» »

Otok - Kambodža ali Tajska?

Otok - Kambodža ali Tajska?

Dajarra ::

Lp,

Čez mesec odhajam za cca 16 dni v Kambodžo. Klasična tura od severa proti jugu, kjer je otok Koh Rong. Ker reviewji v zadnjem času za Koh Rong (ogromno smeti, not value, boljše morda na Tajskem) niso najbolj spodbudni razmišljam o zaključku dopusta na tajskem otoku (še nisem bil).

Kaj priporočate?
Če Tajska, katerega od otokov točno?

Želje: Ni preobljudeno, lepe plaže, možnost snorklanja, dobra povezava do Bangkoka.

Hvala!

Lonsarg ::

Res res vreden ogleda v Kambodži je zgolj Angokor Wat. Vse ostale "obične" turistične dejavnosti so boljše na Tajskem ali v Viatnamu, sploh ni debate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

galu ::

Na Koh Rong se pride preko Sihanoukville, ki je bojde shithole (quote) zaradi invazije kitajskih "investitorjev", zaradi česar je mesto v delnem razsulu (gradbišča, prah, zvožene ceste in 5* hoteli). Ne se zadrževati tam. Na Koh Rong je bolj umirjeno, majo tudi potapljanje in boat toure, ki so značilni za tisti del sveta.

Mimogrede, poleg je še Koh Kood oz. "Ko Kut", ki je Tajski otok. Might be worth a stop as well.

Siam Reap oz. Angkor Wat je nekak must-see, ja.

P.S. sam bi se verjetno ustavil še na kateri od teh lokacij: https://gsp.yale.edu/provincial-killing...
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

illion ::

osebno mi je bil Phnom Penh tud en izmed bolsih mest, bi mi blo zal ce bi ga spustu.. V Kamobdzi nism bil na otoku, ce bos tam 16 dni lahko v cca 1 denevu prides na kaksen tajski otok, tko da gres lahko sprobat in potem pac zamenjas lokacijo ce ti ne sede.

Pa ce bos res v siem reapu je tole tud nuja https://goo.gl/maps/TzRS5HoW473K1pFp7 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: illion ()

Steinkauz ::

Bil k kambodži aprila 2019.

Sihanoukville je NORO! V parih letih je mesto zraslo dvakratno. Kitajcev je že toliko kot lokalcev.
Celo mesto je samo gradbišče. V parih letih so zgradili več kot 100 kazinojev.
Kanalizacija ne požira takega navala in je morje polno fekalij.
To vidiš novodobno ivazijo. Ne z vojsko ampak bagri.
Dejansko na stotine žerjavev. Ne morš dojet scale, dokler osebno ne vidiš.


Sihanoukville je globokomorsko mesto, ki si ga je kitajska izbrala za del svoje Silk Road v okviru Road and belt initiative.
Kambođa je precej revna država in jo bodo povečini pokupili kitajci. Jst sm dubu orng reality check.

Ampak itak si tle samo par ur.
Iz tega mesta imaš ferry na Koh Rong ali Koh Rong Samloem.
Koh Rong je večji in bolj pozidan. En kup "adventure" hostel folka gre na tega in se pol napijajo.
Koh Rong Samloem je bolj u izi, ne tega sva šla midva. Sicer se zadnje leta precej zida tudi na tem, samo še ni prehudo.
Tko da nama je blo kul za 4 noči.

Če greš na tega ne bodi blizu temu :
https://www.google.com/maps/place/10%C2...!3m2!1e3!4b1!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d10.5853902!4d103.3045417

ker je neka lokalen plac tle in nabijajo svoj turbo folk ob 6ih zjutri.
Midva sva bla v tem pa je blo kul:
https://www.tripadvisor.com/Hotel_Revie...
25usd na noč.

Računaj da na otoku ni tekoče pitne vode.


