» »

Omejevanje svobode in družbene posledice COVID-19

Omejevanje svobode in družbene posledice COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
2 / 40
»»

vostok_1 ::

mirzad je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Ja delim isto bojazen, da ne bi zelo kmalu postal standard tudi sledenje, ki se je v Evropi še včeraj zdel absoluten NE.

Je že.
https://theprint.in/world/now-italy-and...


Now aint that fucking great....
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mirzad ::

mokre sanje vseh diktatorjev so se uresničile, uvedli bojo diktaturo, ljudje bojo ploskali

poweroff ::

Barakuda1 je izjavil:

Ne morem vam dati povezave do te zadeve, vem pa da lahko te moje navedbe potrdi tudi Matthai, ker slučajno vem, da je spremljal ta primer:)

Se zelo dobro spomnim tega primera.

Mi je odprl oči o našem sodstvu. Na polno.
sudo poweroff

lexios ::

Ma nič ne bo, evo, pomirilo se bo, vse bo po starem, otroci si bodo to zapomnili kot wow dogodek (morda ni blo tako slabo)...
Kako je že tisto, na koncu bo vse v redu.


Optimist!
Ob tej priliki bi se rad zahvalil SloTech forumu in adminom, da omogočajo svobodo govora (z kakšno izjemo sm pa tja), za razliko od mainstream medijev, ki predvajajo večinoma "happy faces" in petje kulturnikov!

Miki N ::

vostok_1 je izjavil:

mirzad je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Ja delim isto bojazen, da ne bi zelo kmalu postal standard tudi sledenje, ki se je v Evropi še včeraj zdel absoluten NE.

Je že.
https://theprint.in/world/now-italy-and...


Now aint that fucking great....


Saj pravim, jaz kadar grem na... nujne opravke puščam že zdaj telefon doma. Vem, da še ni treba ampak dnevniki mobilnih operaterjev so dolgi.

mirzad ::

me zanima kdaj bo treba za predplačniške sim kartice dat osebni dokument kot je to v tujini

Miki N ::

mirzad je izjavil:

me zanima kdaj bo treba za predplačniške sim kartice dat osebni dokument kot je to v tujini


Saj se za logiranje sploh uporablja SIM prijava na omrežje? Vedno sem mislil, da operater logira IMEI prijavljanje na bazne postaje (kar ni nobena zarota ampak čisto tehnično bolj praktično). Vprašam, ne vem. Potem se lahko naredi vzporedba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Barakuda1 ::

mirzad je izjavil:

me zanima kdaj bo treba za predplačniške sim kartice dat osebni dokument kot je to v tujini


Sory...ne vem v katero skupino bi te dal, al med naivce, ali med optimiste.

Takoj ko se prvič prijaviš v promet, se te že locira. Potem pa je samo še vprašanje časa (nekaj ur, ali morda dan dva) in natančno bodo vedeli, kdo je lastnik te številke.

mirzad ::

Barakuda1 je izjavil:

mirzad je izjavil:

me zanima kdaj bo treba za predplačniške sim kartice dat osebni dokument kot je to v tujini


Sory...ne vem v katero skupino bi te dal, al med naivce, ali med optimiste.

Takoj ko se prvič prijaviš v promet, se te že locira. Potem pa je samo še vprašanje časa (nekaj ur, ali morda dan dva) in natančno bodo vedeli, kdo je lastnik te številke.

kako bojo vedeli kdo sem, če uporabi telefon samo enkrat, na javnem kraju in kontaktiram osebo ki ima isto telefon za enkratno uporabo

Miki N je izjavil:

mirzad je izjavil:

me zanima kdaj bo treba za predplačniške sim kartice dat osebni dokument kot je to v tujini


Saj se za logiranje sploh uporablja SIM prijava na omrežje? Vedno sem mislil, da operater logira IMEI prijavljanje na bazne postaje (kar ni nobena zarota ampak čisto tehnično bolj praktično). Vprašam, ne vem. Potem se lahko naredi vzporedba.

oboje se shrani

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mirzad ()

vostok_1 ::

Ko še jype počasi obupuje nad to prihodnostjo v katero rinemo, potem veš, da se nam nič dobrega ne piše.

