» »

Teorija spola

Teorija spola

Temo vidijo: vsi
««
41 / 56
»»

s1m0n ::

hetero netrans ženska je precej daljše kot nadpomenka cis (ker to to pove). Ja, šparamo in vedno smo ljudje šparali, če veš karkoli o jeziku.


Manj dela je, da moškemu rečemo moški, ženski ženska... Trans moški, ženska pa naj imata trans me čist nič ne moti moti me pa, da želi, da se jih naslavnja kot moškega in žensko nam pa dajajo predpode cis... Zakaj že?

nagobčnik ::

s1m0n je izjavil:

Kaj pa je narobe s hetero, če že moraš? A šparamo na črkah po novem?


Zakaj bi sploh morali hetero moškemu ali ženski dajat dodatna skrupocala? A ni moški, ženska dovolj? .


Ker je krajše in več pove, je nadpomenka za kombinacijo več stvari. Ni da moraš, saj ni treba, lahko pa, če se ti ne da s tremi besedami poudarjati, da nekdo NI trans homo srednjespolnik.

Matr ste eni leseni, kot da bi koga motilo, da uporabljam besedo sorojenec namesto brat ali sestra.

nevone ::

Polda je izjavil:

Kaj pa arheolog, ko bo čez par 100 let našel okostje nekoga, ki naj bi bil tisto in ga proglasil za moškega ali žensko ?


V teh primerih pač razbereš, kar je iz DNK razvidno, drugih okoliščin v tem primeru ni.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nagobčnik ::

s1m0n je izjavil:

hetero netrans ženska je precej daljše kot nadpomenka cis (ker to to pove). Ja, šparamo in vedno smo ljudje šparali, če veš karkoli o jeziku.


Manj dela je, da moškemu rečemo moški, ženski ženska... Trans moški, ženska pa naj imata trans me čist nič ne moti moti me pa, da želi, da se jih naslavnja kot moškega in žensko nam pa dajajo predpode cis... Zakaj že?


No, kaj pa če hočeš poudarit, da nekdo ni trans in homo? Moraš to s celim kupom besed? A bi rad ukinil jezikovna sredstva za poudarjanje, da nekdo NI LGBT? Eni se res še lastne sence bojite.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

nam pa dajajo predpode cis


Ali ne pravijo nekateri, da se lahko naslavlja kakor se hoče?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

TheBlueOne ::

nevone je izjavil:

nam pa dajajo predpode cis


Ali ne pravijo nekateri, da se lahko naslavlja kakor se hoče?

o+ nevone


Jaz bi v tem primeru predlagal, da dajo k imenu, ne pa, da spreminjajo kaj pomeni spol. Bo pac Janez trans Novak, spol zenski.

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

nagobčnik je izjavil:


hetero netrans ženska je precej daljše kot nadpomenka cis (ker to to pove). Ja, šparamo in vedno smo ljudje šparali, če veš karkoli o jeziku.


Cis-ne-tran-hetero ženska je ženska, in ne rabi nobene predpone. Trans ženska je podskupina moških, zato se napiše "trans ženska"
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

s1m0n ::

No, kaj pa če hočeš poudarit, da nekdo ni trans in homo?

Kakšno vezo pa ima spol s spolno usmerjenostjo/privlačnost?

nagobčnik ::

matic492 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:


hetero netrans ženska je precej daljše kot nadpomenka cis (ker to to pove). Ja, šparamo in vedno smo ljudje šparali, če veš karkoli o jeziku.


Cis-ne-tran-hetero ženska je ženska, in ne rabi nobene predpone. Trans ženska je podskupina moških, zato se napiše "trans ženska"


Tudi lezbijka je ženska. In če rečeš ženska, lahko gre za lezbijko. Če rečeš cis, pa ne. Ti počasi prebija, kaj je razlika?

s1m0n ::

Ženska = ženska pa če je lezbika ali ne. Mislim kdo pa pravi, da ni?
A je potrebno pri spolu povedat, da rada liže luliko ali, da ji ga ded poriva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

GregiB ::

nagobčnik je izjavil:

Tudi lezbijka je ženska. In če rečeš ženska, lahko gre za lezbijko. Če rečeš cis, pa ne. Ti počasi prebija, kaj je razlika?


