» »

Nakup avta za -+2000 evrov

Nakup avta za -+2000 evrov

1 2 3
4
5

matobeli ::

Clio mk2 je kar konkurenčen golfu 2, se strinjam.

Sploh pa za 2k dobiš že mk3, bistveno boljši avto.

Valvoline ::

P307 1.4 hdi, i30 1.6crdi 66kw, edina resna konkurenca golfu 2.

Blinder ::

99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

matobeli je izjavil:

Clioti, sploh starejši od 10let so največja jaca in to veste vsi, ker vsak ko ga priporoča takoj pove da so rezervni deli v izobilju in poceni.

Zdej ne vem kje vsi živite, ampak ura mojga mehanika ni po 15eur nikjer v radiju 100km. Razen kakšnega takega h kateremu še cliota ne bi peljal.

a 20 let star japonc bo pa kaj bolš? Če bo mehansko ok (en čas) boš pa vsak let pri avtokleparju rjo rihtal, da bo šel cez tp. Zelo dobrga avta za 2 jurja ni, so le stvari ki jih lahko popravlaš pocen ali drago.
#brezpodpisa

zobnik ::

Utk je izjavil:

zobnik je izjavil:

Cliota mu svetujete pa še plin ah dejte no eno in drugo "gare brez dna". To kupiš sam pod enim pogojem, da dobiš plinsko gratis in da je avto zarad plina cenejši od konkurence. Predelan bencinar----Plin 100% pušča posledice na glavi motorja...tko da če kupiš enga plinaša k ma že 250.000km bo prej ko slej treba še glavo rihtat.
Se lahk enkrat kje srečamo v LJ al pa Kranju pa si poglejte mojga cliota kak kleple in plav kadi, po 20km pa k ga stisnem belo kadi, da se zadnejga avta ne vid.
Puste vi plin, ker to ni to, kupiš ga sam če dobiš plin gratis in sama vto za vsaj 1/3 cenej zarad glave motorja.

Drama queen. Kupil si neke garje za par 100 evrov, hvalil u mp3 2 leti, ko je treba nekaj popravit za par 100 evrov pa jokaš. Clio mk2 je nov golf 2. Ne rjavi, 1,2 mašina je večna. Kje kaj je pa treba zamenjat. Tudi če glavo zarad plina, ni neka drama. Tolk si prišparal zarad plina v pol leta. Čeprav ne vem kater bedak bi na to mašino dal plin, ker že itak malo porabi, pa že itak ni raketa.

matobeli je izjavil:

Clioti, sploh starejši od 10let so največja jaca in to veste vsi, ker vsak ko ga priporoča takoj pove da so rezervni deli v izobilju in poceni.

Zdej ne vem kje vsi živite, ampak ura mojga mehanika ni po 15eur nikjer v radiju 100km. Razen kakšnega takega h kateremu še cliota ne bi peljal.

20 evrov je ura, to pa res ni dost. S tem da olje in še marsikaj itak lahko sam zamenjaš.


Namest da kritiziraš se mi lahko zahvalte, da povem kako je realna slika, ne poa drugi ki vam bodo lagal.... avto je stal tolk sam zarad kot sem opisal glava motorja gre v 3pm. Avto vseskozi vzdrževan, vožen med LJ-Tržič, 2 velika servisa, olje se je redno menjalo, za ventile je tud oljno mazanje....to da prišparaš in moraš pol glavo rihtat je pa bolno

hojnikb ::

nabavi ze enkrat golf 4 1.9tdi 90HP in vozi do miljona. Še na odpadno olje lahk tankaš če hočeš še tle šparat.
#brezpodpisa

Valvoline ::

hojnikb je izjavil:

matobeli je izjavil:

Clioti, sploh starejši od 10let so največja jaca in to veste vsi, ker vsak ko ga priporoča takoj pove da so rezervni deli v izobilju in poceni.

