» »

Kdo bo kupoval telefone za tisočaka?

1 2
3
4

WizzardOfOZ ::

Machete je izjavil:

Poceni telefoni (sub 600 euro) imajo eno veliko hibo; za drek fotič. In kdor želi ali rabi predvsem čimlepše fotke nima veliko izbire. Flagship ali noship.


48M + 16M + 8M je zate zanič?

K0l1br1 ::

Od kdaj je število pixlov merilo za karkoli? Spodoben kompakt, ne pa jajc od telefonov. SIcer pa je boljša slaba slika kot nobena slika.

-valvoline- ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Machete je izjavil:

Poceni telefoni (sub 600 euro) imajo eno veliko hibo; za drek fotič. In kdor želi ali rabi predvsem čimlepše fotke nima veliko izbire. Flagship ali noship.


48M + 16M + 8M je zate zanič?

Brez polno delujoc gcam ne bos dobil flagship fotke. Period.

Machete ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Machete je izjavil:

Poceni telefoni (sub 600 euro) imajo eno veliko hibo; za drek fotič. In kdor želi ali rabi predvsem čimlepše fotke nima veliko izbire. Flagship ali noship.


48M + 16M + 8M je zate zanič?


Nepomebne cifre, kot koliko ima avto na števcu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WizzardOfOZ ::

shadeX je izjavil:

kopija CAT-a. Nice!


Cat, razen da ima termo kamero, nima nobenih prednosti pred Armorjem. Hardversko je orenk slabši, debelejši, pa še orenk dražji je. Pa na catu so kr nekaj telefonov dobili nazaj, k so iz metra na tla padli in je ekran počil. Pri armorju se tega ne naredi. Smo ga metal iz višjega na beton, pa ni šel ekran.
Recimo Armor 6 ima vseh 8 jeder na 2GHZ (večina jih ima 4 jedra na 2GHZ in dodatna 4 na 1.5GHz. Ima pa celo UV senzor, poleg NFC, wireless charging, ...

Dvomim da kdo upa zapeljat čez Cata z avtom. Čez armorja brez problema zapeljem z avtom.


Machete je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Machete je izjavil:

Poceni telefoni (sub 600 euro) imajo eno veliko hibo; za drek fotič. In kdor želi ali rabi predvsem čimlepše fotke nima veliko izbire. Flagship ali noship.


48M + 16M + 8M je zate zanič?


Nepomebne cifre, kot koliko ima avto na števcu.


Zame dela dobre slike. Tudi na računalniku zgledajo dobre. To mi je dovolj. Nič slabše niso od 48M od xiaomija.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Mel sem ulefone power z 6000mah, baterija je drzala precej manj kot slednji meizu m6 note z 4000mah z varcnim snapdragonom noter. Poj sem nabavil mi max 2 z 5300mah(sot redno po 12-13ur/3dni) ter sonyjevo imx camero, prvic nalozo gcam in se kar za glavo prejel ne mores verjet kaksna je razlika stock vs gcam. Se pa je stock kamera ze izboljsala ampak je se dalec od gcama, da ne omenjam night sight ter novi astro pri gcam 7.
Hec je, pripravljen bi bil odstet tudi jurcka za kao flagship samsung/pixel z rednim 10hr+ sot, ampak takega se pa ne dobi.

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

Machete je izjavil:

Poceni telefoni (sub 600 euro) imajo eno veliko hibo; za drek fotič. In kdor želi ali rabi predvsem čimlepše fotke nima veliko izbire. Flagship ali noship.


Ma nemoj.....ahahahaaaa
Tebi bi dal par slik jz različnocenovnih telefonov...upam stavit, da nebi pri nobeni sliki niti približno vedel, koliko je stal telefon s katerim je bila narejena slika...tako, da...