Drugače pa ja angor wat vzemi 3 day, ne enodnevno kot sva midva.
Tudi siem reap je noro poceni, ker je velika konkuranca.
Midva sva bivala v tem hotelu:
https://www.tripadvisor.com/Hotel_Revie...
skupaj z zajtrkom US$89,40 za 3 noči na sobo.

Vse ostalo je tko. Batambang je bil kr zanimiv za kak dan. Phnom penh precej meh.
Krong Kampot nama je bil kr všeč kot mesto.

Je pa kambođa kot šrilanka in vietnam zmešan skup.

otago ::

Ene 5 let nazaj bil na Koh Rong Samloem... Sihanoukville, je bil celi scam. Reces, naj te peljejo na pomol. A oni te odpeljejo v neko restavracijo 2km vstran. Saj jih pogruntas... Vsaj takrat so rekli, da Sukhi ali kaj je ze Vietnamec obvladuje Kambodzo, ima vse od hotelov, bencinskih, Bokor Hill. Verjetno so Kitajci zdaj mocnejsi.

Na Koh Rong Samloem je levo od pomola imel open air kuhinjo en temnopolti american. Noro dobra hrana.

Bi overall priporocal Tajsko. Se znajo iti (bolje) turizem, manj je scamanja.

Phnom Penh - ni javnega prevoza na letalisce, promet bolj kaoticen kot v Bangkoku. Ce te zanima morbidna zgodovina imas Killing fields, Muzej mucenja (kjer bos nasel sliko ameriskega ambasadorja Musonelija). Kraljevska palaca je ok, pac pretiravanje z zlatom.

Krong Kampot je en tak chill out. Imas lahko izlet po solinah, plantazah popra. Izlet po delti. Enodnevni izlet na Bokor Hill- ce ga niso Vietnamci ze z****li z novogradnjami. Vmes je 1000m nadmorske visine, spodaj 35+C, zgoraj megla in 18C. Happy pizza.

Battambang ... lahko tudi preskocis.

Siem Reap. Vzemi 3 day pass za Angkor Wat. Ni nujno, da gres 3 dni zaporedoma. Najemi tuk tuk ali pa pecikl. Takrat je bila prepoved najema skuterjev. Scitenje lokalne mafije. Blizu Angkor Wata imas Land mine museum, za pogledat.

Kambodza Inc. je bila bolj ali manj sweatshop za tuja podjetja, za sex turizem. Najvecja stavba je ameriska ambasada, kjer je vec policije, vojske kot okrog kamboskih vladnih postopij. Na otokih je bila lokalna policija neopazna, nasprotno prisotnost ameriske vojske.

WhiteAngel ::

Steinkauz je izjavil:





Heh, cesta in infrastruktura pa še ista. Katastrofa.

gruntfürmich ::

Čez 10 dni ti lahko povem kako je (bilo) na koh samuiu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

A110 ::

je kdo sel sam na tajsko in lahko pove nacrt poti? karte smo s kolegi kupili narazen, drugi imajo prestop na kitajsnkem in so jim opovedali let jaz pa grem direkt in bom verjetno sel sam.

gruntfürmich ::

gruntfürmich je izjavil:

Čez 10 dni ti lahko povem kako je (bilo) na koh samuiu.

Ravno danes so neki britanci pa še malezijec zatrjevali da je koh panjet (oz neki takega) najboljši po narezanem kruhu. 40' iz koh samuia z ladjo.

A110 je izjavil:

je kdo sel sam na tajsko in lahko pove nacrt poti? karte smo s kolegi kupili narazen, drugi imajo prestop na kitajsnkem in so jim opovedali let jaz pa grem direkt in bom verjetno sel sam.

Midva s punco sva trenutno dol, ampak imava vse prevoze in nastanitve že bukirane.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

A110 ::

lahko napises potek poti po tajskem in za koliko dni sta sla? lahko tudi na zs ce ti je lazje

buttcrack ::

gruntfürmich je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Čez 10 dni ti lahko povem kako je (bilo) na koh samuiu.