Poimenovanje ene skupine ne prejudicira tudi imenovanje vseh ostalih, nečlanov skupine... ti prebija?
Si že kdaj dobil vizitko od poslovnega parnerja, kjer piše ne-ing. Janez Novak? Ali pa ne-mag?
Si na kakšnem tekmovanju že zasledil ne-ciciban kategorijo?
Predpona Cis- je woke izmišljotina, ki se vsiljuje enako, kot se vsiljuje, da moram jaz na tvojega brata gledat kot sorojenca... because you said so... jok, brate (sorojenec)

nagobčnik je izjavil:

No, kaj pa če hočeš poudarit, da nekdo ni trans in homo?


"Je ta trans in homo?"
"Poudarjam, da ni"
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

nagobčnik ::

s1m0n je izjavil:

Ženska = ženska pa če je lezbika ali ne. Mislim kdo pa pravi, da ni?
A je potrebno pri spolu povedat, da rada liže luliko ali, da ji ga ded poriva?


Ni, lahko pa poveš, če ti paše. Ja nič, razlagam, zakaj je ta nadpomenka koristna. Lahko si pa pogledaš tudi primer, kjer sem jo uporabil

matic492 ::

nagobčnik je izjavil:

Tudi lezbijka je ženska. In če rečeš ženska, lahko gre za lezbijko. Če rečeš cis, pa ne. Ti počasi prebija, kaj je razlika?


Zato pa napišeš lejzbika, če hočeš to poudarit, ne pa "cis ženska", ker je to default predpostavka in 99% žensk je takšnih, pa smo prišparali še tiste 3 črke , ki jih moraš drugače pisat.

Vse skupaj je idiotizem naše (millenial/gen-z) generacije, ki imamo polno rit vsega (nobene vojne/revolucije v večini zahodnega sveta) in se zdaj raje kregamo o osnovnih bioloških pojmih, kot so "what is a woman", samo zato da ste nekateri lahko "revolucionarni" in "in your face boomer-bigotted-conservatives".
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

nagobčnik ::

matic492 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Tudi lezbijka je ženska. In če rečeš ženska, lahko gre za lezbijko. Če rečeš cis, pa ne. Ti počasi prebija, kaj je razlika?


Zato pa napišeš lejzbika, če hočeš to poudarit, ne pa "cis ženska"


Seveda ne napišeš cis, ker je cis nasprotje od lezbijke. In ni samo predpona.

s1m0n ::

Nasprotje od ženske je samo moški :)
Nasprotja od lezbike ni... vsaj ne v pomeni spola je pa v pomeni spolne privačnosti...

nagobčnik ::

GregiB je izjavil:


"Je ta trans in homo?"
"Poudarjam, da ni"


Ne da ti vedno nekdo uvoda, na katerega odgovarjaš, včasih hočeš to sam od sebe poudarit.

nekdo je cis

nekdo ni trans, homo, nebinaren.

Precej daljše je in ne mislim tega uporabljat vsakič, ko to povem v temi s 40 stranmi, kjer se govori o spolu, spolni usmerjenosti itd. Tudi če nekatere boli.

s1m0n je izjavil:


Nasprotja od lezbike ni... vsaj ne v pomeni spola je pa v pomeni spolne privačnosti...


Nasprotje od lezbijke je cis (ali pa hetero, če se hočeš omejit še bolj specifično) ženska. Samo "ženska" pa ni nasprotje lezbijke.

Novejše besede imamo za to povedat, za kar ti misliš, da se ne da povedat.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

nagobčnik je izjavil:



Novejše besede imamo za to povedat, za kar ti misliš, da se ne da povedat.


Zakaj bi to povedal pri spolu? Dodaten opis nima nobene vrednosti, je prej problematicen, ce se potem izgubi osnovna definicija. Zakaj tega ne dodajo pri svojem imenu? Kaj pridobis, ce si cis pri spolu namestu pri imenu v stilu: "cis Janez Novak", "Spol: Zenska"?

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

matic492 je izjavil:

ker je to default predpostavka in 99% žensk je takšnih


Mogoče v nekem vsakdanjem kontekstu velja, ne velja pa v eni 40-stranski forumi temi, kjer so center pozornosti homoseksualci, transi itd. Tukaj so pač oni default predpostavka in center pozornosti, zato pač pride prav jezikovno sredstvo, ki poudarja nasprotno, ko je to potrebno.

