» »

Kdo bo kupoval telefone za tisočaka?

1
2
3 4

T-h-o-r ::

blackbfm je izjavil:

jaz vidim največji "problem" v temu, da npr. entry level gaming laptop stane stane 1100€ in telefon za 1100€ ampak noben telefon, res noben telefon se ne more primerjat v produktivnosti z laptopom.



Pri telefonu placas to da ga lahko pospravis v žep.

nekateri so takšni cegli, da več ne pašejo v žep
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

pirlo ::

To pa predstavlja nevarnost za 5G, saj bo tehnologija sprva na voljo v najdražjih modelih (za okoli 1200 dolarjev)

Zakaj? Snapdragon 765 je mid range procesor z integriranim 5G. Telefoni s tem procesorjem verjetno ne bodo 1000+. Druga zgodba pa je iPhone, tam pa zna bit da bo 2000 :)

WhiteAngel ::

Utk je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

spirit je izjavil:

5G sploh MMW je totalno neuporaben in nič drugega kot marketniški nateg, dober LTE je dejansko čisto dovolj dober za povprečnega uporabnika.

Ko smo imeli 3G se je isto govorilo za 4G ;)

Sej je tudi to res. Dober 3g je dovolj za telefon. So pa šli prej na 4g kot bi dobro pokrili 3g, najbrž je bilo to ceneje, ali pa vsaj lažje za prodat.


3g še danes ne lovi - takoj, ko greš v gmajno in imaš malo gori doli.

spirit ::

Ja ampak 3G in 4G sta vsaj uporabna, 5G s svojim mizernim dometo to ravno ni, MMW pa sploh ne ker ga ubije čisto vsaka ovira.

Egidij88 ::

Čisto odvisno od frekvence 5G omrežja. Modem za 5G bo kmalu v vseh telefonih, tudi v cenejših (problem bo pokritost)... tako da ne vem, kaj nabijate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

FireSnake ::

Miki N je izjavil:

Jurček je prekleto zvita cena.

Po eni strani kar nekaj denarja po drugi pa ga ima zelo velik del prebivalstva na računu in ne ve točno kaj bi z njim. Ravno za neke težke investicije ni, vezave na jurčku tudi ne slovijo po donosnosti, če preveč razmišlješ ga prekleto hitro lahko tudi "zapiješ" (ali zapraviš za cote) ... in začnejo ljudje razmišljati o nečem "posebnem" za ta denar, v pomankanju drugih idej.


Dejansko si zelo dobro zadel.
Če malo pobereš po kuvertah in pepelnikih je že skoraj dovolj :))

gruntfürmich je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Ne gre za to, če ti še ni kapnilo. Gre za to, da četudi si ga lahko privoščiš, ne daš toliko.
Kdor se pa pusti striči pa kar naj izvoli.
tudi za to ne gre!
gre predvsem za to, da si postavljaš prioritete, ne da se ali se ne pustiš striči.
samo ne mi reči, da si nekje drugje pa ne privoščiš premium zadeve.
kar pomeni, da se ne pustiš striči applu, se pa strižeš recimo pri holland & hollandu... prioritete pač.


Seveda si kupim dražjo stvar. Tam, kjer rabim.
Ampak tam se mi amortizira.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

shadeX ::

MrNighthawk je izjavil:


jaz vidim največji "problem" v temu, da npr. entry level gaming laptop stane stane 1100EUR in telefon za 1100EUR ampak noben telefon, res noben telefon se ne more primerjat v produktivnosti z laptopom.


Ok, kateri laptop lahko dam v žep, snema videje visoke ločljivosti 2k, 4k in mi omogoči da videjo editiram "zunaj", ga uploadam na platformo in tako furam svoj posel?

Dejstvo je da nekateri pač ne razumete, da se telefon razvija in vedno bolj nadomešča osebne računalnike. Absolutno se strinjam, da trenutno telefon ne more nadomestit domačega/prenosnega računalnika v določenih segmentih kot je npr gaming (v providanju same gaming izkušnje).

Tvoja ocena je povsem subjektivna, kar dokazuje tudi statistika uporabe računalnika vs telefona (vedno več jih čas preživlja na telefonih).

ampak noben telefon, res noben telefon se ne more primerjat v produktivnosti z laptopom.


Torej smo ugotovili, da se rahlo motiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Hydros ::

shadeX je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:


jaz vidim največji "problem" v temu, da npr. entry level gaming laptop stane stane 1100EUR in telefon za 1100EUR ampak noben telefon, res noben telefon se ne more primerjat v produktivnosti z laptopom.


