» »

FBI in sodišče spet želita Applovo pomoč pri odklepu iPhona

1
2
»

Furbo ::

Bellzmet je izjavil:

MrNighthawk: še vedno mislim, da če lahko policaji dobijo nalog za vstop v stanovanje in pregled PC bi isto morali dobiti za preiskavo GSM.

In če je na PCju nameščen program za kodiranje vsega?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

poweroff ::

Policija naj kar preiskuje GSM. Samo če imam jaz GSM šifriran z MOJIM ključem - ga noben Apple ne more dati.

Problem je, da policija potem hoče, da hišnik zgradi novo hišo, vgradi skrivno ključavnico in stanovalca naseli v tej hiši. Zato, da bo potem policiji lahko dal ključ od teh skrivne ključavnice.
sudo poweroff

MrNighthawk ::

Bellzmet je izjavil:

MrNighthawk: še vedno mislim, da če lahko policaji dobijo nalog za vstop v stanovanje in pregled PC bi isto morali dobiti za preiskavo GSM.


PCja lahko kriptiraš in ga nisi dolžan "odklenit". To pa ne pomeni, da mora bit omogočen backdoor za policijo. Vsak backdoor, vsak luknjo v sistemu se lahko zlorabi. In to je point.

mat xxl ::

Ne vem, če nisi dolžan, to je pravno res nonsenz, da bi moral, ker je tako, kot bi morda sam sebe obtožil, vendar veliki strokovnjaki z tega področja povedo, da ja si pozabil, preiskovalni sodnik pa v praksi odredi pripor, da se lažje spomniš gesla, oziroma dokler se ne spomniš in potem tečejo maksimalni roki, ko si v priporu. Sicer se tudi meni zdi napaka, da bi moral...., morda sam sebe obtožiti.... Je pa dobro imeti veliko neumnih stvari dobro skriptiranih, da se morda vsaj za te, kaj spomniš...., sicer pa bolje to skriti in ko ni vidno tega ni......

Moram eno znanko, ki študira pravo vprašati, če so kdaj razdelali, kaj takega vsaj v teoriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

MrNighthawk ::

mat xxl je izjavil:

Ne vem, če nisi dolžan, to je pravno res nonsenz, da bi moral, ker je tako, kot bi morda sam sebe obtožil, vendar veliki strokovnjaki z tega področja povedo, da ja si pozabil, preiskovalni sodnik pa v praksi odredi pripor, da se lažje spomniš gesla, oziroma dokler se ne spomniš in potem tečejo maksimalni roki, ko si v priporu. Sicer se tudi meni zdi napaka, da bi moral...., morda sam sebe obtožiti.... Je pa dobro imeti veliko neumnih stvari dobro skriptiranih, da se morda vsaj za te, kaj spomniš...., sicer pa bolje to skriti in ko ni vidno tega ni......

Moram eno znanko, ki študira pravo vprašati, če so kdaj razdelali, kaj takega vsaj v teoriji.


kot osumljenec nisi dolžan. Tudi, ko ti je odvzeta prostost imaš pravico do molka. t.i. privilegij do samoobtožbe

Nekaj (meni znanih) sodnih primerov so kriptirane "dokaze" obravnavali kot uničene.

nsa_ag3nt ::

MrNighthawk
Mogoče v Slo, v UK AU ZDA (Izrael in še kje) niso tega mnenja.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

MrNighthawk ::

nsa_ag3nt je izjavil:

MrNighthawk
Mogoče v Slo, v UK AU ZDA (Izrael in še kje) niso tega mnenja.


Emm... vsaj na papirju ni temu tako...tudi v Izraelu :)

Right to silence @ Wikipedia
Miranda warning @ Wikipedia
Fifth Amendment to the United States Constitution @ Wikipedia

Razlika je med tem, kaj si želijo (izvajajo) organi pregona in kaj je zakonsko dovoljeno.
In ljudje se čudijo, ker stvari padajo na sodišču zaradi procesnih napak.

poweroff ::

mat xxl je izjavil:

Moram eno znanko, ki študira pravo vprašati, če so kdaj razdelali, kaj takega vsaj v teoriji.

To je v v pravu že zdavnaj v nulo razdelano.
sudo poweroff

mat xxl ::

Potem pa pojasni kako !

poweroff ::

Ja, 100 EUR na uro.

Lahko pa sam pobrskaš po mojem blogu.
sudo poweroff

mat xxl ::

Link ? Sicer mišljeno je bilo samo povzetek v nekaj stavkih !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

poweroff ::

Povzetek: ni ti treba pričati proti sebi.
sudo poweroff

mat xxl ::

To itak, se pravi nisi dolžan povedati gesla datotek, ki bi te inkriminirale ali ???

MrNighthawk ::

mat xxl je izjavil:

To itak, se pravi nisi dolžan povedati gesla datotek, ki bi te inkriminirale ali ???

Točno tako.

joze67 ::

Kaj pa če si obtožen (ali osumljen) terorizma?

poweroff ::

Pri nas ne. V Britaniji je pa malenkost drugače (Regulation of Investigatory Powers Act).

Sicer pa: https://telefoncek.si/2009/10/21/novela...
sudo poweroff

MrNighthawk ::

joze67 je izjavil:

Kaj pa če si obtožen (ali osumljen) terorizma?


Ne. Privilegij samoobtožbe.

poweroff je izjavil:

Pri nas ne. V Britaniji je pa malenkost drugače (Regulation of Investigatory Powers Act).

Sicer pa: https://telefoncek.si/2009/10/21/novela...

Sicer nisem pravnik. Na faksu sem študiral samo ZKP, KZ, ZNPPol
Ampak, če tole pravilno berem nikjer ne piše, da mora osumljenec sam izročit dokaze, temveč posege in metode, ki jih lahko uporabijo zoper njega. Aka prikriti preiskovalni ukrepi v slo. Sem pa zadevo samo preletel :)

poweroff ::

Ja. Osumljenec se ni dolžan izpovedati proti sebi. Lahko pa preiskovalni organi proti njemu uporabijo različne preiskovalne ukrepe.

Mučenja ni med njimi. ;)

So pa v Britaniji po RIPE predvideni neki drugi prisilni ukrepi (uklonilni zapor)... vprašanje pa, kako bodo šli čez na ESČP, če pride do tam.
sudo poweroff
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj Apple noče odkleniti iPhona? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5616867 (13382) proto
»

Raziskovalci odklenili iPhone 5C za sto dolarjev

Oddelek: Novice / Varnost
319952 (5961) MrStein
»

Primer San Bernardino: nekdo je spremenil geslo osumljenčevega iClouda (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
8826635 (22232) Vajenc

Več podobnih tem