» »

Teorija spola

Teorija spola

Temo vidijo: vsi
««
7 / 56
»»

nevone ::

Kako lahko ti odločaš da jaz nisem resen, oni pa so? Oni lahko isto jamrajo pa niso resni!

To se presoja posamezne primere, nekateri pa presojajo po predsodkih.

Tu se kaže zaslepljena podpora vsemu kar diši po LGBT =) jaz sem čisto resen, samo ne jokcam toliko kot oni =)

Ne nisi resen, ker nisi odgovoril na vprašanje, čemu naj nekaj prispevam zate.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

tone31 ::

Mato989 je izjavil:

nevone je izjavil:

Ker drugače psihično trpim

Nisi resen, kar sem itak vedela.

kot transi ki niso sprejeti v družbi :O Tako se mi vsaj dozdeva kot transom recimo...

Oni dejansko niso sprejeti, kar mnoge izjave tukaj, a bogami i šire, potrjujejo.

o+ nevone


Kako lahko ti odločaš da jaz nisem resen, oni pa so? Oni lahko isto jamrajo pa niso resni!

Tu se kaže zaslepljena podpora vsemu kar diši po LGBT =) jaz sem čisto resen, samo ne jokcam toliko kot oni =)

5yo: Can I have cigarettes?
Government: No, you're not mature enough to make that decision.
15yo: Can I have alcohol?
Government: No, you're not mature enough to make that decision.
15yo: Can I drive a vehicle?
Government: No, you're not mature enough to make that decision.
15yo: Can I get hormone treatment and a sex change?
Government: No, you're not mature enough to make that decision, but your parents can force it on you without your consent.

Kje na svetu je pa to res?

111111111111 ::

nevone ::

111111111111 je izjavil:

https://www.buzzfeednews.com/article/ta...

Pravilno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Phantomeye ::

FormerUser je izjavil:

nevone je izjavil:

Nevarna je zato ker terja zase pravice, ki posegajo v pravice drugih (šport, zapori, varne hiše, kvote...) in obenem ne pristaja na uporabo objektivno merljivih kriterijev.


Potem je potrebno skupine oblikovati drugače. In sicer po njihovih sposobnostih, ne pa po seksualni usmerjenosti. Kot je recimo pri dvigovanju uteži, kjer imaš kategorije. Nikjer pa ne piše, da pašejo v isto kategorijo samo pripadniki enega spola.

o+ nevone

Trans ni spolna usmeritev ampak spolna identiteta, ki ni objektivno preverljiva. Transženske so biološki moški in torej po fizičnih lastnostih enakovredni ostalim moškim. Zakaj bi bilo treba zanje oblikovati posebne skupine? Zakaj so njihove želje, da bi tekmovali v ženskih kategorijah pomembnejši od želja žensk, da jim ne bi bilo treba tekmovati z moškimi ker je to nefer.


Je kar trajalo, da si se pojavila v tej temi. Vedno je zanimivo vidt tranzicijo, kjer se iz "zaščitnice" spremeniš v arheotip, ki opisuje tiste proti katerim se pogosto boriš. :))

Si pa vsaj na eni točki konsistentna - nikoli v svojih primerih ne omenjaš tistih, ki so spremeni spol v moškega, samo tiste, ki so iz moškega spremenili spol v žensko.

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Te moram razočarat, jaz nisem trans, v nobenem pogledu. Komot kakšno rečem tudi o ubogih ženskah, ki so podlegle trans kultu, v resnici so ravno one najštevilčnejše in najbolj tragične žrtve, ampak danes je že pozna ura.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

FormerUser je izjavil:

Če imaš v mislih posebno kategorijo zanje v okviru paraolimpijskih iger, potem se strinjam.



Zakaj pa ne kategorija v okviru navadnih olimpijskih iger? Para igre so namenjene ljudem z invalidnostjo (paraplegiki, itd.) in ljudem z motnjami v duševnem razvoju. Ne pa ljudem z duševnimi boleznimi.

FormerUser je izjavil:

Te moram razočarat, jaz nisem trans, v nobenem pogledu. Komot kakšno rečem tudi o ubogih ženskah, ki so podlegle trans kultu, v resnici so ravno one najštevilčnejše in najbolj tragične žrtve, ampak danes je že pozna ura.


Govorim o tem, da si kritična do trans, ki so biološko moški, ne do trans, ki so biološko ženske. Why is that?

K btw trans-ov, ki so biološko ženske je več kot moških, v razmerju 2:1

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Zato ker bio trans moški ogrožajo ženske, bio trans ženske pa samo sebe. Posebne kategorije v navadnih OI niso smiselne, ker že imamo kategorijo, ki ustreza, to je moška kategorija.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

FormerUser je izjavil:

Zato ker bio trans moški ogrožajo ženske, bio trans ženske pa samo sebe. Posebne kategorije v navadnih OI niso smiselne, ker že imamo kategorijo, ki ustreza, to je moška kategorija.


