezna.

sj ste se izolirali, kam bi ga potem širili?


:))
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

shadeX ::

Od instagrama in vseckov so "nas" porinili v popolno izolacijo.


Imaš alternativen predlog, kako ustaviti širjenje smrtonosnega virusa?

A si vsaj masko dobil zastonj od vlade?


Sem jo februarja kupil v lekarni :)


sj ste se izolirali, kam bi ga potem širili?


Že že. Problem ste ljudje, ki niste tako družbeno odgovorni kot jaz. Če zbolim, verjemi da se od mene ne boš nalezel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Kebo ::

A mi lahko kak pravnik razjasni, kako lahko vse te ukrepe vlada sprejema brez enega zakona, ki gre skozi parlament. Vsi ti ukrepi so tudi brez roka trajanja, kar dejansko pomeni, da so lahko trajni, če Janša to hoče.

gruntfürmich ::

shadeX je izjavil:

sj ste se izolirali, kam bi ga potem širili?


Že že. Problem ste ljudje, ki niste tako družbeno odgovorni kot jaz. Če zbolim, verjemi da se od mene ne boš nalezel :)

ne bluzi. vsi odgovorni ste se izolirali, družimo se samo neodgovorni. kje je problem?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PrihajaNodi ::

Imaš alternativen predlog, kako ustaviti širjenje smrtonosnega virusa?


Gospod, to bi se moralo zaceti delati pri izvoru. Torej na Kitajskem bi morali zaceti ze s tem ne pa da so okuzene posiljali okoli. Ce ze ne verjamemo teorijam zarote, da tole ni bilo unetmo ustvarjeno. Kongresniki v zda (itak ne samo oni) so pa fino dumpali delnice preden je virus prisel na zahod. Kako prikladno. In ovce verjamete volku, ki vas bo zdaj, zdaj zaklal in pojedel

Sem jo februarja kupil v lekarni :)


Jo nosis tudi doma, ce ne zapustis hise?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

PrihajaNodi je izjavil:

Saj se mask in razkuzil niso sposobni poslat do naroda. Na Kitajskem so jih talali zastonj pri nas se jih niti ne dobi..
Samo sta dve veliki razliki. Na Kitajskem je bilo videti tako, kot če bi pri nas Kranj bil v karanteni, ostala Slovenija bi pa bolj ali manj normalno delala dalje. In 95% proizvajalcev zaščitnih mask je na Kitajskem. Tako da tam ni bilo problema iz drugih delov Kitjaske preskrbeti potrebno opremo, zdravnike...

shadeX ::

ne bluzi. vsi odgovorni ste se izolirali, družimo se samo neodgovorni. kje je problem?


Ker tudi družbeno odgovorni moramo v trgovino in po nujnih opravkih.

Jo nosis tudi doma, ce ne zapustis hise?


Ne, le zakaj. V hiši imam stike z ljudmi, ki ne hodijo ven tako da ni nevarnosti, da bi me kdo okužil. Problem nastane, ker se še vedno lahko sam okužim ko me nekdo neodgovoren okuži, ko sem v trgovini, na pošti..

Gospod, to bi se moralo zaceti delati pri izvoru.


Kar nima nobene veze. Virus je tukaj in sedaj moramo sprejemat odločitve da se virus čim bolj zajezi. Torej, še vedno čakam alternativne predloge.

dstr17_ ::


Imaš alternativen predlog, kako ustaviti širjenje smrtonosnega virusa?
Veliko podjetij dela na zdravilih in cepivu. Čez nekaj tednov ali najkasneje nekaj mesecev bo nekaj uporabnega na voljo.

Če gospodarstvo popolnoma zablokiraš bo škoda bistveno večja, ker se ne more pobrati kar na on/off.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

Vazelin ::

Samael je izjavil:


Evo, pazite da v skladu s tem letnim časom na poti v trgovino malce ne posmrkate v robček ali pa bog ne daj, vas požgečka v grlu in kihnete. Budno oko soseda, po navodilih lokalnih oblasti, bedi nad vami in vašimi dejanji!

