» »

Napredovanje v podjetju, nabiranje kompetenc za boljše pozicije

Napredovanje v podjetju, nabiranje kompetenc za boljše pozicije

Panch0 ::

Pozdravljeni.

Študiram zadnje čase malo o tem kako bi z nekim nabiranjem izkušenj znotraj podjetja pridobival kompetence za višje pozicije. Recimo, da začnem kot "navadna girica" v pisarni kjer se opravlja naloge, ki zadevajo npr. splošno službo, sektor za ekonomiko, sektor za investicije in razvoj itd. itd.

Ima kdo kakšne izkušnje, se pravi s pomočjo dela v podjetju pridobiti kompetence in znanja (z visokim nivojem samoiniciativnosti + učenje izven službenih ur) napredovati v recimo vodjo sektorja, vodjo projektov, ... ali pa imeti dovolj znanja, da bi se za tako pozicijo lahko boril v drugem podjetju v primeru menjave službe.

Imate kakšen nasvet okoli tega? Zagotovo vas je veliko ambicioznih tu in verjamem, da vsi niste takoj pričeli delati na top-tier pozicijah podjetja xy. Kako ste se vi lotili tega "napredovanja po lestvici"?
Mogoče iz tega nastane zanimiva diskusija :D


LP, P

Lonsarg ::

Kompetence ki so dobre za vodstveni kader so skoraj vedno dobre tudi za navadno delo (čeprav se tam manj izrazijo, so manj pomembne). Skratka opazi se že med navadnim delom če si primeren za kaj vodstvenega.

Panch0 ::

Kaj pa glede potrebnega znanja?

Angažirano sodelovanje s sedanjim vodjem (nasvet in učenje) je smiselno, in na kakšen način?

Dobro opravljeno delo je zame tisto, ki se ga z čim manj pomoči ostalih (manj kradeš čas ostalim zaposlenim, nadrejenim tem bolje je) kvalitetno in hitro opravi. To pa malo kontradiktira tistemu prej. Ajd, vprašanje ali dve ni problem... pokažem zanimanje. Samo ni to isto kot vsakodnevno srečevanje z nalogami, ki jih opravlja on in ko praktično rešuješ neke zahtevnejše probleme.

otago ::

Opazuj:
-koliko so stari vodje oddelkov
-koliko je zlahtnikov
-kaksna je fluktualizacija (vodstvenih)delavcev, kdo so menjave

Je cilj napredovati v nazivu, v delovnih nalogah (npr. vodenje skupine) ali v zasluzku? Zal moras pogledat izven svojega podjetja.

Vsekakor ti mora biti cilj pridobiti najvec kompetenc; certifikatov, specifičnih znanj oz. opravljati dela, ki se jih lažje proda na CV-ju naslednjemu delodajalcu.

          ::

Tvoje vprašanje je odvisno od okolja, v katerem delaš. V svoji karieri sem delal tudi v firmah, kjer je bilo pomembno predvsem ritolizništvo. V eni od firm (ki je sedaj tik pred propadom) so najbolj prosperitali ljudje, ki so pri vodstvu ideje drugih prodajali kot svoje. Najprej oceni firmo, če ni nekaj v tem stilu, ker kot si napisal, te zanima predvsem strokovna rast. Jaz sem v prej omenjeni firmi šefa prepričal, da bi bilo dobro našo dejavnost propagirati skozi strokovne članke in pojavljanjem na konferencah. To pa sem nato izrabil predvsem za lastno promocijo in odskočno desko za naprej. Pomaga tudi, da se specializiraš za področje, kjer ni drugih sodelavcev.

Scaramouche ::

Panch0 je izjavil:

Pozdravljeni.

Študiram zadnje čase malo o tem kako bi z nekim nabiranjem izkušenj znotraj podjetja pridobival kompetence za višje pozicije. Recimo, da začnem kot "navadna girica" v pisarni kjer se opravlja naloge, ki zadevajo npr. splošno službo, sektor za ekonomiko, sektor za investicije in razvoj itd. itd.

Ima kdo kakšne izkušnje, se pravi s pomočjo dela v podjetju pridobiti kompetence in znanja (z visokim nivojem samoiniciativnosti + učenje izven službenih ur) napredovati v recimo vodjo sektorja, vodjo projektov, ... ali pa imeti dovolj znanja, da bi se za tako pozicijo lahko boril v drugem podjetju v primeru menjave službe.