Torej bio moški tekmujejo v moški kategoriji, bio ženske pa tekmujejo v ženski kategoriji?

FormerUser je izjavil:

Zato ker bio trans moški ogrožajo ženske, bio trans ženske pa samo sebe. Posebne kategorije v navadnih OI niso smiselne, ker že imamo kategorijo, ki ustreza, to je moška kategorija.


Ogrožajo kako?

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Itak. Ogrožajo tako, da se zajedajo v njihove pravice.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

FormerUser je izjavil:

Itak. Ogrožajo tako, da se zajedajo v njihove pravice.


Samo ženske nimate pravic, težko vzet nekaj, kar ne obstaja. Tko, da tvoj argument ni validen.

Še vedno me zanima, za bio moške trans bi naredila posebno kategorijo na para olimpijskih, za bio ženske trans pa ne?

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Seveda jih imamo, ker smo si jih priborile, niso pa zapisane v kamen, tako da se jih lahko tudi vzame, kar se trenutno dogaja.
Tudi bio trans ženske imajo lahko svojo kategorijo, seveda.

Phantomeye ::

FormerUser je izjavil:

Seveda jih imamo, ker smo si jih priborile, niso pa zapisane v kamen, tako da se jih lahko tudi vzame, kar se trenutno dogaja.
Tudi bio trans ženske imajo lahko svojo kategorijo, seveda.


Jaz predlagam, da se potem oba trans spola vrže v eno kategorijo in zmaga najboljši :)

111111111111 ::

FormerUser je izjavil:

Seveda jih imamo, ker smo si jih priborile, niso pa zapisane v kamen, tako da se jih lahko tudi vzame, kar se trenutno dogaja.
Tudi bio trans ženske imajo lahko svojo kategorijo, seveda.

Katero pravico pa ženskam odvzamejo trans-moški?

FormerUser ::

Recimo pravico do varnosti in dostojanstva, glede na zadnji primer, ki sem ga opazila. https://www.thetimes.co.uk/article/pati...

Še par let nazaj nihče ne bi postrani gledal ženske, ki bi želela, da jo pregleda ženska medicinska oseba, danes je to seveda eklatantna transfobija.

Phantomeye je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Seveda jih imamo, ker smo si jih priborile, niso pa zapisane v kamen, tako da se jih lahko tudi vzame, kar se trenutno dogaja.
Tudi bio trans ženske imajo lahko svojo kategorijo, seveda.


Jaz predlagam, da se potem oba trans spola vrže v eno kategorijo in zmaga najboljši :)

Zakaj, a misliš, da ženske in moški tetraplegiki tekmujejo v isti kategoriji?

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

FormerUser je izjavil:

Recimo pravico do varnosti in dostojanstva, glede na zadnji primer, ki sem ga opazila. https://www.thetimes.co.uk/article/pati...

Še par let nazaj nihče ne bi postrani gledal ženske, ki bi želela, da jo pregleda ženska medicinska oseba, danes je to seveda eklatantna transfobija.

Phantomeye je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Seveda jih imamo, ker smo si jih priborile, niso pa zapisane v kamen, tako da se jih lahko tudi vzame, kar se trenutno dogaja.
Tudi bio trans ženske imajo lahko svojo kategorijo, seveda.


Jaz predlagam, da se potem oba trans spola vrže v eno kategorijo in zmaga najboljši :)

Zakaj, a misliš, da ženske in moški tetraplegiki tekmujejo v isti kategoriji?


Čakaj malo, če imamo vsi ljudje enake pravice, potem nihče nikomur ne odzvema pravic, ce imajo pa zenske manj pravic, potem so pa bio moski na slabsem, kar se tiče pravic.

Zdravstveno osebje pa itak ne sme diskreminirati pacientov glede na spol. Tako kot trgovine in podobne inštitucije ne smejo diskriminitati glede na spolno usmerjenost, versko pripadnost itd.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Phantomeye je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Recimo pravico do varnosti in dostojanstva, glede na zadnji primer, ki sem ga opazila. https://www.thetimes.co.uk/article/pati...

Še par let nazaj nihče ne bi postrani gledal ženske, ki bi želela, da jo pregleda ženska medicinska oseba, danes je to seveda eklatantna transfobija.

Phantomeye je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Seveda jih imamo, ker smo si jih priborile, niso pa zapisane v kamen, tako da se jih lahko tudi vzame, kar se trenutno dogaja.
Tudi bio trans ženske imajo lahko svojo kategorijo, seveda.


Jaz predlagam, da se potem oba trans spola vrže v eno kategorijo in zmaga najboljši :)

Zakaj, a misliš, da ženske in moški tetraplegiki tekmujejo v isti kategoriji?


Čakaj malo, če imamo vsi ljudje enake pravice, potem nihče nikomur ne odzvema pravic, ce imajo pa zenske manj pravic, potem so pa bio moski na slabsem, kar se tiče pravic.

