» »

Prevzem certifikata NLB

Prevzem certifikata NLB

dizel ::

Jou

Prosi bi za pomoč in nasvete glede prevzema certifikata NLB. Namreč prevzeti moram novega.
Če hočem to storiti z Mozillo 1.4 se zaplete že pri prvem koraku, vnesem številko in geslo za certifikat, spodaj bi pa mogel izbrati "Cryptographic Provider", ampak pri Mozilli je ta DropDown meni prazen in ne morem naprej. Ok, zalaufam IE6, tuki mi da na voljo "MS Cryptographic Provider", naslednji korak se pa spet zaplete, namreč izbrati bi mogel ključ za kodiranje tolk in tolk bitni, ampak je spet meni prazen in ne gre naprej. Zdej pa ne vem al je v browserjih kaka nastavitev, ker je že par let ko sem nazadnje prevzemal, pa se ne spomnim čist.

Hvala za pomoč.
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

boyan64 ::

Ko sem nalagal KLik Plus za podjetja sem to naredil s pomočjo fantov iz N-LB. Cela znanost vam povem.
Zato mislim, da je najbolje da pokličeš tja ( tel. 477 2060)

ToniT ::

Včasih so imeli problem pri prevzemu certifikata z IE 6 in si moral to narediti z IE5.5 ali nižje. Me pa zanima rešitev, ker bom to počel čez kak dan ali dva.
(čakam še na navadno pošto).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Brane2 ::

Sem ravno nedavno to naredil (reinstalacija Win2k itd). Ce imas orginale CD, ni pretirana znanost. PAc zinstaliras softver, nastavis taprqavi COMport za cardreader, zbootas masino, nato pa v spodnjem desnem foglu zastartas tist utility. Stvar preskenira kartico in prikaze vse kljuce, ki jih najde gor (pri tebi verjetno enega) Kliknes nanj, nato pa na moznost Import (ali Export, ne spomnim se tocno) certificate. Tam ti ponudi par moznosti, izberes pa Internet Explorer. To je to...

Aja, se en catch. Tisti javni kljuc NLB, ki ga imas na CDju, je zelo verjetno zastarel. NLB uporablja novega. Na NLBjevih straneh Proklika Plus imas detajlno proceduro za uvoz tega. Uposetvaj jo dosledno, drugace tvegas denar na racunu...

Aja, pa zna se ti zgoditi, da bos moral updejtat driver za bralnik kartice. Te bralnike dela Activecard in na njihovih straneh bos nasel tudi novo verzijo. Jaz sem na CDju dobil se staro 1.3 ali 1.4, nova je pa 2.1x.

Odkar so spremenili kljuce, je potrebna baje nova verzija...

dizel ::

Bom probu s kakim tretjim browserjem aka Netscape, pa poročam kako bo.
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

dizel ::

Ja no sam tolk če koga zanima kako sem rešu zadevo. Z eno besedo: KRNEKIIIIIIIIIIIIIIIIIII.
Jst mam win2000 sp4 z vsemi najnovejšimi popravki, patchi, blabla bla,.... kot sem že zgori opisal z IE6 ni šlo, pol grem pa na bratov računalnik ki ma win2000 sp2 z nobenimi popravki nič patchev in IE6, no tam je pa šlo brez problemov. 8-O ;(
Jah no, jst se vdam, nism tolk brihten da bi to razumel>:D
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

Brane2 ::

Jaz mam tud WInse 2k s SP4 pa dela. Rabis pa novi softver od Activecarda.
Najprej nalozis vse tako kot pise, nato pa updateas Activecard na verzijo 2.1x ali 2.2, ne spomnim se vec tocno...

dizel ::

Brane2: hvala za odgovore,8-)
edino mogoče nisem bil čist jasn, govorim za KlikNLB, torej tisto brez kake kartice, brez ActiveCarda al podobnega, samo certifikat, password pa web-browser.

No, važn da zdej dela, hvala vsem za odgovore, pa srečno če se bo kdo podajal v podobne kaskaderske dejavnosti>:D
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dizel ()

asPeteR ::

-> pa srečno če se bo kdo podajal v podobne kaskaderske dejavnosti

Iz muha se dela slona! Prevzem certifikata je pa res eno opravilo, ki se steje najlazje pod soncem. TOLK kot mas tleke navodil, ne vem, ce sem jih ze pri kaksni stvari tolk srecu, proporcionalno z zahtevnostjo!

8-)
http://blog.stegnar.com

pagat34 ::

asPeteR: Iz muha se dela slona!

tisti klukci na nlb so slišak za M$ IE in Netscape.
ostalo se jim jebe. probi za hec to nardit z linuxom. no way petrček 8-O
_________________________________________
Zaradi stranskih učinkov se izogibaj M$ izdelkov!

asPeteR ::

->Iz muha se dela slona!

Ce se spotikas na slovnico. Misljen je moski spol besede muha.:)

->tisti klukci na nlb so slišak za M$ IE in Netscape.
ostalo se jim jebe. probi za hec to nardit z linuxom. no way petrček
Hja nisem se probal z Linuxom TODA, ce je res tako:

Paragatek zakaj? Zaradi vecinskega deleza teh(Linux, BSD, BeOS, Unix, Symbian, ...) OSjev v nasih mlinckcih? Ali morda zaradi krepko manjsinjskega pri povprecnem userju? Hja, mislim da bo obdrzala tazadnja, tudi kot razlog, zakaj pri NLBju tega niso podprli.(domnevno)

8-)
http://blog.stegnar.com

berta ::

Kolkr jaz vem delajo njihovi certifikati samo na Windows mašinah, tolk da zato verjetn ne dela pod linuxom.

dizel ::

asPeteR: me veseli, da nimaš doma nič muh, da ti ni treba slonov delat:\ , ampak mogoče če bi celo moj cel prvi post prebral bi doumel, da pa le ni blo tko kot v njihovih "navodilih" piše, zato pa tukaj sprašujem :|

berta: certifikati delajo tud v Linuxu, tud tam jih uporabljam z Mozillo, ampak prevzem z mozillo v Linuxu, tega pa še nisem počel.

Ajde, lepo se mejte,
pa veselo "muharjenje":P
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup in uvoz SIGEN-CA certifikata

Oddelek: Omrežja in internet
4412612 (1501) kow
»

AC NLB ključ z le 1024 biti?

Oddelek: Informacijska varnost
152954 (1512) MrStein
»

nlb klik v Chrome na linux ubuntu

Oddelek: Pomoč in nasveti
164522 (3147) Hayabusa
»

Internetno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419329 (15015) Tilen
»

e-dohodnina

Oddelek: Omrežja in internet
446479 (4462) romci

Več podobnih tem