Kontekst je važen. Da prideš v temo specifično o LGBT in začneš jamrat, da je v njej malce drugačen default, kot izven nje, in da je tukaj pač potreba poudarjati (in dobro na čimkrajši način), ko kdo ne spada v te skupine, je pa tudi izraz malo posebnega karakterja.

s1m0n ::

LGBT se v današnje časa zlorablja, sploh več nima takšnega pomena kot ga je imel in tudi ne takšnega za katerega je nastal... Počasi bo prerastel v nekaj podobnega kot je Antifa ampak v obratni smeri seveda.

Spol je pač spol ni potrebno pri njem izrecno povedati ali si revež ali bogat ali topel ali morilec..., te stvari pač ne spadajo k besedil, ki opisuje spol osebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Polda ::

nevone je izjavil:

Polda je izjavil:

Kaj pa arheolog, ko bo čez par 100 let našel okostje nekoga, ki naj bi bil tisto in ga proglasil za moškega ali žensko ?


V teh primerih pač razbereš, kar je iz DNK razvidno, drugih okoliščin v tem primeru ni.

o+ nevone


To je diskriminacija.

nagobčnik ::

TheBlueOne je izjavil:


Zakaj bi to povedal pri spolu?


Ker hočem povedat.

TheBlueOne je izjavil:


Kaj pridobis, ce si cis pri spolu namestu pri imenu v stilu: "cis Janez Novak", "Spol: Zenska"?


Tako še nisem videl, da bi se cis uporabljal.

Pridobim to, da lahko namesto: ni homoseksualen/homoseksualna in ni trans in ni nebinaren/nebinarna moški/ženska napišem: je cis. In povem s tem isto krajše.

TheBlueOne ::

nagobčnik je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Zakaj bi to povedal pri spolu?


Ker hočem povedat.


Ampak tako praviloma ne gre, ker potem lahko vsak postavi vse pod vprasaj. Sprasujem funkcionalno, zakaj bi posebnezem delal take usluge? B.p. lahko trolam take idiotizme, pac hocem se pod kraj rojstva kaj povedati in seveda pri vseh ostalih kristalno jasnih kategorijah. Se pa ja tako pocutim?

Sem clovek? Ne! Macka.

Grem k zdravniku? Ne! Terjam, da zdravniku lahko recem veterinar, ker sem macka!

Rojen v Celju? Ne! Sem rojen v anunaki zemlji.

Ime? Ne! Tako me pa ze ne boste predalckali. Ime je zame nebesno znamenje.

Datum rojstva? Ne! Imam samo datum zacetka duse, kar pa mi je slogarica postavila nekje v 300 let pred Kristusom ...

nagobčnik je izjavil:


Tako še nisem videl, da bi se cis uporabljal.


Predlagam, ker tako ne tezis ostalim. Realiziras svojo norost, ostalo pa ostane po jasnih definicijah.

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

nagobčnik je izjavil:

Mogoče v nekem vsakdanjem kontekstu velja, ne velja pa v eni 40-stranski forumi temi, kjer so center pozornosti homoseksualci, transi itd. Tukaj so pač oni default predpostavka in center pozornosti, zato pač pride prav jezikovno sredstvo, ki poudarja nasprotno, ko je to potrebno.

Kontekst je važen. Da prideš v temo specifično o LGBT in začneš jamrat, da je v njej malce drugačen default, kot izven nje, in da je tukaj pač potreba poudarjati (in dobro na čimkrajši način), ko kdo ne spada v te skupine, je pa tudi izraz malo posebnega karakterja.



Definitivno, jaz itak pridem samo vsake toliko mal sprovocirat v temo :))

Ker se mi pač vse skupaj zdi absurdno smešno res, in več kot se pogovarja o tem, več legitimnosti se daje izmišljenim spolom in določenim ekstremistom (recimo da hoče trans ženska h ginekologu na pregled). Zato se pač norčujem, ker debatirat s takimi osebki večinoma nima smisla, so zabiti v svoje prepričanje.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Polda ::

Če se gremo teorijo spola potem bi morali imeti v vladi pri ministrih samo enega moškega in eno žensko. Drugače to nima pomena glede nato,da je 77 spolov.

nagobčnik ::

TheBlueOne je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Zakaj bi to povedal pri spolu?


Ker hočem povedat.