Zdravstveno osebje pa itak ne sme diskreminirati pacientov glede na spol. Tako kot trgovine in podobne inštitucije ne smejo diskriminitati glede na spolno usmerjenost, versko pripadnost itd.


ker potem imamo še en problem ane - večina zdravstvenega osebja (medinske) je ženskega spola, za zdravnike ne vem - je pa menda od družinskih zdravnikov tudi največ žensk. in če kar na enkrat družinske zdravnice lahko zavračajo delo z moškimi pacienti - what then?

111111111111 ::

FormerUser je izjavil:


Še par let nazaj nihče ne bi postrani gledal ženske, ki bi želela, da jo pregleda ženska medicinska oseba, danes je to seveda eklatantna transfobija.

Pa saj ste se borile za enakopravnost.

Tipična levičarska eskalacija problema, za brezveze. Če je bila posiljena in se ob moških počuti nelagodno, bi ji pač morali omogočiti pregled pri ženski, brez nekega pompa, ampak ker eskalirate vsake drobne neumnosti na vseh področjih, nekje ustrelite v koleno ljudi, ki jim hočete pomagati.

Ampak kot sem že napisal. Borile ste se za enkaopravnost, sedaj pa je treba prevzeti tudi dolžnosti ne le pravic.

mzakelj ::

Ha ha ha, veš Hipatija tudi jaz raje vidim da me pregleda ženska medicinska sestra. Je nekako bolj ugodno, pa ker sem bolj reven in nimam za lastiko tako vsaj gate same gor stojijo :))

jype4 ::

mzakelj je izjavil:

Ha ha ha, veš Hipatija tudi jaz raje vidim da me pregleda ženska medicinska sestra. Je nekako bolj ugodno, pa ker sem bolj reven in nimam za lastiko tako vsaj gate same gor stojijo :))
Neverjetno, kako zelo inteligentna šala. Ne verjamem, da se bom lahko kdaj nehal krohotati.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

jype4 je izjavil:

mzakelj je izjavil:

Ha ha ha, veš Hipatija tudi jaz raje vidim da me pregleda ženska medicinska sestra. Je nekako bolj ugodno, pa ker sem bolj reven in nimam za lastiko tako vsaj gate same gor stojijo :))
Neverjetno, kako zelo inteligentna šala. Ne verjamem, da se bom lahko kdaj nehal krohotati.

jype ne piše tko, lol.

Ne morš odpret parody računa in pisat ko kak Mato

FormerUser ::

111111111111 je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Še par let nazaj nihče ne bi postrani gledal ženske, ki bi želela, da jo pregleda ženska medicinska oseba, danes je to seveda eklatantna transfobija.

Pa saj ste se borile za enakopravnost.

Tipična levičarska eskalacija problema, za brezveze. Če je bila posiljena in se ob moških počuti nelagodno, bi ji pač morali omogočiti pregled pri ženski, brez nekega pompa, ampak ker eskalirate vsake drobne neumnosti na vseh področjih, nekje ustrelite v koleno ljudi, ki jim hočete pomagati.

Ampak kot sem že napisal. Borile ste se za enkaopravnost, sedaj pa je treba prevzeti tudi dolžnosti ne le pravic.

Sem trikrat prebrala tvoj post, pa še vedno ne vem o kakšnih dolžnostih, ki naj jih ne bi želele prevzeti, ti tukaj nakladaš.

Phantomeye je izjavil:

[
ker potem imamo še en problem ane - večina zdravstvenega osebja (medinske) je ženskega spola, za zdravnike ne vem - je pa menda od družinskih zdravnikov tudi največ žensk. in če kar na enkrat družinske zdravnice lahko zavračajo delo z moškimi pacienti - what then?

Očitno nisi prebral linka, ne gre za to, da je medicinska oseba zavrnila pacientko ampak je pacientka zavrnila trans medicinsko osebo, do česar bi morala ženska imeti pravico.

Zgodovina sprememb…

mzakelj ::

Pa saj nonstop tulite feministke in levičarji da so trans isto kot ženske ali moški, odvisno kaj poštimajo spodaj. Od kje sedaj taka sovražnost. Aja saj res. Za vas gre in ne za grde bele moške. Evo vam dvojna merila !! Pa nam očitate da smo fašisti in nam talate še ostal titule....

Jajp4 , a se ti delaš budalo na mene ker sem reven ? Sram te bilo.

Phantomeye ::

FormerUser je izjavil:

111111111111 je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Še par let nazaj nihče ne bi postrani gledal ženske, ki bi želela, da jo pregleda ženska medicinska oseba, danes je to seveda eklatantna transfobija.

Pa saj ste se borile za enakopravnost.

Tipična levičarska eskalacija problema, za brezveze. Če je bila posiljena in se ob moških počuti nelagodno, bi ji pač morali omogočiti pregled pri ženski, brez nekega pompa, ampak ker eskalirate vsake drobne neumnosti na vseh področjih, nekje ustrelite v koleno ljudi, ki jim hočete pomagati.

