» »

Atari XL/XE - Prince of Persia (WIP)

Atari XL/XE - Prince of Persia (WIP)

Gury ::

Za Atarijeve računalnike serije XL/XE z 128K RAM se pripravlja igra Prince of Persia, ki je bila narejena za večino drugih računalnikov že v obdobju 80' in 90' let. Napredek pri razvoju se lahko spremlja na forumu AtariAge. Končno :) Povezava je:

https://atariage.com/forums/topic/29891...

 Prince of Persia za Atari XL/XE 128K

Prince of Persia za Atari XL/XE 128K

  • spremenilo: Gury ()

kixs ::

Looks nice, very nice :)

Me veseli, da bo koncno 576KB rama prav prislo... poleg demotov.

nergac ::

Sem se spomnil, koliko časa sem zagonil na PC-ju četrt stoletja nazaj da bi rešil zadnjo stopnjo.
Mislim da je bila 11 ali 12.
Seveda mi ni uspelo.
Baje bi se moral združiti s s senco, s katero sem mečeval.

kixs ::

Se sploh ne spomnem tocnega konca... sam vem, da sem ga obrnil in potem nikoli vec igral :lol:

Gury ::

A kr 576KB RAM-a imaš v Atariju, kul :) Jaz imam enga 130XE, ki premore 320K RAM, ampak moram ta računalnik enkrat sprobat s kakšnim demom, ki dela z več kot 128K.
Btw, imaš zanimiv avatar na AtariAge forumu, legendarni Atari Self-Test :)

kixs ::

Itak ;) Sam nisem kaj dosti aktiven - na forumu in Atariju :( Verjamem pa, da se bo to v "kratkem" spremenilo, ko si dokoncam svoj "man cave" :D Caka me pa se vecji izziv. Izbrati masine, ki bodo aktivne - od Atarija, Amige, Sege in raznih PC-jev... na koncu pa se arkadni avtomat 8-)

Atari 8-bit imam ene 3-4 kose (ne vem vec tocno, ker je vse pospravljeno - 800XL, 65XE, 130XE).

djabi ::

Nikoli nisem prišel daleč ... bolj uspešen sem bil z drugim delom (PoP 2: Shadow and the Flame), čeprav ga nisem končal. Sem pa prišel v tisti del, kjer so kače in leteče glave :)

Gury ::

kixs je izjavil:

Itak ;) Sam nisem kaj dosti aktiven - na forumu in Atariju :( Verjamem pa, da se bo to v "kratkem" spremenilo, ko si dokoncam svoj "man cave" :D Caka me pa se vecji izziv. Izbrati masine, ki bodo aktivne - od Atarija, Amige, Sege in raznih PC-jev... na koncu pa se arkadni avtomat 8-)

Atari 8-bit imam ene 3-4 kose (ne vem vec tocno, ker je vse pospravljeno - 800XL, 65XE, 130XE).

Lepo je slišat še vsaj za enega poznavalca malih Atarijev v Sloveniji. Veliko sreče z "man cave" ;)

kixs ::

Atari 800XL je bil moj prvi mlincek. Foter ga kupil v Nemciji nekje 1986 in sem ga imel do prvega PC-ja leta 1991/92. Takrat sem ga prodal... cez par let mi je bilo ze zal. Ker sem imel kompletnega (tudi skatla) z vgrajenim turbotom in veliko kaset z igrami. Danes je to sicer malo irelevantno, ker imas SDrive oz. kaj podobnega. Man cave bo pa cel projekt... ampak do poletja bo "sigurno" dokoncan.

djabi ::

Moj stric je bil sicer pristaš AMIGAe, ukvarjal se je z videoproduckijo, vse dokler se ni upokojil. S kolegi je imel skupni studio in se spomnim, da so imeli enega Atari ST-ja, ki so ga uporabljali za obdelavo glasbe.

Žal se točnega modela na spomnim, se pa zelo dobro spomnim sistema. Tam si imel že ikone, tudi kanto za smeti :)

borutzi ::

Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

Gury ::

O, super, nekaj nas je pa le bilo. Moj oče je Atari 130XE kupil v Mladinski knjigi v Ljubljani, ki je bila takrat nekaj časa zastopnik za Atarijeve produkte. Večino iger iz tega seznama sem imel tudi jaz, res lepi časi. Moj oče se je res dobro odločil. Kupil ga je kao zato, ker je imel več rama (128K) kot Commodore 64, hihi.

Kar se tiče računalnikov Amiga in Atari ST (16 bitov), je hec v tem, da je kreator Amige, Jay Miner, arhitekt Atarijevih 8-bitnih mlinčkov (Atari 400/800/XL/XE). Problem je bil v tem, da se Jay ni mogel dogovoriti s podjetjem Atari o naslednjih korakih in novem projektu, zato so prestopili k podjetju Commodore. V tem času je Jack Tramiel (predsednik podjetja Commodore) prešel k Atariju, kjer je njegova ekipa začela z razvojem računalnika Atari ST.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gury ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atari 8-bit News

Oddelek: Igre
101637 (588) Kurzweil
»

Lazarus - Večplatformska, brezplačna alternativa Delphi-ju

Oddelek: Programiranje
214968 (2177) Gury
»

Atari 8-bit News

Oddelek: Programska oprema
91820 (879) Gury
»

Stare igre, ki ste jih igrali (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7820989 (17342) BorutO

Več podobnih tem