Ampak tako praviloma ne gre, ker potem lahko vsak postavi vse pod vprasaj. Sprasujem funkcionalno, zakaj bi posebnezem delal take usluge?


Nobenih definicij to ne ruši. Najbolj delam uslugo sebi, da ne rabim črev pisat, ko hočem poudarit več stvari hkrati. Imamo izraz LGBTxxx, kjer je pač skupaj združena neka spolna identiteta in spolna usmerjenost. In to je v tem primeru center te teme. In če hočeš poudarit, da nekdo ni pripadnik teh skupin, je najkrajši način za to povedat, da je cis.

In me ne briga al delam še komu uslugo s tem ali koga vznemirjam.

nagobčnik ::

TheBlueOne je izjavil:


Predlagam, ker tako ne tezis ostalim. Realiziras svojo norost, ostalo pa ostane po jasnih definicijah.


Predlog zavrnjen, ker ne razumeš uporabnosti tega izraza. Definicija cis je čisto jasna in ne ruši nobene druge definicije. Na snežinke, ki jih moti praktična LGBT-nikalnica v temi o LGBT, se ne nameravam ozirat.

TheBlueOne ::

nagobčnik je izjavil:



Nobenih definicij to ne ruši. Najbolj delam uslugo sebi, da ne rabim črev pisat, ko hočem poudarit več stvari hkrati. Imamo izraz LGBTxxx, kjer je pač skupaj združena neka spolna identiteta in spolna usmerjenost. In to je v tem primeru center te teme. In če hočeš poudarit, da nekdo ni pripadnik teh skupin, je najkrajši način za to povedat, da je cis.

In me ne briga al delam še komu uslugo s tem ali koga vznemirjam.


Zakaj bi podal spolno identiteto pri spolu? Zakaj ne tam, kjer je potrebno dodas alinejo "spolna identiteta"? Kaj ne tako ali tako potrebujes spol po stari definici, da lahko potem razumes dodano cis?

nagobčnik je izjavil:



Predlog zavrnjen, ker ne razumeš uporabnosti tega izraza. Definicija cis je čisto jasna in ne ruši nobene druge definicije. Na snežinke, ki jih moti praktična LGBT-nikalnica v temi o LGBT, se ne nameravam ozirat.


Pa povej kje je uporaben, vemo pa, da prakticno nikjer, kjer danes omenjamo spol ni uporaben.

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

TheBlueOne je izjavil:

nagobčnik je izjavil:



Nobenih definicij to ne ruši. Najbolj delam uslugo sebi, da ne rabim črev pisat, ko hočem poudarit več stvari hkrati. Imamo izraz LGBTxxx, kjer je pač skupaj združena neka spolna identiteta in spolna usmerjenost. In to je v tem primeru center te teme. In če hočeš poudarit, da nekdo ni pripadnik teh skupin, je najkrajši način za to povedat, da je cis.

In me ne briga al delam še komu uslugo s tem ali koga vznemirjam.


Zakaj bi podal spolno identiteto pri spolu? Zakaj ne tam, kjer je potrebno dodas alinejo "spolna identiteta"? Kaj ne tako ali tako potrebujes spol po stari definici, da lahko potem razumes dodano cis?


Ker je to daljše, kaj bom jaz neke alineje dodajal, tam kjer jih ni, če lahko vse z eno kratko besedo povem? Ne, cis ne rabiš striktno s spolom uporabbljat. To pomeni, da nisi homo in nisi trans - pa kateraga koli spola že si. Lahko pa seveda tudi dodaš, če hočeš.

TheBlueOne ::

nagobčnik je izjavil:


Ker je to daljše, kaj bom jaz neke alineje dodajal, tam kjer jih ni, če lahko vse z eno kratko besedo povem? Ne, cis ne rabiš striktno s spolom uporabbljat. To pomeni, da nisi homo in nisi trans - pa kateraga koli spola že si. Lahko pa seveda tudi dodaš, če hočeš.


Ja ce pod spol napises samo cis v bistvu ne poves nic o spolu. Potem potrebujes se alinejo "Sploh ob rojstvu", ker ne bos verjel, spol v klasicnem smislu je zelo pogosto uporabna informacija.

Glede na to, da spol kot spol ob rojstvu potrebujemo marsikje, informacijo o spolni usmerjenosti pa prakticno nikjer, kje je potem smisel, da sprememnimo definicijo spola in ker spol dejansko potrebujemo dodamo novo alinejo? Samo, da so posebnezi srecni.

