» »

Aliexpress dostava

Aliexpress dostava

«
1
2

Marko84 ::

Je že kdo dobil pošiljko prej kot v 7-ih dneh za aliexpress dostavo?

juroz ::

ne, sem pa zadnjih nekaj paketkov dobil v roku 14dni oz še kak dan manj.

borisk ::

ja, ampak iz skladišča na češkem, iz kitajske ni šans, še DHL ne, ker bo paket obležal na carini..

juroz ::

tadva sta malenkost več kot 14dni, eden ki je pa prišel pred tema dvema pa nima trackinga oz se ni updejtal.

https://imgur.com/a/YEWhCJF

kako točno majo pa oni poštiman pa ne vem, vrednost vseh 3 paketov pa 20€ ali manj.

Dimnik ::

borisk je izjavil:

ja, ampak iz skladišča na češkem, iz kitajske ni šans, še DHL ne, ker bo paket obležal na carini..


Odvisno, imaš trgovce ki z dhl gre mimo carine...najprej v uk in potem naprej, tam pride v 6-9 dni

_Denny_ ::

Delni quote mojega posta iz AE teme:

_Denny_ je izjavil:

En petek sem naročil 50€ stvar in sem jo v torek že imel doma; DHL free shipping, brez davka, brez pregleda.

Da še dodam - v soboto zjutraj so poslali iz HK, v nedeljo zvečer je bilo v LJ skladišču, potem pa dva dni čakanja, ker v mojo luknjo za DHL pogodbeno vozi pošta in so do ponedeljkovega večera zavlačevali s prevzemom paketa. Impresivno, glede na to, da ni bilo nobenega doplačila za kako ekspresno dostavo.

Naročeno je bilo to, kar ni ravno lahka in majhna stvar:
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Marko84 ::

Pri meni je kdaj celo res prišlo okoli tedna dni, ampak ponavadi 10-14.

borisk ::

Dimnik je izjavil:

borisk je izjavil:

ja, ampak iz skladišča na češkem, iz kitajske ni šans, še DHL ne, ker bo paket obležal na carini..


Odvisno, imaš trgovce ki z dhl gre mimo carine...najprej v uk in potem naprej, tam pride v 6-9 dni


ja, majkemi, poznam, tudi uporabljam pri telefonih in podobni, ampak res ni 6-9dni, v takšnem cajtu še iz kitajske v UK ne pride, sprobano večkrat, pri različnih trgovcih (BG, GB, goldway (še pomnite tovariši), ...)

sslavc ::

Nič več AliExpress.
Dve reči čakam že od začetka novembra, dve pa od začetka decembra.
Ena pošiljka od teh je glede na sledenje odšla celo v Španijo. Katastrofa.
e-Bay je mnogo hitrejši in tudi cenejši.

Dimnik ::

borisk je izjavil:

Dimnik je izjavil:

borisk je izjavil:

ja, ampak iz skladišča na češkem, iz kitajske ni šans, še DHL ne, ker bo paket obležal na carini..


Odvisno, imaš trgovce ki z dhl gre mimo carine...najprej v uk in potem naprej, tam pride v 6-9 dni


ja, majkemi, poznam, tudi uporabljam pri telefonih in podobni, ampak res ni 6-9dni, v takšnem cajtu še iz kitajske v UK ne pride, sprobano večkrat, pri različnih trgovcih (BG, GB, goldway (še pomnite tovariši), ...)


No jaz ti povem za goldway, v zadnjih 4letih, kupil ene 7kom in vsi so prišli v roku 10dni, zadnja dva v 7 in 8, v uk je 4,5dan odvisno kdaj naročiš, ker pošiljajo v pon,tor in pet, potem dan, dva pri nas,

Glede bg in gb pa logično da ne pride, ker včasih odpošljejo po par dnevih od naročila...zato raje dam malo več in dobim prej na goldway, sicer pa dobim 6% vrnjeno od nakupa....tako da

Glede tovarišev pa....jebali te tovariši(haha)

Marko84 ::

Kako pa je s davkom in carino, če naročiš recimo več naročil po manj kot 22 EUR na naročilo? Recimo da me 50 EUR, ampak vsako naročilo je recimo 20 eur + stroški poštnine? Gre to čez ali naši velemojstri gledajo skupno število paketov, ki jih dobijo?

