» »

Kdo bo kupoval telefone za tisočaka?

Kdo bo kupoval telefone za tisočaka?

Slo-Tech - V zadnjem času so se razmahnili telefoni, ki stanejo več kot (dolarskega) tisočaka. Samsungov Galaxy Note 10 Plus, Applov iPhone 11 Pro in celo Huaweijev Mate 30 Pro so vsi v tem razredu, kar bi dalo vtis, da gredo tudi tako drugi aparati za med. Resnica pa je precej drugačna, v raziskavi ugotavlja NPD. Tisočaka za telefon je preveč za veliko večino uporabnikov. Manj kot 10 odstotkov Američanov je pripravljenih za telefon odšteti več kot 1000 dolarjev.

To pa predstavlja nevarnost za 5G, saj bo tehnologija sprva na voljo v najdražjih modelih (za okoli 1200 dolarjev) - in ti se ne bodo hitro prodajali. Če pa ne bo uporabnikov, ki bodo pritiskali na operaterje, da potrebujejo pokritost s 5G, tudi pokritosti lep čas ne bo. Razlike so tudi geografske. V New Yorku in Los Angelesu so ljudje v povprečju bolj pripravljeni plačati 1000 dolarjev za telefon, torej bo tudi tam najprej vzniknil 5G. V raziskavo so torej odkrili, da so ljudje iz bogatejših okolij pripravljeni plačati več in da imajo načeloma boljšo infrastrukturo.

154 komentarjev

«
1
2 3 4

LeQuack ::

Oh ne kaj bomo brez 5G. A bomo preživel kot civilizacija?
Quack !

WhiteAngel ::

In kaj bo, če ne bodo imeli 5g telefoni vsaj 40% penetracije v naslednjem letu? Konec sveta apokaliptičnih razsežnosti?

Kdo bo kupoval telefone za tisočaka?


Jaz. Ampak ne ta jajca, ki so sedaj. Za začetek naj bodo dizjni in gonilniki telefona odprti, potem naj bo v celoti odprt in posledično spyfree operacijski sistem (sailfish, debian, whatever), ima naj zamenljivo baterijo in ostale komponente še vsaj 10 let, ter fizično qwerty tipkovnico. Dimenzija naj bo n900 +-. Dam jurja in pol za tak telefon z veseljem. Notche, megapiksle in fold naj si pa nekam zataknejo.

Vem, vem, mokre sanje. Telefon je statusni simbol in važno, da se prodaja in dela dobiček, ne pa uporabnih naprav.

FlyingBee ::

Saj tisočak na 24 delov razdelit ni težko, vsak mesec dobrih 40eur, kaj pa je to? Nič.

HotBurek ::

V raziskavo so torej odkrili, da so ljudje iz bogatejših okolij pripravljeni plačati več in da imajo načeloma boljšo infrastrukturo.

No to si pa nikol nisem mislil, da je tko. Presneto presenetljivo.

Razlike so tudi geografske.

A res? Sm mislil, da je število 5G anten na kvadrat isto, če primerjaš manhetn, pa saharo.

Sicer pa, kot napisano zgoraj; naj naredijo kvaliteten telefon, ki bo držal 10 let in bo spyware free in odprt HW in SW.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

blackbfm ::

naj naredijo kvaliteten telefon, ki bo držal 10 let in bo spyware free in odprt HW in SW.


Se ne splaca delat telefone za 1% uporabnikov

FlyingBee ::

Ne splača se delati telefonov, ki zdržijo dolgo časa.

2dark ::

Manj kot 10 odstotkov Američanov je pripravljenih za telefon odšteti več kot 1000 dolarjev.


Proizvajalci računajo na manjšino od 30 milijonov državljanov.

Shields ::

ovce potrošniške

FlyingBee ::

Skoraj 400 mil

2dark ::

Shields je izjavil:

ovce potrošniške



To reče un, k nima jurja viška za telefon.

Vazelin ::

shintaro vsako leto kupi tovrsten telefon:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

ivanuscha ::

Ma kakšnega jurja, Xiaomi je že predstavil K30 5G, ki bo stal okoli 250 eur.

2dark ::

ivanuscha je izjavil:

Ma kakšnega jurja, Xiaomi je že predstavil K30 5G, ki bo stal okoli 250 eur.



Za rajo je tud clio za 8 jurjev dober.

IL_DIAVOLO ::

Telefon za 200 evrov vsaki 2 leti, ker itak vsaka baterija duso spusti v tem casu.

Kdaj se bo raja spametovala.

LeQuack ::

2dark je izjavil:

ivanuscha je izjavil:

Ma kakšnega jurja, Xiaomi je že predstavil K30 5G, ki bo stal okoli 250 eur.



