» »

Korzika z avtom

Korzika z avtom

WizzardOfOZ ::

Šli bi za prvi maj. Kaj si ogledat? Cene? Kje spati? ...

buttcrack ::

Če bi v gugl tole napisal, bi vidu 1001 potopis :)

WizzardOfOZ ::

Ja, potopisi niso problem. To sem že naredil. Gre bolj za tiste utrinke ljudi, ki so tam že bili, pa se spomnijo še česa, kar v potopisih ni zapisano.

pegasus ::

Tam se splača iti v hribe. So zelo drugačni kot naši. Tudi cesta je fun ;)

LeQuack ::

A ni škoda da greš v tak lep kraj in se potem v avtu voziš.
Quack !

Dag ::

Glede na to, da si offroader, boš tule užival: Plage de Saleccia.

Zraven je pa en fajn robinzonski kamp: Camping U Paradisu

WizzardOfOZ ::

To sem si sposodil z wikiloca. Tudi "plage de saleccia" je vključena.


To je približno 1100 kilometrov.

Zgodovina sprememb…

Dri3r ::

Bil cca 8 let nazaj. Izredno lep otok. Karto za trajekt kupi čimprej preko spleta, ker je tako najceneje. Kampi so lepo urejeni in čisti. Plaže lepe za popenit. Fajn je da si malce splaniraš kaj hočeš videt, vsekakor pa ne cel otok na enkrat, ker si potem konstantno na poti in ne uživaš. Cene v barih in restavracijah so kar zasoljene..
dri3r

WizzardOfOZ ::

Sem že vzel karte. 300€ povratna (livorno - bastia - livorno) za 2 odrasla, en otrok in avto. Trajekt pride v eno stran v štirih urah.
Vzeli si bomo pa malo več kot tri tedne za ogled otoka, tako da računamo vsak tretji dan 100 do 200km, 2 dni vmes pa za raziskovanje.

user-pass ::

Tisti screen iz Wikiloca je odlicno zasnovan. Vzhodno obalo lahko mirno spustis, kar je tam zanimivega je od Bonifacia do Ponte Vecchia, drugace pa raje Z. obala in notranjost. Sallecia obvezno ce imas dzipa, ce ne pa z ladjico iz St Florerenta. Jaz sem bil dvanajstkrat na Korziki, pa se bi se sel, pa zena noce.
Skoda bi bila, ce ne bi sli se kaj v hribe, maja je odlicno! Tudi ce je otrok se cisto majhen je lepo. TOP destinacija je Lac Nino. Ce rabis ti lahko povem, iz kje se gre najblizje.
Restavracije so ne samo drage, ampak predvsem zanic. Ljudje naceloma niso zelo gostoljubni, kot smo vajeni iz Slovenije. Kupujte v cimvecjih trgovinah pa kuhajte si sami :)
Drugace pa cel otok je cudovit, voda kristalna razen V. obala. Skoda bi bilo spustiti lulcek na vrhu - Cap Corse. Je par totalno fotogenicnih vasic, npr Centuri.

jype ::

Francoze se delajo, ker so Francozi. Če hočeš gostoljubje, potem greš na Sardinijo, čeprav za nebiveduja in druge avtomobilaše je Korzika precej bolj zanimiva, Sardinija je bistveno bolj ploščata in super za z biciklom, s konjem in s kajtom.

WizzardOfOZ ::

user-pass, imam AWD in dovolj odmaknjen od tal, da se da povsod priti z njim. Šotor je itak na strehi avtomobila, tako da na točkah, ki so na screenu označene, bomo spali. Mislimo pa tudi v notranjost it, zato me pa zanimajo te dodatne stvari.



Jype, tvoji komentarji v tej temi niso zaželjeni, ker nimaš nič za povedat, razen da bi rad provociral, pa še to ti ne gre od rok.

Mc0315 ::

jype je izjavil:

Francoze se delajo, ker so Francozi. Če hočeš gostoljubje, potem greš na Sardinijo, čeprav za nebiveduja in druge avtomobilaše je Korzika precej bolj zanimiva, Sardinija je bistveno bolj ploščata in super za z biciklom, s konjem in s kajtom.


Bolj kot za Francoze se sami sebe štejejo za Italijane. Tako, da v praksi boš boljše prisel skozi z italijanščino.

WizzardOfOZ ::

Jype, Biciklizem nas res ne zanima, ker ne gremo z biciklom ampak z avtom. Če nimaš kaj pametnega za povedat, potem ostani zunaj teme in ne smetit po temi za brez veze.

jype ::

Brez življenskega ogrožanja drugih torej ne bo šlo? Žalostno.

