» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
96 / 355
»»

Bwaze6 ::

In še ena velika razlika med Kitajsko in Južno Korejo, kjer so širjenje virusa zaustavili, in našo ljubo državo, kjer zaščitna sredstva pač niso mišljena za zaščito populacije:


Od 16. ure velja odredba o prepovedi prometa zaščitnih sredstev
13. 3. 2020

Ministrstvo za zdravje

S to odredbo se vsem, ki v Republiki Sloveniji razpolagajo z zaščitnimi sredstvi, katerih namen je zaščita zdravstvenih delavcev in zdravstvenih sodelavcev pri obravnavi in zdravljenju pacientov, okuženih z nalezljivo boleznijo SARS-CoV-2 (COVID-19), prepove promet z navedenimi sredstvi na in izven območja Republike Slovenije, razen za potrebe oskrbovanja izvajalcev zdravstvene dejavnosti, Policije, Slovenske vojske ter sil za zaščito, reševanje in pomoč v Republiki Sloveniji.

Med zaščitna sredstva spadajo:

sredstva za osebno in skupinsko zaščito (zaščitne ro­kavice, zaščitni kombinezoni, zaščitne obleke, zaščitne maske (FFFP 2 ali IIR, FFFP 3, troslojne kirurške z vrvicami) in očala),
razkužila,
druga sredstva in izdelki, ki so lahko uporabljeni za zaščito zdravstvenih delavcev in zdravstvenih sodelavcev pred nalezljivo boleznijo SARS-CoV-2 (COVID-19).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

Baja ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Baja je izjavil:

poudarek na samoizolaciji in odprto vse kar ni nujno je malce skregano z logiko.


Brez telesnega stika in v lokalnih trgovinah z malo prometa se bos tezko okuzil.


živilske trgovine valda morajo biti odprte. bari in restavracije pa majo verjetno že tako mali promet da sploh nima smisla da so odrti. brez frizerja boš tudi mesec dni preživel. tehnične trgovine lahko omejijo delovni čas na par ur dnevno, ....

kolko otrok bo v ponedeljek končalo pri babicah?

na kratko, čimveč ljudi bo doma v začetni fazi, boljše bo za vse.

Anney ::

Runnagain je izjavil:

Dokler so odprte vse nenujne trgovine, trgovski centri, nismo naredili praktično ničesar.

Kaj mi torej pomaga, da so otroci doma, jaz delam od doma, žena trgovka pa je vsak dan izpostavljena trumam ljudi v trgovinah, ki situacije se vedno ne jemljejo resno? Na koncu bomo vsi okuzeni, ce se okuzi zena, ker zivimo v istem gospodinjstvu.


Točno to.
V Avstriji bodo zaprli "nenujne" trgovine, gostilne odprte le do 15. ure


Tole rabimo že danes in ne jutri.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

FormerUser ::

Dobra novica, Nemčija bo sprostila izvoz zaščitne opreme:

Nemčija je v soboto dejala, da v dogovoru z Evropsko komisijo spreminja odlok, izdan v začetku meseca, ki od vladne agencije zahteva, da odobri izvoz zaščitne opreme, kot so maske, očala in rokavice, poroča Reuters.

Do odločitve je prišlo dan po tem, ko je predsednica Evropske komisije Ursula von der Leyen dejala, da omejitve glede izvoza medicinske opreme držav spodkopavajo enotni trg EU v času, ko bi moral delovati.

"Namen vlade je zaščititi ljudi v Nemčiji. Prav tako je osrednje načelo vlade zagotoviti evropsko solidarnost v času krize," je sporočilo nemško gospodarsko ministrstvo. Nato pa so še dodali, da bosta z novim odlokom dosežena oba cilja.

Massacra ::

Morda še ena dobra novica:

Severe acute respiratory syndrome coronavirus 2019 (COVID-19)

China's National Health Commission included the use of tocilizumab in guidelines, to treat coronavirus (COVID-19) patients.

On 11 March 2020 Italian physician Paolo Ascierto reported that tocilizumab appeared to be effective in three severe cases of COVID-19 in Italy. On 14 March 2020 three of the six treated patients in Naples had shown signs of improvement prompting the Italian Pharmacological Agency (AIFA) to expand testing in 5 other hospitals.

