» »

Olje za rezilo

Olje za rezilo

hmm23 ::

Tisti, ki uporabljate strižnik/brivnik, katerega rezilo je občasno potrebno mazati z oljem, kako pogosto ga mažete? Kdaj ga je potrebno namazati? Hvala, lep vikend vsem :)

#000000 ::

Jet ga vsake par mesecev razdrem spucam in namažem. Če imaš inox rezilo potem lahko enako delaš tudi ti, če pa imaš inox samo eno klino in spodnjo črno, potem pa bolj pogosto, moj ima obe klini inox tako da ni bojazni da bi zarjavela, ostali ap imajo to težavo. Je pa moj strižnik star nekje 8 let kot nov.

Mažem pa z oljem za šivalne mašine.

hmm23 ::

Torej se maže samo zato, da ne bi zarjavel?

#000000 ::

Ne da bolje reže, pač manj trenja lepše striže, ne pa preveč mazat namaži notri kjer je tako vodilo, ne tam kjer so zobki strižnika, ponavadi, dej sliko pa da se vidi kako zgleda, bo prec bolj jasno.

hmm23 ::

#000000 ::

bolj slabo se vidi tole, bom zjutraj še enkrat pogledal

#000000 ::

Ma ja vzami olje za šivalne stroje, kapni par kaplic in prižgi da se razmaže, če maš občutek da ni dost kapni še malo.

PINki ::

Kje se dobi taksna olja? V mali kolicini. Zraven striznika ga nisem prejel, pise pa naj redno podmazujem.

harvey ::

PINki je izjavil:

Kje se dobi taksna olja? V mali kolicini. Zraven striznika ga nisem prejel, pise pa naj redno podmazujem.

Videl sem ga v trgovini v celovcu na glavnem trgu, kot mala kramarija ala 1€ shop, v mali flaški o.5 dcl. Drugače pa kak serviser šivalnih strojev ali puškar, ti ga lahko komot odstopi par kapljic.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

PINki ::

Vidim da ga imajo v M Tehniki

https://mtehnika.mercator.si/izdelek/45...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Olje za tiskalnik - prosim NUJNO za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
101681 (1305) ToniT
»

S čim podmazati ventilator na grafični

Oddelek: Strojna oprema
101654 (1466) mat xxl
»

Moj motorček za čoln piska

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141855 (1443) Pyr0Beast
»

podmazovanje graficne

Oddelek: Strojna oprema
172190 (1664) gavro
»

podmazovanje ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131483 (1229) SkIDiver

Več podobnih tem