» »

Okulist

Okulist

Kleemen ::

Nosim očala in kontaktne leče že 15+ let. Pred kratkim sem bil na okulističnem pregledu, kjer je bilo vse ok, razen poslabšanja vida, nič takega. Sem pa v zadnjem letu (mogoče še kaj več) opazil da sem na levem očesu zelo izgubil na ostrini. Najprej sem mislil, da je problem v dioptriji, ampak očitno to ni to. Sedaj imam tudi na levo oko večjo dioptrijo, vidim seveda boljše, ampak ne tako ostro kot na desno in malo megleno. Tudi če naprimer gledam kaj zelo od blizu (10-20cm) kjer na desno oko vidim kristalno čisto (seveda z očali ali lečami) na levo oko vidim še enkrat bolj megleno. Če gledam z obemi očesi skoraj ni opaziti bistvene razlike, če pa zamižim na desno oko in gledam samo z levim je pa čisto druga slika. Okulistu sem tudi povedal, da vidim na levo oko veliko slabše kot na desno in da nimam takšne ostrine. Potem mi je še z mašino pregledala oko in baje da je vse ok. Kaj predlagate? Ne zdi se mi nič kritičnega, ampak vseeno me že sedaj malo moti, kaj pa šele če se bi čez čas še bolj poslabšal vid na eno oko in bi bilo zelo motoče. Hvala za nasvete.

starboi ::

H drugemu okulistu po drugi nasvet. Na forumih težko, da boš dobil takšne zadeve odgovorjene ( tudi ni mesto za takšna in podobna vprašanja povezana z zdravjem ). Srečno.

anketar ::

cilinder

Kleemen ::

Cilindri so kot je treba (vsaj mislim in zaupam okulistu h kateremu hodim že toliko let) je pa vse možno..

Mercier ::

Osebnemu zdravniku povej. Ti utipka napotnico za nevrologa?

cebelar123 ::

Cilinder imaš neostro sliko tako na blizu kot na daleč. Idi k drugemu okulistu!

TheBlueOne ::

Mercier je izjavil:

Osebnemu zdravniku povej. Ti utipka napotnico za nevrologa?


Tako.

Ribicija ::

Sladkor je ok, si to kaj preverjal. Čeprav pri povišanem sladkorju bi moral imeti podobne težave na obeh očesih. Očesno ozadnje, očesni pritisk in te zadeve so ti kaj preverili?

DimmniBurek ::

Rad bi šel na pregled k okulistu, pa ne vem kam. Iščem nekaj v Ljubljani ali okolici, mora biti dober, ne kot nazadnje v Clarusu, k me je v 15 min "ven vrgu" in na koncu dal narediti neustrezna stekla za očala. Vem, sam kriv, samo nočem se s takimi sploh ukvarjat.
Koga priporočate?
There Is No Stronger Drug Than Reality

louser ::

Tisto je menda bil optometrist in nima dosti veze z oftalmologom.

DimmniBurek ::

No, karkoli je bil, se me je hotel rešiti zelo na hitro.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Ganon ::

Nujno v Ljubljani ali okolici Ljubljane?

2dark ::

DimmniBurek je izjavil:

Rad bi šel na pregled k okulistu, pa ne vem kam. Iščem nekaj v Ljubljani ali okolici, mora biti dober, ne kot nazadnje v Clarusu, k me je v 15 min "ven vrgu" in na koncu dal narediti neustrezna stekla za očala. Vem, sam kriv, samo nočem se s takimi sploh ukvarjat.
Koga priporočate?



Jaz bi ti predlagal Matjaža Mihelčiča. Prijazen,vzame si čas,strokoven.

https://optikamesec.wixsite.com/home/ma...
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

DimmniBurek ::

Ganon je izjavil:

Nujno v Ljubljani ali okolici Ljubljane?

Ponavadi se je treba na pregled pripeljati brez leč/očal, kar mi predstavlja potem problem pri prevozu. Že tako sem iz Višnje gore.
There Is No Stronger Drug Than Reality

qwertyy ::

Ima kdo izkušnje z okulisti Morela? Ne za operacijo, ampak za navaden pregled?

OracleDev ::

qwertyy je izjavil:

Ima kdo izkušnje z okulisti Morela? Ne za operacijo, ampak za navaden pregled?

Sem bil dvakrat pri njih in zelo zadovoljen. Strokovni in prijazni.

Ganon ::

DimmniBurek je izjavil:

Ganon je izjavil:

Nujno v Ljubljani ali okolici Ljubljane?

