» »

Prazne plinske jeklenke

Prazne plinske jeklenke

Uizi ::

Hey, praznil sem pri dedku stanovanje in je imel 5 praznih jeklenk za plin. Ali mogoče veste kdo oz. kje to odkupijo brez menjave?

ToniT ::

Preveri na Petrolu. Včasih so jih odkupovali za 3 Eur.

Scorpy84 ::

Uizi je izjavil:

Hey, praznil sem pri dedku stanovanje in je imel 5 praznih jeklenk za plin. Ali mogoče veste kdo oz. kje to odkupijo brez menjave?


kolk so stare če so novejše bi jaz odkpil dve, tri.

mailer ::

Če so jih odkupovali za 3 € je bolje, da jih prodaš sam. Pri prvem nakupu plina plačaš za jeklenko vsaj 20€.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Uizi ::

@Tonit na Petrol sem že klical in jih samo menjajo.
@Scorpy So pa stare oranžne..
@mailer ja to še za bencin ni lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Magic1 ::

Petrol jih ne menja več za svoje(rumene), so mi pa menjali na Petrolu za modre, ki jih tržijo od nekoga drugega.
Magic

DimmniBurek ::

Meni so prejšnji mesec zamenjali staro oranžno za novo zeleno na OMV. Pač seveda za polno. Tako da, se še da zamenjati za novo, vendar ne za dolgo.
There Is No Stronger Drug Than Reality

BuDi79 ::

Nihče od "firm" jih ne kupuje če niso atestirane. Atestiranje pa stane. Tudi pri OMV so vsaj mene vprašali najprej če je Atestirana (oziroma če še velja Atest, Atestirane so bile namreč nekoč načeloma vse), da oranžne sicer jemljejo - netestiranih (brez veljavnega testa) pa ne. Tako da "v kleti od dedka" ugibam da je verjetno datum potekel že leta nazaj.

Mogoče je sicer v kakšnih rovtah drugače, kjer ima to en "Milan" delavnico pa prodajo plina vseh dobaviteljev čez za tri vasi, ampak v urbanem območju osrednje Slovenije pa je uradno to to.

Če jih daš na Bolho tudi take brez testa pridejo (vsaj po mojih izkušnjah) takoj iskat hm... zbiralci železja in ljudje, ki jih za odpeljejo v države kjer barva in poreklo nista pomembna. Pa dajo ponavadi nekaj več kot 3EUR, ne vem pa koliko je cena trenutno. Pred časom sem dobil cca 1/2 cene nove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Scorpy84 ::

BuDi79 je izjavil:

Nihče od "firm" jih ne kupuje če niso atestirane. Atestiranje pa stane. Tudi pri OMV so vsaj mene vprašali najprej če je Atestirana (oziroma če še velja Atest, Atestirane so bile namreč nekoč načeloma vse), da oranžne sicer jemljejo - netestiranih (brez veljavnega testa) pa ne. Tako da "v kleti od dedka" ugibam da je verjetno datum potekel že leta nazaj.

Mogoče je sicer v kakšnih rovtah drugače, kjer ima to en "Milan" delavnico pa prodajo plina vseh dobaviteljev čez za tri vasi, ampak v urbanem območju osrednje Slovenije pa je uradno to to.

Če jih daš na Bolho tudi take brez testa pridejo (vsaj po mojih izkušnjah) takoj iskat hm... zbiralci železja in ljudje, ki jih za odpeljejo v države kjer barva in poreklo nista pomembna. Pa dajo ponavadi nekaj več kot 3EUR, ne vem pa koliko je cena trenutno. Pred časom sem dobil cca 1/2 cene nove.


Stare rumeme ostanejo tudi pri nam, pa grejo lepo polniti h kakemu kmetu recimo.

Egidij88 ::

Jaz sem se oranžne stare jeklenke losal na Petrolu. Plačali mi niso sicer nič.

DimmniBurek ::

Pač zaslužil z njimi ne boš, če rabi kak kolega za žar mu jo šenkaj, pa naj gre na OMV si zamenjat za novo in čaw miško.
There Is No Stronger Drug Than Reality

otago ::

Sem pred kratkim slisal cloveka razlagati, kako polni jeklenke na bencinski postaji... ce se ne motim je adapter naprodaj na bolhi. Seveda gre za zgodbo iz SV Slovenije, kjer je realnost druga mainstreamu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

nsa_ag3nt ::

otago
In kako naj bi izgledalo to polnjenje na bencinski ? Polni na lpg ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

otago ::

Predvidevam. https://www.butanplin.si/produkt/vmesni...

Sem bil nejeveren, dokler ni njegova zena potrdila in se pokrizala.

DimmniBurek ::

A avto pa lahko napolneš z istim plinom?
Pač uprašanje zakaj dec to rabi in kaj doma počne, samo samo polnjenje po mojem ni nek problem. V kolikor je jeklenka testirana za ## Barov, potem ne vidim problema.
There Is No Stronger Drug Than Reality

connel ::

Verjetno toliko pazi da napolni pač 10kg, manj/več, odvisno od tega kakšno jeklenko polni. Ene dobrih 14€ pa prihrani pri eni. Malo riskanto početje kakorkoli gledaš.

DimmniBurek ::

Na vsaki pumpi piše na koliko Bar nafila. Mislim da je na Butan Plinu največ, menda 10 Bar. Tko da če majo ostale okoli 8 bar, pomoje ni nobene panike. Je pa mal sketchy. A plin je enak?
There Is No Stronger Drug Than Reality

WhiteAngel ::

Lpg je mešanica propan-butan, odvisno od letnega časa. Tako da je bolj ali manj isto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oranžna plinska jeklenka 5l, ali jih kje odkupujejo?

Oddelek: Loža
52801 (2659) ...:TOMI:...
»

Tlak v butanovi jeklenki

Oddelek: Znanost in tehnologija
219263 (8805) einstein :P
»

Petrolov smisel za biznis

Oddelek: Loža
4518782 (14413) Invictus
»

Točenje goriva na Petrolu(LJ) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12034231 (31416) Zheegec
»

Hitrejša poraba gospodinjskega plina v zadnjem času

Oddelek: Loža
4111878 (5424) energetik

Več podobnih tem