Ce pa bos silil tako dalec, da imas besede, ki povzamejo vse, pa ti bom protestiral jaz, ker moram po novem povsod povedati se kaj o svoji spolni usmerjenosti, kar pa se nikogar ne tice, ce ta informacija ni nujno potrebna.

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

TheBlueOne je izjavil:


Pa povej kje je uporaben, vemo pa, da prakticno nikjer, kjer danes omenjamo spol ni uporaben.


Vsepovsod, kjer se govori o LGBTxxx (npr. tukaj je še posebej uporabno), lahko s cis res na kratko poveš, da nekdo ne spada v nobeno LGBTxxx skupino

TheBlueOne ::

nagobčnik je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Pa povej kje je uporaben, vemo pa, da prakticno nikjer, kjer danes omenjamo spol ni uporaben.


Vsepovsod, kjer se govori o LGBTxxx (npr. tukaj je še posebej uporabno), lahko s cis res na kratko poveš, da nekdo ne spada v nobeno LGBTxxx skupino


To pa je prakticno nikjer. Sploh pa ne na splosnih formularjih. Ne verjamem, da bo kdo zelo protestiral, ce si das ime CisUporabnik.

nagobčnik ::

TheBlueOne je izjavil:

nagobčnik je izjavil:


Ker je to daljše, kaj bom jaz neke alineje dodajal, tam kjer jih ni, če lahko vse z eno kratko besedo povem? Ne, cis ne rabiš striktno s spolom uporabbljat. To pomeni, da nisi homo in nisi trans - pa kateraga koli spola že si. Lahko pa seveda tudi dodaš, če hočeš.


Ja ce pod spol napises samo cis v bistvu ne poves nic o spolu. Potem potrebujes se alinejo "Sploh ob rojstvu", ker ne bos verjel, spol v klasicnem smislu je zelo pogosto uporabna informacija.


A edina možna uporaba za izraze je na formularjih ali kaj? V debati o LGBT je to, da nisi niti trans niti homo pač neka relevantna informacija, tudi če spola zraven ne poveš ali ne poznaš. Jaz sem pisal, ko sem to uporabil, o meni neznanih ljudeh, katerih spola ne poznam - da se lahko pač identificirajo kot ne-hetero, ne-homo moški/ženska. Ali krajše: cis.

GregiB ::

nagobčnik je izjavil:

Ne da ti vedno nekdo uvoda, na katerega odgovarjaš, včasih hočeš to sam od sebe poudarit.

nekdo je cis

nekdo ni trans, homo, nebinaren.


Zemljo tlačim že par desetletij in verjemi, v življenju se mi ni pojavila situacija, da bi mi to prav prišlo. Problem, ki nastaja je, da se želi družbene anomalije (tu alhko debatiramo, kakšne, ampak za namen foruma anomalija = število članov nepredmetno glede na večino) preslikati na splošno populacijo... Medtem, ko pojem "nebinaren(-na)" oz. "trans" (in vsi v zadnjem desetletju skombinirani kvazi izrazi) na lastno željo opisujejo nekje 0,3% populacije ni prav nobene potrebe, da se za 99,7% ostalih pribija neka opisna imena.
Ambidekstrijancev je na svetu približno toliko, kot trans-nebinarnežev... imamo ostali kakšno ime, ker to nismo?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nagobčnik ::

TheBlueOne je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Pa povej kje je uporaben, vemo pa, da prakticno nikjer, kjer danes omenjamo spol ni uporaben.


Vsepovsod, kjer se govori o LGBTxxx (npr. tukaj je še posebej uporabno), lahko s cis res na kratko poveš, da nekdo ne spada v nobeno LGBTxxx skupino


To pa je prakticno nikjer. Sploh pa ne na splosnih formularjih.


Tukaj zdaj je uporabno. Mi smo tukaj, zdaj, v LGBT debati. Beseda prdec je tudi uporabna, pa pač ni preveč uporabna za šolske formularje. Jao.

GregiB je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Ne da ti vedno nekdo uvoda, na katerega odgovarjaš, včasih hočeš to sam od sebe poudarit.

nekdo je cis

nekdo ni trans, homo, nebinaren.


