» »

Rudarjenje Kriptovalut

Rudarjenje Kriptovalut

urossView ::

Dragi bralci, sem začetnik glede rudarjenja kriptovalut, tudi nevešč v znanju računalništva, zato si želim spoznati ljudi, ki se v Sloveniji ukvarjajo z to temo.

Prosim za nasvet, priporočila, kontakt, itd.
  • zaklenil: bluefish ()

Superboyy ::

Sicer nisem ekspert ampak pomoje si ene 7 let prepozen.

Če se ti pa doma valjajo high end grafične ali kak antminer in imaš dostop do zastonj elektrike, pa lahko malo izračunaš koliko bi naminal:
https://www.cryptocompare.com/mining/ca...

urossView ::

Ok. Napačen naslov teme sem odpru in zmotno vprašal. Vidim bolečino v odgovoru, ker se izraža v mojem vprašanju. Ne skrbi, jo lahko preboliš, ko raziščeš današnjo (7let pred) priložnost.

Ko druga misel pa že poznam pot zame, kot neveščega z to tehnologijo. Vendarle, vse dobro, če bo to sporočilo komu pomagalo iti iz stanja žrtve v stanje radosti.

Sam sem pripravljen z rudarjenjem iti v €100 stroška na mesec, link spodaj pa zakaj?

https://medium.com/@tronblack/ravencoin...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

hamez66 ::

Kaj bi nam rad sporočil? Ravencoin lahko tudi kupiš, ga ni treba rudarit.

7student7 ::

Kupi TRUMP coin, pa si naredi masternode. Malo si poglej temo na forumu...

nekdonekje ::

Ali pa bitcoin SV. Ta je vsaj plod domačega znanja.

Machete ::



Ravencoine smo minerji podumpali ca 2 leti nazaj. Če pričakuješ čudež iz 'še enega šhitkojna pač', potem pričakuješ preveč.
Če misliš, da boš rudaril brez računalniškega znanja vsaj malo bolj naprednega od osnov SW in HWja, potem pričakuješ preveč. Če boš šel z glavo skozi zid vseeno, pa si zaslužiš pohvalo za vztrajnost. Riserje dobiš pri meni ugodno. Lp
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

urossView ::

urossView ::

urossView je izjavil:

Imagine how astonishing Bitcoin community was 10 years ago, at the 16:40 minutes mark:


the truth or rather say the reality shall set you free

Zgodovina sprememb…

mr_chai ::

raje se nauči računalništva, boš imel več od tega, kot od krokarja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

urossView ::

S spoštovanjem, programirat se ne bom učil, bom pa še naprej trgoval in po novem rudaril.
https://www.youtube.com/channel/UCnqZ2h...
Hvala vsem za pozornost.

Zgodovina sprememb…

bobby ::

Kakšen imaš plan?
Kater hardware boš uporabil?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

urossView ::

Dobro vprašanje? Hvala.

Iskreno, sem v fazi zbiranja podatkov o tem, kakšen hardwae bom uporabljal. Kolegu, ki se ukvarja z računalniki in elektrotehniko sem poslal informacije o rudarjenju tega projekta. Na podlagi mojih želja in omejitev mi bo o tem svetoval.

Predstavljam si zmogljiv prenosnik ali sestavljen namizni računalnik z dvemi ali tremi grafičnimi karticami, za začetek, da se ufuram v svet računalnika, ki rudari.

Izbira tega projekta je v prvi vrsti organska verzija interneta v prihodnjosti. Da sem se odločil sodelovanja z rudarjenjem pa zato, ker Raven-a lahko rudari vsakdo, neglede na predhodno znanje o računovodstvu.

Gre se za nas vse, ali bomo sebi omogočili svobodno družbo ali pa v neizogibnem kriptu svetu ostali v Keynesian ekonomiji. Sporočim, ko bom v igri, z full node ali v bazenu.

mahoni ::

Ce nimas kaj tazga, potem pejd rajs v naravno na zrak.

Tody ::

Rudari lahko vsak tudi preko nicehasha ali podobnih zadev, pa se vedit ti ni treba nic. Rožnata očala odpadejo pr ene 3 ali 4 jurih izgube :)

urossView ::

Uporabne informacije glede Raven rudarjenja:
https://virtopia.ca/how-to-mine-ravenco...

hamez66 ::

Ti nam raje povej, kje lahko izračunamo profitabilnost rudarjenja ravencoina.

