» »

Neka čudna fora

Neka čudna fora

bbobst ::

Tudi jaz sem pred kakim mesecem fasal tisti MSBlast in ga tudi uspešno odstranil.
Kaj pa se je zgodilo včeraj:
Kot ponavadi sem imel prižgan samo DC++ in pretakal s spleta in ko sem enkrat dopoldne pogledal napredek sem ugotovil da imam odprt en čudn program (Okno) U-serve ali nekaj podobnega - se nisem zapomnil (Velik zelen U in še nekaj naprej - še nikoli vidu).V tem oknu je bil en IP.
Potem pa se je pokazalo podobno okno kot pri MSBlastu ,samo čas izklopa je bil krajši (mislim da 30 sec).Za razliko od Blasta se ni ponovno prižgal.
Čekiram z Nortonom in mi najde nekega Trojanca ki se nahaja v Temporary Internet Files.Probam odpret ali spraznit mapo pa se PC skoz ugaša.
Pol sem šel na šiht ,danes zjutraj pa našel na namizju en .txt dokument z imenom "WeAreBorg",v njem pa piše "Resistance is futile!!! I control your system!!! Bedder stay offline... "
PC se ne ugaša več ,dela OK,Temp Internet Files mapo pa lahko odpiram in zbrišem vsebino.
WTF

bradek ::

Blah.
Okuzen si s trojancem, nek script kiddie se spila z tvojim PCjem.
Tisti U ki si ga videl je pa tray monitor programa Serv-U. Ce malo pobrskas bos videl da je Serv-U FTP streznik.

Ocitno ima nekdo tvoj PC za zabavo. Priporocam namestitev firewalla in odstranitev trojanca :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kopiranje iber počasno

Oddelek: Pomoč in nasveti
162189 (1871) brdi
»

alternativa programa SERV-U za osebni server

Oddelek: Programska oprema
292590 (2044) XPfrik
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29340293 (15275) brainiac20
»

Postavljanje FTP/WEB strežnika

Oddelek: Omrežja in internet
201537 (1174) tx-z
»

FTP strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
181665 (1368) SubOrbit

Več podobnih tem