Zmanjšanje citokinov (kamor spada IL-6) je osnovni pogoj, da se pljuča pri kritičnih pacientih ne spremenijo v "zdrisasto" nefuncionalno tkivo.

Omenjeno zdravilo je (seveda) imunosupresant (zavira pretirani odziv imunskega sistema).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

MrStein ::

imagodei je izjavil:


Trenutna vladajoča ekipa navija za privatizacijo zdravstva.

Ob enem infektolog Andrej Trampuž, vodja infekcijskega oddelka berlinske bolnišnice:

17. januarja za Mladino:
V Sloveniji je morda javno zdravstvo res tako neurejeno, da so številni zasebniki bolje organizirani in da številni zdravniki raje delajo pri zasebnikih kot v javnem sektorju. A privatizacija zdravstva je pot v pekel. Ko me je pred časom vaš minister vprašal, kaj bi sam ukrenil v Sloveniji, nisem dolgo razmišljal. Dejal sem mu, da rešitev nikakor ni v krepitvi zasebnega zdravstva, ampak v krepitvi javnega.


--> Tomaž Gantar je v predstavitvi pred odborom DZ-ja za zdravstvo poudaril, da je v prihodnje treba krepiti javni zdravstveni sistem

Vir: https://www.rtvslo.si/slovenija/gantar-...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mahoni ::

Italija:
175 novih mrtvi
ter
3496 novih primerov.

Se zmeraj navzgor.

Anney ::

Italija se bo še stopnevala (veliko regij je), tako kot tudi mi, vsaj še najmanj 14dni.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Gone ::

https://edition.cnn.com/2020/03/13/uk/u...

Bo zanimivo opazovati kako bo z UK, ki ima povsem drugačen pristop kot praktično vsi drugi. Bo sploh kakšna razlika ali bodo mogoče na dolgi rok še bolje skozi prišli. Nič ne zapirajo, ne šol, ničesar, tud samoizolacija za zbolele je predlagana samo 7 dni.

harvey ::

Kdor ima znanje, tehnične pogoje, materalna sredstva dobrodošel k projektu Open Air.

https://www.projectopenair.org/

Odlična ideja, ustvarjalnost in plemenitost ljudi lahko premika nemogoče
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Urbano#Desno ::

Gone je izjavil:

https://edition.cnn.com/2020/03/13/uk/u...

Bo zanimivo opazovati kako bo z UK, ki ima povsem drugačen pristop kot praktično vsi drugi. Bo sploh kakšna razlika ali bodo mogoče na dolgi rok še bolje skozi prišli. Nič ne zapirajo, ne šol, ničesar, tud samoizolacija za zbolele je predlagana samo 7 dni.


Survival of the fittest pristop. Verjetno ne bo bistvene dolgoročne razlike.

Bwaze6 ::

Reset pokojninskega sistema, pa še gospodarstvo bo v izjemni prednosti v primerjavi z državami, ki so praktično obstale za več tednov.

To, da bodo imeli zdravstveni delavci vsi po vrsti post-travmatični stresni sindrom, je kolateralna škoda...

FormerUser ::

harvey je izjavil:

Kdor ima znanje, tehnične pogoje, materalna sredstva dobrodošel k projektu Open Air.

https://www.projectopenair.org/

Odlična ideja, ustvarjalnost in plemenitost ljudi lahko premika nemogoče

Super, namesto jamranja po slotechu naj inženirski kader začne tuhtati kako narediti improvizirane respiratorje, glede na potek dogodkov ga bo sigurno kdo, ki ga poznajo, rabil.

Barakuda1 ::

FormerUser je izjavil:

Dobra novica, Nemčija bo sprostila izvoz zaščitne opreme:

Nemčija je v soboto dejala, da v dogovoru z Evropsko komisijo spreminja odlok, izdan v začetku meseca, ki od vladne agencije zahteva, da odobri izvoz zaščitne opreme, kot so maske, očala in rokavice, poroča Reuters.

Do odločitve je prišlo dan po tem, ko je predsednica Evropske komisije Ursula von der Leyen dejala, da omejitve glede izvoza medicinske opreme držav spodkopavajo enotni trg EU v času, ko bi moral delovati.

