» »

Lenoba

Lenoba

solatko ::

Kako se spopadate s to hudi boleznijo?
Se sprijaznite, da mine sama ali imate kak recept?
Delo krepa človeka

D3m ::

Bolezen?

:)
|HP EliteBook|R5 6650U|

P4ajo ::

Kaj pa je lenoba?
Početi nekaj drugega, kot početi tisto, kar si si (implicitno) zadal za potrebno narediti?
Sem (premalo) pameten, resno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P4ajo ()

Reycis ::

Kot je Kaczynski (unabomber) v svojem manifestu napisal: ljudje potrebujejo neke cilje, ki morajo imeti tudi primerno težavnost doseganja. Sistem v moderni družbi pa je te cilje precejšnjemu krogu ljudi vzel, zato je prišlo do razrasta te "bolezni". Veliki večini ljudi je namreč edini cilj podaljševanje življenja, kar je danes tako enostavno dosegljiv cilj, da ne zahteva nobenega truda in ne prinese nobene osebne izpolnitve. Nekateri ljudje potem naredijo umetne cilje, ki jih bolj ali manj zasledujejo. Nekateri postanejo borci za enakost, drugi postanejo ekonomski grebatorji, imaš tudi športnike in pa hobije in še kaj. V tem kontekstu je lenoba bolezen ljudi, ki se ne najdejo v nobenem od teh področij. V veliki meri je to posledica toksične centristične politike, kjer levi pol večino udejstvovanj zregulira tako, da so ali pretežka (in posledično nedosegljiva) ali pa prelahka (in posledično ne nudijo nobenega zadovoljstva), desni pol pa te ljudi enostavno nalaja, da so nesposobni, leni in naj se pač znajdejo. Glede na trend se situacija trenutno pospešeno poslabšuje. Mislim, da je rešitev za širše množice v religiji.

IL_DIAVOLO ::

Imam recept ja.

Home gym.

solatko ::

No, nisem mislil na lenobo kar povprek, temveč tako, ko se zjutraj zbudiš pa se ti ne ljubi vstati ali pride sredi dopoldneva, da se ti ne ljubi narediti malice ali zvečer, ko ti je daljinec, odmaknjen 2m predaleč.

Če prav sem po naravi len človek, mi nikoli ni bilo problem, hitro, naredit tisto, kar sem moral in to ravno zaradi tega, da sem potem z užitkom počel kaj takega, kar me veseli, vendar pridejo včasih trenutki, da se mi ne da naredti niti tistega, kar počnem z veseljem. Se tudi vam to dogaja. To so kratkotrajna obdobja pa vendar me zanima, kako jih vi sprejemate. Se prepustite lenobi ali ste jezni sami nase?
Delo krepa človeka

Unilseptij ::

V današnjem svetu se lenoba velikokrat zamenjuje s svobodo... Če se nekomu zjutraj pač ne ljubi vstati in početi nečesa, kar ga (vsaj tisti dan) ne veseli, potem to spada v področje osebne svobode, ne pa lenobe. Lenoba je, če se ti nikoli ne da početi ničesar dejansko koristnega, takih ljudi pa je relativno malo... vsaj jaz jih ne poznam prav veliko.... če prav pomislim pravzaprav nobenega.

In določene bolj "normalne" službe (ki jih bodo nekateri označili za privilegirane) poznajo ureditev, da si v službi določeno število dni lahko vzameš nenapovedano... kot neke sorte bolniško brez dejanske potrditve zdravnika. In nihče nič ne vpraša, kje si bil in kaj si počel.

Pri nas je to koncept "plavega", ki sicer formalno šteje kot disciplinski prekršek, ampak ga v najtežjih okoljih (razne livarne, službe na štiri šihte, itd.) v določeni meri tolerirajo, ker vedo, da realno ni mogoče drugače.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Pred 30+ leti, mi je v pogovoru en nemški fabrikant dejal, da imajo najraje delavce iz juga Evrope, balkance in Turke, ker so po naravi leni in, ko dobijo delo, tuhtajo, kaj bi naredili, da jim ni treba delat 8 ur. Po navadi so to tudi z drugačnim postopkom uspeli, kar je inovativnost.
To sem pozneje opazil tudi pri sebi, saj mi aktivno ni bilo nikoli poterebno delat več kot 4h/dnevno, tudi, ko sem nekaj časa delal na normo. Pridni so za enako količino dela, rabili 8-12 ur intenzivnega miganja.

