» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
95 / 355
»»

sparovcek2 ::

Nekje nakljucno sem zasledil, da naj bi vitamin D pomagal pri zmanjsanju virusnih in bakterijskih okuzb respiratornega sistema(?). Najvecja razlika naj bi bila seveda pri tistih, ki imajo pomanjkanje vitamina D.

Sam nimam pojma.. A ve kdo kaj vec o tem?

Miha 333 ::

sparovcek2 je izjavil:

Nekje nakljucno sem zasledil, da naj bi vitamin D pomagal pri zmanjsanju virusnih in bakterijskih okuzb respiratornega sistema(?). Najvecja razlika naj bi bila seveda pri tistih, ki imajo pomanjkanje vitamina D.

Sam nimam pojma.. A ve kdo kaj vec o tem?

Zelo dobra razlaga:

zmaugy ::

sparovcek2 je izjavil:

Nekje nakljucno sem zasledil, da naj bi vitamin D pomagal pri zmanjsanju virusnih in bakterijskih okuzb respiratornega sistema(?). Najvecja razlika naj bi bila seveda pri tistih, ki imajo pomanjkanje vitamina D.

Sam nimam pojma.. A ve kdo kaj vec o tem?


Pojdi vsak dan na sonce za pol ure. Izpostavi obraz in roke. To se mi zdi da bi moralo delovati po naravni poti, kar se tiče povečane tvorbe vitamina D v telesu.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

facepalm ::

sparovcek2 je izjavil:

Nekje nakljucno sem zasledil, da naj bi vitamin D pomagal pri zmanjsanju virusnih in bakterijskih okuzb respiratornega sistema(?). Najvecja razlika naj bi bila seveda pri tistih, ki imajo pomanjkanje vitamina D.

Sam nimam pojma.. A ve kdo kaj vec o tem?


Afaik sta vitamin D in cink kljucna pri delovanju imunskega sistema.
Ko sem imel zelo premalo vitamina D (le 10% od "minimuma") so se mi konstantno ponavljale infekcije spodnjih dihal (3x v dveh mesecih). Sedaj jemljem vitaminski dodatek in imam mir. Oz ob okuzbi se hitro poberem.

imagodei ::

Poslušam novinarsko konferenco nove vlade... Kakšne idiotske strešajo...

Zdaj bomo na podlagi hospitaliziranih sklepali na število okuženih/obolelih?!?!? Ker da realne številke ne moremo ugotoviti iz testiranja potencialno obolelih in da bo realnejšo sliko dajala ocena na podlagi hospitaliziranih oziroma tistih na intenzivni negi?!?! Češ da se bomo tu zanašali na statistiko drugih držav?!

Kakšen popoln idiotizem! Katere statistike pa bomo jemali za izhodišče? Tiste iz Irana in Italije? Ali tiste iz Južne Koreje? Razlika je drastična.

Da ne govorimo o tem, kako ugotavljajo, da se stanje lahko hudo poslabša šele po kakem tednu in takrat človek potrebuje intenzivno nego - torej je številka pacientov na ICU popolnoma neuporabna, ker za en teden zaostaja!

Število okuženih, ki izhaja iz brisov, je 181. Neka ocena čez palec je, da je na ICU okoli 5% vseh obolelih. Pri nas so to štirje (trije), preprost izračun pove, da imamo trenutno v Sloveniji 80 oziroma 60 obolelih.

Kakšna coprnija namesto eksaktno merjenje je potem to?


Do sedaj pa tudi enega novega ukrepa nisem slišal: danes so bile tržnice (predvsem v LJ) polne, otroci se igrajo skupaj na otroških igriščih - kaj bomo storili, da bomo to zajezili? Šole smo zaprli; če se bodo otroci na igriščih igrali popoldan, nismo za širjenje bolezni storili nič.
- Hoc est qui sumus -

thetech ::

louser je izjavil:

thetech je izjavil:

janezvalva je izjavil:

letos je za posledicami sezonske gripe umrlo že cca. 90.000 ljudi po vsem svetu, za koronavirusom pa cca. 3000 kar predstavlja 4%, bomo videli kakšen bo trend v prihodnosti.

Res ne morem verjeti, da nekateri še kar coronovirus primerjate z gripo. Vsaka primerjava ene bolezni z drugo je čisti kretenizem.

Zakaj se gripe ne primerja z AIDSom ali rakom? Jebeš gripo, ker jih rak več pobere, kajne? Jaoo..


Gripa je v zadnje pol leta okužila 100x več ljudi, pobila kaj pa vem 100x toliko ljudi, dobila pa 100x manj medijske publicitete.
Tuberkuloza letno pobije 1.5 milijona ljudi.