Damn. To je fucked up.;( To se bo sedaj še ovajalo. Valda, kje drugje kot na gorenjskem oz. unem koncu, kjer je veliko zahojencev med staroselci...
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PrihajaNodi ::

Okapi je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Saj se mask in razkuzil niso sposobni poslat do naroda. Na Kitajskem so jih talali zastonj pri nas se jih niti ne dobi..
Samo sta dve veliki razliki. Na Kitajskem je bilo videti tako, kot če bi pri nas Kranj bil v karanteni, ostala Slovenija bi pa bolj ali manj normalno delala dalje. In 95% proizvajalcev zaščitnih mask je na Kitajskem. Tako da tam ni bilo problema iz drugih delov Kitjaske preskrbeti potrebno opremo, zdravnike...


Resnost situacije bi morali predvideti od tam in se pripraviti. Ko so kitajci zaceli delati megalomansko bolnico so se nasi po jajcih praskal. Pa so mel vec kot mesec dni casa. Ne sedaj iskat izgovorov.

Kar nima nobene veze. Virus je tukaj in sedaj moramo sprejemat odločitve da se virus čim bolj zajezi. Torej, še vedno čakam alternativne predloge.


Vrtis se v krogu kot zgonjena lajna ali k***.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

shadeX ::


Vrtis se v krogu kot zgonjena lajna ali k***.


Ali pa ti: Morali bi to, morali bi ono...

Slab vodja si. Popolnoma brez idej, ampak še vedno pa ščiješ proti vetru brez karkšnihkoli argumentov. Veš le to da si to kratene določene pravice.

In sistem dela točno to - da zaščiti take kot si ti. Šibke.

gruntfürmich ::

shadeX je izjavil:

Ker tudi družbeno odgovorni moramo v trgovino in po nujnih opravkih.
torej praviš da kljub karanteni mora en kup ljudi delati zato da lahko ti sitnariš iz karantene kaj ti vse manjka?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PrihajaNodi ::

shadeX je izjavil:


Vrtis se v krogu kot zgonjena lajna ali k***.


Ali pa ti: Morali bi to, morali bi ono...

Slab vodja si. Popolnoma brez idej, ampak še vedno pa ščiješ proti vetru brez karkšnihkoli argumentov. Veš le to da si to kratene določene pravice.

In sistem dela točno to - da zaščiti take kot si ti. Šibke.


Jaz argumentirano trdim da je bilo vse pripravljeno, da se oklesti clovekove pravice na nulo. Ti pa kot ovca tega nisi sposoben dojet.

gruntfürmich je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ker tudi družbeno odgovorni moramo v trgovino in po nujnih opravkih.
torej praviš da kljub karanteni mora en kup ljudi delati zato da lahko ti sitnariš iz karantene kaj ti vse manjka?

:))
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

gruntfürmich je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ker tudi družbeno odgovorni moramo v trgovino in po nujnih opravkih.
torej praviš da kljub karanteni mora en kup ljudi delati zato da lahko ti sitnariš iz karantene kaj ti vse manjka?

Nehaj nabijat. Okužila se nas bo prej-ko-slej večina. Point je samo v tem, da se to raztegne na takšen rok, da bo zdravstveni sistem to zmogel prebaviti. Če bi potegnil glavo iz zadnjice bi ti to moralo biti jasno.

Za upore bo še vedno čas, če bo kdo hotel podaljševati izredne ukrepe zaradi obstanka na oblasti.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

PrihajaNodi ::

Fritz je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ker tudi družbeno odgovorni moramo v trgovino in po nujnih opravkih.
torej praviš da kljub karanteni mora en kup ljudi delati zato da lahko ti sitnariš iz karantene kaj ti vse manjka?

Nehaj nabijat. Okužila se nas bo prej-ko-slej večina. Point je samo v tem, da se to raztegne na takšen rok, da bo zdravstveni sistem to zmogel prebaviti. Če bi potegnil glavo iz zadnjice bi ti to moralo biti jasno.

Za upore bo še vedno čas, če bo kdo hotel podaljševati izredne ukrepe zaradi obstanka na oblasti.


Saj ti si v karanteni in samoizolaciji tako da bos zadnji med obolelimi in bomo ze nasli kaksno posteljo za tebe.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

gruntfürmich ::

Fritz je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ker tudi družbeno odgovorni moramo v trgovino in po nujnih opravkih.
torej praviš da kljub karanteni mora en kup ljudi delati zato da lahko ti sitnariš iz karantene kaj ti vse manjka?

