» »

Duhovnost & Spolnost

Duhovnost & Spolnost

uporabnik832 ::

Povzeto iz knjige:

M. Scott Peck naj bi spolnost in duhovnost imenoval kot "neločljiva bratranca", kot dve plati iste medalje. Sta si tako blizu eden drugemu, da je nemogoče prebuditi zgolj enega, ne da bi prebudili tudi drugega.

.......................
Odnos med spolnostjo ter duhovnostjo v naši kulturi pogostoma vidimo kot na boj kjer bi moral eden premagati drugega.

Željo po združitvi v spolnosti bi lahko bila metafora za ponovno združitev z Božanskim. Trenutek spolne združitve je trenutek združitve z Božanskim, ko izkusimo izgubljeno božansko celovitost.

Za mnoge ljudi je dejansko najgloblja mistična izkušnja, in iz tega razloga se mnogi tako ženejo za seksom. Iščejo Boga samega.


Se komu to zdi smiselno? Je kdo bral kaj od omenjenega avtorja?
  • zaklenilo: zee ()

vostok_1 ::

To je pač najstarejša oblika zadevanja. Seks. Jasno pa so pol skozi tisočletja dodajali mistiko.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Vazelin ::

Ženska, mi pomagaš najti Boga?:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

uporabnik832 ::

Vazelin je izjavil:

Ženska, mi pomagaš najti Boga?:D


ja, recimo tako nekako :)

vostok_1 je izjavil:

To je pač najstarejša oblika zadevanja. Seks. Jasno pa so pol skozi tisočletja dodajali mistiko.


kaj pa če je mističen sam po sebi, nekateri se pa zadevajo z njim

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Doma imam njegovo knjigo "Ljubezen in duhovna rast", ki je med slovenskimi psihoterapevti precej čislana, sem že večkrat opazila,da so jo omenjali kot priporočeno branje, prevod je prispeval Slavko Ziherl, tako da ni to kr neki. Sem pa zaenkrat prebrala šele prvo poglavje, začne se s stavkom: "Življenje je težko".

PrihajaNodi ::

vostok_1 je izjavil:

To je pač najstarejša oblika zadevanja. Seks. Jasno pa so pol skozi tisočletja dodajali mistiko.


Damn, vedno zadaneš s svojimi posti.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Cruz ::

uporabnik832 je izjavil:

Za mnoge ljudi je dejansko najgloblja mistična izkušnja, in iz tega razloga se mnogi tako ženejo za seksom. Iščejo Boga samega.
Jaz v to ne verjamem, da iščejo Boga in je na sploh precej zmedena in prazna izjava, zlasti če prihaja s strani psihiatra, razen če kako drugače definira Boga(ali pa je knjiga pač prestara).

Sem pa ravno včeraj naletel na en citat Wernhera von Brauna, ki bo vernikom verjetno všeč: Nature does not know extinction; all it knows is transformation. Everything science has taught me, and continues to teach me, strengthens my belief in the continuity of our spiritual existence after death.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

uporabnik832 ::

Morda je to bolj kot pri nas prisotno ponekod v vzhodnih kulturah: spolnost/duhovnost kot dve plati iste medalje.

Od njega pa nisem nič prebral, se ga samo omenja v eni drugi knjigi, pa se mi je zdelo zanimivo.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

uporabnik832 je izjavil:


M. Scott Peck naj bi spolnost in duhovnost imenoval kot "neločljiva bratranca", kot dve plati iste medalje. Sta si tako blizu eden drugemu, da je nemogoče prebuditi zgolj enega, ne da bi prebudili tudi drugega.


Totalna bedarija. Očitno mu je ena dobro zmešala možgan. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Cruz ::

Saj spolnost je vsekakor "duhovna" izkušnja, če pa hočeš iskati Boga, pa je najboljše, da se usmeriš v lucidno sanjanje ter po tem povprašaš svojo podzavest. Warning: Napeto bo.

PrihajaNodi ::

Moderator, prosim za zaklep!
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Vazelin ()

rabelj5 ::

če bi se želel združit z bogom bi drkal

FormerUser ::

Poldi112 je izjavil:

uporabnik832 je izjavil:


M. Scott Peck naj bi spolnost in duhovnost imenoval kot "neločljiva bratranca", kot dve plati iste medalje. Sta si tako blizu eden drugemu, da je nemogoče prebuditi zgolj enega, ne da bi prebudili tudi drugega.