"Namen vlade je zaščititi ljudi v Nemčiji. Prav tako je osrednje načelo vlade zagotoviti evropsko solidarnost v času krize," je sporočilo nemško gospodarsko ministrstvo. Nato pa so še dodali, da bosta z novim odlokom dosežena oba cilja.


Evropa je v tej krizi pokazala svoj "prvi obraz"
Solidarnost - zgolj besedni pojem v posameznih nacionalnih slovarjih

Nič ni bolj razgalilo EU kot ta kriza.
Prav so imeli tisti, ki so opozarjali
"Pomagaj si sam, ker drugi ti ne bodo"

Okapi ::

Vazelin je izjavil:


Matthai: hvala za una navodila. Morda grem po stuff, da si zmešam razkužilo, če je sploh za dobiti :D

Danes v našem mercatorju tri vrste razkužil na voljo.



Plus polne police praktično vsega.

filip007 ::

Pa vsega sam vzemi, da drugim nič ne ostane.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Okapi ::

imagodei je izjavil:



Število okuženih, ki izhaja iz brisov, je 181. Neka ocena čez palec je, da je na ICU okoli 5% vseh obolelih. Pri nas so to štirje (trije), preprost izračun pove, da imamo trenutno v Sloveniji 80 oziroma 60 obolelih.

Kakšna coprnija namesto eksaktno merjenje je potem to?
Jih je takoj en novinar "razkrinkal", in potem se začne teta izmotavati, da OK, trenutno je število testiranih res še bolj točen pokazatelj, ampak že jutri pa mogoče ne bo več.

Ja, če nehajo testirati prav res ne bo.;((

En prigoden komad.8-)

pero50 ::

Zna kdo odgovoriti na moj zgornji post...

"Ljudi s takomi simptomi je klicalo samo v eno našo ambulanto v petek 50. Ne lažem. Doma so z istimi simptomi (malo čez 37 vročine in kašelj) istočasno ostale 3 sestre. Kaj bo s takimi, ki imajo te simptome čez en teden nevem. Srčno pa upam, da nebo tako, kot nas svarijo Italijani. Ker vsi opozarjajo, da so začetni simptomi blagi, po kakšnem tednu pa se dejansko čez noč lahko poslabšajo."


V šmarjah pri jelšah je prav tako župan omenil, da kaže 50 ljudi znake okužbe. torej če ima vaša ambulanta 3000 pacientov - če se ne motim, obična šmarje pri jelšah ima 2000 prebivalcev, torej lahko sklepamo, da kaže znake okužbe 2% ljudi, znanec dela v bolnišnici in je rekel, da je okuženega že kar nekaj osebja. Maske ne pomagajo...

Sem mnenja, da nam mediji oz inštitut za javno zdravje lažejo, da preprečijo paniko, hkrati pa poročajo o izropanih trgovinah, tako da po drugi strani delajo paniko in ljudje brezglavo tiščijo v trgovine. Opravili so tudi že kar nekaj testov, sem edini, ki ne verjame, da ima 6000 ljudi takšne simptome, pozitivnih je pa samo 181?

Okapi ::

Glede debate o maskah, ki jo je mod vso pobrisal - JJ je danes na tiskovki lepo povedal, da če je neizogibno, da greš iz samoizolacije in prideš v stik z drugimi, uporabljaj masko.

Navodila za obnašanje, iz tiskovke:
... samoizolacija, izogibanje, kolikor je le možno, kontaktov v večjih skupinah, kadar je to neizogibno in res nujno, uporaba zaščitnih mask, držanje razdalje..."

IL_DIAVOLO ::

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

FormerUser ::

Tudi na Dnevniku so potrdili. Tragično, upajmo, da bo to streznilo nekatere.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

jernejl ::

Okapi je izjavil:

imagodei je izjavil:



Število okuženih, ki izhaja iz brisov, je 181. Neka ocena čez palec je, da je na ICU okoli 5% vseh obolelih. Pri nas so to štirje (trije), preprost izračun pove, da imamo trenutno v Sloveniji 80 oziroma 60 obolelih.