Mladina. I'm sorry. Naredil sem nekaj dobrega, naredil sem nekaj slabega. Ampak i did try to make it better.
Zgleda, da bo breme pristalo na vaših ramenih.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

poweroff ::

mirzad je izjavil:

kako bojo vedeli kdo sem, če uporabi telefon samo enkrat, na javnem kraju in kontaktiram osebo ki ima isto telefon za enkratno uporabo

Ajaaa, nisem vedel, da uporabljaš burner phone.

Koliko jih pa imaš? To vsakodnevno uporabljaš, ali kako?
sudo poweroff

vostok_1 ::

A sploh je pot nazaj možna?

To bi terjalo superhuman disciplino vodilnih in plebsev, da ne zaidemo v diktatorstvo.
Naj vas spomnem...demokracija v vzhodni evropi traja vsega skupaj slabih 30 let. To je daleč od samoumevnega.
Še v ZDA, najdlje trajajoča demokracija na svetu hitro tone.

Ne dramatiziram ali hajpam. Resno se sprašujem, kakšen svet bodo prevzele nove generacije.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

shadeX ::

mirzad je izjavil:

Upeljali nam bojo diktaturo oziroma so nam jo ravno kar. Ljudje jim pa še ploskajo. Ogabno..


Ogabno je predvsem, da ljudje še vedno kričijo kako je to samo navadna gripa in se "lagano" družijo v skupinah. Normalno, da bo vlada uporabila vse ukrepe, da se to zajezi drugače ga nafuka cel narod zarad določenih talentov, ki pač ne razumejo koliko je 1+1.

vostok_1 ::

Omejitev gibanja, poslovanja itd. ter redno cenzuriranje na spletu.

Mislim, da smo danes še najbližje diktaturi odkadar obstaja samostojna slovenija.
Granted...ni to res prava, ker zaenkrat še ne trkajo črno oblečeni moži na vrata, ampak pustimo času čas.

Je pa zanimivo ane. Greš v park z 5timi kolegi in fašete kazen.
That is a change of lifestyle...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

showsover ::

Domnevam, da rešitev ni, da se bomo izolirali, da virus izumre v celoti, to bomo morali spoznati zgrda, ker virus najbrž ne bo kar tako poniknil.
Rešitev je, da se zadevo preboli. Nimam pa odgovora, kako ustrezno rešiti problem obolelih, ki zaradi lahko tega tudi umrejo.

Urbano#Desno ::

vostok_1 je izjavil:

Omejitev gibanja, poslovanja itd. ter redno cenzuriranje na spletu.

Mislim, da smo danes še najbližje diktaturi odkadar obstaja samostojna slovenija.
Granted...ni to res prava, ker zaenkrat še ne trkajo črno oblečeni moži na vrata, ampak pustimo času čas.

Je pa zanimivo ane. Greš v park z 5timi kolegi in fašete kazen.
That is a change of lifestyle...


In točno kateri data point vam namiguje da bo to ostalo?
Ko gledaš tole

ti je jasno da so kitajski prijemi edini pravilni.
Zahodni svet je postal enostavno retradiran.
No lahko pa čakamo da nam kitajci pošljejo humanitarno pomoč, ker za njih smo upravičeno tretji svet.

shadeX ::

Je pa zanimivo ane. Greš v park z 5timi kolegi in fašete kazen.


Seveda. Ker se ti ne sanja, da se je eden izmed kolegov v skupini 1 dan nazaj okužil, ne kaže pa simptome bolezni, seveda pa že prenaša bolezen naprej. Ti se seveda okužiš in to okužbo preneseš domov na svoje starše/stare starše. Zaradi tvoje neodgovornosti si v življenjsko nevarnost spravil več ljudi. Brez teh ukrepov, lahko število smrti merimo v deset tisočih ob koncu epidemije.

Niti v sanjah si ne bi mislil, da se bom kdaj s takim ukrepom strinjal ampak za moje zdravje in zdravje ljudi, ki jih imam rad je to enostavno potrebno, ker zunaj je preveč retardiranih ljudi, ki pač ne bodo razumeli aka "navadna gripca".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

lexios ::

Nimam pa odgovora, kako ustrezno rešiti problem obolelih, ki zaradi lahko tega tudi umrejo.


Tko, da se jih ne okuži. :) Problem je ker ljudje ne razumejo, da nihče ni imun.

vostok_1 ::

Urbano#Desno je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Omejitev gibanja, poslovanja itd. ter redno cenzuriranje na spletu.

