» »

Teorija spola

Teorija spola

Temo vidijo: vsi
««
52 / 56
»»

Mato989 ::

Kaj te briga, če je nekdo debel, ali če kateremukoli vašem standardu ne ustreza?


Nič me ne briga, ampak to ne spremeni dejstva da je dobro da imaš v nekih mejah vrednosti sladkorja, holesterola, kil itd...

Enako velja za spolnost... nič me ne briga če nekdo žge transa ali tip tipa, ali ženska žensko... še vedno pa promovirajmo hetero tako kot zdravega človeka...

Zdravnik vseeno ne bo rekel da je DOBRO da imaš 200kil... tako kot ni dobro da rečemo da je ok če si trans... ne smemo pa to demonizirat samo povedat da je osnova hetero... to pa pač je nekaj drugega
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nevone ::

še vedno pa promovirajmo hetero tako kot zdravega človeka


Ne gre za bolne ljudi, tako da ne gre za promoviranje zdravega človeka, ampak zgolj preferiranje hetero, kar je nekaj drugega. Vi hočete vsako drugačnost spraviti pod bolezensko stanje, zato da lahko potem upravičite svoje preference.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Kresnik ::

Mato989 je izjavil:

Kaj te briga, če je nekdo debel, ali če kateremukoli vašem standardu ne ustreza?


Nič me ne briga, ampak to ne spremeni dejstva da je dobro da imaš v nekih mejah vrednosti sladkorja, holesterola, kil itd...

Enako velja za spolnost... nič me ne briga če nekdo žge transa ali tip tipa, ali ženska žensko... še vedno pa promovirajmo hetero tako kot zdravega človeka...

Zdravnik vseeno ne bo rekel da je DOBRO da imaš 200kil... tako kot ni dobro da rečemo da je ok če si trans... ne smemo pa to demonizirat samo povedat da je osnova hetero... to pa pač je nekaj drugega


Samo ko ima nekdo 200 kil se bo težko pretvarjal, da jim ima zdravih 80. Pa tudi če bi se lahko, ne bo s tem nobenega zajebal.

Če se bo gej (ali lezbijka) pretvarjal, da je hetero, ker se to promovira kot "zdravo", bo s tem zelo verjetno zajebal vsaj enega partnerja. Sem imel primer v družini (sicer že veliko let nazaj, konec 70ih, ko me še ni bilo). Punca se je poročila z najbolj simpatičnim tipom v kraju; v 13 letih poroke je ni niti enkrat, vedno eni izgovori, zakaj ne more bit trd. No potem sta se ločila in tam začetek devetdestih je ta tip šel v zvezo z moškim. Baje sta še danes skupaj.

Isto s transi. Je (žal, ker je šlo za skrajno neetičen eksperiment) že bilo dokazano, da spolne identitete človeka pač ne moreš spremeniti. Preberi si, kdo je bil David Reimer.

Mato989 ::

nevone je izjavil:

še vedno pa promovirajmo hetero tako kot zdravega človeka


Ne gre za bolne ljudi, tako da ne gre za promoviranje zdravega človeka, ampak zgolj preferiranje hetero, kar je nekaj drugega. Vi hočete vsako drugačnost spraviti pod bolezensko stanje, zato da lahko potem upravičite svoje preference.

o+ nevone



To ali gre za "bolne" ljudi ali ne, je stvar debat... jaz se o tem ne bi rad opredeljeval ne na eno ne na drugo stran... hetero je edini smiseln način za nadaljevanje človeštva... to ali je nekaj ok ali ne je stvar debate, ampak z preprostim retoričnim vprašanjem zvemo kaj je OK...

Kdaj se bo vrsta nadaljevala naravno in po predvideni poti? Če smo vsi hetero ali če smo vsi HOMO??? Ko na to odgovoriš odgovoriš na odgovor zakaj je treba preferirat in promovirat hetero tako kot zdravega človeka...

Kresnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kaj te briga, če je nekdo debel, ali če kateremukoli vašem standardu ne ustreza?


Nič me ne briga, ampak to ne spremeni dejstva da je dobro da imaš v nekih mejah vrednosti sladkorja, holesterola, kil itd...

Enako velja za spolnost... nič me ne briga če nekdo žge transa ali tip tipa, ali ženska žensko... še vedno pa promovirajmo hetero tako kot zdravega človeka...

Zdravnik vseeno ne bo rekel da je DOBRO da imaš 200kil... tako kot ni dobro da rečemo da je ok če si trans... ne smemo pa to demonizirat samo povedat da je osnova hetero... to pa pač je nekaj drugega


Samo ko ima nekdo 200 kil se bo težko pretvarjal, da jim ima zdravih 80. Pa tudi če bi se lahko, ne bo s tem nobenega zajebal.

Če se bo gej (ali lezbijka) pretvarjal, da je hetero, ker se to promovira kot "zdravo", bo s tem zelo verjetno zajebal vsaj enega partnerja. Sem imel primer v družini (sicer že veliko let nazaj, konec 70ih, ko me še ni bilo). Punca se je poročila z najbolj simpatičnim tipom v kraju; v 13 letih poroke je ni niti enkrat, vedno eni izgovori, zakaj ne more bit trd. No potem sta se ločila in tam začetek devetdestih je ta tip šel v zvezo z moškim. Baje sta še danes skupaj.

Isto s transi. Je (žal, ker je šlo za skrajno neetičen eksperiment) že bilo dokazano, da spolne identitete človeka pač ne moreš spremeniti. Preberi si, kdo je bil David Reimer.