Za rajo je tud clio za 8 jurjev dober.


Proizvodna cena večine avtov je samo nekaj tisočakov.
Quack !

2dark ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Telefon za 200 evrov vsaki 2 leti, ker itak vsaka baterija duso spusti v tem casu.

Kdaj se bo raja spametovala.


Neumnost.. Obstojnost baterije je povezana s tem, kolikokrat si telefon polnil. Če ga polniš vsak dan , pa res ne more baterija zdržat 8 let.

Jaz polnim telefon nekje na 4 do 5 dni.

Shields ::

2dark je izjavil:

Shields je izjavil:

ovce potrošniške



To reče un, k nima jurja viška za telefon.


Ponavadi kupujejo tisti, ki se samo s telefonom lahko pohvalijo

Meizu ::

Oh ne kaj, jaz nimam pojma. Ze cel cas nabijam, da so entertainment naprave postale absolutno predrage (in telefoni niso edini problem tle). Ker je ovc na STju veliko, temu primerno tudi veliko zgrazanja ces, kaj zaboga se gres. No evo, tu imate kost, pa glodajte. Statistika bro!

blackbfm ::

Ze cel cas nabijam, da so entertainment naprave postale absolutno predrage



Haha, ja ce si se rodil vceraj. Jaz pomnim da sem za iphone4 dal 640 eurov, kar takrat ni blo malo oz je bil kar bolan znesek za telefon (+ dejstvo da sem ga mogu iskat v drugo državo +stanje v vrsti celo noč:)) ) . In medtem sploh ni blo konkurenčnega telefona za KAKRŠENKOLI denar.

Danes si lahko narocim domov objektivno boljsi telefon za tretjino cene.

Glugy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Telefon za 200 evrov vsaki 2 leti, ker itak vsaka baterija duso spusti v tem casu.

Kdaj se bo raja spametovala.


Jz mam že 5+ let isti "pametni" telefon za 80 evrov pa nimam nobenih problemov. Tak da ne vem kje najdš zanič 200 evrske telefone.

Sicer pa kdor kupuje telefon za 1000 evrov ga kupuje zarad tega ker daje subjektivni občutek "premium" izdelka. In tega po 3 letih zagotovo ni več ker to ni več premium; je star; amortizacija pač naredi svoje. Skoraj noben dejansko ne rabi ravno 1000 evrov vrednega telefona.

feryz ::

Že par let je tega, kar telefon ni več statusni simbol. Ker so vsi enaki, ne moreš več izstopati. Tako da te predpostavke ne držijo.
Kakor tudi to ne, da 5G zadevo podraži. Flagi imajo tako ceno.
Terabajtni S10+ je jurja plus. Obračaj kakor želiš. S11+ bo ravno tako.
Kdor si ga lahko kupi, ga bo kupil. To je vsa umetnost.
5G pa res nihče ne rabi. Če bo, bo, če ne, ne.

Jokcanje o cenah ne pristoji tehnološkemu forumu. Na koncu koncev, dokler se telefoni po jurja plus prodajajo v desetinah milijonov, jim ne gre slabo.

_Denny_ ::

Kdo bo kupoval telefone za tisočaka?

Tisti na sociali :))

Imamo tu v mojem kraju takega osebka, ki mu je važna samo cena telefona in velikost tv-ja, doma pa hiša v takem stanju, da bi se verjetno že ob močnejšem vetru podrla. Ko sem ga nazadnje videl se je delal frajerja z Note 9, mu za hec rečem "kaj maš to za sranja, novi P30 Pro je boljši" in je človek še isti dan šel na Telekom po Huaweia :))

Drugače pa s poceni telefoni ni čisto nič narobe...tisti časi, ko si dal 400€+ in je stvar štekala so že vsaj nekaj let mimo. Moj čisto prvi Android (Sony Xperia X10i, 440€) je bil en izmed teh, a so ga xda devsi s custom romi pripravili do skoraj normalnega delovanja. Kljub temu mi je zdržal od 2010 do 2015, ko sem ga zamenjal za 250€ Huawei P8 Lite, ker mi na Gingerbreadu niso več delovali določeni appi za delo. Po 4 letih stvar še vedno dela perfektno, baterija zdrži kaki teden in nimam nekega razloga za menjavo, razen manjkajočega fingerprint senzorja (je tečno vedno vpisovati 32-mestni Lastpass master pass)...če menjam, bo to za Xiaomi Mi A2 Lite, ki je celo še cenejši kot je bil P8 Lite.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

shadeX ::

This

Kakor tudi to ne, da 5G zadevo podraži. Flagi imajo tako ceno.


and this

Kdor si ga lahko kupi, ga bo kupil.