Mene bi v takem primeru pobralo.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

IL_DIAVOLO ::

Nimam cajta, da bi bil len.

Poisci si zaposlitev, se drzava podpira aktivne penzioniste.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Unilseptij je izjavil:

V današnjem svetu se lenoba velikokrat zamenjuje s svobodo...



Misliš z depresijo?

Unilseptij je izjavil:

Lenoba je, če se ti nikoli ne da početi ničesar dejansko koristnega, takih ljudi pa je relativno malo.


Kaj je potem depresija?

WizzardOfOZ ::

solatko je izjavil:

Kako se spopadate s to hudi boleznijo?
Se sprijaznite, da mine sama ali imate kak recept?


Lenoba ni bolezen. Je gonilo napredka.

Ker sem len, naredim v služi perfektno skripto, ki dela namesto mene. Če nebi bil len, bi delal sam namesto te skripte, vsak ukaz posebaj za vsako datoteko in bi zato zabil veliko časa. Ni poanta v tem, da moraš delat, ampak delo mora pa biti opravljeno. Če ga naredi računalnik ali stroj namesto tebe, je to tebi v prid.

solatko ::

IL_DIAVOLO - Sem zelo aktiven penzionist, ampak včasih me zagrabi lenoba in se mi kak dan ne da nič. Zato ti ni treba skrbet zame, sem temo postavil ravno zato, ker me je danes spet nekaj grabilo, ko sem videl mariborsko meglo skozi okno, no pa je že bolje, sem en HDD zamenjal s SSD-jem, je blo treba cel prenosnik razdret, sedaj mi pa prenaša sistem in imam čas razmišljat bedarije.

WizzardOfOZ - v LJ sem imel na vratih sobe tablico z napisom - Lenoba, lenoba, zvest ti bom do groba. Ja, se strinjam, da pridni ne prinašajo izboljšav, temveč leni, saj se jim ne da delat po receptu.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

kuall ::

Jaz sem glede teh negativnih čustvenih nihanj navzdol tole ugotovil:

Kratkotrajna so. Pride in odide. Počakaš da odide in se delaš, da je sploh ni bilo. Tako je najboljše delat.

Najslabše pa je, če se prepustiš slabi volji in tudi potem, ko že sama odide ti še kar vztrajaš v njej.

Da boste bolje razumeli, o čem govorim:
Se npr odločiš, da ne boš jedel sladkarij. Zdržiš 4 dni, 5. dan pride abstinenčna kriza, slaba volja in se vdaš in greš jesti sladkarije. Vse lepo in prav, če ne moreš zdržat ne moreš. Ampak kaj narediš potem, ko si se vdal je ključno. Moraš iti takoj nazaj na svojo zdravo dieto, ne pa potem 7 dni žret 5 krofov na dan, kar ljudje zelo radi delamo. Zakaj točno to delamo mi ni čisto jasno.

solatko ::

kuall - Malo si šel off topic!
Delo krepa človeka

WizzardOfOZ ::

solatko je izjavil:

IL_DIAVOLO - Sem zelo aktiven penzionist, ampak včasih me zagrabi lenoba in se mi kak dan ne da nič. Zato ti ni treba skrbet zame, sem temo postavil ravno zato, ker me je danes spet nekaj grabilo, ko sem videl mariborsko meglo skozi okno, no pa je že bolje, sem en HDD zamenjal s SSD-jem, je blo treba cel prenosnik razdret, sedaj mi pa prenaša sistem in imam čas razmišljat bedarije.

WizzardOfOZ - v LJ sem imel na vratih sobe tablico z napisom - Lenoba, lenoba, zvest ti bom do groba. Ja, se strinjam, da pridni ne prinašajo izboljšav, temveč leni, saj se jim ne da delat po receptu.


V bistvu delo po "receptu" ubija ljudi, da ratajo slabe volje, nezadovoljni in na splošno nemotivirani za delo. Samo temu ne moreš reči lenoba, ampak odsotnost motiviranja. Tu se potem pozna razlika med šefom in dobrim vodjo. Šef bo samo kričal, dober vodja pa bo motiviral delavce za delo naprej.
Meni je najbolj všeč, če imam vsak dan raznoliko delo in mi dan mine kot bi trenil in lenoba ne pride do izraza, ker ni časa zanjo. Če je treba pa eno in isto cel dan ali teden delat, se pa totalno polenim in samo iščem rešitev, kako bo potem to sama mašina namesto mene naredila, da se bom jaz lahko s čem bolj zanimivim ukvarjal naprej.
Je pa največja mora v službi čakanje na delo. Tam pa lahko postaneš len, ampak nepopravljivo len in se ti tudi, ko dobiš delo, ne da več delat. Takrat pa je čas, da službo zamenjaš.