Ampak kot sem že napisal. Borile ste se za enkaopravnost, sedaj pa je treba prevzeti tudi dolžnosti ne le pravic.

Sem trikrat prebrala tvoj post, pa še vedno ne vem o kakšnih dolžnostih, ki naj jih ne bi želele prevzeti, ti tukaj nakladaš.

Phantomeye je izjavil:

[
ker potem imamo še en problem ane - večina zdravstvenega osebja (medinske) je ženskega spola, za zdravnike ne vem - je pa menda od družinskih zdravnikov tudi največ žensk. in če kar na enkrat družinske zdravnice lahko zavračajo delo z moškimi pacienti - what then?

Očitno nisi prebral linka, ne gre za to, da je medicinska oseba zavrnila pacientko ampak je pacientka zavrnila trans medicinsko osebo, do česar bi morala ženska imeti pravico.


Dala si zaklenjen članek - sem našel originalnega.

Obratno velja isto. Bolnica ni kafič, kjer se odločaš ali boš belo ali črno kavo.

Me zanima, kako bi ti reagirala, če bi jaz šel k zdravniku in rekel, da hočem zdravnika moškega spola, ker se ob ženskih zdravnicah ne počutim varno.

mzakelj ::

Ah če bo potegnila naj počasi. Rad uživam če ga katera vleče. Če pa misliš na zadrgo, potem naj te razočaram. Sem prereven da bi imel za zadrgo. Nosim najcenejše trenirke s glisto okrog pasu. Pa brez skrbi lepo skrbim za glisto jo odvežem vsake toliko časa in nahranim. Nisem krut do živali. Samo do levičarjev :))

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

mzakelj je izjavil:

Pa saj nonstop tulite feministke in levičarji da so trans isto kot ženske ali moški, odvisno kaj poštimajo spodaj. Od kje sedaj taka sovražnost. Aja saj res. Za vas gre in ne za grde bele moške. Evo vam dvojna merila !! Pa nam očitate da smo fašisti in nam talate še ostal titule....
.

Večina trans oseb moškega spola so grdi beli moški srednjega razreda, da. In ne, spola se ne da spremeniti.

Phantomeye je izjavil:


Dala si zaklenjen članek - sem našel originalnega.

Obratno velja isto. Bolnica ni kafič, kjer se odločaš ali boš belo ali črno kavo.

Me zanima, kako bi ti reagirala, če bi jaz šel k zdravniku in rekel, da hočem zdravnika moškega spola, ker se ob ženskih zdravnicah ne počutim varno.

Glede na to, da moški praviloma niso v nevarnosti pri ženskem medicinskem osebju, bi te verjetno označila za razvajeno snežinkico, nebi ti pa odrekla pravice do izbire.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

FormerUser je izjavil:

mzakelj je izjavil:

Pa saj nonstop tulite feministke in levičarji da so trans isto kot ženske ali moški, odvisno kaj poštimajo spodaj. Od kje sedaj taka sovražnost. Aja saj res. Za vas gre in ne za grde bele moške. Evo vam dvojna merila !! Pa nam očitate da smo fašisti in nam talate še ostal titule....
.

Večina trans oseb moškega spola so grdi beli moški srednjega razreda, da. In ne, spola se ne da spremeniti.

Phantomeye je izjavil:


Dala si zaklenjen članek - sem našel originalnega.

Obratno velja isto. Bolnica ni kafič, kjer se odločaš ali boš belo ali črno kavo.

Me zanima, kako bi ti reagirala, če bi jaz šel k zdravniku in rekel, da hočem zdravnika moškega spola, ker se ob ženskih zdravnicah ne počutim varno.

Glede na to, da moški praviloma niso v nevarnosti pri ženskem medicinskem osebju, bi te verjetno označila za razvajeno snežinkico, nebi ti pa odrekla pravice do izbire.


Seveda, moško medicinsko osebje je nevarno ženskam. Moški so pa snežinkice. Ni čudno zakaj potem moški ne prijavljajo, če se jim je zgodilo kaj travmatičnega. Zaradi norčevanja. Malokrat srečaš osebo, ki se ima za feministko, pa ženske prikazuje, kot uboge reve, kjer njihov konsenz ne velja in so stalno v nevarnosti, moški pa pošasti, ki se jim nič slabega nikoli ne zgodi.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

FormerUser je izjavil:


Sem trikrat prebrala tvoj post, pa še vedno ne vem o kakšnih dolžnostih, ki naj jih ne bi želele prevzeti, ti tukaj nakladaš.


Recimo da si označen za transfoba, če zavrneš, da te pregleda dotična medicinska sestra. kar bi bel moški bil, in ravno tako je bila tako označena pacientka. Hočete biti enakopravne, torej ne morete biti homo, trans, itd... fobne.

