» »

Dash cam v avtu - konstantno napajanje

Dash cam v avtu - konstantno napajanje

anthony1337 ::

Pozdravljeni,

kupil sem avto kamero (dash cam) (https://www.mimovrste.com/avto-kamere/t..., imam Peugeot 308 2015.
Kupil sem jo bolj kot ne zaradi parking mode-a, ki pa ne deluje, če kamera nima napajanja. V avtu jo imam priključeno v v12 vtičnico, ki nima štroma če je avto ugasnjen. Kamera je v moj namen potemtakem neuporabna.

Kako bi lahko najenostavneje in najceneje rešil ta problem, rad bi namreč da ima kamera konstantno napajanje. Če bi imela konstantno napajanje, je ne bi potreboval da snema 24/7, aktivirala bi se zgolj ob trku, kakršnemkoli premiku vozila. Predvidevam da konstantno napajanje v tem primeru ne bi močno vplivalo na akumulator na dolgi rok, se motim?

Hvala za odgovore v naprej.
LP

starfotr ::

Najenostavneje, brez predelav vozila bi bilo, da bi kupil en dovolj zmogljiv power bank in ga vezal zaporedno s cigaretno vtičnico. Tako bi se ti polnil power bank, ko bi prišla napetost, iz power banka pa bi stalno napajal kamero.

Invictus ::

Poglej navodila, vprašaj mehanike.

Sigurno je kje kak 12V priključek, ki non-stop dela.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Dag ::

Iz prostora z varovalkami ali z akumulatorja moraš potegniti stalni plus. Najlažje je uporabiti takšen adapter in se priklopiti na obstoječo varovalko s stalnim napajanjem: https://www.amazon.com/Circuit-Piggy-Ba...

Ampak glede na to, da sprašuješ na forumu, ti priporočam obisk avtoelektričarja.

energetik ::

Če se ne motim, ima ponavadi stalno napajanje en od vodnikov za radio. Boš pa moral razdreti mal armaturke, da prideš do njega.
Morda je lažje, da potegneš svoj vodnik do glavne el. škatle (ponavadi nekje pod havbo) in tam priklopiš preko varovalke, k ima stalni plus. Še prej preveri, koliko štroma kuri tvoja kamera, da ti ne sprazni aku.
V tem primeru je mora res boljša rešitev od staregafotra. Powerbank v vtičnico, iz njega pa v kamero. Ko je avto vžgan, se powerbank fila in hkrati napaja kamero. Ko je avto ugasnjen, se iz njega napaja kamera. Tako ne bo zagonski aku nikoli prazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

OK.d ::

starfotr je izjavil:

Najenostavneje, brez predelav vozila bi bilo, da bi kupil en dovolj zmogljiv power bank in ga vezal zaporedno s cigaretno vtičnico. Tako bi se ti polnil power bank, ko bi prišla napetost, iz power banka pa bi stalno napajal kamero.

Dobra ideja.
LPOK.d

anthony1337 ::

starfotr je izjavil:

Najenostavneje, brez predelav vozila bi bilo, da bi kupil en dovolj zmogljiv power bank in ga vezal zaporedno s cigaretno vtičnico. Tako bi se ti polnil power bank, ko bi prišla napetost, iz power banka pa bi stalno napajal kamero.

Hvala vsem za predloge, tole zgoraj pa zmaga. Za 15€ bom rešil težavo, pa še akumulator mi bo hvaležen.

LP

OK.d ::

Edino poleti zna postati problem zaradi visokh temperatur v notranjosti avtomobila.:|
LPOK.d

blackbfm ::

Naprava mora vlect nek določen tok drugace zna powerbank prekinit napajanje.. V primeru da kamera premalo vlece bos rabil dodaten vmesnik/vezje da bo powerbank drzal pokonci

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

GupeM ::

Pa vprašanje, če se ti bo med vožnjo powerbank toliko nafilal, kot se ti bo med parkingom izpraznil.

predi ::

anthony1337 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Najenostavneje, brez predelav vozila bi bilo, da bi kupil en dovolj zmogljiv power bank in ga vezal zaporedno s cigaretno vtičnico. Tako bi se ti polnil power bank, ko bi prišla napetost, iz power banka pa bi stalno napajal kamero.

Hvala vsem za predloge, tole zgoraj pa zmaga. Za 15EUR bom rešil težavo, pa še akumulator mi bo hvaležen.
LP
Za 15EUR definitivno ne bo šlo čez. Namenski powerbanki, torej takšni, ki bi bili primerni za namestitev v vozilo, stanejo od 250EUR naprej. Če boš nameščal neprimernega, moraš sprejeti tveganje za požar v vozilu. Potrošniški powerbanki imajo temperaturni razpon, v katerem je zadevo varno prazniti in polniti. Vsekakor preveri najprej ta podatek.

Kar ti rabiš sta dva fuse tap adapterja in 3-wire hardwire kit, ki je primeren za tvojo kamero. Tri žice so, ker: eno potrebuješ za ozemljitev, eno za konstantno napajanje, eno pa za napajanje ob kontaktu. Seveda mora kamera podpirati/zaznati na kakšen način je napajana. V nasprotnem primeru jo boš moral sam prižigat in ugašat (in je dovolj 2-wire kit). Pomembno je tudi, da fuse tap namestiš na varovalke, ki niso v uporabi, ali pa lahko zagotoviš, da napravi (kamera in standardna naprava na varovalki) nista v uporabi hkrati.

Zadevo sem raziskal v podrobnosti, ker sem tudi sam dal kamero na konstantno napajanje. Sicer proizvajalec moje kamere sam ponuja vse potrebno za izvedbo.

Pa še to: dashcami imajo med delovanjem porabo več kot 200 mA, kar akumulator izprazni kar hitro. 3-wire kit mora imeti majhno porabo, hkrati pa je dobro, da porabnika odklopi, ko napetost na akumulatorju pade na določen nivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()

gorazdkop ::

Lahko priklopiš na stropno luč, ki ima stalno napajanje (vsaj te, ki sem jih jaz videl :) )
In potem kamero montiraš na zgornjem delu vetrobranskega stekla, ki nudi boljši pregled. Pa še kabli ti ne visijo po celi armaturi

Kekec ::

Kaj pa če bi šel do avto električarja pa ti to naredi kot se spodobi.

int47 ::

Moja kamera je imela IR diode za nočno snemanje.
Pozimi po dveh, ali treh dneh avto ni vžgal.
Akumulator sem moral menjat na dve do tri leta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Power Bank za telefon/tablico (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
37276746 (5616) Karen
»

Kateri Power pack / power bank ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13630470 (11260) k4vz0024
»

Baterije in njihova nevarnost

Oddelek: Loža
71607 (1436) markus88
»

Pretvornik 12V->220V

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
62596 (2316) tx-z
»

Xiaomi powerbank 5000mAh -slim

Oddelek: Strojna oprema
72482 (2053) TRIROG

Več podobnih tem