Unilseptij ::

49106 je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

V današnjem svetu se lenoba velikokrat zamenjuje s svobodo...



Misliš z depresijo?

Unilseptij je izjavil:

Lenoba je, če se ti nikoli ne da početi ničesar dejansko koristnega, takih ljudi pa je relativno malo.


Kaj je potem depresija?

Ne vem, kaj je depresija... 100 let nazaj nihče ni vedel za ta pojem, lenobo pa poznamo, že odkar svet stoji :D. Mogoče je depresija izgovor, ki ga potrebujemo, da upravičimo to, da se nam nečesa pač ne ljubi početi. Sam takih izgovorov nikoli nisem potreboval, ker sem vedno čutil, da imam kot svobodno bitje pač pravico, da kdaj česa tudi ne naredim (takrat ali na način kot se je to zdelo drugim) in me zato nikdar ni pekla vest.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Unilseptij je izjavil:

Ne vem, kaj je depresija... 100 let nazaj nihče ni vedel za ta pojem, lenobo pa poznamo, že odkar svet stoji :D. Mogoče je depresija izgovor, ki ga potrebujemo, da upravičimo to, da se nam nečesa pač ne ljubi početi. Sam takih izgovorov nikoli nisem potreboval, ker sem vedno čutil, da imam kot svobodno bitje pač pravico, da kdaj česa tudi ne naredim (takrat ali na način kot se je to zdelo drugim) in me zato nikdar ni pekla vest.


Depresija je izgovor za tiste, ki ne upajo narediti korenite spremembe v življenju in so s tem obsojeni na slabo življenje in lenobo v sedanjem sistemu.

49106 ::

Unilseptij je izjavil:


Ne vem, kaj je depresija... 100 let nazaj nihče ni vedel za ta pojem, lenobo pa poznamo, že odkar svet stoji :D.



It was used in 1665 in English author Richard Baker's Chronicle to refer to someone having "a great depression of spirit", and by English author Samuel Johnson in a similar sense in 1753.

WizzardOfOZ je izjavil:


Depresija je izgovor za tiste, ki ne upajo narediti korenite spremembe v življenju in so s tem obsojeni na slabo življenje in lenobo v sedanjem sistemu.


Kaj pa vsi tisti depresivneži, ki se trudijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

solatko ::

Messiah - Trudi brez zadovoljstva, te še bolj globoko potisne. Depresija se naredi in rešuje v glavi, ne mišicah.
Delo krepa človeka

nevone ::

Depresija je, da je tvoje počutje pod nivojem znosnega. Kot je depresija tam, kjer kopno nižje od morske gladine.

Da pa takšno počutje nastane je pa "milijon" razlogov, zato tudi ni povsem univerzalnega načina, kako to zdraviti. Se precej že ve, a vsak v tistem stanju ni zmožen povleči ključnih potez.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

WizzardOfOZ ::

49106 je izjavil:

Kaj pa vsi tisti depresivneži, ki se trudijo?


Kako pa se trudijo? Je dovolj, če delaš za trakom, da se še bolj potrudiš in narediš še 2 komada več kot pa običajno?

nevone je izjavil:

Da pa takšno počutje nastane je pa "milijon" razlogov, zato tudi ni povsem univerzalnega načina, kako to zdraviti. Se precej že ve, a vsak v tistem stanju ni zmožen povleči ključnih potez.


Problem ljudi je predvsem, ker za lastne napačne odločitve vedno iščejo krivca v drugih. Nekateri se tega zavedajo, drugi ne. In tisti, ki se zavedajo, pa ne ZNAJO ven, so v depresiji. Tisti, ki se ne zavedajo, pa še vedno za vsako svojo napačno odločitev vse okoli sebe krivijo.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Problem ljudi je predvsem, ker za lastne napačne odločitve vedno iščejo krivca v drugih. Nekateri se tega zavedajo, drugi ne. In tisti, ki se zavedajo, pa ne ZNAJO ven, so v depresiji. Tisti, ki se ne zavedajo, pa še vedno za vsako svojo napačno odločitev vse okoli sebe krivijo.