Kavčzdravstveniki, ki ste s korono postali strokovnjaki, ste malce prezeleni, da bi nam modrovali.

Eni ste res neverjetno omejeni... Gripa je prisotna že stoletja, njeni virusi so znani, prav tako tudi večina njenih podtipov. Za gripo obstajajo cepiva in določena zdravila.

Trenutno se svet ukvarja s popolnoma novim virusom, ki je 10x bolj nalezljiv od gripe. Umrljivost pri coronavirusu je 20x višja. Bo šlo?

Po tvoji čudni logiki bi bilo vseeno če se dovoli, da se virus čimbolj razširi, ker pač gripa zahteva več smrtnih žrtev, kajne? Čisti kretenizem!

Verjetno države po svetu uvajajo karantene kar tako malo za štos.

Kavčzdravstveniki? Da razumeš statistiko okuženih/mrtvih ne potrebuješ biti zdravstvenim. Dovolj je osnovnošolska izobrazba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

qwertyy ::

Tole je totalna katastrofa. To, da bodo zdaj dobesedno prikrivali informacije o okuzenih je pa višek vsega. Sramota, brez besed sem. Samo še to se nam je manjkalo..

s1m0n ::

Čas je, da se zapre gostilne in restavracije, v trgovinah pa uredi vstop v manjšem številu v istem času.

Glede na to, da še je v našem okolišu po gostilna kar pusto, a ostali objekti fitnesi, frizerski so po videnem zaprti...

bigbada ::

Vsaj folk ne bo dnevno bulil več v te bedne številke...
Kitajci so tudi čez čas omejili to in testirali samo hudo bolne.

imagodei ::

Čudovito, cel svet testira, mi bomo pa šparali pri testiranju. Kar vsak, ki bo imel pljučni infekt, bo tretiran kot Covid-19 primer. Idiotsko.

Centralnoplanske novinarske konference brez infektologov/epidemiologov so pa tudi dovolj zgovorni.

Textbook dictatorship.

Mene je začelo zares skrbet. Pa ne zaradi virusa.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

facepalm ::

imagodei je izjavil:

Čudovito, cel svet testira, mi bomo pa šparali pri testiranju. Kar vsak, ki bo imel pljučni infekt, bo tretiran kot Covid-19 primer. Idiotsko.

Centralnoplanske novinarske konference brez infektologov/epidemiologov so pa tudi dovolj zgovorni.

Textbook dictatorship.


Bo nekdo fasal bakterijsko infekcijo katero bi lahko zdravili z antibiotiki, oni pa bodo pacienta zdravili kakor da ima covid19? Ne a?

NMH ::

facepalm je izjavil:

imagodei je izjavil:

Čudovito, cel svet testira, mi bomo pa šparali pri testiranju. Kar vsak, ki bo imel pljučni infekt, bo tretiran kot Covid-19 primer. Idiotsko.

Centralnoplanske novinarske konference brez infektologov/epidemiologov so pa tudi dovolj zgovorni.

Textbook dictatorship.


Bo nekdo fasal bakterijsko infekcijo katero bi lahko zdravili z antibiotiki, oni pa bodo pacienta zdravili kakor da ima covid19? Ne a?


Obupni ste. Sploh ne razumete, kaj je bilo povedano in kar nekaj otresate. Tipični forumski strokovnjaki;((
Mimogrede.. Švica testira samo še one nad 65 let.

bigbada ::

Čez čas so kitajci enako delali. Samo tastare in hudo bolne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

phantom ::

imagodei je izjavil:


Da ne govorimo o tem, kako ugotavljajo, da se stanje lahko hudo poslabša šele po kakem tednu in takrat človek potrebuje intenzivno nego - torej je številka pacientov na ICU popolnoma neuporabna, ker za en teden zaostaja!

Število okuženih, ki izhaja iz brisov, je 181. Neka ocena čez palec je, da je na ICU okoli 5% vseh obolelih. Pri nas so to štirje (trije), preprost izračun pove, da imamo trenutno v Sloveniji 80 oziroma 60 obolelih.

Pozabil si upoštevati zamik. Preko teden dni ponavadi traja, da pristaneš na ICU. Pljučnica sledi potem, ko misliš, da si že "prebolel". Če imamo sedaj 4 na ICU, smo jih imeli 80 ali 60 okuženih takrat enkrat, ko smo šele zaznali prvi primer.
~
~
:wq

Tatankas ::

kaj bluzite? saj pa je bilo rečeno da se bo naredila centralna stran s podatki, kjer bodo dostopni vsi podatki v najkrajšem možnem času. kar je definitivno hitreje, kot pa čakat da bo ura 1400 in bodo dali nove številke. ne pa da se hodijo kazat na press konference in preživijo na teh tiskovkah 5 ur na dan namesto da bi delali kaj drugega.

meni so čist vredu ti ukrepi v bistvu celoten pristop nove vlade. ne pa oni modreci ko so samo lapali na tiskovkah. o štabnih procesih dela pa se jim itak ni sanjalo.