Članek je ironija današnje družbe in tvoje sorte snežink. Ob vsaki zadevi skočite, kako se vam kratijo pravice. Tukaj je skočila trans javnost, ki je uperila prst v transfobno pacientko. Čeprav je vsaj po mojem mnenju pomp popolnoma neupravičen in je imela pacientka dobre razloge, da je želela drugo sestro. Ampak ženske niste manjšina, ste v tej kaši lepo z nami moškimi in ste ravno tako odgovorne za slabo pozicijo ljudi, ki so drugačni.

Skratka ne razmišljate z zdravo kmečko pametjo, ampak na prostestih vzklikate parole in nesmisle, zaradi vas pa trpijo ljudje. Prej se boš sprijaznila da si aktivistka samo zaradi aktivizma samega in ne zaradi ljudi, prej ti bo lažje v življenju.

FormerUser je izjavil:


Glede na to, da moški praviloma niso v nevarnosti pri ženskem medicinskem osebju, bi te verjetno označila za razvajeno snežinkico, nebi ti pa odrekla pravice do izbire.

Nihče v republiki sloveniji ni v nevarnosti pri medicinskem osebju, sploh pa ne zaradi svoje spola, prej zaradi kadrovske podhrajenosti.

FormerUser je izjavil:


Očitno nisi prebral linka, ne gre za to, da je medicinska oseba zavrnila pacientko ampak je pacientka zavrnila trans medicinsko osebo, do česar bi morala ženska imeti pravico.

Do česar bi ČLOVEK moral imeti pravico. Tako vztrajno navijaš za enakost spolov, po drugi strani bi delala pa izjeme. Get your facts straight.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

FormerUser je izjavil:


Večina trans oseb moškega spola so grdi beli moški srednjega razreda, da. In ne, spola se ne da spremeniti.


Sploh prebereš kaj napišeš. Če hočeš da te kdorkoli jemlje resno, se moraš spraviti v red in takih izjav ne pisat, tudi na javnem anonimnem forumu, samo sramoto si delaš in dokazuješ da si samo ekstremist, ki se ga je treba izogibat in nikakor poslušat.

FormerUser ::

Morda nekaj update-a na to temo, pravzaprav dobra novica in dokaz, da lahko grass root organiziran odpor še vedno doseže kakšno zmago in naredi kakšno razpoko v monolit agende, ki jo porivajo MSM, korporacije in politične elite.

Angleške feministke so dosegle etapno zmago, vlada je umaknila načrtovani zakon o samoidentifikaciji kot osnovi za določanja statusa trans oseb, ki bi močno posegel v težko pridobljene pravice žensk, iz dnevnega reda za nedoločen čas. https://www.thetimes.co.uk/article/bori...

S svojimi "transfobnimi" izjavami se je nedavno izkazala tudi JK Rowling https://www.rtvslo.si/svet-zabave/svet-... in kljub grožnjam in pozivom k "prevzgoji" od njih ni odstopila, kar se meni vsekakor zdi indic, da se plima obrača in da bodo ljudje počasi siti tega sr*nja, ki jim ga posvečeni na vsak način želijo stlačiti dol po goltancu.

TheBlueOne ::

Si na pol poti do postati Petersonova zaveznica.

Ti bom ponudil pomislek, da vidim, kako se to prebavi v zmesnjavi.

FormerUser je izjavil:


Večina trans oseb moškega spola so grdi beli moški srednjega razreda, da. In ne, spola se ne da spremeniti.


Ce se spola ne da spremeniti ali potem pomeni, da so med spoloma razlike? Ce so ralizlike, kaksne so? Ce lahko razbijes med fizoloske in psiholoske bi bilo super fino.

In se, katera od razlik po kirurskih in hormonskih terapijah onemogoca "tranzicijo".

gruntfürmich ::

FormerUser je izjavil:

Morda nekaj update-a na to temo, pravzaprav dobra novica in dokaz, da lahko grass root organiziran odpor še vedno doseže kakšno zmago in naredi kakšno razpoko v monolit agende, ki jo porivajo MSM, korporacije in politične elite.

hmmm, 'trans'-aktivizem je ravno agenda elit.
seveda pa od oseb kot si ti tega zavedanja ni za pričakovati.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

gruntfürmich je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Morda nekaj update-a na to temo, pravzaprav dobra novica in dokaz, da lahko grass root organiziran odpor še vedno doseže kakšno zmago in naredi kakšno razpoko v monolit agende, ki jo porivajo MSM, korporacije in politične elite.

hmmm, 'trans'-aktivizem je ravno agenda elit.
seveda pa od oseb kot si ti tega zavedanja ni za pričakovati.


Trans aktivizem JE agenda elit. Obstajajo kultni razlogi zadaj.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

DjJuvan ::

Če je komu interes spodbujanja spreminjanja spolov je to ravno farmacija in medicina. Ker so trans osebki obsojeni na farmacijo ohranjati harmone izbranega spola. Ironija, a? In če to dosežejo kot pravico... časti država. Oziroma davkoplačevalci.