Machete ::

Ne klamfaj bedarij, saj to so preverljiva dejstva. Poglej primerjavo slik raznih modelov, poln yt je tega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WizzardOfOZ ::

-valvoline- je izjavil:

Mel sem ulefone power z 6000mah, baterija je drzala precej manj kot slednji meizu m6 note z 4000mah z varcnim snapdragonom noter. Poj sem nabavil mi max 2 z 5300mah(sot redno po 12-13ur/3dni) ter sonyjevo imx camero, prvic nalozo gcam in se kar za glavo prejel ne mores verjet kaksna je razlika stock vs gcam. Se pa je stock kamera ze izboljsala ampak je se dalec od gcama, da ne omenjam night sight ter novi astro pri gcam 7.
Hec je, pripravljen bi bil odstet tudi jurcka za kao flagship samsung z rednim 10hr+ sot, ampak takega se ne dobi.


Ja, powerji so znani po tem da imajo ogromno problemov. Sodelavc je imel tudi powerja, pa je problemov imel cel kup z njim. Zdej z armorjem 6E je pa full zadovoljen. Meni Armor 6 zdrži še vedno od ponedeljka do naslednjega ponedeljka, pa ga imam od izzida telefona. Sem ga naročil čisto med prvimi, ko je prišel na banggood. Nekje med 12 in 15% na dan porabi baterije (5500mAh), tamala ima pa 10300mAh v Armorju 3, pa zdrži en teden ob tem da igra igrce na tem telefonu.

-valvoline- ::

WizzardOfOZ je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Mel sem ulefone power z 6000mah, baterija je drzala precej manj kot slednji meizu m6 note z 4000mah z varcnim snapdragonom noter. Poj sem nabavil mi max 2 z 5300mah(sot redno po 12-13ur/3dni) ter sonyjevo imx camero, prvic nalozo gcam in se kar za glavo prejel ne mores verjet kaksna je razlika stock vs gcam. Se pa je stock kamera ze izboljsala ampak je se dalec od gcama, da ne omenjam night sight ter novi astro pri gcam 7.
Hec je, pripravljen bi bil odstet tudi jurcka za kao flagship samsung z rednim 10hr+ sot, ampak takega se ne dobi.


Ja, powerji so znani po tem da imajo ogromno problemov. Sodelavc je imel tudi powerja, pa je problemov imel cel kup z njim. Zdej z armorjem 6E je pa full zadovoljen. Meni Armor 6 zdrži še vedno od ponedeljka do naslednjega ponedeljka, pa ga imam od izzida telefona. Sem ga naročil čisto med prvimi, ko je prišel na banggood. Nekje med 12 in 15% na dan porabi baterije (5500mAh), tamala ima pa 10300mAh v Armorju 3, pa zdrži en teden ob tem da igra igrce na tem telefonu.

Zame najpomemben podatek k se kupuje fon:
https://www.gsmarena.com/battery-test.p...
Ulefonov skoda da ne testirajo in nimajo reviewe. Pogledal sem po podatkih tale armor 7 ima zgolj 10ur video playbacka, moj mi max 2 lahko predvaja 20+ur. Trenutni best buy in zmagovalec zarad trajanja baterije je oppo realme 5.

WizzardOfOZ ::

Ne predvajam filmov na telefonu, tako da ne vem koliko časa realno zdrži. Vem da pri armor 6 napolnjenost baterije pade iz 61% na 27%, če je skoraj 7 ur prižgan GPS in navigacija, ki te vodi, torej stalno prižgan ekran, GPS in aplikacija Here Wego. Brez offline kart - stalno je bil priklopljen tudi na 4G in je karte prikazoval direktno z neta.

Meni je telefon prvotno za klicat, za sms-e pošiljat, za preverjat mail, za navigacijo in za mobilno banko, ter za plačevanje z njim (da mi ni treba denarnice naokoli nositi). To mora delat hitro, ker se mi ne da čakat da odpira mailbox 5 minut. Poleg tega mora pa zdržat baterija vsaj 5 dni normalne uporabe, mora imet brezžično polnjenje, mora bit vodotesen in neobčutljiv na praskanje po ekranu (če se podrajsa po kakem grobem materialu), pa dobro je, da se ne razbije, če pade po tleh. Armor 6 mi je bil v tem pogledu najboljši p/p za ceno 250EUR (6GB ram, 128GB rom, 8jedrni proc, NFC, wireless charging, dober GPS,...).