Zdej ne vem kje vsi živite, ampak ura mojga mehanika ni po 15eur nikjer v radiju 100km. Razen kakšnega takega h kateremu še cliota ne bi peljal.

a 20 let star japonc bo pa kaj bolš? Če bo mehansko ok (en čas) boš pa vsak let pri avtokleparju rjo rihtal, da bo šel cez tp. Zelo dobrga avta za 2 jurja ni, so le stvari ki jih lahko popravlaš pocen ali drago.

Avte mas kolk ces, tudi za 2K dobis odlicnega. Pac ne bo nek prestizni voz, ampak will get the job done. Npr:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
5 vratni, motor na ketno, nizka poraba, ugodna registracija, 1 lastnik. Najmanj 5-10 let brezkrbne voznje, seveda ce je vse ok.

Utk ::

zobnik je izjavil:


Namest da kritiziraš se mi lahko zahvalte, da povem kako je realna slika, ne poa drugi ki vam bodo lagal.... avto je stal tolk sam zarad kot sem opisal glava motorja gre v 3pm. Avto vseskozi vzdrževan, vožen med LJ-Tržič, 2 velika servisa, olje se je redno menjalo, za ventile je tud oljno mazanje....to da prišparaš in moraš pol glavo rihtat je pa bolno

Imamo takega polnoletnega cliota od novega, tako da dobro vem kakšni so. Kupil si avto za 500 evrov, naredil 50,000 km al kolk skoraj zastonj, in zdaj jokaš ko treba 500 evrov dat. Pa drugič novega kupi, madona.

matobeli je izjavil:

Clio mk2 je kar konkurenčen golfu 2, se strinjam.

Sploh pa za 2k dobiš že mk3, bistveno boljši avto.

Mk3 ni dvojki do kolen. Dvojke bojo vozile še 10 let po tem ko bo zadnj mk3 zgnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

hojnikb ::

Niso brez razloga delal mk2 do 2017 :)
#brezpodpisa

zobnik ::

Utk je izjavil:

zobnik je izjavil:


Namest da kritiziraš se mi lahko zahvalte, da povem kako je realna slika, ne poa drugi ki vam bodo lagal.... avto je stal tolk sam zarad kot sem opisal glava motorja gre v 3pm. Avto vseskozi vzdrževan, vožen med LJ-Tržič, 2 velika servisa, olje se je redno menjalo, za ventile je tud oljno mazanje....to da prišparaš in moraš pol glavo rihtat je pa bolno

Imamo takega polnoletnega cliota od novega, tako da dobro vem kakšni so. Kupil si avto za 500 evrov, naredil 50,000 km al kolk skoraj zastonj, in zdaj jokaš ko treba 500 evrov dat. Pa drugič novega kupi, madona.

matobeli je izjavil:

Clio mk2 je kar konkurenčen golfu 2, se strinjam.

Sploh pa za 2k dobiš že mk3, bistveno boljši avto.

Mk3 ni dvojki do kolen. Dvojke bojo vozile še 10 let po tem ko bo zadnj mk3 zgnil.


Tud če kadi bo še dolgo delal, sam tist zadaj jim bo zažgan olje potegnil v ventilacijo. Upam da ne boš ti

matobeli ::

hojnikb je izjavil:

Niso brez razloga delal mk2 do 2017 :)


Sej 2CV so tudi delali do '90, pa ne zato k bi bil tolk super.

Clio Mk2 je en izmed najbolj ne-varnih avtov ki jih sploh lahko kupiš narjenih po 2000. Nekje na nivoju Civica iz sredine 90ih, pa tist se je vsaj vozil dobro in naredil 300+kkm

Sej, fura se, ampak za 2k pa lahko dobiš že avto.
Takle shitbox bo 100x pregveral kergakol cliota:
https://www.avto.net/Ads/media.asp?ID=1...
(in bi celo bil predlog za shitbox do 2k)

Če nisi v vzhodni sloveniji domaa je čisto vseeno, na gorenjskem komot dobiš mehanika ki zna popravljat kaj drugega kot cliote in 1.9tdi.