V osnovi to nima veze... bistveno je da moramo na državnem nivoju promovirat hetero... ampak poudarjam ne zato da bi demonizirali ostale ampak da vseeno povemo da je to osnovna pot naprej... tako kot je cilj da imamo čimveč zdravih ljudi mora bit naš skupni cilj da imamo čimveč hetero ljudi...

To če pa je človek kot je tvoj primer, tako labilen da bi se pretvarjal da je hetero ker je to bolj zdravo, to pa je že zametek "bolezni" pri takem človeku in ravno tu se potem take najde

Jaz nikoli ne bi skrival da imam rad ženske tudi če bi bilo naravno Homo... ker imam tak karakter... on pa kot kaže je in to je bolezenski zametek.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Kresnik ::

Mato989 je izjavil:

nevone je izjavil:

še vedno pa promovirajmo hetero tako kot zdravega človeka


Ne gre za bolne ljudi, tako da ne gre za promoviranje zdravega človeka, ampak zgolj preferiranje hetero, kar je nekaj drugega. Vi hočete vsako drugačnost spraviti pod bolezensko stanje, zato da lahko potem upravičite svoje preference.

o+ nevone



To ali gre za "bolne" ljudi ali ne, je stvar debat... jaz se o tem ne bi rad opredeljeval ne na eno ne na drugo stran... hetero je edini smiseln način za nadaljevanje človeštva... to ali je nekaj ok ali ne je stvar debate, ampak z preprostim retoričnim vprašanjem zvemo kaj je OK...

Kdaj se bo vrsta nadaljevala naravno in po predvideni poti? Če smo vsi hetero ali če smo vsi HOMO??? Ko na to odgovoriš odgovoriš na odgovor zakaj je treba preferirat in promovirat hetero tako kot zdravega človeka...

Kresnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kaj te briga, če je nekdo debel, ali če kateremukoli vašem standardu ne ustreza?


Nič me ne briga, ampak to ne spremeni dejstva da je dobro da imaš v nekih mejah vrednosti sladkorja, holesterola, kil itd...

Enako velja za spolnost... nič me ne briga če nekdo žge transa ali tip tipa, ali ženska žensko... še vedno pa promovirajmo hetero tako kot zdravega človeka...

Zdravnik vseeno ne bo rekel da je DOBRO da imaš 200kil... tako kot ni dobro da rečemo da je ok če si trans... ne smemo pa to demonizirat samo povedat da je osnova hetero... to pa pač je nekaj drugega


Samo ko ima nekdo 200 kil se bo težko pretvarjal, da jim ima zdravih 80. Pa tudi če bi se lahko, ne bo s tem nobenega zajebal.

Če se bo gej (ali lezbijka) pretvarjal, da je hetero, ker se to promovira kot "zdravo", bo s tem zelo verjetno zajebal vsaj enega partnerja. Sem imel primer v družini (sicer že veliko let nazaj, konec 70ih, ko me še ni bilo). Punca se je poročila z najbolj simpatičnim tipom v kraju; v 13 letih poroke je ni niti enkrat, vedno eni izgovori, zakaj ne more bit trd. No potem sta se ločila in tam začetek devetdestih je ta tip šel v zvezo z moškim. Baje sta še danes skupaj.

Isto s transi. Je (žal, ker je šlo za skrajno neetičen eksperiment) že bilo dokazano, da spolne identitete človeka pač ne moreš spremeniti. Preberi si, kdo je bil David Reimer.



V osnovi to nima veze... bistveno je da moramo na državnem nivoju promovirat hetero... ampak poudarjam ne zato da bi demonizirali ostale ampak da vseeno povemo da je to osnovna pot naprej... tako kot je cilj da imamo čimveč zdravih ljudi mora bit naš skupni cilj da imamo čimveč hetero ljudi...

To če pa je človek kot je tvoj primer, tako labilen da bi se pretvarjal da je hetero ker je to bolj zdravo, to pa je že zametek "bolezni" pri takem človeku in ravno tu se potem take najde

Jaz nikoli ne bi skrival da imam rad ženske tudi če bi bilo naravno Homo... ker imam tak karakter... on pa kot kaže je in to je bolezenski zametek.


Stari, govoriš neumnosti.

Če boš promoviral hetero spolnost kot (edino) zdravo, to avtomatsko pomeni, da boš impliciral, da so vse ostale slabše, kar bo vedno pritisk na tiste, ki niso hetero. Se pravi da se bodo pretvarjali.

V ZDA naprimer, so desnosučni pod Reaganom dolgo ignorirali HIV, češ da je bolezen gejev. Dokler se ni začel pojavljati med ženami, ker so jih možje varali z moškimi. Potem pa all-hands-on-deck.

Kot drugo, ne klasificiraj kot bolezen nekaj, kar je nemogoče zdravit. Ker ne boš dosegel ničesar.

Promoviranje hetero kot zdrave, zaradi demografije pa je najbolj mimo. Demografski manjko je 99% zaradi uporabe kontracepcije.

kuglvinkl ::

Demografski manjko je zaradi percepcije pogojev bodocih starsev za zivljenje otrok, ne zarad kontracepcije.

Thenicno imas prav, samo s prepovedjo kontracepcine nastane totalna stalca, kar pomeni, da tega ne naredis.
Your focus determines your reallity

Mato989 ::

Stari, govoriš neumnosti.