Imate kakšen nasvet okoli tega? Zagotovo vas je veliko ambicioznih tu in verjamem, da vsi niste takoj pričeli delati na top-tier pozicijah podjetja xy. Kako ste se vi lotili tega "napredovanja po lestvici"?
Mogoče iz tega nastane zanimiva diskusija :D


LP, P


Večinoma je to še vedno sposobnost, kako se lahko zbližaš tem ki so višje, redko je to da si boljši od ostalih, razen če so tvoje performanse neverjetne!

Mreženje, druženje, osebna vidljivost nad ostalimi, to so stvari ki te bodo dvignile!
Ko se nekdo nate naveže je večja verjetnost da prideš med njih kot pa sama produktivnost!

Introverti redko pridejo med ''živine''!

Scaramouche ::

As a result, the prevalence of psychopathy in CEOs and business leaders is four times that of regular people, according to Jon Ronson, author of The Psychopath Test: A Journey Through the Madness Industry. While only about 1 percent of the population are psychopaths, 4 percent of business leaders and CEOs are psychopaths, Ronson says in a much-watched TED Talk.

https://www.cnbc.com/2016/11/18/why-psy...

How psychopaths advance

It is, in particular, psychopaths' callousness, lack of empathy, and charm that helps them advance in the working world.

"Functional magnetic resonance imaging (FMRI) research indicates that psychopaths are incapable of experiencing basic human emotions and feelings of guilt, remorse, or empathy," say the corporate psychopath expert Paul Babiak and forensic behavioral consultant Mary Ellen O'Toole, in an article the two co-authored for the FBI on the corporate psychopath. "They display emotions only to manipulate individuals around them."

In an office environment, overly emotional individuals are often at a disadvantage because their judgement is clouded by a desire to protect those they care about. Inversely, "lacking empathy, more often than not, will help you in an environment where you have to make decisions that create negative consequences by necessity for other people," says Galynker.

Emotional, empathetic people may struggle to make what are often chalked up to "tough business decisions" because of the ramifications those decisions can have on other people. "Empathy can interfere with you doing your job quite a bit. And in the competitive workplace, empathy is discouraged because it may interfere with what you need to do for work," says Galynker. "It is very well known you should not be bringing your personal issues or your emotions to work."

Also, psychopaths are often remarkably successful because of their ability to manipulate individuals with their cunning and charisma. "Being charming is not a bad quality. It helps you in life," says Galynker.

In a professional environment, that often means that psychopaths maintain multiple personas throughout the office, presenting each colleague with a different version of themselves.

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Za napredovanja znotraj podjetja je pogosto pomembno vse drugo, kot pa znanje in kompetence. Precej hitreje boš prilezel naprej da nekaj znanja pobereš v prvem podjetju, greš na višjo pozicijo v drugem in tako naprej. Enako velja za plačo. Znotraj enega podjetja lezeš po polžje naprej.
Primer, sem bil "povišan" v vodjo projekta, naloge, odgovornost in stres se je strmo dvignil, plača je narasla za vrtoglavih 100€ bruto. Delal sem ravno tako dolgo da je to štelo za referenco, ki sem jo v naslednjem podjetju bogato vnovčil.
Sam sem s tem receptom v 14 letih menjal 5 firm, plačo pa potrojil.

WhiteAngel ::

Sam sem napredoval samo z menjavo službe. Pa še to ponavadi po slučaju, ker se prijaviš za eno pozicijo, potem pa vidijo na razgovoru/reference, da bi te bolje ponucali kje višje.

Je pa tako, višja pozicija vedno prinese tudi več stresa tako ali drugače. Najbolje je biti ena izmed desnih rok vodje. Sam sem vedno zavrnil vodstvene pozicije, ker imam doma tri froce in moram že tam po mizi udarjati vsak dan. Službo imam zato, da lahko v miru delam in ne, da se še tam živciram. Čeprav to pomeni "povprečno" mezdo v branži. Zame dovolj.

Sparkxl je izjavil:


Primer, sem bil "povišan" v vodjo projekta, naloge, odgovornost in stres se je strmo dvignil, plača je narasla za vrtoglavih 100€ bruto.


^ to

Zgodovina sprememb…

          ::

Zgornja dva komentarja zelo dobro povzemata stanje in se povsem skladata z mojimi izkušnjami.