Ker zgleda uporablja x16r algoritem, mining kalkulatorji pa kažejo samo za x16r-v2. No, lahko pa poveste, kolikšen hashrate dosežejo popularne kartice, npr 1080 ti in podobne.

urossView ::

Vse je na netu in tvoja zahteva v povezavi spodaj iz predhodnih objav. Da, vsi smo v tem skupaj, začetniki in mojstri;
https://www.coincalculators.io/coin/rav...

hamez66 ::

urossView je izjavil:

Vse je na netu in tvoja zahteva v povezavi spodaj iz predhodnih objav. Da, vsi smo v tem skupaj, začetniki in mojstri;
https://www.coincalculators.io/coin/rav...


To sem našel tudi sam, ampak mi nič ne pomaga, če nimam podatka, kakšen hashrate zmorejo določene grafične kartice.

Če pa iščem hash rate grafičnih kartic, mi pa pokaže neke podatke iz leta 2018, kar pa ne verjamem, da je danes še aktualno, ker se programi za rudarjenje izpopolnjujejo.

hamez66 ::

Aha, zdaj sem našel, da naj bi bil upgrade na x16r-v2 izveden tudi na Ravencoinu, torej se lahko pogleda na whattomine.com. In tako, kot sem pričakoval, rudarjenje ravencoinov ni profitabilno.

urossView ::

Hvala za info.
Profit na kratek rok je trgovanje. Spodnja povezava je do mojstrov na tem področju, je pa res, da znanje in uspešnost, tako pri dnevnem ali občasnem trgovanju odvisno samo od posameznika samega, koliko ga to veseli in koliko je aktiven v učenju.

Superboyy ::

urossView je izjavil:

Sam sem pripravljen z rudarjenjem iti v €100 stroška na mesec


Zakaj nebi kupil 100 eur Ravencoinov vsak mesec?

hamez66 ::

urossView je izjavil:

Hvala za info.
Profit na kratek rok je trgovanje. Spodnja povezava je do mojstrov na tem področju, je pa res, da znanje in uspešnost, tako pri dnevnem ali občasnem trgovanju odvisno samo od posameznika samega, koliko ga to veseli in koliko je aktiven v učenju.


Uspešnost je odvisna predvsem od profitabilnosti. Če je profitabilnost negativna, boš najbolj uspešen, če ne boš rudaril. In če hočeš imet te coine, potem namesto za opremo in elektriko denar raje nameniš coinom. Imel boš več coinov, pa še manj energije bo šlo v luft za brezveze.

urossView ::

Superboyy je izjavil:

urossView je izjavil:

Sam sem pripravljen z rudarjenjem iti v €100 stroška na mesec


Zakaj nebi kupil 100 eur Ravencoinov vsak mesec?

Ker projekt ni za brezveze. Zagovor "zakaj bi rudaril Bitcoina, če ga lahko kupim za $0.50" živimo danes. In ja, tako kot Bitcoin, Ravencoin razumeš ali pa ne.

Učne informacije trgovanja, tudi Kriptovalut:

https://www.youtube.com/channel/UCnqZ2h...

https://www.chartguys.com/trading-cours...

hamez66 ::

Še tole obdelaj:

Dunning-Krugerjev u%C4%8Dinek @ Wikipedia

Dunning%E2%80%93Kruger effect @ Wikipedia


Če imaš kakršno koli zagotovilo, da bo cena teh coinov, ki jih imaš namen prirudariti, višja, in da bo pokrila tvoj strošek, potem se ti to vsoto bolj splača vložiti v direkten nakup coinov, saj boš imel tako več coinov, in boš ob prodaji lahko več zaslužil.

Zakaj bi vložil 100 eur na mesec za rudarjenje 50ih XXX coinov, če bi jih pa z direktnim nakupom z istimi 100 euri lahko kupil 150?

urossView ::

hamez66 je izjavil:

Še tole obdelaj:

Dunning-Krugerjev u%C4%8Dinek @ Wikipedia

Dunning%E2%80%93Kruger effect @ Wikipedia


Če imaš kakršno koli zagotovilo, da bo cena teh coinov, ki jih imaš namen prirudariti, višja, in da bo pokrila tvoj strošek, potem se ti to vsoto bolj splača vložiti v direkten nakup coinov, saj boš imel tako več coinov, in boš ob prodaji lahko več zaslužil.

Zakaj bi vložil 100 eur na mesec za rudarjenje 50ih XXX coinov, če bi jih pa z direktnim nakupom z istimi 100 euri lahko kupil 150?

"Dunning in Kruger sta predpostavila, da bodo nesposobni ljudje:
1. precenili svoje sposobnosti in uspešnost;..."