Mislim, da smo danes še najbližje diktaturi odkadar obstaja samostojna slovenija.
Granted...ni to res prava, ker zaenkrat še ne trkajo črno oblečeni moži na vrata, ampak pustimo času čas.

Je pa zanimivo ane. Greš v park z 5timi kolegi in fašete kazen.
That is a change of lifestyle...


In točno kateri data point vam namiguje da bo to ostalo?
Ko gledaš tole

ti je jasno da so kitajski prijemi edini pravilni.
Zahodni svet je postal enostavno retradiran.
No lahko pa čakamo da nam kitajci pošljejo humanitarno pomoč, ker za njih smo upravičeno tretji svet.


Jasno, da je večji del tega začasno. O tem ni dvoma. Nekaj pa bo ostalo.

Jz sm zgolj primerjavo dajal, ne pa nek absolute state.
Se pa strinjam, da zahod je totalno šel po retard poti. Cena tega bo kar visoka.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

showsover ::

pa zahod smo zabljuzili, resno mislim.
saj tele pravice in problemi prvega sveta in to se fino sliši.
praktično pa ni.
žal je to pač tako, kaj češ.
ne bom popravljal nobenih napak, ker bo itak AndrejO pobrisal, pa da sem Shakespeare in Prešeren skupaj napišeta neko novo umetnino. pijana.

poweroff ::

Urbano#Desno je izjavil:

ti je jasno da so kitajski prijemi edini pravilni.
Zahodni svet je postal enostavno retradiran.
No lahko pa čakamo da nam kitajci pošljejo humanitarno pomoč, ker za njih smo upravičeno tretji svet.

Verjajem, da si malo prekratek v razmišljanju, zato te bom razsvetlil.

Verjetno se oba strinjava, da slovenski mediji Janše ne marajo, če ne celo odkrito sovražijo. Vsako njegovo napako bodo z veseljem napihnili, kar bo naredil dobrega bodo pa predstavili kot da je zgolj sledil drugim državam.

Definitivno bodo skušali vplivati na javno mnenje na način, da Janša naslednje volitve izgubi. In zelo verjetno se to tudi bo zgodilo, ker se je do sedaj še vedno izkazalo, da Janša težko zmaga na volitvah, prisiljen je v koalicije, le-te mu pa potem stara levica bolj ali manj uspešno uspe razbiti.

Skratka, obstaja kar velika možnost, da bo čez 2 leti oblast prevzela levica.

Ampak ukrepi bodo pa ostali. In takrat ti bo kot desničarju prekleto težko. V tujini so ljudje izgubljali službe že, če so samo napol javno izrazili svoje mnenje v katerem so zagovarjali tradicionalno družino. Brez, da bi bili žaljivi do LGBT skupnosti. Ali pa če so si drznili podvomiti v kakšno #metoo trditev.

Skratka, živimo v svetu, ki gre v smer, ko se desnico skuša čim bolj omejevati. Zaenkrat s cenzuro. Ampak bodi prepričan, da bodo uporabljeni tudi drugačni ukrepi. To govorim kot nekdo, ki je po vrednotah bolj levo usmerjen. In ne podpiram tega. Ampak tako je.

In še enkrat. Desnica bo izgubila oblast. "Kitajski" ukrepi bodo pa ostali.

Upam, da boš takrat še vedno ploskal...
sudo poweroff

Miki N ::

Zahod mora pač najti nazaj star "mojo" glede pandemij. Življenje v Evropi (pa tudi v Aziji, če smo pošteni) je bilo večino zgodovine kar dosti prepleteno z rednimi pojavi bolezni in kako furati naprej civilizacijo z raznimi "workaroundi" in to še pred pojavom "moderne" medicine pa tudi potem. Ampak to da si nekaj "staknil" in umrl je bil vedno možen scenarij v Evropi večino zgodovine, tudi v 20 stoletju.

Vedno se spomnem "neuradne himne Dublina " Molly Malone - umrla od vročice, itak. Verjetno gripa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

lexios ::

Matthai, se strinjam da je tale šok terapija odlična za uvajanje novih ukrepov, a boj za oblast poteka brez kitajskih ukrepov. Da bo kmalu spet gor levica je jasno brez šloganja. Ponavlja se zgodba iz prejšnje krize. Redno cenzuriranje oz. "prilagajanje" vsebine medijev imamo že lep čas, brez pomoči Kitajcev. Vedno večje socialne razlike tudi. Višje "protikrizne davke" tudi! Omejitev gibanja in kvota 5 oseb ne bo ostala, bi se narodu spipalo. Omejitev poslovanja mogoče še pride, saj država malim podjetjem ni naklonjena. Kakšne ukrepe še predvidevaš? Pooblastila vojski?