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Si sprobal na katerem od armorjih spravit gor gcam? Baje po novem razvijajo porte tudi za mtkjeve soc-e?

Dimnik ::

Machete je izjavil:

Ne klamfaj bedarij, saj to so preverljiva dejstva. Poglej primerjavo slik raznih modelov, poln yt je tega.



Malo še poglej tvoj yt.....pa si zamisli če ni zraven napisan model telefona, ti niti slučajno neboš vedel katera slika je s katerega cenovnega razreda....pa ne mislim primerjave v stilu ajfon11 proti nekem umidigi, ulefone...

Machete ::

Ok šef maš prav. Ni razlik med njimi, sploh ne v slabši svetlobi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Dimnik ::

Saj so razlike...ampak ne na način, kot bi ga ti rad prikazal

m0LN4r ::

Se strinjam, razlike niso vzporedne z ceno. Ce pac nimas fotografske zilice, bos tudi z flagshipom delal za kurac slike. Medtem, ko pa nekdo ki zna slikat bo tudi z midrange fotkicom naredil zelo lepo sliko.
Je pa res, da nakljucno instragram slikanje z avtomatiko, bo v vecini primerov naredlo boljso ce je flagship
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Raptor F16 ::

-valvoline- je izjavil:

Za telefon dejansko placas 50-100e, ostalih 50-1000e je marketinski nateg in sposobnost pr oddelka za pranje mozganov.


Torej pričakuješ, da bi morala firma delat zastonj?

Oprosti ampak tebi marsikaj ni jasno.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

WizzardOfOZ ::

-valvoline- je izjavil:

Si sprobal na katerem od armorjih spravit gor gcam? Baje po novem razvijajo porte tudi za mtkjeve soc-e?


gcam tools?

Uporabljam camera MX program. Slike so odlične.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Machete je izjavil:

Ok šef maš prav. Ni razlik med njimi, sploh ne v slabši svetlobi.


Ena zanimiva primerjava kamer na telefonih (ne vem, če obstaja kaka novejša, ampak že tukaj pokaže koliko je bila nokia naprej s svojim PureView):
https://www.mobilescout.com/nokia/news/...

Pa huawei P20 PRO vs lumia 1020
https://www.androidauthority.com/huawei...

Nokia Lumia 1020 PureView je bila stara mislim da 5 ali 6 let, ko so te primerjave delal.

Zgodovina sprememb…

Hydros ::


Slepa primerjava kamer

zobnik ::

Niso ovce, ampak se znajdejo. Vzamejo telefon na obroke in prodajo naprej.
Hitri kredit pa še pocen pridejo skoz. Ša če še kdo v družin vzame je to 2000 evrov gotovine.

feryz ::

Takole trdi A1. Brez 5G. Uff, koliko bo naslednji.

https://www.dropbox.com/s/156bvhc48v53j...

          ::

gruntfürmich je izjavil:

FireSnake je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

tudi za to ne gre!
gre predvsem za to, da si postavljaš prioritete, ne da se ali se ne pustiš striči.
samo ne mi reči, da si nekje drugje pa ne privoščiš premium zadeve.
kar pomeni, da se ne pustiš striči applu, se pa strižeš recimo pri holland & hollandu... prioritete pač.


Seveda si kupim dražjo stvar. Tam, kjer rabim.
Ampak tam se mi amortizira.

tudi to ti ne verjamem.

vedno se da kupiti cenejšo stvar, ki bo zadovoljivo opravljala svoj posel, ampak ker pač želiš v tistem segmentu premium pač to vzameš.


Če si pripravljen sprejemati kompromise ...

facepalm ::

Jaz sem pa se vedno mnenja, da vecina kupcev 1000+€ telefonov, jih kupi zato, ker se na tehnologijo ne spozna in kupi nekaj "preverjenega" oz dobro oglasevanega, ceprav to preplaca.
Ob tako zasiceni ponudbi jim ne gre zamerit.
Tehnicno "pismeni" ljudje pa si znamo prilagoditi nakup glede na potrebe in si kupimo (zase) boljsi telefon za polovico denarja.