Ok, kateri laptop lahko dam v žep, snema videje visoke ločljivosti 2k, 4k in mi omogoči da videjo editiram "zunaj", ga uploadam na platformo in tako furam svoj posel?

Dejstvo je da nekateri pač ne razumete, da se telefon razvija in vedno bolj nadomešča osebne računalnike. Absolutno se strinjam, da trenutno telefon ne more nadomestit domačega/prenosnega računalnika v določenih segmentih kot je npr gaming (v providanju same gaming izkušnje).

Tvoja ocena je povsem subjektivna, kar dokazuje tudi statistika uporabe računalnika vs telefona (vedno več jih čas preživlja na telefonih).

ampak noben telefon, res noben telefon se ne more primerjat v produktivnosti z laptopom.


Torej smo ugotovili, da se rahlo motiš.



Se strinjam da z nobenim laptopom ne moreš snemati 4K videa ampak nisem še videl telefona ki bi poganjal Solidworks ali Altium itd. pa tudi kakšen Adobe Premiere je precej bolj uporaben na računalniku kot pa na telefonu tako da glede produktivnosti je zelo odvisno od tega kaj beseda produktivnost zate pomeni.

Bi pa z veseljem imel tak telefon ki bi lahko 100% nadomestil PC

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hydros ()

Vazelin ::

Jaz imam telefon za jurja. Je pa res, da jaz zadeve menjam na nekaj let. Enih 5 let bo zdržal:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

spirit ::

Če smo iskreni telefon že pri kakšnem resnem Excelu pogori, tako da se strinjam telfon še ni možen nadomestek prenosnega računalnika. Morda nekega dne bo, ampak smo še daleč od tega.

shadeX ::

tako da glede produktivnosti je zelo odvisno od tega kaj beseda produktivnost zate pomeni.


Si dojel bistvo kaj sem želel povedat. So stvari, ki jih lahko delaš na laptopu, ki jih na telefonu ne moreš (oz. vsaj ne tako produktivno), velja pa tudi obratno. Nikakor pa to ne gre v smislu tega

ampak noben telefon, res noben telefon se ne more primerjat v produktivnosti z laptopom.


Ker je to popolna neresnica.

Netrunner ::

1k dam za desktop mašino ne pa za grelnik jajc.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Raptor F16 ::

shadeX je izjavil:



Razlika v ceni flagshipov danes in 10 let nazaj je to da so se pač podražili za nekje 100%. Kakor rečeno v tem marketinškem segmentu je nekje 10% ljudi.


Ne vem zate ampak novo S10 sem jst pri A1 dobil za okol 500 EUR...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

gspotmajster ::

Zakaj si jaz kupim telefon za 1000+ €? Zato ker si ga s svojim mesečnim prihodkom z lahkoto privoščim. In ne, nisem "ovca"! Če bi tako razmišljal bi bil še vedno na podpovprečnem prihodku, če ne celo na minimalcu. Vse je zelo relativno, nekomu z minimalcem je še 200 € veliko dati za telefon. Ne obsojajte druge kaj počnejo s svojim denarjem, nekateri ga zmečejo precejšnje količine za druge dobrine (npr. oblačila, kjer so marže tudi 1000%, obutev, cigarete, pijačo,...).
Dokler ti niso na plečih nas davkoplačevalcev, je to njihova stvar. Pa še potem jim je treba pomagat, ker jaz se dobro zavedam, da je za moj mesečni prihodek potrebno, da je nekaj sto ljudi na minimalcu.

Brez "flagship"-ov tudi poceni telefoni danes ne bi bili kar so po zmogljivosti in uporabnosti. Tipičen primer je fotoaparat. Še nekaj let nazaj si nismo mogli predstavljati, da bi lahko preko "mobilnih podatkov" gledali HD videe, saj bi lahko bankrotirali.

Raptor F16 ::

gspotmajster je izjavil:

Zakaj si jaz kupim telefon za 1000+ €? Zato ker si ga s svojim mesečnim prihodkom z lahkoto privoščim. In ne, nisem "ovca"! Če bi tako razmišljal bi bil še vedno na podpovprečnem prihodku, če ne celo na minimalcu. Vse je zelo relativno, nekomu z minimalcem je še 200 € veliko dati za telefon. Ne obsojajte druge kaj počnejo s svojim denarjem, nekateri ga zmečejo precejšnje količine za druge dobrine (npr. oblačila, kjer so marže tudi 1000%, obutev, cigarete, pijačo,...).
Dokler ti niso na plečih nas davkoplačevalcev, je to njihova stvar. Pa še potem jim je treba pomagat, ker jaz se dobro zavedam, da je za moj mesečni prihodek potrebno, da je nekaj sto ljudi na minimalcu.