Vazelin ::

Grem stavit da bomo taisti, ki sedaj jokajo da je samoizolacija premalo, spet najbolj jokali, ko bo dejansko razglašena karantena. Nikoli prav press:D

Matthai: hvala za una navodila. Morda grem po stuff, da si zmešam razkužilo, če je sploh za dobiti :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

qwertyy ::

Tatankas je izjavil:

kaj bluzite? saj pa je bilo rečeno da se bo naredila centralna stran s podatki, kjer bodo dostopni vsi podatki v najkrajšem možnem času. kar je definitivno hitreje, kot pa čakat da bo ura 1400 in bodo dali nove številke. ne pa da se hodijo kazat na press konference in preživijo na teh tiskovkah 5 ur na dan namesto da bi delali kaj drugega.

meni so čist vredu ti ukrepi v bistvu celoten pristop nove vlade. ne pa oni modreci ko so samo lapali na tiskovkah. o štabnih procesih dela pa se jim itak ni sanjalo.

Eno uro so momljali povedali pa NIČ! Kaj je s tistimi 50 v Šmarju? Kaj naj storijo? Kaj je s trgovinami, frizerskimi salonu, bari itd. itd.??? Tip je pred 2 dnevoma govoril, da je treba popolnoma ustaviti javno življenje!

Poleg tega bo zdaj še praktično cenzuriral nove podatke. Do zdaj smo bili o celem dogajanju sproti obveščeni, od zdaj naprej lahko na to pozabimo.

Tole danes je polomija od polomije. Sramota, res sem brez besed. Še v večji štali smo.

louser ::

thetech je izjavil:

louser je izjavil:

thetech je izjavil:

janezvalva je izjavil:

letos je za posledicami sezonske gripe umrlo že cca. 90.000 ljudi po vsem svetu, za koronavirusom pa cca. 3000 kar predstavlja 4%, bomo videli kakšen bo trend v prihodnosti.

Res ne morem verjeti, da nekateri še kar coronovirus primerjate z gripo. Vsaka primerjava ene bolezni z drugo je čisti kretenizem.

Zakaj se gripe ne primerja z AIDSom ali rakom? Jebeš gripo, ker jih rak več pobere, kajne? Jaoo..


Gripa je v zadnje pol leta okužila 100x več ljudi, pobila kaj pa vem 100x toliko ljudi, dobila pa 100x manj medijske publicitete.
Tuberkuloza letno pobije 1.5 milijona ljudi.

Kavčzdravstveniki, ki ste s korono postali strokovnjaki, ste malce prezeleni, da bi nam modrovali.

Eni ste res neverjetno omejeni... Gripa je prisotna že stoletja, njeni virusi so znani, prav tako tudi večina njenih podtipov. Za gripo obstajajo cepiva in določena zdravila.

Trenutno se svet ukvarja s popolnoma novim virusom, ki je 10x bolj nalezljiv od gripe. Umrljivost pri coronavirusu je 20x višja. Bo šlo?

Po tvoji čudni logiki bi bilo vseeno če se dovoli, da se virus čimbolj razširi, ker pač gripa zahteva več smrtnih žrtev, kajne? Čisti kretenizem!

Verjetno države po svetu uvajajo karantene kar tako malo za štos.

Kavčzdravstveniki? Da razumeš statistiko okuženih/mrtvih ne potrebuješ biti zdravstvenim. Dovolj je osnovnošolska izobrazba.

Drek pa taka cepiva, če precepljenost pada.

Gone ::

Dejte mi povedat jamrači zakaj hudiča vam je pomembno točno število pozitivnih? Kaj vam bo spremenilo če bo okuženih 800 al pa 1000? 181 al pa 350? Epidemijo imamo, te številke so povsem brezveze.

qwertyy ::

Gone je izjavil:

Dejte mi povedat jamrači zakaj hudiča vam je pomembno točno število pozitivnih? Kaj vam bo spremenilo če bo okuženih 800 al pa 1000? 181 al pa 350? Epidemijo imamo, te številke so povsem brezveze.

Kje so takojšnji ukrepi o katerih je trobental zadnje 14 dni?? Eno uro je klobasal in nič povedal. Medtem je v trgovinah še na tisoče ljudi, bari in fitnesi še vsi odprti.

Ukrepov nobenih, razen tega, da bomo zdaj še manj informirani.

Massacra ::

Gone je izjavil:

Dejte mi povedat jamrači zakaj hudiča vam je pomembno točno število pozitivnih? Kaj vam bo spremenilo če bo okuženih 800 al pa 1000? 181 al pa 350? Epidemijo imamo, te številke so povsem brezveze.