Kaj je po tvojem alternativa v trenutni situaciji - brez šok terapije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

vostok_1 ::

lexios je izjavil:

Matthai, se strinjam da je tale šok terapija odlična za uvajanje novih ukrepov, a boj za oblast poteka brez kitajskih ukrepov. Redno cenzuriranje oz. "prilagajanje" vsebine medijev imamo že lep čas, brez pomoči Kitajcev. Vedno večje socialne razlike tudi. Omejitev gibanja in kvota 5 oseb ne bo ostala, bi se narodu spipalo. Omejitev poslovanja mogoče še pride, saj država malim podjetjem ni naklonjena. Kakšne ukrepe še predvidevaš? Pooblastila vojski?

Kaj je po tvojem alternativa v trenutni situaciji - brez šok terapije?


Mene tej megalomanski poskusi kot je mobilizacija vojske ne ganejo. To gre za začasen ukrep, ki če bi preveč trajal bi obubožal narod.

Bolj me skrbijo tisti bolj potugnjeni. GSM tracking, face recognition, deanonimizacija, prepoved kriptiranja, brezgotovinsko poslovanje itd.

Če boš mel vojsko na cesti bo raja res začela težiti. Če pa jim storiš identifikacijo na vsaki trgovini, brezstično, ne bodo niti registrirali.

PS. Samo poglej ST. Sami tehničarji a skrb za to smo načeli mogoče 3-4 uporabniki. Vsem ostalim se jebe ali niso registrirali ali problem še širijo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

lexios ::


PS. Samo poglej ST. Sami tehničarji a skrb za to smo načeli mogoče 3-4 uporabniki. Vsem ostalim se jebe ali niso registrirali ali problem še širijo.


Ker folk ni seznanjen s tem! Za GSM tracking vem, da se izvaja, na žalost tudi edini ukrep, ki ga lahko zaenkrat upravičijo - lahko pa stanje samokarantene preverjajo brez tega. Upam, da prevlada razum, ali že uvajamo? Brezgotovinsko poslovanje se ne bo obneslo, folk ne jebe. Oz. lih tolk kot brez Kitajcev, ker je convenient. Če že pride do tega - gremo na kripto. Cenzura - deanonimizacija, se je že poskušalo leta 2008, pod krinko sovražnega govora. Face recognition v Slo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

vostok_1 ::

Pravim. Če še na STju ne zganjamo krika nad tem, potem nikjer drugje ne. Vsi so oblivious.

Točno ne morem napovedat, kaj vse bo. Ampak kriza bo odlični izgovor in zagotovo se bo izkoristilo. 2008 ni 2020.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

poweroff ::

lexios je izjavil:

Omejitev gibanja in kvota 5 oseb ne bo ostala, bi se narodu spipalo. Omejitev poslovanja mogoče še pride, saj država malim podjetjem ni naklonjena.

Seveda ne! To bo "novi Šarec" prvo odstranil. Ljudje bodo hvaležni, ker bodo lahko spet hodili naokrog, kaj bo pa ostalo, bo pa bolj skrito, ampak tudi pomembnejše...

lexios je izjavil:

Kakšne ukrepe še predvidevaš? Pooblastila vojski?

Do tam je še nekaj časa. Najprej bodo omejili gibanje po občinah. Potem bo policijska ura. Na koncu pa bo policiji pomagala vojska. Saj ne bodo nič delali, samo demonstracija moči bo. Kar bo dovolj.

lexios je izjavil:

Kaj je po tvojem alternativa v trenutni situaciji - brez šok terapije?

V resnici je ne vidim. Pravim pa, da moramo biti pripravljeni na slabo situacijo. Predvsem je treba od oblasti zahtevati transparentno delovanje. Naj odgovarjajo novinarjem, naj se prikazujejo transakcije na Erarju, itd.
sudo poweroff

lexios ::

Zdj je problem, da je ves fokus na tem kitajskem virusu, kar nekako še razumem, čeprav mi pa gre že počas na k. gledat to "petje kulturnikov". Čas za skrite poteze, odličen! Glede na medije in "novinarstvo" pa niti ni pretresljivo oz. kar hočem reč, zamižijo na eno oko tudi brez kitajskega virusa.

