» »

3letnik in televizija

3letnik in televizija

Temo vidijo: vsi
1
2
»

Machete ::

Tody je izjavil:

@machete malce me obdaja občutek da mas supr pridne otroke in tudi sluzbi mas cudno :) ampak ce si si tko zrihtal go for it. Jaz mam problem 4 ali 5 ur zabave pripravit pa to ne enkrat na teden ampak vsak dan. Zadnje case sicer ne ampak sine je mel obdobje kjer je vstajal 5.30 kaj the fuck ljudje brez televizije pocnejo takrat nevem...

Res sta precej odstopajoča, a nikakor pasivna ali zavrta. Fajn je, ker se stalno sama nekaj zamotita. Igrata se lahko s suhim listom od rože, ne rabita animacije in legic za 2 jurja eur. V bistvu vem, da ni povsod tako lahko, ampak ne vem zakaj bi ju moral zabavati? Ajde itak, da te rabijo, da se tudi igraš z njimi (želijo tvoje bližine), ne bi smela pa rabiti stalne animacije s tvoje strani. Služba normalna 8-9 ur, edina ogromna prednost je, da je par min od doma. Ampak je pa drugo delo s poseatvom itd.. samo zdaj pozimi je mirno. Evo zdaj ko sem tole spisal je 3x pregledal isto knjigo in še 4ič jo bo v mojem naročju. Kaj je recept? Ne vem. Mirna mama, ki ne vzkipi, nič ekranov, malo predelane hrane.. ne vem. Mogoče cepiva? 😄
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jype ::

krho je izjavil:

Torej, kaj se vam zdi da bi bila primerna vsebina za triletnika?
In koliko časa mislite, da bi tri letnik lahko preživel pred TV zaslonom?

Nič ur na teden se mi zdi kar OK, od primerne vsebine pa lahko ponudim le prazno množico.

V gmajno pojdi z njim in se pogovarjajta.

Vir: Osebne izkušnje z vzgojo otrok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Machete ::

Jup. As jype said.
Jaz naj še dodam, da sva tudi midva se zbujala in hodila gor in dol. In nikakor nisem stalno kar spocit. Pride dan ko si gotof. Pomaga preživeti veliko fizične kondicije. Pa mali je bil brez dude in dost lepše spi, samo ko so zobje ali bolezen je jok. Ne vem če je povezano ali je stvar naklučij in karakterja. Ampak z dudo se mi zdi vse skupaj težje in je moteč faktor. To je neke vrate cigaret za dojenčka. Svetujem nič dude.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tody ::

Dude smo tud mi preskočil, čisto naravno.

HappyPills ::

Niste mel dude je mel pa joško. Same same :)

jype ::

Ne, ni.

Tody ::

Pr taprvem niti joške ni blo!

Machete ::

Joška je kraljica. Ceu žwlejne. Hehe
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

poweroff ::

Machete je izjavil:

SAmo govoro ni o tebi, razen če si 3 letnik.

No, še pred rojstvom sina, smo dali TV stran. Tako da sin skoraj ne ve, kaj je to TV.

Pogledava pa kdaj kakšno risanko na računalniku - ampak SKUPAJ.
sudo poweroff

Alexius Heristalski ::

Gregor P je izjavil:

Kakor sam razumem je v gledanju TV pri otrocih predvsem problem, da jih ta TV vsebina čisto "prevzame" v smislu, da na polno zaposli njihove čute, da dobijo potem tak "overdose" vsega, da potem nobena druga stvar (igra zunaj, igrača ipd.) ni več zanimiva, v vsem tem času pa ker dobijo le servirane informacije, možgani ne rabijo nič delati, razmišljati - torej dobesedno izgubljajo dragocen čas, ki bi ga lahko aktivno porabili pri drugih dejavnostih; obenem se po večurnem gledanju tudi težko zberejo oz. na splošno slabo vpliva na njihovo koncentracijo. Zato strokovnjaki priporočajo zelo omejeno gledanje TV glede na starost otroka (najmanjši nič, ali zelo malo itd.). Predlagana "terapija" je potem, da morajo otroci preživeti toliko več časa zunaj na svežem zraku (sem že pozabil kakšno je bilo razmerje gledanje:igra zunaj; nekje v razmerju 3x več).

Ravno zadnjič mi je sodelavec razlagal nekaj podobnega. Ko je videl, da TV hčerko popolnoma prevzame do mere, kot da zunanji svet ne obstaja, ga je takoj naslednji dan dal stran.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

PH03N1X ::

Horas je izjavil:

PH03N1X je izjavil:

BigWhale je izjavil:

A je kdo podal ze kaksno resno potrditev za to, da triletnemu otroku televizija skodi? Eni pravijo, da dela celo fizicno skodo na mozganih. Mislim, a to ce mu pade na glavo, najbrz res, ja.

Torej, koliko TVja triletniku dejansko skodi?

Ja sem dejansko primer za to. Posledice so, da sem ratal asocialen, dekline še nisem imel, pa sem že 22 (no, par dni fali če smo eksaktni). Edini pozitivi iz tega sta "razvita" nemščina in angleščina 8-).


to nima nbene veze. veze ma karakter, pomanjkanje samozavesti...

