» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
312 / 355
»»

imagodei ::

kamiKaZaA je izjavil:

@imagodei - namen elite ni iztrebiti ljudi, ampak zreducirati na takšno številko, da bo obvladljivo za nadzor.

Hm. Najprej me zanima, kako to, da si tako dobro seznanjen z načrti elite? A so res popolnoma nesposobni svoje zlobne načrte skrivati pred plebsom, a imajo izdajalce v svojih vrstah...? Kako veš, kakšni so njihovi plani? >:D

Newsflash: trenutna številka je obvladljiva. (Neoliberalistične) elite te imajo popolnoma pod nadzorom. Delaš minimalno 8 ur, na službenem (ali celo privatnem) mobitelu si šefu dosegljiv tudi popoldan, za vikende, poznam primere, ko se zaposleni vsakodnevno priklapljajo na šiht prek VPN-ja skorajda iz plaže. Zdaj so nas prepričali, da je nepopisno super, če imaš služben mail inštaliran na svojem telefonu in zvečer pred spanjem odgovoriš na kakšno pošto ali dve - tako, da zjutraj lahko kavo v miru popiješ... Kao. Če vzameš kredit za stanovanje (bognedaj hišo!), se kot povprečni človek zakreditiraš za minimalno 20 let, pa še kdo ti mora za poroka oziroma jemlješ hipoteko na nepremičnino od staršev... Ponekod po razvitem zahodu, če resneje zboliš ali se poškoduješ, lahko hitro končaš v astronomskih dolgovih, brez strehe nad glavo... Še več: celoten ustroj družbe je tak, da je naše življenje v veliki meri nadzirano - in veliko tega celo aktivno in navdušeno sprejemamo, ker je alternativa še slabša.

Skratka - nikjer ni videti nekega resnega, aktivnega odpora proti tem "elitam" (= neoliberalistom). Se pa vse to nezadovoljstvo poraja tudi kot nestrpnost, ksenofobija itd, kar pa s pridom izkorišča tudi nova skrajna desnica, to pa ja.

Vse to ne spremeni dejstva, da je trenutna številka ljudi na svetu popolnoma primerna za nadzor. Vsi tiho sprejemamo to vlogo in nič se ne spreminja.

Me pa zanima, kako zelo mlad si še, da misliš, da elita dosti težje nadzoruje 7 milijard ljudi kot pa 700 milijonov? Po drugi strani pa, če/ko se začnejo nemiri (rioting & looting) po mestih, na ulici ni treba imeti milijonov ljudi. Že več velikostnih razredov manjša številka, pa situacija uide nadzoru.

kamiKaZaA je izjavil:

Elita ima vse. Tudi tiskalnik denarja, kateri tiska dolarje iz nič.

Še enkrat: denar ima vrednost, dokler vsi ostali verjamejo, da ima vrednost. Če si naenkrat z denarjem lahko le še brišeš rit, potem imaš problem, pa četudi si del elite.

kamiKaZaA je izjavil:

ker se mi ne da več prepričevati z argumenti

Argumenti? Argumenti? :)):D:):\

Argument je, po SSKJ, tisto kar utemeljuje ali podpira neko trditev. Kaj pa si ti utemeljil? Kako si podprl svoje trditve? Newsflash: tvoja mnenja in tvoja ugibanja niso argumenti.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

imagodei ::

rusilec je izjavil:

Če jo je prebolel brez simptomov pomeni da jo je fasal v obdobju, ko je imel dober imunski sistem. Potem je bil nanjo imun. Če je okužil še koga, ga je prav tako imuniziral. Kje je zdaj problem?

Da ugotoviš, kje je problem, pravzaprav ni potrebno veliko: moraš biti zgolj pismen. Nato pa prebrati, kakšno trditev je postavljal in kaj sem jaz odgovoril.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

dway je izjavil:

dway je izjavil:

Proti cem si se cepil? Proti prasicji gripi? Kdaj? Datum.

1. decembra 2009.

Ne verjamem ti.

Dol meni binglja kaj ti meni verjameš in česa ne. :\ Si pač nek anonimni spletni trol, zaradi katerega ne bom izgubljal spanca.

Moja izjava je pa tam gor že dobro desetletje, verjetno zato, ker sem vedel, da bom lahko čez 11 let nekomu lagal o tem, right?

In, res ni potrebe, da odgovarjaš. Vprašanje je zgolj retorično.
- Hoc est qui sumus -

jojw ::

imagodei je izjavil:

dway je izjavil:

dway je izjavil:

Proti cem si se cepil? Proti prasicji gripi? Kdaj? Datum.

1. decembra 2009.

Ne verjamem ti.

Dol meni binglja kaj ti meni verjameš in česa ne. :\ Si pač nek anonimni spletni trol, zaradi katerega ne bom izgubljal spanca.

Moja izjava je pa tam gor že dobro desetletje, verjetno zato, ker sem vedel, da bom lahko čez 11 let nekomu lagal o tem, right?

In, res ni potrebe, da odgovarjaš. Vprašanje je zgolj retorično.

