» »

Teorija spola

Teorija spola

Temo vidijo: vsi
««
55 / 56
»»

nagobčnik ::

To drži, ampak če se muslimanov res fejst bojiš, boš njihovega preroka Jezusa verjetno tudi pustil pri miru

111111111111 ::

nagobčnik je izjavil:

To drži, ampak če se muslimanov res fejst bojiš, boš njihovega preroka Jezusa verjetno tudi pustil pri miru

Nope, ker se ga jemlje kot žalitev krščanstva. Imaš kak primer, da bi zaradi karikature Jezusa pobijali muslimani?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

nagobčnik ::

111111111111 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

To drži, ampak če se muslimanov res fejst bojiš, boš njihovega preroka Jezusa verjetno tudi pustil pri miru

Nope, ker se ga jemlje kot žalitev krščanstva. Imaš kak primer, da bi zaradi karikature Jezusa pobijali muslimani?


Ti ga jemlješ kot takega, ker pač rad postvljaš kristjane v vlogo žrtve, čeprav je lik nedvomno tudi muslimanski. Nekega seznama primerov nimam, saj tudi za mohameda se tud iz glave spomnm samo enega. V nobenem primeru ravno ne bi dajal roke v ogenj, da nad nekim prikazom svojega verskega lika verski blazneži pa ne bodo jezni.

uomostolto ::

Ni problem sama vera, problem je karkoli je ideologije. Ideologija pa je problem pod določenimi pogoji. Vse ideologije razum menjajo za neka pravila zato so vse ideologije lahko nevarne.

Islam ima trenutno dosti ekstremistov, ker je dosti teh ljudi v katastrofalnih pogojih. Seveda pa ima tudi RKC dosti navodil katera bi b.p. uporabil, če bi nekdo stiskal kristjane in bi potrebovali nek izgovor, da lahko dajo pomisleke o morali na stran. Pa saj vemo, da zgodovina RKC ni ravno brezmadežna.

arnecan1 ::

nagobčnik je izjavil:

111111111111 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

To drži, ampak če se muslimanov res fejst bojiš, boš njihovega preroka Jezusa verjetno tudi pustil pri miru

Nope, ker se ga jemlje kot žalitev krščanstva. Imaš kak primer, da bi zaradi karikature Jezusa pobijali muslimani?


Ti ga jemlješ kot takega, ker pač rad postvljaš kristjane v vlogo žrtve, čeprav je lik nedvomno tudi muslimanski. Nekega seznama primerov nimam, saj tudi za mohameda se tud iz glave spomnm samo enega. V nobenem primeru ravno ne bi dajal roke v ogenj, da nad nekim prikazom svojega verskega lika verski blazneži pa ne bodo jezni.

Saj lahko greš kurit Sveto pismo na Trg Svetega Petra ali pa Koran v Meko, če hočeš videti razliko, ne pa da se junačiš preko tipkovnice.

Javi, kako ti je šlo.

nagobčnik ::

Zgleda, da sploh nisi razumel prispevka. Meni se zdijo muslimani čist dovolj nevarni, da se zavedam, da že "napačno" upodabljanje njihovega (drugega) preroka Jezusa lahko nevarno, kar nekateri zanikate, če si trans kot tisti zgoraj, pa še toliko bolj. Tisti trans zgoraj dejansko dosti bolj provocira muslimane, kot jih boš ti kadarkoli, ampak ti bi pa naokoli komandiral, da jih naj pa še bolj. Pa še jaz poleg. Ravno ti se izza tipkovnice junačiš, če kdo.

Seveda pa ob tem kristjane tudi provocira. Za podobno zadevo so pri nas dobivali od kristjanov grožnje s smrtjo.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

Saj pravim.

Svoje teorije o tem, kdo je bolj nevaren preizkusi na terenu. Jaz pri sebi vem, kako je. Tudi za istospolne.

uomostolto ::

Odvisno kje si. Uradni Islam praviloma teh frakcij ne podpira. In seveda ima RKC bogato zgodovino grozodejstev. In kjer so pogoji za ekstremizem tudi RKC vera ni imuna. Recimo Joseph Kony in njegov LRA ali kako že.

Vsaka vera je nevarna, če verniki niso v dobrem položaju. Vsaka ideologija je lahko nevarna.

nagobčnik ::

arnecan1 je izjavil:

Saj pravim.

Svoje teorije o tem, kdo je bolj nevaren preizkusi na terenu. Jaz pri sebi vem, kako je. Tudi za istospolne.


Ti veš brez preizkušanja, drugi pa naj preizkušajo, ker ne morejo vedet brez preizkušanja. Super konsistentni argumenti, res.

Ob tem pa nimaš niti toliko bralnega razumevanja, da bi razumel, da niti ne trdim, da bi naj bili eni bolj nevarni kot drugi. Trdim, da so zaradi "napačnega" prikazovanja Jezusa tudi muslimani lahko nevarni (ker je njihov prerok), sploh pa enemu transu. Torej precej obratno od tega, kar si si naslikal v glavi.

arnecan1 ::

uomostolto je izjavil:

Odvisno kje si. Uradni Islam praviloma teh frakcij ne podpira. In seveda ima RKC bogato zgodovino grozodejstev. In kjer so pogoji za ekstremizem tudi RKC vera ni imuna. Recimo Joseph Kony in njegov LRA ali kako že.

Vsaka vera je nevarna, če verniki niso v dobrem položaju. Vsaka ideologija je lahko nevarna.

Ne govorim o potovanju v preteklost, še najmanj v kakšno 15. stoletje.