Se pa strinjam, da je zastrašujoče, da tudi mediji ala Google uvajajo "zaščitne ukrepe", in da ST ni več to kar je bil - opazim ene par starih borcev in novih adminov, večina pa očitno tu zabija čas, da piše in sprašuje bedarije, brez glave.

Do tam je še nekaj časa. Najprej bodo omejili gibanje po občinah. Potem bo policijska ura. Na koncu pa bo policiji pomagala vojska. Saj ne bodo nič delali, samo demonstracija moči bo. Kar bo dovolj.


Sam to niso skriti ukrepi in se jih ukine. Zagotovo.

Predvsem je treba od oblasti zahtevati transparentno delovanje. Naj odgovarjajo novinarjem, naj se prikazujejo transakcije na Erarju, itd.


Upam!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

poweroff ::

Mimogrede, saj ste vedeli to: https://www.monitor.si/novica/operater-...
sudo poweroff

vostok_1 ::

Govna. Mastno jim plačujemo sedaj pa bi radi še profita.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Barakuda1 ::

vostok_1 je izjavil:



Bolj me skrbijo tisti bolj potugnjeni. GSM tracking, face recognition, deanonimizacija, prepoved kriptiranja, brezgotovinsko poslovanje itd.

Če boš mel vojsko na cesti bo raja res začela težiti. Če pa jim storiš identifikacijo na vsaki trgovini, brezstično, ne bodo niti registrirali.

PS. Samo poglej ST. Sami tehničarji a skrb za to smo načeli mogoče 3-4 uporabniki. Vsem ostalim se jebe ali niso registrirali ali problem še širijo.


Se bojim, da te upravičeno skrbijo.
Primer delovnja naših sodišč (opisan v enem od postov zgoraj), nam žal jasno kaže, kako zlahka, se kršijo vse meje zasebnosti.
Počasi bo tudi legalno pričelo delovati praktično vse od omenjenega. Če pa se trenutna oblast (pa ne mislim na res trenutno aktualno, pač pa na oblast zadnjega obdobja), vsaj malo "zgleduje" z oblastjo izpred nekaj let, pa sem skoraj prepričan, da se kar nekaj od naštetega že prkticira.
Zgolj dejstvo, da še ni legalizirano, še ne pomeni, da tega ni.
Takoj ko se bo pokazala prava priložnost, bodo to, kar vrjetno že počno, samo še legalizirali (pokrili z zakonodajo)

PrihajaNodi ::

shadeX je izjavil:

Je pa zanimivo ane. Greš v park z 5timi kolegi in fašete kazen.


Seveda. Ker se ti ne sanja, da se je eden izmed kolegov v skupini 1 dan nazaj okužil, ne kaže pa simptome bolezni, seveda pa že prenaša bolezen naprej. Ti se seveda okužiš in to okužbo preneseš domov na svoje starše/stare starše. Zaradi tvoje neodgovornosti si v življenjsko nevarnost spravil več ljudi. Brez teh ukrepov, lahko število smrti merimo v deset tisočih ob koncu epidemije.

Niti v sanjah si ne bi mislil, da se bom kdaj s takim ukrepom strinjal ampak za moje zdravje in zdravje ljudi, ki jih imam rad je to enostavno potrebno, ker zunaj je preveč retardiranih ljudi, ki pač ne bodo razumeli aka "navadna gripca".


Rajse tvegam okuzbo, kot da sem pod kontrolo. Cepivo jasno da že obstaja, samo vprašanje je za koga.

Retardirani so kvečjumu ljudje, ki ozadja teh dogodkov ne razumejo in so še pred tem delali selfiče na plažah.

V parih dneh se je zaprlo vse meje v državah EU ja. Kot da bi bilo vse že splanirano vnaprej. Sicer tale virus je tako fascinanten, sploh veste koliko truda je Stalin rabil da je postavil berlinski zid in preprečeval ljudem na zahod. Danes? Danes se niti nihče ne sprašuje kaj je res in kaj ne.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Pinzl ()

mirzad ::

PrihajaNodi je izjavil:

shadeX je izjavil:

Je pa zanimivo ane. Greš v park z 5timi kolegi in fašete kazen.