Teoretiki zarot so že prepričani, da delaš za Gatesa.. Tukaj je en kup indicov, da delaš marketing za Gatesovo fundacijo.. NWO je pač stara zadeva in očitno ste že takrat pripravaljali teren.. 😂

zasekaroza ::

gozdar1 je izjavil:

Ironično je če že zboliš v teh časih korona niti ni tako slaba izbira. Za večino poteka relativno blago, če so zapleti si takoj deležen vse možne oskrbe, pri drugih boleznih pa se zna zgodit, da do zdravnika sploh ne prideš.

to je sicer res, ampak je pa tudi res, da zaprejo tebe in tvoje stike, kar pa ni tako dobro

s1m0n je izjavil:

Zapirali ne bomo več nič... Le omejevali druženja, prireditve... Zapiranja ne boste več vidli ker ga gospodarstvo ne bi preživelo.

ja sej zato pa hočejo spremenit zakon, da bo lahko inšpekcija to praverjala tudi v zasebnih prostorih

kar jim ne bi smeli pustit

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

jernejl je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Okolje je okolje. In če v nekem okolju ukrepi ne preprečijo širitve, jo tudi v drugem okolju ne bodo. Vidim, da ti logika šteka oz. je nimaš.

Oh, kakšna izjemna neumnost.
Maske se v medicini uspešno uporabljajo že več kot stoletje, ni razloga, da ne bi bile uspešne tudi drugje. Okolje je okolje. Vidim, da ti logika šteka oz. je nimaš.

Pa kaj tebi ni jasno? Dobili smo dokaz, da četudi se držimo vseh ukrepov, da še to ni garancija, da nemoreš zboleti s COVID. V UKC Maribor je zbolelo osebje, ko so premestili dva okužena starostnika iz doma v bolnico, pa so se vsi držali ukrepov. @Hypatijek pa trdi, da če se bi vsi držali ukrepov, da nebi prenašali COVID-a med sabo. Kapiraš sedaj o čem teče debata? To sem ravno pisal, da je vseeno ali gre za okolje v bolnici ali pa za okolje v trgovini, naslednjič vse citiraj in si 3x preberi. Pa še to, da se @Hypatijek ne spozna na ekonomijo, ampak tukaj pridiga kot da ima doktorat iz ekonomije. Ta lenuh pa po moje nima enega dneva delovne dobe. Zato pa je tudi zagovornik vseh teh ukrepov in vsak dan moli, da bi ti ukrepi uničili ekonomijo s prstom pa kaže na druge, ki smo proti ukrepom, da smo krivci za morebitni kolaps ekonomije. A ravno ukrepi lahko dokončno uničijo današnjo ekonomijo...

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

@kamikaza katerih ukrepov so se držali v UKC Maribor? Tista dva starostnika sta bila na hodniku bele cone. Torej ni bilo nobenih ukrepov. In žal sta bila starostnika (mislim da celo samo eden) okužena s covid-19. Res pa je da nista kazala nobenih znakov imela kakšnih simptomov.

kamiKaZaA ::

Hypathia je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Paničar. Predlagam, da greš v zaklonišče živet za naslednjih 50+ let, ker boš tam na varnem in ker bo ta virus še 1000 let med nami, kot so tudi vsi ostali virusi prehlada. Še za niti en virus prehlada nismo našli učinkovitega zdravila. Edino zdravilo je, da ga preboliš/preležiš v postelji (2-8 dni). Srečno v zaklonišču!

Idiot. Upam, da ti ali kdo od bližnjih težko zboli za korono, ker drugega te itak ne bo izučilo. Srečno na ventilatorju, če boš prišel na vrsto.

Ravno ta vpis pokaže pravi obraz @Hypatijeka. Človek si dobesedno želi, da gre vsem slabo in da bi ukrepi čim dlje trajali, ter dokončno uničili ekonomijo. Bolani škodoželjnež je ta moški. Dokaz, da se za to osebo (ženska) skriva moški, pa smo že zdavnaj dobili, ko se je en so-forumaš žrtvoval in dal na plano vse te dokaze, da je ta pisec moški.

RockyS je izjavil:

@kamikaza katerih ukrepov so se držali v UKC Maribor? Tista dva starostnika sta bila na hodniku bele cone. Torej ni bilo nobenih ukrepov. In žal sta bila starostnika (mislim da celo samo eden) okužena s covid-19. Res pa je da nista kazala nobenih znakov imela kakšnih simptomov.

Da so vsi nosili maske, rokavice in držali 1,5 meter medsebojne distance. O teh ukrepih govorim. Lahko pa probaš danes vstopiti v UKC Maribor brez maske (tudi samo do bele cone) in še dodatno probaš hoditi doktorju manj kot pol metra za hrbtom. Varnostnik te takoj odstrani iz bolnice. Verjemi.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Dragi soforumaši konec se bliža, a ne pozabite da smo že preživeli resnejše stvari:



Kar mirno :)

gozdar1 ::

energetik ::

kamiKaZaA je izjavil:

sunshine403 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Če maske ne menjaš na vsaki 2 uri, ti ta maska lahko naredi več škode kot koristi.

Ker me to ze nekaj casa zanima... lahko prosim obrazlozis kako lahko naredi vec skode? Ti posrka virus notri? Kar se mene tice, mogoce taksna maska ne koristi, skode sem pa pretty much sure ne more narediti. Ampak verjamem da imas ti kaksne pametne razlage za potrditi to "da naredi vec skode", pa bi prosil, ce me lahko razsvetlis.
PS: Pa to da nihce ne more videti tvoje face ni razlog... nihce ni tako lep, da bo svet trpel, ce se ne bo videlo tistega bozanskega obraza, ko bos sel v trgovino.