Kakšna coprnija namesto eksaktno merjenje je potem to?
Jih je takoj en novinar "razkrinkal", in potem se začne teta izmotavati, da OK, trenutno je število testiranih res še bolj točen pokazatelj, ampak že jutri pa mogoče ne bo več.

Problem je najbrž v časovnem obdobju od okužbe do potrebe po ICU. Če je ta doba (recimo) 1 teden, bi to pomenilo, da smo jih takrat imeli toliko okuženih. To je kakšnih 5x več, kot je bilo takrat potrjenih okužb.

yayo ::

vprašanje: negovalke katere mi doma pomagajo z bolehno mamo so mi napovedale, da bodo nehale prihajati, ker taka navodila dajajo Centri za socialno delo. Na dom baje ne bodo hodile več niti patronažne sestre (razen v posebnih primerih) Je kdo kje videl kakšno uradno objavo?

FormerUser ::

Mariborski župan Saša Arsenović je naročil zaprtje vseh lokalov, kjer se ljudje družijo, gostinskih, frizerskih, kozmetičnih... K zaprtju poziva tudi trgovce, izjema bi bile trgovine s prehrambnimi izdelki in bencinski servisi (zadnje lahko z ukazom - še to deloma - zapre le vlada).

phantom ::

NMH je izjavil:

Za ta mesec napovedujejo teste, ki bodo dali rezultat v 15 min. Pa še pocen bodo.

phantom je izjavil:

Pozabil si upoštevati zamik. Preko teden dni ponavadi traja, da pristaneš na ICU. Pljučnica sledi potem, ko misliš, da si že "prebolel". Če imamo sedaj 4 na ICU, smo jih imeli 80 ali 60 okuženih takrat enkrat, ko smo šele zaznali prvi primer.


A če imamo 2000 takih med 20 in 30 let, koliko jih bomo imeli na ICU??

Po kitajskih podatkih je umrljivost v tej starosti 0.2%, nekje sem 0.1% videl ... če je v splošni populaciji parkrat več ljudi na intenzivni, kot jih potem umre, jih bo od 2000 mladcev mogoče 10 pristalo na intenzivni.
~
~
:wq

poweroff ::

FormerUser je izjavil:

harvey je izjavil:

Kdor ima znanje, tehnične pogoje, materalna sredstva dobrodošel k projektu Open Air.

https://www.projectopenair.org/

Odlična ideja, ustvarjalnost in plemenitost ljudi lahko premika nemogoče

Super, namesto jamranja po slotechu naj inženirski kader začne tuhtati kako narediti improvizirane respiratorje, glede na potek dogodkov ga bo sigurno kdo, ki ga poznajo, rabil.

Predlagam, da moderatorji odprejo posebno temo za to.

Jaz sem pred časom gledal projekt izdelave opensource ultrazvoka, potem sem videl, da so eni na Kickstarterju zbirali denar za podoben projekt, kjer pa ta ultrazvok priključiš na telefon. Cena materiala je bila takrat okrog 500 EUR... imam pa še ene par okoljskih/survival projektov podobnega značaja na katerih delam.

Tako da če je kdo pripravljen...
sudo poweroff

Okapi ::

yayo je izjavil:

vprašanje: negovalke katere mi doma pomagajo z bolehno mamo so mi napovedale, da bodo nehale prihajati, ker taka navodila dajajo Centri za socialno delo. Na dom baje ne bodo hodile več niti patronažne sestre (razen v posebnih primerih) Je kdo kje videl kakšno uradno objavo?
Za uradno objavo ne vem, ampak začni takoj iskati zasebno negovalko, lahko tudi prek študentskega servisa kakšno študentko medicine dobiš. Bo dražje, ampak hebiga...

NMH ::

phantom je izjavil:

NMH je izjavil:

Za ta mesec napovedujejo teste, ki bodo dali rezultat v 15 min. Pa še pocen bodo.

phantom je izjavil:

Pozabil si upoštevati zamik. Preko teden dni ponavadi traja, da pristaneš na ICU. Pljučnica sledi potem, ko misliš, da si že "prebolel". Če imamo sedaj 4 na ICU, smo jih imeli 80 ali 60 okuženih takrat enkrat, ko smo šele zaznali prvi primer.


