» »

Najugodnejši LTE Internet v Avstriji

Najugodnejši LTE Internet v Avstriji

radmannsdorf ::

Potreboval bom neomejeno internetno povezavo v Avstriji. Ker ne poznam vseh operaterjev, me zanima kaj je najbolj ugodno? Pogoj je neomejen prenos podatkov.
Gledal sem HoT Telekom 30/6 za 20EUR na mesec. Začetni nakup vključuje modem in stane 50EUR, vključenih je pa 30 dni uporabe. Verjetno je to kar najboljša izbira?
Tudi www.bob.at ima nekaj, vendar je dražje. - 60/10(33EUR) ali 40/10(23EUR).
Ima kdo od vas v Avstriji kakšnega drugega LTE operaterja?

Heisenberg ::

Kar sem sam, ne dolgo nazaj, gledal je HOT najugodnejša izbira.
Prvi mesec zastonj + vsak 12.mesec zastonj!

Je kar zmaga.

Stayerc ::

Najprej se pozanimaj kateri signal ti najbolj ujame. HOT (t-mobile) ali pa yesss (A1). Ta dva sta najbolj ugodna. Jaz sem na Yesss in sem zadovoljen. Neomejen prenos LTE 30/5 za 20€ na mesec.

Lp, S.

Heisenberg ::

Stayerc je izjavil:

Najprej se pozanimaj kateri signal ti najbolj ujame. HOT (t-mobile) ali pa yesss (A1). Ta dva sta najbolj ugodna. Jaz sem na Yesss in sem zadovoljen. Neomejen prenos LTE 30/5 za 20€ na mesec.

Lp, S.


SAmo verjetno si pod pogodbo? HOT tega nima, torej nekomu je lahko to prednost.

Stayerc ::

Nobene pogodbe. Predplačniški paket imam. Preveri na www.yesss.at

Lp, S.

radmannsdorf ::

Super, sem dal še Yesss na seznam. Kako ti pa dela? So kakšni izpadi? Imam plan furat tv app, ki potrebuje nekje 15Mbps dl-ja, tako da bo 30mbps več kot dovolj. Do nedavnega sem bil v Sloveniji na 20mbps dl-ja, pa nisem pogrešal nič.

Stayerc ::

radmannsdorf je izjavil:

Super, sem dal še Yesss na seznam. Kako ti pa dela? So kakšni izpadi? Imam plan furat tv app, ki potrebuje nekje 15Mbps dl-ja, tako da bo 30mbps več kot dovolj. Do nedavnega sem bil v Sloveniji na 20mbps dl-ja, pa nisem pogrešal nič.


Jaz imam zelo slab LTE signal pri yess (t-mobile ga sploh nimam) in imam povprečno 15mega DL. Je pa res, da včasih zvečer DL pade in takrat resetiram modem in je malo boljše. Včasih je boljše. če preklopim že samo na 3g, odvisno. Signal od LTE imam samo 1 črtico. Zato sem ti svetoval, da najprej preveriš kateri signal ti najbolje lovi. Je pa res, da je tudi odvisno kje si. Če je bazna postaja prezasedena boš lahko imel probleme. Jaz gledam največ t2go in mi na 720p redko zašteka.

Lp, S.

radmannsdorf ::

Evo update, sem vzel in že uporabljam "Hot data Unlimited!". Nakup modema + 30 dni gratis internet = 50€, potem 20€ na mesec.
V boxu je LTE modem/router ZTE MF253V. Deluje super, večino časa leti 30/7, pade pa do, 20/5. Ampak ni panike, tv dela kot mora. Sploh ne vem če se bom zanimal za optiko...

vilicarist ::

ne moreš primerjat optike z nekim ltejem, še posebej ne 30/7 - 20/5... imo
bmw = brings me women

TheBlueOne ::

Glej kdaj bodo akcije. Midva imava brez vezave pri Drei, dva telefona in internet. Vse skupaj 60EUR.

Internet menda 40/20, telefona pa prakticno vse zastonj po Avstriji + 300min v tujino iz Avstrije na vsakega. Drei tudi omogoca priklop na klasicno mrezo, ce je moznost. Nama je bil 300 min v "tujino/eu" odlocilni faktor. Modem ima sim in priklop na mrezo +4 UTP.