Malo pogooglaj in boš prišel do odgovorov. Tako na kratko: filter deluje le 2 uri, kasneje več ne in potem ti dihaš strupen zrak pomešan z bacili in bakterijami katere se začnejo nabirati na maski in vse to neseš direkt v pljuča. Podobno kot da bi si dal na robček polno bakterij in bacilov in bi potem to vdihoval vsaki dan po par ur.

Zakaj misliš, da v zdravstvu zavržejo masko po dveh urah? Zaradi lepšega? Če bi maska zdržala teden dni, bi jo v zdravstvu nosili teden dni. Verjemi!

Malo logike uporabi, pa boš marsikdaj tudi brez googla prišel do zaključkov.
Vse skupaj pomešal, a?
Lej, taka uporaba mask, kot jo imamo zdaj, deluje izključno tako, da TI ne pljuvaš svojih izločkov v zrak, na predmete in v druge ljudi. Do sem razumeš? In to v velikem % dosežeš magari z mokro masko. Kaj misliš da kapljico lažje odnese skozi mokro ali suho tkanino? V termoelektrarnah npr. imajo celo vodne prhe, ki iz dima izločajo prašne delce, ki so manjši od tvojih kapljic.

Strupen zrak z bacili?? Točno tistimi tvojimi, ki jih itak že imaš v dihalih in si jih TI izpihal v masko? Virusi se v maski jasno ne morejo množiti. Bakterije pa pocrkajo hitro potem, ko masko posušiš, hkrati pa v maski nimajo praktično nobenih hranil, ki bi omogočale množenje. Ti pa pišeš, kot da se v maski tvoje bakterije v 3h namnožijo x100 in potem ti to vse naenkrat potegneš nazaj :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

dexterboy ::

Zaradi takšnih stvari, kot je v linku od gozdarja, je potrebno uvesti Drugi Amandma. Žal...
Da mora policija človek z avtom zbiti na tla in da ga niso sposobni onesposobiti z golimi rokami...
Aja, sej res, varnostna razdalja pa to. A avto gre pa za dva dni v karanteno ali kako?
Torej je strelno orožje (ali drugi kovinski predmeti) res edina izbira, da v času korone onesposobiš človeka?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

kamiKaZaA ::

energetik je izjavil:

Ti pa pišeš, kot da se v maski tvoje bakterije v 3h namnožijo x100 in potem ti to vse naenkrat potegneš nazaj :))

Dobro. Potem pa kot kaže ni nič narobe, če ljudje nosijo po 1-2 tedna isto masko in jo zmes hranijo po žepih. Hvala za strokovno razlago.

fikus_ ::

Nekateri trmarite in pisete iz ene skrajnosti v drugo, samo da bi imeli prav. Že večkrat napisano,da maske niso 100% zaščita, v zadnjih nekaj prispevkih pa lepo razloženo, zakaj jih je pa kljub temu dobro uporabljati.

V bistvu z uporabo mask se odgovorno obnašate do drugih.

dexterboy ::

gozdar1 je izjavil:

Kdor pričakuje vrnitev v kakršnokoli normalnost podobno preteklosti samo zato, ker se bo držal ukrepov in nosil masko je precej naiven. Who je celo napovedal, da naj ne pričakujemo čudeža od cepiva. Normalnost se bo vrnila, ko se bomo virusa navadili in se sprijaznili z njegovim obstojem, sedaj ali bo to čez 1,5, 10 let.

Če to sprejmemo SEDAJ, se MOGOČE še lahko rešimo. Kdor misli, da lahko takšno stanje kot je sedaj, furamo 5 let, ima RESNE težave v glavi! A folku res ni jasno, kaj vse smo ZAPRLI zaradi enega respiratornega virusa, ki sploh ni edini v svoji skupini? A folku RES ni jasno, koliko ČUSTEV uničujemo s tem, ko zapiramo ljudi? Naj bo ta DNK od Covida še ne vem kako modificiran (kar bi potlej kazalo na zaroto), mnogi ljudje so ga preboleli brez simptomov. Že to MORA biti dovolj tehten dokaz, da NE more biti govora o stopnji smrtnosti, ki jo mediji natepavajo! Ali se ljudje SPLOH znajo zavedati, koliko kulture UNIČUJEMO skozi zaprtje vseh prireditev? Ali se ljudje sploh zavedajo, kakšne ZDRAVSTVENE težave si na dolgi rok kopljemo s tem, ko zapiramo športne objekte in prireditve? Ali si je res tako TEŽKO zavrteti film v glavi, kakšni bomo čez 5 let, če se takšno stanje nadaljuje???
Ampak owčke bodo srečne ob novi sezoni Slovenije, ki fura talent. Pa čeprav z masko na odru...
...
Ko človek zgubi upanje in postaneš apatičen do soljudi. Je čisto vseeno, če izumremo kot živalska vrsta :(
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

energetik ::

fikus_ je izjavil:

Nekateri trmarite in pisete iz ene skrajnosti v drugo, samo da bi imeli prav. Že večkrat napisano,da maske niso 100% zaščita, v zadnjih nekaj prispevkih pa lepo razloženo, zakaj jih je pa kljub temu dobro uporabljati.

V bistvu z uporabo mask se odgovorno obnašate do drugih.
Točno tako. Če želiš 100% zaščititi sebe, si natakneš vsaj FFP2 in zaščitna očala, ter si pred odstranitvijo razkužiš roke in pošpricaš v dekontaminacijski komori.