Brez "flagship"-ov tudi poceni telefoni danes ne bi bili kar so po zmogljivosti in uporabnosti. Tipičen primer je fotoaparat. Še nekaj let nazaj si nismo mogli predstavljati, da bi lahko preko "mobilnih podatkov" gledali HD videe, saj bi lahko bankrotirali.


Drži, "drobtine" in "ostanki" tega napredka so čedalje boljše.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

MrNighthawk ::

shadeX je izjavil:

Ok, kateri laptop lahko dam v žep, snema videje visoke ločljivosti 2k, 4k in mi omogoči da videjo editiram "zunaj", ga uploadam na platformo in tako furam svoj posel?

ok...ko boš snemal kvaliteten 4k video v vseh svetlobnih pogojih, začni govorit o praktičnosti video snemanja na telefonu. Ko boš po editiral Avatarja boš lahko govoril o praktičnosti telefonov.
ne govorit o nekem bajnem poslu tudi, če si "top" influencer/vlogger/natakar.

ja seveda. laptopa pač ne moreš dat v žep, ker za dobro produktivnost potrebuješ malo večji ekran pa še kaj.

Dejstvo je da nekateri pač ne razumete, da se telefon razvija in vedno bolj nadomešča osebne računalnike. Absolutno se strinjam, da trenutno telefon ne more nadomestit domačega/prenosnega računalnika v določenih segmentih kot je npr gaming (v providanju same gaming izkušnje).

Tvoja ocena je povsem subjektivna, kar dokazuje tudi statistika uporabe računalnika vs telefona (vedno več jih čas preživlja na telefonih).

Subjektivna... seveda. Tako kot tvoja. Telefon nadomešča računalnike primarno iz vidika web browserja, uporabe socialnih omrežji in nadomeščanja "trotlzihr" fotoaparata.

Sicer tukaj sledi moja "subjektivna ocena" ampak....

- Napiši diplomo 1. bolonjske stopnje na telefonu... aka Word, Excell,... etc, boljša produktivnost na PCju, naloge za maturo ne spišeš gor.
- Photoshop/Lightroom etc.
- Autocad
- programiranje
- media player (size matters, na žalost 6'' vs 13'')
-copy/paste boš z miško ali pa trackpadom veeeliko hitrejše.

ampak noben telefon, res noben telefon se ne more primerjat v produktivnosti z laptopom.


Torej smo ugotovili, da se rahlo motiš.

Ne to je zraslo na tvojem gnilem zeljniku, ker z laptopom ne moreš posnet videa :))
Telefon je zelo koristen, marsikaj lahko narediš ampak ni nadomestek za računalnik. Če misliš, da je ga prodaj in hodi okoli s telefonom v žepu.

shadeX je izjavil:

tako da glede produktivnosti je zelo odvisno od tega kaj beseda produktivnost zate pomeni.


Si dojel bistvo kaj sem želel povedat. So stvari, ki jih lahko delaš na laptopu, ki jih na telefonu ne moreš (oz. vsaj ne tako produktivno), velja pa tudi obratno. Nikakor pa to ne gre v smislu tega

ampak noben telefon, res noben telefon se ne more primerjat v produktivnosti z laptopom.


Ker je to popolna neresnica.


Dokler boš gledal samo en aspekt in pozabil na ostalih 150... ja bo to neresnica.
Sicer si pa še enkrat poglej zgoraj naštete primere, kjer s telefonom nimaš kaj iskat.

Če bi se telefo n lahko primerjal s produktivnostjo potem bi v vseh pisarnah PCje zamenjal za telefone.
Tako pa vidimo samo, da so natakarji zamenjal blokce s telefoni :))

Mercier ::

Meni za telefon 1€ težko gre iz tošla, pa sem jih moral vunpotegnit 140 krat toliko. Si zlahka predstavljam, da je še v razvijenim ekonomskim zajednicama mnogim mrsko dat kaj bistveno več. Sploh če si ne predstaljam, kaj bi pravzaprav na aparatu lahko pogrešal in da ga bom najbrž v nekaj letih zabrisal po tleh enkrat preveč.