Mc0315 je izjavil:

Bolj kot za Francoze se sami sebe štejejo za Italijane. Tako, da v praksi boš boljše prisel skozi z italijanščino.
To seveda ni res niti približno. Sami sebe štejejo za nekaj čisto tretjega, a vseeno se zelo radi naredijo Francoza, ko je treba kaj postoriti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

pegasus ::

Ena stvar, ki jo na korziki morate poskusiti, je lokalni pršut svinj, hranjenih s kostanjem. Nekaj zelo specifičnega za ta otok.

J.McLane ::

Mi smo bili že dvakrat na Korziki, prvič smo bili na Salecciji v sezoni, gužva ogromna, za 1. maj bo verjetno OK, je res luštn kamp na koncu. Lani (2019) smo pa šli po vzporedni cesti na Plage de Ghignu, veliko bolj off road, v sezoni je bila na destinaciji samo ena Navara, ena familija je s Qashqaijem že takoj na začetku obupala in so šli peš v vročini 12 km. Nazaj smo jih zapeljali v kesonu :D Tole je tale pot, brez problema smo se peljali s "stock" podvozjem s Hiluxom.

Sicer pa po teh poteh imajo vodene 4x4 izlete, pač slabo vzdrževana makadamska cesta, tako da ni to dobesedno "off road", kjer bi povozil kakšno marjetico.

Nam je všeč Korzika, ker ni masovnega turizma, nastanitve so več ali manj samo kampi, turistični resorti ne obstajajo sploh. Kampiranje v naravi ni ravno odobravano (imaš lokalne prepovedi), praktično povsod so višinske rampe, ki preprečujejo vstop avtodomom. Drugače pa nekih kontrol ni, po hribih pa sploh ni problem, redarji/policaji izvajajo kontrolo bolj ob mestih (npr. Ajaccio), ali na popularnih plažah, za 1. maja pa verjetno sploh ne bo problema. Sicer so pa kampi dokaj ugodni, sploh tisti manjši, tako da smo mi sedaj ko smo bili drugič samo po kampih in parkiriščih za AD. Familija z 2 dvemi otroki, nas je v sezoni stala nočitev povprečno 30€.

Je pa veliko za videti, tako da ti ne zmanjka, če se večkrat vrneš na ta prelep otok.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

WizzardOfOZ ::

jype je izjavil:

Brez življenskega ogrožanja drugih torej ne bo šlo? Žalostno.


Da, uničevali bomo naravo, okolje in zastrupljali ljudi, ki bodo vozili za nami. Zdej se pa spokaj iz teme, če nimaš nič pametnega za povedat o kakih dobrih lokacijah, plažah, ....

pegasus je izjavil:

Ena stvar, ki jo na korziki morate poskusiti, je lokalni pršut svinj, hranjenih s kostanjem. Nekaj zelo specifičnega za ta otok.


Je na spisku. Pa njihov sir tudi.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

J.McLane je izjavil:

Mi smo bili že dvakrat na Korziki, prvič smo bili na Salecciji v sezoni, gužva ogromna, za 1. maj bo verjetno OK, je res luštn kamp na koncu. Lani (2019) smo pa šli po vzporedni cesti na Plage de Ghignu, veliko bolj off road, v sezoni je bila na destinaciji samo ena Navara, ena familija je s Qashqaijem že takoj na začetku obupala in so šli peš v vročini 12 km. Nazaj smo jih zapeljali v kesonu :D Tole je tale pot, brez problema smo se peljali s "stock" podvozjem s Hiluxom.

Sicer pa po teh poteh imajo vodene 4x4 izlete, pač slabo vzdrževana makadamska cesta, tako da ni to dobesedno "off road", kjer bi povozil kakšno marjetico.

Nam je všeč Korzika, ker ni masovnega turizma, nastanitve so več ali manj samo kampi, turistični resorti ne obstajajo sploh. Kampiranje v naravi ni ravno odobravano (imaš lokalne prepovedi), praktično povsod so višinske rampe, ki preprečujejo vstop avtodomom. Drugače pa nekih kontrol ni, po hribih pa sploh ni problem, redarji/policaji izvajajo kontrolo bolj ob mestih (npr. Ajaccio), ali na popularnih plažah, za 1. maja pa verjetno sploh ne bo problema. Sicer so pa kampi dokaj ugodni, sploh tisti manjši, tako da smo mi sedaj ko smo bili drugič samo po kampih in parkiriščih za AD. Familija z 2 dvemi otroki, nas je v sezoni stala nočitev povprečno 30€.

Je pa veliko za videti, tako da ti ne zmanjka, če se večkrat vrneš na ta prelep otok.