S cunjo pred gobcem pa koristimo en drugemu. Ne 100%, ampak tudi 80/70/60/...% zmanjašanje prenosa je učinkovit ukrep.

dexterboy ::

Hypathia je izjavil:

Nihče ne pričakuje vračila v preteklost, bivamo v novi normalnosti. Je pa od nas odvisno ali si jo bomo olajšali, se držali osnovnih pravil, ali otežili.

NOVI NORMALNOST? Pa si ti totalni DEBIL ali kaj? Imaš samo hrbtenjačo, ki skrbi za tvoje življenjske funkcije in je glavi totalni prepih med ušesi? To NI NOBENA normalnost, to je pot v pogubo človeške civilizacije! VOSU!
(tole me je pa pogrelo. a ga ni možno blokirati? niti enega konstruktivnega in pametnega prispevka od njega)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

energetik ::

dexterboy je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Kdor pričakuje vrnitev v kakršnokoli normalnost podobno preteklosti samo zato, ker se bo držal ukrepov in nosil masko je precej naiven. Who je celo napovedal, da naj ne pričakujemo čudeža od cepiva. Normalnost se bo vrnila, ko se bomo virusa navadili in se sprijaznili z njegovim obstojem, sedaj ali bo to čez 1,5, 10 let.

Če to sprejmemo SEDAJ, se MOGOČE še lahko rešimo. Kdor misli, da lahko takšno stanje kot je sedaj, furamo 5 let, ima RESNE težave v glavi! A folku res ni jasno, kaj vse smo ZAPRLI zaradi enega respiratornega virusa, ki sploh ni edini v svoji skupini? A folku RES ni jasno, koliko ČUSTEV uničujemo s tem, ko zapiramo ljudi? Naj bo ta DNK od Covida še ne vem kako modificiran (kar bi potlej kazalo na zaroto), mnogi ljudje so ga preboleli brez simptomov. Že to MORA biti dovolj tehten dokaz, da NE more biti govora o stopnji smrtnosti, ki jo mediji natepavajo! Ali se ljudje SPLOH znajo zavedati, koliko kulture UNIČUJEMO skozi zaprtje vseh prireditev? Ali se ljudje sploh zavedajo, kakšne ZDRAVSTVENE težave si na dolgi rok kopljemo s tem, ko zapiramo športne objekte in prireditve? Ali si je res tako TEŽKO zavrteti film v glavi, kakšni bomo čez 5 let, če se takšno stanje nadaljuje???
Ampak owčke bodo srečne ob novi sezoni Slovenije, ki fura talent. Pa čeprav z masko na odru...
...
Ko človek zgubi upanje in postaneš apatičen do soljudi. Je čisto vseeno, če izumremo kot živalska vrsta :(
Ne pretiravaj. Kaj je zaprto? Veliki koncerti mogoče, gledališča ipd. Poleg tega je imel npr. Kreslin koncert na prostem če se ne motim. V Tivoliju je bil rave party če se ne motim, pač z upoštevanjem distance. Vsak si lahko prebere doma N-knjig, poezije, na jutubu imaš kompletne kolekcije vseh možnih zvrsti glasbe itd itd. Nobenega pa ne bo pobralo, če ne bo mogel 1-2 leti na velike koncerte ali fuzbal tekme. 5 let se stanje sigurno ne bo nadaljevalo, ker bo prej na voljo cepivo.

Ne vem no, jaz že od marca živim skoraj povsem enako kot prej, le da si nataknem masko. Motila me je le omejitev na občine ter zaprtje javnega prometa, trgovin in stroritev, ki so bili prav zares nemogoči "ukrepi". Ampak od maja naprej pratično vse laufa normalno, vsaj zame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

dexterboy ::

pero50 je izjavil:

nikoli ne bom razumel zakaj je tak problem nataknit masko za 10 min, ko si v trgovini... Ne rečem, če bi spet zaprli vse skupaj in naredili tako štalo kot aprila, ampak da si maske ne moreš nataknit na gobec in da poganjate zaradi tega tak kraval pa res ne razumem. pregovarjati s kamikazo in ostalimi antimaskerji je pa tako kot da bi flat eartherju hotel povedat da je zemlja okrogla, ali pa chemtrailovcu dopovedat da je za letalom kondenz.

Khm... jaz si dam masko gor, ko grem v štacuno. In tudi, ko grem plačat bencin. NIMAM pa maske na odprtem prostoru niti v službi. In ko gledam mlade (20+), kako se sprehajajo po ulici z masko čez usta in nos, se mi zasmili ta človeški rod... Res je, maska ščiti druge, da jih ne okužiš. Ampak OKUŽIM S ČIM? Covidom? Smeha polna hiša!