A če imamo 2000 takih med 20 in 30 let, koliko jih bomo imeli na ICU??

Po kitajskih podatkih je umrljivost v tej starosti 0.2%, nekje sem 0.1% videl ... če je v splošni populaciji parkrat več ljudi na intenzivni, kot jih potem umre, jih bo od 2000 mladcev mogoče 10 pristalo na intenzivni.


V glavnem treba upoštevat tudi starostno strukturo pacientov, ne pa kar nekaj na pamet računat.
Od 181 okuženih je bilo samo 34 starejših od 60 let in zato je število ICU bolnikov manjše.

beni ::

Če bodo bencinski servisi ostali odprti, bo potrebno zagotoviti samo prodaja goriva.
V nasprotnem primeru bodo postali tako oblegani, da bo osnovni namen - točenje goriva - misija nemogoče.
Pojma nimam ...

mojsterleo ::

Žiiiga je izjavil:

15. aprila veliko majhnih firm ne bo uspelo izplačat plač/bolniških/dopustov/čakanja, sploh tiste, ki od danes ne delajo več.

S tem komentarjem se ne bi mogel bolj strinjati. Mi smo kot mala firma 15 zaposlenih že imeli krizni sestanek. Zaradi zaprtja vseh javnih ustanov in zaostritve v podjetjih nam je posel čez noč upadel za 75%. Tudi izgledi v prihodnje niso obetavni.
Zaradi krizne situacije bodo vsi zatiskali pasove še naslednjih nekaj mesecev.

Delodajalec nam je v skladu s priporočili GZS v primeru nedela ponudil 5 dnevno koriščenje starega dopusta oz. neplačan dopust. To v praksi pomeni polovičen upad prihodka nas delavcev. Poleg tega je opozoril še na to, če bodo ukrepi podaljšani še za dva tedna (do sredine aprila), lahko gremo vsi skupaj na zavod saj veliko zalog ni, ker če jih delaš te pa država obdavči z davkom na dobiček.

Ukrepi države so popolnoma neustrezni in tipično javnosektorski. 40% pomoči pri kritju plače ob pogoju, da delodajalec krije preostalih 60%. Mislim HALO odkod pa naj firma dobi denar za plače, če dela ni? Prazna malha ne stoji pokonci!

Namesto, da bi bili ukrepi za ohranjanje delovnih mest v gospodarstvu bolj odločni, se nam v roku enega meseca zaradi škrtarjenja države obeta kolaps malega gospodarstva in tisoče ljudi na zavodu, ki bodo črpali denarna nadomestila In socialne transferje. Vse se vrača, vse se plača.;((

genesiss ::

beni je izjavil:

Če bodo bencinski servisi ostali odprti, bo potrebno zagotoviti samo prodaja goriva.
V nasprotnem primeru bodo postali tako oblegani, da bo osnovni namen - točenje goriva - misija nemogoče.


Tocenje goriva se lahko izvede brez vstopa
v trgovino: https://www.petrol.si/aplikacija-na-poti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

yayo ::

Okapi je izjavil:

Za uradno objavo ne vem, ampak začni takoj iskati zasebno negovalko, lahko tudi prek študentskega servisa kakšno študentko medicine dobiš. Bo dražje, ampak hebiga...

se opravičujem,sem pozabil napisati "verjetno". Ni še ziher, ampak službe predvidevajo eksplozijo okužb in planirajo mašenje najhujših lukenj, ter želijo preprečiti prenašanje infekcije potom svojih kadrov. Slišim, da na obali nekatere negovalke fušajo tudi čez mejo.

A110 ::

kako oz kam prijaviti prodajo razkužil oz oglaševanje tega glede na to da je v slo od vceraj dalje prepovedano? gre se pa za neke "instagram influencerje"

FormerUser ::

poweroff je izjavil:

FormerUser je izjavil:

harvey je izjavil:

Kdor ima znanje, tehnične pogoje, materalna sredstva dobrodošel k projektu Open Air.

https://www.projectopenair.org/

Odlična ideja, ustvarjalnost in plemenitost ljudi lahko premika nemogoče

Super, namesto jamranja po slotechu naj inženirski kader začne tuhtati kako narediti improvizirane respiratorje, glede na potek dogodkov ga bo sigurno kdo, ki ga poznajo, rabil.