P.S.: Uradni islam ne podpira frakcij? Pa uradni islam ima praktično skoraj tako skrajna stališča kakor frakcije. Nenazadnje zakaj pa so praktično vse islamske države podpisale Kairsko deklaracijo o človekovih pravicah namesto OZN deklaracije? Cairo Declaration on Human Rights in Islam @ Wikipedia

Verjetno zato, ker je prvotna OZN deklaracija preveč versko naravnana.8-O

P.P.S.: Nagobčnik, na kratko, ne bluzi. Zaradi preroka Jezusa te musliman ne bo ubil, čeprav je omenjen v Koranu. Tudi zaušnice ne boš dobil. Je pa res, da musliman ne bo žalil Jezusa, če te to kaj tolaži. Ubili pa te bodo, ker si trans ali homoseksualec. Ali ker si narisal karikaturo Mohameda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

nagobčnik ::

arnecan1 je izjavil:


P.P.S.: Nagobčnik, na kratko, ne bluzi. Zaradi preroka Jezusa te musliman ne bo ubil, čeprav je omenjen v Koranu. Tudi zaušnice ne boš dobil.


Seveda, to vam garantira arnecan1, ki v neki točki očitno bolj verjame v miroljubnost muslimanov kot nagobčnik. Preizkusi, pa poročaj, če ti odgovorim po tvoje. Prikaz Jezusa sploh ni kamen spotike med kristjani in muslimani že stoletja in tudi nasilja ni povzročil nikoli.

Zgodovina sprememb…

uomostolto ::

arnecan1 je izjavil:


Ne govorim o potovanju v preteklost, še najmanj v kakšno 15. stoletje.


Zato pa sem omenil Josepha Konyija. Da pokažem, da ekstremizem pride od ideologija + revščina. Vzamejo pač kar je tam. On je kristjan, verski vodja, pa si poglej kaj počne. Potem boš rekel, da to ni RKC, ker RKC tega definitino ne podpira, ampak tega logičnega zaključka verjetno ne boš sprejel pri islamu.

Je pa trenutno tako, da je islam prisoten na mnogih hudih žariških, kar pa je predpogoj za ekstremizem. Če bi bili tam kristjani si lahko prepričan, da ne bi nastavljali drugega lica ampak vzeli intrpretacije in navodila za vojno iz krščanske vere. Recimo:

31:17-18 "Now kill all the boys. And kill every woman who has slept with a man, but save for yourselves every girl who has never slept with a man."

nagobčnik je izjavil:

Preizkusi, pa poročaj, če ti odgovorim po tvoje. Prikaz Jezusa sploh ni kamen spotike med kristjani in muslimani že stoletja in tudi nasilja ni povzročil nikoli.


Jaz ne bi dal roke v ogenj, da te Kony ne bi zaradi česa takega spaštetal na vse možne načine. Preizkusi v Afriki kjer je revščina in krščanstvo.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

Evo, kolega Nagobčnik, sveža novca z dne 14.12.2023: Na francoski šoli se je vnel spor, ker je učiteljica med poukom kazala sliko z ženskimi akti https://www.rtvslo.si/kultura/vizualna-...

V tekstu je omenjeno, da se je pritožila ena verska skupina. Ti bom pustil, da sam prečitaš katera. Jaz sem vedel že preden sem prečital drugi stavek.

Dragi uomostolto, malo se poduči o Svetem pismu ter Stari in Novi zavezi. Sveto pismo @ Wikipedia

Stara zaveza pomeni zavezo, ki jo je Bog sklenil z Judi. Poleg tega izraz Stara zaveza pomeni tudi tisti del Svetega pisma, ki opisuje dogodke, povezane s to zavezo. Stara zaveza (ali starozavezni čas) pomeni tudi zgodovinsko obdobje, ki je povezano s to zavezo. Stari zavezi je sledila Nova zaveza, ki je povezana z delovanjem Jezusa Kristusa, zato starozavezni čas pomeni preprosto čas pred Kristusom. Stara zaveza @ Wikipedia

Nova zaveza je tisto, kar je temelj ortodoksnih krščanskih ver. Nova zaveza @ Wikipedia

Saj ne da ščitim krščansko vero, ampak takšnih premaknjencev kakor je Kony iz afriške džungle je v islamskem svetu na desetine, celo stotine milijonov in je to primerljivo glih kakor hruška z jabolko. In namesto krščanstva lahko mirne duše vstaviš budizem, hinduizem, konfucianizem, šintoizem, poganstvo..... nihče ne dosega nasilja islama. Evo ene slikce iz Londona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

arnecan1 ::

Skratka povečana nestrpnost napram nebinarnim, istospolnim in transeksualnim narašča v veliki meri zaradi islama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

uomostolto ::

arnecan1 je izjavil:


Saj ne da ščitim krščansko vero, ampak takšnih premaknjencev kakor je Kony iz afriške džungle je v islamskem svetu na desetine, celo stotine milijonov in je to primerljivo glih kakor hruška z jabolko.


Čisto pričakovano glede na stanje. Če bi bilo obratno in bi večinoma aral po kristjanih islam, verjemi, da bi bilo več krščanskih skrajnežev. Pa da ne govorimo, da skrajne muslimane seveda ta retorika ekstra jezi, kjer jim pridigajo neki razvajenci iz luksuznega sveta.

Pa nočem delati promocije za katerokoli religijo, samo želim povedati, da taka primerjava ni OK, ker ne upošteva okoliščin in zato nima pravega zaključka, če je zaključek, da je islam slabši.

Vse vere so isto problematične. Kony samo pokaže, da se tudi v modernih časih v pravih pogojih tudi krščanska vera vede noro. Zgodovina pokaže, da je možno, da dela grozodejstva v enormnem obsegu. In vprašanje je kaj bi bilo, če bi zopet imeli več vpliva in se jim ne bi bilo treba obnašati. Kaj šele, če bi bili pod pritiskom.

arnecan1 ::

uomostolto je izjavil:

arnecan1 je izjavil:


Saj ne da ščitim krščansko vero, ampak takšnih premaknjencev kakor je Kony iz afriške džungle je v islamskem svetu na desetine, celo stotine milijonov in je to primerljivo glih kakor hruška z jabolko.