Če boš promoviral hetero spolnost kot (edino) zdravo, to avtomatsko pomeni, da boš impliciral, da so vse ostale slabše, kar bo vedno pritisk na tiste, ki niso hetero. Se pravi da se bodo pretvarjali.

V ZDA naprimer, so desnosučni pod Reaganom dolgo ignorirali HIV, češ da je bolezen gejev. Dokler se ni začel pojavljati med ženami, ker so jih možje varali z moškimi. Potem pa all-hands-on-deck.

Kot drugo, ne klasificiraj kot bolezen nekaj, kar je nemogoče zdravit. Ker ne boš dosegel ničesar.

Promoviranje hetero kot zdrave, zaradi demografije pa je najbolj mimo. Demografski manjko je 99% zaradi uporabe kontracepcije.


Kdo pravi kot edino zdravo... ne rabiš nujno vlečt neposredno vzporednico iz zdrave osebe...

Jaz sem za to da se promovira hetero spolnost kot osnovno... BREZ DEMONIZIRANJA ostale... nisem pa za to da v knjigici za otroke imaš žensko z lulčkom zaradi inkluzive sranja transov razumeš ampak pričakujem da je tam moški in ženska ki sta objeta... tak način promoviranja govorim (torej normalno stanje do pred par let)

To ne pomeni da bi napisali da je trans bolan ampak da ga ne povzdigujemo da je to ODLIČNO IN SUPER da je trans, ampak rečemo OK trans si, gremo dalje hetero prikazovat kot osnovo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nevone ::

To ali gre za "bolne" ljudi ali ne, je stvar debat... jaz se o tem ne bi rad opredeljeval ne na eno ne na drugo stran..


In vseeno stalno izpostavljaš, da je njihovo stanje na nek način bolezensko:

Ko na to odgovoriš odgovoriš na odgovor zakaj je treba preferirat in promovirat hetero tako kot zdravega človeka...


o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

uomostolto ::

nevone je izjavil:

še vedno pa promovirajmo hetero tako kot zdravega človeka


Ne gre za bolne ljudi, tako da ne gre za promoviranje zdravega človeka, ampak zgolj preferiranje hetero, kar je nekaj drugega. Vi hočete vsako drugačnost spraviti pod bolezensko stanje, zato da lahko potem upravičite svoje preference.

o+ nevone


Kaj pa ti koristi sama definicija? Kaj pa je zate definicija bolezni? Posebej kaj je zate definicija psihične bolezni?

Zgodovina sprememb…

nevone ::

gremo dalje hetero prikazovat kot osnovo...


V času napredka razmnoževanje s spolnimi odnosi ni več nujno, tako da je to bolj tak kilav argument.

Ne moreš človeka obravnavati kot žival, ki mu je biologija edina sveta. Zato smo razvili civilizacijo in zato izumljamo vse mogoče stvari, da ljudem olajšamo življenje, tudi tistim, ki jih ti smatraš kot manj zdrave (da ne rečem bolne).

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Kaj pa ti koristi sama definicija?


Definicijo zdravih ljudi postavlja predvsem Mato, oziroma niti ne definicijo, ampak arbitrarno odloča, kaj je zdravo in naj ni.

Posebej kaj je zate definicija psihične bolezni?


(Psihična) bolezen je nekaj, kar človeku onemogoča funkcioniranje (v družbi). Vendar je ogromno psihičnih bolezni izzvanih ravno zaradi družbenih odnosov samih.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

uomostolto ::

nevone je izjavil:



(Psihična) bolezen je nekaj, kar človeku onemogoča funkcioniranje (v družbi). Vendar je ogromno psihičnih bolezni izzvanih ravno zaradi družbenih odnosov samih.

o+ nevone


Kako postaviš ravnotežje med tem koliko se mora prilagajati celotna družba in koliko marginalna skupina? Lahko orišeš pravila? Torej v katerih primerih se mora prilagajati celotna družba in v katerih marginalna skupina?

nevone ::

Kako postaviš ravnotežje med tem koliko se mora prilagajati celotna družba in koliko marginalna skupina? Lahko orišeš pravila? Torej v katerih primerih se mora prilagajati celotna družba in v katerih marginalna skupina?


O tem pa recimo debatiramo. V bistvu vsak posameznik odloča, koliko se bo prilagajal in koliko pričakuje, da se bo(do) prilagajal(i) drugi. Tu ne gre za odnos celotna družba napram marginalni skupini ali obratno. Univerzalnega principa ni, razen tisto, kar določamo z zakoni.

Ena od stvari je ta, da glede na ves razvoj, ki je že za nami in je še pred nami, smo lahko bistveno bolj prizanesljivi do odstopanj in predvsem, da ljudi obravnavamo individualno, ne pa, da najdemo eno lastnost, ki nam ni všeč, in jo apliciramo kar na vse.

Vsako odstopanje označiti kot bolezensko stanje ali manj zaželjeno je spet eno tako generaliziranje, ki ne pije vode.

In nenazadnje, tudi bolezensko stanje ni nekaj, kar bi morali kar jemati kot nekaj slabega in nezaželjenega. Marsikatero bolezensko stanje nam pomaga razumeti, kako človekovo telo in psiha delujeta.

Skratka neko strogo opredeljevanje (do) raznoraznih lastnosti ljudi je kontraproduktivno.
Either we will eat the Space or Space will eat us.

uomostolto ::

nevone je izjavil:



O tem pa recimo debatiramo. V bistvu vsak posameznik odloča, koliko se bo prilagajal in koliko pričakuje, da se bo(do) prilagajal(i) drugi. Tu ne gre za odnos celotna družba napram marginalni skupini ali obratno. Univerzalnega principa ni, razen tisto, kar določamo z zakoni.