T-h-o-r ::

Silly OP. V korporativnem okolju ne napreduješ zaradi kompetenc, ampak zaradi prilizovanja nadrejenim.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Dag ::

Pazi se družinskih podjetij, kjer napredovanja ne obstajajo. Oziroma obstajajo samo za žlahto. Kot družinsko podjetje ne mislim samo klasično družinsko podjetje v pravem pomenu besede, ampak tudi podjetja, kjer je notri veliko žlahte od lastnikov ali vodilnih. Logično je, da potiskajo naprej svoje, četudi manj sposobne, ostale pa namenoma zavirajo.

Anekdota: Direktor ene takšne firme v družinski lasti nekega dne zaposli svojo ljubico (ki so jo pred tem zaradi nesposobnosti v 2 firmah dali na čevelj) in ji da 4. najvišjo plačo v podjetju (pred njo samo oba direktorja in vodja prodaje). Seveda ga je potem več let držala za testise (pun intended). Pod črto bi bilo ceneje zanj, če bi hodil v laufaus.

Slovenija je ena velika kloaka, kar se tiče tega (z nekaj izjemami). Še najbolje je izkoristiti delo v taki firmi za nabiranje znanja, izkušenj, referenc in kontaktov, potem pa na svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dag ()

Sparkxl ::

Družinska podjetja so najhujše kaj se ti lahko zgodi. Ker tam delaš direkt za njihov žep in pritisk je temu primeren. Ker nikoli ni dovolj.
Sem delal 2 leti za enega takega biserja. Najhujše kaj se mi je lahko zgodilo, ampak je bila dobra referenca za naprej.
Pa še nekaj iz mojih izkušenj: bolj kot se podjetja promovirajo po medijih, več kot imajo certifikatov, bolj se jim je treba izognit.

Panch0 ::

Sparkxl je izjavil:


Pa še nekaj iz mojih izkušenj: bolj kot se podjetja promovirajo po medijih, več kot imajo certifikatov, bolj se jim je treba izognit.


Tole je dejansko tudi moja izkušnja... na zunaj vse oh in sploh, znotraj situacija malo drugačna.

.
.
.
Torej, v podjetju nabrati izkušenj (kako? - sistem znajdi se) in aktivno iskati boljše delo v primeru, da imam dost.

Najbolj me "pere" misel na to, da bom v službi prišel do neke točke, ko na delovnem mestu osvojiš vse (velik del) znanje (opravljaš suvereno vse naloge, ki se zahtevajo na tej poziciji), napredovati pa ne moreš zaradi x y razlogov. Rad bi stalno pridobival nova znanja (da ne zakrnim :D) in z delom na boljši/zahtevnejši poziciji (ali pa menjavo šihta) jih definitivno pridobiš.

Da bi pa po več let delal ene in iste naloge me pa res ne zanima... nisem tak človek. Treba se je skos učit :)

Scaramouche ::

Tisti ki so toliko sposobni da imajo kompetence za prehajanje iz ene plače v drugo so že zdavnaj zapustili Slovenijo.

KraitPay ::

Panch0 je izjavil:

Sparkxl je izjavil:


Pa še nekaj iz mojih izkušenj: bolj kot se podjetja promovirajo po medijih, več kot imajo certifikatov, bolj se jim je treba izognit.


Tole je dejansko tudi moja izkušnja... na zunaj vse oh in sploh, znotraj situacija malo drugačna.

.
.
.
Torej, v podjetju nabrati izkušenj (kako? - sistem znajdi se) in aktivno iskati boljše delo v primeru, da imam dost.

Najbolj me "pere" misel na to, da bom v službi prišel do neke točke, ko na delovnem mestu osvojiš vse (velik del) znanje (opravljaš suvereno vse naloge, ki se zahtevajo na tej poziciji), napredovati pa ne moreš zaradi x y razlogov. Rad bi stalno pridobival nova znanja (da ne zakrnim :D) in z delom na boljši/zahtevnejši poziciji (ali pa menjavo šihta) jih definitivno pridobiš.

Da bi pa po več let delal ene in iste naloge me pa res ne zanima... nisem tak človek. Treba se je skos učit :)


Da si samostojen na svojem delu in osvojiš vse velike in male naloge ter potrebna znanja je nekje potrebno 2 leti povprečno; seveda je odvisno od branže ampak po 2letih bi se morali že kazati že rezultati. Takrat je tudi čas za "taveliko" povišico oz. odhod drugam.