Totalna bedarija. Očitno mu je ena dobro zmešala možgan. :)

Če kdo, potem mu je "zmešal glavo" budizem in podobni vzhodnjaški koncepti, ki tovrstne koncepte promovirajo, s tem da spolnost po določenem letu starosti sploh odsvetujejo, kar naj bi bil recept za večno mladost, zdravje in življenjsko moč.

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

s tem da spolnost po določenem letu starosti sploh odsvetujejo, kar naj bi bil recept za večno mladost, zdravje in življenjsko moč.
No ja, budistom nobena izmed teh treh ni pomembna, to je interpretacija zahodnjakov. Če hočeš dosečti "nirvano", se pač moraš oddaljiti čim dlje od sebe, dokler "ti" dokončno ne izgineš.

Pika na i ::

PrihajaNodi je izjavil:

Moderator, prosim za zaklep!

Takoj!
To ne spada na tehnični forum!
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Pika na i je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Moderator, prosim za zaklep!

Takoj!
To ne spada na tehnični forum!

:D
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Brez skrbi gents, s spolnostjo ali brez, Boga boste zlepa ali zgrda spoznali med manualnim niveliranjem terena.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Cruz je izjavil:

FormerUser je izjavil:

s tem da spolnost po določenem letu starosti sploh odsvetujejo, kar naj bi bil recept za večno mladost, zdravje in življenjsko moč.
No ja, budistom nobena izmed teh treh ni pomembna, to je interpretacija zahodnjakov. Če hočeš dosečti "nirvano", se pač moraš oddaljiti čim dlje od sebe, dokler "ti" dokončno ne izgineš.

No ja, večina ljudi si itak ne predstavlja, da bi svoje življenje preživljala v celodnevni meditaciji v kakšni odročni jami ali samostanu, ne vzhodnjakov, ne zahodnjakov, si pa vseeno želijo določene (duhovne) prakse vnesti v svoje dnevne rituale, ker jim to lahko izboljša bivanje.

vostok_1 ::

Tako je, Hipatija spet govori pravilno. Definitivno boš vnešena v dnevne rituale.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Vazelin ::

vostok_1 je izjavil:

Tako je, Hipatija spet govori pravilno. Definitivno boš vnešena v dnevne rituale.

:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

uporabnik832 ::

Sem na začetku poglavja, bom še kaj dopisal.

PrihajaNodi ::

uporabnik832 je izjavil:

Sem na začetku poglavja, bom še kaj dopisal.


Bomo poćakali, se ne mudi. Hvala.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Cruz ::

vostok_1 je izjavil:

Brez skrbi gents, s spolnostjo ali brez, Boga boste zlepa ali zgrda spoznali med manualnim niveliranjem terena.
Ti se nam ne boš pridružil? :)

FormerUser je izjavil:

Cruz je izjavil:

FormerUser je izjavil:

s tem da spolnost po določenem letu starosti sploh odsvetujejo, kar naj bi bil recept za večno mladost, zdravje in življenjsko moč.
No ja, budistom nobena izmed teh treh ni pomembna, to je interpretacija zahodnjakov. Če hočeš dosečti "nirvano", se pač moraš oddaljiti čim dlje od sebe, dokler "ti" dokončno ne izgineš.

No ja, večina ljudi si itak ne predstavlja, da bi svoje življenje preživljala v celodnevni meditaciji v kakšni odročni jami ali samostanu, ne vzhodnjakov, ne zahodnjakov, si pa vseeno želijo določene (duhovne) prakse vnesti v svoje dnevne rituale, ker jim to lahko izboljša bivanje.
s tem da določene (duhovne) prakse imajo v resnici drugačen namen, ampak ok. Saj celibat, kratkotrajni ali dolgotrajni, lahko dobro vpliva na človeka, sploh mentalno, ni pa za vsakega.

FormerUser ::

Zadnja intelekta "NOVODOBNA OBSEDENOST S POZITIVNIMI AFIRMACIJAMI, MOTIVACIJSKIMI SEMINARJI IN "LIFE COACHINGOM" https://4d.rtvslo.si/arhiv/intelekta/17... je bila na sorodno temo, so povedali kar nekaj zanimivih misli.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Cruz je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Brez skrbi gents, s spolnostjo ali brez, Boga boste zlepa ali zgrda spoznali med manualnim niveliranjem terena.
Ti se nam ne boš pridružil? :)


Honestly? I'm not sure yet. I have to check.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

PrihajaNodi ::

FormerUser je izjavil:

Zadnja intelekta "NOVODOBNA OBSEDENOST S POZITIVNIMI AFIRMACIJAMI, MOTIVACIJSKIMI SEMINARJI IN "LIFE COACHINGOM" https://4d.rtvslo.si/arhiv/intelekta/17... je bila na sorodno temo, so povedali kar nekaj zanimivih misli.