Razlika v ceni flagshipov danes in 10 let nazaj je to da so se pač podražili za nekje 100%. Kakor rečeno v tem marketinškem segmentu je nekje 10% ljudi. Za druge, ki niso pripravljeni toliko odšteti za telefon imaš nekje pol cenejšo alternativo (ampak absolutno ne polovico slabšo) oz. ceno flagshipa izpred 10 let.

Ljudje se jezijo koliko so se telefoni podražili .. v bistvu je to laž in so se še pocenili. Npr, kje si 5-10 let nazaj dobil soliden smart phone za 200EUR? Danes dobiš vsega in svašta za ta denar in tile telefoni so presenetljivo dobri in uporabni za večino ljudi.

Seveda obstajajo ljudje, ki bodo vedno imeli preveč denarja in takim ni problem dat jurja, dva, tri za flagshipa.

Za primerjavo .. ljudje odštejejo po 10-20x več za avto, ki ga lahko vozijo samo ob sončnih dnevih in jim večino časa stoji v garaži. Pri telefonih je flagship vsaj uporaben in stane samo 1x več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Utk ::

V raziskavo so torej odkrili, da so ljudje iz bogatejših okolij pripravljeni plačati več in da imajo načeloma boljšo infrastrukturo.

Ma neee, nemogoče.

MrNighthawk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Telefon za 200 evrov vsaki 2 leti, ker itak vsaka baterija duso spusti v tem casu.

Kdaj se bo raja spametovala.


Ali pa enkrat "boljši" telefon, po dveh letih pa baterijo zamenjaš za 60€ :D

V raziskavo so torej odkrili, da so ljudje iz bogatejših okolij pripravljeni plačati več in da imajo načeloma boljšo infrastrukturo.

To bi jaz znal povedat brez raziskave >:D

FlyingBee je izjavil:

Saj tisočak na 24 delov razdelit ni težko, vsak mesec dobrih 40eur, kaj pa je to? Nič.

Za nekoga na minimalcu je to preveč.
Je pa res, da lahko nekoliko starejši "apple prestiž" dobiš na obroke :D relativno ugodno.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Kdo bo kupoval telefone za tisočaka?


Zdej se bodo malo manj prodalo, ker ljudje ne morejo več kredita vzet, da bi si tak telefon kupili. :))

sreda ::

v 20+ letih skupaj nisem dal 1000€ za telefone.
Tisti prvi še NMT je bil nekoliko dražji.

          ::

Spet se oglašajo debili, ki bi glede na svoje zmožnosti in potrebe vsem ostalim predpisovali, kaj naj kupijo.

"Nihče v resnici ne potrebuje boljšega telefona kakor ga imam jaz."

To je bolno!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PromeuZ ()

sreda ::

Bolana je potrošniška družba.

Miki N ::

Jurček je prekleto zvita cena.

Po eni strani kar nekaj denarja po drugi pa ga ima zelo velik del prebivalstva na računu in ne ve točno kaj bi z njim. Ravno za neke težke investicije ni, vezave na jurčku tudi ne slovijo po donosnosti, če preveč razmišlješ ga prekleto hitro lahko tudi "zapiješ" (ali zapraviš za cote) ... in začnejo ljudje razmišljati o nečem "posebnem" za ta denar, v pomankanju drugih idej.

OK.d ::

ivanuscha je izjavil:

Ma kakšnega jurja, Xiaomi je že predstavil K30 5G, ki bo stal okoli 250 eur.

Ja samo ne v USA, ker ne ljubijo kitajcev:D
LPOK.d

gruntfürmich ::

iphone 11 za 660€ z 2 leti vezave spada v ta rang?
potem sem zraven (oz moja boljša polovica...)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Cruz ::

gruntfürmich je izjavil:

iphone 11 za 660EUR z 2 leti vezave spada v ta rang?
potem sem zraven (oz moja boljša polovica...)
Ja ta raziskava je zelo pomanjkljiva.

Pri operaterjih dobiš popust in v Sloveniji brez problema najdeš 30%+(mogoče malo pretiravam) prebivalstva, ki ima mobitel v vrednosti 800-1000EUR, niso pa dali 800-1000EUR za njega.

Boljše vprašanje v raziskavi bi bilo, kdo je pripravljen kupiti flagship in ne kakšno vsoto denarja bi namenil.

