» »

Virtualno podjetje?

Virtualno podjetje?

AnotherMe ::

Na netu sem naletel na tole:

https://www.xolo.io/articles/virtual-co...

Mogoče kdo to pozna in bi lahko malo bolj natančno pojasnil kako to sploh deluje (predvsem rpavni vidik v sloveniji glede davkov ipd...)

Zakaj me zanima?

Parkrat na leto imam možnost zaslužit par sto eur. Se pravi, da se mi kak popoldanski s.p. ali celo d.o.o. nikakor ne izplača, mi je pa škoda pustit da denarja nebi pokasiral, če je opcija :D

So še kakšne druge opcije razen avtorska pogodba, podjemna pogodba? Če se bi dalo bi rad kar najbolj pravilno rešitev, ampak seveda čim ceneje.

Ales ::

Pa tole preko Xolo ni delo na črno? Ti delaš, oni izstavljajo račun, nisi pa zaposlen pri njih.

Poleg tega bi ti še vedno moralo iti v dohodnino kar zaslužiš in dobiš izplačano z njihove strani.

Aha, zdaj vidim v njihovem FAQ: "Xolo Go will not withhold any taxes on the payouts. You will be responsible for declaring the income and paying personal taxes in your country of residence."

Ter tudi: "Using Xolo does not relieve you from the obligation of declaring and paying your personal income tax in your country of residence. And yes, some countries require you to register as a sole trader or similar for that."

anketar ::

zanimiv, prjavš normiranca v SLO posluješ kot podjetje v EU

jype ::

Saj normiranec v Sloveniji _je_ podjetje v EU.

anketar ::

aja, rečmo, da hoče pogledat annual report kolk ma sredstev pa dolga, kje lahka tujc to pogleda?

jype ::

anketar je izjavil:

aja, rečmo, da hoče pogledat annual report kolk ma sredstev pa dolga, kje lahka tujc to pogleda?
Normiranec te reči sme (ni mu jih pa treba) sporočiti AJPESu za objavo.

anketar ::

Why yes, I do pay double the price, how could you tell.

St235 ::

AnotherMe je izjavil:

Na netu sem naletel na tole:

https://www.xolo.io/articles/virtual-co...

Mogoče kdo to pozna in bi lahko malo bolj natančno pojasnil kako to sploh deluje (predvsem rpavni vidik v sloveniji glede davkov ipd...)

Zakaj me zanima?

Parkrat na leto imam možnost zaslužit par sto eur. Se pravi, da se mi kak popoldanski s.p. ali celo d.o.o. nikakor ne izplača, mi je pa škoda pustit da denarja nebi pokasiral, če je opcija :D

So še kakšne druge opcije razen avtorska pogodba, podjemna pogodba? Če se bi dalo bi rad kar najbolj pravilno rešitev, ampak seveda čim ceneje.


To te ne reši odgovornosti plačila davkov, niti tega, da moraš imet za redno poslovanje odprt s.p. oziroma kakšno drugo legalno obliko poslovnega sodelovanja. xolo pač dodane k obveznostim še svojih 5%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podnajemna pogodba

Oddelek: Loža
164750 (4016) Lonsarg
»

Odprtje s.p-a 2016 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6310974 (9382) Invictus
»

Alternativa študentskem servisu

Oddelek: Loža
61112 (820) SaXsIm
»

Freelancer-dohodnina

Oddelek: Loža
82077 (1820) Vikking
»

Zaposlitev freelancerja

Oddelek: Loža
111817 (1484) IceIceBaby

Več podobnih tem