Prenehaj spemat. To je link kjer hekerji čakajo da stisneš nanj in ti potem vse podatke poberejo.

Moderator: dovolj bo!
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

uporabnik832 je izjavil:

Sem na začetku poglavja, bom še kaj dopisal.

Vsaj naslov bi lahko povedal, da vemo o kateri knjigi teče beseda.

Cruz ::

PrihajaNodi je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Zadnja intelekta "NOVODOBNA OBSEDENOST S POZITIVNIMI AFIRMACIJAMI, MOTIVACIJSKIMI SEMINARJI IN "LIFE COACHINGOM" https://4d.rtvslo.si/arhiv/intelekta/17... je bila na sorodno temo, so povedali kar nekaj zanimivih misli.


Prenehaj spemat. To je link kjer hekerji čakajo da stisneš nanj in ti potem vse podatke poberejo.

Moderator: dovolj bo!
No, no, evo ti en komad, da se pomiriš:

uporabnik832 ::

FormerUser je izjavil:

uporabnik832 je izjavil:

Sem na začetku poglavja, bom še kaj dopisal.

Vsaj naslov bi lahko povedal, da vemo o kateri knjigi teče beseda.


Združevanje spolnosti in duhovnosti- je naslov poglavja.

Imam samo ta del poglavja pri sebi, bom sporočil naslov.

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

Zeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, zaklennnnnnnnnnnn!
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FormerUser ()

Vazelin ::

Zee spi
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Cruz ::

Bogi uporabnik, vse smo mu uničili.

uporabnik832 ::

Cruz je izjavil:

Bogi uporabnik, vse smo mu uničili.


Sej ni tako hudo

Cruz ::

uporabnik832 je izjavil:

Cruz je izjavil:

Bogi uporabnik, vse smo mu uničili.


Sej ni tako hudo
Meni se zdi, da bi taoizem bilo dobro branje zate, če te zanima vzhodna filozofija/religija. Mi deluješ tak, imaš "tao" v sebi. :)

PrihajaNodi ::

Cruz je izjavil:

uporabnik832 je izjavil:

Cruz je izjavil:

Bogi uporabnik, vse smo mu uničili.


Sej ni tako hudo
Meni se zdi, da bi taoizem bilo dobro branje zate, če te zanima vzhodna filozofija/religija. Mi deluješ tak, imaš "tao" v sebi. :)


Punce rade klepetajo o teh stvareh. Med.over?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Cruz ::

PrihajaNodi je izjavil:

Cruz je izjavil:

uporabnik832 je izjavil:

Cruz je izjavil:

Bogi uporabnik, vse smo mu uničili.


Sej ni tako hudo
Meni se zdi, da bi taoizem bilo dobro branje zate, če te zanima vzhodna filozofija/religija. Mi deluješ tak, imaš "tao" v sebi. :)


Punce rade klepetajo o teh stvareh. Med.over?
Ne verjamem(razen, če je obljubljena večna mladost). :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

FormerUser ::

Saj je, Savini Atai biznis na polno laufa.

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Savina Atai - lebdeča deklica, ki je zamenjala razsvetljenje za vibrator, zaživela svoje življenje in pomagala prižigati zlate hormone tisočim Ženskam. Heh. :)

Najbolj smešno je to, da verjetno njeni produkti sploh niso tako zelo napačni(kolikor sem na hitro preletel, generičen "vzhodnjaški" self-help), tako da vidim zakaj je tako popularna med ženskami.

vostok_1 ::

hihihi
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

zee ::

zee ne spi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PrihajaNodi ::

Zakleni to, lepo te prosim.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Vazelin ()

vostok_1 ::

Imel sem sume, da je zee robot, sedaj je to sam potrdil. ;)
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Golo telo in.sram (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8516166 (11953) vostok_1
»

24ur.com (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10215847 (9867) Unknown_001
»

Belorusija se (efektivno) odklaplja od interneta

Oddelek: Novice / NWO
4915213 (10001) krneki0001
»

Zakaj se nikoli ne omenja starega grškega boga Priapus-a?

Oddelek: Loža
152954 (2230) opeter

Več podobnih tem