Nehaj nabijat. Okužila se nas bo prej-ko-slej večina. Point je samo v tem, da se to raztegne na takšen rok, da bo zdravstveni sistem to zmogel prebaviti.

je to pol leta karantene za priviligirane? potem te moram razočarat, ker bomo že po 2 mesecih stali v vrsti za hrano, virus gor ali dol.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

shadeX ::

gruntfürmich je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ker tudi družbeno odgovorni moramo v trgovino in po nujnih opravkih.
torej praviš da kljub karanteni mora en kup ljudi delati zato da lahko ti sitnariš iz karantene kaj ti vse manjka?


To da nekdo dela sploh ni problem. Problem nastane če mora delati v okolju, kjer se nahaja neodgovorna oseba in trosi svoje viruse okol. Če bi se ljudje držali določenih smernic (največ par ljudi v trgovino), hodili bi samo tisti, ki niso okuženi, itd, noben ne bi bil v nevarnosti. Se pa strinjam, da so zaradi vas v nevarnosti tudi nedolžni delavci kot trgovke itd.

Jaz argumentirano trdim da je bilo vse pripravljeno, da se oklesti clovekove pravice na nulo.


Tega nikoli nisem trdil nasprotno, ampak to ste si nakopali neodgovorni. Verjamem, da v trenutku, ko so razglasili epidemijo, če na ulici ne bi bilo niti enega človeka (samovoljno), do teh ukrepov NE BI prišlo. To je zdrav razum, ampak nekateri ga pač nimate.

Je pa povsem normalno, da bo sistem želel čim bolj zaščititi družbo pred neodgovornimi ljudmi kot si ti.

Ti pa kot ovca tega nisi sposoben dojet.


Jaz marsikaj dojamem in gledam širšo sliko, za razliko od tebe, ki vidiš samo samega sebe. Naslednja stopnja je zaprtje občin - normalno , če pa folk iz Ljubljane hodi na obalo na morje ker je lepo vreme.

Če bi bil doma, se to ne bi zgodilo.

Naslednja stopnja je vojska na ulici s pooblastili policije. Kazen če samo glavo daš ven , 3 jurje. Se strinjam? Zagotovo ne. Je ukrep potreben? Itak, ker nodi in drugi tega nebodo razumeli in širili virus okol po zdravih ljudeh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

lexios ::

koliko svobode smo že oddali v namene 'lastne' varnosti; od tistih banalnih do zelo motečih.
lexios in podobni pač niso sposobni živeti svobodno, in rabijo palico. zato pa tako propagirajo tiranijo. saj bo trajala samo 2-3 tedne... ja pa ja de... vsake par let po pol leta jim je plan. ob enem pa držati narod v revščini ker bo itq ekonomija na psu in vsi resursi bodo šli za 'lastno' varnost...


Okol tega, da so očitno v Italiji in na Kitajskem virus razširili taki misleci, kot ti in Nodi se strinjamo?

In posledično zaradi takih trpi svetovno gospodarstvo, ker so v vladah ljudje in niso bli pripravljeni oz. so v strahu in paniki vam/nam predali vso odgovornost za življenja vaših svojcev s tem, ko so rekli - bodite doma!

Sj vse lepo in prav, se strinjam s tvojo ugotovitvijo - gremo na ulice, zaženemo gospodarstvo, ampak dejte se najprej zmenit, kdo bo odgovoren, ko se bo začelo v Ljubljani, Mariboru, Kopru, Celju itd. odvijat enako kot v Italiji! Jajo?

Državni proračun vam bo hvaležen! Jst pa tudi, če obdržimo trenutne svoboščine (ki niso samoumevne) in rešimo gospodarstvo pred totalnim kolapsom - in celoletno karanteno zaradi bedakov, ki niso sposobni niti 1 mesec ravnat odgovorno do ostalih.

Pazi, da se ne boste čez 2 meseca zmerjali, kdo je morilec in kdo ne!

PrihajaNodi ::

@Shdex Saj ti si skoz doma in samoizolaran. Ce rabis kaj za jest, vprasaj kaksnega na forumu za banane ali kos kruha. Seveda v rokavicah. Pusti ostale na miru.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

shadeX ::

Pusti ostale na miru.


Jaz jih (zaenkrat) še ne morem okužiti. Večji potencial da bo nekdo koga okužil si ti. Torej ti pusti druge na miru.