@energetik; Stožice samevajo. Koncerti na prostem, ja, super. Kaj pa pozimi? Vsaj svoj grelec s seboj? Ne ga srat. Postojnska jama? Peljal sina na ogled parkirišča pred jamo. Ni se mogel načuditi praznini avtov... Cepivo? Jah, brawo, gospoda. Vzemite si vikend paket časa in si za vraga preberite vsaj OSNOVE o biološokih virusih. Da se naute potlej hvalili, kako ste stručkoti za inštalacijo Kasperky antivirusa iz komandne vrstice ;)

Dodatek; če zate vse laufa normalno kot je prej, povprašaj vse tiste, ki delajo od doma. In povprašaj vse tiste, ki so ostali brez službe, ker je zmanjšan promet in so ukinjeni servisi, ki so vezani na to...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

gozdar1 ::

energetik je izjavil:

dexterboy je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Kdor pričakuje vrnitev v kakršnokoli normalnost podobno preteklosti samo zato, ker se bo držal ukrepov in nosil masko je precej naiven. Who je celo napovedal, da naj ne pričakujemo čudeža od cepiva. Normalnost se bo vrnila, ko se bomo virusa navadili in se sprijaznili z njegovim obstojem, sedaj ali bo to čez 1,5, 10 let.

Če to sprejmemo SEDAJ, se MOGOČE še lahko rešimo. Kdor misli, da lahko takšno stanje kot je sedaj, furamo 5 let, ima RESNE težave v glavi! A folku res ni jasno, kaj vse smo ZAPRLI zaradi enega respiratornega virusa, ki sploh ni edini v svoji skupini? A folku RES ni jasno, koliko ČUSTEV uničujemo s tem, ko zapiramo ljudi? Naj bo ta DNK od Covida še ne vem kako modificiran (kar bi potlej kazalo na zaroto), mnogi ljudje so ga preboleli brez simptomov. Že to MORA biti dovolj tehten dokaz, da NE more biti govora o stopnji smrtnosti, ki jo mediji natepavajo! Ali se ljudje SPLOH znajo zavedati, koliko kulture UNIČUJEMO skozi zaprtje vseh prireditev? Ali se ljudje sploh zavedajo, kakšne ZDRAVSTVENE težave si na dolgi rok kopljemo s tem, ko zapiramo športne objekte in prireditve? Ali si je res tako TEŽKO zavrteti film v glavi, kakšni bomo čez 5 let, če se takšno stanje nadaljuje???
Ampak owčke bodo srečne ob novi sezoni Slovenije, ki fura talent. Pa čeprav z masko na odru...
...
Ko človek zgubi upanje in postaneš apatičen do soljudi. Je čisto vseeno, če izumremo kot živalska vrsta :(
Ne pretiravaj. Kaj je zaprto? Veliki koncerti mogoče, gledališča ipd. Poleg tega je imel npr. Kreslin koncert na prostem če se ne motim. V Tivoliju je bil rave party če se ne motim, pač z upoštevanjem distance. Vsak si lahko prebere doma N-knjig, poezije, na jutubu imaš kompletne kolekcije vseh možnih zvrsti glasbe itd itd. Nobenega pa ne bo pobralo, če ne bo mogel 1-2 leti na velike koncerte ali fuzbal tekme. 5 let se stanje sigurno ne bo nadaljevalo, ker bo prej na voljo cepivo.

Ne vem no, jaz že od marca živim skoraj povsem enako kot prej, le da si nataknem masko. Motila me je le omejitev na občine ter zaprtje javnega prometa, trgovin in stroritev, ki so bili prav zares nemogoči "ukrepi". Ampak od maja naprej pratično vse laufa normalno, vsaj zame.


Kaj pa če cepiva ne bo?

energetik ::

dexterboy je izjavil:

@energetik; Stožice samevajo. Koncerti na prostem, ja, super. Kaj pa pozimi? Vsaj svoj grelec s seboj? Ne ga srat. Postojnska jama? Peljal sina na ogled parkirišča pred jamo. Ni se mogel načuditi praznini avtov... Cepivo? Jah, brawo, gospoda. Vzemite si vikend paket časa in si za vraga preberite vsaj OSNOVE o biološokih virusih. Da se naute potlej hvalili, kako ste stručkoti za inštalacijo Kasperky antivirusa iz komandne vrstice ;)
Pravilno da samevajo v trenutnem stanju.
Koncerti na prostem? Če se ne motim so cel december koncerti na prostem v Lj in drugih mestih, pa nič ne zgleda da bi folk to kaj motilo. Drugače pa smo mi s tamalimi po muzejih, izkoristili bone na Pohorju, bili smo na morju 2 tedna, tamala 2x na plavalnem tečaju, vsak 2. dan športamo zunaj, kolesarimo na Franji, beremo knjige, gledamo predstave na jutubu, hodimo na šiht, v šole in vrtce, vozimo se z vlaki. Enostavno ne razumem, kaj od maja naprej folk tako moti, da tako jamra kot da imamo vsak večer policijsko uro? 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

HulkHogan ::

energetik je izjavil:

Enostavno ne razumem, kaj od maja naprej folk tako moti, da tako jamra kot da imamo vsak večer policijsko uro? 8-O


Seveda ne razumeš ker nisi v sektorju kjer je sedaj čeka režim zaradi prehlada. Mene tudi ne briga ko jočejo o visoki ceni koruze.

kamiKaZaA ::

Kaj oni lenuh @Hypatijek še kar spi, da se ni nič oglasil. Delat se naj spravi enkrat, ne pa da piše bedarije po Slo-tech in vleče socialko.