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:

Si na pol poti do postati Petersonova zaveznica.

Na žalost (not really), tole ni tvoj veliki "gotcha" moment, kot si očitno napačno predstavljaš.

TheBlueOne je izjavil:


Ce se spola ne da spremeniti ali potem pomeni, da so med spoloma razlike? Ce so ralizlike, kaksne so? Ce lahko razbijes med fizoloske in psiholoske bi bilo super fino.

In se, katera od razlik po kirurskih in hormonskih terapijah onemogoca "tranzicijo".

Seveda so med spoloma razlike, to je edini razlog, da spol sploh obstaja, ali je kdo slučajno kdaj trdil, da jih ni? Imamo tri kriterije po katerih lahko vsakega človeka uvrstimo bodisi med ženske ali moške; kromosomi, gamete, reproduktivni organi. Zdaj mi pa ti povej, ali obstaja kakšen postopek/tretma po katerem:
- ima oseba pred tranzicijo v vsaki celici svojega telesa xy, po njej pa xx kromosome
- oseba pred tranzicijo tvori spermije, po njej pa jajčeca
- ima oseba pred tranzicijo penis in testise, po njej pa vagino, jajčnike in maternico

Kolikor je meni znano, je odgovor na to vprašanje "ne", zato je zame debata o tem ali lahko oseba spremeni spol, na tej točki zaključena, kakor upam, da tudi za vse ostale, ki imajo vsaj eno delujočo možgansko celico.

Zagovorniki transgenderizma seveda trdijo, da je biološki spol družbeni konstrukt in da je edino kar v resnici šteje, to, kako se človek počuti. Problem je v tem, da se občutkov ne da natančno in objektivno izmeriti, človeku lahko samo verjamemo ali pa ne, ko nam pove kako se počuti, s tem, da tudi sam tega ne more zanesljivo vedeti in se lahko moti. Kako lahko sploh kdo trdi, da se počuti kot določen spol, če to predpostavlja, da nikoli ni bil nasprotnega spola in torej ne more vedeti, kako se pa slednji počuti, morda se pa povsem enako, morda pa fora ni v spolu ampak osebnosti, ki lahko biva v moškem ali ženskem telesu.

Vse kar jim ostane so torej stereotipi o tem kako naj bi se določen spol navzven kazal in obnašal in naj bi bili po njihovem biološko pogojeni, čemur pritrjuje tudi Peterson, zato v resnici nikoli ne bom njegova zaveznica, ker se enostavno moti. Če je nekemu fantku všeč roza barva, se rad igra z barbikami, nosi tutu krilca in eksperimentira z maminimi ličili, to še ne pomeni, da je v resnici punčka, to niso inherentno ženske lastnosti, saj imamo polno dokazov iz zgodovine, da so se tudi moški šminkali, nosili visoke pete in roza oblačila, pa vendar bi nekateri radi na podlagi takšnih "dokazov" otrokom spreminjali spol, kar je defakto zloraba otrok.

gruntfürmich je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Morda nekaj update-a na to temo, pravzaprav dobra novica in dokaz, da lahko grass root organiziran odpor še vedno doseže kakšno zmago in naredi kakšno razpoko v monolit agende, ki jo porivajo MSM, korporacije in politične elite.

hmmm, 'trans'-aktivizem je ravno agenda elit.
seveda pa od oseb kot si ti tega zavedanja ni za pričakovati.

Res da od šovinistov ne pričakujem veliko, osnovno pismenost pa vendarle, ampak očitno je tudi ta zate pretrd oreh, saj sem ravno jaz, v svojem postu trdila, da je transaktivizem agenda elit.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche1 ::

To da se trans agenda potiska nad problem siromaštva in ostalih problem ki jih ima USA se vidi da je umtno ustvarjen koncept!

Pravih trans ljudi je malo, teh ki to izkoriščajo za politične točke pa kar naenkrat resnično ogromno!

ZaphodBB ::

nevone je izjavil:

ker slo tech itak ni prostor za omenjanje statistike,

Če statistika pokaže, da je nečesa več kot nečesa drugega, to še ne pomeni, da se tisto drugo kar pomete v koš, kar velecenjeni "statistiki" pogosto počnejo.

ampka je moderen svet v katerem so numero uno čustva, sledenje čredi in ne dejstva.

Tudi ti si dokazal, da zavračaš dejstva, ki ne potrjujejo tvoje teorije.

Dejstvo je, da je splav umor.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

vostok_1 ::

Saj razumete, da je 90% problemov na zahodu namensko ustvarjenih?
Praktično vsake par let imamo nove "incidente".
Enkrat tranice, enkrat patriarhija, enkrat covid, pa BLM itd.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

A. Smith ::

Po svetu se širijo teorije, da so moški in ženski možgani obr rojstvu enaki (menda tudi večina ostalega, če bi aplicirali prave hormone).