Utk ::

Serješ govna. Mk2 od 2001 naprej je imel 4 airbage in 4 zvezdice, abs, samozatezne pasove, 3 točkovni pas zadaj v sredini, isofix, vse kar se je dalo takrat dobit v tem razredu. Getz ni imel nič. Marsikater ni imel nič od tega dokler ni postalo obvezno. Corse večinoma niti abs ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zobnik ::

Kt da se nebi zabil

hojnikb ::

Clio Mk2 je en izmed najbolj ne-varnih avtov ki jih sploh lahko kupiš narjenih po 2000. Nekje na nivoju Civica iz sredine 90ih, pa tist se je vsaj vozil dobro in naredil 300+kkm


Dej ne bluzi no. Tvoj jazz je pa res ful bol varn ane
https://cdn.euroncap.com/media/9800/eur...
https://cdn.euroncap.com/media/10044/eu...

Pa je novejši avto.

Pa sploh ne vem zakaj je še diskusija o tem razredu avtomobilov. Ker več kot očitno to ni avtomobil, ki ga hočeš met za 25kkm letno. Razn če si kot zobnik in sadomazo voziš takšno ropotuljico.

Kupiš avto C segmenta z varčnim dizlom in je to to. Če ze nimaš več kt 2 jurja za na mizo vrzit, je tisti megan precej ok izbira. Vozu se bo sigurn precej bolj udobn k tista škatla, k se ji reče jazz.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

megason ::

Vidim, da je tema oživela:)
Ni potrebe po kreganju. Vsak predlog oz mnenje je dobrodošlo. Tudi, če je negativno.
Vsak ima svoj pogled na avto, življenje, ženske,...tako,da je nesmiselno kreganje kdo ima daljšega...mislim, kdo ima prav.
Na podlagi vaših mnenj, se bo lažje odločiti/zožiti izbor potencialnih avtomobilov
Ne bi pisal s katerim avtom sem delal 30k letno, da ne bo še večjega zgražanja 8-).

Vse gre v to smer, da je bolje da kupim električen skiro za ta denar.

zobnik ::

Spremljaj avto.net vsaj par krat dnevno in se bo že kaj našlo.

zobnik ::

Pa 500 evrov mej na stran za popravila, če boš kupil nekaj izven gar kot so clio 2
Če boš pa cliota 2 kupil bencinarja 1.2 tam pa pride tuljava in kabli smešnih 35 evrov.....končnik 10 evrov, zglob 15 evrov, kolesni ležaj 20 evrov, kej druzga pa itak ne crkne. Rjavi noben.

mr_chai ::

Da obudim temo :D

No kaj dobis danes za 2 jurja, da ne rabis nic vec vlozit in da pelje se kakih 50.000km brez problemov ? Ali obstaja taksna masinca ali je to bolj stvar fantazije ?

mr_chai ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id... Mazda Demio

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id... Suzuki Ignis 1.3 4x4

:| Hmm..sumljivi so mi malo kilometri, ampak v tej smeri bi blo v redu. Rabim tretji avto. Jah..torej, eno kanto, ampak ne sme bit pa cista kripa, da se razume.

matobeli ::

Mazda 2 (kakšen Demio lepo te prosim :D), Nissan Micra, Toyota Yaris, Honda Jazz, Mitsubishi Colt, Suzuki Swift.

Če rabiš 4x4 je pa Ignis čisto kul. Ampak če ne rabiš 4x4 ne vzet, vsaj ne teh ki imajo stalni pogon.

MIHAc27 ::

Jaz bom samo komentiral glede predhodnjih lastnikov. Itak zastopim, več kot jih je, več je možnosti da ali je 1 od teh šparal z servisi, ali da si ga podajajo ker je z njem kaj narobe.

No kupil sem enkrat peugeot 306... seveda šele kasneje preveril kateri lastnik sem in sem bil že 8 ali 9. Avto 14-15 let star. Delal BP 3 leta, potem sem menjal.
Kupil avto od 2. lastnika... 8 let samo star. Po moje so mi zamolčali, da je bil v karambolu. Kup stvari kmalu narobe, pa prodal sem ga preprodajalcu, ki je za cel zadnji rekel, da je bil barvan.