V pravni državi principi morajo biti točno definirani. Drugače govoriš o neke vrste diktaturi.

Te pa bom vprašal vsaj kaj so faktorji ki bi vplivali na odločitev, potem pa lahko predalčkamo kateri terja prilagoditev vseh in kateri prilagoditev manjšine.

Recimo zasledil sem, da ker je ogroženo življenje v smislu, da bi nekdo delal samomor, da potem se mora prilagoditi celotna družba. Po drugi strani se tako pravilo lahko izkorišča, ker v ta kalup lahko sodi marsikaj.

In glede na to, da deluje kakor, da propagiraš točno eno pozicijo, bi pričakoval, da imaš te zadeve razčiščene. Ker kako lahko drugače s čistvo vestjo biješ boj, če še nimaš niti pri sebi razčiščeno kaj točno naj bi nova pravila bila. Kako veš, da ne bo na koncu več slabega kot dobrega, čeprav je tvoj osnovni namen morda dober. Pa ne relativizirati v smislu, da so nasprotniki enaki, ker ne drži. Je razlika ali nekdo pravi, da je trenutna pravni konstrukt OK in če ga hočeš spreminjati. Slednje je težje, posebej v takih primerih.

nevone je izjavil:


Skratka neko strogo opredeljevanje (do) raznoraznih lastnosti ljudi je kontraproduktivno.


Ampak kaj ne marginalne skupine delajo točno to? Zakaj bi terjali spremembe, če se ne nanašajo na njihove specifične lastnosti?

Zgodovina sprememb…

nevone ::

V pravni državi principi morajo biti točno definirani. Drugače govoriš o neke vrste diktaturi.


Jah, potem je diktatrura le to, da vse predpišeš z zakoni. Ne more biti vse točno definirano z zakoni, ampak mora posameznik preko dialoga priti do dobrih stališč in odločitev, ker svet ni statičen.

In glede na to, da deluje kakor, da propagiraš točno eno pozicijo, bi pričakoval, da imaš te zadeve razčiščene. Ker kako lahko drugače s čistvo vestjo biješ boj, če še nimaš niti pri sebi razčiščeno kaj točno naj bi nova pravila bila.

Ni potrebe po diskreditaciji, ker jaz imam pač razčiščeno, kar imam razčiščeno in kaj od tega tudi izpostavim, si pa ne domišljam, da znam postaviti pravila za čisto vse. Ponekod pač spremljam kaj pravijo drugi in se potem pač odločam, kako bom sama gledala na kakšno stvar. Dialog med ljudmi obstaja tudi za to, da oblikujemo lastno mnenje, saj nam to ni dano kar ob rojstvu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

uomostolto ::

nevone je izjavil:



Jah, potem je diktatrura le to, da vse predpišeš z zakoni. Ne more biti vse točno definirano z zakoni, ampak mora posameznik preko dialoga priti do dobrih stališč in odločitev, ker svet ni statičen.


Ne ni, ker potem velja za vse. Recimo, če napišeš zakon "V primeru, da oseba kaže jasno tendenco po samomoru, iz razloga, da se družba noče prilagoditi, država v to spremembo prisili družbo.".

Recimo banalni primer, da si ta zakon spisala ker so ti transi delali samomore. Ampak sedaj je zakon in velja za vse in ti pridejo očeti, ki so izgubili skrbništvo in rečejo:

Samomori so pri nas na visoki ravni, razlog je, ker je skrbništvo dobila mama, zato mora država nemudoma skrbništvo prenesti na očete.

Potem si misliš kurci moški me že ne bodo in dodaš, da to pravilo velja samo za transe. Nasledji dan pa so vsi ti moški uradno trans, ker to vsak določi sam.

In se ujameš v spiralo norosti kjer bi v tem primeru nasrkali otroci, ki pa bi bili obravnavani drugorazredno dokler ne bi dohajali pojavnosti samomorov zaradi zosa, ki se je skuhal.

Ta scanrij seveda ni nek odraz realnosti ampak samo prikazuje kaj se zgodi, če zakone pišejo emocije in ne razum. Pri teh novih gibanjih pač manjka nek pameten koncept.

nevone je izjavil:


Ni potrebe po diskreditaciji, ker jaz imam pač razčiščeno, kar imam razčiščeno in kaj od tega tudi izpostavim, si pa ne domišljam, da znam postaviti pravila za čisto vse. Ponekod pač spremljam kaj pravijo drugi in se potem pač odločam, kako bom sama gledala na kakšno stvar. Dialog med ljudmi obstaja tudi za to, da oblikujemo lastno mnenje, saj nam to ni dano kar ob rojstvu.

o+ nevone


Ampak moraš napisati pravila in pravila morajo biti predmet diskusije. Ne pa kregancija o tem kdo je bolj užaljen in bo zato pisal zakone. Če imaš razčiščeno napiši pravila. Če jih ne moreš zelo verjetno nimaš prav nič razčiščeno. Imaš zgolj in samo kaj za diskutirati. Kjer mora tvoj koncept držati vodo. Takoj, ko kdo najde kritično napako je na tebi oziroma predlagateljih, da zadeve rešiš/te.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Na take provokacije, ki ne pijejo vode ne bom odgovarjala.