Številke so brezveze samo v primeru, da vsi s simptomi ostanejo doma (v samoizolaciji oz. karanteni) IN DOBIJO V ZVEZI S TEM NATANČNA NAVODILA!

Kar posledično pomeni, da tisti z nekimi "še" blagimi/nespecifičnimi simptomi (IN JIH NISO TESTIRALI) še nekaj dni "vztrajajo" v družbi IN ŠIRIJO sars-cov-2 virus.

Problem tega ukrepa je maksimaliziranje preventive (ki ob odsotnosti testov umanjka).

Tako se lahko tudi v samoizolaciji/karanteni znajde nekdo, ki sars-cov-2 virusa sploh nima (a so mu rekli, da je najverjetneje okužen).

Ukrep nove vlade je skrajno neodgovoren!

Tatankas ::

qwertyy je izjavil:

Tatankas je izjavil:

kaj bluzite? saj pa je bilo rečeno da se bo naredila centralna stran s podatki, kjer bodo dostopni vsi podatki v najkrajšem možnem času. kar je definitivno hitreje, kot pa čakat da bo ura 1400 in bodo dali nove številke. ne pa da se hodijo kazat na press konference in preživijo na teh tiskovkah 5 ur na dan namesto da bi delali kaj drugega.

meni so čist vredu ti ukrepi v bistvu celoten pristop nove vlade. ne pa oni modreci ko so samo lapali na tiskovkah. o štabnih procesih dela pa se jim itak ni sanjalo.

Eno uro so momljali povedali pa NIČ! Kaj je s tistimi 50 v Šmarju? Kaj naj storijo? Kaj je s trgovinami, frizerskimi salonu, bari itd. itd.??? Tip je pred 2 dnevoma govoril, da je treba popolnoma ustaviti javno življenje!

Poleg tega bo zdaj še praktično cenzuriral nove podatke. Do zdaj smo bili o celem dogajanju sproti obveščeni, od zdaj naprej lahko na to pozabimo.

Tole danes je polomija od polomije. Sramota, res sem brez besed. Še v večji štali smo.


očitno nisi sposoben dojemati kar nekdo pove. konferenca je postregla z številnimi podatki.

katerimi 50? tistimi za katere je njihov župan odločil da so okuženi?
trenutno še ni potrjenih podatkov o tistih testiranjih. če pa ti verjameš bolj nekomu, ki govori na pamet pa kar izvoli.

dajte malo realizma vključit in izklopit razne facebook objave. ker danes po tem sranju kroži že to da imamo smrtne žrtve,da je ljubljana pred karanteno, da se je 40 000 amijev izkrcalo in bo napadlo evropo, da avstrija uvaja policijsko uro zaradi roparjev in podobno sranje.

dajte vsaj poskušajte fakenews filtrirat in razmišljajte z razumom in ne paničarite.

FormerUser ::

Tiskovna konferenca je res bila pod pričakovanji, upajmo, da se z uvedbo novega sistema in odgovornim za stike z javnostjo v prihodnje to spremeni. Ampak, prosim, nehajte hinaviti, če bi JJ danes razglasil izredne razmere, policijsko uro etc. bi ga živega odrli.

qwertyy ::

Tatankas je izjavil:

qwertyy je izjavil:

Tatankas je izjavil:

kaj bluzite? saj pa je bilo rečeno da se bo naredila centralna stran s podatki, kjer bodo dostopni vsi podatki v najkrajšem možnem času. kar je definitivno hitreje, kot pa čakat da bo ura 1400 in bodo dali nove številke. ne pa da se hodijo kazat na press konference in preživijo na teh tiskovkah 5 ur na dan namesto da bi delali kaj drugega.

meni so čist vredu ti ukrepi v bistvu celoten pristop nove vlade. ne pa oni modreci ko so samo lapali na tiskovkah. o štabnih procesih dela pa se jim itak ni sanjalo.

Eno uro so momljali povedali pa NIČ! Kaj je s tistimi 50 v Šmarju? Kaj naj storijo? Kaj je s trgovinami, frizerskimi salonu, bari itd. itd.??? Tip je pred 2 dnevoma govoril, da je treba popolnoma ustaviti javno življenje!

Poleg tega bo zdaj še praktično cenzuriral nove podatke. Do zdaj smo bili o celem dogajanju sproti obveščeni, od zdaj naprej lahko na to pozabimo.

