» »

Nadgradljivost Microsoft-ovih operacijskih sistemov

Nadgradljivost Microsoft-ovih operacijskih sistemov

Mercier ::

Na temle kliku sem prebral tole:

Licenca izvirnega proizvajalca opreme (Original Equipment Manufacturer – OEM ali DSP)
Izdelke lahko licencirate prek OEM-a. To so izdelki (primer: operacijski sistem Windows XP Professional), ki so nameščeni že ob nakupu novega računalnika ali izdelki, ki jih je mogoče kupiti skupaj z novo neperiferno komponento, ki se vgradi v računalnik.

Prednosti:

- programska oprema pridobljena preko OEM-a ali DSP-ja cenejša v primerjavi z ostalimi načini licenciranja.

Slabosti:
- licenca ni prenosljiva med računalniki. V praksi to pomeni, da na primer izdelka MS Office XP SBS DSP, ki ste ga kupili skupaj z novim računalnikom ne morete prenesti na nov računalnik. Enako velja za vso ostalo programsko opremo kupljeno preko OEM oz. DSP programa. Licenca OEM oz. DSP je torej vezana na računalnik s katerim je bila kupljena (v primeru nakupa z novo strojno komponento je vezana na računalnik na katerega je bila prvič naložena).
- Licence OEM oz. DSP niso nadgradljive.


Sicer je govora o verziji MS Office-a, ampak ob zadnjem stavku "Licence OEM oz. DSP niso nadgradljive", me je štihnal pri srcu. Prebral sem EULA z Windows XP upgrade in Windows 98SE OEM CD-ja, pa nikjer ni omenjeno, da se ne bi smelo nadgraditi. (še en MS-ov klik)

Ve kdo kaj?

Sicer tudi na kliku prodajajo Microsoft Windows XP Professional SLO DSP in spodaj piše "...na voljo samo ob nakupu novega računalnika ali računalniške komponente....", kar definitivno ne drži. (prolazno zgolj za nov računalnik)

Related topics:
DSP in OEM
Windows - kršitev licenčne pogodbe

BigWhale ::

Microsoft ima celo sluzbo, da jim pise EULA-je, se gre licencno politiko, da ugotavljajo kaj bodo poceli z licencami in kako jih bodo 'nadgrajevali' ter dopolnjevali...

... ampak oni se najmanj vedo kaj je trenutno aktualno in kaj ne... Tako stanje je pri nas in pri nasih distributerjih... ;>

andrej ::

najboljse je, da posljes mail na gambit, da razlozijo to kar so napisali. Ce pa hoces bit cisto ziher pa poklici na MS info pa bos zvedo z prve roke...

Mercier ::

Ce pa hoces bit cisto ziher pa poklici na MS info pa bos zvedo z prve roke...
"Halo, MS?" "Mojega prijatelja zanima..." :D

No, sem jih poklical (MS) in razložil situacijo. Pravijo, da se seveda sme upgrade-adi w98 OEM z wXP upgrade.

Gambiti pa naj sami. Sicer je pa res tam govora o office-u. Kajpavem.

andrej ::

mogoce so mislili, da ne mores recimo win9x nadgradit z OEM verzijo... ma kaj te ves kaj so mislili...

Mercier ::

Dokaj smiselno, ja. Sicer mi je žal, da ko sem že klical, nisem gnjavil še za office in par drugih zadev (recimo one iz linkov). Pa mogoče prosil še za razlago po mailu. :>


No, ne bi pa rad, da kakšen bralec tole razume kot poskus diskreditacije podjetja. Z Gambiti imam le dobre izkušnje. Resna štrcuna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8216065 (7506) gslo
»

Windows licence

Oddelek: Operacijski sistemi
51479 (1271) techfreak :)
»

Nakup licence za neoriginalen windows

Oddelek: Operacijski sistemi
317916 (6405) s51as
»

Kje kupiti Windows 7 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
6212344 (8949) Pesimist
»

Win XP licenca

Oddelek: Operacijski sistemi
131527 (1305) mtosev

Več podobnih tem