T-h-o-r ::

gspotmajster je izjavil:

Zakaj si jaz kupim telefon za 1000+ €? Zato ker si ga s svojim mesečnim prihodkom z lahkoto privoščim. In ne, nisem "ovca"! Če bi tako razmišljal bi bil še vedno na podpovprečnem prihodku, če ne celo na minimalcu. Vse je zelo relativno, nekomu z minimalcem je še 200 € veliko dati za telefon. Ne obsojajte druge kaj počnejo s svojim denarjem, nekateri ga zmečejo precejšnje količine za druge dobrine (npr. oblačila, kjer so marže tudi 1000%, obutev, cigarete, pijačo,...).
Dokler ti niso na plečih nas davkoplačevalcev, je to njihova stvar. Pa še potem jim je treba pomagat, ker jaz se dobro zavedam, da je za moj mesečni prihodek potrebno, da je nekaj sto ljudi na minimalcu.

Brez "flagship"-ov tudi poceni telefoni danes ne bi bili kar so po zmogljivosti in uporabnosti. Tipičen primer je fotoaparat. Še nekaj let nazaj si nismo mogli predstavljati, da bi lahko preko "mobilnih podatkov" gledali HD videe, saj bi lahko bankrotirali.

za ta post si se moral priti registrirati? Čigav pikir account si?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

IL_DIAVOLO ::

Meni telefon nadomesti 3/4 uporabe pc-ja. Mogoče ga celo prodam.

Navigacija, splet, slikanje, maili, spletna banka, spletno narocevanje...ni da ni.

Pc je useless.

Zgodovina sprememb…

MrNighthawk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Meni telefon nadomesti 3/4 uporabe pc-ja. Mogoče ga celo prodam.

Navigacija, splet, slikanje, maili, spletna banka, spletno narocevanje...ni da ni.

Pc je useless.


Za navigacijo in slikanje si uporabljal PCja? :D

IL_DIAVOLO ::

Pravim kako zelo uporaben je telefon.

gspotmajster ::

T-h-o-r je izjavil:

gspotmajster je izjavil:

Zakaj si jaz kupim telefon za 1000+ €? Zato ker si ga s svojim mesečnim prihodkom z lahkoto privoščim. In ne, nisem "ovca"! Če bi tako razmišljal bi bil še vedno na podpovprečnem prihodku, če ne celo na minimalcu. Vse je zelo relativno, nekomu z minimalcem je še 200 € veliko dati za telefon. Ne obsojajte druge kaj počnejo s svojim denarjem, nekateri ga zmečejo precejšnje količine za druge dobrine (npr. oblačila, kjer so marže tudi 1000%, obutev, cigarete, pijačo,...).
Dokler ti niso na plečih nas davkoplačevalcev, je to njihova stvar. Pa še potem jim je treba pomagat, ker jaz se dobro zavedam, da je za moj mesečni prihodek potrebno, da je nekaj sto ljudi na minimalcu.

Brez "flagship"-ov tudi poceni telefoni danes ne bi bili kar so po zmogljivosti in uporabnosti. Tipičen primer je fotoaparat. Še nekaj let nazaj si nismo mogli predstavljati, da bi lahko preko "mobilnih podatkov" gledali HD videe, saj bi lahko bankrotirali.

za ta post si se moral priti registrirati? Čigav pikir account si?


Sem bralec "slotecha"-a od samega začetka, vendar že leta neaktiven pri komentiranju. Ravno danes me je prijelo, da nekaj "izdahnem" pa sem ugotovil, da ne poznam niti gesla niti uporabniškega imena. Nič drugega ni v ozadju.

facepalm ::

Leto 2020, bo za flagshipe, "2015 allover again". Vsaj za tiste s SD SoC-om. Overheating in battery drain na vidiku, ker bo 5G (s tem tudi 4G) chip locen od SoC-a. Dodaten chip pomeni visjo ceno (zato je 5G "drag"), vecjo porabo energije in quallcommov 5G chip se rad pregreva (padec 5G povezave).
Visja poraba baterije bo prisotna tudi ce bo 5G izklopljen. Koliko se bo chip grel med uporabo 4G pa bomo izvedeli.
Kdo sploh potrebuje 5G v 2020, ko je pokritost mizerna?
V USA, s 5G (mmw), niso pokrita vecja mesta, niti vecja okrozja ali ulice, temvec le doloceni deli nekaterih ulic. Tako slaba je pokritost (mmw).
Sub6Ghz 5G pa doseze le cca 20% visje hitrosti napram 4G.
Se res splaca biti beta tester v 2020 in kupiti telefon za 1k€+, kateri bo slabsi od flagshipa iz 2019?

shadeX ::

MrNighthawk je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ok, kateri laptop lahko dam v žep, snema videje visoke ločljivosti 2k, 4k in mi omogoči da videjo editiram "zunaj", ga uploadam na platformo in tako furam svoj posel?

ok...ko boš snemal kvaliteten 4k video v vseh svetlobnih pogojih, začni govorit o praktičnosti video snemanja na telefonu. Ko boš po editiral Avatarja boš lahko govoril o praktičnosti telefonov.
ne govorit o nekem bajnem poslu tudi, če si "top" influencer/vlogger/natakar.

ja seveda. laptopa pač ne moreš dat v žep, ker za dobro produktivnost potrebuješ malo večji ekran pa še kaj.