Čisto pričakovano glede na stanje. Če bi bilo obratno in bi večinoma aral po kristjanih islam, verjemi, da bi bilo več krščanskih skrajnežev. Pa da ne govorimo, da skrajne muslimane seveda ta retorika ekstra jezi, kjer jim pridigajo neki razvajenci iz luksuznega sveta.

Pa nočem delati promocije za katerokoli religijo, samo želim povedati, da taka primerjava ni OK, ker ne upošteva okoliščin in zato nima pravega zaključka, če je zaključek, da je islam slabši.

Vse vere so isto problematične. Kony samo pokaže, da se tudi v modernih časih v pravih pogojih tudi krščanska vera vede noro. Zgodovina pokaže, da je možno, da dela grozodejstva v enormnem obsegu. In vprašanje je kaj bi bilo, če bi zopet imeli več vpliva in se jim ne bi bilo treba obnašati. Kaj šele, če bi bili pod pritiskom.

Jaz ne trdim, da je islam slabši. Ali da so celo muslimani slabši kakor drugi ljudje.

Jaz trdim, da je od tistih večjih verstev nedvomno najbolj nasilen.

Kar se vidi iz konfliktov, katere ima z budisti, kristjani, ateisti, hinduisti, pogani, konfucionisti... rzaen z šintoisti. Verjetno zato, ker jih na Japonskem skoraj ni. Razen ene malenkosti, ko so do smrti zabodli japonskega prevajalca romana Salman Rushdija Satanski stihi.

m0LN4r ::

Musli drzave so, ce zaokrozimo navzdol se v srednjem veku.

Prihajajo sem v razviti zahod, ker tu lahko zahidajo. Hkrati pa nekateri nocejo in so enako pritisnjeni, kot tisti domacini doli pri njih.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

nagobčnik ::

uomostolto je izjavil:


nagobčnik je izjavil:

Preizkusi, pa poročaj, če ti odgovorim po tvoje. Prikaz Jezusa sploh ni kamen spotike med kristjani in muslimani že stoletja in tudi nasilja ni povzročil nikoli.


Jaz ne bi dal roke v ogenj, da te Kony ne bi zaradi česa takega spaštetal na vse možne načine. Preizkusi v Afriki kjer je revščina in krščanstvo.


Jaz tudi ne, ne za ene ne za druge, zato nekak nima preveč smisla, da bi jaz naj nekaj preizkušal. Je bolj smiselno, da preizkušajo tisti, ki tule zatrjujejo, da ti ena skupina verskih fanatikov ne bo nič naredila v x primeru.

arnecan1 je izjavil:

Evo, kolega Nagobčnik, sveža novca z dne 14.12.2023: Na francoski šoli se je vnel spor, ker je učiteljica med poukom kazala sliko z ženskimi akti https://www.rtvslo.si/kultura/vizualna-...

V tekstu je omenjeno, da se je pritožila ena verska skupina. Ti bom pustil, da sam prečitaš katera. Jaz sem vedel že preden sem prečital drugi stavek.


Ja, super, potem bi pa ti za to skupino zatrjeval, da ti pa zaradi napačnega prikaza preroka Jezusa ne bi nič naredila, LOL.

arnecan1 je izjavil:

Skratka povečana nestrpnost napram nebinarnim, istospolnim in transeksualnim narašča v veliki meri zaradi islama.


Samo kot velika žrtev trans agende se ti verjetno težko odločiš, ali ni to celo pozitivno.

nagobčnik ::

Na srečo vsaj kristjani za razliko od muslimanov podpirajo LGBT, tako da ni tako hudo.

111111111111 ::

nagobčnik je izjavil:

Ti ga jemlješ kot takega, ker pač rad postvljaš kristjane v vlogo žrtve, čeprav je lik nedvomno tudi muslimanski. Nekega seznama primerov nimam, saj tudi za mohameda se tud iz glave spomnm samo enega. V nobenem primeru ravno ne bi dajal roke v ogenj, da nad nekim prikazom svojega verskega lika verski blazneži pa ne bodo jezni.

Ne. Jaz se za mohameda takoj spomnim dva primera iz glave: - učitelj, ki je pokazal slike pri pouku in poboji v uredništvu Charli Hebdo.

Predlagam ti nekaj. Vzemi Koran in ga zažgi pred domačo hišo, vse skupaj posnemi in objavi na youtubu, zraven pa povej še kakšno mastno šalo na račun Jezusa. Jaz pa bom naredil isto s svetim pismom in povedal kakšno mastno o Jezusu. Pa da vidiva kdo jo bo bolje odnesel.

nagobčnik je izjavil:

Seveda pa ob tem kristjane tudi provocira. Za podobno zadevo so pri nas dobivali od kristjanov grožnje s smrtjo.

Daj primer. Ne samo nabijat.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

uomostolto je izjavil:

Pa nočem delati promocije za katerokoli religijo, samo želim povedati, da taka primerjava ni OK, ker ne upošteva okoliščin in zato nima pravega zaključka, če je zaključek, da je islam slabši.

Vse vere so isto problematične. Kony samo pokaže, da se tudi v modernih časih v pravih pogojih tudi krščanska vera vede noro. Zgodovina pokaže, da je možno, da dela grozodejstva v enormnem obsegu. In vprašanje je kaj bi bilo, če bi zopet imeli več vpliva in se jim ne bi bilo treba obnašati. Kaj šele, če bi bili pod pritiskom.