Tole danes je polomija od polomije. Sramota, res sem brez besed. Še v večji štali smo.


očitno nisi sposoben dojemati kar nekdo pove. konferenca je postregla z številnimi podatki.

katerimi 50? tistimi za katere je njihov župan odločil da so okuženi?
trenutno še ni potrjenih podatkov o tistih testiranjih. če pa ti verjameš bolj nekomu, ki govori na pamet pa kar izvoli.

dajte malo realizma vključit in izklopit razne facebook objave. ker danes po tem sranju kroži že to da imamo smrtne žrtve,da je ljubljana pred karanteno, da se je 40 000 amijev izkrcalo in bo napadlo evropo, da avstrija uvaja policijsko uro zaradi roparjev in podobno sranje.

dajte vsaj poskušajte fakenews filtrirat in razmišljajte z razumom in ne paničarite.


Saj ne bomo vedeli ali so okuženi, ker jih po novem ne bomo testirali.

Telbanc ::

https://www.worldometers.info/coronavir...

Vse države sporočajo podatke sem. Torej bomo tud mi.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Baja ::

glede na komentarje janše prejšnji teden, sem pričakoval da se bo zaprlo vse nenujnega, še posebaj ker so šole zaprte. tako bi lahko vsaj nekaj staršev samo pazilo na otroke, zdaj pa se bodo v ponedeljek znašli pri babicah.

koji kurac je vse odprto, folk pa kao v samoizolaciji.

vlada, dan 1: SHIT HIT THE FAN

Tatankas ::

qwertyy je izjavil:



Saj ne bomo vedeli ali so okuženi, ker jih po novem ne bomo testirali.


katera država, ki je v tej fazi epidemije testira vse sume?

imagodei ::

phantom je izjavil:

imagodei je izjavil:


Da ne govorimo o tem, kako ugotavljajo, da se stanje lahko hudo poslabša šele po kakem tednu in takrat človek potrebuje intenzivno nego - torej je številka pacientov na ICU popolnoma neuporabna, ker za en teden zaostaja!

Število okuženih, ki izhaja iz brisov, je 181. Neka ocena čez palec je, da je na ICU okoli 5% vseh obolelih. Pri nas so to štirje (trije), preprost izračun pove, da imamo trenutno v Sloveniji 80 oziroma 60 obolelih.

Pozabil si upoštevati zamik. Preko teden dni ponavadi traja, da pristaneš na ICU. Pljučnica sledi potem, ko misliš, da si že "prebolel". Če imamo sedaj 4 na ICU, smo jih imeli 80 ali 60 okuženih takrat enkrat, ko smo šele zaznali prvi primer.

Kako sem pozabil upoštevati časovni zamik, če ne tamle gor dejansko citiraš, ko pravim, da ta ocena ni merodajna, ker za en teden zaostaja?
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Telbanc je izjavil:

https://www.worldometers.info/coronavir...

Vse države sporočajo podatke sem. Torej bomo tud mi.

Ja. Ocene.

Slovenija ni tako prekleto velika, da ne bi mogli še naprej opravljati toliko testov, kot smo jih v preteklih dneh.

Nekaj je povsem jasno: točnega števila okuženih že sedaj ne poznamo. Nekateri strokovnjaki ocenjujejo, da so številke dejansko okuženih za velikostni razred večje od dokazano okuženih. Ko bodo številke okuženih rasle, bo razhajanje med temi podatki še večje. Ampak več kot imaš podatkov, natančnejšo oceno lahko podaš. Zakaj bi se katera koli vlada otepala testiranj in posledično vsaj parcialnih podatkov, je nedoumljiva skrivnost.
- Hoc est qui sumus -

Runnagain ::

Dokler so odprte vse nenujne trgovine, trgovski centri, nismo naredili praktično ničesar.

Kaj mi torej pomaga, da so otroci doma, jaz delam od doma, žena trgovka pa je vsak dan izpostavljena trumam ljudi v trgovinah, ki situacije se vedno ne jemljejo resno? Na koncu bomo vsi okuzeni, ce se okuzi zena, ker zivimo v istem gospodinjstvu.

Zgodovina sprememb…

jypeepyj ::

imagodei je izjavil:

Telbanc je izjavil:

https://www.worldometers.info/coronavir...

Vse države sporočajo podatke sem. Torej bomo tud mi.

Ja. Ocene.

Slovenija ni tako prekleto velika, da ne bi mogli še naprej opravljati toliko testov, kot smo jih v preteklih dneh.

Nekaj je povsem jasno: točnega števila okuženih že sedaj ne poznamo. Nekateri strokovnjaki ocenjujejo, da so številke dejansko okuženih za velikostni razred večje od dokazano okuženih. Ko bodo številke okuženih rasle, bo razhajanje med temi podatki še večje. Ampak več kot imaš podatkov, natančnejšo oceno lahko podaš. Zakaj bi se katera koli vlada otepala testiranj in posledično vsaj parcialnih podatkov, je nedoumljiva skrivnost.