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

radmannsdorf je izjavil:

Evo update, sem vzel in že uporabljam "Hot data Unlimited!". Nakup modema + 30 dni gratis internet = 50€, potem 20€ na mesec.
V boxu je LTE modem/router ZTE MF253V. Deluje super, večino časa leti 30/7, pade pa do, 20/5. Ampak ni panike, tv dela kot mora. Sploh ne vem če se bom zanimal za optiko...

sej ne primerjam. v bistvu mi je mal brezveze plačevat več za nekaj kar ne uporabljam. sej en rečem, če bosta dva tv-ja, bo treba nekaj vzet, do takrat pa fino laufa. qrc ko se ne sme torrentov dl-jat tukaj. :)
vpn doma v sloveniji na optiki ima pa samo 20Mb uploada, tako da prek lte-ja dosegam full vpn hitrost, hehe.

TheBlueOne ::

Jaz bi vzel kaj takega, posebej, ce sta dva:

https://www.drei.at/de/shop/tarife/hand...

300 min EU, 20GB podatkov v EU

Potem pa imas kombo in cenejsi internet:

https://www.drei.at/de/shop/tarife/inte...

100/20 za 22EUR, ce imas dva telefona

ali

https://www.drei.at/de/shop/tarife/inte...

40/10 za 12, ce imas dva telefona

Internet menda lahko imas hibriden, kar pomeni, da je SIM in festnetz.

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

Full dobro! Čekiram vse možne variante, hvala za pomoč. :)

Inventorista ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz bi vzel kaj takega, posebej, ce sta dva:

https://www.drei.at/de/shop/tarife/hand...

300 min EU, 20GB podatkov v EU

Potem pa imas kombo in cenejsi internet:

https://www.drei.at/de/shop/tarife/inte...

100/20 za 22EUR, ce imas dva telefona

ali

https://www.drei.at/de/shop/tarife/inte...

40/10 za 12, ce imas dva telefona

Internet menda lahko imas hibriden, kar pomeni, da je SIM in festnetz.


Točno to sem jaz vzel v Avstriji. Deluje brez problema. 20/5 za 9 evrov (2 mobilni naročnini). So dvignili malo ceno in podvojili prenos za to drugo varijanto odkar sem naročil, zdaj je 40/10 za 12. Drugače pa je tudi 10/1 z dvema naročninama zastonj!

radmannsdorf ::

Inventorista, katero mobilno naročnino pa imaš ti? Jaz bi rad da je čimveč minut in vsaj par Gb podatkov vštetih tudi ko sem v Sloveniji. Dopusta je namreč tukaj kar veliko. :)
Internet bo 40/10 za 12€ več kot dovolj, tudi če imam dva tv-ja.

TheBlueOne ::

Ja, meni dosti pomenijo minute iz Avstrije v EU in podatki po EU. Ce sem v Sloveniji pri starsih od moje uporabljam internet iz telefona. :) Zato mi zmaga drei. In vidim, da bo morda treba menjati, so se paketi nekoliko izboljsali.

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

Sepravi je za nas, ki smo starejši od 27 let, najbolj ugoden paket Optimal SIMXL, če prav razumem?
Seprav nanese internet 12EUR + 2x 23,83EUR = 57,66EUR. Uredu bo, če se ne najde kaj boljšega za ta denar. :)

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

radmannsdorf je izjavil:

Sepravi je za nas, ki smo starejši od 27 let, najbolj ugoden paket Optimal SIMXL, če prav razumem?
Seprav nanese internet 12EUR + 2x 23,83EUR = 57,66EUR. Uredu bo, če se ne najde kaj boljšega za ta denar. :)


Drugi sepajo pri minutah v EU in podatkih v EU.

Inventorista ::

radmannsdorf je izjavil:

Sepravi je za nas, ki smo starejši od 27 let, najbolj ugoden paket Optimal SIMXL, če prav razumem?
Seprav nanese internet 12EUR + 2x 23,83EUR = 57,66EUR. Uredu bo, če se ne najde kaj boljšega za ta denar. :)


Pri meni je malo trajalo, da so mi aktivirali ta "Kombi Vorteil". Ker sem eno številko že imel od prej. Potem, ko sem dodal drugo pa preverijo, če gre za isto gospodinjstvo!
Najbolje je če vzameš v fizični trgovini vse naenkrat! Tu pač potem plačaš aktivacijo za vsako SIM.
Preko interneta pa je gratis aktivacija. EU minute lahko vedno dokupis za 5 EUR na mesec.