Ja pa ima, nobenega človek praktično ne morem v oči pogledati.
No, če si nonstop zaprt v sobi (pred televizijo) je večja verjetnost, da boš razvil nagnjenja k asocialnosti. Je pa res, da se preveč asocialnih ljudi smili samemu sebi in se noče soočiti s težavo.
Kaj pa če se ne veš (tudi s pomočjo strokovnjakov) soočiti s težavo?

@PH03N1X Glede dekline pa se ne sekiraj, obstaja ogromno socialnih ljudi, ki nimajo sreče. Upam, da ne misliš, da si prestar, ogromno ljudi izgubi nedolžnost komaj pri 20+. Zamujaš pa tudi ne kaj dosti, kvečjemu najverjetneje le veliko obžalovanja. Če pa ti ta situacija ni všeč, pa jo spremeni.

Saj obstaja tudi Tinder, je pa želja po kaki trajnejši rešitvi.

T-h-o-r ::

poweroff je izjavil:

Machete je izjavil:

SAmo govoro ni o tebi, razen če si 3 letnik.

No, še pred rojstvom sina, smo dali TV stran. Tako da sin skoraj ne ve, kaj je to TV.

Pogledava pa kdaj kakšno risanko na računalniku - ampak SKUPAJ.

Mene v teh primerih stalno zanima, kaj se zgodi v vrtcu/šoli, kjer morda izpade čudak, ker ne pozna nobene risanke, ki jih ostali. Ali pa če skoraj ne uporablja telefona. Kako se tak otrok vklopi med sovrstnike?

Ker ni težko rečt, do 10 leta nema telefona, sam potem je lahko čudak, ki nima telefona in se noben z njim ne druži npr ... :|
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

zee ::

Nas sine nima ne telefona ne tablice. Tudi ne ve, kaj naj pocne z njima.

Z zeno smatrava, da je se bistveno premajhen in je bolje, da se zabava/uci sam s papirjem, vodenimi barvicami, ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

T-h-o-r ::

No, zanima me koliko je star in kako to vpliva na njegovo socialno življenje/druženje s sovrstniki? :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

zee ::

Sine bo naslednji mesec dopolnil stiri leta. V nasem socialnem krogu smo podobno misleci, zato nekih tezav ni. Tudi v vrtcu po besedah vzgojiteljev nima omembe vrednih tezav.

Naj se dodam, da smo Slovenci v Singapurju sila "cudni", ker otrokom ne tiscimo telefonov in tabletov v roke in jih pri rosnih dveh letih ne prevazamo okrog v vozickih, ampak jih silimo, da hodijo sami...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

matobeli ::

zee je izjavil:


Naj se dodam, da smo Slovenci v Singapurju sila "cudni", ker otrokom ne tiscimo telefonov in tabletov v roke in jih pri rosnih dveh letih ne prevazamo okrog v vozickih, ampak jih silimo, da hodijo sami...


To primerjaš proti Avtohtonim Singapurcem ali Slovencem v Sloveniji?

Gagatronix ::

Triletnik nima kaj viset pred televizijo.

zee ::

matobeli je izjavil:

zee je izjavil:


Naj se dodam, da smo Slovenci v Singapurju sila "cudni", ker otrokom ne tiscimo telefonov in tabletov v roke in jih pri rosnih dveh letih ne prevazamo okrog v vozickih, ampak jih silimo, da hodijo sami...


To primerjaš proti Avtohtonim Singapurcem ali Slovencem v Sloveniji?


Primerjam s klenimi Singapurci.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Machete ::

Saj a niso ti azijci nerazumno tekmovalni (komolčarski?) in silijo otroke v jezike in matematiko, violine in vsa ta premium jajca že pri dveh letih? Gledal sem nek mini dokus na yt, mislim, da je bilo dnevno življenje parih ljudi različnih profilov v Singapurju.

Evo našel. Šanghai je bil.

pri 5:15 je o tem se mi zdi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

jype ::

BigWhale je izjavil:

Torej, koliko TVja triletniku dejansko skodi?
To je nekako tako, kot bi vprašal, kdaj ima triletnik preveč heroina. Odgovor je enostaven: Ko se začnejo kazat negativne posledice.

zee ::

Natanko tako. Zelo zelo težko je omogočiti otroku neko mirno in otroško otroštvo. Mentaliteta, da so "itak kot spužve" ima grozne posledice na malčkih, ki so sicer dobro izobraženi, vendar ne znajo funkcionirati v družbi, brez pravil so povsem izgubljeni.

Praktičen primer: na postajah podzemne železnice so morali narisati, kako naj se ljudje postavijo na peron, sicer je folk kar čakal pred vrati vlaka. Da opozoril, kako naj zaboga spustijo potnike iz vlaka preden se vkrcajo niti ne omenjam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PH03N1X ::

Machete je izjavil:

Saj a niso ti azijci nerazumno tekmovalni (komolčarski?) in silijo otroke v jezike in matematiko, violine in vsa ta premium jajca že pri dveh letih? Gledal sem nek mini dokus na yt, mislim, da je bilo dnevno življenje parih ljudi različnih profilov v Singapurju.