GRT ::

facepalm je izjavil:

Jaz sem pa se vedno mnenja, da vecina kupcev 1000+€ telefonov, jih kupi zato, ker se na tehnologijo ne spozna in kupi nekaj "preverjenega" oz dobro oglasevanega, ceprav to preplaca.
Ob tako zasiceni ponudbi jim ne gre zamerit.
Tehnicno "pismeni" ljudje pa si znamo prilagoditi nakup glede na potrebe in si kupimo (zase) boljsi telefon za polovico denarja.

Se strinjam s temu. Samo nekateri si pa lahko privoščimo oboje. Ker če "tehnično"gledamo so v vrhu samo eni trije.;)

blackbfm ::

ni imel nikoli v "rokah" telefona za 1000EUR, mogoče v rokah kaj več pa ne.
Ker potem nikoli več ne bi tudi povohal tistega za 200EUR, vsaj ne za redno uporabo


Blabla, pred a3 sem mel s7. To je flaghip in midrange recimo iste generacije. Pri a3 je zanic kamera, občasno pocepne, ni kej, ampak za neko povprecno rabo (web, mail, youtube) ni neke drastične razlike. Casi ko si za 200-300 eur dobil kup govna so ze zdavnaj mimo. Ne dobis presezka, ampak so lahko povsem uporabni. Pa ne mi uletet zdej z nekimi ekstremnimi primeri rabe, kjer rabis najmanj zadnji apple a13 čip.

facepalm ::

GRT je izjavil:

Samo nekateri si pa lahko privoščimo oboje. Ker če "tehnično"gledamo so v vrhu samo eni trije.;)

Allarounderji res..
Za bolj specificne potrebe pa je potrebno poseci po cenejsih modelih.
Npr cim boljso avtonomijo, IP rating, kamero, kompaktnost, hitrost..
Pac z dragim telefonom so kompromisi najmanjsi, dobis pa nekje 80-90% najboljsega kar je na trgu (v vseh komponentah).
Edina stvar, ki je na 1000+€ boljsa kot na drugih telefonih je (verjetno) display.

Meizu ::

blackbfm je izjavil:

ni imel nikoli v "rokah" telefona za 1000EUR, mogoče v rokah kaj več pa ne.
Ker potem nikoli več ne bi tudi povohal tistega za 200EUR, vsaj ne za redno uporabo


Blabla, pred a3 sem mel s7. To je flaghip in midrange recimo iste generacije. Pri a3 je zanic kamera, občasno pocepne, ni kej, ampak za neko povprecno rabo (web, mail, youtube) ni neke drastične razlike. Casi ko si za 200-300 eur dobil kup govna so ze zdavnaj mimo. Ne dobis presezka, ampak so lahko povsem uporabni. Pa ne mi uletet zdej z nekimi ekstremnimi primeri rabe, kjer rabis najmanj zadnji apple a13 čip.


Jaz imam P20Lite pa prav nic ne pocepne.

Ampak se vedno ne spremeni mojega mnenja, da telefon za 1000eur nima kaj kostat toliko. Bedastoca.

jype ::

feryz je izjavil:

Kdor si ga lahko kupi, ga bo kupil. To je vsa umetnost.
Pa seveda tudi ni res.

-valvoline- ::

Pixel 4a xl bo zabrisal mejo med flagshipe ter midrangerje. Seveda ob primerni ceni.

          ::

facepalm je izjavil:

Jaz sem pa se vedno mnenja, da vecina kupcev 1000+€ telefonov, jih kupi zato, ker se na tehnologijo ne spozna in kupi nekaj "preverjenega" oz dobro oglasevanega, ceprav to preplaca.
Ob tako zasiceni ponudbi jim ne gre zamerit.
Tehnicno "pismeni" ljudje pa si znamo prilagoditi nakup glede na potrebe in si kupimo (zase) boljsi telefon za polovico denarja.