Je bolje na razmak 1 teden naročevat ali kako?

c3p0 ::

Vsak paket je zgodba zase.

techuser ::

Hmm, ali to pomeni, da bi v primeru, da bi bil nekdo z 10-imi naročili po 20 EUR na njegovo ime pri carinski službi isti dan v skupnem znesku 200 EUR, potem takem oproščen tako davka kot carine? To je lepo slišat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Urbano#Desno ::

Tako je. Pa pomojem nihce ne belezi stevila paketov na posamezno osebo je tega prevec. Meni postar vedno jamra da samo se kitajske pakete raznasa.?

MIHAc27 ::

Itak je paketov vsak dan na tisoče. Razvršča velikokrat stroj. Ampak če je kaka nepravilnost, ali če odpre ravno tvoj paket carinik, lahko rata pozoren še na druge pakete. Od istega prodajalca bi jaz naročal z malim zamikom (1 teden je dovolj).
Od različnih pa lažje dokažeš, da to ne sodi skupaj in manj je verjetno, da so isti dan na carini.

Za poštarja pa... naj reče slovenskim prodajalcem, da znišajo marže. Pa bo marsikdo raje kupil iz Slovenije.
Ne pa da za isto stvar daš pri kitajcu 10x manj.

techuser ::

Jaz sem do zdaj kupoval z zamikom. Glede poštnine so rekl da je lahko tudi 30 eur, da to ne igra vloge, 22 EUR je meja za vrednost blaga, s poštnino pa je lahko kolikor hočeš. Upam da je res tako, ker do zdaj moram priznat je šlo vse čez tudi čez je bilo 40 eur (recimo da je bila poštnina skoraj 20 EUR).

Izvijač ::

Problem teh kitajcev bo ko bo ratal prevelik naval,ko enostavno ne bodo sfolgali pošiljat tak hitro kot ljudje kupujejo,ko se menim z folkom 6-7 let nazaj si marsikdo ni upal nič naročiti iz interneta .zdaj pa že ni človeka kateri ne nakupuje od kitajcev.Lep primer je letošnji 11 november ko se jim je sistem sesul,jaz še nisem nobene stvari od 11.11 dobil.

Marko84 ::

Še eno vprašanje:

PostNL dostava - to gre mimo carine? Ker imam ceno izdelka 170 EUR. Predlogi prosim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko84 ()

Bwaze6 ::

Kako to mislite, še niste dobili stvari iz novembra? Jaz pred potekom roka kontaktiram prodajalca če ima slučajno sledenje, ponavadi mi kar vrnejo kupnino, ali pa vsaj podaljšajo za nekaj tednov - ampak po dveh mesecih nimaš pa nobene garancije več, da ti bo kdo vračal denar, če paket ne pride...

Se mi pa še ni zgodilo, da bi mi prodajalec vrnil denar, paket bi pa kasneje prišel. Po mojem imajo zabeleženo, da niti poslali niso.

Dri3r ::

Jaz še vedno čakam cca 10 paketov naročenih novembra iz različnih kitajskih trgovin, medtem pa sem jih kar nekaj decemberskih dobil. Zgleda je bil res naval ta mesec v upanju da dobimo do božiča. Nevem pa kje se je zataknilo, pri njih ali pri nas?! Tracking je večino bolj tako-tako. Še kakšen teden počakam potem pa "dispute".
dri3r

Bwaze6 ::

No, ampak kako da imaš od 11. novembra še vedno možnost dispute odpirat, če še nisi javil, da paketa ni in bi ti podaljšali rok? Pri meni nobena stvar do sedaj ni imela 2-mesečnega roka dostave, ko pa rok poteče, pa Aliexpress sam označi nakup zaključen, in potem imaš zelo omejen čas za pritožbo.

Mamaplata ::

No tudi jaz čakam paket naročen novembra. Enega pa iz začetka decembra. Za novemberskega je prodajalec podaljšal garancijo . Tole sledenje je v glavnem kr neki. Kontaktiram prodajalca pa pravi nej pogledam ki kaže da je paket že v Slo. Kličem pošto pa pravijo, da paket sploh še ni zapustil Kitajske. Kaj se dogaja ?