Če misliš, da je mogoče napisati trotl-ziher pravila, se zelo motiš.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

uomostolto ::

To je glavni problem teh gibanj. Da ne bi bili konkretni, ker tam je delo, znanje in inteligenca. Imate neko idejo, ki se vam zdi moralno nad vsem, potem pa bi, da tehnicno zadeve poštimajo drugi. Tisti drugi pa so točno tisti, ki nonstop opozarjajo, da ne bodo odpirali pandorine skrinje. Kjer ne prideš mimo, da so zadeve že zelo banalne, ko pride do opozarjanj in taki kot ti potem dobesedno odkričite kritike.

Tako to pač ne gre.

Mato989 ::

nevone je izjavil:

Kaj pa ti koristi sama definicija?


Definicijo zdravih ljudi postavlja predvsem Mato, oziroma niti ne definicijo, ampak arbitrarno odloča, kaj je zdravo in naj ni.

Posebej kaj je zate definicija psihične bolezni?


(Psihična) bolezen je nekaj, kar človeku onemogoča funkcioniranje (v družbi). Vendar je ogromno psihičnih bolezni izzvanih ravno zaradi družbenih odnosov samih.

o+ nevone



Večina psihičnih boleznih je nezmožnost sprejet družbe in funkcionirat v njej ne da bi se družba tebi prilagajala... tu je vzrok ne v družbi ampak v lastni nezmožnosti razumevanja da je družba več kot JAZ JAZ JAZ in hkrati razumevanju da je spolnost in vse stvar odločitve posameznika... če te zasmehujejo ker skačeš v kiklci kot ded okrog si sam kriv ker ne zmoreš psihično to prenest...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nevone ::

Da ne bi bili konkretni, ker tam je delo, znanje in inteligenca.


Saj sem konkretna, samo ti ne vidiš tega. Sicer pa mnogi to vidijo, ker imajo podobno videnje, ti boš pač do onemoglosti iskal luknje pri meni, ker ti je to trenutno prioriteta, zato je debata s tem postala kontraproduktivna, oziroma sva zašla v en rokav, v katerem jaz pač ne bom vztrajala.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Večina psihičnih boleznih je nezmožnost sprejet družbe in funkcionirat v njej ne da bi se družba tebi prilagajala..


A to, da ljudem nehaš sugerirat da so bolni, če niso ravno po tvojem standardu, se tebi zdi prilagajanje? To so osnovna etična pravila, ne pa prilagajanje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

uomostolto ::

nevone je izjavil:


Saj sem konkretna, samo ti ne vidiš tega. Sicer pa mnogi to vidijo, ker imajo podobno videnje, ti boš pač do onemoglosti iskal luknje pri meni, ker ti je to trenutno prioriteta, zato je debata s tem postala kontraproduktivna, oziroma sva zašla v en rokav, v katerem jaz pač ne bom vztrajala.

o+ nevone


Nisi, ker sem te spraševal točno po ključnih konkretnih delih, pa sem dobil točno nič.

Lahko še enkrat. Kaj so faktorji glede na katere se odločamo ali se mora spreminjati družba ali prilagajati posameznik ali marginalna skupina. In kateri faktorji se predlačkajo v, da se spremeni družba in kateri v, da se mora prilagoditi marginalna skupina.

To bi bilo konkretno in šele potem lahko začnemo opozarjati kaj kateri predlog še prinese s sabo, kar predlagatelj morda ni upošteval, se ni spomnil itn.

Recimo z Matotom imata faktor, ki je bolezen. Manjka ali se mora prilagajati družba, kdaj se mora, kakor celo definicija kaj sploh je bolezen. To ni niti odstotek dela za samo eno točko, torej tvoj predlog pade, ker še začeti ne znaš.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

nevone je izjavil:

Večina psihičnih boleznih je nezmožnost sprejet družbe in funkcionirat v njej ne da bi se družba tebi prilagajala..


A to, da ljudem nehaš sugerirat da so bolni, če niso ravno po tvojem standardu, se tebi zdi prilagajanje? To so osnovna etična pravila, ne pa prilagajanje.

o+ nevone



Pa kdo sugerira da so bolni, to sam tak sprejmaš... če bi meni nekdo sugeriral da sem bolan ker hočem grupiča bi me baš bolil KURAC kaj sugerira... in tu je problem pri njih, ker so tako slabo psihološko trdni da jih to podre...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nevone ::

No kakorkoli, jaz sem svoje stališče izpostavila, vidva pa tudi. Zdej bomo šli že v cikel. Mogoče kdaj drugič.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

uomostolto ::

nevone je izjavil:



A to, da ljudem nehaš sugerirat da so bolni, če niso ravno po tvojem standardu, se tebi zdi prilagajanje? To so osnovna etična pravila, ne pa prilagajanje.

o+ nevone


Ampak samo po sebi inertno, ker dokler od njega nočejo nič so zanj nevidni. Takih skupin je kolikor hočeš. Če pa vprašaš kaj ga moti pa bo verjetno naštel kaj v stilu "Ker želijo kontrolirati govor, ker želijo relativizirati spol, ker želijo svojo nišno prepričanje učiti v šolah" itn. Vsaka od teh točk pa je zelo zelo zelo kompleksna in nima paritete kot jo vidite taki, kot si ti v smislu "Ker moralno ni OK koga užaliti, nekdo pa je užaljen, moramo zapovedati pravila o tem kako se lahko govori.". Ko pa nekdo reče, da bo še marsikdo prislonil kupico in zahteval svoja pravila z identično argumentacijo pa se vrnete v emocionalno pranje.

nevone je izjavil:

No kakorkoli, jaz sem svoje stališče izpostavila, vidva pa tudi. Zdej bomo šli že v cikel. Mogoče kdaj drugič.

o+ nevone


Nisi, ti predlagaš spremembe zato so pričakovanja na tebi in tvojih. Pa verjetno ne moreš niti pokazati na koga, ki bi to imel razčiščeno.