HappyPills ::

Cena hrane bi te vedno mogla skrbet... Just sayin.

musicfreak ::

energetik je izjavil:

Enostavno ne razumem, kaj od maja naprej folk tako moti, da tako jamra kot da imamo vsak večer policijsko uro? 8-O


Ti pa si ocitno en, ki se ne druzi dosti z ljudmi, ne? Nam normalnim ljudem manjkajo zuri, koncerti in potovanja. To da so zuri kjer 50 folka plese z maskami in podobno, raje nimam nic. Pravi car je komaj ko je veliko ljudi zdruzenih in veliko lepih zensk na kupu. Ce tega ni, zivljenje ni vredno nic.

DoktorM ::

fikus_ je izjavil:

Nekateri trmarite in pisete iz ene skrajnosti v drugo, samo da bi imeli prav. Že večkrat napisano,da maske niso 100% zaščita, v zadnjih nekaj prispevkih pa lepo razloženo, zakaj jih je pa kljub temu dobro uporabljati.

V bistvu z uporabo mask se odgovorno obnašate do drugih.


Najbolj odgovorno bi se rizična skupina obnašala če bi ostala DOMA ves čas in ko bi šla ven bi nadeli skafandre.... zagotovo se strinjaš... tako se cel Svet ne bi rabil prilagajat malemu delu rizične skupine ki jim z davkoplačevalskim denarjem že itak podaljšujemo življenje v nedogled da sploh lahko postanejo RIZIČNA SKUPINA!

Od rizične skupine imamo samo rizike!

1. Država in davkoplačevalci jim doniramo na milijone evrov za zdravila katera ne bodo nikdar odplačali
2. Za nagrado imamo minus v proračunu ko jim izplačujemo nezaslužene penzije (doplačila iz proračuna!)
3. in za zadnji žebelj v krsto moramo se še odgovorno obnašat do te skupine zaradi katere imamo minus, da ne bo še večjega minusa...

Enkrat bo treba presekat ta gordijski vozelj, ampak degenerirana družba ne razume in zato bo potrebna svetovna vojna med generacijami...

Gregor P ::

Torej imamo pandemijo, ljudje bi pa radi žural in zato bi zaprli starostnike ter bolehne otroke v zadrževalna taborišča;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

DoktorM ::

Gregor P je izjavil:

Torej imamo pandemijo, ljudje bi pa radi žural in pa zaprli starostnike v zadrževalna taborišča;((


Mi pokažeš kje imamo pandemijo? Kolikor vem so razglasili KONEC PANDEMIJE... ker ni več denarja da bi imeli pandemijo, zakaj bi se morali obnašat kot da jo imamo, če država in evropa noče dat denarja da bi jo razglasili!

Poglej, če imaš ti artritis, paziš na sebe, ne pazijo drugi na tebe.... če si srčni bolnik paziš na sebe, ne na druge, če te gripa ubije, paziš na sebe ne drugi na tebe...

naj tisti ki so rizični spokajo in bojo 99% časa doma in samo v trgovino, ostali pa lahko živimo normalno...

kamiKaZaA ::

musicfreak je izjavil:

energetik je izjavil:

Enostavno ne razumem, kaj od maja naprej folk tako moti, da tako jamra kot da imamo vsak večer policijsko uro? 8-O


Ti pa si ocitno en, ki se ne druzi dosti z ljudmi, ne? Nam normalnim ljudem manjkajo zuri, koncerti in potovanja. To da so zuri kjer 50 folka plese z maskami in podobno, raje nimam nic. Pravi car je komaj ko je veliko ljudi zdruzenih in veliko lepih zensk na kupu. Ce tega ni, zivljenje ni vredno nic.

Zadel si bistvo. Za tiste, ki imajo življenje samo kuča-poso, ne hodijo na prireditve, ne hodijo na koncerte, športne prireditve, se ne družijo z drugimi ampak so zaprti med štirimi stenami in zapustijo stanovanje le 2x na teden, ko gredo z otroci na sveži zrak... ja za takšne ni nobenih sprememb sedaj. Je pa takim težko dopovedat, da še to ne pomeni, da ni za ostale ljudi to kar se sedaj dogaja močna sprememba na slabše v življenju.

In tudi za mene je ogromna sprememba ta korona kriza. Vzdušje je zelo turobno, negotovo in že močno vleče na depresijo. In boljše bo šele takrat, ko se vse to kar smo uvedli v letu 2020 tudi ukine in gremo živet kot smo živeli do leta 2019.

HulkHogan ::

Gregor P je izjavil:

Torej imamo pandemijo, ljudje bi pa radi žural in zato bi zaprli starostnike ter bolehne otroke v zadrževalna taborišča;((



Še en s CNN hot take. Ljudje hočejo hoditi v službo da bojo lahko nahranili familijo, levičarji jih napadejo ker Bezos in Zuckerberg še nista zaslužila dovolj miljard. Če nočeš da ti banka pobere bajto je isto kot če hočeš žurat in umorit babico.

To je danes levica, prva bojna linija miljarderjev in bankirjev.

Gregor P ::

DoktorM je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Torej imamo pandemijo, ...

Mi pokažeš kje imamo pandemijo? Kolikor vem so razglasili KONEC PANDEMIJE...
... kdo je kdaj razglasil konec pandemije?:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kamiKaZaA ::

Gregor P je izjavil:

DoktorM je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Torej imamo pandemijo, ...

Mi pokažeš kje imamo pandemijo? Kolikor vem so razglasili KONEC PANDEMIJE...
... kdo je kdaj razglasil konec pandemije?:|

15.5.2020 je vlada razglasila konec. Si prespal to?

husky1 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Gregor P je izjavil:

DoktorM je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Torej imamo pandemijo, ...