Ne vem če se vlada otepa testiranje. To je bolj doktrina testiranja zdaj. Glavni ukrep za zajezit je trenutno omejeno druženje. Saj je bilo rečeno da ni smisla v testiranju celih šmarj pri jelšah ali ljubljane. Pa že včeraj je nina prinat njiz dejala da bodo aproximacije sporočal in ne več po dejanskih testiranjih.
En okuženi okuži cca 2-3 nova. Smo knee deep in točne cifre ni mogoče zajet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jypeepyj ()

Massacra ::

Tatankas je izjavil:

qwertyy je izjavil:



Saj ne bomo vedeli ali so okuženi, ker jih po novem ne bomo testirali.


katera država, ki je v tej fazi epidemije testira vse sume?


Tajvan, Japonska, Islandija etc. Za razliko od USA, ki jih šele čaka uvedba skrajnih razmer (ne testirajo trenutno niti 1/100 tega, kar bi po projeksijah morali).

Zdi pa se, da v državah kjer je število okuženih na 1 mio prebivalcev zelo visoko (tudi v Švici), ne bodo več vseh s simptomi testirali.

Motion ::

Prosit folk naj se samoizolirajo je kot prosit folk naj prostovoljno plačuje davke :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Phantomeye ::

Runnagain je izjavil:

Dokler so odprte vse nenujne trgovine, trgovski centri, nismo naredili praktično ničesar.

Kaj mi torej pomaga, da so otroci doma, jaz delam od doma, žena trgovka pa je vsak dan izpostavljena trumam ljudi v trgovinah, ki situacije se vedno ne jemljejo resno? Na koncu bomo vsi okuzeni, ce se okuzi zena, ker zivimo v istem gospodinjstvu.


Žena okuži tebe in otroke, ampak, če ostanete v samoizolaciji, pomen, da ti in tvoji otroci ne okužijo 20 drugih ljudi.

Tatankas ::

Massacra je izjavil:

Tatankas je izjavil:

qwertyy je izjavil:



Saj ne bomo vedeli ali so okuženi, ker jih po novem ne bomo testirali.


katera država, ki je v tej fazi epidemije testira vse sume?


Tajvan, Japonska, Islandija etc. Za razliko od USA, ki jih šele čaka uvedba skrajnih razmer (ne testirajo trenutno niti 1/100 tega, kar bi po projeksijah morali).

Zdi pa se, da v državah kjer je število okuženih na 1 mio prebivalcev zelo visoko (tudi v Švici), ne bodo več vseh s simptomi testirali.



bingo. testiranja se izvajajo v začetku. ko se virus razpase nima več smisla.

edini point je to da se zadeva upočasni do te mere da ne preseže zdravstvenih kapacitet za tiste kritične. virus bomo slej ko prej fasali večinoma vsi.

lufthammer ::

točnega števila okuženih že sedaj ne poznamo.

Ga ne moreš poznat, če ne testiraš vseh dva milijona na pet dni, npr. trikrat zaporedoma. Ne vem, a ste na ušesih sedeli? Lahko testiraš vse zdravnike, pa nikogar drugega in boš imel podobno izkrivljeno sliko, kot če testiraš celo Vrhniko in nikogar drugega. Testira se tiste, ki pridejo s težavami na pregled. Će se reče, da naj gredo ljudje v samoizolacijo to ne pomeni na tržnico. A je res treba za vsako szvar še s kaznijo zagroziti, da bo zaleglo?

qwertyy ::

me prav zanima kaj bomo na koncu ugotovili, ko bo histerija mimo... kaj bodo povedali oboleli.
po mojem čisto nič; prebolenje težjega prehlada in to bi to...


Osebno govoril z dvema, mal kašlja, en 1 dan mal vročine, drug dva dni in je blo to to. Res sta oba pod 30.

Počakaj 1 teden, če ne verjameš pa vprašaj Italijane. Srčno upam, da se motim. Sicer pa tudi sam delam v zdravstvu in kar sem videl na šihtu v zadnjih 2 dneh je to, da smo pred totalno katastrofo.


Moj brat dela v zdravstvu in pravi da še zdaleč to ni res.


Ljudi s takomi simptomi je klicalo samo v eno našo ambulanto (2000 pacientov) v petek 50. Ne lažem. Doma so z istimi simptomi (malo čez 37 vročine in kašelj) istočasno ostale 3 sestre. Kaj bo s takimi, ki imajo te simptome čez en teden nevem. Srčno pa upam, da nebo tako, kot nas svarijo Italijani. Ker vsi opozarjajo, da so začetni simptomi blagi, po kakšnem tednu pa se dejansko čez noč lahko poslabšajo.

qwertyy je izjavil:

me prav zanima kaj bomo na koncu ugotovili, ko bo histerija mimo... kaj bodo povedali oboleli.
po mojem čisto nič; prebolenje težjega prehlada in to bi to...