Zemljo tlačim že par desetletij in verjemi, v življenju se mi ni pojavila situacija, da bi mi to prav prišlo.


Zdaj si v njej, LGBT debata je taka situacija. Pismo, meni tudi ni še prišla prav neka terminologija o jahtah in čolnih, pa bom šel zdaj na nek ladijski forum in jim pamet solil kako to meni ni še koristilo?

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

nagobčnik je izjavil:

Zdaj si v njej, LGBT debata je taka situacija.

Praviš ti... Meni je moški, ženska dovolj... Nekdo, ki (pravi, da) to ni... tak ve, koga mislim...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

TheBlueOne ::

nagobčnik je izjavil:



A edina možna uporaba za izraze je na formularjih ali kaj? V debati o LGBT je to, da nisi niti trans niti homo pač neka relevantna informacija, tudi če spola zraven ne poveš ali ne poznaš. Jaz sem pisal, ko sem to uporabil, o meni neznanih ljudeh, katerih spola ne poznam - da se lahko pač identificirajo kot ne-hetero, ne-homo moški/ženska. Ali krajše: cis.


Taka uporaba v kontekstu je seveda cisto OK. V teh primerih ni sprememb za vse ostale. Spol je spol, ti si lahko cis itn. Ce nisi preprican, da sogovorniki vedo kaj je cis na zacetku opises pomen bolj redkih besed, vse to pa je splosno sprejeto in v splosni uporabi.

Dokler zelo nisna uporaba ni argument, da morajo to uporabljati vsi, dvomim, da bo sploh kdo vedel za to, kaj sele problematiziral.

Primer kjer ni primerno je bil tisti solski formular za tekmovanja.

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

GregiB je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Zdaj si v njej, LGBT debata je taka situacija.

Praviš ti... Meni je moški, ženska dovolj... Nekdo, ki (pravi, da) to ni... tak ve, koga mislim...


Ja pa uporabljaj potem to, če ti zadošča. Jaz pač hočem kaj drugega povedat kot ti, to razumeš?

TheBlueOne je izjavil:


Primer kjer ni primerno je bil tisti solski formular za tekmovanja.


Ja, sej nisem mislil, da bi tista dva dobesedno cis napisala, glede na to, da sta anti-woke, je to itak fuj fuj moderna beseda. Onadva bi lahko napisala pač daljše to, kar cis označuje, če sta anti-LGBT in če slučajno to rada poudarjata na vsakem nepotrebnem koraku. Če nista, pa ne.

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Ja pa uporabljaj potem to, če ti zadošča. Jaz pač hočem kaj drugega povedat kot ti, to razumeš?

Že, ampak 99% ljudi ne bo vedelo kaj jim želiš povedat brez obrazložitve pomena cis...

nagobčnik ::

s1m0n je izjavil:

Ja pa uporabljaj potem to, če ti zadošča. Jaz pač hočem kaj drugega povedat kot ti, to razumeš?

Že, ampak 99% ljudi ne bo vedelo kaj jim želiš povedat brez obrazložitve pomena cis...


Pa dobro, nič hudega, sem pač razložil tukaj, če kdo ni vedel. Je komu to zdaj obrnilo spol ali spolno usmerjenost? Po moje ne.

TheBlueOne ::

nagobčnik je izjavil:



Ja, sej nisem mislil, da tista dva bi dobesedno cis napisala, glede na to, da sta anti-woke, je to itak fuj fuj moderna beseda. Onadva bi lahko napisala pač daljše to, kar cis označuje, če sta anti-LGBT in če slučajno to rada poudarjata na vsakem nepotrebnem koraku. Če nista, pa ne.


Woke jih razburja priblizno toliko, kolikor ateiste, ce se pojavlja v solah cerkev. Ne vem zakaj bi pretirano razburjal ene ali druge?

Je pa to ABC indoktrinacije, ce otrokom dajes take izbire. Pac normalizacija dokaj bizarne pozicije, RKC je velemojster take posredne manipulacije. Tako, da imas zelo dober primer v kako nore zadeve lahko prepricas ljudi z neobveznimi vzvodi. V bistvu se meni gre bolj kot ne samo za to, da nihce na tak nacin ne more manipulirati mojih mulcev. Enostavno ne dovolim.

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

s1m0n je izjavil:


Že, ampak 99% ljudi ne bo vedelo kaj jim želiš povedat brez obrazložitve pomena cis...