Utk ::

mr_chai je izjavil:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id... Mazda Demio

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id... Suzuki Ignis 1.3 4x4

:| Hmm..sumljivi so mi malo kilometri, ampak v tej smeri bi blo v redu. Rabim tretji avto. Jah..torej, eno kanto, ampak ne sme bit pa cista kripa, da se razume.

Clio 2, navaden 1,2 bencinar.

hojnikb ::

mr_chai je izjavil:

Da obudim temo :D

No kaj dobis danes za 2 jurja, da ne rabis nic vec vlozit in da pelje se kakih 50.000km brez problemov ? Ali obstaja taksna masinca ali je to bolj stvar fantazije ?


Noben, ker je to fantazija.... In to že lep čas. Verjetno najbolje kar lahko nardiš za 2k€, je da najdeš najlepšega clio mk2 in goniš. Ampak brez vlaganja praktično noben 15+ let star avto nebo šel 50kkm, razn če maš srečo.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Avti za 2k sedaj so bli pred korono za 900€
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

matobeli ::

hojnikb je izjavil:


Noben, ker je to fantazija....


A si prepričan? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Ajd, dizl bo treba dodajat vsake tolko.

Blinder ::

Mah, jaz sem prodajal Fiat Croma 1.9 jtd za 700 €. Razen 200 € opcijskega stroška na karoseriji ni potrebovala nobenga vlaganja ali popravil. Vidim, da nekateri optimisti prodajajo dve leti novejše Crome za 3000+ €. Da bi dal več denarja za Mazdo 2 ali Cliota moraš bit že malo nor.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

matobeli je izjavil:

hojnikb je izjavil:


Noben, ker je to fantazija....


A si prepričan? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Ajd, dizl bo treba dodajat vsake tolko.


Pa kdaj gume zamenjat, pa kakšn vztrajnik menjat, šobe, mogoče celo DPF, če je ze takšn motor... Noben avto ni imun na vzdrzevanje, niti toyota...
#brezpodpisa

matobeli ::

Gume, olje, filtre, brisalce... jasno da menjaš stvari. Možnost da bo pa treba generalko delat pa limitira proti 0% sploh ker je ta model še brez dpfja.

Octavia 1.9TDI je to, zdej pa povej koliko jih je crknil do 250kkm :))

hojnikb ::

Gume, olje, filtre, brisalce... jasno da menjaš stvari. Možnost da bo pa treba generalko delat pa limitira proti 0% sploh ker je ta model še brez dpfja.


Je pa dizlski japonc, po čemer niso glih znani da bi bil presezeš zanesljivosti...

Nenazadnje se vprašaš zakaj nekdo takšen avto prodaja... Tik pred velikim servisom mogoče? Ali ze kakšna okvara na obzorju.... Pri skoraj 20 let starem avtu za jurja dva je ruska ruleta... Ne glede na znamko.

Octavia 1.9TDI je to, zdej pa povej koliko jih je crknil do 250kkm :))


Vem za vsaj eno, celo z VP izvedbo tega motorja (baje to nikol ne crkne) z fuč glavo in uničenim turbotom... Vse crkne, tudi famozn TDI... In to na načine, k jih mogoče ne pričakuješ...

K si enkrat v realmu 15-20-25 let starih avtov, je pač to to. Pregovorno zanesljiv japonc (ali nemc) ni nobena garancija.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Likalnik ::

Gledaš, da je bencinar (diesel ima dražje vzdrževanje), da ni avtomatik, da ni 4x4, da ima čim manj lastnikov, da je bilo čim več stvari v zadnjem obdobju zamenjano, če ima poštempljano servisno knjižico pa še toliko boljše.
in potem gledaš, da je cena čim bližje 2000€...500€ ali pa 1000€ gor ni tak problem, če je avto res v redu.
ko ga kupiš se ti pa splača določene stvari preventivno zamenjati...pri kakšnem mehaniku pod kozolcem...in tako vložiš še kakšnih dodatnih 200€ v ta avto....na ta način ti bo še toliko stara "gajba" naredila 50k km brez težav.

