» »

Monitor na prenosniku se mi je spremenil v roza

Monitor na prenosniku se mi je spremenil v roza

PrihajaNodi ::

Pozdravljeni,

Se mi splaca popravljati to tezavo? Bojda naj bi bil problem s kablom med maticno in monitorjem.

Prenosnik pa je medion E6416. Do sedaj (5 let) mi je super služil in ga ne bi dal rad na odpad.

L.p.
Nodi
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Yohan del Sud ::

Po mojih osebnih izkušnjah, z njihovim garancijskim servisom, ob podobni težavi, svetujem odpad. Sploh še glede na amortiziranost.
www.strancar.com

mojca ::

Se vedno verjetno lahko prikljucis zunanji monitor in normalno delas na njem?

Ce se ti pri nekem popularnem modelu (MacBook, ...) okvari kabel, brez tezav dobis (fake, a delujoc; ali second-hand) rezervni del na eBay-u. Za Medion ti ga verjetno lahko proda le uradni servis, in samo oni ti bodo znali povedati ceno. Moje (precej skope) izkusnje s Hoferjem so sicer bolj in-line z Yohanovo izjavo.

V teoriji je morda samo kaksen kontakt za spucat, ali pa se je zicka strgala; ni nemogoce popraviti, trivialno pa tudi ne.

fikus_ ::

Pri Medionu je Lenovo zadaj. Če uspeš najti ustrezen Lenovo model, potem kupiš njihov rezervni del.

m0LN4r ::

Kupis enak rabljen model pa sestavis, lahko da ni samo kabel, ampak display. Sicer pa bos moral tko al tko razstaviti in potem na ebayu ali lenovotu narociti enak del. Vcasih pa kr direkt iz kitajske.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

c3p0 ::

Verjetno je res flat kabel šel. Če dobiš novega, menjaj.

PrihajaNodi ::

Se mi je slika spet postavila nazaj. Sumim kabel.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

asdf_jklc ::

Če se taka težava pojavi na Macbooku, je strošek popravila ogromen - treba je zamenjati cel zaslon (baje se kabla ne dobi). Na neuradnih servisih je menjava 500 do 600 EUR, sicer pride še mnogo dražje (konkretno govorim za 2017 model). 5 let star računalnik in to it menjavat? Hm... če zrihtaš za kakšnih 100 EUR ok, sicer vrži stran prenosnik.

PrihajaNodi ::

asdf_jklc je izjavil:

Če se taka težava pojavi na Macbooku, je strošek popravila ogromen - treba je zamenjati cel zaslon (baje se kabla ne dobi). Na neuradnih servisih je menjava 500 do 600 EUR, sicer pride še mnogo dražje (konkretno govorim za 2017 model). 5 let star računalnik in to it menjavat? Hm... če zrihtaš za kakšnih 100 EUR ok, sicer vrži stran prenosnik.


Zakaj bi delal smeti, če dejansko vse špila sam kabl je fuč?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

tikitoki ::

PrihajaNodi je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

Če se taka težava pojavi na Macbooku, je strošek popravila ogromen - treba je zamenjati cel zaslon (baje se kabla ne dobi). Na neuradnih servisih je menjava 500 do 600 EUR, sicer pride še mnogo dražje (konkretno govorim za 2017 model). 5 let star računalnik in to it menjavat? Hm... če zrihtaš za kakšnih 100 EUR ok, sicer vrži stran prenosnik.


Zakaj bi delal smeti, če dejansko vse špila sam kabl je fuč?


Odlicen odgovor. Upam, da ti rada popraviti.

asdf_jklc ::

PrihajaNodi je izjavil:


Zakaj bi delal smeti, če dejansko vse špila sam kabl je fuč?

Če dobiš samo kabel in ta stane par 10 EUR - zamenjaj. Če stane več, like 200 EUR, daš nekaj malega zraven in maš nov laptop. Jaz laptop uporabljam kot laptop, ne zato, da ga priklapljam na monitor; pač mi paše enkrat delat sredi gozda, drugič v gorah, tretjič v avtu, četrtič v pisarni, petič na sekretu, šestič na bazenu,... Popolnoma delujoč laptop je pri meni predpogoj za delo, kakršnakoli okvara zaslona odpade, oči press :)

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Sam kne da dobim kabl...ker pc je top se po 5 letih.

PrihajaNodi je izjavil:

Sam kje da dobim kabl...ker pc je top se po 5 letih.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Baja ::

mat xxl ::

Ma sem 14 dni nazaj na enako temo reševal 8 let star HP srednjega cenovnega razreda.

Monitor z anglije od enakega modela- razstavljajo in prodajajo na Ebayu je bil 27 eur + 15 eur poštnina, mi je pa še kabel rabljen brezhiben podaril.

Smo premenjali in vse deluje v nulo..... tako, da poglej na Ebayu za kabel ali kar oboje.......

Evo delov, kot listja pa niso dragi, samo servis pozabi, ker bo PRE drago : https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R4...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple zapušča glavni dizajner (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5911420 (7999) c3p0
»

Apple bo popravljal tudi starejše naprave

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
318711 (6801) MrStein
»

tipkovnica podobna macbook pro?

Oddelek: Kaj kupiti
113247 (2779) decoddeki
»

MacBook.. Dobra izbira? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8813955 (11216) opeter
»

Kompatibilnost pomnilnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
202647 (2258) mat xxl

Več podobnih tem