Lahko rečemo, da je lepo, da si dobrosrčna in slabo, ker si v aplikaciji tehnično nesposobna.

Kar je bilo diskusije ni bila niti začetek. Bolj navdih kje so morda problemi.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Kar je bilo diskusije ni bila niti začetek. Bolj navdih kje so morda problemi.

No nekaj je. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

arnecan1 ::

Novodobna umetnost s svečo.
https://t.me/RadioGenoa/488

Jarno ::

S teorija spola imajo težave zgolj tam, kjer se s tem pretirano ukvarjajo.
Včasih in marsikje danes pa fiki-fiki, dete, ata, mama in Darwin.
#65W!

Horas ::

arnecan1 je izjavil:

Novodobna umetnost s svečo.
https://t.me/RadioGenoa/488


the fuck is this shit??? in taki so zdaj v prednosti in ti ne smeš bit homofob?????
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

nevone ::

Horas je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Novodobna umetnost s svečo.
https://t.me/RadioGenoa/488


the fuck is this shit??? in taki so zdaj v prednosti in ti ne smeš bit homofob?????


To je smešno, ne pa da vas skoraj kap.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Problem je pa v tem, da se vam tole zdi enako grozno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

111111111111 ::

nevone je izjavil:

Dokler paradirajo po ulicah v oblekah za sex fetiš, kaj drugega tudi ne morejo pričakovati.


Madona ste zapeti. Eno tako paradiranje ne bi smelo sveta vržt iz tirov. Ker v resnici so precej benigni. Razen tega, da se bojite, da bodo ves svet spridili, v resnici niti niso škodljivi.

Jaz mislim, da je ta strah in zavračanje prenapihnjen. Vendarle so to le ljudje. Doker so v okviru zakonov so povsem enakovredeni člani družbe.

In nenazadnje ljudje so fobični in to jim preprečuje dojemati te ljudi kot neškodljive. Kdor ni fobičen v resnici nima problema z njimi, dokler jih dejansko kdo ne ogroža. Samo zato, ker našemljeni skačejo okoli, se jih pač ne bojijo.

o+ nevone

Potem pa naj ne govorijo, da so maškare normalne.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

nevone je izjavil:

A so mogoče morilci? Koliko je pa teh med njimi? Vsaka duševna motnja se vam zdi neverjetna nevarnost za ostale. Pa ni tako. Ker smo fobični, nam vsaka taka odstopanja naženejo strah v kosti in odreagiramo v večini odklonilno, ali pa celo sovražno.

o+ nevone

Tale ni bila fobična pa bi morda morala biti:
https://www.zurnal24.si/slovenija/crna-...

Ilegalni migranti in prevelike migracije za družbo niso OK. Danska je odličen primer. Odklonske manjšine niso problem, dokler to ne prerase v neko "normalnost", Kanada je lep primer. Nacistična nemčija je odličen primer, ko pustimo manjšini, da preglasi večino.

In to ne bomo več pustili. Fobija gor ali dol.

nevone je izjavil:


Na podlagi nasilnih homoseksualcev, si ti celotno skupnost označil tako. Procent glede na celotno skupnost je namreč manjši.

Na tistem seznamu ni nobene trans osebe. Ker moški, ki so sicer pogosteje nasilni, tisti, ki so trans običajno niso.

LAhko podaš kako uradno statistiko, ali samo malo nabijaš v prostem času.

Naj povem zanimiv Slovenski primer, kaj ZZZS pokrije kot "napredna" družba. Če morajo nekomu odstraniti genitalije ni nobnena težava preko zavarovalnice. Če pa otroku štrlijo ušesa in ga zardi tega zafrkavajo, pa je to lepotni poseg in ga ZZZS ne pokrije. Zabavno a ne?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

nevone je izjavil:

Žal mi je, da izpostavljaš zgolj nasilnost, zmedenost in duševne motnje pri teh ljudeh. Jaz imam pa takšne izkušnje, da če v ljudeh iščeš tisto dobro, namesto da se postaviš na okope, imaš lahko dober odnos z mnogo ljudmi, ki jih ti označuješ za nasilne, zmedene in z duševnimi motnjami. Ker to odklanjanje in sovražen in podcenjujoč odnos samo krepi napetosti med ljudmi.

Seveda svet ni idealen, vendar se vedno lahko naredi več dobrega s pozitivnim pristopom in iskanjem pozitivnega, kot samo izpostavljanjem vsega, kar ima negativen predznak. Seveda moraš v to verjeti, na silo seveda ne gre.

o+ nevone

Ne vem zakaj bi si zatiskali oči pred dejstvi? Cigani so tudi eden takih problemov, ki nam raste čez glavo, ker ne ukrepamo, ker so bogi in neprilagojeni, ravno zaradi takih ljudi kot si ti, ker jih ne spravimo v red. Golob je prav mandatar pisan na tvojo kožo. Ne bomo ukrepal, stvari se bodo v življenju same uredile. No ne bodo se.

nevone je izjavil:



Problem je v tem, da poleg tega, da obsojate morilce, ki jih seveda vsi, potem na krilih tega, pohodite še vse, kar bi samo želeli živeti svoje življenje, kot si želijo.