Vprašanje, ki si ga jaz postavljam je:
- zakaj stiskamo kristjane in si zatiskamo oči ko gre za Muslimane. Se strinjam da so oboji nevarni in kot vidimo pri RKC, da če vero dovolj stisneš, je dokaj neškodljiva. Muslimanov pa ne stisnemo dovolj. Verski fanatizem manjšine in večine nima kaj delati v pravni državi. Prostor mora biti za vse, da se počutijo varno.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

arnecan1 ::

nagobčnik je izjavil:

uomostolto je izjavil:



V tekstu je omenjeno, da se je pritožila ena verska skupina. Ti bom pustil, da sam prečitaš katera. Jaz sem vedel že preden sem prečital drugi stavek.


Ja, super, potem bi pa ti za to skupino zatrjeval, da ti pa zaradi napačnega prikaza preroka Jezusa ne bi nič naredila, LOL.

Pa kaj te toliko moti ta Jezušček. Sem ti že rekel, pojdi v Egipt in se tam pritoži, da je bil Mohammed pedofil, ker se je spravil na 9 letno deklico, potem pa nam boš povedal, kako se je končalo.

arnecan1 je izjavil:

Skratka povečana nestrpnost napram nebinarnim, istospolnim in transeksualnim narašča v veliki meri zaradi islama.

Samo kot velika žrtev trans agende se ti verjetno težko odločiš, ali ni to celo pozitivno.

Ne, ni pozitivno.

Ne razumeš, ker si premajhne duhovne širine, da sem proti temu, kam je zadnje čase zašla ta nebinarna blaznost, ko je enim normalno, da zmedene najstnike kastrirajo in ne počakajo vsaj tja do enega 22 ali 24 leta ali da bradati moški hodijo na ženske WC-je skupaj z mladoletnimi deklicami, nisem pa za to, da imajo manjše pravice ali pa so celo v strahu in se morajo skrivati.

Sem adsolutno za to, da uživajo enake pravice kakor mi, se svobodno odločajo s kom živijo, kateri poklic izberejo, kandidirajo za vse politične funkcije, imajo svobodo govora, itd.

To dvoje se ne izključuje, samo takšni woke križarji ne razumete tega in vse kritike smatrate za sovražnike, po drugi strani pa se derete queer for muslims.

Saj sme dal zgoraj link, prvo večinsko muslimansko mesto v ZDA je v letu 2022 izvolilo večinsko muslimanski mestni svet in župana. Kmalu za tem so izpred mestne hiše spustili mavrično LGBTQ+ zastavo. Človekoljubne organizacije, katere so pred tem pomagale pri priseljevanju muslimanov iz "vojnih območij" v to mesto so izrazile začudenje in obžalovanje. No, jaz ne bom začuden, če bodo v tem mestu čez 20 ali 40 let s strehe vrgli kakšnega querra.

nagobčnik ::

111111111111 je izjavil:


nagobčnik je izjavil:

Seveda pa ob tem kristjane tudi provocira. Za podobno zadevo so pri nas dobivali od kristjanov grožnje s smrtjo.

Daj primer. Ne samo nabijat.


c3p0 je izjavil:

Strelnikoff sta pri nas skoraj bila linčana, ko sta brezjanski Mariji položila v naročje podgano namesto Jezusa.


arnecan1 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

uomostolto je izjavil:



V tekstu je omenjeno, da se je pritožila ena verska skupina. Ti bom pustil, da sam prečitaš katera. Jaz sem vedel že preden sem prečital drugi stavek.


Ja, super, potem bi pa ti za to skupino zatrjeval, da ti pa zaradi napačnega prikaza preroka Jezusa ne bi nič naredila, LOL.

Pa kaj te toliko moti ta Jezušček. Sem ti že rekel, pojdi v Egipt in se tam pritoži, da je bil Mohammed pedofil, ker se je spravil na 9 letno deklico, potem pa nam boš povedal, kako se je končalo.


Nič me ne moti, če imaš zelo slab spomin, si lahko za nazaj prebereš, da si Jezusa sam vpeljal v temo. Jaz ne zatrjujem, da se ti zaradi prikaza Mohameda ne bo nič zgodilo, ti zatrjuješ, da se ti ne bo nič zgodilo, če enako ali podobno narediš z njihovim drugim prerokom, Jezusom, zato bi bilo logično, da ti preizkusiš.

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

arnecan1 je izjavil:


Ne, ni pozitivno.

Ne razumeš, ker si premajhne duhovne širine, da sem proti temu, kam je zadnje čase zašla ta nebinarna blaznost, ko je enim normalno, da zmedene najstnike kastrirajo in ne počakajo vsaj tja do enega 22 ali 24 leta ali da bradati moški hodijo na ženske WC-je skupaj z mladoletnimi deklicami, nisem pa za to, da imajo manjše pravice ali pa so celo v strahu in se morajo skrivati.

Sem adsolutno za to, da uživajo enake pravice kakor mi, se svobodno odločajo s kom živijo, kateri poklic izberejo, kandidirajo za vse politične funkcije, imajo svobodo govora, itd.


Priden. Dokler ne promovirajo pira al kej podobnega je vse kul.

arnecan1 je izjavil:


To dvoje se ne izključuje, samo takšni woke križarji ne razumete tega in vse kritike smatrate za sovražnike, po drugi strani pa se derete queer for muslims.


Zdaj ne vem ali nimaš dovolj duhovne širine ali sposobnosti bralnega razumevanja, da bi po večkratni omembi razumel, da jaz načeloma imam muslimane za tako nasilne, da bi ti celo zaradi prikazoavnja svojega drugega preroka Jezusa kaj naredili.

nagobčnik ::

arnecan1 je izjavil:

Evo, kolega Nagobčnik, sveža novca z dne 14.12.2023: Na francoski šoli se je vnel spor, ker je učiteljica med poukom kazala sliko z ženskimi akti https://www.rtvslo.si/kultura/vizualna-...