Lastništvo flagshipa pa je isto kot lastništvo prestižne znamke avtomobila, karavana/jeepa za tista 2 tedna dopusta, ko ga "rabiš", kište za 2k+, ki se uporablja za Fortnite in Photoshop, 200EUR+ smartwatch za 10 km teka ipd. Kdo si kupi, si kupi, kdo pa ne, pa ne. Jaz osebno ne bom nikoli prostovoljno kupil flagshipa, ker ne vidim smisla.

Je pa dejstvo, da je cela industrija v k*rcu in dolgočasna, kar se inovativnosti tiče.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

KTr1sk ::

za 400€ Xiaomi Mi Note 10
ima fotoaprat med najboljšimi če ne najboljši, zato ne vidim zakaj bi za 1000€ kupovli ;)
https://www.kajkupiti.si/zanimivo/xiaom...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

link_up ::

ram in procesor stejeta in najvec tega dobis v flagshipih. Kaj ces, tudi software gre naprej...
In and Out

m0LN4r ::

Kaj je tu nenavadnega? Bilokatere drazje izdelke kupuje manj ljudi, kot tiste, ki stanejo pol manj.
Od Avtov do Zoknov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FireSnake ::

Ugotovitev, da si dragih komponent ne more privoščiti večina je presenečenje?

Manj kot 10 odstotkov Američanov je pripravljenih za telefon odšteti več kot 1000 dolarjev.


Tole bi lahko vprašali otroke v vrtcu.

Imaš pa pri nas paciente, ki pravijo: "Saj dam samo 40€ na mesec za telefon.". Vse skupaj za telefonijado plačujejo tudi do 100€. Zakaj že? Aha, da imajo vse neomejeno :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

T-h-o-r ::

Prek 40 € samo za tel. daje ogromno folka. To so res norci.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

Saj tisočak na 24 delov razdelit ni težko, vsak mesec dobrih 40eur, kaj pa je to? Nič.


Dokler si v hotelu mama je to vse OK.
Ko pa plačuješ svoje položnice se pa stvar malo spremeni (pa ni vprašanje, ali si ga lahko privoščiš ali ne).

In tudi prioritete. Telefon za jurja ti ne podaljša luleka, kot si eni mislite.

Sam sem dal za telefon največ 640, pa se mi zdi veliko preveč. Ne glede na to, da ga že dolgo uporabljam.

T-h-o-r je izjavil:

Prek 40 € samo za tel. daje ogromno folka. To so res norci.


V službi brezžično omrežje, doma brezžično omrežje, v vsaki gostilni brezžično omrežje a folk pa rabi neomejen prenos podatkov :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

opeter ::

V New Yorku in Los Angelesu so ljudje v povprečju bolj pripravljeni plačati 1000 dolarjev za telefon, torej bo tudi tam najprej vzniknil 5G. V raziskavo so torej odkrili, da so ljudje iz bogatejših okolij pripravljeni plačati več in da imajo načeloma boljšo infrastrukturo.

Vauu in za to je bilo treba naredit študije. Mogoče bo še kdo iz tega doktoriral.

Glede telefonov pa: če imaš potrebe in denar, ajd, kupi. Drugače pa bodi zadovoljim s tistim, kar imaš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

FireSnake ::

HotBurek je izjavil:


Sicer pa, kot napisano zgoraj; naj naredijo kvaliteten telefon, ki bo držal 10 let in bo spyware free in odprt HW in SW.


Za takega pa bi odštel tudi jurja in pol.
Ne pa danes, ko ti baterija crkne, pa je to skoraj nemogoče zamenjati (doma).

2dark je izjavil:

Shields je izjavil:

ovce potrošniške



To reče un, k nima jurja viška za telefon.


Ne gre za to, če ti še ni kapnilo. Gre za to, da četudi si ga lahko privoščiš, ne daš toliko.
Kdor se pa pusti striči pa kar naj izvoli.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

Shields je izjavil:

2dark je izjavil:

Shields je izjavil:

ovce potrošniške



To reče un, k nima jurja viška za telefon.


Ponavadi kupujejo tisti, ki se samo s telefonom lahko pohvalijo


Tako nekako, se strinjam.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MrNighthawk ::

T-h-o-r je izjavil:

Prek 40 € samo za tel. daje ogromno folka. To so res norci.


jaz vidim največji "problem" v temu, da npr. entry level gaming laptop stane stane 1100€ in telefon za 1100€ ampak noben telefon, res noben telefon se ne more primerjat v produktivnosti z laptopom.
Poleg tega telefoni ranga Oneplus, ki so cca 400€ cenejši ali pa Zenfone 6, Nokia 9.1, Honor 20Pro tudi Pixel 3a (še cenejši), ponujajo enako produktivnost kot najdražji Samsung/iPhone/Huawei,... s tem, da so odstopanja zelo majhna (ponekod jih sploh ni)
in nikakor ne opravičijo razlike v ceni.