Ponavadi se je treba na pregled pripeljati brez leč/očal, kar mi predstavlja potem problem pri prevozu. Že tako sem iz Višnje gore.


Ta problem boš imel v vsakem primeru. Če te zanima, sem imel v mislih tole:

https://www.preskar.si/

2dark ::

qwertyy je izjavil:

Ima kdo izkušnje z okulisti Morela? Ne za operacijo, ampak za navaden pregled?


Pregled česa? Dioptrije? Razširjen pregled očesnega ozadja?


Zelo dobri očesni zdravniki so Marjan Irman ( Ambulanto ima v župančičevi jami ), Irena Brovet župančič, aleksandra kraut.


Drugače so pa pri Moreli zelo prijazni in strokovni. Bil 4 krat pri njih na pregledu.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

VeganCyclist ::

Poklič Morelo, prjav se na tavelik pregled. Kosta ene 100e, sam navrst boš praktično takoj. Če je kej narobe, bodo ugotovil. Men se je pred leti en kup eye floaterjev usulo v oko. Derekt k moreli sem šel. Ugotovil so raztrganino na mrežnici,... Dobu sm izvid, šel z njim na očesno na pečatenje. To je to.

Ganon je izjavil:

DimmniBurek je izjavil:

Ganon je izjavil:

Nujno v Ljubljani ali okolici Ljubljane?

Ponavadi se je treba na pregled pripeljati brez leč/očal, kar mi predstavlja potem problem pri prevozu. Že tako sem iz Višnje gore.


Ta problem boš imel v vsakem primeru. Če te zanima, sem imel v mislih tole:

https://www.preskar.si/


Drugač ti v oko da kaplce za razširitev zenice. V močni svetlobi ne boš potem skor nič vidu. Vsaj par ur,... Pa ne moraš očesa fokusirat na bliz, ker je paraliziran.

Zgodovina sprememb…

2dark ::

Ganon je izjavil:

DimmniBurek je izjavil:

Ganon je izjavil:

Nujno v Ljubljani ali okolici Ljubljane?

Ponavadi se je treba na pregled pripeljati brez leč/očal, kar mi predstavlja potem problem pri prevozu. Že tako sem iz Višnje gore.


Ta problem boš imel v vsakem primeru. Če te zanima, sem imel v mislih tole:

https://www.preskar.si/


Preskar ni pravi naslov. Si ne vzame dovolj časa, dioptrijo izmeti površno. On išče nekoga, ki to naredi natančno in si vzame čas.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Ganon ::

2dark je izjavil:

Ganon je izjavil:

DimmniBurek je izjavil:

Ganon je izjavil:

Nujno v Ljubljani ali okolici Ljubljane?

Ponavadi se je treba na pregled pripeljati brez leč/očal, kar mi predstavlja potem problem pri prevozu. Že tako sem iz Višnje gore.


Ta problem boš imel v vsakem primeru. Če te zanima, sem imel v mislih tole:

https://www.preskar.si/


Preskar ni pravi naslov. Si ne vzame dovolj časa, dioptrijo izmeti površno. On išče nekoga, ki to naredi natančno in si vzame čas.


Še od nikogar nisem slišal tega. Veliko ljudi, ki jih poznam, hodi tja in tudi sam sem bil vedno zelo zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

DimmniBurek ::

Še kak predlog?
There Is No Stronger Drug Than Reality

koyotee ::

Ostanet ti še, da se odpelješ v Izrael, očitno pri nas ni sposobnih okulistov.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bedarija ::

ne razumem kako ti lahko izmeri dioptirijo površno. povsod to delajo identične mašine. noben več na roko ne dela tega in ti vstavlja leče na očala lepo prosim.

perpetum ::

bedarija je izjavil:

ne razumem kako ti lahko izmeri z dioptirijo površno. povsod to delajo identične mašine. noben več na roko ne dela tega in ti vstavlja leče na očala lepo prosim.
Meni vedno najprej izmerijo s strojem potem pa delajo korekcijo z lecami na ocalih. In vedno se izkaze, da je strojna meritev malenkost napacna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: perpetum ()

2dark ::

bedarija je izjavil:

ne razumem kako ti lahko izmeri dioptirijo površno. povsod to delajo identične mašine. noben več na roko ne dela tega in ti vstavlja leče na očala lepo prosim.


Ker ti poznaš vse okuliste v sloveniji.

koyotee je izjavil:

Ostanet ti še, da se odpelješ v Izrael, očitno pri nas ni sposobnih okulistov.


Po pravilu, oftalmologi ne bi smeli izvajati meritev za očala, ker imajo na tem področju omejeno znanje.