Kar bo pa spet težko, saj besede v slovenskem jeziku ni, dotični si jo je pač sposodil pri amerjih, ki te debuloze terajo...
Američani imajo pač to smolo, da so besedo za slovnični spol (gender) od 60ih let prejšnega stoletja transformirali v nek "družbeni konstrukt". Mi glupi slovenceljni imamo pač enako besedo za biološki, kot za slovnični SPOL, pa se začne komplicirat...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

nagobčnik ::

TheBlueOne je izjavil:

nagobčnik je izjavil:



Ja, sej nisem mislil, da tista dva bi dobesedno cis napisala, glede na to, da sta anti-woke, je to itak fuj fuj moderna beseda. Onadva bi lahko napisala pač daljše to, kar cis označuje, če sta anti-LGBT in če slučajno to rada poudarjata na vsakem nepotrebnem koraku. Če nista, pa ne.


Woke jih razburja priblizno toliko, kolikor ateiste, ce se pojavlja v solah cerkev. Ne vem zakaj bi pretirano razburjal ene ali druge?

Je pa to ABC indoktrinacije, ce otrokom dajes take izbire. Pac normalizacija dokaj bizarne pozicije, RKC je velemojster take posredne manipulacije. Tako, da imas zelo dober primer v kako nore zadeve lahko prepricas ljudi z neobveznimi vzvodi.


Na črto lahko napišeta karkoli želita. Lahko moški, lahko ženska. Če rada poudarjata, da njihov otrok ni trans ali homo, lahko še to dopišeta, lahko pa ne, brigalo ne bo nobenega. Mislim, človeku daš formular s poljem spol in prazno črto, pa jim je to že indoktrinacija.

Ezkerra ::

Obstaja veliko spolov najbolj dolgočasna sta moški in ženska.

matic492 ::

Ezkerra je izjavil:

Obstaja veliko spolov najbolj dolgočasna sta moški in ženska.


Aneda, pa tako dolgočasno je da smo vsi straight, lahko bi malo potestirali še kaj drugega?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

nagobčnik ::

GregiB je izjavil:

s1m0n je izjavil:


Že, ampak 99% ljudi ne bo vedelo kaj jim želiš povedat brez obrazložitve pomena cis...


Kar bo pa spet težko, saj besede v slovenskem jeziku ni, dotični si jo je pač sposodil pri amerjih, ki te debuloze terajo...
Američani imajo pač to smolo, da so besedo za slovnični spol (gender) od 60ih let prejšnega stoletja transformirali v nek "družbeni konstrukt". Mi glupi slovenceljni imamo pač enako besedo za biološki, kot za slovnični SPOL, pa se začne komplicirat...


Če je lahko slovenščina večino novejših besed prevzela iz angleščine, ni nekega posebnega problema pričakvati tukaj, vsaj zaradi izvora ne, zaradi vsebine mogoče. Slovnični spol pač je človeški konstukt, oni slovničnega spola nimajo, ima pa slovenščina woke slovnični srednji spol.

TheBlueOne ::

nagobčnik je izjavil:



Na črto lahko napišeta karkoli želita. Lahko moški, lahko ženska. Če rada poudarjata, da njihov otrok ni trans ali homo, lahko še to dopišeta, lahko pa ne, brigalo ne bo nobenega. Mislim, človeku daš formular s poljem spol in prazno črto, pa jim je to že indoktrinacija.


Kako pa mislis, da se indoktrinira? Povsod morajo biti znaki tvoje ideologije. Ce ti uspe dati obcutek, da je new normal, ce se vsi po vrsti sprasujejo kaksen spol imajo, bos kot prvo dosegel, da se dejansko bodo in kot drugo, da bo to splosno sprejeto.

Ce bi planiral genocid bi verjetno zacel z nenujnimi vprasanji v stilu: "Ali se strinjate, da XXXXX tudi delajo skodo". Lahko ignoriras, lahko odgovarjas, na vsak nacin pa vse silis, da se o tem sprasujejo in ti manjka samo se nekaj "confirmation biasov" in imas vojsko.

Jaz bi ti predlagal, da si preberes kaksno knjigo o manipulaciji, ce ne razumes teh orodij manipulacije.

nagobčnik je izjavil:



Če je lahko slovenščina večino novejših besed prevzela iz angleščine, ni nekega posebnega problema pričakvati tukaj, vsaj zaradi izvora ne, zaradi vsebine mogoče. Slovnični spol pač je človeški konstukt, oni slovničnega spola nimajo, ima pa slovenščina woke slovnični srednji spol.


