» »

3letnik in televizija

3letnik in televizija

Temo vidijo: vsi
«
1
2

krho ::

Torej, kaj se vam zdi da bi bila primerna vsebina za triletnika?
In koliko časa mislite, da bi tri letnik lahko preživel pred TV zaslonom?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

starfotr ::

Jaz ga ne bi izpostavil temu zlu.

WhiteAngel ::

Pujsa Pepa

krho je izjavil:

In koliko časa mislite, da bi tri letnik lahko preživel pred TV zaslonom?


Ene 14 ur, potem bi zaspal.

Zgodovina sprememb…

_Denny_ ::

Čim več tujejezičnih vsebin, če hočeš, da mu bo lažje v prihodnosti. V OŠ so imeli čisto vsi težave z nemščino, razen mene in še enega sošolca, ker sva praktično od rojstva gledala samo ORF1; je bilo kar malo smešno, ker je sošolec imel vse 2-3, razen nem 5. Sinhronizacije so res bolj razumljive, a se iz njih ne naučiš nič kaj novega.

Glede časa ti naj pove nekdo drug...sem sicer mnenja dokler se ne naveliča sam oz. dokler drug družinski član ne bo hotel gledati nekaj drugega, ker je tako bilo tudi pri meni in ni pustilo nobenih posledic. To, da ni bilo nobenih omejitev je imelo ravno obratni učinek - od 12. leta dalje več sploh ni bilo neke želje po gledanju tv-ja.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Stikalo ::

_Denny_ verjetno si nadarjen za jezike. Meni to nič ni pomagalo. Res pa poznam, da se nekateri res naučijo jezika iz gledanja TV. Samo to je odvisno od posameznika in nadarjenosti.

Moj nečak gleda risanke od jutra do večera. Ne zna nič, mogoče kakšno angleško besedo. Bi se pa od jutra do večera šel igre tipa, streljanje, pretepanje, ugrabljenje itd..

Odvisno. Za otroka do OŠ najbolj prav pridejo socialne veščine. Pri nas doma nimamo TV. Sem in tja na računalniku pogledata kakšno risanko ali pri dedku in babici. Načeloma nam za enkrat to ustreza, nikoli nimamo težav s tem koliko časa in koliko risank bo gledal.

Seveda je vedno veliko možnosti. Mi smo na deželi in gremo vsak dan ven, kurimo, pečemo hrenovke, se igramo v potokih, vlečemo vodovodne cevi iz potoka.. imamo nočne sprehode z lučkami, delamo kaj v delavnici, vrtata, šramfata, se igrata kje v kakšni sobi z igračami.
Zvečer pa beremo veliko pravljic, zelo rada poslušata.

Verjetno bo več zaslona prišlo na vrsto kasneje.. Dan je že tako ali tako kratek, vrtec, potem si pa malo z otroci popoldne/zvečer.

T-h-o-r ::

Odivsno, koliko je nečak star. Sam sem gledal CN celo zgodnje otroštvo, ampak angleščina se je "odprla" pri šestih, nič prej.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

PrimoZ_ ::

krho je izjavil:

Torej, kaj se vam zdi da bi bila primerna vsebina za triletnika?
In koliko časa mislite, da bi tri letnik lahko preživel pred TV zaslonom?


Čim manj.
Pri nas imata 1x na teden živ žav in to je to.

Vsekakor pa ne otroka pustit da gleda kak OTO, ker tam je svega in svašta in ni primern za 3 letne otroke. Glede na izkušnje med kolegi in znanci predolgo gledanje le tega pušča hude težave.

Wrop ::

Malemu daš kakšen youtube kids, kjer ni reklam in vsebina je namenjena otrokom. 1 ura pred televizijo na dan, ne bo nobene škode.

johanblond ::

Stikalo je izjavil:

Odvisno. Za otroka do OŠ najbolj prav pridejo socialne veščine. Pri nas doma nimamo TV. Sem in tja na računalniku pogledata kakšno risanko ali pri dedku in babici. Načeloma nam za enkrat to ustreza, nikoli nimamo težav s tem koliko časa in koliko risank bo gledal.

Seveda je vedno veliko možnosti. Mi smo na deželi in gremo vsak dan ven, kurimo, pečemo hrenovke, se igramo v potokih, vlečemo vodovodne cevi iz potoka.. imamo nočne sprehode z lučkami, delamo kaj v delavnici, vrtata, šramfata, se igrata kje v kakšni sobi z igračami.
Zvečer pa beremo veliko pravljic, zelo rada poslušata.

Dan je že tako ali tako kratek, vrtec, potem si pa malo z otroci popoldne/zvečer.


Evo, vse povedano zgoraj.

