» »

kaj je štost te bedastoče pri nadaljevankah?

kaj je štost te bedastoče pri nadaljevankah?

rabelj5 ::

nekje ~10 delov na sezono in več kot eno let med sezonami???

Ales ::

Napačne nadaljevanke gledaš, poskusi kako Esmeraldo in podobne. Tam je delov več kot dovolj, tudi en dnevno ne bi smel biti problem...

TheBlueOne ::

Nekateri radi delajo umirjeno in kakovostno, nekateri imajo radi prosti cas. Verjetno je nekaj od tega. :)

Phantomeye ::

rabelj5 je izjavil:

nekje ~10 delov na sezono in več kot eno let med sezonami???


Zato, ker kakovostne serije stanejo denar in čas ... Treba je posnet in zrihtat post-production. Mislim, are you for real.

Cenene telenovele so pa druga zgodba, kjer komot posnamejo 5 delov na dan.

Cruz ::

Phantomeye je izjavil:

rabelj5 je izjavil:

nekje ~10 delov na sezono in več kot eno let med sezonami???


Zato, ker kakovostne serije stanejo denar in čas ... Treba je posnet in zrihtat post-production. Mislim, are you for real.

Cenene telenovele so pa druga zgodba, kjer komot posnamejo 5 delov na dan.
Tako. Pa tudi scenarij je potrebno napisati. Nekateri si vzamejo več časa. Prav tako so lahko producenti, ustvarjalci serije, glavni igralci zasedeni z drugimi projekti in potem preložijo.

Facebook dev ::

Res je, da si je potrebno vzeti cas in narediti dobro, a vseeno bi bilo treba zacrtat mejo, kaj je se okej in kaj ne.

To da je Game of thrones za svoj polom rabil 2 leti, je katastrofa. To da kar vse decent serije ena za drugo delajo 1 in pol pavze tudi ni okej. Torej zakljucijo se maja ali junija, naslednja sezona pa je cez eno leto in to decembra.

Ampak ja, prav dosti glede tega pa nemores narest. Boli jih kurac.

Smurf ::

Pac glej zgolj tiste serije kjer je 20+ delov vsako leto. Ne razumem problema.

Bob Rock ::

Ce hoces kvaliteto, to vzame cas.
Ce je npr. deadline za celovecerni film postavljen na 2 leti, je navadno le cca.3 mesece namenjeno samemu snemanju, ostali cas se porabi za predprodukcijo in postprodukcijo.

Kot so ti ze napisali...ce ti ni pomembna kvaliteta, glej telenovele...teh ne zmanjka.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

FTad ::

Smurf je izjavil:

Pac glej zgolj tiste serije kjer je 20+ delov vsako leto. Ne razumem problema.


Raje gledam serijo z 10 kvalitetnimi epizodami, kot 20, pa jih je vsaj polovica dolgocasnih fillerjev

Facebook dev ::

No, da se razumemo. Tudi jaz veliko raje gledam po 10 delov kvalitetne serije. Kot pa 270 delov limonade. Me pa ne bo noben prepričal, da za to da posnamejo 10 kvalitetnih delov rabijo 1 leto in pol. Bolj se gre v tem, da če se vsak drugi dan zadevaš s koko in alkoholom, da se da potem zavlečt.

Ampak kot sem rekel, nič ne moremo narest proti temu. Čakamo na to, da pridejo ven in takrat uživamo. Nimamo pa nobenih temeljev, da bi lahko zahtevali sezone prej.

Smurf ::

Facebook dev je izjavil:

Nimamo pa nobenih temeljev, da bi lahko zahtevali sezone prej.

Lahko. Ce bodo ljudje na splosno preferirali 20 delov/sezono manj kvalitetne produkcije v primerjavi z 10 delim bolj kvalitetne, sem preprican, da se bodo vrnili nazaj na tisti format. Tako, da se enkrat ne gledat tistih serih z 10 deli ;).

MihaK3 ::

Nekatere najboljše serije so imele tudi po 2-letne premore med sezonami, recimo zadnjih par let The Wire, seveda pa to samo po sebi ni zagotovilo za kakovost, kot lepo kaže že omenjena 8. sezona GOT - kak so to epsko zafukali, je tudi poglavje zase ;((

Smurf ::

Kaksne anglesk serije znajo priti ven tudi na 3 leta (Sherlock Holmes, Taboo).

Phantomeye ::

Facebook dev je izjavil:

No, da se razumemo. Tudi jaz veliko raje gledam po 10 delov kvalitetne serije. Kot pa 270 delov limonade. Me pa ne bo noben prepričal, da za to da posnamejo 10 kvalitetnih delov rabijo 1 leto in pol. Bolj se gre v tem, da če se vsak drugi dan zadevaš s koko in alkoholom, da se da potem zavlečt.

Ampak kot sem rekel, nič ne moremo narest proti temu. Čakamo na to, da pridejo ven in takrat uživamo. Nimamo pa nobenih temeljev, da bi lahko zahtevali sezone prej.


in zakaj ne? Kvalitetne serije so na nivoju filmov. Samo, da imajo filmi za 2 uri materiala serije 10 ur. To pomeni tudi količinsko več materiala skozi katerega se morajo prebiti v postprodukciji. Potem je pa treba upoštevat, da veliko igralcev ni pogodbeno vezanih na eno produkcijo. To pomeni, če igralec dobi neko hudo vlogo v nekem hudem filmu, pač produkcija stoji oziroma stoji snemanje prizorov, ki vključujejo tega igralca.

Tudi game of thrones, ki ga omenjaš ... ne glede kako so zajebali zadnjo sezono je bila ta sezona precej kompleksna za posnet. Imaš za vsako epizodo behind the scenes.

c3p0 ::

Pa še v GoT je dosti fillerjev, ne glede na malo število delov. Zdaj pa razvleči to še na 22-24 eps/sezono, kot je včasih bila norma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vikings (TV Series 2013 - ) (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
692212565 (4257) oo7
»

X Files (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10515308 (2368) sparklyslo
»

House of Cards (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
578835 (4344) oo7
»

Spartacus na Kanalu A

Oddelek: Sedem umetnosti
245149 (4292) TheHusky

Več podobnih tem