Seveda. Ker se ti ne sanja, da se je eden izmed kolegov v skupini 1 dan nazaj okužil, ne kaže pa simptome bolezni, seveda pa že prenaša bolezen naprej. Ti se seveda okužiš in to okužbo preneseš domov na svoje starše/stare starše. Zaradi tvoje neodgovornosti si v življenjsko nevarnost spravil več ljudi. Brez teh ukrepov, lahko število smrti merimo v deset tisočih ob koncu epidemije.

Niti v sanjah si ne bi mislil, da se bom kdaj s takim ukrepom strinjal ampak za moje zdravje in zdravje ljudi, ki jih imam rad je to enostavno potrebno, ker zunaj je preveč retardiranih ljudi, ki pač ne bodo razumeli aka "navadna gripca".


Rajse tvegam okuzbo, kot da sem pod kontrolo. Cepivo jasno da že obstaja, samo vprašanje je za koga.

Retardirani so kvečjumu ljudje, ki ozadja teh dogodkov ne razumejo in so še pred tem delali selfiče na plažah.

V parih dneh se je zaprlo vse meje v državah EU ja. Kot da bi bilo vse že splanirano vnaprej. Sicer tale virus je tako fascinanten, sploh veste koliko truda je Stalin rabil da je postavil berlinski zid in preprečeval ljudem na zahod. Danes? Danes se niti nihče ne sprašuje kaj je res in kaj ne.

ukrepi so totalno nesorazmerni z nevarnostjo bolezni, če pogledamo italijo, kjer je kao najhuje je povprečna starost umrlih 79 let, polovica ima poleg starosti še vsaj 3 druge dejavnike tveganja, četrtina 2 dejavnika tveganja, četrtina 1 dejavnik tveganja in okoli 1% nobenega

medtem bomo pa ekonomske posledice in kratenje pravic čutili vsi še leta in leta, da ne omenjam zdravstvenih težav zaradi izolacije (odpadajo pregledi, operacije, zobozdravniki, ...)

logično bi bilo da se ogroženim omogoči začasna izolacija, ne pa da se ustavlja celo državo

vostok_1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

shadeX je izjavil:

Je pa zanimivo ane. Greš v park z 5timi kolegi in fašete kazen.


Seveda. Ker se ti ne sanja, da se je eden izmed kolegov v skupini 1 dan nazaj okužil, ne kaže pa simptome bolezni, seveda pa že prenaša bolezen naprej. Ti se seveda okužiš in to okužbo preneseš domov na svoje starše/stare starše. Zaradi tvoje neodgovornosti si v življenjsko nevarnost spravil več ljudi. Brez teh ukrepov, lahko število smrti merimo v deset tisočih ob koncu epidemije.

Niti v sanjah si ne bi mislil, da se bom kdaj s takim ukrepom strinjal ampak za moje zdravje in zdravje ljudi, ki jih imam rad je to enostavno potrebno, ker zunaj je preveč retardiranih ljudi, ki pač ne bodo razumeli aka "navadna gripca".


Rajse tvegam okuzbo, kot da sem pod kontrolo. Cepivo jasno da že obstaja, samo vprašanje je za koga.

Retardirani so kvečjumu ljudje, ki ozadja teh dogodkov ne razumejo in so še pred tem delali selfiče na plažah.

V parih dneh se je zaprlo vse meje v državah EU ja. Kot da bi bilo vse že splanirano vnaprej.



Se pretežno strinjam. Okužbo ebole sicer res ne bi rad riskiral, ampak tega virusa pa se splača.
Ljudje, ki pričakujeoj 100% varnost se bodo morali odpovedati svobodi.

Jz sem to vedno pravil. Neglede na obdobje, tehnologijo itd. folk je glup. Včasih so vrjeli farju, danes delajo selfije na plaži resnica na internetu pa sameva nekje v kotu, zanemarjena.
Ali gre za premoženjsko stanje ali gene, folk pač je oblivious. Nimam definitivnega odgovora zakaj tako.

Glede planiranja vnaprej.
Meni to sploh ni jasno, zakaj folk misli, da so teorije zarote tako sci-fi, zapletena reč.