Osebno govoril z dvema, mal kašlja, en 1 dan mal vročine, drug dva dni in je blo to to. Res sta oba pod 30.

Počakaj 1 teden, če ne verjameš pa vprašaj Italijane. Srčno upam, da se motim. Sicer pa tudi sam delam v zdravstvu in kar sem videl na šihtu v zadnjih 2 dneh je to, da smo pred totalno katastrofo.


Moj brat dela v zdravstvu in pravi da še zdaleč to ni res.


Ljudi s takimii simptomi je klicalo samo v eno od naših ambulant (2000 pacientov) v petek 50. Ne lažem. Doma so z istimi simptomi (malo čez 37 vročine in kašelj) istočasno ostale 3 sestre. Kaj bo s takimi, ki imajo te simptome čez en teden nevem. Srčno pa upam, da nebo tako, kot nas svarijo Italijani. Ker vsi opozarjajo, da so začetni simptomi blagi, po kakšnem tednu pa se dejansko čez noč lahko poslabšajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

Massacra ::

Tatankas je izjavil:

Massacra je izjavil:

Tatankas je izjavil:

qwertyy je izjavil:



Saj ne bomo vedeli ali so okuženi, ker jih po novem ne bomo testirali.


katera država, ki je v tej fazi epidemije testira vse sume?


Tajvan, Japonska, Islandija etc. Za razliko od USA, ki jih šele čaka uvedba skrajnih razmer (ne testirajo trenutno niti 1/100 tega, kar bi po projeksijah morali).

Zdi pa se, da v državah kjer je število okuženih na 1 mio prebivalcev zelo visoko (tudi v Švici), ne bodo več vseh s simptomi testirali.



bingo. testiranja se izvajajo v začetku. ko se virus razpase nima več smisla.

edini point je to da se zadeva upočasni do te mere da ne preseže zdravstvenih kapacitet za tiste kritične. virus bomo slej ko prej fasali večinoma vsi.


V večini držav se je s testiranji "zamudilo" (in USA bodo naslednji globalni primer tega).

Zdaj torej samo še čakamo na dovoljšno precepljenost populacije? OK, fair enough (samo da ne zmanjka postelj na intenzivnih oddelkih, resporatorjev in vse ostale zaščitne opreme - vsaj za zdravstvene delavce)

imagodei ::

lufthammer je izjavil:

točnega števila okuženih že sedaj ne poznamo.

Ga ne moreš poznat, če ne testiraš vseh dva milijona na pet dni, npr. trikrat zaporedoma.

Ja, to je demagogija. Tisti, ki so okuženi enkrat, so po preboleli bolezni imuni. Še več, če klinična slika kaže koronavirus, pa je bil človek pozitiven na testu, ni treba kar naprej testirati.

Še enkrat: Slovenija ni tako prekleto velika, da bi bilo testiranje prehud logistični zalogaj. Če nam nenadoma npr. ni več pomembno, da dobimo rezultate testa v nekaj urah, bi lahko denimo zadevo racionalizirali tako, da bi vse teste pošiljali v usposobljene laboratorije 2x ali vsaj 1x dnevno, pa bi imeli vsaj podatke z 12 - 24 urno zamudo.
- Hoc est qui sumus -

lufthammer ::

Še enkrat: Slovenija ni tako prekleto velika, da bi bilo testiranje prehud logistični zalogaj. Če nam nenadoma npr. ni več pomembno, da dobimo rezultate testa v nekaj urah, bi lahko denimo zadevo racionalizirali tako, da bi vse teste pošiljali v usposobljene laboratorije 2x ali vsaj 1x dnevno, pa bi imeli vsaj podatke z 12 - 24 urno zamudo.

In to ti pomaga v tem trenutku točno koliko?
Ti podatki zanimajo tebe, mene ne. Laboranti naj pa po 28 ur delajo...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

louser je izjavil:

Še en primer: Ne morem priti do gradiva, ki ga moj program (šolski) zahteva.
Ne morem se prijaviti v ta program, ker so šole zaprte.
Ne morem vsega tega opravljati preko spleta, ker je naše šolstvo v pamtiveku.
Nimamo niti učbenikov, ki jih potrebujemo. Kaj šele, da bi jih imeli v elektronski obliki.

Skener ima vsak. (če ima kdo moralne zadržke, preštej koliko tem je o partisu&co)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

NMH ::

Za ta mesec napovedujejo teste, ki bodo dali rezultat v 15 min. Pa še pocen bodo.

phantom je izjavil:

Pozabil si upoštevati zamik. Preko teden dni ponavadi traja, da pristaneš na ICU. Pljučnica sledi potem, ko misliš, da si že "prebolel". Če imamo sedaj 4 na ICU, smo jih imeli 80 ali 60 okuženih takrat enkrat, ko smo šele zaznali prvi primer.