... govorim o rudarjenju z eno, največ tremi grafičnimi, za začetek. In rudaril bom samo RVN. Psihoanaliza in Narava sveta oz. duhovnost, resnica in realnost se je zame začela pred 13 leti (diploma na podlagi študij Jean-Paul Sartre in Sigmund Freud), danes pa čas je da, ozaveščeno delim naprej in se integriram v prihodnost.

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Glede Dunning Kruger efekta si poglej tole slikico:



Govori o tem, da so začetniki v neki stvari pogosto preveč samozavestni, in da je zahtevanega nekaj truda, da začetniki ugotovijo, kako malo v resnici res vejo. Ko pa nekoč resnično postanejo eksperti, je pa njihova samozavest upravičeno visoka. Na začetku namreč ni.

Ker si vprašal za nasvete in priporočila, ti svetujem, da pozabiš na tvoj pogled, češ da je bil bitcoin nekoč 0.5$. Moja teorija velja tudi v primeru, ko je bitcoin 0.5$. Če je nekdo takrat plačal 2$ za to, da je pridobil pol bitcoina, se mu je bolj izplačalo, da je za 2 dolarja kupi 4 bitcoine. In če bi danes človek prodal, bi namesto 4200$ zaslužil 33600$.

Druga stvar glede tvojega primera je pa to, da ravencoin ni bitcoin in nikjer ni garancije, da bo rastel, kot je bitcoin. Na sceni je bilo že na tisoče coinov, mnoge smo rudarili in večina izmed teh ne obstaja več. Ok, mogoče verjameš v to, da je Ravencoin revolucionarni coin, ki bo nekoč močno zrasel. Ja v takem primeru se ti pa bolj splača čim prej kupit coine, dokler je še cena nizka, ne pa komplicirati z neprofitabilnim rudarjenjem.

ps-malo sem moral popravit matematiko :D Sem dal slabo primerjavo.

V glavnem, če bi kupil zdaj, bi dobil ene 3x več ravencoinov, kot bi jih lahko prirudaril, delaj pa tako, kot tebi paše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Superboyy ::

urossView je izjavil:


Ker projekt ni za brezveze. Zagovor "zakaj bi rudaril Bitcoina, če ga lahko kupim za $0.50" živimo danes. In ja, tako kot Bitcoin, Ravencoin razumeš ali pa ne.


Dober mešalec megle.

Ker projekt ni za brezveze.

Nisem prebral white paper, ampak noben ne trdi da je?

Zagovor "zakaj bi rudaril Bitcoina, če ga lahko kupim za $0.50" živimo danes.

To živimo že odkar crypto valute obstajajo in ne vidim kaj točno je poanta take izjave.

In ja, tako kot Bitcoin, Ravencoin razumeš ali pa ne.

Izjava nekako na nivoju:

PrihajaNodi ::

Rudarjenje je obsolete. POS je prihodnost.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

urossView ::

1. Ali bi bil Bitcoin med nami, če ga nihče nebi rudaril?

2. Goru razume, da se njegova prisotnost pogojuje z vsemi in vsem. Družba v kateri boš živel se ne da u'denarit.

hamez66 ::

1. Bitcoin obstaja kljub temu, da ga ti nisi rudaril. Prav tako bo ravencoin obstajal ne glede na to, ali ga boš ali pa ne boš rudaril. Zaradi tega, ker si se ti nekega dne spomnil, da bi še ti malo rudaril, se svet ne bo spremenil.

2. Torej hočeš reči, da ne boš rudaril zaradi profita, temveč zato, da bo omrežje delovalo? No, tudi brez tvojega doprinosa bo delovalo.

urossView ::

1. in 2. Svet je Eno v razdrobljenosti (individum) in če spremeniš samo en del, spremeniš celoto.

hamez66 ::

urossView je izjavil:

1. in 2. Svet je Eno v razdrobljenosti (individum) in če spremeniš samo en del, spremeniš celoto.


Ne filozofiraj. V glavnem upam, da boš pogonil čim več denarja. Ne vem, zakaj se nekaj šparaš s 100 evri. Če si prepričan v ravencoin, zastavi hišo, vzami kredit, prodaj psa, pa gasa all in v poceni rudarsko opremo.

K0l1br1 ::

urossView je izjavil:

... govorim o rudarjenju z eno, največ tremi grafičnimi, za začetek. In rudaril bom samo RVN. Psihoanaliza in Narava sveta oz. duhovnost, resnica in realnost se je zame začela pred 13 leti (diploma na podlagi študij Jean-Paul Sartre in Sigmund Freud), danes pa čas je da, ozaveščeno delim naprej in se integriram v prihodnost.

