» »

Skozi dimnik v bloku teče voda

Skozi dimnik v bloku teče voda

i53470 ::

V stanovanju v pritličju opažamo, da gre po skupnem dimniku večkrat tedensko voda. Dvakrat sem doslej opazil, da je curek vode prišel skozi zračnik, kjer je napa v stanovanje ter zalil indukcijsko ploščo. Smo šele 2 meseca tu in sosedje zgoraj pravijo, da jim ni znano, prejšnji lastnik enako trdi in, naj se obrnemo na upravnika. Ali je res edina rešitev, čakati na odziv upravnika?

DamijanD ::

Si to opazil ob padavinah ali ne? Sprašujem ali gre za kondenz ali pa dež...

WizzardOfOZ ::

Ali pa imajo drugi izhod za kondenz iz klim speljan tja.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

mojsterleo ::

Mi imamo isti problem, se vleče že nekaj let - v bloku v zgornjem nadstropju. V zračniku v kopalnici ob obilnejših padavinah nastaja kondenz oziroma dobesedno izteka manjša količina vode. Poškodovan je omet, ne moreš pobeliti ker škoda sproti nastaja.
Ker je zračnik del vertikale, ki je po stanovanjskem zakonu skupni gradbeni element, smo se obrnili na upravnika bloka, vendar se dolgo ni nič zgodilo. Upravnik je trdil, da se vertikale letno pregledujejo in da je z njegove strani vse ok, da imamo mi nekje nekaj "zamašeno". Potem smo poklicali dimnikarsko službo, kar isto ki je navedena na zbirniku (računu upravnika). Dimnikar je zračnik odprl in počistil z notranje strani in iz strehe (račun smo poslali na upravnika ki ga ni hotel plačati, ta pa ga je dal v glasovanje na hišni odbor kjer smo potem stroške dobili povrnjene). SKratka kljub temu je stanje bilo enako. Lani poleti ko so bila petstoletne padavine, je voda dobesedno tekla noter čez zračnik. Na podlagi več pritožb in groženj je upravnica potem prišla na ogled stanja z nekimi eksperti, ki so ugotovili da zračnik na vrhu bloka ni dobro zatesnjen, zato spušča vodo, kadar dežuje pod določenim kotom. Narejen je bil tudi zapisnik, da bo zadeva urejena v roku 30 dni. No minilo je leto dni, lahko rečem, narejenega ni bilo - nič. Najprej je upravnica trdila, da ne more dobiti izvajalca za omenjeno delo, potem pa, da je bil zračnik popravljen. Vendar še vedno teče notri, tako da ne vem, kaj so popravili. Poleg sanacije vertikale zahtevamo tudi povračilo stroškov sanacije kopalnice in beljenja sten in stropa.

Kot trenutno kaže, bo šla zadeva na pristojno inšpekcijo.
Upam, da OP-u moja objava kaj koristi v smislu idej, kaj se da še storiti.

Zgodovina sprememb…

bm1973 ::

Saj upravnik ne plačuje računov za privatnike.

Lastniki jih morate plačati, ne on. On samo upravlja... Lastniki se tudi odločajo o vzdrževalnih in investicijskih delih.

Da ena mala zadeva ni urejena, ste si sami krivi, ker čakate na upravnika, njemu se pa pač jebe. Najdite si sami enega privatnika, 2 ponudbi in akcija. Plačilo pa iz rezervnega sklada.

Ste pač leni lastniki, ki najraje grozite s tožbo...

permit ::

Ali se motim in ne obstaja neka loputa, ki jo vgradiš v zračnik/odvodno cev nape in preprečuje prehod zraka v prostor, ko motor kuhinjske nape ne obratuje?
Bi kaj takega morda zadržalo vodo?

mihec87 ::

bm1973 je izjavil:

Saj upravnik ne plačuje računov za privatnike.

Lastniki jih morate plačati, ne on. On samo upravlja... Lastniki se tudi odločajo o vzdrževalnih in investicijskih delih.

Da ena mala zadeva ni urejena, ste si sami krivi, ker čakate na upravnika, njemu se pa pač jebe. Najdite si sami enega privatnika, 2 ponudbi in akcija. Plačilo pa iz rezervnega sklada.

Ste pač leni lastniki, ki najraje grozite s tožbo...


Potem pa tudi lenega upravnika ne potrebujejo...

starfotr ::

Preko tipkovnice tega ni mogoče rešit. Treba je iti na na teren, na streho in v klet pogledat zadeve.

Pri meni v hiši je bil izliv vodovodne vode in je voda po betonski plošči tekla vse do dimnika in tudi zračnika, kjer je nato zamakalo.