mugen999 ::

Za ta denar bo najbolj siguren manjsi avto z atmosferskim bencinskim motorjem. Recimo clio storia 1.2.

zobnik ::

Clio II je že mal izven vsega.
Mogoče kak citroen c4, bencinar.
Drugač pa zakaj bi na starem avtu sploh kaj menjal, sam teraš...pomojem ne bo crknil, če pa smola, menjaš tist in teraš dalje. Na 16-17let+ starem avtu lahko vlgaša in vlagaš

Heisenberg ::

Hey, jaz tudi iščem eno "igračko" za okoli 1000-3000
Pregledal sem net... večina je rjastih. Kako to vpliva na tehničnega? Če so rjasti pragovi naprimer?

T440 ::

Samo enkrat živiš.
Pejt do banke, zrihtaj si kredit, pa ubodi kakega fajn fordeka za 20-30 jurčkov. To čist spremeni perspektivo in pogled na svet!
Pa bejba na salterju za tehnicne te ne bo zafrkavala, ampak si bo skrivaj tvojo telefonsko zapisala.

tony1 ::

Če so rjasti jih ne zanima, če so vidne luknje v plehu, bi te pa morali rukniti. Včasih so pri tem radi zamižali, danes pa, po vseh aferah v medijih in kazenskih obsodbah, precej neradi spregledajo stvari, ki se na zunaj vidijo...

Če bi rad šparal, pejt v mavrico kupit sprej približno take barve kot avto, potem pa lahko prag tudi prelepiš s selotejpom/zaliješ z betonom in posprejaš...

matobeli ::

Purpen, obrežeš/pošmirglaš, črn bed liner pa gasa :))

Ampak, zakaj bi kupil čisto rjavega če je dejstvo da se dobijo tudi manj rjavi in celo skoraj nič rjavi.

brett ::

Jaz bi pa vprašal kontra...
Žena bo v 2/2 leta prodala Renault clio III, 1.2 bencinar 75KM, letnik oktober 2008, 210k km, prva lastnica. Srebrna barva, pet vrat. Elektro paket, servo, klima ročna. Leto in pol stare gume za obe sezoni. Avto vsako letno servisiran. Prva leta pri pooblaščencu, potem ne več. Vse izpravno. Ni rje. Garažiran vsa leta.
Ko je bil avto star pol leta (Pomlad 09) ji je sosed zbil levo stran, ko je šel rikverc z dvorišča na cesto. Avto bil takoj popravljen.
8 let nazaj pa ga je dobila toča, tako da se mu ob res blizu vidi, da je po strehi in havbi mestoma od toče.
Drugače pa vsa leta BP.

Vprašanje: koliko je vreden? Takole po pogovorih in cenah zadnjih par let, je kljub trku pred 15 leti, cenovno nekje okoli 2k€.

matobeli ::

Ni šans da bo 2k :)

Že na avto.net se jih dobi kar nekaj od 1800 naprej, pa ima kakšen tudi manj kilometrov in niso pobuškani od toče.

Pa to so oglaševane cene, torej je prodajna cca 10% nižja.

Heisenberg ::

T440 je izjavil:

Samo enkrat živiš.
Pejt do banke, zrihtaj si kredit, pa ubodi kakega fajn fordeka za 20-30 jurčkov. To čist spremeni perspektivo in pogled na svet!
Pa bejba na salterju za tehnicne te ne bo zafrkavala, ampak si bo skrivaj tvojo telefonsko zapisala.

Lol sj mam konkreten avto, bi pa imel še enega mal za "igračkat" pa do trgovine

brett je izjavil:

Jaz bi pa vprašal kontra...
Žena bo v 2/2 leta prodala Renault clio III, 1.2 bencinar 75KM, letnik oktober 2008, 210k km, prva lastnica. Srebrna barva, pet vrat. Elektro paket, servo, klima ročna. Leto in pol stare gume za obe sezoni. Avto vsako letno servisiran. Prva leta pri pooblaščencu, potem ne več. Vse izpravno. Ni rje. Garažiran vsa leta.
Ko je bil avto star pol leta (Pomlad 09) ji je sosed zbil levo stran, ko je šel rikverc z dvorišča na cesto. Avto bil takoj popravljen.
8 let nazaj pa ga je dobila toča, tako da se mu ob res blizu vidi, da je po strehi in havbi mestoma od toče.
Drugače pa vsa leta BP.