Nadalje ta toerija pravi, da možgani postanejo drugačni šele med nadaljnim razvojem, ker so spet deležni drugih hormonov in stimulacij iz okolice.

To je bedarija in zabloda.

Prilagam članek, ki lepo razloži (in prikaže), da so moški in ženski možgani že ob rojstvu precej drugačni. Hkrati obračuna še s slamači, ki te teorije ponavljajo naprej, kar je po svoje razveseljivo brati.

https://www.psychologytoday.com/us/blog...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Vajenc ::

FormerUser je izjavil:

... v svojem postu trdila, da je transaktivizem agenda elit.

Razumem, ti zagovarjaš izključno pravice za biološke ženske. Ortho feministka ni kaj. Morda še za čas tvojega življenja pride uvid, da "ima oseba pred tranzicijo penis in testise, po njej pa vagino, jajčnike in maternico". Čas se spreminja, eni pa še vedno srednji vek tolčete.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

111111111111 ::

Vajenc je izjavil:

FormerUser je izjavil:

... v svojem postu trdila, da je transaktivizem agenda elit.

Razumem, ti zagovarjaš izključno pravice za biološke ženske. Ortho feministka ni kaj. Morda še za čas tvojega življenja pride uvid, da "ima oseba pred tranzicijo penis in testise, po njej pa vagino, jajčnike in maternico". Čas se spreminja, eni pa še vedno srednji vek tolčete.

Lahko prosim daš primer take tranzicije, ko je moški dobil maternico in jajčnike?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

c3p0 ::

Saj piše za časa življenja. Kromosomi bodo kljub temu ostali, to bo težje spremenit, kot dodajat/odvzemat organe.

nevone ::

Dejstvo je, da se veliko nasilja dogaja preko tega, da se ljudi ukaluplja in nimajo svobodo izražati sebe, ampak morajo izražati nekaj kar se od njih zahteva in pričakuje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

nevone ::

ZaphodBB je izjavil:

nevone je izjavil:

ker slo tech itak ni prostor za omenjanje statistike,

Če statistika pokaže, da je nečesa več kot nečesa drugega, to še ne pomeni, da se tisto drugo kar pomete v koš, kar velecenjeni "statistiki" pogosto počnejo.

ampka je moderen svet v katerem so numero uno čustva, sledenje čredi in ne dejstva.

Tudi ti si dokazal, da zavračaš dejstva, ki ne potrjujejo tvoje teorije.

Dejstvo je, da je splav umor.


Ti se pa že enkrat odloči, ali je ali ni. Enkrat trdiš eno drugič drugo. No morda si se zdaj odločil in so zate vse ženske, ki naredijo splav morilke.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Vajenc ::

111111111111 je izjavil:


Lahko prosim daš primer take tranzicije, ko je moški dobil maternico in jajčnike?

Mišljeno je bilo nekje v prihodnosti.

Sicer pa drugi zadetek na googlu.
https://www.livescience.com/60873-men-p...
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

FormerUser ::

Vajenc je izjavil:

FormerUser je izjavil:

... v svojem postu trdila, da je transaktivizem agenda elit.

Razumem, ti zagovarjaš izključno pravice za biološke ženske. Ortho feministka ni kaj. Morda še za čas tvojega življenja pride uvid, da "ima oseba pred tranzicijo penis in testise, po njej pa vagino, jajčnike in maternico". Čas se spreminja, eni pa še vedno srednji vek tolčete.

Ironično ste ravno zagovorniki transgenderizma tisti, ki nas vlečete v srednji vek, ko naj bi bolj verjeli vražam kot znanstvenim dejstvom. Zanimivo, kako so nekateri sposobni hitro zamenjati ploščo, posmehujejo se ljudem, ki verjamejo v "izmišljenega strica na nebu", obenem pa nimajo problema verjeti, da se da spol spremeniti, čeprav vsi objektivni dokazi kažejo drugače. Transgenderizem ni znanost ampak religija, h kateri molijo nekateri progresisti, zlata teleta očitno niso problem, dokler jih postavijo pravi ljudje.

Kar se tiče transplantacije celotnega reproduktivnega sistema, ti pa lahko z gotovostjo zatrdim, da se za časa najinih življenj, niti še dolgo zatem, ne bodo množično dogajala, tudi če bi bila teoretično mogoča, ker so preveč riskantna in nefunkcionalna. Še operacij, ki so na voljo, se danes večina teh ljudi ne posluži, večina "trans žensk" se ni pripravljena odpovedati svojemu onetku, od tod izraz "lady dick" in posiljevanje z idejo, da je penis lahko tudi ženski spolni organ.

Mato989 ::

nevone je izjavil:

Dejstvo je, da se veliko nasilja dogaja preko tega, da se ljudi ukaluplja in nimajo svobodo izražati sebe, ampak morajo izražati nekaj kar se od njih zahteva in pričakuje.

o+ nevone


Kje? Kot je Peterson dejal, njemu je vseeno če je tip oblečen v pičko, samo on noče predat svoje svobode da ga naziva z HE, ne pa tako kot on hoče, to je vse...