Sam sem ravno pred menjavo oz. pred odločitvijo ali naj menjam ali ne; in gre dejansko za družinsko podjetje sicer ranga 50+ zaposlenih, ampak v vrhu so isti priimki. Sicer me to ne moti, me je pa zmotilo to, da niso znali povedati, kdaj si zrel za napredovanje in kakšna sploh so napredovanja. Zgleda da so mislili, da bom 30let opravljal isto monotono delo.
Kot so že omenili, največ pridobiš z prilizovanjem; če si takšen tip človeka.

Dag ::

Rad bi stalno pridobival nova znanja (da ne zakrnim :D) in z delom na boljši/zahtevnejši poziciji (ali pa menjavo šihta) jih definitivno pridobiš.


Čisto odvisno od dela, ki ga opravljaš. Danes skoraj ni delovnega mesta, kjer ne bi bilo treba stalno pridobivati novih znanj.

So pa napredovanja lahko tudi dvorezen meč. Recimo, da v programiranju dosežeš vse, kar je v nekem podjetju možno in je naslednja stopnja potem vodja projektov. Marsikateri programer ni primeren za vodjo projektov in bi raje še naprej programiral, namesto, da se ukvarja s strankami in vodenjem. In tako podjetje izgubi dobrega programerja in dobi slabega vodjo projektov. S tem hočem reči, da ni vsako napredovanje avtomatično dobro. Fino je, če se dovolj poznaš in veš, kaj je zate in kaj ne.

Scaramouche ::

Sam sem ravno pred menjavo oz. pred odločitvijo ali naj menjam ali ne


Mene zanima kakšen je procent ljudi, ki ko so pred tako menjavo, in razmišljajo o tem da se povežejo z drugimi in ustanovijo svojo podjetje ali pa se osamostalijo kot samostojni s.p..

Dag ::

Jaz sem šel na svoje (s.p.) in čeprav it's not all rainbows and unicorns, zaenkrat ne obžalujem.

Nazaj na običajno zaposlitev bi šel v primeru, če bi dobil ponujeno vsaj primerljivo plačo, kot jo imam zdaj, možnost remote dela in vsaj v določeni meri svobodno razporejanje delovnega časa (torej task-oriented work in ne slovenceljsko štetje delovnih ur).

kuall ::

Dag je izjavil:

task-oriented work in ne slovenceljsko štetje delovnih ur).


V resnici je bolje bit zaposlen v eni večji firmi, ki ti delo razporeja lepo enakomerno, kot biti sp, kjer se ti 2 stranki userjeta v istem mesecu in moraš delat po 16 ur na dan, potem pa 1 mesec nimaš kaj delat.
Plus v večji firmi pride dodana vrednost sodelovanja in deljenja taskov (specializacija), ki je sp nima.
Torej, sp je za en drek, čist teoretično gledano na stvar.

nekdonekje ::

Ja ker v vecji firmi si ne nakopljejo prevec naenkrat. Gledajo vedno da stevilo zaposlenih sovpada s stevilom odprtih projektov. Drugace ce vejo razporejat super, ne da se ljudje odlocajo nekaj adhoc in potem ko bi ze naj bilo skoraj narejeno. To vodi samo do polovicarskih resitev in napredovanj tistih ki jim to uspe prodati.

Dag ::

kjer se ti 2 stranki userjeta v istem mesecu in moraš delat po 16 ur na dan, potem pa 1 mesec nimaš kaj delat.


Saj te nihče ne sili, da vzameš neko stranko ali projekt. Tiste, ki imajo nerazumne zahteve in roke, zavrneš že na začetku. In poskusiš si vedno pustiti toliko lufta na teden, da lahko podelaš kakšnega padalca, če oceniš, da se ti ga splača vzeti.

Meni se zdi bolj učinkovito delati 6 ur na dan, kot pa biti prisoten v pisarni 8 ur (ker je pač treba), efektivno pa ravno tako narediti 6 ur ali še manj. Raje imam na dan 2 uri zase, kot da jih preživim na sestankih, kavicah in odštevanju, kdaj bo ura 16.

Razumem pa seveda, da nismo vsi enaki.

TheBlueOne ::

Kot prvo potreujes dolocene kvalitete. Fino je, ce znas ocenit ljudi, da se zavedas, kako delujejo podjetja itn. Ce dosti tarnas cez odlocitve podjetja in sodelavce, skoraj sigurno nisi primeren. To je nekje prvi filter. Ce razumes zakaj kaksna odlocitev, ki vecini ni vsec iz vidika sefa niti ni slaba, potem mu lahko morda pri tem pomagas in si primeren za napredovanje. Tudi, ce na tvojem nivoju deluje direktor kontraproduktiven, ne pomeni, da ne dosega svojih ciljev.