Pojma nimaš. Ni vsako tvoje dejanje izključno tvoja krivda in ni res, da depresivni ljudje krivijo druge za to. Oni krivijo predvsem sebe, zato pa naredijo samomor. Samo to enemu naspidanemu ne bo nikoli jasno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nsa_ag3nt ::

solatko je izjavil:

Pred 30+ leti, mi je v pogovoru en nemški fabrikant dejal, da imajo najraje delavce iz juga Evrope, balkance in Turke, ker so po naravi leni in, ko dobijo delo, tuhtajo, kaj bi naredili, da jim ni treba delat 8 ur. Po navadi so to tudi z drugačnim postopkom uspeli, kar je inovativnost.
To sem pozneje opazil tudi pri sebi, saj mi aktivno ni bilo nikoli poterebno delat več kot 4h/dnevno, tudi, ko sem nekaj časa delal na normo. Pridni so za enako količino dela, rabili 8-12 ur intenzivnega miganja.

Mene bi v takem primeru pobralo.

Tipičen Slo delodajalec pri inovativnežih (lenuhih) ukrepa tako
a) dvigne normo
b) ti nabije še en kup dodatnega dela (za nespremenjeno plačo)
c) delovne sobote (because of lolz)

Nemci so problem, ker so fachidioti.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

WizzardOfOZ ::

nevone je izjavil:

Problem ljudi je predvsem, ker za lastne napačne odločitve vedno iščejo krivca v drugih. Nekateri se tega zavedajo, drugi ne. In tisti, ki se zavedajo, pa ne ZNAJO ven, so v depresiji. Tisti, ki se ne zavedajo, pa še vedno za vsako svojo napačno odločitev vse okoli sebe krivijo.


Pojma nimaš. Ni vsako tvoje dejanje izključno tvoja krivda in ni res, da depresivni ljudje krivijo druge za to. Oni krivijo predvsem sebe, zato pa naredijo samomor. Samo to enemu naspidanemu ne bo nikoli jasno.

o+ nevone


Tukaj si v zmoti. Samomor naredijo izključno egoisti, taki, ki jim za ostale ljudi ni nič mar. Ostali se borimo za svoje življenje.

Scaramouche ::

Meni je problem ker ko hočem postati aktiven moram biti aktiven nekaj časa, torej recimo moram voziti kolo 15 min da se zbudim iz lenobe, potem gre, enako pri hoji, traja eno uro hoje, potem sploh ne čutim, če nadaljujem tudi 3-4h !


Tako kot pri tovornjaku,rabi veliko energije da se da v gibanje, potem pa na avtocesti da v višjo prestavo in kuri veliko manj kot da bi se moral v mestu ustavljati vsak semafor!

Kar sem opazil da je manjšim ljudem lažje biti aktivni nonstop in da lažje ustanejo zjutraj!

Isto lahko simpatiziram tisti daljinec, če sem aktiven ni tako problematično, ko pa pridem domov in sem sproščen več kot 2h je že problematično!

nevone ::

WizzardOfOZ je izjavil:

nevone je izjavil:

Problem ljudi je predvsem, ker za lastne napačne odločitve vedno iščejo krivca v drugih. Nekateri se tega zavedajo, drugi ne. In tisti, ki se zavedajo, pa ne ZNAJO ven, so v depresiji. Tisti, ki se ne zavedajo, pa še vedno za vsako svojo napačno odločitev vse okoli sebe krivijo.


Pojma nimaš. Ni vsako tvoje dejanje izključno tvoja krivda in ni res, da depresivni ljudje krivijo druge za to. Oni krivijo predvsem sebe, zato pa naredijo samomor. Samo to enemu naspidanemu ne bo nikoli jasno.

o+ nevone


Tukaj si v zmoti. Samomor naredijo izključno egoisti, taki, ki jim za ostale ljudi ni nič mar. Ostali se borimo za svoje življenje.


Ti boš že vedel, ker si očitno že bil v depresiji. Aja nisi, se mi je zdelo. Tebi se to pač ne more zgoditi, lucky you.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

WizzardOfOZ ::

Priznam, ne vem kako zgleda depresija pri človeku (mislim kako to zgleda v njegovi glavi, na zunaj jih vidim ogromno). Ker jaz nikoli ne obupam. Niti nikoli ne odneham pri svojem delu, življenju. Delam dokler ni narejeno / živim za vsak trenutek. In če je treba stvar pripeljat do konca, jo tudi pripeljem do konca (kljub oviram kakršnekoli že so - tudi bolezenske, smo že delal s 40 vročine, ker je bil deadline). To tudi moji šefi vedo in zato se vedno zanesejo name, hkrati pa to tudi plačajo. Zato resno ne vem kaj je to depresija pri človeku. Očitno nekaj manjka takemu človeku? Cilji?