Še eden, ki si nakup cenenega kitajskega telefona upravičuje s tem, da je “tehnično pismen”.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

facepalm ::

          je izjavil:

facepalm je izjavil:

Jaz sem pa se vedno mnenja, da vecina kupcev 1000+€ telefonov, jih kupi zato, ker se na tehnologijo ne spozna in kupi nekaj "preverjenega" oz dobro oglasevanega, ceprav to preplaca.
Ob tako zasiceni ponudbi jim ne gre zamerit.
Tehnicno "pismeni" ljudje pa si znamo prilagoditi nakup glede na potrebe in si kupimo (zase) boljsi telefon za polovico denarja.


Še eden, ki si nakup cenenega kitajskega telefona upravičuje s tem, da je “tehnično pismen”.

Nah.. jaz ga ne upravicujem. Sam sem si pac dal (psiholosko) mejo 300€. Za web, navigacijo, android auto mi je dovolj (tudi ce drugim ni).
V kolikor nebi metal "visek" denarja v investicije, vseeno ne bi odstel 1k€ za telefon, ker v tem price rangeu ni nic primernega zame.
Bolj tezim k temu, da ima vsak razlicne potrebe/nacine uporabe. Npr. ta trenutek, bi za moje potrebe bil idealen Asus Zenfone 6 (430€). S tem, ko bi kupil npr najnovejsega Galaxyja za x2.5 do x3 cene, bi na funkcionalnosti pridobil.. kaj ze? Boljso kamero in slabso avtonomijo.

          ::

Saj ni problem v tem, kaj ti potrebuješ. Problem je v tem, da kupce dražjih telefonov od tvojega označiš za tehnološko nepismene.

K0l1br1 ::

Kaj GRT rabi telefon 20 ur na dan, če v službo vozi? Očitno res špila need for speed 20/7.

k4vz0024 ::

Naivneži.

facepalm ::

          je izjavil:

Saj ni problem v tem, kaj ti potrebuješ. Problem je v tem, da kupce dražjih telefonov od tvojega označiš za tehnološko nepismene.

Nekateri ste ocitno nepismeni (brez "tehnolosko") in mi podtikate izjave oz si jih razlagate po svoje.

Omenil sem, da vecina kupcev 1000+EUR telefonov, nima pojma kaj kupuje in kupijo le zato, ker vedo da bo "vse" delalo.
Drazji telefon od mojega pa predvidevam da ima velika vecina prebivalstva. In ne trdim, da ste tehnolosko nepismeni.
Edit: lahko pa gres do random iphone/galaxy Sxx userja pa ga povprasas kaj ima njegov telefon pod pokrovom. Odgovor bo priblizno enak, kot ce bi mene vprasal za pralni stroj: "ne vem, vazno da dela v nulo!"
Seveda, ne pri vseh. Veliko je tudi enthusiastov, ki jim ni zal niti centa za svoj hobi. Taksen sem bil tudi sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

          ::

Ok, ti verjamem, saj predvidevam da poznaš veliko večino kupcev >1000€ telefonov, ker tako kategorično navajaš trditve.

Gagatronix ::

Osebno nimam potrebe za pametni telefon, ker tako ali tako 3/4 casa niti ne vem, kje v mojem stanovanju se telefon nahaja. Uporabljam ga za klice in sms sporocila.

Ce pa kdo cuti potrebo po takem telefonu, ter si ga lahko privosci, pa tudi ni na mestu, da bi jaz tej osebi pridigal.

Konec koncev se ne gre za moj denar.

stajerckozu ::

Pr mn je tko
Za telefon dam do max 200 eur
Dam pa več za tablco sam jo mejam na usakih par let

facepalm ::

          je izjavil:

Ok, ti verjamem, saj predvidevam da poznaš veliko večino kupcev >1000€ telefonov, ker tako kategorično navajaš trditve.