Dejstvo je da nekateri pač ne razumete, da se telefon razvija in vedno bolj nadomešča osebne računalnike. Absolutno se strinjam, da trenutno telefon ne more nadomestit domačega/prenosnega računalnika v določenih segmentih kot je npr gaming (v providanju same gaming izkušnje).

Tvoja ocena je povsem subjektivna, kar dokazuje tudi statistika uporabe računalnika vs telefona (vedno več jih čas preživlja na telefonih).

Subjektivna... seveda. Tako kot tvoja. Telefon nadomešča računalnike primarno iz vidika web browserja, uporabe socialnih omrežji in nadomeščanja "trotlzihr" fotoaparata.

Sicer tukaj sledi moja "subjektivna ocena" ampak....

- Napiši diplomo 1. bolonjske stopnje na telefonu... aka Word, Excell,... etc, boljša produktivnost na PCju, naloge za maturo ne spišeš gor.
- Photoshop/Lightroom etc.
- Autocad
- programiranje
- media player (size matters, na žalost 6'' vs 13'')
-copy/paste boš z miško ali pa trackpadom veeeliko hitrejše.

ampak noben telefon, res noben telefon se ne more primerjat v produktivnosti z laptopom.


Torej smo ugotovili, da se rahlo motiš.

Ne to je zraslo na tvojem gnilem zeljniku, ker z laptopom ne moreš posnet videa :))
Telefon je zelo koristen, marsikaj lahko narediš ampak ni nadomestek za računalnik. Če misliš, da je ga prodaj in hodi okoli s telefonom v žepu.

shadeX je izjavil:

tako da glede produktivnosti je zelo odvisno od tega kaj beseda produktivnost zate pomeni.


Si dojel bistvo kaj sem želel povedat. So stvari, ki jih lahko delaš na laptopu, ki jih na telefonu ne moreš (oz. vsaj ne tako produktivno), velja pa tudi obratno. Nikakor pa to ne gre v smislu tega

ampak noben telefon, res noben telefon se ne more primerjat v produktivnosti z laptopom.


Ker je to popolna neresnica.


Dokler boš gledal samo en aspekt in pozabil na ostalih 150... ja bo to neresnica.
Sicer si pa še enkrat poglej zgoraj naštete primere, kjer s telefonom nimaš kaj iskat.

Če bi se telefo n lahko primerjal s produktivnostjo potem bi v vseh pisarnah PCje zamenjal za telefone.
Tako pa vidimo samo, da so natakarji zamenjal blokce s telefoni :))


Ne se vlečt ven, če si sam privlekel na plan take idiotizme o produktivnosti dveh povsem različnih naprav. Samo zato ker si delijo določene lastnosti, še ne pomeni da ena naprava lahko nadomešča drugo in obratno. 10 let nazaj bi bilo te dve napravi primerjati povsem ... bizarno.

V bistvu se ti ne sanja, da primerjaš traktor z avtomobilom. Z obojnim si lahko produktiven, je pa odvisno kaj sploh delaš. Normalno da z avtom ne boš oral njive ali pa s traktorjem vozil na daljše razdalje. Imaš popolnoma nerazjasnene koncepte in ti še kar trolaš.

MrNighthawk ::

shadeX je izjavil:

V bistvu se ti ne sanja, da primerjaš traktor z avtomobilom. Z obojnim si lahko produktiven, je pa odvisno kaj sploh delaš. Normalno da z avtom ne boš oral njive ali pa s traktorjem vozil na daljše razdalje. Imaš popolnoma nerazjasnene koncepte in ti še kar trolaš.