Nenazadnje, kaj koga briga, če si nekdo gre karkoli odrezat, ali če se dojema drugače, kot mu drugi predpisujejo. Naj skrbi zase, drugim pa naj tudi dovoli, da sami odločajo o svojem življenju.

o+ nevone

Zakaj pa potem hodijo po paradah napol nagi, če želijo živeti samo svoje življenje kot ga želijo?

Zakaj ne amputiramo roke in noge tistemu, ki si to želi?

nevone je izjavil:


Kaj te briga, če je nekdo debel, ali če kateremukoli vašem standardu ne ustreza?

o+ nevone

Ker defakto so debeli ljudje bolj rizični. To so dokazljive statistike in debeluh ne ustreza standardu zdravega človeka.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Potem pa naj ne govorijo, da so maškare normalne


Kako ne, še praznik imamo za maškare. :P

Normalno je ena taka beseda, ki jo lahko interpretiraš kot nekaj, kar je neobičajno, kar nima nujno izključno negativne konotacije, ali pa kot pojem z izključno negativno konotacijo, ki jo zdaj ti tukaj hočeš uveljaviti, ker je to pač način, da se jih diskreditira.

Seveda so nekatera obnašanja po nekih -tudi civilizacijskih - normah manj zaželjena, vseeno pa je treba videti tudi aspekt, da so takšna obnašanja tudi nek protest proti izključevanju.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

111111111111 ::

nevone je izjavil:


V času napredka razmnoževanje s spolnimi odnosi ni več nujno, tako da je to bolj tak kilav argument.

Ne moreš človeka obravnavati kot žival, ki mu je biologija edina sveta. Zato smo razvili civilizacijo in zato izumljamo vse mogoče stvari, da ljudem olajšamo življenje, tudi tistim, ki jih ti smatraš kot manj zdrave (da ne rečem bolne).

o+ nevone

Olajšamo, tudi iz davkoplačevalskega denarja, noben problem. Ne bomo pa tega promovirali kot normalno. To kar v glavi dogaja 1-2% populacije pač ni normalno in nikoli ni bilo, ko je pa bilo so pa razpadali imperiji in civilizacije.

nevone je izjavil:

Skratka neko strogo opredeljevanje (do) raznoraznih lastnosti ljudi je kontraproduktivno.

Recimo v športu, je kontraproduktivno, ko poba naseka vse ženske v plavanju?

nevone je izjavil:

Na take provokacije, ki ne pijejo vode ne bom odgovarjala.

Če misliš, da je mogoče napisati trotl-ziher pravila, se zelo motiš.

o+ nevone

He, he, he... Nevone potisnjena v kot. Ko se našel resen debater, je pogorela. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

nevone je izjavil:

Problem je pa v tem, da se vam tole zdi enako grozno.

o+ nevone

Daj naprej uomostoltu odgovori kaj konkretnega preden se spuščaš s komerkoli v debato. Tip te je zabil s tem tvojim woke snežinkastim sranjem. Če nimaš boljših pravil in zakonov od obstoječih, molči.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

nevone ::

Zakaj pa potem hodijo po paradah napol nagi, če želijo živeti samo svoje življenje kot ga želijo?

Zakaj so pa sedaj verni prišli molit na ulice? Pač, to je normalna reakcija s protestom.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

111111111111 ::

nevone je izjavil:

Potem pa naj ne govorijo, da so maškare normalne


Kako ne, še praznik imamo za maškare. :P

Normalno je ena taka beseda, ki jo lahko interpretiraš kot nekaj, kar je neobičajno, kar nima nujno izključno negativne konotacije, ali pa kot pojem z izključno negativno konotacijo, ki jo zdaj ti tukaj hočeš uveljaviti, ker je to pač način, da se jih diskreditira.

Seveda so nekatera obnašanja po nekih -tudi civilizacijskih - normah manj zaželjena, vseeno pa je treba videti tudi aspekt, da so takšna obnašanja tudi nek protest proti izključevanju.

o+ nevone

Sem kar konkreten samo ti ne vidiš tega. Sicer pa to mnogi vidijo, ker imajo podbno videnje. Ti boš pač do onemoglosti iskala luknje pri meni, ker ti je to trenutno prioriteta in na konkretna vprašanja ne znaš odgovorit. :D Your words in your face. Face palm.

nevone je izjavil:


Saj sem konkretna, samo ti ne vidiš tega. Sicer pa mnogi to vidijo, ker imajo podobno videnje, ti boš pač do onemoglosti iskal luknje pri meni, ker ti je to trenutno prioriteta, zato je debata s tem postala kontraproduktivna, oziroma sva zašla v en rokav, v katerem jaz pač ne bom vztrajala.

o+ nevone


nevone je izjavil:


Zakaj so pa sedaj verni prišli molit na ulice? Pač, to je normalna reakcija s protestom.

o+ nevone

To ni nič bolj normalno kot parade ponosa. Oboje bi morali prepovedat, nobenih od njih pa napadat, tako kot so z zastavicami storile budale na kongrescu in neonacisti, ki so pretepli geje. To se ne dela.