No, pa bom dodal besedo "sklepam", da prenehamo dlakocepit.

m0LN4r ::

Predvsem najstnice vedo, zkaj je dobr met 1000+ eur telefon z 50+eur narocnine 8-)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

rabelj5 ::

zakaj ne omejijo cene telefonov na max 250 eur pa bomo ljudje več kupovali nove telefone

m0LN4r ::

Za casual cloveka je 300 eur telefon povsem dovolj, kdor pa rabi vec ali pa hoce vec pa se naj skesira.

Skoda edino, da zadnjih par let je bistvo telefona postala kamera, vse ostalo pa meh. Kako dolgo bo to slo naprej?
Stiri kamere, pet, sest sedem?

No ajd, recimo Note 10+ malo sprobavam, teoreticno zadeva lahko nadomesti vse kar povprecen Janez rabi. Imas ga s sabo, dela dobre slike, videje. Ko pa prides domov, ga lahko priklopis na TV ali Monitor, zravn pa BT tipkovnico z misko, vklopis DEX in imas takorekoc mali racunalnik in prakticno nicesar drugega ne rabis.

V mislim imam predvsem ne "slo-tech" populacijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Cveto ::

Problem dragih telefonov je, da postajajo "mid range" vedno boljši oziroma so razlike vedno manj opazne. Še večji problem pa je, da jurja niti ni dovolj. Iz nekih (tudi službenih) razlogov recimo moram imeti iPhone. Ker me malo matra vid, raje vidim da je telefon večji, spomina pa je fajn imeti nekaj več. Ko sem lani kupoval telefon, je to pomenilo iPhone XS Max Gold 256gb. Cena z originalnim ovitkom: točno 1500 eur. V primerjavi s tem deluje zgoraj napisanih jurja skoraj "budget" varianta. Tudi nekateri drugi proizvajalci imajo telefone, ki so bistveno dražji od 1000 eur.

Druga stvar pa so zgoraj omenjene vedno manjše razlike. Pred kratkim sem dobil v uporabo Huawei P20 (za testiranje nekih zadev) in sem telefon tudi par tednov uporabljal kot osebni telefon in moram reči, da sem bil presenečen nad tem, kako dober je oziroma da gotovo ni 2x slabši od iPhona. Ajde, vmesnik je malo bolj štorast, a se da z gestami lepo upravljati vse skupaj, hitrost je zelo na nivoju, kamera je itak opazno boljša (sploh nočna), zaslon je ok itd... Pogrešal sem edino face id in pa boljši preklop med aplikacijami,

V prihodnje bo verjetno (moralo biti) dovolj, da se bo imelo neko srednjo klaso, kjer bo še vedno dobra (najnovejša) tehnika, ne bo pa pretiravanj v smislu safirnih stekel in poliranega nerjavečega jekla ter "overkill" zmogljivosti.

          ::

Cveto je izjavil:

Iz nekih (tudi službenih) razlogov recimo moram imeti iPhone. Ker me malo matra vid, raje vidim da je telefon večji, spomina pa je fajn imeti nekaj več. Ko sem lani kupoval telefon, je to pomenilo iPhone XS Max Gold 256gb. Cena z originalnim ovitkom: točno 1500 eur. V primerjavi s tem deluje zgoraj napisanih jurja skoraj "budget" varianta. Tudi nekateri drugi proizvajalci imajo telefone, ki so bistveno dražji od 1000 eur.


Firme imajo lahko z opetaterji sklenjene dogovore, po katerih dobijo aparate precej ceneje.

LeQuack ::

A ni bil ravno pred kratkim članek kako se grdo na Telekomu korupcijo in zaslužni dobijo zastonj telefone za 1000+ evrov. Sicer to je državna firma tako da korupcija je bistvena lastnost državnih firm.
Quack !

MrNighthawk ::

Cveto je izjavil:

Problem dragih telefonov je, da postajajo "mid range" vedno boljši oziroma so razlike vedno manj opazne. Še večji problem pa je, da jurja niti ni dovolj. Iz nekih (tudi službenih) razlogov recimo moram imeti iPhone. Ker me malo matra vid, raje vidim da je telefon večji, spomina pa je fajn imeti nekaj več. Ko sem lani kupoval telefon, je to pomenilo iPhone XS Max Gold 256gb. Cena z originalnim ovitkom: točno 1500 eur. V primerjavi s tem deluje zgoraj napisanih jurja skoraj "budget" varianta. Tudi nekateri drugi proizvajalci imajo telefone, ki so bistveno dražji od 1000 eur.