V tekstu je omenjeno, da se je pritožila ena verska skupina. Ti bom pustil, da sam prečitaš katera. Jaz sem vedel že preden sem prečital drugi stavek.


Tu si vedel, predno si prečital drugi stavek? Saj če veš vsaj potem, ko prečitaš cel članek, je čist dost.

nagobčnik ::

111111111111 je izjavil:


Vprašanje, ki si ga jaz postavljam je:
- zakaj stiskamo kristjane in si zatiskamo oči ko gre za Muslimane. Se strinjam da so oboji nevarni in kot vidimo pri RKC, da če vero dovolj stisneš, je dokaj neškodljiva. Muslimanov pa ne stisnemo dovolj. Verski fanatizem manjšine in večine nima kaj delati v pravni državi. Prostor mora biti za vse, da se počutijo varno.


Na kak način konkretno se ti pa zdi RKC v Sloveniji npr. stisnjena, islam pa priviligiran? Kako bi ti konkretno ukrepal, da bi bilo potem enakovredno in pošteno?

nagobčnik ::

111111111111 je izjavil:


Predlagam ti nekaj. Vzemi Koran in ga zažgi pred domačo hišo, vse skupaj posnemi in objavi na youtubu, zraven pa povej še kakšno mastno šalo na račun Jezusa. Jaz pa bom naredil isto s svetim pismom in povedal kakšno mastno o Jezusu. Pa da vidiva kdo jo bo bolje odnesel.


Hvala za genijalen predlog, ampak še desetič, če si med bolj počasnimi, jaz tega ne rabim preizkušat, ker se absolutno strinjam, da je dobra šansa, da se človeku na račun zažiganja korana kaj zgodi. Ti lahko pa komot poskusiš z zažiganjem biblije in šalami o Jezusu, ker ti tukaj prepričuješ, da je pa to mala malca, jaz ne. Lahko tudi v Bagdadu, če meniš, da boš tam bolj varen pred kristjani, muslimani ti pa ne bodo naredili nič zaradi Jezusa, kot sam zagotavljaš.

Kayzon ::

Zidje v talmudu priznavajo osem spolov,prav ste slisali,osem spolov. Mogoce zato tako forsirajo v ospredje lgbt in vse kar spada zraven. Se je malo za zamisliti..

nagobčnik ::

Dejstvo je, da ne arnecan1 in ne 111111111 ne upata javno sežgat biblije ali žaliti Jezusa (seveda tud korana ne upata sežigati), ob tem da sta sama prišla na idejo, da je to dober, če ne edini način, da dokažeš razlike med religijami, drugače STFU. Haha.

111111111111 ::

nagobčnik je izjavil:

Na kak način konkretno se ti pa zdi RKC v Sloveniji npr. stisnjena, islam pa priviligiran? Kako bi ti konkretno ukrepal, da bi bilo potem enakovredno in pošteno?

Vpeljal bi šeriatsko pravo.

nagobčnik je izjavil:

Hvala za genijalen predlog, ampak še desetič, če si med bolj počasnimi, jaz tega ne rabim preizkušat, ker se absolutno strinjam, da je dobra šansa, da se človeku na račun zažiganja korana kaj zgodi. Ti lahko pa komot poskusiš z zažiganjem biblije in šalami o Jezusu, ker ti tukaj prepričuješ, da je pa to mala malca, jaz ne. Lahko tudi v Bagdadu, če meniš, da boš tam bolj varen pred kristjani, muslimani ti pa ne bodo naredili nič zaradi Jezusa, kot sam zagotavljaš.

No vidiš, saj si pameten, če je treba in veš katerega preroka se je treba bati. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

Ja, obeh, kar trdim od začetka. Ne upate pa nasprotno dokazati tisti, ki trdite, da ne obeh.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

nagobčnik je izjavil:

Dejstvo je, da ne arnecan1 in ne 111111111 ne upata javno sežgat biblije ali žaliti Jezusa (seveda tud korana ne upata sežigati), ob tem da sta sama prišla na idejo, da je to dober, če ne edini način, da dokažeš razlike med religijami, drugače STFU. Haha.

Bolj mi je zanimiva nesmislenost tega početja. Še bolj pa nesmiselno nekoga ubiti zaradi faracajka in bukle. Očitno si ti prepričan drugače, da je za nekaj takega treba imeti "jajca". :D Zelo zanimiva definicija poguma, da si ne upam zažgati neke bukvice. :D

nagobčnik je izjavil:

Ja, obeh, kar trdim od začetka. Ne upate pa nasprotno dokazati tisti, ki trdite, da ne obeh.

Potem pa nariši karikaturo mohameda in jezusa in vse skupaj objavi, pa bomo videli kdo te bo fizično napadel, kdo se bo pa samo zgražal. Oziroma dajva reči tako:
Si sredi Bagdada in moraš zažgati sveto pismo ali koran. Katerega bi izbral in zakaj? :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

111111111111 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Dejstvo je, da ne arnecan1 in ne 111111111 ne upata javno sežgat biblije ali žaliti Jezusa (seveda tud korana ne upata sežigati), ob tem da sta sama prišla na idejo, da je to dober, če ne edini način, da dokažeš razlike med religijami, drugače STFU. Haha.

Bolj mi je zanimiva nesmislenost tega početja. Še bolj pa nesmiselno nekoga ubiti zaradi faracajka in bukle. Očitno si ti prepričan drugače, da je za nekaj takega treba imeti "jajca". :D Zelo zanimiva definicija poguma, da si ne upam zažgati neke bukvice. :D


So se že začeli izgovori. Saj si sam to predlagal. Smiselnost bi bila v tem, da bi tu dokazal, da imaš prav. Razen če priznaš, da so tvoji predlogi nesmiselni. Potem OK, se strinjam.