Evo našel. Šanghai je bil.

pri 5:15 je o tem se mi zdi.

So. Ravno danes smo poslušali o tem, kak hard je life človeka, ki hoče imeti dr. naziv tam. FRI ob teh opisovanjih ni nič, neki schnellkurs o CS.

Machete ::

Jebote lajf, ko je sveti gral kokšnjak za milijon dolarjev in več v eni od stolpnic in za to desetletja švica cela razširjena družina. Norost, kjer živeti in uživati ne obstaja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krho ::

Super hvala za odgovore..
Kadar je pod mojo kontrolo je ponavadi bacek jon + 2 otroški pesmici.

Kadar je pod Ms always right je pol Brio ali kar je pač po trenutno na TV, če rečem, da to ni za otroke in naj ugasne/zamenja na risanko dobim nazaj "STFU GTFO"
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Machete ::

Jaz sem selektivno izbral z bolhe nedebilne naslove na DVDjih, ki se mi zdijo ok. Nekaj klasik ala smrkci (cel set 10. delov), leteči medvedki, čebelica maja iz naše mladosti. Pink panter, nekaj looney tunes in tom & jerry, zvezdica zaspanka, precej božičnih, nekaj še na roko risanih in par grimsovih od one dnevnikve serije, nekaj punčkastih s konji (horseland, skrivni ranč), ter nekaj velikih naslovov od piksarja in disneya ala madagaskar vsi deli, pa muhice in ne vem še kaj plus nindže kornjače za dečka, ko bo dovolj star. Skratka ene 60 DVDjev sem nabral, čim manj generične CG tehnike in nasilja ali bebavosti za vsiljevanja mercha (ledeno kraljestvo, maša in medved, superkrila in podobne molznice so benane), ker nimam klasične TV sheme naročene. In to bo dovolj za dolgo časa :]
Vse skupaj s poštninami ne vem, če me je prišlo več kot 80 eur..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

matobeli ::

Sej samo produkcijsko hišo Nickelodeon črtaš iz seznama pa je že precej bolje. Tako nekvalitetne risanke kot so jih oni ven dali niso nikoli obstajale, generična animacija in generični nastavki zgodb pa še merch povsod.

Tody ::

Ah jaz nima s tem problema... Tud mi smo mel Transformers, pa HE-MEN-a in podobne. Dobil smo en kurc od igrač, ampak kdaj pa kdaj je kdo iz Avstrije kaj privlekel... Sem zadnje dni bolj opazoval navade in mam toliko pametne otroke, da nehajo gledat risanke ko jim je dolgčas to je cca 20 minut :)

Pika na i ::

krho je izjavil:


Kadar je pod Ms always right je pol Brio ali kar je pač po trenutno na TV, če rečem, da to ni za otroke in naj ugasne/zamenja na risanko dobim nazaj "STFU GTFO"

Khmmm, izjemna komunikacija.
Čez dve leti ti bo to rekel otrok.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Tody ::

2 leti? Pri nas je inkubacijska doba en teden :)

matogato ::

Tole risanko jim daj za gledat, se bo vsaj kaj naučil:
Divja brata Kratt

jype ::

It is not true that children don't listen to their parents. They will often repeat word for word of everything you shouldn't have said.

No, pa če gledajo TV, bodo tudi debilizme s TV z veseljem recitirali v nedogled.

poweroff ::

T-h-o-r je izjavil:

No, zanima me koliko je star in kako to vpliva na njegovo socialno življenje/druženje s sovrstniki? :)

Moj je star 9 let, pa nima težav. Hči je še starejša, pa jih tudi ni imela.

Otroci se imajo za pogovarjati bistveno več kot samo o risankah.
sudo poweroff

jype ::

Potrjujem Matthaijeve izkušnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Alexius Heristalski ::

Zakaj poslušaš posiljevalca Louisa CK?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Ker rabi vzornika? :)

jype ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Zakaj poslušaš posiljevalca Louisa CK?
Saj ni posiljevalec, pa opravičil se je, da se je samozadovoljeval pred ženskami, ki so bile od njega vsaj delno odvisne in se javno pokesal, ter razložil, da zdaj razume, kaj je storil narobe. Ko bi vsaj še kdo drug bil sposoben tega, bi bil patriarhat precej manj škodljiv.

poweroff ::

Gnusen kriminalec je, to je vse. Pa toksični mačist. :))
sudo poweroff
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novodobne risanke in risani filmi

Oddelek: Loža
201835 (870) knp36870
»

Ali sinhronizacija vsebin vpliva na znanje in učenje tujega jezika?

Oddelek: Problemi človeštva
283160 (2524) Daliborg
»

Dva tuja jezika v osnovni šoli (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6910036 (8222) Scaramouche
»

Kaj kupiti manjšim otrokom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5113221 (11817) Ascendor
»

Telebajski (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7214368 (13029) DjJuvan

Več podobnih tem