PrihajaNodi ::

lexios je izjavil:

koliko svobode smo že oddali v namene 'lastne' varnosti; od tistih banalnih do zelo motečih.
lexios in podobni pač niso sposobni živeti svobodno, in rabijo palico. zato pa tako propagirajo tiranijo. saj bo trajala samo 2-3 tedne... ja pa ja de... vsake par let po pol leta jim je plan. ob enem pa držati narod v revščini ker bo itq ekonomija na psu in vsi resursi bodo šli za 'lastno' varnost...


Okol tega, da so očitno v Italiji in na Kitajskem virus razširili taki misleci, kot ti in Nodi se strinjamo?

In posledično zaradi takih trpi svetovno gospodarstvo, ker so v vladah ljudje in niso bli pripravljeni oz. so v strahu in paniki vam/nam predali vso odgovornost za življenja vaših svojcev s tem, ko so rekli - bodite doma!

Sj vse lepo in prav, se strinjam s tvojo ugotovitvijo - gremo na ulice, zaženemo gospodarstvo, ampak dejte se najprej zmenit, kdo bo odgovoren, ko se bo začelo v Ljubljani, Mariboru, Kopru, Celju itd. odvijat enako kot v Italiji! Jajo?

Državni proračun vam bo hvaležen! Jst pa tudi, če obdržimo trenutne svoboščine (ki niso samoumevne) in rešimo gospodarstvo pred totalnim kolapsom - in celoletno karanteno zaradi bedakov, ki niso sposobni niti 1 mesec ravnat odgovorno do ostalih.

Pazi, da se ne boste čez 2 meseca zmerjali, kdo je morilec in kdo ne!


Kaksen drzavni proracun. Al to sploh obstaja.
300k se jih napaja v drzavni upravi:) niso bili pa sposobni dojeti “resnosti” virusa. Koga farbajo.

shadeX je izjavil:

Pusti ostale na miru.


Jaz jih (zaenkrat) še ne morem okužiti. Večji potencial da bo nekdo koga okužil si ti. Torej ti pusti druge na miru.


Saj se ne bova kusvala:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Saj se ne bova kusvala:)


Sej ni potreba. Dovolj je že da pridem v prostor kjer si se sam nahajal 3 ure nazaj in si tam kihnil.

PrihajaNodi ::

Si bos pa roke umil ko bos zapustil prostor.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

shadeX ::

Virus se prenaša po tudi zraku. Če si kihnil, virus ostane v zraku toliko časa (nevarni so zaprti in neprezračeni prostori). Dovolj je že da ga vdihnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

PrihajaNodi ::

Pa saj masko nosis.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

s1m0n ::

shadeX je izjavil:

Virus se prenaša po tudi zraku. Če si kihnil, virus ostane v zraku toliko časa (nevarni so zaprti in neprezračeni prostori). Dovolj je že da ga vdihnem.


Ne bo držalo! Zato pa tudi ta varnostna razdalja med ljudmi (1,5-2m...) To kar ti kihneš bo hitro na tleh.

shadeX ::

Ne bo držalo!


Bo ja. 1.5-2m je joke. Če kdo pri tej razdalji kihne, sem že okužen.

Pa saj masko nosis.


Seveda. Ampak veliko drugih jo ne. Pa tudi maska mi ne garantira da se ne bom 100% okužil. Virus lahko pride tudi skozi oči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

lexios ::

Kaksen drzavni proracun. Al to sploh obstaja.



Manj penzij, zdravstveni sistem se razbremeni (za kratek čas)... Verjemi, da bi ta dnar tudi izginil v privat žepih!

Problem torej niso upokjenci, beri starci na "sociali", ki bi jih Mato pa še kdo najraje fental, ane?


300k se jih napaja v drzavni upravi:) niso bili pa sposobni dojeti "resnosti" virusa. Koga farbajo.


Bravo, si le ugotovu kje so dejanski problemi! Mogoče pa še obstaja upanje, da ko tale fokus s "kitajskega virusa" popusti spregledate. Kaj boš naredu glede tega?

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

In to je edino pravilno... če radnik MORA it v ponedeljek na šiht v halo s 100 ljudmi, ni NOBENEGA DOBREGA razloga da ne bi danes pekel čevapov z 8 ljudmi... case closed... ker je verjetnost da se v hali okuži VIŠJA!

Potem tudi nima smisla zapirat lokalov. Zakaj ta radnik ne bi imel možnosti da pošihtu še spije kakšno pivo in se pozabava?