Diplomiral si torej nekje v tujini (glede na stil pisanja)?

Machete ::

MIslim, da nas kar lepo trola, ker takih bedarij niti šintaro ne bi pisal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

K0l1br1 ::

Šintaro bo jutri, ko bo luna.

hamez66 ::

Machete je izjavil:

MIslim, da nas kar lepo trola, ker takih bedarij niti šintaro ne bi pisal.


Verjetno, da res..

:)

urossView ::

hamez66 je izjavil:

urossView je izjavil:

1. in 2. Svet je Eno v razdrobljenosti (individum) in če spremeniš samo en del, spremeniš celoto.


Ne filozofiraj. V glavnem upam, da boš pogonil čim več denarja. Ne vem, zakaj se nekaj šparaš s 100 evri. Če si prepričan v ravencoin, zastavi hišo, vzami kredit, prodaj psa, pa gasa all in v poceni rudarsko opremo.


Indeed, thank you. Tukaj ni prostor za duhovnost. Kljub aktualnim objavam bom tokrat sporočil naslednje:
Ko se zaveš kakšna je tvoja Resnica (moč, ki jo poseduješ), si pomagaš.
https://ishinobu.com/
https://tealswan.com/

Se beremo, ko bom rudaril, če bo komu v korist info.

hamez66 ::

Na tale drugi link se bom pa kar naročil. Letna naročnina samo 119$. Lahko priporočaš še kak drug happy happy tečaj?

K0l1br1 ::

To so tisti tečaji, kjer se dosti smejejo, poberejo solde in vsi so happy happy. Vmes pa jih napumpajo, da so videli boga ti resnico (vendar je še vedno potrebno rudariti kripto).

urossView ::

hamez66 je izjavil:

Na tale drugi link se bom pa kar naročil. Letna naročnina samo 119$. Lahko priporočaš še kak drug happy happy tečaj?

Razumem. Ko gledaš Svet skozi iluzijo na iluziji (valuta), najdeš najprej 'koliko me bo stalo'. Ker vse spremembe narediš sam in prostovoljno, ti nihče in nič tega nikoli ne spremeni in ti pomagati.
Tenutno najbolj unčikovite in zastonj info. na spletu:
https://www.youtube.com/user/TheSpiritu...

zadnjič: če ima kdo kakšne update strokovne info. glede Raven rudarjenja, srčno dobrodošli, drugače pa se beremo v poročilu o rudarjenju.

Superboyy ::

Ne vem kaj več bi še hotel.

Povprašal si ljudi, ki se dejansko spoznajo na tehnološki aspekt in nisi dobil odgovora, ki si ga iskal, zdaj smo pa vsi ostali neumni, ker ne verjamemo hypu, ki si ga pobral od motivacijskih pusherjev.

PrihajaNodi ::

Prosim za zaklep.

Hvala.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PrihajaNodi ::

+1
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Superboyy ::

Moja špekulacija je, da gre pri Pi v najboljšem primeru za zbiranje podatkov, v naslabšem pa spyware/malware.

Seveda ste vsi še vedno dobrodošli, da si naloadate aplikacijo, ki od vas ne zahteva nič drugega, kot da jo enkrat na dan zaženete, v zameno pa dobite pa shitcoin, ki bo nekoč mogoče kaj vreden. Aja, pa če prepričate, nekoga da naredi enako, dobite še več shitcoinov, sploh ni sumljivo :)

briljo21 ::

Rudari direktno USD. Z to spletno stranjo lahko rudarite v oblaku brez vložka, sicer pa več kot vložiš, več pobiraš ven.
Poskusi se prijaviti in oceni stran sam. Tukaj je moja povezava. Svetujem začetni vložek 50-150 USD. Jaz sem z to stranjo zelo zadovoljen, zato sem se odločil tudi jo deliti z vami, da bi si lahko tudi vi uredili pošten zaslužek.
https://coin-farm.net/?r=1337846

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Superboyy ::

Ponzi detected.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kriptovalute v Sloveniji

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3310337 (1531) Mana
»

EU dodatno omejila anonimnost kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
8327317 (20940) Eandro5res
»

DURS vam večine dobičkov od bitcoinov ne bo obdavčil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
17645400 (38097) Machete
»

Catcoin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7815873 (12905) papasmrk
»

Bitcoin se je umiril, koliko pa stane rudarjenje?

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4822610 (16415) marS

Več podobnih tem