Predlagam, da moderatorji odprejo posebno temo za to.

Jaz sem pred časom gledal projekt izdelave opensource ultrazvoka, potem sem videl, da so eni na Kickstarterju zbirali denar za podoben projekt, kjer pa ta ultrazvok priključiš na telefon. Cena materiala je bila takrat okrog 500 EUR... imam pa še ene par okoljskih/survival projektov podobnega značaja na katerih delam.

Tako da če je kdo pripravljen...


Zakaj je ne odpreš ti? Fajn bi bilo, da nekdo naredi DIY prikaz za domači ventilator, če bo vrag res odnesel šalo. Sicer nimam pojma o teh zadevah, ampak tale na sliki se mi ne zdi, da bi bil tako zelo zahteven za izdelavo, lahko pa reši življenje.


mirzad ::

A110 je izjavil:

kako oz kam prijaviti prodajo razkužil oz oglaševanje tega glede na to da je v slo od vceraj dalje prepovedano? gre se pa za neke "instagram influencerje"

pa en st uporabnik

Žiiiga ::

Pa sej verjetno ne bi blo problema če bi vedl, da po dveh mesecih recimo, spet lahko štartamo na polno.
Ampak problem bo že čez 14 dni, za zaposlene po prvem aprilu bo treba nekak načarat plačo/bolniško/dopust 15. maja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Žiiiga ()

drvo ::

https://www.24ur.com/novice/slovenija/v...

Očitno prvi ukrepi za povečanje kapacitet ob pomoči vojske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

zmaugy ::

Naj mi nekdo pove, zakaj je morala na tiskovni Beovičeva olepševat stanje o smrtnih žrtvah. Novinar jo je vprašal, če je res, da je ena smrtna žrtev in je kar kategorično zanikala. Zvečer pa poročanje o eni smrtni žrtvi.
Čemu to služi? A vzpostavitvi zaupanja?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Tatankas ::

zmaugy je izjavil:

Naj mi nekdo pove, zakaj je morala na tiskovni Beovičeva olepševat stanje o smrtnih žrtvah. Novinar jo je vprašal, če je res, da je ena smrtna žrtev in je kar kategorično zanikala. Zvečer pa poročanje o eni smrtni žrtvi.
Čemu to služi? A vzpostavitvi zaupanja?



mogoče še ni bila informirana?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zmaugy ()

zmaugy ::

Tatankas je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Naj mi nekdo pove, zakaj je morala na tiskovni Beovičeva olepševat stanje o smrtnih žrtvah. Novinar jo je vprašal, če je res, da je ena smrtna žrtev in je kar kategorično zanikala. Zvečer pa poročanje o eni smrtni žrtvi.
Čemu to služi? A vzpostavitvi zaupanja?



mogoče še ni bila informirana?


Pardon za “izbris”, pomota. Pa ne greš v tej vlogi na takšno tiskovno brez takšnih informacij...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

al1976 ::

Zdaj lahko tudi kaj prispevamo pri raziskavah:

https://www.gamesradar.com/amp/nvidias-...

zmaugy ::

@mirzad: vsi imamo starše in če se začne s komplikacijami, se bojo vsi zresnili.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

imagodei ::

jernejl je izjavil:

Okapi je izjavil:

imagodei je izjavil:



Število okuženih, ki izhaja iz brisov, je 181. Neka ocena čez palec je, da je na ICU okoli 5% vseh obolelih. Pri nas so to štirje (trije), preprost izračun pove, da imamo trenutno v Sloveniji 80 oziroma 60 obolelih.

Kakšna coprnija namesto eksaktno merjenje je potem to?
Jih je takoj en novinar "razkrinkal", in potem se začne teta izmotavati, da OK, trenutno je število testiranih res še bolj točen pokazatelj, ampak že jutri pa mogoče ne bo več.

Problem je najbrž v časovnem obdobju od okužbe do potrebe po ICU. Če je ta doba (recimo) 1 teden, bi to pomenilo, da smo jih takrat imeli toliko okuženih. To je kakšnih 5x več, kot je bilo takrat potrjenih okužb.