Sicer pa, žal ima Hipatija tokrat prav... LGBT neumnosti in transi so smešnice, pa mene načeloma nič od tega ne moti, ampak SILJENJE, da moramo zdaj mi to skoz poslušat in gledat kako poveličujemo neko smer je pač za bruhat...

Po vaši logiki, se lahko jaz odločim da se počutim kot bejba, in grem prej v penzijo? Je kdo pomislil na ta vidik? To je propad vseh načel in zakonov držav!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nejclp ::

FormerUser je izjavil:



Zagovorniki transgenderizma seveda trdijo, da je biološki spol družbeni konstrukt in da je edino kar v resnici šteje, to, kako se človek počuti. Problem je v tem, da se občutkov ne da natančno in objektivno izmeriti, človeku lahko samo verjamemo ali pa ne, ko nam pove kako se počuti, s tem, da tudi sam tega ne more zanesljivo vedeti in se lahko moti. Kako lahko sploh kdo trdi, da se počuti kot določen spol, če to predpostavlja, da nikoli ni bil nasprotnega spola in torej ne more vedeti, kako se pa slednji počuti, morda se pa povsem enako, morda pa fora ni v spolu ampak osebnosti, ki lahko biva v moškem ali ženskem telesu.

Jaz, kot groucho marxist, seveda upoštevam družbene spole, predvsem v smislu družbenih odnosov zatiranja. Tole, kar trdiš, če sem malce vulgaren, je podobno, kot če bi rekel, da nekdo, ki je od rojstva bogat, potem pa recimo pri 40 letih obuboža in nima niti za kruh, ni pravi revež, ker ne more vedeti, kako se revež počuti, saj nikoli prej ni bil revež.

111111111111 ::

Vajenc je izjavil:


Mišljeno je bilo nekje v prihodnosti.

Sicer pa drugi zadetek na googlu.
https://www.livescience.com/60873-men-p...

V prihodnosti je bolj verjetno razkroj družbe ki jo poznamo danes in bodo trans ljudje najmanjši problem. Večina ostalih pa je samo trendovska, ker je to super, da priznaš da se počustiš drugače. Če so te še 15 let nazaj pretepali po straniščih, ker je moški izgledal bolj ženstveno, je to danes IN. In ljudje so mrasikaj pripravljeni storiti za pozornost.

Pravih z medicinskimi težavami:
Olyslager, Femke; Conway, Lynn (2008). "Transseksualiteit komt vaker voor dan u denkt. Een nieuwe kijk op de prevalentie van transseksualiteit in Nederland en België". Tijdschrift voor Genderstudies (in Dutch). Amsterdam: Amsterdam University Press. 11 (2): 39–51. ISSN 1388-3186. Retrieved August 27, 2013. Lay summary – How Frequently Does Transsexualism Occur?. …it is safe to assume that the lower limit for the inherent prevalence of transsexualism in the Netherlands and Flanders is on order of 1:2000 to 1:1000 for transgender females and on the order of 1:4000 to 1:2000 for transgender males.


Mato989 je izjavil:


Po vaši logiki, se lahko jaz odločim da se počutim kot bejba, in grem prej v penzijo? Je kdo pomislil na ta vidik? To je propad vseh načel in zakonov držav!

Seveda, ampak se moraš oblačit kot ženska, jemati hormone itd... :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

nejclp je izjavil:

FormerUser je izjavil:



Zagovorniki transgenderizma seveda trdijo, da je biološki spol družbeni konstrukt in da je edino kar v resnici šteje, to, kako se človek počuti. Problem je v tem, da se občutkov ne da natančno in objektivno izmeriti, človeku lahko samo verjamemo ali pa ne, ko nam pove kako se počuti, s tem, da tudi sam tega ne more zanesljivo vedeti in se lahko moti. Kako lahko sploh kdo trdi, da se počuti kot določen spol, če to predpostavlja, da nikoli ni bil nasprotnega spola in torej ne more vedeti, kako se pa slednji počuti, morda se pa povsem enako, morda pa fora ni v spolu ampak osebnosti, ki lahko biva v moškem ali ženskem telesu.

Jaz, kot groucho marxist, seveda upoštevam družbene spole, predvsem v smislu družbenih odnosov zatiranja. Tole, kar trdiš, če sem malce vulgaren, je podobno, kot če bi rekel, da nekdo, ki je od rojstva bogat, potem pa recimo pri 40 letih obuboža in nima niti za kruh, ni pravi revež, ker ne more vedeti, kako se revež počuti, saj nikoli prej ni bil revež.


To sploh ni podobno, ker eno je objektivna IZMERLJIVA okoliščina, drugo pa subjektivno počutje ki ga je težko objektivno dokazat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
7 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Na FDV odstranili pisoarje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
64081115 (72104) vostok_1

Več podobnih tem