Vprašanje: koliko je vreden? Takole po pogovorih in cenah zadnjih par let, je kljub trku pred 15 leti, cenovno nekje okoli 2k€.


Dam jurja pa roka !?

Zgodovina sprememb…

krneki ::

Če koga zanima imam Sanderota 2009 55kW, ki ga bolj malo uporabljam. Ima nekih 80 tisoč...ima nekaj prask pa eno buško spredaj, drugače pa tehnično brezhiben. Za ene 1500 ga dam (če koga zanima ZS). Sem ravno razmišljal da dam oglas nekam čez vikend.

brett ::

matobeli je izjavil:

Ni šans da bo 2k :)

Že na avto.net se jih dobi kar nekaj od 1800 naprej, pa ima kakšen tudi manj kilometrov in niso pobuškani od toče.

Pa to so oglaševane cene, torej je prodajna cca 10% nižja.



Tnx za info! Sej sva realno računala 1,5k€, morda kak evro več, ker so zraven tako rekoč nove gume Continental.

Heisenberg je izjavil:

T440 je izjavil:

Samo enkrat živiš.
Pejt do banke, zrihtaj si kredit, pa ubodi kakega fajn fordeka za 20-30 jurčkov. To čist spremeni perspektivo in pogled na svet!
Pa bejba na salterju za tehnicne te ne bo zafrkavala, ampak si bo skrivaj tvojo telefonsko zapisala.

Lol sj mam konkreten avto, bi pa imel še enega mal za "igračkat" pa do trgovine

brett je izjavil:

Jaz bi pa vprašal kontra...
Žena bo v 2/2 leta prodala Renault clio III, 1.2 bencinar 75KM, letnik oktober 2008, 210k km, prva lastnica. Srebrna barva, pet vrat. Elektro paket, servo, klima ročna. Leto in pol stare gume za obe sezoni. Avto vsako letno servisiran. Prva leta pri pooblaščencu, potem ne več. Vse izpravno. Ni rje. Garažiran vsa leta.
Ko je bil avto star pol leta (Pomlad 09) ji je sosed zbil levo stran, ko je šel rikverc z dvorišča na cesto. Avto bil takoj popravljen.
8 let nazaj pa ga je dobila toča, tako da se mu ob res blizu vidi, da je po strehi in havbi mestoma od toče.
Drugače pa vsa leta BP.

Vprašanje: koliko je vreden? Takole po pogovorih in cenah zadnjih par let, je kljub trku pred 15 leti, cenovno nekje okoli 2k€.


Dam jurja pa roka !?


Na voljo bo s septembrom. Cena pa najbrž okoli 1,5k, ker so zraven zimske Continental gume dveh sezon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

matobeli ::

Zimske po dveh sezonah niso ravno faktor, razen če je sezona bolj kratka. Pa še če nimaš zraven tudi letnih je rdeča luč da jih je prodajalec fural poleti in s tem precej uničil.
Toča je bolj faktor, ljudje tega res ne marajo...

zobnik ::

Heisenberg je izjavil:

Hey, jaz tudi iščem eno "igračko" za okoli 1000-3000
Pregledal sem net... večina je rjastih. Kako to vpliva na tehničnega? Če so rjasti pragovi naprimer?


Če je rjast pojdi sam stran, pa tud če je od toče.

Heisenberg ::

zobnik je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

Hey, jaz tudi iščem eno "igračko" za okoli 1000-3000
Pregledal sem net... večina je rjastih. Kako to vpliva na tehničnega? Če so rjasti pragovi naprimer?


Če je rjast pojdi sam stran, pa tud če je od toče.