Groot ::

Mamaplata je izjavil:

No tudi jaz čakam paket naročen novembra. Enega pa iz začetka decembra. Za novemberskega je prodajalec podaljšal garancijo . Tole sledenje je v glavnem kr neki. Kontaktiram prodajalca pa pravi nej pogledam ki kaže da je paket že v Slo. Kličem pošto pa pravijo, da paket sploh še ni zapustil Kitajske. Kaj se dogaja ?


Nehaj sprejemati podaljšanja garancije in odpri dispute, če je že minil začetni 60-dnevni rok za dostavo.

Urbano#Desno ::

Tako jaz vedno ko smo blizu 60 dni odprem dispute. Pa naj kitajc joka kolikor hoče.
Itak je vedno zgodba

1) odpreš dispute
2) kitajc začne fehtart da še malo počakaj (eni dajo celo fejk tracking)
3) odjebeš kitajca
4) mine 5 dni in dobiš keš nazaj

Invictus ::

Mine 20 dni in dobiš izdelek. Se mi je parkrat zgodilo :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Marko84 ::

Mene zanima samo če PostNL deluje kot da je poslano iz EU? To še velja ali se je spremenilo? Ker nazadnje sem plačal kar okoli 100 EUR carine in davka DHLu... in grem raje stran od njih kolikor se da.

2dark ::

Bwaze6 je izjavil:

Kako to mislite, še niste dobili stvari iz novembra? Jaz pred potekom roka kontaktiram prodajalca če ima slučajno sledenje, ponavadi mi kar vrnejo kupnino, ali pa vsaj podaljšajo za nekaj tednov - ampak po dveh mesecih nimaš pa nobene garancije več, da ti bo kdo vračal denar, če paket ne pride...

Se mi pa še ni zgodilo, da bi mi prodajalec vrnil denar, paket bi pa kasneje prišel. Po mojem imajo zabeleženo, da niti poslali niso.


Jaz sem čakal 2 meseca in nisem dobil robe. Kar je preveč, je preveč. pa sem naročil do mdoela, ki je imel veliko zadovoljnih kupcev.

Urbano#Desno je izjavil:

Tako jaz vedno ko smo blizu 60 dni odprem dispute. Pa naj kitajc joka kolikor hoče.
Itak je vedno zgodba

1) odpreš dispute
2) kitajc začne fehtart da še malo počakaj (eni dajo celo fejk tracking)
3) odjebeš kitajca


Tole se je verjetno zgodilo meni, da je dal fake tracking.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Urbano#Desno ::

Invictus je izjavil:

Mine 20 dni in dobiš izdelek. Se mi je parkrat zgodilo :D.



Ha pa res. Pridem danes domov in v kaseljcu listek. Sodeč po tracking cifri je prišlo nekaj kar sem naročil sredi oktobra in sem že dobil refund. :D Sicer ne rabim več, ampak bo pa za rezervo.

hotig ::

Pa še moja zanimiva zgodba z pošiljanjem, bolj za hec ampak resnična zadeva. 3.1.2020 sem naročil neko orodje in izbral naročilo iz Poljske, ker se mi malce mudi (cena 16€, obljubljal so dostavo v roku 5-20 dni). Cena iz Kitajske bi bila kak € ceneje pa rok dostave 33-50 dni. In danes pogledam naročilo, rok za dostavo je še 27 dni, glede trackinga pa tole:

2020-01-09 23:16
AMSTERDAM - NETHERLANDS, Shipment in transit by truck
2020-01-09 14:00
AMSTERDAM - NETHERLANDS, Custom clearance completed
2020-01-08 16:28
AMSTERDAM - NETHERLANDS, Arrived at AMSTERDAM AIRPORT, Custom clearance processing.
2020-01-07 06:36
HONG KONG - CHINA, Departed Facility in HONG KONG INTERNATIONAL AIRPORT
2020-01-06 20:00
HONGKONG - CHINA, Arrive at international airport to abroad
2020-01-06 14:12
SHENZHEN, Departed Facility In processing center
2020-01-04 20:46
SHENZHEN, Shipment has been processed in operational center
2020-01-03 21:57
SHENZHEN, Arrived at Sort Facility SHENZHEN
2020-01-03 09:21
Shipment information received

Nevem no, a so to iz Poljske poslal na Kitajsko pa mal čez novoletne praznike preko EU nazaj dokler jst ne dobim :):):)

SambaShare ::

Urbano#Desno je izjavil:


Ha pa res. Pridem danes domov in v kaseljcu listek. Sodeč po tracking cifri je prišlo nekaj kar sem naročil sredi oktobra in sem že dobil refund. :D Sicer ne rabim več, ampak bo pa za rezervo.


