» »

Prepis kolesa

Prepis kolesa

hopsy ::

Kako najbolj "cisto" uredit prepis/jamstvo rabljenega kolesa z lastnikom, ki jamci, da kolo ni ukradeno, papirjev pa zal nima. Predvsem bi rad bil brez skrbi, ce me ustavijo in preverijo.
  • spremenilo: hopsy ()

Scaramouche1 ::

Potem ne moreš, ker tudi on ne more jamčiti!

Karamelo ::

napiši pogodbo da v primeru da se izkaže da je ukradeno, da ti mora na trr nakazat 3000€ in naj podpiše

Izvijač ::

številke popisat pa na policijo vprašat če imajo kolo v evidenci ukradenih koles.

K0l1br1 ::

hopsy je izjavil:

Kako najbolj "cisto" uredit prepis/jamstvo rabljenega kolesa z lastnikom, ki jamci, da kolo ni ukradeno, papirjev pa zal nima. Predvsem bi rad bil brez skrbi, ce me ustavijo in preverijo.

Če te ustavijo in je kolo ukradeno, ti ga bodo vzeli, ne glede na to, kaj boš podpisal.

WizzardOfOZ ::

On bi se zavaroval. Če mu ga vzamejo, da dobi denar nazaj.

K0l1br1 ::

Ne bo dobil nazaj, ker bo prodajalec rabil za sodne stroške.

Scaramouche1 ::

Kakšno pa je kolo, kok je vredno?
A ti resnično misliš da stara kolesa policaji ustavijo?

K0l1br1 ::

Policajem je vseeno, koliko je staro. Njih zanima, če je ukradeno. Če ga dobi bistveno pod ceno primerljivega kolesa, potem bodo itak tudi njega preganjali. Če pa je cena primerljiva, potem pa je itak ok, če ni ukradeno, če je ukradeno, pa mu ga bodo vzeli, če ga bodo kadarkoli našli.

Scaramouche1 ::

K0l1br1 je izjavil:

Policajem je vseeno, koliko je staro. Njih zanima, če je ukradeno. Če ga dobi bistveno pod ceno primerljivega kolesa, potem bodo itak tudi njega preganjali. Če pa je cena primerljiva, potem pa je itak ok, če ni ukradeno, če je ukradeno, pa mu ga bodo vzeli, če ga bodo kadarkoli našli.


Ti to resno? Kdaj so policaji ustavili nekoga ki ima tak bajk?

s1m0n ::

Še za dobra te ne ustavijo :) Vsaj mene še niso tu na našem koncu pa nisem vedno na istem kolesu.

A lahko sploh storiš kaj več kot to, da številko okvirja preveriš pri policiji, da kolo ni bilo ukradeno? Mogoče še dobiš informacijo pa čeprav nima računa kje je kolo bilo kupljeno pa se pri trgovini pozanimaš ali so sploh to kolo imeli kdaj v ponudbi ali, če sploh imajo v ponudbi firmo.

K0l1br1 ::

Nikjer ne piše, da je kraja starih koles dovoljena in da morajo preganjati samo kradljivce novih koles.
Čakam samo, da še kdo napiše, da je v redu krasti stara kolesa, ker jih itak policaji ne iščejo. Aja, ti imaš staro kolo...

St235 ::

hopsy je izjavil:

Kako najbolj "cisto" uredit prepis/jamstvo rabljenega kolesa z lastnikom, ki jamci, da kolo ni ukradeno, papirjev pa zal nima. Predvsem bi rad bil brez skrbi, ce me ustavijo in preverijo.

Sklenes kuporodajno pogodbo ker se to zapise.

Ni pa to instant resitev s katero bos cudezno dobil denar nazaj, ce se izkaze da je kolo ukradeno. Je pa osnova, da skrajsas postopek s policijo in osnova za morebitno civilno tozbo(je pa slednje precej jalovo, ce prodajalcu ne bo kaj vzet).

Scaramouche1 ::

hopsy je izjavil:

Kako najbolj "cisto" uredit prepis/jamstvo rabljenega kolesa z lastnikom, ki jamci, da kolo ni ukradeno, papirjev pa zal nima. Predvsem bi rad bil brez skrbi, ce me ustavijo in preverijo.


Lahko vsaj poveš kok staro, model?

matobeli ::

Izvijač je izjavil:

številke popisat pa na policijo vprašat če imajo kolo v evidenci ukradenih koles.

Tole, potem pa kupoprodajna z serijsko, znamko, modelom, barvo.

Da dobiš nazaj je pa Lakotnik povedal.

IL_DIAVOLO ::

Prepis kolesa? Srsly?

Ganon ::

Prepis urediš na rednem tehničnem pregledu in registraciji. Tam bodo preverili, če je vse čisto.

hopsy ::

Rabljen treking kolo za cca.100e. Baza ukradenih koles je kje online dostopna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hopsy ()

Karamelo ::

jaz se nebi bal policajev temveč situacije, ko bi originalni lastnik nekje zagledal svoj ukradeni kolo in potem so lahko tudi bunke

cronos1234 ::

hopsy je izjavil:

Kako najbolj "cisto" uredit prepis/jamstvo rabljenega kolesa z lastnikom, ki jamci, da kolo ni ukradeno, papirjev pa zal nima. Predvsem bi rad bil brez skrbi, ce me ustavijo in preverijo.

Najbolj čisto je da kupiš kolo s papirji (verjetno bo nekaj desetakov dražje...) in je vse rešeno 100%.
Vse ostale variante (izjave, kupoprodajne pogodbe ipd..) pri potencialno ukradenem kolesu so potencialne težave.

JeBelaCesta ::

Jaz sem kupil rabljeno cestno kolo in mi je prodajalec predal tudi vse racune (nakup+servis). Papirje hranim in bom predal naprej ko/če bom prodajal kolo.
lep pozdrav iz višav ;-)

s1m0n ::

Mislim, da pri starejšem rabljenem kolesu težko pričakuješ, da prodajalec še hrani ali sploh ima kak papir, ki bi nakazoval, da je kolo njegovo :)

otago ::

Kolo za 100eur? Lahko naredis kupoprodajno pogodbo. Ali pa sploh ne kupis, ce imas sumljiv obcutek.

Lahko preveris serijsko stevilko pri policiji. Me zanima reakcija :)

Po nakupu lahko demoliras serijsko stevilko.

vilicarist ::

odstrani serijsko številko in prebarvi kolo
bmw = brings me women

s1m0n ::

Pri mojem je serijska nalepka :) tako, da je ne bi bilo tako težko odstraniti.

Mare2 ::

Lahko preveriš pred nakupom, če je ukradeno.
https://www.google.com/search?client=fi...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So vam kdaj ukradli kolo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14927323 (5715) GupeM
»

Iskanje ukradenega kolesa po malih oglasih

Oddelek: Na cesti
3610543 (6647) Kaj
»

Za katera kolesa z pomožnim motorjem je potreben izpit?

Oddelek: Na cesti
3932740 (2842) St235
»

Naročanje kolesa iz Anglije

Oddelek: Šport
255699 (4927) Goran's Blog
»

kje kupiti kolesa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5013612 (11927) K0K0

Več podobnih tem