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

111111111111 je izjavil:


nagobčnik je izjavil:

Ja, obeh, kar trdim od začetka. Ne upate pa nasprotno dokazati tisti, ki trdite, da ne obeh.

Potem pa nariši karikaturo mohameda in jezusa in vse skupaj objavi, pa bomo videli kdo te bo fizično napadel, kdo se bo pa samo zgražal. Oziroma dajva reči tako:
Si sredi Bagdada in moraš zažgati sveto pismo ali koran. Katerega bi izbral in zakaj? :D


Ni ravno, da če v tej sitaciji biblijo sežgeš, boš pa varen, ker ni samo Jezus skupen krščanstvu in islamu, ampak tudi bog in drugi liki, ki jih najdeš v bibliji.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

nagobčnik je izjavil:


So se že začeli izgovori. Saj si sam to predlagal. Smiselnost bi bila v tem, da bi tu dokazal, da imaš prav. Razen če priznaš, da so tvoji predlogi nesmiselni. Potem OK, se strinjam.

Takoj, ko se posnameš pred svojo bajto kako zažigaš koran, stopim ven in objavim video kako zažigam sveto pismo. Tako kot sem predlagal. Ti si jasno povedal da se bojiš.

Se bojiš odgovoriti tudi na moj miselni poskus v Bagadadu? :D Jaz bi raje zažgal Sveto pismo, ker sem prepričan, da bi jo lažje odnesel, kot če bi zažigal koran.

nagobčnik je izjavil:


Ni ravno, da če v tej sitaciji biblijo sežgeš, boš pa varen, ker ni samo Jezus skupen krščanstvu in islamu, ampak tudi bog in drugi liki, ki jih najdeš v bibliji.

Jaz samo pravim, da glede na svetovne dogodke, bolj varno zažgati biblijo kot koran in ti nisi podal nobenega tehtnega argumenta proti.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

111111111111 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:


So se že začeli izgovori. Saj si sam to predlagal. Smiselnost bi bila v tem, da bi tu dokazal, da imaš prav. Razen če priznaš, da so tvoji predlogi nesmiselni. Potem OK, se strinjam.

Takoj, ko se posnameš pred svojo bajto kako zažigaš koran, stopim ven in objavim video kako zažigam sveto pismo. Tako kot sem predlagal. Ti si jasno povedal da se bojiš.


Jaz se bojim to nardit za koran, mohameda, biblijo in jezusa, poudarjam njihovo podobnost. Ti se pa pretvarjaš, da se ne bojiš, ampak nič od tebe. Svoj prav si moraš prislužit. Skladno z lastnimi predlogi. Tako da kar na delo, hop hop.

111111111111 je izjavil:


Jaz samo pravim, da glede na svetovne dogodke, bolj varno zažgati biblijo kot koran in ti nisi podal nobenega tehtnega argumenta proti.


Ker nisem trdil nasprotno. Je možno, se strinjam. Ampak ni toliko varno, da bi ti upal.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

nagobčnik je izjavil:

Dejstvo je, da ne arnecan1 in ne 111111111 ne upata javno sežgat biblije ali žaliti Jezusa (seveda tud korana ne upata sežigati), ob tem da sta sama prišla na idejo, da je to dober, če ne edini način, da dokažeš razlike med religijami, drugače STFU. Haha.

Osebno ne bi kar tako zažgal nobene verske knjige, tudi Korana ali Svetega pisma.

Še manj pa bi zategadelj koga ubil.

In če bi imel na izbiro, da bi eno sceto knjigo moral zakuriti, bi prva izbira bila Sveto pismo in šele zadnja Koran. In tkao bi se verjento ovločilo 99 $ ljudi. To nekja pove. Tebi verjetno sano to, da boš spet odgovoril z neko neumnostjo.

111111111111 ::

nagobčnik je izjavil:

Jaz se bojim to nardit za koran, mohameda, biblijo in jezusa, poudarjam njihovo podobnost. Ti se pa pretvarjaš, da se ne bojiš, ampak nič od tebe. Svoj prav si moraš prislužit. Skladno z lastnimi predlogi. Tako da kar na delo, hop hop.

Torej nadaljuješ z izmikanjem :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

arnecan1 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Dejstvo je, da ne arnecan1 in ne 111111111 ne upata javno sežgat biblije ali žaliti Jezusa (seveda tud korana ne upata sežigati), ob tem da sta sama prišla na idejo, da je to dober, če ne edini način, da dokažeš razlike med religijami, drugače STFU. Haha.

Osebno ne bi kar tako zažgal nobene verske knjige, tudi Korana ali Svetega pisma.

Še manj pa bi zategadelj koga ubil.

In če bi imel na izbiro, da bi eno sceto knjigo moral zakuriti, bi prva izbira bila Sveto pismo in šele zadnja Koran. In tkao bi se verjento ovločilo 99 $ ljudi. To nekja pove. Tebi verjetno sano to, da boš spet odgovoril z neko neumnostjo.


Bom s kar veliko neumnostjo: me veseli, da ti osebno korana in biblije ne boš šel sežigat iz spoštljivosti in definitivno ne iz straha.

111111111111 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Jaz se bojim to nardit za koran, mohameda, biblijo in jezusa, poudarjam njihovo podobnost. Ti se pa pretvarjaš, da se ne bojiš, ampak nič od tebe. Svoj prav si moraš prislužit. Skladno z lastnimi predlogi. Tako da kar na delo, hop hop.

Torej nadaljuješ z izmikanjem :D


Jaz sem priznal, da se vseh verskih fanatikov bojim podobno, če ne enako. Samo ti se še pretvarjaš, da se ne, ampak dokazat pa ne upaš.

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

arnecan1 je izjavil:


Osebno ne bi kar tako zažgal nobene verske knjige, tudi Korana ali Svetega pisma.