Najprej si razjasni kaj je trolanje in kdo je začel z idiotizmi, ker tvoja primerjava s traktorjem je na temu nivoju.
Moj argument je produktivnost. S telefonom lahko pišeš diplomsko, lahko editiraš video etc... samo, da boš s PCjem ene 20x bolj produktiven.
Mogoče, če bi prebral prebral celoten "pogovor", bi celo razumel kaj je bila poanta.

gruntfürmich ::

FireSnake je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

tudi za to ne gre!
gre predvsem za to, da si postavljaš prioritete, ne da se ali se ne pustiš striči.
samo ne mi reči, da si nekje drugje pa ne privoščiš premium zadeve.
kar pomeni, da se ne pustiš striči applu, se pa strižeš recimo pri holland & hollandu... prioritete pač.


Seveda si kupim dražjo stvar. Tam, kjer rabim.
Ampak tam se mi amortizira.

tudi to ti ne verjamem.

vedno se da kupiti cenejšo stvar, ki bo zadovoljivo opravljala svoj posel, ampak ker pač želiš v tistem segmentu premium pač to vzameš.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MTB ::

2dark je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Telefon za 200 evrov vsaki 2 leti, ker itak vsaka baterija duso spusti v tem casu.

Kdaj se bo raja spametovala.


Neumnost.. Obstojnost baterije je povezana s tem, kolikokrat si telefon polnil. Če ga polniš vsak dan , pa res ne more baterija zdržat 8 let.

Jaz polnim telefon nekje na 4 do 5 dni.


Zdaj si jo pa pihnil mimo.

Meiniken ::

Kdo bo kupoval telefone za tisočaka? Tisti majmuni, ki jim je telefon alfa in omega. Običajno so to ovčke.
Ma za 150 eur dobiš že kar soliden telefon, ki ti bo leta lahko lepo služil. Nevem kaj je s tem preseravanjem.

Do neke mere plačuješ za funkcionalnost in kvaliteto izdelka, od tam naprej pa samo še za luksuz in znamko.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

-valvoline- ::

Za telefon dejansko placas 50-100e, ostalih 50-1000e je marketinski nateg in sposobnost pr oddelka za pranje mozganov.

Boobiz ::

Ampak če pogledaš čase 10 let nazaj je bil flagship res morda 600€. Še danes je isti rang telefona okoli 600€, modra nekaj več - inflacija pač. Trik je zgolj to, da so proizvajalci pogruntali, da se da umetno nardit še bolj premium kategorije in ljudi strič na njih.

Če kupujete isti rang telefona, plačate približno enako ceno. Če ste nasedli na "še bolj premium master race", pa tukaj pičkate kako so telefoni dragi.

Saj so hudičevo res, ampak teh ne moreš primerjat direktno.

Ergo, obrišite si sline iz teh kategorij in glejte kategorijo, ki je obstajala tudi 10 let nazaj, pa boste spet "srečni" potrošniki.
I'm drunk, what's your excuse?

Netrunner ::

gspotmajster je izjavil:

Zakaj si jaz kupim telefon za 1000+ €? Zato ker si ga s svojim mesečnim prihodkom z lahkoto privoščim. In ne, nisem "ovca"!


Jaz si ga lahko tudi privoščim vendar si ga iz principa ne bom ker to je nategovanje. Cene so postale nenormalne in prodajajo se zaradi ovc in zaradi takih kot si ti. Če si lahko nekaj privoščiš še ne pomeni da je to vredno. Vsak naj dela z svojim denarjem kot hoče vendar proč ga metat ni ravno pametno.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

blackbfm ::

Folk hoce telefone posute z zlatim prahom in diamanti za ene 150 euro max. To ne bi bil nateg.

-valvoline- ::

Zdaj k obstaja gcam in lahko dobis telefon z amoledom ter najnovejsim flagship cpujem pod 300e je razlogov za nakup fona za 1000e vedno manj, in vedno tezje bo prepricat folk da bo spraznil denarnico. Kar pa ne pomen da se ne bodo prodajal, 1% folka sploh ne zanima cena, ne glede na to kaj kupuje.

Zgodovina sprememb…

Hydros ::

https://www.techwalls.com/production-co...
Vsi ki mislite da vas sedaj nategujejo včasih vas pa niso se motite. Nategujejo vas že od samega začetka

shadeX ::

Hydros je izjavil:

https://www.techwalls.com/production-co...
Vsi ki mislite da vas sedaj nategujejo včasih vas pa niso se motite. Nategujejo vas že od samega začetka


Sem kliknil na link in pričakoval, da bo flagship cost bil nekje 50EUR. Ampak lej to.. če pogledamo prvi telefon:

Apple iPhone 11 Pro Max (512GB), 490$ production cost, retail price 1449$, profit margin 66%. V bistvu to sploh ni velika marža, če bi proizvajalcu sploh ostala takšna razlika. Ampak potem pogledaš še spodaj, kjer piše:

Notice that we don’t take into account other costs like marketing, research and development, distribution, staff, packaging, or software, so the manufacturers wouldn’t earn that much profit from their products.