Kontaktiraš prodajalca, poveš da si robo vendarle dobil in vprašaš kam mu lahko nakažeš denar. Saj najbrž ni on kriv da je pošta bluzila 3 mesece.

_Denny_ ::

Marko84 je izjavil:

Še eno vprašanje:

PostNL dostava - to gre mimo carine? Ker imam ceno izdelka 170 EUR. Predlogi prosim.


Marko84 je izjavil:

Mene zanima samo če PostNL deluje kot da je poslano iz EU? To še velja ali se je spremenilo? Ker nazadnje sem plačal kar okoli 100 EUR carine in davka DHLu... in grem raje stran od njih kolikor se da.

Ne in ne. Nikoli ni veljalo.

Tudi, če je dejansko poslano iz EU skladišča, ti tam prijazni uslužbenci nalepijo rumeno nalepko (random slika z Googla), ki naše carinike opozarja, da dajatve niso bile plačane.

Drugače se pa stvari čez 20EUR od tam ne naročujejo; vzameš v Slo ali pa iz druge EU države. Predstavljaj si, da ti ta izdelek za 170EUR crkne v nekaj dneh...si lahko denar obrišeš pod nosom oz. upaš na prijaznost prodajalca (99% te po prejetju plačila ignorira) medtem, ko imaš v EU vsaj zakonsko določeno garancijo. Raje recimo 50EUR več iz DE Amazona, kot pa da v primeru crkota pozabiš 3x večji znesek.

Urbano#Desno je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mine 20 dni in dobiš izdelek. Se mi je parkrat zgodilo :D.



Ha pa res. Pridem danes domov in v kaseljcu listek. Sodeč po tracking cifri je prišlo nekaj kar sem naročil sredi oktobra in sem že dobil refund. :D Sicer ne rabim več, ampak bo pa za rezervo.

Free stuff. Na AE imaš zagotovilo, da dobiš najkasneje v 60ih dneh; če oni mučkajo in zavlačujejo, ni tvoj problem. Lahko si sicer bolj papeški od papeža in jih vprašaš kam nakazat denar, samo prej premisli, če bi oni bili isto pošteni in ti sami od sebe vrnili denar v primeru poteka protectiona in vrnitve paketa nazaj domov (hint: ne bi, imam trenutno dispute za to).
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Denny_ ()

Urbano#Desno ::

Ma itak da kinezerju na dam niti centa, ce jih bomo prevec razvajali bodo se podrazili robo.😁 Je pa drugic da sem nekaj efektivno dobil brezplacno. Obicajno ko mine 60 dni je zadeva izgubljena.

aiko ::

Marko84 je izjavil:

Mene zanima samo če PostNL deluje kot da je poslano iz EU? To še velja ali se je spremenilo? Ker nazadnje sem plačal kar okoli 100 EUR carine in davka DHLu... in grem raje stran od njih kolikor se da.


Nazadnje mi je paket preko PostNL naša carina ustavila. Paket je imel rumeno nalepko da davek ni plačan. Pred kakim letom, dvemi pa je to funcioniralo.

BuDi79 ::

Izvijač je izjavil:

Problem teh kitajcev bo ko bo ratal prevelik naval,ko enostavno ne bodo sfolgali pošiljat tak hitro kot ljudje kupujejo.
 2021

2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Bwaze6 ::

Saj že zdaj polno zadev na Aliexpress lahko pošljejo iz skladišč v Španiji, na Češkem, kjer je davek in carinjenje že urejeno. Bo verjetno samo to ostalo, razen če se bodo zorganizirali z dostavnimi službami, da se vse dajatve plača ob nakupu, ne med prevozom, ker to bo logistično nemogoče čisto vsako stvar pri nas skladiščit, čakat na denar, prepošiljat... Ali pa bodo kar naenkrat tiste dajatve pošti in carini poskočile za večkrat. :)

_Denny_ ::

Najlepše bi bilo, če bi rekli "vse dajatve so bile poravnane ob nakupu, nič več se ne bo pregledovalo", kar se seveda ne bo zgodilo že zaradi pritiska trademark podjetij...je pač pomembno, da se kontrolira, če ima kdo slučajno na 0,50€ paru nogavic logotip od Adidasa in sodniška pisarna kršitelja nagradi s položnico za uničenje.