Jasno, saj glede tega ni dileme. Recimo, da je hospitaliziranih 7,5%. To pomeni, da smo imeli teden dni nazaj cca 50 okuženih oziroma nekje 25 več kot so kazale uradne statistike. Ful fajn.

Še vedno pa ne vemo, koliko jih imamo danes. Lahko ekstrapoliramo eksponentno na današnji dan, ampak to je že toliko ocen in približkov, da končaš s tako približno oceno, da je podatek natančen bistveno manj kot pa imamo natančne podatke sedaj.
- Hoc est qui sumus -

perci ::

Zakaj ne bi karantenizirali samo rizičnih skupin (te pa striktno), ostali pa bi opravljali business as usual in se v parih mesecih precepili?

kow ::

@imagodei
Pri nas bo smrtnost manjsa kot v Italiji, ker bodo starejsi oboleli obravnavani veliko hitreje. Imamo tudi malenkost "boljso" demografsko sliko.
Ce bi ugibal, bo smrti manj kot 100.

Okapi ::

Zakaj ne bi karantenizirali samo rizičnih skupin (te pa striktno), ostali pa bi opravljali business as usual in se v parih mesecih precepili?
Še bolje, ostale na hitro okužimo med sabo, v 3-4 tednih je stvar rešena.

Problem je 10-15% rizične populacije učinkovito izolirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

NMH ::

Okapi je izjavil:

Zakaj ne bi karantenizirali samo rizičnih skupin (te pa striktno), ostali pa bi opravljali business as usual in se v parih mesecih precepili?
Še bolje, ostale na hitro okužimo med sabo, v 3-4 tednih je stvar rešena.

Problem je 10-15% rizične populacije učinkovito izolirati.


To bo druga faza, ko bo vsaj en del populacije prekužen. Po moje max 2-3 mesece od zdaj.

DeeJay ::

Na 24ur je članek, v katerem je en stručko naredu matematično projekcijo in bomo mel pri nam v najboljšem primeru 22 umrlih, v najslabšem pa čez 30k.
https://www.24ur.com/novice/slovenija/a...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Tatankas ::

zmaugy je izjavil:

Tatankas je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Naj mi nekdo pove, zakaj je morala na tiskovni Beovičeva olepševat stanje o smrtnih žrtvah. Novinar jo je vprašal, če je res, da je ena smrtna žrtev in je kar kategorično zanikala. Zvečer pa poročanje o eni smrtni žrtvi.
Čemu to služi? A vzpostavitvi zaupanja?



mogoče še ni bila informirana?


Pardon za “izbris”, pomota. Pa ne greš v tej vlogi na takšno tiskovno brez takšnih informacij...


hočem povedat da če je oseba umrla ob 18-tih je po uradni poti potrebno recimo pol ure da pride do vrha(potrditev smrti, obveščanje po liniji do odgovornih). sem pa prepričan da je nekdo vmes v tej verigi istočasno obvestil nekega novinarja.

časi so okvirni...

Samael ::

perci je izjavil:

Zakaj ne bi karantenizirali samo rizičnih skupin (te pa striktno), ostali pa bi opravljali business as usual in se v parih mesecih precepili?

Ker to ni tehnično izvedljivo in meji na znanstveno fantastiko? Zahtevalo bi najbrž masovna tabori... ekhm, centre in predpostavko, da jim stotine oz. raje kar tisoče nerizičnih uslužbencev, ki bi dnevno skrbelo za takšno ali drugačno oskrbo in delovanje teh, ekhm... centrov, ne bo prineslo okužbe.
Verjetno bi morali za kaj takšnega povsem evakuirati (in drugam preseliti) kar nekaj slovenskih mest in jih preurediti v cone za t.i. rizično "skupino".

Delež prebivalcev, starih 65 ali več let
20,0 %
Delež prebivalcev, starih 65 ali več let, med vsemi prebivalci.
Zadnji podatek za obdobje:1. julij 2019

Vir: https://www.stat.si/StatWeb/Field/Index...

Delež prebivalcev, starih 80 ali več let (%) 5,4

Vir: https://pxweb.stat.si/SiStatDb/pxweb/sl...
««
96 / 355
»»