9/11 se je komot zgodil z zaroto, brez da bi veliko ljudi rabilo bit "on it". Zgolj pravi higher-up je moral dati "stand down" ukaz poveljniku zračne obrambe or whatever, češ da gre za brezveznost. Od tam naprej pa se vse odvije samo.
Podobno tu. Vsi poučeni vedo, da je finančni in politični sistem rigged. Ne rabiš veliko za ga sesut.
Kot Jenga. Če vidiš da je vse labavo, dovolj je pravo desčico vn vzeti, gravitacija pa naredi svoje.
Skratka, te teorije zarote sploh ne rabijo dosti efforta, kot vam to v filmih predstavljajo. Skrivne organizacije, 1000 crisis actors itd.
Nonsense. Zgolj pravi ukaz v pravem trenutku in voila.

mirzad je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

shadeX je izjavil:

Je pa zanimivo ane. Greš v park z 5timi kolegi in fašete kazen.


Seveda. Ker se ti ne sanja, da se je eden izmed kolegov v skupini 1 dan nazaj okužil, ne kaže pa simptome bolezni, seveda pa že prenaša bolezen naprej. Ti se seveda okužiš in to okužbo preneseš domov na svoje starše/stare starše. Zaradi tvoje neodgovornosti si v življenjsko nevarnost spravil več ljudi. Brez teh ukrepov, lahko število smrti merimo v deset tisočih ob koncu epidemije.

Niti v sanjah si ne bi mislil, da se bom kdaj s takim ukrepom strinjal ampak za moje zdravje in zdravje ljudi, ki jih imam rad je to enostavno potrebno, ker zunaj je preveč retardiranih ljudi, ki pač ne bodo razumeli aka "navadna gripca".


Rajse tvegam okuzbo, kot da sem pod kontrolo. Cepivo jasno da že obstaja, samo vprašanje je za koga.

Retardirani so kvečjumu ljudje, ki ozadja teh dogodkov ne razumejo in so še pred tem delali selfiče na plažah.

V parih dneh se je zaprlo vse meje v državah EU ja. Kot da bi bilo vse že splanirano vnaprej. Sicer tale virus je tako fascinanten, sploh veste koliko truda je Stalin rabil da je postavil berlinski zid in preprečeval ljudem na zahod. Danes? Danes se niti nihče ne sprašuje kaj je res in kaj ne.

ukrepi so totalno nesorazmerni z nevarnostjo bolezni, če pogledamo italijo, kjer je kao najhuje je povprečna starost umrlih 79 let, polovica ima poleg starosti še vsaj 3 druge dejavnike tveganja, četrtina 2 dejavnika tveganja, četrtina 1 dejavnik tveganja in okoli 1% nobenega

medtem bomo pa ekonomske posledice in kratenje pravic čutili vsi še leta in leta, da ne omenjam zdravstvenih težav zaradi izolacije (odpadajo pregledi, operacije, zobozdravniki, ...)

logično bi bilo da se ogroženim omogoči začasna izolacija, ne pa da se ustavlja celo državo


Kot sem nekoč že govoril. Virus je skoraj idealen. Mogoče ne kot biološko orožje of mass destruction, ampak kot finančno in politično orožje.
3% smrtnost in že ves svet bo prenovljen.

Conspiracy nut gor ali dol. This smells fishy to me.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

PrihajaNodi ::

Se spomnite kako smo se smejali kitajcem za kreditne točke?

Kitajci so spremljali ljudi z droni in opozarjali tiste brez mask naj si jih nadanejo. WTF is this world become...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

mirzad ::

PrihajaNodi je izjavil:

Se spomnite kako smo se smejali kitajcem za kreditne točke?

Kitajci so spremljali ljudi z droni in opozarjali tiste brez mask naj si jih nadanejo. WTF is this world become...

zdaj v italiji in avstriji sledijo telefonom, da iščejo stike okuženih (uradni izgovor, ko virus mine, bo to ostalo)
https://theprint.in/world/now-italy-and...

v španiji pa lovijo z droni ljudi, ki kršijo karanteno

https://www.forbes.com/sites/zakdoffman...

to ni več nobena znanstfena fantasika, to je resničnost

ampak ker je to vse za našo varnost s tem ni nič narobe/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mirzad ()

vostok_1 ::

No. V tem desetletju zagotovo ne bomo zašli tako globoko kot na kitajskem.

Da pa se bom moral nastavljat (kao...termo) kameram pred vstopom v trgovino pa je za pričakovati.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mirzad ::

vostok_1 je izjavil:

No. V tem desetletju zagotovo ne bomo zašli tako globoko kot na kitajskem.