Zato so usposobljeni optometristi.


Večina tako ne ločite med nazivi oftalmolog ( druga naziva zanj sta okulist. oz. očesni zdravnik), optometrist in mojster očesne optike. In potem mislite da je vse isto.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

koyotee ::

Ma sploh nima veze kdo je kdo, ce pri desetih svetovanih optikah ni ene zaupanja vredne, pol je to poslovna priloznost.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Vetrolov ::

DimmniBurek je izjavil:

Še kak predlog?


Ne zarad diptrije, ampak zaradi drugih težav hodim k Hawlina & Schollmayer in so prijazni pa čas si vzamejo in odgovorijo na vprašanja

FoxKnox ::

Okulist. Ordinacija PRAVOVID , pri leclerku, naroči se na razširjen pregled. Se zelo potrudijo in si vzamejo čas zate.

FoxKnox ::

Glede na tvoj opis gre lahko za keratokonus, nepravilna ukrivitev roženice, se korigira z poltrdimi lečami, pravi oftamolog ga zna hitro diagnosticirati.

VelkBla ::

Marsikdo je pohvalil Morelo (kot pregled), ni pa povedal, da jim malce šepa pri organizaciji in da lahko čakaš tudi do dve uri za pregled, čeprav imaš termin (uro).

VeganCyclist ::

VelkBla je izjavil:

Marsikdo je pohvalil Morelo (kot pregled), ni pa povedal, da jim malce šepa pri organizaciji in da lahko čakaš tudi do dve uri za pregled, čeprav imaš termin (uro).


To je res. Verjetno je smotano, ko kako uro cakas na pregled za ocala. Sam sem pr njih delal Lasek operacijo, tm ni tok bistveno ce mal pocakas..itak mas dopust tist dan...in poj 14dni. Drugac so uredu!

2dark ::

VelkBla je izjavil:

Marsikdo je pohvalil Morelo (kot pregled), ni pa povedal, da jim malce šepa pri organizaciji in da lahko čakaš tudi do dve uri za pregled, čeprav imaš termin (uro).


Če se ti je to zgodilo, potem je okulist, pri katerem si bil naročen imel kakšne opravke. morda kakšen zaplet pri operaciji itd.

Veliko ljudi morda ne ve, da je MORELA okulisti okulistični center, kjer imajo zaposlenih več okulistov. Po tvojem pisanju bi človek sklepal, da gre zgolj za enega okulista / okulistkinjo Morelo.

Sam sem bil v ikulističnem centru Morela verjetno 5 krat v življenju na pregledu in nisem nikoli čakal dlje kot pol ure, kar pa je normalno, saj se ti njihovi okulisti posvetijo in trajajo pregledi pri razširjenjem pregledu vsaj pol ure.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

VelkBla ::

2dark je izjavil:

VelkBla je izjavil:

Marsikdo je pohvalil Morelo (kot pregled), ni pa povedal, da jim malce šepa pri organizaciji in da lahko čakaš tudi do dve uri za pregled, čeprav imaš termin (uro).


Če se ti je to zgodilo, potem je okulist, pri katerem si bil naročen imel kakšne opravke. morda kakšen zaplet pri operaciji itd.

Veliko ljudi morda ne ve, da je MORELA okulisti okulistični center, kjer imajo zaposlenih več okulistov. Po tvojem pisanju bi človek sklepal, da gre zgolj za enega okulista / okulistkinjo Morelo.

Sam sem bil v ikulističnem centru Morela verjetno 5 krat v življenju na pregledu in nisem nikoli čakal dlje kot pol ure, kar pa je normalno, saj se ti njihovi okulisti posvetijo in trajajo pregledi pri razširjenjem pregledu vsaj pol ure.



Se strinjam in ponavadi dajem take stvari v zakup (dodatni opravki, zaplet, odsotnost, ...ipd), ampak jim zgleda šepa organizacija med administracijo in ordinacijo/ordinacijami, ker da je prišlo do pregleda, je bilo čakanja dve uri. Sam pregled pa absolutno ni bil problem. Če se pa zadeva podaljša, pa stranko temu primerno informiraš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11829749 (4130) energetik
»

Laserska operacija oči (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
809268985 (21159) trancer01
»

Očala s stekli s cilindrom

Oddelek: Loža
173729 (3187) kuglvinkl
»

kratkovidnost - pomoc

Oddelek: Loža
112059 (1922) Hayabusa
»

Laserska korekcija vida

Oddelek: Loža
247506 (6253) gnss

Več podobnih tem