» »

Bosch kuhijski robot vprašanje

Bosch kuhijski robot vprašanje

Pezdicek ::

Žena ima tega robota mum9 kakšno leto. Čist slučanjno sem med delovanjem slišal rahlo "lesketanje", pogledam in vidim rahlo iskrenje v motorju, pa me zanima, ali je to "normalno" ali je čas za servis?

PS: ona ni nič opazila :D zato ne vem, ali to dela od novega ali ne.
  • spremenilo: Pezdicek ()

Machete ::

Normalno, če si to videl skozi reže za zračenje.

(ps. izraz 'kuhinjski robot' mi vedno naježi dlake, in je slabokus novodobnih marketingarjev. Nič grem sedaj stran od robota za tipkanje in grem mogoče en krog z robotom za prevažanje).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Pezdicek ::

Skozi reže za zračenje ja..
... ja tudi samo ne vidim "robota" v tej napravi... prej multipraktik.

Hvala.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

MUM9 ima kolektorski motor in je to iskrenje (na stiku ščetk s kolektorjem - komutatorjem) povsem običajno. To iskrenje je v začetnih urah delovanja celo malo močnejše, dokler se ščetke in kolektor ne utečejo.

Lp

Jože

Pezdicek ::

Kako dolgo življensko dobo pa imajo ščetke?

Se spomnim, da so včasih to menjavali pri kakšnih vrtalnikih in brusilnikih..

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

To za MUM9 konkretno težko povem, iz časov, ko sem še delal v B/S/H Nazarje, mi je v glavi ostal podatek okoli 250 delovnih ur pod polno obremenitvijo. Dejansko ščetke definirajo življensko dobo aparata, ker so edini del z intenzivno obrabo v aparatu. Načeloma se dajo menjati, ne vem pa, kako je to definirano v servisnih navodilih za ta aparat (ali povedano drugače, se ne bi čudil, če bo bila predvidena menjava celotnega motorja v tem primeru).

Lp

Jože

fikus_ ::

Iskrenje pri teh motorjih nečisto običajna stvar, vprašanje samo kako močno. Ko se krtačke enkrat obrabijo je vprašanje, če se jih splača menjat, ker je verjetno tudi kolektor na koncu obrabe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri kuhinjski robot? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17675547 (848) DePalmo
»

kuhinjski robot

Oddelek: Loža
336394 (791) Gambino
»

Pravilna uporaba laptopa in skrb zanj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162909 (2105) srdžan
»

Pralni strojse iskri po zamenjavi ščetk

Oddelek: Loža
61912 (1530) Spajky
»

Kako odpreti ta smoothie maker

Oddelek: Loža
253145 (2017) mojca

Več podobnih tem