Mi pokažeš kje imamo pandemijo? Kolikor vem so razglasili KONEC PANDEMIJE...
... kdo je kdaj razglasil konec pandemije?:|

15.5.2020 je vlada razglasila konec. Si prespal to?


ja, konec epidemije, ne pandemije...

energetik ::

kamiKaZaA je izjavil:

Gregor P je izjavil:

DoktorM je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Torej imamo pandemijo, ...

Mi pokažeš kje imamo pandemijo? Kolikor vem so razglasili KONEC PANDEMIJE...
... kdo je kdaj razglasil konec pandemije?:|

15.5.2020 je vlada razglasila konec. Si prespal to?
Ja, naša vlada je razglasila konec pandemije za cel svet :))

Gregor P ::

:)):)):))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

energetik ::

kamiKaZaA je izjavil:

musicfreak je izjavil:

energetik je izjavil:

Enostavno ne razumem, kaj od maja naprej folk tako moti, da tako jamra kot da imamo vsak večer policijsko uro? 8-O


Ti pa si ocitno en, ki se ne druzi dosti z ljudmi, ne? Nam normalnim ljudem manjkajo zuri, koncerti in potovanja. To da so zuri kjer 50 folka plese z maskami in podobno, raje nimam nic. Pravi car je komaj ko je veliko ljudi zdruzenih in veliko lepih zensk na kupu. Ce tega ni, zivljenje ni vredno nic.

Zadel si bistvo. Za tiste, ki imajo življenje samo kuča-poso, ne hodijo na prireditve, ne hodijo na koncerte, športne prireditve, se ne družijo z drugimi ampak so zaprti med štirimi stenami in zapustijo stanovanje le 2x na teden, ko gredo z otroci na sveži zrak... ja za takšne ni nobenih sprememb sedaj. Je pa takim težko dopovedat, da še to ne pomeni, da ni za ostale ljudi to kar se sedaj dogaja močna sprememba na slabše v življenju.

In tudi za mene je ogromna sprememba ta korona kriza. Vzdušje je zelo turobno, negotovo in že močno vleče na depresijo. In boljše bo šele takrat, ko se vse to kar smo uvedli v letu 2020 tudi ukine in gremo živet kot smo živeli do leta 2019.
Moraš pa biti res duševno nestabilna oseba, da se ti zdi vzdušje turobno in depresivno...
In tudi si kar preskočil, ko sem pisal, da smo kolesarili na Franji, bili po muzejih, na počitnicah v hribih in na morju, da se otroci iz naselja redno igrajo skupaj, da so bili froci na 2-tedenskih plavalnih tečajih itd. Ti si to spremenil na to, da smo zaprti med štiri stene :))

Tudi tole si verjetno spregledal:
https://www.thesmilenation.com/home/eve...
https://ljubljanafestival.si/event/vlad...
https://www.festival-lent.si/program-fe...
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

DoktorM ::

husky1 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Gregor P je izjavil:

DoktorM je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Torej imamo pandemijo, ...

Mi pokažeš kje imamo pandemijo? Kolikor vem so razglasili KONEC PANDEMIJE...
... kdo je kdaj razglasil konec pandemije?:|

15.5.2020 je vlada razglasila konec. Si prespal to?


ja, konec epidemije, ne pandemije...


Ok, ampak če v naši državi ni epidemije potem

An epidemic is defined by WHO as “the occurrence in a community or region of cases of an illness, specific health-related behaviour, or other health-related events clearly in excess of normal expectancy”.


A pandemic is defined as a “an epidemic occurring worldwide, or over a very wide area, crossing international boundaries and usually affecting a large number of people”.

Note that the pandemic definition includes the word epidemic, but not vice versa. This tells us that an epidemic can be reclassified as a pandemic once it passes a critical point.



Torej če nimamo epidemije, tudi nimamo PANDEMIJE... ker epidemija je sestavni del pandemije... zdaj se pa odločite... če nekdo PREKLIČE EPIDEMIJO; hkrati prekliče pandemijo... obratno pa to ne velja!

poweroff ::

Upokojenci at their best: https://www.24ur.com/novice/slovenija/g...

Šolarji, študentje in zaposleni vs. freeriders. Ampak slednji se ne dajo. Ključna beseda: medgeneracijska solidarnost. :))

Medklic: zakaj se ne uvede posebne avtobuse za tiste z "brezplačnimi" kartami??
sudo poweroff

gozdar1 ::

poweroff je izjavil:

Upokojenci at their best: https://www.24ur.com/novice/slovenija/g...

Šolarji, študentje in zaposleni vs. freeriders. Ampak slednji se ne dajo. Ključna beseda: medgeneracijska solidarnost. :))

Medklic: zakaj se ne uvede posebne avtobuse za tiste z "brezplačnimi" kartami??


Še en razlog več, da je nujno potrebo zapret šole in s tem zaščitit ranljive skupine.

HulkHogan ::

Dokler ne bo vojska na ulicah začela streljati vse ki niso skladni s covid 19 direktivo, bojo ljudje umirali zaradi tega klavskega virusa.

nomo ::

Zakaj preprosto ne #ostanejodoma? Namreč zdi se kot, da nekateri želijo "porabiti" zastonj vozovnico.

Resno... zakaj sploh zastonj vozovnice?