Ne enih ne drugih ne moreš jemati resno, dokler paradirajo po ulicah napol nagi in molijo k imaginarnemu stricu v nebesih. Oboji so enako usekani.

nevone je izjavil:

Problem je pa v tem, da se vam tole zdi enako grozno.

o+ nevone

Pha, edino kar se mi zdi grozno pri temule, da moški v Sloveniji ne morejo dobiti nadomestne matere, če želijo otroka.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

111111111111 je izjavil:

nevone je izjavil:

Problem je pa v tem, da se vam tole zdi enako grozno.

o+ nevone

Daj naprej uomostoltu odgovori kaj konkretnega preden se spuščaš s komerkoli v debato. Tip te je zabil s tem tvojim woke snežinkastim sranjem. Če nimaš boljših pravil in zakonov od obstoječih, molči.


Jest na zakone ne ciljam. Da bi pa zaradi tega kar obmolknila, mi pa na kraj pameti ne pade.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Pha, edino kar se mi zdi grozno pri temule, da moški v Sloveniji ne morejo dobiti nadomestne matere, če želijo otroka.


Problem je v tem, da gredo "pravovernim" lasje pokonci, ko vidijo tak primer, ker nimajo razčiščeno, kaj je pravzaprav tisto, proti čemur so. Biologija enostavno zahteva tovrstno fobijo, ker z njenega stališča je to še vedno grožnja obstoju. Biologija pač caplja za tehnološko in družbeno razvito civilizacijo, ne zaveda pa se, da je tudi sama brez tega ranljiva.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

111111111111 ::

nevone je izjavil:


Jest na zakone ne ciljam. Da bi pa zaradi tega kar obmolknila, mi pa na kraj pameti ne pade.

o+ nevone

Zgoraj te je soforumaš kar lepo utišal, tako da si ne laskaj. Pametnega o tej temi imaš za povedati točno toliko kot jaz. Polno nekega balastnega sranja, za katerega misliš, da imaš prav, nimaš pa nobene statistike, podlage, nič. Samo neko poduhovljeno sranje v stilu: v vsem je treba iskati dobro. Mogoče je vseeno bolje da obmolkneš.

nevone je izjavil:

Problem je v tem, da gredo "pravovernim" lasje pokonci, ko vidijo tak primer, ker nimajo razčiščeno, kaj je pravzaprav tisto, proti čemur so. Biologija enostavno zahteva tovrstno fobijo, ker z njenega stališča je to še vedno grožnja obstoju. Biologija pač caplja za tehnološko in družbeno razvito civilizacijo, ne zaveda pa se, da je tudi sama brez tega ranljiva.

o+ nevone

Spet eden tvojih klasičnih kretenizmov. Civilizacije so še vedno propadale in vedno je biologija capljala zadaj. Ampak VSE velike civilizacije so postavljene na biologiji. Ne spomnim se nobene velike civilizacije sestavljene iz homoseksualcev. Mogoče se nam obeta v prihodnosti, ko bomo otroke delali v epruveti.

Glede na to kako si navdušena nad idejo umetne oploditve pa kar malo pobrskaj za statistiko, kaj vse gre pri umetno oplojenih otrocih narobe, morda boš pa dobila fobijo, ki je nisi pričakovala. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

A smo malo izključujoči?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Glede na to kako si navdušena nad idejo umetne oploditve pa kar malo pobrskaj za statistiko, kaj vse gre pri umetno oplojenih otrocih narobe, morda boš pa dobila fobijo, ki je nisi pričakovala.


Včasih je veliko mater umrlo ob porodu, pa se zato niso nehali spolno razmnoževati. Težave pač lahko nastanejo povsod. Ne moreš pa vse, kar prinese kakšne težave, smatrati za nesprejemljivo. Sama biologija itak dela ogromno napak.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

111111111111 ::

nevone je izjavil:



Včasih je veliko mater umrlo ob porodu, pa se zato niso nehali spolno razmnoževati. Težave pač lahko nastanejo povsod. Ne moreš pa vse, kar prinese kakšne težave, smatrati za nesprejemljivo. Sama biologija itak dela ogromno napak.

o+ nevone

Spet malo floskul, a? Kar poglej malo statistiko in če poznaš koga, ki je imel umetno oploditev, ga vprašaj kaj je moral podpisat. Škoda sedaj neke nebuloze tukajle stresat.

nevone je izjavil:

A smo malo izključujoči?

o+ nevone

Vedno, ko je potrebno.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

ga vprašaj kaj je moral podpisat.


Kaj ima pa to sedaj veze? Jasno, da mora prevzeti del odgovornosti, če je stvar tvegana in se vseeno strinja s tem. Po moje mu to sploh ni težko. A ti bi jim pa raje prepovedal, v silni skrbi zanje, ane?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

111111111111 ::

nevone je izjavil:


Kaj ima pa to sedaj veze? Jasno, da mora prevzeti del odgovornosti, če je stvar tvegana in se vseeno strinja s tem. Po moje mu to sploh ni težko. A ti bi jim pa raje prepovedal, v silni skrbi zanje, ane?

o+ nevone

Vprašaj kaj je moral podpisati. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

arnecan1 ::

nevone je izjavil:

Problem je pa v tem, da se vam tole zdi enako grozno.

o+ nevone

Čestitam srečnemu očku in mamici.

nevone ::

arnecan1 je izjavil:

nevone je izjavil:

Problem je pa v tem, da se vam tole zdi enako grozno.

o+ nevone

Čestitam srečnemu očku in mamici.


Tole tvoje se sarkastična pripomba, al kako?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

111111111111 ::

nevone je izjavil:

Tole tvoje se sarkastična pripomba, al kako?

o+ nevone

A tebi so pa grozni ljudje, ki uporabljajo sarkazem?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.
««
52 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Na FDV odstranili pisoarje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
64081071 (72060) vostok_1

Več podobnih tem