Ravno danes so neki britanci pa še malezijec zatrjevali da je koh panjet (oz neki takega) najboljši po narezanem kruhu. 40' iz koh samuia z ladjo.

A110 je izjavil:

je kdo sel sam na tajsko in lahko pove nacrt poti? karte smo s kolegi kupili narazen, drugi imajo prestop na kitajsnkem in so jim opovedali let jaz pa grem direkt in bom verjetno sel sam.

Midva s punco sva trenutno dol, ampak imava vse prevoze in nastanitve že bukirane.

koh phangan - aka full moon party island :)

gruntfürmich ::

A110 je izjavil:

lahko napises potek poti po tajskem in za koliko dni sta sla? lahko tudi na zs ce ti je lazje

Skupen čas 13 dni vključno z letalskimi prevozi zg-doha-bkk. 3 dni v bkk, nato nočni vlak s posteljo v chiang mai 5 dni, potem letalo do koh samuia 4 dni, in nato letalo do bkk in nazaj po isti poti do zg. Približno tako so dnevi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

samotest ::

Dajarra je izjavil:

Lp,

Čez mesec odhajam za cca 16 dni v Kambodžo. Klasična tura od severa proti jugu, kjer je otok Koh Rong. Ker reviewji v zadnjem času za Koh Rong (ogromno smeti, not value, boljše morda na Tajskem) niso najbolj spodbudni razmišljam o zaključku dopusta na tajskem otoku (še nisem bil).

Kaj priporočate?
Če Tajska, katerega od otokov točno?

Želje: Ni preobljudeno, lepe plaže, možnost snorklanja, dobra povezava do Bangkoka.

Hvala!


koh chang

nkgacm ::

A110 je izjavil:

lahko napises potek poti po tajskem in za koliko dni sta sla? lahko tudi na zs ce ti je lazje


Trije kolegi smo de danes vrnili iz Tajske. Leteli smo Dunaj - Bangkok ( 534 evr ) , potem taxi v Pattayo (cca 1500 bathov ), letalo do Chiang mai ( 60 evr ), potem nazaj v Pattayo, direkt iz letalisca taxi do Trata (4000 Bathov ) in od tam speedboat do Koh Kood ( 600 Bathov ), iz Koh Kooda do Koh Chang z barko ( 600 Bathov ) in na koncu iz Koh Changa v Bangkok trajekt + bus ( 600 Bathov ).

galu ::

A110 je izjavil:

je kdo sel sam na tajsko in lahko pove nacrt poti? karte smo s kolegi kupili narazen, drugi imajo prestop na kitajsnkem in so jim opovedali let jaz pa grem direkt in bom verjetno sel sam.


BKK (3 noči) --letalo-> Chiang Mai (3 noči) --kombi-> Pai (2-3 noči) --kombi+bus via Chiang Mai-> Chiang Rai (2 noči). Potem v Laos.

Pattaya se mi zdi smiselna zgolj, če te zanima prostitucija iz stališča stranke ali pa people-watchinga. Sever Tajske je super, če znaš voziti skuter. Meni je bila posebej všeč okolica Chiang Rai, ampak dobre mikro-destinacije izveš samo od lokalcev.
Tako to gre.

nkgacm ::

galu je izjavil:

A110 je izjavil:

je kdo sel sam na tajsko in lahko pove nacrt poti? karte smo s kolegi kupili narazen, drugi imajo prestop na kitajsnkem in so jim opovedali let jaz pa grem direkt in bom verjetno sel sam.


BKK (3 noči) --letalo-> Chiang Mai (3 noči) --kombi-> Pai (2-3 noči) --kombi+bus via Chiang Mai-> Chiang Rai (2 noči). Potem v Laos.

Pattaya se mi zdi smiselna zgolj, če te zanima prostitucija iz stališča stranke ali pa people-watchinga. Sever Tajske je super, če znaš voziti skuter. Meni je bila posebej všeč okolica Chiang Rai, ampak dobre mikro-destinacije izveš samo od lokalcev.