gruntfürmich ::

FireSnake je izjavil:

Ne gre za to, če ti še ni kapnilo. Gre za to, da četudi si ga lahko privoščiš, ne daš toliko.
Kdor se pa pusti striči pa kar naj izvoli.
tudi za to ne gre!
gre predvsem za to, da si postavljaš prioritete, ne da se ali se ne pustiš striči.
samo ne mi reči, da si nekje drugje pa ne privoščiš premium zadeve.
kar pomeni, da se ne pustiš striči applu, se pa strižeš recimo pri holland & hollandu... prioritete pač.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

spirit ::

Cene so šle za moje pojme res pretirano v nebo. Ja dobiš nekaj več, se mi pa zdi da je danes mid range telefon več kot dovolj dober za normalno uporabo. Sam že zadnje 3 ali 4 telefone (bolj zaradi spelta okoliščin kot česa drugega) kupujem nov lanskoletni flagship, kar pomeni, da je model star cca 1 leto, je pa bil takrat med top telefoni, kar se pozna pri kvaliteti izdelave, uporabi materialov in zmogljivosti. Ker gre za eno leto star model je bila cena vedno do sedaj med 200 in 300EUR.

5G sploh MMW je totalno neuporaben in nič drugega kot marketniški nateg, dober LTE je dejansko čisto dovolj dober za povprečnega uporabnika.

Hja meni je kar všeč da imam dovolj podatkov v paketu, predvsem ker se ne priklapljam na vse gostilniške in trgovinske WiFi-je.

Me pa res zanima za kaj in kako uporabljate ''pametni'' telefon tisti, ki imate nek star midrange telefon (ki verjetno že v osnovi nima najboljše in največje baterije) in vam baterija zdrži en teden?

Ta raziskava pa upam da je bila res poceni, ker so ugotovili to kar je jasno vsakemu z malo zdrave pameti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

T-h-o-r ::

FireSnake je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Saj tisočak na 24 delov razdelit ni težko, vsak mesec dobrih 40eur, kaj pa je to? Nič.


Dokler si v hotelu mama je to vse OK.
Ko pa plačuješ svoje položnice se pa stvar malo spremeni (pa ni vprašanje, ali si ga lahko privoščiš ali ne).

In tudi prioritete. Telefon za jurja ti ne podaljša luleka, kot si eni mislite.

Sam sem dal za telefon največ 640, pa se mi zdi veliko preveč. Ne glede na to, da ga že dolgo uporabljam.

T-h-o-r je izjavil:

Prek 40 € samo za tel. daje ogromno folka. To so res norci.


V službi brezžično omrežje, doma brezžično omrežje, v vsaki gostilni brezžično omrežje a folk pa rabi neomejen prenos podatkov :))

jaz pa ta mesec niti 4 giga nisem pokuril (od 60ih, ki jih moj middle paket pač ima lol)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

MrNighthawk ::

spirit je izjavil:

5G sploh MMW je totalno neuporaben in nič drugega kot marketniški nateg, dober LTE je dejansko čisto dovolj dober za povprečnega uporabnika.

Ko smo imeli 3G se je isto govorilo za 4G ;)

blackbfm ::

jaz vidim največji "problem" v temu, da npr. entry level gaming laptop stane stane 1100€ in telefon za 1100€ ampak noben telefon, res noben telefon se ne more primerjat v produktivnosti z laptopom.



Pri telefonu placas to da ga lahko pospravis v žep.

Utk ::

MrNighthawk je izjavil:

spirit je izjavil:

5G sploh MMW je totalno neuporaben in nič drugega kot marketniški nateg, dober LTE je dejansko čisto dovolj dober za povprečnega uporabnika.

Ko smo imeli 3G se je isto govorilo za 4G ;)

Sej je tudi to res. Dober 3g je dovolj za telefon. So pa šli prej na 4g kot bi dobro pokrili 3g, najbrž je bilo to ceneje, ali pa vsaj lažje za prodat.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tudi v Sloveniji preizkusili 5G, frekvence bodo prihodnje leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
14022791 (15905) bozicje
»

Kdo bo kupoval telefone za tisočaka? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
15425533 (17121) ziga1990
»

Za koliko bi se odpovedali Facebooku

Oddelek: Novice / Zasebnost
397311 (3459) DePalmo
»

Samsung Galaxy Note 9 stane tisočaka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
16833873 (25647) Stingray
»

Estonija bo prihodnje leto postavila omrežje 5G

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4314682 (11285) Spock83

Več podobnih tem