» »

Mnenje o plati EPOX 8KRA2+

Mnenje o plati EPOX 8KRA2+

Zako ::

Kmalu bom kupil nov PC pa me zanima vase mnenje o tej plati EPOX 8KRA2+, zdi se mi kar dobra investicija, saj je razmerje med ceno/kvaliteto zelo pozitivno. imajo jo v M-.. za 24.990 SIT
Tu je se tehnicni opis plate:
Specifications for EP-8KRA2+:
• Socket A for 200/266/333/400MHz FSB AMD Processors
• VIA KT600 Chipset (KT600 + VT8237)
• 1 Floppy drive controller - 2 serial ports - 1 parallel port
• 6 PCI slots - 1 AGP (AGP 8X)
• 2 standard IDE ports for ATA-133, backwards compatible with ATA-100/66
• 2 IDE ports by Highpoint 372 IDE RAID controller supports RAID 0,1,1+0 and 1.5
• Two S-ATA ports with up to 150MBps bandwidth by VT8237 supports RAID
• 3 DDR SDRAM banks for Maximum 3 GB memory DDR333/400
• Supports DDR333/400 using VIA FastStream64™ technology for increased performance
• 4 USB 2.0 ports, 2 extra by optional USB back-panel cable
• Onboard sound, 6 channel ALC655 Audio with Jack Sensing
• Standard ATX format 305 x 245mm x 40mm, ATX Size
• 10/100Mb Fast Ethernet by onboard VIA PHY
• VIA VT6307 IEEE1394a with 2 ports by flywire bracket

LP

Buggy ::

Jaz jo imam slab teden in sem zadovoljen z njo. Prej sem imel prav tako Epox kt333 in mi je na splosno vsec Epox s svojimi moznostmi in updatei za BIOS. Tudi oprema plosce je zelo bogata za to ceno. Review-ji pa so kar naklonjeni temu chipsetu in ga celo primerjajo z Nforce2. Jaz imam to plato v navezi z XP2500+ in mi laufa na 2400 Mhz pri 1.72 V.
Se pa vprasaj ce se ti morda ne splaca malo pocakati na prihajajoco novo generacijo procesorjev in plat tako pri AMD-ju kot pri Intelu.

Zako ::

kot prvo najm povem, da mi je sla po gobe plata v starem PC (Abit VA6) mislm ,da je bil kratek stik, ker se je z kiste sam zbliskalo....

Ne nameravam kupiti Pentium 5 proca, ker se bo neznansko grel, itd. in mislil sm ce bo takrat ze cena P4 padla na mojo cenovno raven bi ga lahk kupil in temu primerno tudi plato zanj.

Mislim pa da bok kar skocil na AMD-ja in pocakal na nove Duron-e (1,8) in se to plato bi vzel, ker ne mislm bit tak dolgo brez PC-ja.

Kaj pa Abit ima trenutno kaj dobrih plat?

Zako ::

Pa se nekaj: Katere ventilatorje lahko dam na Epox 8KRA2+
Mislil sm ne kaksnega slabsega in ne kaksne glasne zverine.
Nekje sm precital da so dobri venti Dr.Thermal al neki tazga?

Mi lahko svetujes glede venta na tej plati (s tem da bom lahko dal gor tud novejse Athlone al pa Opterone ce bo slo)?

G@MER ::

Zako, jst bi na tvojem mestu kupil Epox 8RDA3G ali Epox 8RDA3+ ali pa celo Gigbyte GA-7N400 Pro (katerko si bom nabavil tudi sam). GA-7N400 Pro (kupiš jo lahko pri JAE za 33.360.-) ima čipset nForce2 Ultra 400 (z 400 MHz FSB), ima integrirano zvočno, mrežno, firewire kartico ter podpira Serial ATA trde diske. Ima pa tudi IDE in SATA RAID! Več informacij: http://www.kiberbutler.com/client/artik...

Glede coolerja pa ti priporočam:
Cooler Master X-Dream SE (kupiš pri Comtronu http://www.com-shop.com/article.asp?Art...
Vantec Aeroflow VA4-C7040
Aerocool X-Factor

Pa napiši še ostale komponente, ki jih boš kupil!

G@MER ::

Aja, pa še neki!
Dr. Thermala ne kupi! Sosed ga ima na procesorju AMD Athlon XP 2000P+ (nenavit), poleg tega ima na ohišju 2x Zalman ZM-F1, pa se mu kljub temu CPU zelo segreva (in pregreva), zato kupi Cooler Master X-Dream SE!:)

Buggy ::

Gamer: Ta plata ima poleg tega kot ta Nforce2 od Gigabita tudi IDE RAID. Se pravi SATA in IDE RAID, vse to za 25.000 SIT. Mislim da je vredna svojega denarja. Kar pa se tice hladilnika pa vedi da ta plosca nima lukenj za pritrditev okoli socketa, tako da prva izbira med hladilniki odpade (SLK900U).

Zako ::

ne mislim dajat 33.600 za neko plato, ker mi ta chipset (nforce 2 ultra) ni potreben; mi je zadost KT600!
Za cooler je pa tko; mislm kupit ko bo na vojo pri nas Duron 1,8 GHz; do takrat bom pa kupil neko rabljeno plato in duron 1GHz. Cooler mi je vazen saj bi rad mal probo navit ta novga Durona (1,8) in ze sam po sebi je cooler najbolj pomemben. ni ravno treba da je on velik Zalman (6000 ALCu al kva ze je) tak da bi pa rad enga malo boljsega. KAtere pa lahko dam sploh na to plato dor (KRA2+)

Drugo pa nameravan vzet:
Radeon 9200 128MB
512 MB Ram
80 al 120 GB WD/Seagate
CDRW najrajs Teaca 40x

Buggy ::

Zako na to plato das lahko vse hladilnike, ki ne uporabljajo izkljucno lukenj okoli socketa. Jaz osebno imam na tej plati Thermalright AX7 in Zalman ZM1 fan. RAM obvezno vzemi 3200, malo pa tudi razmisli o Maxtor 120 GB disku. Imajo liquid bearing in so dokaj poceni. Moj WD 1200 JB je dokaj glasen (kovinsko piskajoc spin) kadar idla.
Srecno pri nakupu.

Zako ::

A je ta disk MAxtor 120 GB Eide al Sata
Pa kolko je cena tega AX7 ter diska

Kaj pa mislis o R9200 128 MB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera matična plošča

Oddelek: Kaj kupiti
51013 (932) misso
»

Nakup osnovne plosce epox ?

Oddelek: Kaj kupiti
8867 (741) gabl136
»

Epox 8KRA2+ mnenja

Oddelek: Strojna oprema
8752 (672) bombacina
»

KT600 ali nForce2

Oddelek: Kaj kupiti
492125 (1251) tac
»

Epox prenehal s proizvodnjo 8RDA+ :(

Oddelek: Strojna oprema
262016 (1594) OwcA

Več podobnih tem