Glede Pattaye se popolnoma strinjam. Tam sem prezivel dan in pol pa je bilo dovolj. Skuter pa je po moje skoraj obveza, ce hoces kaj videt in ne samo polezavat na plazi ali v hotelu.

gruntfürmich ::

Če še nisi bil na tajskem potem vedi da si za njih samo in izključno bankomat na dveh nogah, sploh okoli kaosana.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

A110 ::

sam grem za 23dni. namen je najprej bangkok 2-3 dni potem chiang mai 3 dni, pai 3 dni, letalo do krabija par dni na otokih okoli krabija potem na ko lanto za recimo 5 dni potem na full moon party ko ravno bo in se par dni tam in potem se v bangkok se streljati z vodnimi pistolami za zadnji dan do 2. kako je pa z izposojo skuterja? ali je res skoraj vedno potrebno zastvaiti potni list?

buttcrack ::

A bo že songkran? A ni to aprila?

gruntfürmich ::

Na enem videu od 2h slovenčkov bebčkov glede tajske sta rekla da če skuter malo obrajsaš zahtevajo velike vsote (500EUR+) za popravila in da si ga je dobro prej dobro poslikat itd.
Koliko je to res pa ne vem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

A110 ::

buttcrack je izjavil:

A bo že songkran? A ni to aprila?


ja, jaz grem tja v drugi polovici marca in bom ravno takrat se v bangkoku

Gagatronix ::

Lonsarg je izjavil:

Res res vreden ogleda v Kambodži je zgolj Angokor Wat. Vse ostale "obične" turistične dejavnosti so boljše na Tajskem ali v Viatnamu, sploh ni debate.


S-21 si pozabil, morda ?

delfinus ::

Tkole je bila moja prva pot na Tajsko davnega leta 1997. In je kaj videt se splaca in ne bo dolgcajt.

Bangkok takoj na vlak v Lopburi, iz Lopburija v Phitsanoluk od tam v Sukhothai (to je mikro Angor Wat). Iz Phitsanoluka v Chiang Mai z vlakom. Tu si par dni, ker je lustn, udaris en trekking po zlatem trikotniku. Z avionom nazaj v BKK in potem izberes enega od otokov. Mi takrat smo sli na Koh Samet. Sedaj je tako drugacen, da ne vem ce je se sploh vredno. Nazaj v BKK sli smo se do Mosta na reki Kwai in en mali trekking po nekih slapovih tam, fajn. Konec par dni v BKK in je bilo to to v enem mescu.
Sicer pa sedaj mi je Tajska drugi dom, ker sem porocen s Tajko in je pac rutisnko. Sami otoki in turizem tam pa prevec komercial in se ga izogibam. Hodimo sedaj v Malezijo na Perhentiane. Poglej kaksne moje stare poste kako je tam.
lp, d.

Gagatronix ::

Jezik te nic ne zajebava ? Meni je tista nasalna tonalnost tajscine jako nevsecna.

OrkAA ::

Tonalnost je ze problematicna, je pa zato slovnica toliko lazja. Prakticno samo nizas besede skupaj brez kakrsnegakol spreganja/sklanjanja.

kakob ::

illion je izjavil:

osebno mi je bil Phnom Penh tud en izmed bolsih mest


Ali me lahko prosim razsvetliš kaj hudiča ti je bilo tako všeč v tem shithole mestu?
Never take a financial advice from someone who works for a living.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tajska

Oddelek: Loža
82125 (943) zee
»

Potovanje na Tajsko ali Šri lanko

Oddelek: Loža
192234 (1326) delfinus
»

V katerih drzavah lahko komot prezivim z ca. 350 eur/mes? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22034193 (20441) perci
»

Tajski Baht

Oddelek: Loža
135514 (5120) damjan1980
»

Panoramska slika tropske plaže (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212759 (9963) gzibret

Več podobnih tem