» »

Fairphone - Change is in your hands

Fairphone - Change is in your hands

Cruz ::

Sem v procesu kupovanja novega mobitela in sem zasledil to firmo. Na forumu še nima teme, zato sem se jo odločil odpreti.

Fairphone je podjetje, ki je nastalo leta 2013 s sedežem v Amsterdamu in se zavzema za izboljšanje mobilne industrije. To pomeni izboljšanje materialov - za okolje in dolgotrajnost mobitela, hitro/enostavno/dostopno popravilo mobitela in spoštovanje delavcev/zaposlenih.

Trenutno imajo 3 modele, ki nosijo numerično oznako:
- Fairphone 1(izšel decembra 2013)
- Fairphone 2(izšel decembra 2015)
- Fairphone 3(izšel septembra 2019)

Njihovi dobavitelji so:
Gold Circuit Electronics Ltd. - Tajvan, tukaj bi naj izvedli anketo zadovoljstva, ki je prinesla pozitivne spremembe v podjetju.
Arima Communications Corp. - Tajvan, zaposleni v tem podjetju bi naj dobivali še bonus s strani Fairphone-a
Baolong Electronics Group Co. Ltd. - Kitajska, tukaj bi naj z njimi sodelovali v "multi-year improvement plan covering communication between workers and management, providing training, and improving canteen and living facilities."


O najnovejšem, aktualnem mobitelu: Fairphone 3 stane 450 EUR, dodana je 2-letna garancija in možnost vračitve v dveh tednih.

Specifikacije:
Operating system: Android 9(Fairphone OS)
Performance: Qualcomm Snapdragon 632, 4GB RAM
Storage: 64GB internal storage, expandable with a microSD card
Battery: 3,000mAH removable Li-ion battery
Display: 5.65 inch Full HD+ 18:9
Cameras: 12MP rear camera • f/1.8 • Dual Pixel PDAF, 8MP front camera • f/2.0
Wireless & location: 2.4 & 5 GHz WiFi • Bluetooth® 5 + LE, NFC for card payments & more
Network: Dual Nano SIM, 4G (LTE)
Connectors & sensors: USB Type - C, Fingerprint scanner
Media & audio: 3.5mm Headphone jack
Design: Dark Translucent color

Čisto v redu specifikacije(obljubljajo dober battery life), res pa je, da je odvisno od zahtevnosti uporabnika. Za 450 EUR prav gotovo dobiš boljše mobitele, ampak tu se da več zaradi etičnosti.

Še slike:
 Fairphone 3

Fairphone 3


 Fairphone 3

Fairphone 3



Naključen review:


Ga ima kdo od vas? Ga je kdo sprobal? Premišljuje kdo o nakupu?
  • spremenilo: Cruz ()

Sheteentz ::

Moje mnenje: zastarel dizajn (ok, tole je subjektivno), nič kaj posebnega specifikacije, nima brezžičnega polnjenja, skratka budget telefon, ki to ni. Če se ti gre za etiko ga kupi, če si prasec ga ne kupi.

hojnikb ::

Še ena bedarija, kako prodati midrange pakungo za premium ceno.

Ajde, velik plus je 3.5mm jack in odstranljiva baterija.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

2dark ::

Predrag za 200€.

shadeX ::

"Fairphone". Igrajo na karto "usmiljenja" do okolja, delavcev, ali kako bi se temu reklo.

Kar je sicer že kul, ampak ne bo delovalo, ker povprečnega človeka ne toliko briga za okolje oz pozitivne lastnosti, ki pridejo s tem telefonom sploh ker za to ceno ne dobiš nič konkurenčnega. Ljudje večinoma prioritiziramo sebe čez drugo.

Če bi telefon bil cenejši ali pa ponujal nekaj kar ponujajo telefoni v tem cenovnem razredu potem bi mogoče že šlo počasi, tako pa dvomim.