Pomojem lahko pričakujemo tako visoke stroške pregleda zaradi povečanega obsega dela (če se bo gledalo čisto vse), da se bo bolj splačalo kupiti isti 1€ screen protector pri naših izkoriščevalcih za 19,99€.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

BuDi79 ::

Bwaze6 je izjavil:

Saj že zdaj polno zadev na Aliexpress lahko pošljejo iz skladišč v Španiji, na Češkem, kjer je davek in carinjenje že urejeno.
Večina evropskih skladišč ne pošilja v Slovenijo. - ali pa pride do situacije, kjer je izdelek iz "Španij" že v osnovi dražji ker je plačana carina potem pa je še poštnina npr. 25EUR namesto "Free".

Primer - en posebni izvijač pride iz skladišča na kitajskem za 75 centov + brezplačna poštnina, iz skladišča v Španiji pa pride 3,78EUR + 8,57EUR poštnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Urbano#Desno ::

Pa bodo žaračunavali ekstra štroške pregleda? V primeru da jih ne bodo zna tole biti bolj pušiona za državo, ker recimo paketek z nečim za €2 bo ddv 44 centov (večina paketov je verjetno v rangu 1 - 10 EUR). Carinuku bo to vzelo vsaj 10 - 15 minut da spiše listino, kar bo državo stalo več za plačo carinika. Pa ful novih bodo morali zaposlit, ker z trenutnom število ni šans da sfolgajo vse pakete. Za kitajce pa sem ziher da ne bodo obračunali slovenskega ddv in ga nato nakazali FURS-u. :D Danes veliko paketov čez €22 pride mimo carine ravno zato ker zaradi količine nimajo šans da vse obdelajo.

BuDi79 ::

Urbano#Desno je izjavil:

Pa bodo žaračunavali ekstra štroške pregleda? V primeru da jih ne bodo zna tole biti bolj pušiona za državo, ker recimo paketek z nečim za EUR2 bo ddv 44 centov (večina paketov je verjetno v rangu 1 - 10 EUR). Carinuku bo to vzelo vsaj 10 - 15 minut da spiše listino, kar bo državo stalo več za plačo carinika.
A si zihr da bo pušiona?


Vrednost je bila 19EUR, s CN22 ni bilo nič narobe, samo dvomili so v vrednost paketa pa so ga pregledali... za 5EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Urbano#Desno ::

Ma kaj pa vem. Bruto bruto carinika je koliko? Verjetno ene €2000. V primeru da bodo zaposlovali nove samo za ta namen zna biti tam tam z pokritjem stroškov. Od €5 je potrebno odšteti še poštnino pa carinik bo rabil neko opremo oziroma kot temu rečemo osnovna sredstva, kar spet stane. :D Ne vem pa a se da iz črtne kode na paketu dobiti ven podatek o naslovniku, ker to bi pohitrilo postopek kot pa če bodo vsakega na roke tipkali. :D

Torej recimo 24k za letno plačo za 11 mesecev dela (en mesec dopusta) bo moral kar veliko paketičev pregledati in spisati listine da se bo izšlo. Račuanm seveda da bodo zaposlovali nove torej ganc novi stroški. Samo s tem se na nivoju države seveda nihče ne obremenjuje.

Malo to spominja na dodano vrednost ki jo ima trgovka v mekatorju ki 5 minut reže poli salamo katera na koncu stane 50 centov. :D

fikus_ ::

BuDi, račun si dobil od pošte, ki opravlja postopek in ne carine.

Marko84 ::

Hvala za PostNL, se mi je zdelo, da bo treba kar plačat.