Drugo je, da se v vseh podjetjih ne da napredovati, posebej, ce ni neke rasti. Lahko cakas, da se kdo upokoji in se tam bo konkurenca in dosti melenskostne politizacije.

Kakor pa pravijo predhodniki, ko enkrat razumes zakaj je kaj kako, ko nisi vec povprecna jokica in mravljica, pac gledas kje se odpre kaksna pozicija. Na stari firmi bos tudi dosti tezko dobil potrebno avtoriteto.

OrkAA ::

Zanimivo, da v celi temi niti en ni omenil najbolj ucinkovitega nacina za napredovanje:

Svojim nadrejenim poves, da bi rad napredoval in jih prosis za napotke kako to uresnicit.

Na tej tocki se ti odpreta 2 opciji:
a) Vidis, da se firma premika prepocasi/je prevec neorganizirana, da bi to napredovanja sploh lahko prislo. Zdaj ves, da izgubljas cas in isces drugo sluzbo.
b) Dobis neke metrike na podlagi katerih bodo ocenjevali, ce si ze primeren za napredovanje. Zdaj ves cemu posvecat svoj fokus v sluzbi.

TheBlueOne ::

OrkAA je izjavil:

Zanimivo, da v celi temi niti en ni omenil najbolj ucinkovitega nacina za napredovanje:

Svojim nadrejenim poves, da bi rad napredoval in jih prosis za napotke kako to uresnicit.

Na tej tocki se ti odpreta 2 opciji:
a) Vidis, da se firma premika prepocasi/je prevec neorganizirana, da bi to napredovanja sploh lahko prislo. Zdaj ves, da izgubljas cas in isces drugo sluzbo.
b) Dobis neke metrike na podlagi katerih bodo ocenjevali, ce si ze primeren za napredovanje. Zdaj ves cemu posvecat svoj fokus v sluzbi.


Praviloma oni bolj vprasajo tebe, kot pa, da ti bodo odprli pod in dali namige kako in kaj. :D Tako, da v realnosti je bolj:
a) Prosim prijavi se, ko bomo razpisali kaksno delovno mesto, ki ti je vsec
b) Zakaj mislis, da bi bil primeren za to delovno mesto, se bomo se pogovorili s tvojim nadrejenim.

tony1 ::

c) Je še tretja, tudi zelo slovenska možnost. Ko poveš zgoraj krepko napisano, te čez mesec dni čaka odpoved... :-)

TheBlueOne ::

Da ne govorimo, da so lahko njihovi napotki kar nateg. Recejo naredi x zadev, kandidat jih naredi, potem pa ni delovnega mesta.

T-h-o-r ::

Ja, zakaj bi bilo, če so bile X zadeve že zdaj opravljene.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Smurf ::

tony1 je izjavil:

c) Je še tretja, tudi zelo slovenska možnost. Ko poveš zgoraj krepko napisano, te čez mesec dni čaka odpoved... :-)

Ce dobis odpoved zaradi zgornjega stavka, pomeni da so te tako in tako ze mislili odpustiti.

TheBlueOne ::

T-h-o-r je izjavil:

Ja, zakaj bi bilo, če so bile X zadeve že zdaj opravljene.


Praviloma bolj naredi to solo ali pa nauci se to....

          ::

Panch0 je izjavil:

Najbolj me "pere" misel na to, da bom v službi prišel do neke točke, ko na delovnem mestu osvojiš vse (velik del) znanje (opravljaš suvereno vse naloge, ki se zahtevajo na tej poziciji), napredovati pa ne moreš zaradi x y razlogov.


Da imaš znanje je samo prvi del do napredovanja. Svoje znanje moraš znati tudi dobro spromovirati. Nekateri popolnoma brez zadržkov kot svoje promovirajo dosežke drugih.

KraitPay je izjavil:

Sicer me to ne moti, me je pa zmotilo to, da niso znali povedati, kdaj si zrel za napredovanje in kakšna sploh so napredovanja.