P.s Trg mobilnih telefonov je zelo zasičen, tako kot je trg pickup truckov. Tesla že ve kako izstopati kadar vstopiš v določen segment trga - naj se po tem zgledujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

bedarija ::

žal živimo v svetu kjer se samo končni znesek gleda in če lahko dobiš tole -> samsung A40 - 230€. lepši dizajn infinity večji display, dvojna boljša kamera, malo boljša baterija, ne bo noben kupil tega

sreda ::

Jaz ga imam namen kupit, ampak ko mi obstoječi (3 leta star huawei) ne bo več deloval.
Všeč mi je, ker so nadomestni deli zamenljivi https://shop.fairphone.com/en/spare-par...
Bi bilo pa fino, če bi bil v Sloveniji kdo, ki bi jih popravljal v primeru okvare.

mtosev ::

ideja okoli tega telefona ni glih slaba. ne vem, če bodo za tole ceno glih prodali dosti teh telefonov. jaz bi reko, da 300-350e bi še šlo, a tole je mal previsoka cena se mi zdi
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

rabelj5 ::

A ima vsaj ves sw odklenjen in izklopljen spyware?

starfotr ::

Mah, jaz temu nič ne verjamem. Za izdelavo tiskanin uporabljajo najbrž iste proizvodnje kot ostali. Torej, povsod ga najebejo in čisto nič bolje jih ne plačajo.

Vse je samo biznis. Če želijo dobro ljudem in okolju, naj pač ne delajo telefonov. To je najbolj etično.

Tu gre za neko vrsto fair trade telefona. Že pri hrani je nateg, tu pa tudi.

Ahim ::

Cruz je izjavil:

Njihovi dobavitelji so:
Gold Circuit Electronics Ltd. - Tajvan, tukaj bi naj izvedli anketo zadovoljstva, ki je prinesla pozitivne spremembe v podjetju.
Arima Communications Corp. - Tajvan, zaposleni v tem podjetju bi naj dobivali še bonus s strani Fairphone-a
Baolong Electronics Group Co. Ltd. - Kitajska, tukaj bi naj z njimi sodelovali v "multi-year improvement plan covering communication between workers and management, providing training, and improving canteen and living facilities."

Namesto da jim dajejo neke bonuse, bi jih raje posteno placali ze na zacetku? Ali jim pa vsaj dali kaksne tri ankete, da bi prislo do pozitivnih sprememb se pri teh drugih dobaviteljih. Kaj tri, vsaj 10 anket recimo. Ali pa 10 anket na dan, da bo se vec pozitivnih sprememb!

krtkonja ::

S Fairphonom 3 imam dobre izkušnje. Prijetno robusten, velik, dober zvočnik, zmogljiva baterija, dvojni sim. Prepričali so me z etični zgodbo, in možnostjo nadgradnje.Skratka, dela brezhibno. Po vedno več težavah s iPhonom, "storage full" in razni drugi triki, da ne govorimo o ekstremni precenjenosti, je prehod na Fairphone olajšanje.

mtosev ::

Hvala, da si se registriral samo da napišeš ta post.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sreda ::

Včeraj dobil FP3+
Menjati sem bil primoran ker moj stari že dve leti nima več posodobitev.
Glavni razlog, 5 let podpore + odklenjen OS + vhod za slušalke ter filozofija podjetja je v skladu z mojimi vrednotami.
Je pa velik in ceglast, ampak me to ne moti. V bistvu je tako grd da je že cool.

Egidij88 ::

Dokler obratujejo termoelektrarne, smradimo z dizli, avioni, tankerji, živinorejo... ne bo meni, malemu človeku nihče trkal na vest z okoljem. Imamo zakone, ki pravijo, kaj se sme in kaj se ne sme.

sreda ::

Eno je kaj se sme in kaj ne. Tudi redno uživanje alkohola in cigaret je dovoljeno.
Drugo pa je kje si sam meje postaviš in veš kaj je prav in kaj ne.
Vem da so tudi moje meje in pogledi za nekoga nesprejemljive (v obe smeri).

Se je pa letos pomladi (ob zaprtju) pokazalo kako posamezniki vplivamo na okolje. Za lepo in udobno življeneje v bistvu ne potrebujemo veliko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec posodobitev za moj telefon - menjava? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
655673 (3082) ripmork
»

Detox od Googla in Androida ni poceni

Oddelek: Mobilne tehnologije
263498 (2010) SmeskoSnezak
»

najden mobilni telefon v tujini

Oddelek: Mobilne tehnologije
61339 (839) FireSnake
»

Googlov projekt Ara se odmika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9834246 (28251) mailer
»

Ubuntu Edgea ne bo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8019205 (16057) Jokaero

Več podobnih tem