Ampak vseeno pa je zame samomorilec totalen egoist, ki ni pomislil na tiste okoli sebe, ki se trudijo zanj in se je šel ubit. (to pa smo imeli v familji, pa smo se vsi res trudili pomagat temu človeku na tisoč in en način)

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Zakaj ste v lenobo prinesli depresijo?
Povejte raje kaj naredite, ko začutite napad lenobe, mu pustite da prime ali se zbrcate v rit in se premaknete, kljub temu, da se vam ne da?
Delo krepa človeka

Dimnik ::

Ojojjjjj, na vseh področjih izstopaš s svojimi nadnaravnimi sposobnostmi, potem pa pri teh letih odpreš brezvezno temo...

IL_DIAVOLO ::

solatko je izjavil:

Zakaj ste v lenobo prinesli depresijo?
Povejte raje kaj naredite, ko začutite napad lenobe, mu pustite da prime ali se zbrcate v rit in se premaknete, kljub temu, da se vam ne da?


Dologtrajna lenoba vodi v depresijo in demenco.

WizzardOfOZ ::

solatko je izjavil:

Zakaj ste v lenobo prinesli depresijo?
Povejte raje kaj naredite, ko začutite napad lenobe, mu pustite da prime ali se zbrcate v rit in se premaknete, kljub temu, da se vam ne da?


Lej odvisno od situacije in razpoloženja. Če je nekaj treba, je treba tudi če si len, če pa ni nujno, lahko pa počaka, (takrat se vsedeš v kot in počakaš, da napad mine). Saj veš kako pravijo, bolje s šihta skregan, kot zgaran.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

solatko je izjavil:

Zakaj ste v lenobo prinesli depresijo?
Povejte raje kaj naredite, ko začutite napad lenobe, mu pustite da prime ali se zbrcate v rit in se premaknete, kljub temu, da se vam ne da?

Ti je kuall začel lepo razlagat, ampak ga ti v svoji neumnosti ne razumeš.

Drugače pa jaz nekako probam sproti delati zadeve in tako premagujem vsakodnevno lenobo. Če pa še kar odlašam, pa naredim potem ko je že res nujno.
Ampak! Pri pomembnih zadevah pa ne odlašam, tam pa na srečo nisem len in opravim kar je za opraviti. Dočim pri večini revežev pa opažam da te nujne stvari odlašajo in prelagajo v prihodnost. To pa je ta prava lenoba, kar je tudi glavni vzrok revščine, skupaj z nizko inteligenco.
Če tega nimaš, se ne rabiš sekirat, ter raje uživaj v občasnem brezdelju grez slabe vesti!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Raptor F16 ::

Eno je lenoba, drugo pa delomrznost.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

jype ::

Jaz samo po tihem upam, da solatko ni kšn štrajkbreher.

kuall ::

lenoba = pomankanje motivacije
pomanjkanje motivacije = slabo počutje
torej sledi sklep =>
ko si dobre volje ne moreš biti len

motiviranost in dobra volja imata isti center v možganih

torej če te nekdo zna motivirat to pomeni, da te je obenem tudi spravil v dobro voljo.

če te je nekdo demotiviral to pomeni tudi, da te je spravil v slabo voljo.

torej če imaš nekoga, ki te redno zna motivirat to pomeni, da te redno spravlja v dobro voljo, takega imaš potem zlahka rad. in obratno, kdor ti jemlje voljo ti začne iti na živce.

2dark ::

solatko je izjavil:

Kako se spopadate s to hudi boleznijo?
Se sprijaznite, da mine sama ali imate kak recept?


Najdeš motivacijo?

solatko ::

Fantrje, sploh ne veste, kaj sem hotel.
Lenoba, ki te prime sredi dneva, zjutraj, proti večeru, iz čistega mira, pride trenutek, ko se ti enostavno ne da premaknit niti roke, kaj šele, da bi se spravil k kakšnemu delu.
Ne mislim na lenobo na šihtu, pred treningom,......, temveč moment, ko sediš ali ležiš pa se ti naenkrat ne da nič.

Ne mislim na stalno stanje lenega človeka, ki pač mora bit toliko pameten, da se zna vsaj delat, da dela, zato da sploh preživi. Vsi bluzite o šihtih, a imate od življenja samo zaposlitev, nobenih drugih aktivnosti?