Ni nobene hude znanosti.
Če ni doma televizije, so pa knjige je že ogromno narejeno.
Zgledi vlečejo, če fotr gleda fuzbal, košarko, ..., pa mat si pa "vzame čas zase" in pogleda kakšno serijo,... so potem tudi otroci prilimani na TV
Fizična aktivnost in finomotorika v tej starosti je noro pomembna za intelektualni razvoj, čimveč je potrebno imeti otroke s sabo in jih vključiti, v karkoli se že dela

Horas ::

Wrop je izjavil:

Malemu daš kakšen youtube kids, kjer ni reklam in vsebina je namenjena otrokom. 1 ura pred televizijo na dan, ne bo nobene škode.


tako tudi jaz tako dajem svojim dvema.

se pa držim, če sta pol ure na fonu ali tv, potem morta zunaj bit 1h. in če sta 1h potem zunaj 2h.

Pika na i ::

krho je izjavil:

Torej, kaj se vam zdi da bi bila primerna vsebina za triletnika?
In koliko časa mislite, da bi tri letnik lahko preživel pred TV zaslonom?

- Njegovi starši.
- Nič.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Alien123 ::

T-h-o-r je izjavil:

Odivsno, koliko je nečak star. Sam sem gledal CN celo zgodnje otroštvo, ampak angleščina se je "odprla" pri šestih, nič prej.


Pr meni isto, pomagale so še igre na računalniku, kjer si pač bil primoran se naučit, da si sploh vedel kaj delaš.

solatko ::

Do sedmega leta čim manj ekranov in čim več ukvarjanja z otrokom, če pa hočeš met mir, pa prižgeš nekaj ekranov in počakaš, da otrok zaspi.
Po sedmem letu, je otrok že toliko samosotjen, da si aktivnosti prične izbirat sam, seveda mora bit v tem času tudi sodelovanje staršev in usmerjanje v kvalitetno otroštvo, kar pa ni večurno buljenje v tv, ps, telefon,.....
Delo krepa človeka

Machete ::

Jaz do petega nisem nič ekranov fural. Še zdaj previdno doziram par minut tetrisa ali pokanja draguljev na nintendo DS in pa 1x-2x na teden kak DVD 20-40min risanka. Ostalo so knjige. Pa še sedaj se mi zdi, da otroku škodi, ker popolnoma spremeni svoje vzorce igranja in obnašanja, glede na dogajanje v risankah. Pri treh letih je pomoje zločin zoper otroka. One, ki jim pa telefone v voziček dajejo, da lahko kadijo čik v miru, bi pa prebičal. 5 raje 6+ za risanke. Pa še te zbiraj po presoji, ker je veliko totalnega podna.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fuck_it_ ::

National Geographic dokumentarni filmi s slovenskim voditeljem.

Če ga boš zdaj navadla na presneto "pujsasto pepko", bo navajen samo še take bedarije gledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

Machete ::

Pri treh mu delaš fizično škodo na možganih, kaj vam ni jasno?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

HappyPills ::

Zanimiva tema. Men je zelo čudno, da otroci že pri 3 mesecih začnejo ure in ure šopat tv. Vsi katere poznam in imajo otroke to počno. Še pohvaljo se, da pri njih pa že od 4 mesca zna po uro gledat tv zjutraj in jim je prav fletn ko je mir. Sam sem mnenja, da ekrana čim manj, če pa že pa naj bo ta časovno odmerjen z vsebinami, ki jih sam preveriš in ki naj bodo poučne. Roko na srce večina vsebin za otroke je debilnih.

Machete ::

Ogromna razlika je vidna iz vesolja med tistimi malčki, ki zijajo ekrane in onimi, ki jih ne. Ne hecam se. Tiščanje telefonov tvja in stalih jajc otroku do osnovne šole pred oči je huda oblika zanemarjanja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

T-h-o-r ::

"ekrani" skurijo možgane

telefoni pa so precej bolj škodljivi od tv in računalnikov
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

BigWhale ::

A je kdo podal ze kaksno resno potrditev za to, da triletnemu otroku televizija skodi? Eni pravijo, da dela celo fizicno skodo na mozganih. Mislim, a to ce mu pade na glavo, najbrz res, ja.

Torej, koliko TVja triletniku dejansko skodi?

;-) ::

Moj triletnik se bolj malo zmeni za tv, sicer je nikoli nismo omejevali in laufa cele dneve, mogoce kdaj pogleda 5min kaka superkrila ampak ima hitro dovolj.

Najbolj ga palijo legokocke in da mu berema knjige.

Ima "svoj" telefon ki si ga je prisvojil, ampak se bolj malo ukvarja z njim, 10-15min na dan max. Naredil sem gor tisto varianto za otroke youtube.

Opazam da ve kar nekaj barv anglescini, vrjetno iz telefona ko gleda neke avte kako jih potapljajo v barve. Zdaj hoce blue brisaco, red avto, yellow plastelin itd. Zadnjic je v hoferju hoto icecream.