Pri nas je šotor na strehi avta, ampak smo pod 190cm višine in nas rampe potem ne ovirajo. Makadamov je res veliko, kar je odlično, pa tudi kak off road ni problem. AT gume in najnižja točka 23cm od tal so že dovolj za večino makadamov. Če pa do takrat pride še naročen liftkit 2" in 100% zapora zadnjega difa iz amerike, bo pa avto približno 28cm od tal, kar je že primerljivo z večino resnih terencev in tudi kak moderate teren ne bo več problematičen, pa reduktor je tudi že serijsko v avtu.
Mesta si mi gremo pa pogledat in nabavit hrano, potem pa pojemo v naravi in smo večji del časa v naravi. Tudi na Sardiniji smo raje naokoli po naravi hodili, kot pa po mestih.

Invictus ::

Prvi maj zna biti na Korziki še mraz, saj so gore nad 2k...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WizzardOfOZ ::

Apartmaji so takrat še pocen, ker ni v sezoni. Za 10 dni pridejo od 350 do 700€, pa vzameš 2 različna, enega na enem koncu in si tam vse ogledaš, potem pa še na drugem koncu otoka, da si še tam ogledaš vse.

bajsibajsi ::

Od Bastije navzdol po vzhodni strani je, zlasti v prvi polovici poti, cesta dolgocasna in ni veliko zanimivega za videti. Odvisno od prihoda trajekta, nocna plovba lahko traja tudi cca. 10 ur (npr. iz Savone) in prispe obicajno ravno okoli sedme ure zjutraj, svetujem, da prvi dan kar potegnete do juga, si ogledate Bonifacio (naravo, klif, morje) in nato, ce boste imeli cas oz. se vam ljubi, se isti dan prespat nekje v okolico Propriana.
Sam bi naredil tako (za prvi obisk Korzike), da bi cca. 3-4 dni spal tu oz. tu nekje in nato 2-3 dni v blizini Bastije (sploh ce imate jutranji trajekt nazaj). V tem primeru bi npr. 2x "prevozil" osrednji zahodni del (Ajaco, Piana in nato proti notranjosti na "rally" ceste proti Ota, Evisa in nazaj dol prespat). Tretji oz. cetrti dan bi zgodaj odrinil po notranjosti (Korte), kjer naj vas na cesti ne presenetijo pujsi, krave, koze in v daljavi zasnezene gore.
Zadnja dva (ali tri) dneva, z bazo v blizini Bastije, pa bi en dan namenil turi proti Calviju (med "puscavo"), drugi dan pa za Cap corse, ki velja za eno najbolj nevarnih cest na svetu (ceprav v resnici ni). Po Cap corse priporocam obvoz v nasprotni strani urinega kazalca. V primeru nelagodja (prepadi), pa voznjo v obratni strani.

WizzardOfOZ ::

Hvala. Dober opis.

J.McLane ::

Ah dajte no s temi "v smeri urinega kazalca" in strah pred prepadi... To strašenje sem jaz slišal že od mnogih, pa ti vse prevozim z manjšim AD v vse smeri, vključno z Restonico v višku sezone. Z osebnim avtom je pa vse to šala mala.

Predvsem je treba upoštevati, da se razdalje na zemljevidu zdijo majhne ampak poti po teh cestah so lahko hitro zelo dolge (tudi 3h), tako da niti približno ne priporočam samo dveh nastanitev (Propriano + Bastia), sploh pa ne za "malo več kot tri tedne" kolikor bo tam WizzardOfOz. V glavnem stvari za videti je veliko, treba si je narediti neko selekcijo kaj bi želel in temu pač prilagodiš nastanitve, kolikor jih pač že mora biti da ti je najbolj udobno.

Se pa strinjam da na vzhodni obali ni smisla kaj dosti zapravljati časa, zanimivo postane bolj spodaj pri Solenzari, pa še to bolj v notranjost.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

bajsibajsi ::

Temo sem preletel na hitro in nisem zasledil, da bodo imeli na razpolago tri tedne (sem mislil, da planirajo teden med majskimi pocitnicami).

Glede Cap corsa nisem napisal nic strasljivega. Celo omenil sem, da cesta v resnici ni tako nevarna, kot jo pogosto prikazujejo. Napisal sem le logicno dejstvo. Na svetu nisi le ti in "tvoj" AD; zatorej nima smisla komplicirati.

WizzardOfOZ ::

Tri tedne (21 dni).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kampiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110162 (1244) Mato989
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038138 (28182) ThinkPad
»

Dopust 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8928761 (26082) maco-maco
»

Pocitnice do 400€

Oddelek: Loža
346694 (5520) Okapi
»

dopust v sredozemlju

Oddelek: Loža
81611 (1257) pobalinka2

Več podobnih tem