Saj drugače to ni kar tako, ampak tvoj lasten princip in predlog. Z zažigom biblije bi lahko dokazal, da res verjameš v to, da so kristjani relativno skulirani in da ti tudi muslimani ne bi naredili nič, ker zažigaš knjigo, ki vsebuje alaha. Vse z eno potezo. Mislim, da bi bil marsikdo impresioniran, jaz bi že bil in ti priznal načelnost. Sam škoda, da ne gre, enostavno je preveč spoštljivosti. Saj spoštljivost je tud fajn, lepo da si spoštljiv do krščanstva in še posebej do islama, podobno kot 99 %

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

nagobčnik je izjavil:

Jaz sem priznal, da se vseh verskih fanatikov bojim podobno, če ne enako. Samo ti se še pretvarjaš, da se ne, ampak dokazat pa ne upaš.

Ni mi treba, ker vidim da imam prav. in to je vse kar me je zanimalo. :D Že dejstvo da nočeš odgovorit, na preprosto miselno uganko, dokazuje koga se bolj bojiš. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

uomostolto ::

111111111111 je izjavil:


Vprašanje, ki si ga jaz postavljam je:
- zakaj stiskamo kristjane in si zatiskamo oči ko gre za Muslimane. Se strinjam da so oboji nevarni in kot vidimo pri RKC, da če vero dovolj stisneš, je dokaj neškodljiva. Muslimanov pa ne stisnemo dovolj. Verski fanatizem manjšine in večine nima kaj delati v pravni državi. Prostor mora biti za vse, da se počutijo varno.


Verjetno zato, ker smo na zahodu zelo samokritični. Kar se tiče tistih muslimanov, ki so ekstremni, pa si težko predstavljam, da bi jih bolj stiskali. Jih financiramo, ko nam je v interesu, da umirajo za nas, sesujemo države, ko nam več ni, v določenih situacijah jih dolgoročno maltretiramo... Kaj pa bi? Malo genocida kjer se kujejo ekstremisti? To bi Gaza izgledala kot humanitarna operacije, če bi jih resno stisnili. Ali se slepiš, da bi bilo boljše, če recimo ne dovoliš burk v EU? Taka prepoved je morda OK, da narediš uslugo tistim revam in da ohranjaš domačo tradicijo, ne bo pa dosti pomagala proti ekstremom.

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

111111111111 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Jaz sem priznal, da se vseh verskih fanatikov bojim podobno, če ne enako. Samo ti se še pretvarjaš, da se ne, ampak dokazat pa ne upaš.

Ni mi treba, ker vidim da imam prav. in to je vse kar me je zanimalo. :D Že dejstvo da nočeš odgovorit, na preprosto miselno uganko, dokazuje koga se bolj bojiš. :D


Mi ni treba, ker je očitno, da na take brezvezne miselne uganke (ki sploh na naslavljajo mojih trditev čist mimogrede) se lahko vsak zlaže, enako kot lažeš ti, da kao biblije ne greš sežigat zaradi spoštljivosti ali "brezveznosti" (pa je bila to itak tvoja ideja), ne pa zaradi strahu pred kristjani, medtem ko zatrjuješ, kako so skulirani. Dejansko dokazal bi lahko svoj prav tako, kot si predlagal meni, preden si se potegnil nazaj. Si hitro prešel s pozivov k sežiganju na miselne uganke, samo od tebe je bilo treba zahtevat isti standard kot ga zahtevaš od drugih.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

nagobčnik je izjavil:

Mi ni treba, ker je očitno, da na take brezvezne miselne uganke (ki sploh na naslavljajo mojih trditev čist mimogrede) se lahko vsak zlaže, enako kot lažeš ti, da kao biblije ne greš sežigat zaradi spoštljivosti ali "brezveznosti" (pa je bila to itak tvoja ideja), ne pa zaradi strahu pred kristjani, medtem ko zatrjuješ, kako so skulirani. Dejansko dokazal bi lahko svoj prav tako, kot si predlagal meni, preden si se potegnil nazaj. Si hitro prešel s pozivov k sežiganju na miselne uganke, samo od tebe je bilo treba zahtevat isti standard kot ga zahtevaš od drugih.

Miselno uganko si dobil, ker nisi želel v realnosti zažgati Korana. :D Jaz sem ti postavil izziv, ti pa si nanj odgovoril, jaz tega ne bom naredil, ker je itak vseeno kdo naredi kaj. Malo mešaš pojme.

Isto bi bilo, ko bi rekel da reka ni mrzla, jaz pa bi rekel da je mrzla in da ti skoči noter, če misliš da ni mrzla. Ti pa bi rekel, da moram jaz skočiti, da bi dokazal da imaš ti prav. :D

Skratka nauk vsega je, da so muslimani precej bolj nevarni in da je bolj varno zažgati sveto pismo kot koran in kot karikaturo upodobiti Jezusa kot Mohameda.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

T440 ::

uomostolto je izjavil:


Vse vere so isto problematične.

Ne, niso.
Ena vera je za faktor 100014 bolj problematična od vseh ostalih.
In dokler boste nekateri relativizirali stvari, se situacija na svetu ne bo izboljšala!

uomostolto ::

T440 je izjavil:

uomostolto je izjavil:


Vse vere so isto problematične.

Ne, niso.
Ena vera je za faktor 100014 bolj problematična od vseh ostalih.
In dokler boste nekateri relativizirali stvari, se situacija na svetu ne bo izboljšala!


Saj se ne relativizira. Če pa greš po vašem ključu pa ti glavni problem ostane neviden, ker ga zmotno pripišeš veri, ko pa bi bil enak neglede na to katera vera bi bila tam.

Po vašem ključu lahko potem zadeve b.p. pripišeš geografsko na države. De ja krivo, ker se država morde imenuje Afganistan. Verjetno lahko pripšes po vašem razmišljanju ne "genetsko družino", ker večinoma izhaja iz iste regije.