Druga stvar pa so zgoraj omenjene vedno manjše razlike. Pred kratkim sem dobil v uporabo Huawei P20 (za testiranje nekih zadev) in sem telefon tudi par tednov uporabljal kot osebni telefon in moram reči, da sem bil presenečen nad tem, kako dober je oziroma da gotovo ni 2x slabši od iPhona. Ajde, vmesnik je malo bolj štorast, a se da z gestami lepo upravljati vse skupaj, hitrost je zelo na nivoju, kamera je itak opazno boljša (sploh nočna), zaslon je ok itd... Pogrešal sem edino face id in pa boljši preklop med aplikacijami,

V prihodnje bo verjetno (moralo biti) dovolj, da se bo imelo neko srednjo klaso, kjer bo še vedno dobra (najnovejša) tehnika, ne bo pa pretiravanj v smislu safirnih stekel in poliranega nerjavečega jekla ter "overkill" zmogljivosti.


Z izjemo iPhona večini OEM, še posebej Kitajcem ala Huaweu, cena drastično pade. In lahko telefon, ki je bil lani flagship, kupiš v akciji za polovično ceno. in za to ceno dobiš amoled, odličen, fotoaparat, veliko prostora itd. Potem sem pa res vprašaš, kje je tista dodana vrednost v 500€ razlike v ceni. Razen "prestiža".

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

MrNighthawk je izjavil:



Z izjemo iPhona večini OEM, še posebej Kitajcem ala Huaweu, cena drastično pade. In lahko telefon, ki je bil lani flagship, kupiš v akciji za polovično ceno. in za to ceno dobiš amoled, odličen, fotoaparat, veliko prostora itd. Potem sem pa res vprašaš, kje je tista dodana vrednost v 500EUR razlike v ceni. Razen "prestiža".


Pizditi čez ceno obenem pa jamrati nad svojo plačo je mimo. Kot da mora biti vse narejeno brez dobička, ljudje pa vseeno plačani v milijonih.

Če dosežeš stopnjo, ko lahko pordajaš OEM produkte, takrat imaš pravico postavljati svoja pravila. Do takrat boš pa nastavljal rit večjim ribam, ki so nad tabo in naredil vse, da te kupci ne bodo skritizirali.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

MrNighthawk ::

Raptor F16 je izjavil:

Pizditi čez ceno obenem pa jamrati nad svojo plačo je mimo. Kot da mora biti vse narejeno brez dobička, ljudje pa vseeno plačani v milijonih..

Nič od tega ne počnem. Glede ne temo posta, je debata o temu ali razlika v ceni opravičuje razliko v materialu. Če danes pogledaš A1 ponudbo za Huawei P30 Pro in iPhone 11 Pro je razlika v ceni (pri vezavi in istem paketu) cca 440€.

Meizu ::

Brending je brending. Jeba je samo, da iz enega kosa pleha in par tranzistorjev delamo brending, kot da kupujes ferarija. Kot da ze avtomobilisticni kaos ni dovolj moramo delat se to.

Cakam sam se da se zacnemo pogovarjati o brendih zitnih izdelkov, ce bos kupu kruh od mlinotesta bos pac placal 20 eur vec za kilo ne, brend pac.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tudi v Sloveniji preizkusili 5G, frekvence bodo prihodnje leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
14022794 (15908) bozicje
»

Kdo bo kupoval telefone za tisočaka? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
15425537 (17125) ziga1990
»

Za koliko bi se odpovedali Facebooku

Oddelek: Novice / Zasebnost
397311 (3459) DePalmo
»

Samsung Galaxy Note 9 stane tisočaka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
16833877 (25651) Stingray
»

Estonija bo prihodnje leto postavila omrežje 5G

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4314683 (11286) Spock83

Več podobnih tem