» »

help: scanner dela črte ?

help: scanner dela črte ?

mrTwelveTrees ::

Mam en cheep scanner Genius VIVID PRO usb ...

ko skeniram mi dela čudne črte...

nej ga dam na smeti, ali lahko sam popravim - na servis mi bojo zračunali $$$ ...

svetujte...

  • zavarovalo slike: OwcA ()

robio ::

Ali imaš original napajalnik?

mrTwelveTrees ::

da...

mam pa scanner izkloplen ko ne skeniram.. adapter izštekam, ko pa skeniram, počakam cca 5 minut da se stvar "ogreje" ....

tec ::

Enak problem z drugim skenerjem, vendar enakim softwerom. Skener je koncal v smeteh.

mrTwelveTrees ::

čak no, jaz pa ne mislim tako kmalu obupat 0:)

tec ::

Sej tudi jest nisem. Ko pa das cez vse driverje, ki jih google najde in skener trikrat razdres in sestavis nazaj, te pa pocasi mine in gres kupit novega.

mrTwelveTrees ::

to niso driverji... sem prepričan

robio ::

Men je pri UMAXU crknu napajalnik in sm ga nadomestil z univerzalnim z isto napetostjo, nisem pa preveril moč( original 1,25A, univerzalc 0,5A) . Skener je skeniral črno-bele stvari čist normalno, v primeru barvnega skeniranja pa mi je delal iste črte kot pri tebi. Če imaš možnost ga probaj zamenjati. Možno je vse.

mrTwelveTrees ::

zdele sem pogledu napajalec je: (apapter)
AC adapter 12V, 800mA

da bi menju napajalec ? hmm...

robio ::

A črno-belo si poizkušal skenirat? So tud črte?
Ne mislim da bi kupoval drug adapter. Če maš mužnost si ga od koga sposodi.

Šimpanz ::

A si ga probu kalibrirat. Jaz mam tud en star skener in če ga ne uporabljam več kote teden se pri skeniranju pojavijo črte. Če pa pritisnem gumb za kalibracijo črte čudežno izginejo. Probi.

su37 ::

Adapter je kriv ja. Kupi si ga z istim nazivnim tokom kot je originalni. Garantiram.

Blisk ::

Mam UMAXa in tud dela črte ampak samo pri prewiev.
Ko pa dam skenirat, teh črt ni.
Tuki ni napaka v skenerju, pač pa po moje v driverjih.
U končni fazi je po moje, če res ni druge, kontaktirat z proizvajalcem, ali pa na
www.drivers.com poiskat kakšen alternativen driver.
Če to ne gre pač kupiš novga, sej to je zdej pocen!

mrTwelveTrees ::

no pa če ma mal več ampera od 800ma, na 1000mA ne bo nič hudega po moje, saj skener pokuri toliko kot pač pokuri...

robio ::

Sam da je napetost ista (12v) jakost pa je lahko tud večja

nojus ::

meni je isto delal na enem musteku, pa sem ga nazaj nesu (garancija) in me čez 2 tedna pokličejo naj pridem po novega, ker se ga jim ne splača popravljati. (pozabu sem pa vprašat kaj je blo hin - sam pomoje je bila žarnica, ker je mal drugač svetila kot ponavadi).
sovražim Gargamela.

mrTwelveTrees ::

robio: še prej si me vprašal če sem probal skenirat črno-belo;

fora je v tem, da software spremeni sliko iz barvne - skenirane - v črnobelo,
scanner ne skenira črno-belo...

ja, isto so te črte tudi na črno-beli sliki

robio ::

mrTwelveTrees: po mojih izkušnjah je vseeno razlika. Kot sm že prej napisal z 0.5A napajalnikom so bile črno-bele slike vredu barvne pa so bile črtaste kot tvoje. Na podlagi tega sklepam, da skener potrebuje večjo moč pri skeniranju v barvah, zakaj pa pojma nimam.

black block ::

jaz sem pri mojemu ASTRA 1220P sčistil stekleno podlago in zdaj lepo dela, prej so ble pa takisto črte...

lp

BoBi ::

Prej ste govoril o univerzalnih napajalnikih. Kje se pa dobi to reč? Namreč rabim 30V napajalnik za printer.

robio ::

Ti univerzalci so ponavadi do 12V več pa še nisem videl.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem pri skeniranju

Oddelek: Strojna oprema
131412 (546) Han
»

Kako skenirati diapozitive ali negativ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716661 (9061) cekr
»

Scanner za diapozitive/negative

Oddelek: Kaj kupiti
145414 (3476) no comment
»

Scanner za OCR

Oddelek: Kaj kupiti
121920 (1638) marvin42
»

Skeniranje negativov

Oddelek: Kaj kupiti
113697 (1647) Blisk

Več podobnih tem