HulkHogan ::

nomo je izjavil:

Zakaj preprosto ne #ostanejodoma? Namreč zdi se kot, da nekateri želijo "porabiti" zastonj vozovnico.

Resno... zakaj sploh zastonj vozovnice?



Ker je diskriminacija če ne smejo v gostilne samo občutljivi, zapreti je treba vse, ker enakopravnost pa te fore.

poweroff ::

nomo je izjavil:

Zakaj preprosto ne #ostanejodoma? Namreč zdi se kot, da nekateri želijo "porabiti" zastonj vozovnico.

Resno... zakaj sploh zastonj vozovnice?

Ja, to ni čisto logično. Upokojenci so ranljiva skupina, smiselno bi bilo, da se ne drenjajo na javnem prometu in izletniških središčih... vlada pa jih z breplačnimi vozovnicami spodbuja ravno h temu.

Kot da ne vedo čisto kaj delajo...
sudo poweroff

HulkHogan ::

poweroff je izjavil:


Kot da ne vedo čisto kaj delajo...



Dobro vejo kaj delajo. Več okuženih, več nadzora lahko uvedejo.

Gregor P ::

poweroff je izjavil:

nomo je izjavil:

Zakaj preprosto ne #ostanejodoma? Namreč zdi se kot, da nekateri želijo "porabiti" zastonj vozovnico.

Resno... zakaj sploh zastonj vozovnice?

Ja, to ni čisto logično. Upokojenci so ranljiva skupina, smiselno bi bilo, da se ne drenjajo na javnem prometu in izletniških središčih... vlada pa jih z breplačnimi vozovnicami spodbuja ravno h temu.

Kot da ne vedo čisto kaj delajo...
A ni s tem začela že Bratuškova, ko je bila za kratek čas na MZI, da bi se prikupila upokojencem?

Ironija je, da če bi jo takrat nekdo opozoril, da naj ponovno premisli, ker bi se lahko zgodilo to, kar se dogaja sedaj, bi izpadel v javnosti kot nekdo, ki dela zoper upokojence; zato se takrat najbrž nihče ni preveč kritično izpostavljal v javnosti:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kamiKaZaA ::

HulkHogan je izjavil:

poweroff je izjavil:


Kot da ne vedo čisto kaj delajo...



Dobro vejo kaj delajo. Več okuženih, več nadzora lahko uvedejo.

Kje je sedaj @Hyphatijek, da obsodi upokojence kako so neodgovorni in ne držijo distance, ter vseh ostalih varnostnih ukrepov in da naj raje ostanejo doma? Ne, on bo raje kričal na vse ostale, da se naj držijo vseh ukrepov in naj bomo vsi zaprti, zato da se bodo rizične osebe lahko gnetle med sabo na avtobusu...

Le kje je @Hypathia Čas zadnje prijave včeraj ob 23:43:58. Ded si je lepo privoščil podaljšano spanje, da bo potem lahko celo popoldne sral po Slo-Tech.

Fritz ::

Primer kako se ustvarjajo 'resnice', ki jih nekateri potem veselo papagajčkajo:
https://twitter.com/itsbirdemic/status/...

A glimpse into very coordinated and connected COVID conspiracy activity: Earlier today a paper was "published" by a group at the Rule of Law Society claiming evidence COVID was engineered in a lab. What is the Rule of Law Society? A non-profit operates by Steve Bannon.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Slopek ::

https://www.24ur.com/novice/korona/bomo...
"Včeraj so prejeli zadnjih 127 kontrolnih brisov, od katerih so bili vsi negativni. Večina stanovalcev preboleva lažjo obliko bolezni."
Negativni test+svečka iz nosa=lažja oblika bolezni? Katere bolezni?

DoktorM ::

husky1 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Gregor P je izjavil:

DoktorM je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Torej imamo pandemijo, ...

Mi pokažeš kje imamo pandemijo? Kolikor vem so razglasili KONEC PANDEMIJE...
... kdo je kdaj razglasil konec pandemije?:|

15.5.2020 je vlada razglasila konec. Si prespal to?


ja, konec epidemije, ne pandemije...


Ok, ampak če v naši državi ni epidemije potem

An epidemic is defined by WHO as “the occurrence in a community or region of cases of an illness, specific health-related behaviour, or other health-related events clearly in excess of normal expectancy”.


A pandemic is defined as a “an epidemic occurring worldwide, or over a very wide area, crossing international boundaries and usually affecting a large number of people”.

Note that the pandemic definition includes the word epidemic, but not vice versa. This tells us that an epidemic can be reclassified as a pandemic once it passes a critical point.



Torej če nimamo epidemije, tudi nimamo PANDEMIJE... ker epidemija je sestavni del pandemije... zdaj se pa odločite... če nekdo PREKLIČE EPIDEMIJO; hkrati prekliče pandemijo... obratno pa to ne velja!





Nihče noče odgovorit na to? Kako imamo lahko pandemijo v SLoveniji brez razglašene epidemije ki jo je vlada KONČALA!

UganiKdo ::

Slopek je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/korona/bomo...
"Včeraj so prejeli zadnjih 127 kontrolnih brisov, od katerih so bili vsi negativni. Večina stanovalcev preboleva lažjo obliko bolezni."
Negativni test+svečka iz nosa=lažja oblika bolezni? Katere bolezni?


Si prišel nazaj lagat?
««
312 / 355
»»