Še nikoli niste naleteli na trenuten občutek lenobe?
Delo krepa človeka

2dark ::

solatko je izjavil:


Še nikoli niste naleteli na trenuten občutek lenobe?


Vsak se na trenutno lenobo drugače odziva. Jaz počakam , da gre mimo.

Vazelin ::

vsak je kdaj len. jaz sem po navadi ob sobotah. enostavno se mi včas ne da iz postelje. razmišljam da bi si zrihtal nek minibar zraven postelje.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Scaramouche ::

solatko je izjavil:

Fantrje, sploh ne veste, kaj sem hotel.
Lenoba, ki te prime sredi dneva, zjutraj, proti večeru, iz čistega mira, pride trenutek, ko se ti enostavno ne da premaknit niti roke, kaj šele, da bi se spravil k kakšnemu delu.
Ne mislim na lenobo na šihtu, pred treningom,......, temveč moment, ko sediš ali ležiš pa se ti naenkrat ne da nič.

Ne mislim na stalno stanje lenega človeka, ki pač mora bit toliko pameten, da se zna vsaj delat, da dela, zato da sploh preživi. Vsi bluzite o šihtih, a imate od življenja samo zaposlitev, nobenih drugih aktivnosti?

Še nikoli niste naleteli na trenuten občutek lenobe?


Lahko da je to tudi enostavno pomanjkanje testosterona, ko si mlajši nimaš teh problemov, vstaneš takoj vse se ti da, ko si nekaj časa v pojstli kar moraš vstati,zdaj bi rad še več spal!

2dark ::

Vazelin je izjavil:

vsak je kdaj len. jaz sem po navadi ob sobotah. enostavno se mi včas ne da iz postelje. razmišljam da bi si zrihtal nek minibar zraven postelje.


Omisli si butlerja. Boš kot batman. :))

Vazelin ::

:D zadostoval bi minibar + tisto kar ti dajo v bolnici da lulaš notri (se ne spomnim imena)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

jype ::

Hud badass.

TheBlueOne ::

Zame je lenoba gonilna sila, da naredim kaj pametnega. Gradim celo kariero okoli avtomatizacije. Drzite pesti, da v naslednjih nekaj letih avtomatiziram se svoj dohodek. :D

WizzardOfOZ ::

solatko je izjavil:


Lenoba, ki te prime sredi dneva, zjutraj, proti večeru, iz čistega mira, pride trenutek, ko se ti enostavno ne da premaknit niti roke, kaj šele, da bi se spravil k kakšnemu delu.
...
Še nikoli niste naleteli na trenuten občutek lenobe?


Ja, takrat pa potem počivaš. Zakaj bi se premikal, če ti pa želi že samo telo povedat, da rabiš počitek.

Problem vas, starejših, je v tem, da bi radi še vedno delali kot 20 letniki. In to, da vam telo pokaže, da danes pa noče delat, ni lenoba, ampak emšo. Ko telo samo ve, kdaj je dovolj in se rabi spočiti.

FTad ::

solatko je izjavil:

Kako se spopadate s to hudi boleznijo?
Se sprijaznite, da mine sama ali imate kak recept?


Ne vem, se mi ne da o tem razmisljati ;) :P

donvito ::

Vazelin je izjavil:

:D zadostoval bi minibar + tisto kar ti dajo v bolnici da lulaš notri (se ne spomnim imena)

Račko, včasih, ko ni bilo še notranjih stranišč so pa imeli kahlo pod posteljo(slo. nočno posodo).

solatko ::

WizzardOfOZ - Zanimivo je, da se mi je to večkrat zgodilo v mlajših letih, zdej pa takole enkrat, do dvakrat tedensko za kakšno uro, dve.
Delo krepa človeka

2dark ::

Vazelin je izjavil:

:D zadostoval bi minibar + tisto kar ti dajo v bolnici da lulaš notri (se ne spomnim imena)



Kateter. Ti si lolek.

V bolnici ti dajo na izbiro, ce ves cas ležiš , kateter ( cevka napeljana v penis do mehurja ) ali plasticno posodo za lulanje imenovano račka ( zaradi oblike )... noces katetra.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razmišljanje o "kaj bi bilo, če..."

Oddelek: Loža
311699 (1032) vostok_1
»

Motivacija, volja do dela (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518467 (6018) Vitamin-B
»

Veselje do dela (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7911188 (9012) PrihajaNodi

Več podobnih tem