Mene bo verjetno izdelek prišel s poštnino vred 146 EUR. Koliko potem lahko pričakujem dodatnega plačila?

22% davek + uporaba instrumenta nekaj? Ali si bodo še kaj dodali?

BuDi79 ::

fikus_ je izjavil:

BuDi, račun si dobil od pošte, ki opravlja postopek in ne carine.
1.) nisem dobil jaz, vsaj v konkretnem primeru ne.
2.) Pošta v tem primeru opravlja storitve carinjenja ("pomagajo", ker je defakto isto, samo pravno je drugače zaradi tega ker je carina del ministrstva za finance in del države, pošta pa je samo storitveno podjetje d.o.o. s koncesijo), torej je napaka pri prejšnjemu sporočilu - s carinjenjem paketov iz kitajske se v resnici ne bodo ukvarjali cariniki ampak pošta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Marko84 ::

Pozanimal sem se, DHLovci so oderuhi, računajo 24 EUR za uporabo, pošta pa 13 EUR. 22% davka je pri obeh. Pri tem upoštevajo pri DHLu 22% od celotnega zneska (s poštnino vred), pri pošti pa ne vem kako je, ali poštnino upoštevajo ali ne pri obračunu davka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko84 ()

s1m0n ::

Meni je DHL računal 15€ (brez DDVja) za storitev.
Pošta pa je nazadnje bila 13€.

_Denny_ ::

Marko84 je izjavil:

pri pošti pa ne vem kako je, ali poštnino upoštevajo ali ne pri obračunu davka.

Koliko je meni znano poštnine pri ceni artikla pod mejo ne upoštevajo (tudi, če po prišteti poštnini presega 22€), nad mejo pa celoten znesek. Preverjali in obdavčili bi naj tudi kake anomalije tipa 1€ izdelek z 29€ poštnine, je pa to verjetno stvar carinikove presoje.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Steinkauz ::

BuDi79 je izjavil:

Urbano#Desno je izjavil:

Pa bodo žaračunavali ekstra štroške pregleda? V primeru da jih ne bodo zna tole biti bolj pušiona za državo, ker recimo paketek z nečim za EUR2 bo ddv 44 centov (večina paketov je verjetno v rangu 1 - 10 EUR). Carinuku bo to vzelo vsaj 10 - 15 minut da spiše listino, kar bo državo stalo več za plačo carinika.
A si zihr da bo pušiona?


Vrednost je bila 19EUR, s CN22 ni bilo nič narobe, samo dvomili so v vrednost paketa pa so ga pregledali... za 5EUR


Če res ni bilo narobe nič z CN22, potem lahko zahtevaš denar nazaj (ker nebi smel računati)

Imajo pa pravico računati, če je bilo karkoli na CN22 napisano drugače, kot je dejansko stanje (kot naprimer cena ali tip izdelka)

BuDi79 ::

Steinkauz je izjavil:

Če res ni bilo narobe nič z CN22, potem lahko zahtevaš denar nazaj (ker nebi smel računati)
Preverjanje? Piše na računu.

fikus_ ::

Marko, na Slo-Tech sta že dve temi odprti DHL in njihovi stroški/"oderuštvo", se jim lahko izogneš. Poglej/išči iz gugla.

blackbfm ::

Za poštarja pa... naj reče slovenskim prodajalcem, da znišajo marže. Pa bo marsikdo raje kupil iz Slovenije.
Ne pa da za isto stvar daš pri kitajcu 10x manj.


Ampak tvegas da se paket zahakla nekje 60 dni, potem pa (ce te ne mine) lah znova naročiš in čakaš se kaksnih 10-14 ce mas sreco. Ali pa 30. Ali pa 60. Da ne govorim o kvaliteti izdelkov, pol stvari ki kupim so dobesedno smeti za v kanto, vracat pa niti nisem poskusal. To 10x manjso ceno dobro plačaš s čakanjem in živci.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94291533629 (5363) dr.Akula
»

DealExtreme - poceni gadgeti (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2052316095 (61180) Karen
»

Gearbest carina (EU)

Oddelek: Loža
4610531 (7391) Mare2
»

Pošta mi izgubila 2 paketa :( (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529460 (23487) darkolord
»

Aliexpress je nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7723881 (15871) MIHAc27

Več podobnih tem