Marketing, razvoj novih tehnologij, distribucija, delavci, programska oprema.. in na koncu še toliko poberejo trgovci (npr BigBang).. to vse stane. Kaj pričakuješ da bodo proizvajalci zastonj delali?

Bogatijo pa na račun masovne prodaje, ko se tistih 200-300EUR čistega dobička na flagship začne vračat.

Sedaj pa si telefon sestavi sam iz svojih delov in spiši programsko opremo za njega, pa boš videl koliko te bo tole stalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

blackbfm ::

Hw marže so drek.. Taprav profit je v digitalnih vsebinah / storitvah

Boobiz ::

shadeX je izjavil:

Hydros je izjavil:

https://www.techwalls.com/production-co...
Vsi ki mislite da vas sedaj nategujejo včasih vas pa niso se motite. Nategujejo vas že od samega začetka


Sem kliknil na link in pričakoval, da bo flagship cost bil nekje 50EUR. Ampak lej to.. če pogledamo prvi telefon:

Apple iPhone 11 Pro Max (512GB), 490$ production cost, retail price 1449$, profit margin 66%. V bistvu to sploh ni velika marža, če bi proizvajalcu sploh ostala takšna razlika. Ampak potem pogledaš še spodaj, kjer piše:

Notice that we don’t take into account other costs like marketing, research and development, distribution, staff, packaging, or software, so the manufacturers wouldn’t earn that much profit from their products.


Marketing, razvoj novih tehnologij, distribucija, delavci, programska oprema.. in na koncu še toliko poberejo trgovci (npr BigBang).. to vse stane. Kaj pričakuješ da bodo proizvajalci zastonj delali?

Bogatijo pa na račun masovne prodaje, ko se tistih 200-300EUR čistega dobička na flagship začne vračat.

Sedaj pa si telefon sestavi sam iz svojih delov in spiši programsko opremo za njega, pa boš videl koliko te bo tole stalo.


Ta production cost je cost, če bi tile analitiki proizvajal telefon. Pretty sure, da je retail za Apple precej cenejši. Pa še ovce brijejo na svojih servisih.
I'm drunk, what's your excuse?

Senior Dev ::

1000€ za telefon meni ni nič posebnega in nisem sploh zadel na loteriji. 8-)
Če se komu zdi veliko, mora razmislit ali je dovolj plačan glede na svoje kompetence. Začnite se bolj cenit!

Vazelin ::

Soliden trol post
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

IL_DIAVOLO ::

Senior Dev je izjavil:

1000€ za telefon meni ni nič posebnega in nisem sploh zadel na loteriji. 8-)
Če se komu zdi veliko, mora razmislit ali je dovolj plačan glede na svoje kompetence. Začnite se bolj cenit!


Odsesaj se od mamine zize in potem pametuj.

Ja?

FireSnake ::

Vazelin je izjavil:

Jaz imam telefon za jurja. Je pa res, da jaz zadeve menjam na nekaj let. Enih 5 let bo zdržal:)


Edini dober argument do zdaj.

spirit je izjavil:

Če smo iskreni telefon že pri kakšnem resnem Excelu pogori, tako da se strinjam telfon še ni možen nadomestek prenosnega računalnika. Morda nekega dne bo, ampak smo še daleč od tega.


Če bi znal projicirati sliko na steno in tipkovnico na mizo bi še šlo.

MrNighthawk je izjavil:


- Napiši diplomo 1. bolonjske stopnje na telefonu... aka Word, Excell,... etc, boljša produktivnost na PCju, naloge za maturo ne spišeš gor.


Seminarsko gre spisati na telefonu. Enako velja za bolonjsko diplomi, ki ni nič več, kot seminarska.
Resne diplome pa res ne bi šlo spisat. Z ostalim se pa strinjam.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

gruntfürmich je izjavil:


vedno se da kupiti cenejšo stvar, ki bo zadovoljivo opravljala svoj posel, ampak ker pač želiš v tistem segmentu premium pač to vzameš.