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

Navsezadnje sem se odločil za LTE internet paket, ponudnika Magenta. Hitrost 75/15 za 30€ na mesec, prve tri mesece zastonj + zastonj aktivacija(drugače 40€) in vezavo 24 mesecev.
Poleg tega se plača še letna pristojbina 25€. Če vse skupaj seštejem in odštejem, me bo stalo 28,30€ na mesec za dve leti.
V naši stavbi optike ni, imamo sicer coax, zato bi lahko vzel hibridno povezavo LTE+coax, ampak mi do tega ni, ker se bova mogoče selila prej kot v dveh leti in imava manj dela s tem, če do tega pride.
Ta modem(Huawei 4G Router B535) lahko po mili volji nosim kjerkoli po Avstriji, mi je zatrdil na helpdesku. Modem pride po pošti v 2-3 delovnih dnevih. Vse smo zrihtali kar preko Whatsapp-a.

Poleg mi je ponujal še sim kartico za 10€ na mesec, 12gb prenosa + neomejeni klici iz Avstrije v komplet EU, če pa bi klical iz Slovenije v Slovenijo, stane minuta 21 centov. Za tole morem še preštudirat če se nama splača. Dobim pa 3-5€ popusta na internetno naročnino, če vzameš še eno sim-ko za mobilni telefon, če vzamem dve simki, dobim še 10-15€ nekega bonusa pri naslednji položnici. Me pokličejo konec aprila če me zanima ta ponudba.

mirzad ::

a je dejansko neomejen prenos

radmannsdorf ::

No, za HOT sem slišal, da znajo pri 5Tb kej jamrat, ampak to je daleč od moje porabe, hehe. Za Magento piše da je neomejen ja. Citiram: "Unlimitiertes Datenvolumen"
Zdajšni HOT je sicer kul, ampak mi tv prenos šteka, ker pade linija na 6/6, obljubljajo pa do 30/6. Netflix in Youtube normalno delata.

radmannsdorf ::

No, kot ponavadi, mora it nekaj narobe. Magenta LTE je za en k, povezava je nihala od 5-30 mbps, namesto 75 mbps. Ok, sem pričakoval da bo vsaj ene 50 mbps downloada, ampak da ga je manj kot 10...pa ne gre skup. Tkoda, mam lepo 14 dni časa da jim pošljem nazaj sim kartico(ja, modem so pozabili poslat).
Zdajle sem šel vzet Yesss! predplačniško kartico, katera obljublja 30/8 za 20€ na mesec. Presenečenje, dela več kot obljubljajo, download najprej skoči do 60 mpbs, potem se pa zniža na konstantnih 33-35mpps. Če bo še zvečer kul, pa super. V glavnem Magenta LTE odsvetujem, če bo kdo potreboval.
Hitra primerjava narejena v par minutah testov:
Hot download nekje 12 mbps (30/6 linija, 20€/mesec)
Magenta download nekje 8 mbps (75/15 linija, 25€/mesec)
Yesss! download 34 mpps (30/8 linija, 20€/mesec)

Mogoče drug mesec sprobam Bob, ki obljublja 40/10 za 23€/mesec, če se mi bo dalo. Je pa A1, Bob in Yesss! ista firma očitno, tako kot pri nas A1 in Bob, zato vse deluje prek istih oddajnikov. :)

radmannsdorf ::

Yesss! zdaj že 14 dni brez problema deluje tako kot sem napisal - vsaj 30mbps downloada, občasno tudi čez 40mbps. Tv stream deluje zdaj brez problema, tudi 4k kanali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 ali A1 za internet doma?

Oddelek: Omrežja in internet
4013394 (5590) crypto0
»

Brezžični internet - brez omejitve prenosa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14335678 (16149) modelno1
»

Hr - operaterji (dopust)

Oddelek: Mobilne tehnologije
326312 (5261) MrStein
»

Wlan tujina

Oddelek: Omrežja in internet
101021 (848) Karlos

Več podobnih tem