Da pa se bom moral nastavljat (kao...termo) kameram pred vstopom v trgovino pa je za pričakovati.

da je na kitajskem slabše ni ravno tolažilno

mirzad ::

en drug človeški koronavirus, ki povzroča prehlad, ima pri ogroženih (prebivalci doma za starejše) 8% smrtnost
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mirzad ()

louser ::

Dri3r je izjavil:

Orožje potrebuje malce več kot samo en kos iz kovine saj so tlaki in sile katere se pri zgorevanju smodnika ustvarijo enostavno prevelike, da bi jih (printana) plastika zdržala, sploh v (pol)avtomatskem režimu ognja. Tiste printane pištolice so bolj kot ne primerne za samo en sam strel. Da o natančnosti in potencialni nevarnosti za samega strelca sploh ne začnem. Bump fire kopita so bolj kot ne za zajebancijo.

Par let nazaj prikazano, da se da priti čez 20 strelov, preden razpade. Blueprinti so prosto dostopni.

vostok_1 ::

Izdelava domačega orožja je trivialna.
Izdelava učinkovitega pa ni kar tako.
V primeru us vs gov. bo pač potrebno žrtvovati 1:10. Idealno bi bilo spravit vojake na našo stran.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

louser ::

Defense Distributed. Poguglajte.

trenerkar ::

Dri3r je izjavil:

Za vse ki si lastite razne UHF/VHF postaje naj povem, da lahko legalno brez radioamaterske licence uporabljate samo PMR frekvence.

in povezava ne sme biti kriptirana, da ne bo prehitro kakšnih mokrih sanj...

Dri3r ::

vostok_1 je izjavil:

Izdelava domačega orožja je trivialna.
Izdelava učinkovitega pa ni kar tako.
V primeru us vs gov. bo pač potrebno žrtvovati 1:10. Idealno bi bilo spravit vojake na našo stran.

Resno misliš da vojaki niso na strani ljudstva?
dri3r

PrihajaNodi ::

Dri3r je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Izdelava domačega orožja je trivialna.
Izdelava učinkovitega pa ni kar tako.
V primeru us vs gov. bo pač potrebno žrtvovati 1:10. Idealno bi bilo spravit vojake na našo stran.

Resno misliš da vojaki niso na strani ljudstva?


Ne. So plačanci, ki skrbijo za svoje družine.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Dri3r ::

PrihajaNodi je izjavil:


Ne. So plačanci, ki skrbijo za svoje družine.

Aha potem bojo na ukaz svoje družine, znance, prijatelje, sosede tudi ... pa vi niste normalni! :))
dri3r

vostok_1 ::

Dri3r je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Izdelava domačega orožja je trivialna.
Izdelava učinkovitega pa ni kar tako.
V primeru us vs gov. bo pač potrebno žrtvovati 1:10. Idealno bi bilo spravit vojake na našo stran.

Resno misliš da vojaki niso na strani ljudstva?


Smo v karanteni, odličen čas za se izobrazit o zgodovini.
Ljudje smo cirka že 7000-10000 let isti.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

poweroff ::

trenerkar je izjavil:

Dri3r je izjavil:

Za vse ki si lastite razne UHF/VHF postaje naj povem, da lahko legalno brez radioamaterske licence uporabljate samo PMR frekvence.

in povezava ne sme biti kriptirana, da ne bo prehitro kakšnih mokrih sanj...

Ja. Ampak to ni problem prekršit. Problem je, da takih postaj ni za dobiti. No, skoraj ne...
sudo poweroff

Okapi ::

poweroff je izjavil:

Po moje nisi prebrala kaj sem napisal. Zbiranje je sedaj prepovedano. Počakaj, da bodo začeli talati kazni. In počakaj, da bo šla na ulice vojska.
Javnega prevoza ni, avtomobilski promet bo zreduciran na minimum.

Kako se boš potem zbirala?

Kako misliš da je delovala OF?

poweroff ::

Vem, kako je delovala. Ampak ne pozabit, da so danes morda drugi časi.
sudo poweroff
««
2 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18120737 (10995) WizzardOfOZ

Protiustavnost ukrepov vlade (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38132003 (27961) Smrekar1

Statistika in COVID-19 (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1663103755 (76765) BigWhale

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36942237 (27024) AndrejO

Več podobnih tem