Ampak deluje obratno. Ni tako, da ti dolocis kaj bo novega ampak dodas takrat, ko je ze dolgo v splosni uporabi. Kar se tice tujk, ne Toporisicevih idej.

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

GregiB je izjavil:

Mi glupi slovenceljni imamo pač enako besedo za biološki, kot za slovnični SPOL, pa se začne komplicirat...


To pa res, katoličanom so razložili, da se bo podatek s spolu uporabljal samo za slovnično naslavljanje. Če bi v slovenščini imeli kakšno drugo besedo za spol v slovničnih kontekstih, jih morda ne bi bilo tako strah in bi mogoče razumeli, da biologija s tem ni ogrožena.

matic492 ::

TheBlueOne je izjavil:

Kako pa mislis, da se indoktrinira? Povsod morajo biti znaki tvoje ideologije. Ce ti uspe dati obcutek, da je new normal, ce se vsi po vrsti sprasujejo kaksen spol imajo, bos kot prvo dosegel, da se dejansko bodo in kot drugo, da bo to splosno sprejeto.

Ce bi planiral genocid bi verjetno zacel z nenujnimi vprasanji v stilu: "Ali se strinjate, da XXXXX tudi delajo skodo". Lahko ignoriras, lahko odgovarjas, na vsak nacin pa vse silis, da se o tem sprasujejo in ti manjka samo se nekaj "confirmation biasov" in imas vojsko.


Točno to. Da ne bo čez 10 let v prvem razredu normalno, da se prvi dan predstaviš, kateri spol si (po možnosti še spolna usmerjenost, ker bojo itak v vrtcu gledali Disney risanke z gay/trans/apache helicopter in ostalimi agenda pushing zgodbicami) in da bo čuden tisti, ki reče da je pač fant ali punca.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

nagobčnik ::

TheBlueOne je izjavil:


Ampak deluje obratno. Ni tako, da ti dolocis kaj bo novega ampak dodas takrat, ko je ze dolgo v splosni uporabi.


A sem jaz slovar al sem uporabnik jezika? Kako pa pride v splošno uporabo, če tega nihče ne bi smel začet uporabljat, dokler ne pride v splošno uporabo? Malo razmisleka, prosim, ne samo nekih naučenih floskul pisat.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

nagobčnik je izjavil:



To pa res, katoličanom so razložili, da se bo podatek s spolu uporabljal samo za slovnično naslavljanje. Če bi v slovenščini imeli kakšno drugo besedo za spol v slovničnih kontekstih, jih morda ne bi bilo tako strah in bi mogoče razumeli, da biologija s tem ni ogrožena.


Se vedno se moras vprasati, zakaj spreminjati ogromen uveljavljen framework, ce lahko b.p. za izjemno redko uporabo dodas ustrezno kategorijo.

Pa niso samo katolicani, da ne bo pomote. Tudi meni ni vsec spreminjanje definicije spola v splosni uporabi, pa sem vse kaj drugega kot vernik. Se mi samo zdi zelo butasto in odprtje pandorine skrinje.

nagobčnik je izjavil:



A sem jaz slovar al sem uporabnik jezika? Kako pa pride v splošno uporabo, če tega nihče ne bi smel začet uporabljat, dokler ne pride v splošno uporabo? Malo razmisleka, prosim, ne samo nekih naučenih floskul pisat.


Smes uporabljati. Kdo pa ti pravi, da ne smes? Samo nima kaj iskati v solah in se kje drugje. Ti pac ne smes silit ostalih v uporabo, posebej primer formularja, ki je dejansko za kaj nujen.

Ce pa bo kdaj splosno sprejeto vse skupaj s to norostjo vred, ce bo to uporabljala vecina, pa bo tako ali tako spremenjeno. Trenutno pa bolj deluje, da bi manjsina rada v razmisljanje o svojo norosto prisilila vecino. Proti imas prakticno vse konzervativce in znaten del liberalcev, posebej bolj sredinskih.

Zgodovina sprememb…

««
41 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Na FDV odstranili pisoarje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
64081102 (72091) vostok_1

Več podobnih tem