A če imamo 2000 takih med 20 in 30 let, koliko jih bomo imeli na ICU??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NMH ()

Baja ::

poudarek na samoizolaciji in odprto vse kar ni nujno je malce skregano z logiko.

imagodei ::

lufthammer je izjavil:

Še enkrat: Slovenija ni tako prekleto velika, da bi bilo testiranje prehud logistični zalogaj. Če nam nenadoma npr. ni več pomembno, da dobimo rezultate testa v nekaj urah, bi lahko denimo zadevo racionalizirali tako, da bi vse teste pošiljali v usposobljene laboratorije 2x ali vsaj 1x dnevno, pa bi imeli vsaj podatke z 12 - 24 urno zamudo.

In to ti pomaga v tem trenutku točno koliko?

Recimo pri tem, da bi imeli mnogo bolj natančen podatek o smrtnosti in pogostosti težkih primerov.

Če gledamo podatek za Južno Korejo, je smrtnost tam 0,9%, koincidentno pa prav oni testirajo s polno paro.

Pri nas bi radi ocenjevali iz števila ljudi na ICU. Katero številko naj vzamemo kot merodajno? Tisto iz Irana? Al tisto iz Južne Koreje? V Nemčiji je trenutna smrtnost 0,2%, v Španiji pa 3,2%. Razlika je cel velikostni razred! Ogromno maneverskega prostora, ane...
- Hoc est qui sumus -

jypeepyj ::

Ja cel DSU Metlika so potencialni kandidati za icu kapacitete, ker so vsi po vrsti rizična skupina (starejši, morda nekateri tudi s kronično oboleli). Pa okrog 200 varovancev je to.

Motion ::

Izvajanje samoizolacije če moraš hodi na delo je povsem nemogoča. Še posebi ker si kužen še preden sploh kažeš simptome.
Pa mask tudi kao ne rabimo,.....

Bwaze6 ::

Torej v Sloveniji nič masovnih testiranj po vzoru Južne Koreje, ki je očitno bolezen dobro zajezila. Verjetno tudi ni realistično pričakovati, da bi naše zdravstvo to zmoglo, baje vsega zmanjkuje že zdaj, ko smo še v samem začetku izbruha.

Ljudje naj bi šli ob blagih simptomih v samokaranteno, zdravniško pomoč pa poiskali le ob nastopu resnejših bolezenskih znakov. Kako mislijo poskrbeti, da potencialno bolni ne bodo vseeno hodili v službe, kar je slovenska folklora?

Pri nas v službi je v delavnici 10 zaposlenih. Prejšnji teden so štirje od tega kašljali ali pa jih je rahlo bolelo grlo. Seveda so precenili, da so že en teden bolni in da ne more biti koronavirus. In bodo v ponedeljek prišli tudi v službo. Ali bo sploh kdo dal jasna navodila, kdaj se samoizoliramo, bodo kakšni ukrepi ob kršenju izolacije?

mirzad ::

Motion je izjavil:

Izvajanje samoizolacije če moraš hodi na delo je povsem nemogoča. Še posebi ker si kužen še preden sploh kažeš simptome.
Pa mask tudi kao ne rabimo,.....

mogli bi uredit da se v takem primeru ne komplicira z bolniško, kljub temu, da bi nek del ljudi to izkoriščal

IL_DIAVOLO ::

Baja je izjavil:

poudarek na samoizolaciji in odprto vse kar ni nujno je malce skregano z logiko.


Brez telesnega stika in v lokalnih trgovinah z malo prometa se bos tezko okuzil.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: louser ()

Miki N ::

Bwaze6 je izjavil:


Pri nas v službi je v delavnici 10 zaposlenih. Prejšnji teden so štirje od tega kašljali ali pa jih je rahlo bolelo grlo. Seveda so precenili, da so že en teden bolni in da ne more biti koronavirus. In bodo v ponedeljek prišli tudi v službo. Ali bo sploh kdo dal jasna navodila, kdaj se samoizoliramo, bodo kakšni ukrepi ob kršenju izolacije?


Izolacija pomeni samo, da se loči okužene od neokuženih - nič pa ne pove kdo gre kam! V nekem smislu.. bi se bolj izplačalo tebe izolirati. :D
Lahko pa tudi, da ste itak že vsi okuženi in lahko mirno hodite na šiht. Klub Corona.

To je tako kot v filmu The Body Snatchers.. nekaj časa so "okuženi" še skrivali.. potem pa se je situacija obrnila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()
««
95 / 355
»»