S tem pač ne rešuješ problema.

Drugače pa čisto razumem, če se bomo odločili, da ne bomo sprejemali v EU ljudi iz Afganistana, morda manj muslimane itn. Mi je jasno, da je v praksi problematična skupina.

Samo, da rečeš, da je ena vera slabša od druge, ko primerjaš posledice brez, da gledaš vzrok, pa je mimo.

arnecan1 ::

Evo, woke norišnica. In sodišča pri tem celo pomagajo.

Adam Vena, the father of 5-year-old Aidan, lost custody of his young son after disagreeing with his girlfriend about his alleged “transgender” identity. Currently facing a restraining order, Vena is fighting to gain access to his son before his mother has the ability to supply him with puberty and hormone blockers.

Vena, who lost custody of his now 5-year-old son, Aidan, shared that his girlfriend began clothing Aidan in girl’s dresses at the young age of two. Due to Adam’s objection to this, a custody battle ensued which resulted in California courts blocking Adam from having access to Aidan’s medical files, the issuance of a 5-year restraining order, and the revocation of Adam’s custody of his son.

“I am terrified for my son,” Vena said. “I am terrified of what they’ve been pumping inside my son’s head.”

https://www.tpusa.com/live/heartbreakin...
https://en.rattibha.com/thread/17201556...

nagobčnik ::

111111111111 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Mi ni treba, ker je očitno, da na take brezvezne miselne uganke (ki sploh na naslavljajo mojih trditev čist mimogrede) se lahko vsak zlaže, enako kot lažeš ti, da kao biblije ne greš sežigat zaradi spoštljivosti ali "brezveznosti" (pa je bila to itak tvoja ideja), ne pa zaradi strahu pred kristjani, medtem ko zatrjuješ, kako so skulirani. Dejansko dokazal bi lahko svoj prav tako, kot si predlagal meni, preden si se potegnil nazaj. Si hitro prešel s pozivov k sežiganju na miselne uganke, samo od tebe je bilo treba zahtevat isti standard kot ga zahtevaš od drugih.

Miselno uganko si dobil, ker nisi želel v realnosti zažgati Korana. :D Jaz sem ti postavil izziv, ti pa si nanj odgovoril, jaz tega ne bom naredil, ker je itak vseeno kdo naredi kaj. Malo mešaš pojme.

Isto bi bilo, ko bi rekel da reka ni mrzla, jaz pa bi rekel da je mrzla in da ti skoči noter, če misliš da ni mrzla. Ti pa bi rekel, da moram jaz skočiti, da bi dokazal da imaš ti prav. :D

Skratka nauk vsega je, da so muslimani precej bolj nevarni in da je bolj varno zažgati sveto pismo kot koran in kot karikaturo upodobiti Jezusa kot Mohameda.


Moja trditev sploh ni bila, da eno ni bolj varno od drugega ali da je eno bolj varno od drugega, moja trditev je, da je oboje nevarno in da je Jezus tudi muslimanski prerok in to žali tudi muslimane. Tvoja trditev je, da je eno bolj varno od drugega, ne upaš pa tega dokazat niti sam, tako kot si sam predlagal - da bi javno sežgal biblijo in zbijal šale na račun Jezusa. Ker sam niti preko svojega prvega eksperimenta ne upaš dokazati svojega prav, si si pa izmislil enega drugega, ki je ravno tako irelevanten kot prvi glede na moje trditve, edino ne razgalja tega, da ne upaš tega, kar si predlagal.

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

111111111111 je izjavil:


Skratka nauk vsega je, da so muslimani precej bolj nevarni


Se strinjam, da so muslimani lahko precej nevarni, ravno zato ne bi ne bi dajal roke v ogenj, da se ne bodo lotili koga tudi zaradi napačne upodobitve svojega preroka jezusa ali sežiganja knjige, ki vsebuje alaha (sveto pismo). Da pa poskuša zartjevati, da ti muslimani zaradi Ise ibn Maryam ali Alaha ne bodo nič naredili, nekdo, ki se ne upa tega lotit ne med kristjani ne med muslimani, čeprav je to tudi njegova lastna domislica, je pa res smešno.

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

111111111111 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Mi ni treba, ker je očitno, da na take brezvezne miselne uganke (ki sploh na naslavljajo mojih trditev čist mimogrede) se lahko vsak zlaže, enako kot lažeš ti, da kao biblije ne greš sežigat zaradi spoštljivosti ali "brezveznosti" (pa je bila to itak tvoja ideja), ne pa zaradi strahu pred kristjani, medtem ko zatrjuješ, kako so skulirani. Dejansko dokazal bi lahko svoj prav tako, kot si predlagal meni, preden si se potegnil nazaj. Si hitro prešel s pozivov k sežiganju na miselne uganke, samo od tebe je bilo treba zahtevat isti standard kot ga zahtevaš od drugih.

Miselno uganko si dobil, ker nisi želel v realnosti zažgati Korana. :D


Jaz ne upam korana ali biblije, ker menim, da so oboji lahko nevarni, logično. Dobil sem "drugo nalogo", ker ti ne upaš zažgati biblije, da bi skladno s svojim prvim predlogom na lastni koži dokazal kakšnokoli razliko med krščanstvom in islamom. Hitro si se premaknil iz sfere dejanj v sfero fantaziranja, ko sem te spomnil, da ne upaš izvesti svoje polovice eksperimenta. Lahko bi dokazal, da so kristjani skulirani in popustljivi. Pa nič od tega, pač ne upaš, čeprav zatrjuješ, da upaš in da kristijani niso nevarni.

Zgodovina sprememb…

««
55 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Na FDV odstranili pisoarje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
64080947 (71936) vostok_1

Več podobnih tem