A veš, kako je meni vseeno kaj ti meni verjameš in kaj ne? :))

Meni pa moj čas nekaj pomeni.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

nsa_ag3nt ::

-valvoline- je izjavil:

Zdaj k obstaja gcam in lahko dobis telefon z amoledom ter najnovejsim flagship cpujem pod 300e je razlogov za nakup fona za 1000e vedno manj, in vedno tezje bo prepricat folk da bo spraznil denarnico. Kar pa ne pomen da se ne bodo prodajal, 1% folka sploh ne zanima cena, ne glede na to kaj kupuje.

Kaj je ok do 300 eur in da dela gor gcam ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

MrNighthawk ::

FireSnake je izjavil:


Seminarsko gre spisati na telefonu. Enako velja za bolonjsko diplomi, ki ni nič več, kot seminarska.

Vsebinsko bi šlo seveda. Sicer bi bilo časovno zelo potratno. Pri citiranju po APA standardih bi se precej zavleklo.
Zato pač pravim, da je manj praktično.

-valvoline- ::

nsa_ag3nt je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Zdaj k obstaja gcam in lahko dobis telefon z amoledom ter najnovejsim flagship cpujem pod 300e je razlogov za nakup fona za 1000e vedno manj, in vedno tezje bo prepricat folk da bo spraznil denarnico. Kar pa ne pomen da se ne bodo prodajal, 1% folka sploh ne zanima cena, ne glede na to kaj kupuje.

Kaj je ok do 300 eur in da dela gor gcam ?


mi 9, mi 9t, mi 9t pro, mi 9 lite, mi 8, meizu 16th se marsikaj bi se naslo z amoledom.
evo se neki pod 200e, se nisem vidu taksen p/p doslej, lenovo z5 pro gt za 190e, skoda da ima majno baterijo drgac bi ga takoj narocil:
https://www.aliexpress.com/item/4000287...

FireSnake ::

nsa_ag3nt je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Zdaj k obstaja gcam in lahko dobis telefon z amoledom ter najnovejsim flagship cpujem pod 300e je razlogov za nakup fona za 1000e vedno manj, in vedno tezje bo prepricat folk da bo spraznil denarnico. Kar pa ne pomen da se ne bodo prodajal, 1% folka sploh ne zanima cena, ne glede na to kaj kupuje.

Kaj je ok do 300 eur in da dela gor gcam ?


Saj vem.
Malo sem se iz bolonjskih "diplom" ponorčeval ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

FireSnake je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


vedno se da kupiti cenejšo stvar, ki bo zadovoljivo opravljala svoj posel, ampak ker pač želiš v tistem segmentu premium pač to vzameš.


A veš, kako je meni vseeno kaj ti meni verjameš in kaj ne? :))

Meni pa moj čas nekaj pomeni.

ne razumeš da si vseeno ovca četudi misliš da nisi. pač nisi ovca applu ampak nekomu drugemu.
tko pač je, pa če še 100× napišeš da nisi ovca.

seveda ti tvoj čas nekaj pomeni, zato pa si si vzel čas zase da si ovca na s-t. prioritete pač...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WizzardOfOZ ::

KTr1sk je izjavil:

za 400€ Xiaomi Mi Note 10
ima fotoaprat med najboljšimi če ne najboljši, zato ne vidim zakaj bi za 1000€ kupovli ;)
https://www.kajkupiti.si/zanimivo/xiaom...


Ulefone Armor 7 za 330€
https://www.banggood.com/Ulefone-Armor-...

Garantirano lahko z njim snemaš filme tudi pod vodo. Sem snemal potop tamale med 1.5 in 2m pod vodo na dopustu. V slani vodi, seveda. Telefon še vedno normalno deluje. Poleg tega ga ne moreš razbit, če pade na tla in tudi prah, pesek,... mu ne škodi.
Ima pa vse, kar imajo veliki, poleg Helio P90 procesorja, ki je trenutno največ kar dobiš od kitajskih procov.

shadeX ::

kopija CAT-a. Nice!

Machete ::

Poceni telefoni (sub 600 euro) imajo eno veliko hibo; za drek fotič. In kdor želi ali rabi predvsem čimlepše fotke nima veliko izbire. Flagship ali noship.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tudi v Sloveniji preizkusili 5G, frekvence bodo prihodnje leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
14022791 (15905) bozicje
»

Kdo bo kupoval telefone za tisočaka? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
15425535 (17123) ziga1990
»

Za koliko bi se odpovedali Facebooku

Oddelek: Novice / Zasebnost
397311 (3459) DePalmo
»

Samsung Galaxy Note 9 stane tisočaka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
16833873 (25647) Stingray
»

Estonija bo prihodnje leto postavila omrežje 5G

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4314682 (11285) Spock83

Več podobnih tem