Upam pa da razumeš, da gre tu za nek kompromis. Če bi se vsi obnašali tako, kot da je prišlo do hude jedrske nesreče in šli v bunkerje ali kleti, potem ni več elektrike, vode, ni več hrane, ker bodo trgovine zaprte, ni več zdravil...Verjetno ni smiselno, da se v tej situaciji dela luči za avtomobile, ki bodo še mesece stale v skladišču, ne moremo pa povsem ustaviti življenja in se vsi poskriti. Tam, kjer še hodijo v službe morajo pač maksimalno poskrbeti za zaščito zaposlenih in tudi zaposleni sami se morajo zaščitniško obnašati, to pa tudi pomeni, da če imajo simptome ostanejo doma (marsikdo se to sicer boji, ampak v tej situaciji je karkoli drugega zelo nevarno, ker proizvodne hale so male Diamond Princesske).


Seveda nima smisla zapirat lokalov... EDINI ukrep ki bi ga morali naredit je to da bi morali vse nad 65 let oz. vse ljudi ki so v PENZIJI zapret v stanovanja kjer živijo... to je vse... and life could go on... ampak da boomerjem ne bi uničili še zadnjih par let lajfa, bomo uničli prihodnost milijardi ljudi in več!

Razloži ti mojemu kolegu zakaj mora v ponedeljek v halo na CNC med 60 ljudi it delat dele za LETALSKO INDUSTRIJO ki je prizemljena, ne sme pa danes spečt čevapov z mano in še 2 kolegoma =)

Nobene logike!

Če bi se vsi obnašali tako, kot da je prišlo do hude jedrske nesreče in šli v bunkerje ali kleti, potem ni več elektrike, vode, ni več hrane, ker bodo trgovine zaprte, ni več zdravil..


zmaugy in še kdo na forumu pravi da je ŽIVLJENJE nad vsem... torej le ni takobrezkompromisno in smo kot družba pripravljeni reskirat življenja ljudi da imajo drugi, elektriko, vodo, hrano in zdravila... torej smo enaki dvoličneži kot tisti ki pravimo da je vseeno če starejši pomrejo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Vazelin ::

Seveda nima smisla zapirat lokalov... EDINI ukrep...

Torej mi bi lepo kofetkali, medtem bi vsak dan odvozili ene 500 dodatnih trupel, kot da ni nič. Bolnice bi bile polne.
Edino da 65+ obdržiš doma, da jim zasvašaš vrata, medtem ko jim vse dobrine razkužimo in prinese specialec v popolni anti virus opremi.

Je bil en članek v FT-ju, kjer so bili trije scenariji. Po tistem članku naj bi si BoJo premislil o "just a flu" varianti reševanja virusa
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

gruntfürmich ::

kakšna je sploh razlika ali virus raztura starejše, ali da jih mi razturamo s tem ker bomo uničili ekonomijo in ne bo za njihova brezplačna zdravila, za nego, za operacije, za penzije?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

louser ::

A Jokerja ste lani gledali?

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Seveda nima smisla zapirat lokalov... EDINI ukrep...

Torej mi bi lepo kofetkali, medtem bi vsak dan odvozili ene 500 dodatnih trupel, kot da ni nič. Bolnice bi bile polne.
Edino da 65+ obdržiš doma, da jim zasvašaš vrata, medtem ko jim vse dobrine razkužimo in prinese specialec v popolni anti virus opremi.

Je bil en članek v FT-ju, kjer so bili trije scenariji. Po tistem članku naj bi si BoJo premislil o "just a flu" varianti reševanja virusa


Pa če bi bli vsi nad 65 striktno doma, pol ne bi nobenga odvažali... saj večina ljudi v bolnicah je 60+

Zdaj bomo pa uničli ekonomijo ki plačuje za oskrbo ljudi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Pa če bi bli vsi nad 65 striktno doma, pol ne bi nobenga odvažali... saj večina ljudi v bolnicah je 60+

Ja, samo moraš še vse stike do teh 65+ omejiti na totalno nulo, če ne želiš širjenja. Skratka, nekdo jim mora prinašati razkužene predmete. Saj BoJo je uvedel neko 4 mesečno karanteno za 60 ai 70 letnike ampak zgleda ni blo ravno dovolj...
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...
««
4 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18120565 (10823) WizzardOfOZ

Protiustavnost ukrepov vlade (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38131585 (27543) Smrekar1

Statistika in COVID-19 (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1663102168 (75178) BigWhale

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36941879 (26666) AndrejO

Več podobnih tem