V tem primeru napredovanja najbrž ni za pričakovati. Kolikor toliko urejene firme imajo to določeno. Tudi sam sem v preteklosti vedno želel vedeti kakšne so možnosti za naprej: katere cilje moram izpolnjevati oz. kaj moram doseči. Če ti tega ne znajo povedati je to slabo znamenje.

Zgodovina sprememb…

OrkAA ::

TheBlueOne je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Zanimivo, da v celi temi niti en ni omenil najbolj ucinkovitega nacina za napredovanje:

Svojim nadrejenim poves, da bi rad napredoval in jih prosis za napotke kako to uresnicit.

Na tej tocki se ti odpreta 2 opciji:
a) Vidis, da se firma premika prepocasi/je prevec neorganizirana, da bi to napredovanja sploh lahko prislo. Zdaj ves, da izgubljas cas in isces drugo sluzbo.
b) Dobis neke metrike na podlagi katerih bodo ocenjevali, ce si ze primeren za napredovanje. Zdaj ves cemu posvecat svoj fokus v sluzbi.


Praviloma oni bolj vprasajo tebe, kot pa, da ti bodo odprli pod in dali namige kako in kaj. :D Tako, da v realnosti je bolj:
a) Prosim prijavi se, ko bomo razpisali kaksno delovno mesto, ki ti je vsec
b) Zakaj mislis, da bi bil primeren za to delovno mesto, se bomo se pogovorili s tvojim nadrejenim.


Se strinjam da je ponavadi tako, ampak jaz sem napisal nacin kako napredovati cim hitreje in cim bolj ucinkovito.

Zdaj, ce se ti zatakne ze pri tem, da nadrejenih "ne upas" vprasat za napredovanje in skupno kreiranje mozne karierne poti, potem je to ze prvi znak, da nimas kaj delat v managementu, ce se ne znas postavit zase. Kako se bos sicer postavil za vse ljudi pod sabo?

BigWhale ::

OrkAA je izjavil:

Zanimivo, da v celi temi niti en ni omenil najbolj ucinkovitega nacina za napredovanje:

Svojim nadrejenim poves, da bi rad napredoval in jih prosis za napotke kako to uresnicit.

Na tej tocki se ti odpreta 2 opciji:
a) Vidis, da se firma premika prepocasi/je prevec neorganizirana, da bi to napredovanja sploh lahko prislo. Zdaj ves, da izgubljas cas in isces drugo sluzbo.
b) Dobis neke metrike na podlagi katerih bodo ocenjevali, ce si ze primeren za napredovanje. Zdaj ves cemu posvecat svoj fokus v sluzbi.


Moje izkusnje so precej podobne. V vecjih firmah, kjer so bila delovna mesta vsaj malo sistemizirana sem za napredovanje enostavno rekel: "delam to in to, tolk pa tolk presegam cilje, a lahk dobim +1 level?" Nikol ni blo problemov.

Pri manjsih firmah, kjer neke sistemizacije ni bilo in smo bli bolj 'one big happy family' sem enostavno sel rect za dvig place.

Prakticno nikoli nisem naletel na odpor ali negativen odgovor.

WhiteAngel ::

Dag je izjavil:


So pa napredovanja lahko tudi dvorezen meč. Recimo, da v programiranju dosežeš vse, kar je v nekem podjetju možno in je naslednja stopnja potem vodja projektov. Marsikateri programer ni primeren za vodjo projektov in bi raje še naprej programiral, namesto, da se ukvarja s strankami in vodenjem. In tako podjetje izgubi dobrega programerja in dobi slabega vodjo projektov.


Vodja projektov ni ravno napredovanje ampak drug profil. Napreduješ v senior developerja, potem pa mogoče vodja razvoja. Tu se konča. Če si res nindža, lahko s to pozicijo tudi neseš plačo/opcije direktorja. Tako da odvisno, kaj si OP predstavlja kot "napredovanje".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vidite, ce kdo napreduje mimo vas

Oddelek: Loža
414747 (3164) KraitPay
»

Zaposlitev programerja brez dokončane fakultete?

Oddelek: Izdelava spletišč
449376 (2856) shadeX
»

Kaj vam je najbolj pomembno na delovnem mestu? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17429775 (25987) videc
»

Nemški raziskovalci bodo danes izgubili dostop do znanstvenih člankov, težave tudi dr (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6122506 (19333) mojca
»

Neustrezna pogodba o zaposlitvi in izkoriščanje izobrazbene stopnje delavca s strani

Oddelek: Loža
429709 (8500) solatko

Več podobnih tem