Torej 2 vira vode imaš lahko. Padavine ali pa notranji vir (vodovod, kanalizacija, odvod kondenza itd.)

IL_DIAVOLO ::

Kaj je to epidemija strahopetnežev? Vsi bi reševali probleme po ovinkih in na sodiščih, noben pa ne zna stopit to upravnika in dejansko pojasnit ob katerih okoliščinah se to zgodi in kako to rešiti? Si pač tako dolgo tečen, dokler zadeve ne sanira.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

c3p0 ::

mihec87 je izjavil:


Potem pa tudi lenega upravnika ne potrebujejo...


Problem je, da so ti upravniki zelo slabi in katastrofalni, dobrega ni. Pa mora ga blok imet po zakonu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

toro69 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj je to epidemija strahopetnežev? Vsi bi reševali probleme po ovinkih in na sodiščih, noben pa ne zna stopit to upravnika in dejansko pojasnit ob katerih okoliščinah se to zgodi in kako to rešiti? Si pač tako dolgo tečen, dokler zadeve ne sanira.


Po mojih izkusnjah gre najlazje in najceneje preko odvetnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toro69 ()

nejc_nejc ::

c3p0 je izjavil:

mihec87 je izjavil:


Potem pa tudi lenega upravnika ne potrebujejo...


Problem je, da so ti upravniki zelo slabi in katastrofalni, dobrega ni. Pa mora ga blok imet po zakonu...

No in kaj se zgodi, če ga nima.

OP naj v stik vertikale ter prikljucka vgradi na zg. strani "napušcek"....ki bo vodo preusmeril

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

permit je izjavil:

Ali se motim in ne obstaja neka loputa, ki jo vgradiš v zračnik/odvodno cev nape in preprečuje prehod zraka v prostor, ko motor kuhinjske nape ne obratuje?
Bi kaj takega morda zadržalo vodo?


NE, ne bo zadržalo vode, če jo povzročajo padavine ali zamakanje pri zračniku ali dimniku! Vodo bo sla dol in zid jo potegnil nase!
Zadevo je potrebno drugače sanirati!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

bm1973 ::

Odvetnik bo preprečil dežju, da ne bo već zamakal dimnika... :))

Se vidi, da se lastnikom jebe za blok. In skupne zadeve. Sma ne vedo, da dolgoročno škodijo sebi.

In da so prave slovenske pizde (lastniki), ki samo od upravnika hočejo narejeno za tisti drobiž, ki ga mu plačujejo za upravljanje.

Mi smo zastopnika upravnika peljali na pir, se pogovorili, dečko je stopil nasproti, marsikaj smo sami uredili, dobili ponudbe, šli potem na oglede z izvajalcem, pregledali kako je bilo narejeno, itn... Ta možakar od upravnika je pa porihtal vse papirje, plačal račune izvajalcu in smo bili vsi srečni.

V tistih parih letih, ko sem bil zastopnik stanovalcev, smo uredili cel kup malih zadev na skupnih delih bloka, bil je plan še za naprej, ampak sem se jaz odselil...

Da se narediti marsikaj, ampak mora biti par mandeljcev v bloku, ki znajo kaj narediti in si upajo tiste stare, zoprne penzioniste sterati v 3PM, če je treba.

Drugi pa raje plačujejo odvetnika,se vlačijo po sodiščih, voda pa pač dela škodo naprej...

mirator ::

c3p0 je izjavil:


Problem je, da so ti upravniki zelo slabi in katastrofalni, dobrega ni. Pa mora ga blok imet po zakonu...

Dokler bodo lastniki dopuščali, da namesto njih odloča upravnik, se stanje ne bo izboljšalo. Lastniki upravnika in upravljanje plačujejo, torej je upravnik v službi lastnikov.
Je pa res en velik problem (sicer je tudi nekaj izjem), da se lastniki ne znajo sprotno dogovarjati ampak samo na obveznih letnih zborih, kjer je tudi sklepčnost vprašljiva, na hitro sprejmejo nekaj, v naprej pripravljenih sklepov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upravnik zadržuje denar iz naslova ogrevanja

Oddelek: Loža
191371 (255) destroyer2k
»

Vodovodarji - nasvet oz. kje pušča :)

Oddelek: Loža
274450 (2984) xsum1
»

Večstanovanjske stavbe in število oseb

Oddelek: Loža
415039 (3633) Wrop
»

Obvezno razkuževanje večstanovanjskih stavb! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19221040 (14814) buttcrack
»

Večkrat prekoračena maksimalna količina CO v stanovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8515023 (6025) sandmat

Več podobnih tem