Rjo se razumem, kaj pa ma veze ce je od toce? Pri 2000eur vrednem avtu mi lepotne napake na karoserijo niso pomembne, v bistvu se lazje zbijam ceno

zobnik ::

Ima veze toča in če se lak kje lušči, tak da jaz bi se takoj obrnil stran, se da dobit za isti denar avto brez resnejšeih teh poškodob, razen praskice, kakšna odrgnina letom primerno
Je pa tako v Trst so dost avti potolčeni:D

Heisenberg ::

zobnik je izjavil:

Ima veze toča in če se lak kje lušči, tak da jaz bi se takoj obrnil stran, se da dobit za isti denar avto brez resnejšeih teh poškodob, razen praskice, kakšna odrgnina letom primerno
Je pa tako v Trst so dost avti potolčeni:D


Se vedno ne razumem kaj je problematičnega na udrtinicah od toce? 🤷‍♂️
Saj govorimo o avtih do 2k
Bolj je problem, ce je lak poskodovan in potem se krusi ali rjavi

matobeli ::

Teoretično lahko na notranji strani pleha pride do razpok v protikorozijski zaščiti, tudi če se na zunaj ne vidi in lahko začne rjavet. Sam bodo boki in pragovi vmes že 100x pregnil.

Zgleda češko, to je pa vse. Ampak izgled je bojda jako važen.

megason ::

Heisenberg je izjavil:

Hey, jaz tudi iščem eno "igračko" za okoli 1000-3000
Pregledal sem net... večina je rjastih. Kako to vpliva na tehničnega? Če so rjasti pragovi naprimer?


Tako kor je predlagal Matobeli.
Sam sem isto storil, ter niso komplicirali.
Imam pa vse ostalo urejeno (nove gume, izpušni lonec...itd).

Sam sem lastnik kripe, ki sem jo kupil za smešen znesek (znesek pod 1000EUR ). V dobrih dveh letih uporabe sem dal na njega dodatno 600EUR.
Naredil sem 65.000 km.


Kako se obnese Golf 2 (5 prestav) ?
Razmišljam, da bi kupil Golfa, ki ima status old timerja.
Je vzdrževanje tako starega avta višji strošek ? Je primeren avto za 30.000 km letno ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: megason ()

tony1 ::

"Kako se obnese Golf 2 (5 prestav) ?
Razmišljam, da bi kupil Golfa, ki ima status old timerja.
Je vzdrževanje tako starega avta višji strošek ? Je primeren avto za 30.000 km letno ??"

Po mojem je to neka romantična predstava izpred 25ih let.

Kaj imaš od statusa old timerja na avtu s kubaturo in konji G2 dizla? Dva tanka goriva. Če ima nekdo afiniteto do starih Švabskih jajc, raje vzemi G4 SDI/TDI, ki bo imel podobno nakupno ceno, je pa vsaj 5x boljši avto, vsaj pogonski sklop pa ni kaj dosti problematičen...

hojnikb ::

Kako se obnese Golf 2 (5 prestav) ?
Razmišljam, da bi kupil Golfa, ki ima status old timerja.
Je vzdrževanje tako starega avta višji strošek ? Je primeren avto za 30.000 km l


niti slučajno ne, razn če samsebe sovrazis.. če delas 30kkm letno ti pomeni registracija in osnovnega zavarovanje zelo mizern del vseh stroskov... zato je čist vseen al plačas 100e vsega al 300...

ne pozabi tudi, da status oldtimerja pomeni tudi določene pogoje (in to ni da ga vozis kot dailya 30kkm), pomeni tudi clanstvo v klubu, pa 5 letno obnavljanje certifikata... Kar nekaj stane...

Če ze more bit shitbox svaba, starejse od golf5 niti ne glej..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto od 1000 do 2000 eur? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14211857 (4780) link_up
»

Menjat avto ali ne, kupil za -+2000 evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
716437 (3437) zobnik
»

Nakup avta - 2ic (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
675154 (3764) matobeli
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328110 (23337) Heavy

Več podobnih tem