Nekih nasilnih omejitev ne dajama, ker niti ne pade toliko noter, da bi bil vec ko 15min na telefonu, ce vidim da gre rpedalec ai izmislim kak sprehod in ga odvrze

Scorpy84 ::

Jaz sem tamali po dveh letih dajal tv po pol ure do ene ure tv-ja in to samo če je bilo slabo vreme ali ko sem moral kosilo narediti, da sem lahko v miru. Ni gledala risanke al kej, samo učenje angleškega jezika, pa mogoče kakšne druge otroke, ki se igrajo s svojimi igračami, tudi v angleškem jeziku. Mogoče je 2-3x na teden gledala tv. Se je pa zdaj pri treh letih zelo naučila angleškega jezika, seveda poleg slovenskega. Sicer z najino pomočjo ker se dostikrat v angleščini z njo pogovarjamo, zdaj zna dosti govoriti in tudi šteti v angleškem do 20. Ne zdi se mi narobe da pogleda tv ali telefon, samo ne kakšnih risank, ampak tako da se lahko uči. Z opazovanjem drugih otrok na youtube je marsikatero idejo pobrala in tudi samo vnesla v svojo igro, tako da je zdaj fizično z idejami celo bolj aktivna kot marsikater otrok njenih let v igralnici. Če je otrok veliko zunaj in fizično aktiven, ne vidim problema da malo pogleda in se spočije. Pri meni ponavadi kar gre v popoldanski spanec, po pol ure gledanja. Zdaj zadnji mesec ni niti prosila za tv, tako da nimam nič proti, če se da konrtolirati otroka, glede gledanja.

T-h-o-r ::

BigWhale je izjavil:

A je kdo podal ze kaksno resno potrditev za to, da triletnemu otroku televizija skodi? Eni pravijo, da dela celo fizicno skodo na mozganih. Mislim, a to ce mu pade na glavo, najbrz res, ja.

Torej, koliko TVja triletniku dejansko skodi?

http://pismenost.si/raziskave-na-podroc...
https://www.steinereducation.edu.au/wp-...
https://www.researchgate.net/publicatio...
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

;-) ::

Pomoje ni problem koliko casa so otroci na telefonu, bolj je problem koliko casa so zaprti v stanovanja/hise.

Ko smo bili v stanovanju smo veliko hodili na sprehode in pes hengat v parke itd. Ko smo se preselili v hiso smo prvi mesec cisto pozabli nato. Potem smo zaceli zavestno to uvajat nazaj.

Trenutno ze par mesecev ni dneva da se od hise nebi odpravili pes ali s kolesom. Ni vazno ali je dez ali ne. Dan je cisto drugacen ko prezivis uro ali uro in pol v naravi.

poweroff ::

Jaz TV ne gledam že 15+ let, pa je edino kar sem opazil to, da imam precej več prostega časa in časa za branje.
sudo poweroff

Machete ::

SAmo govoro ni o tebi, razen če si 3 letnik.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Stikalo je izjavil:

_Denny_ verjetno si nadarjen za jezike. Meni to nič ni pomagalo. Res pa poznam, da se nekateri res naučijo jezika iz gledanja TV. Samo to je odvisno od posameznika in nadarjenosti.

Moj nečak gleda risanke od jutra do večera. Ne zna nič, mogoče kakšno angleško besedo. Bi se pa od jutra do večera šel igre tipa, streljanje, pretepanje, ugrabljenje itd..

Odvisno. Za otroka do OŠ najbolj prav pridejo socialne veščine. Pri nas doma nimamo TV. Sem in tja na računalniku pogledata kakšno risanko ali pri dedku in babici. Načeloma nam za enkrat to ustreza, nikoli nimamo težav s tem koliko časa in koliko risank bo gledal.

Seveda je vedno veliko možnosti. Mi smo na deželi in gremo vsak dan ven, kurimo, pečemo hrenovke, se igramo v potokih, vlečemo vodovodne cevi iz potoka.. imamo nočne sprehode z lučkami, delamo kaj v delavnici, vrtata, šramfata, se igrata kje v kakšni sobi z igračami.
Zvečer pa beremo veliko pravljic, zelo rada poslušata.

Verjetno bo več zaslona prišlo na vrsto kasneje.. Dan je že tako ali tako kratek, vrtec, potem si pa malo z otroci popoldne/zvečer.

Točno tole. Več zaslona bo definitivno prišlo kasneje, itak bojo drugi otroci igrali in bo mogoče hotel tudi sam, če ne pa pač za šolo se bo 100% rabilo. Dokler pa ni potrebe po tem, pa čimveč igranja zunaj ali kakšno ustvarjanje v hiši

mambli ::

Risanke se običajno ne daje zaradi otrok ampak zaradi odraslih. Vem, da sem komaj čakal, da so otroci začeli gledati risanke. Ko si enkrat cele noči pokonci in ti obrnejo celo stanovanje, komaj čakaš, da bo gledal risanko, da ti lahko malo zakinkaš zraven.
Normalno pa kakšne pol ure predno gredo spat, da se malo umirijo. Kdaj tudi dlje, odvisno koliko sva zmatrana oz. če imava še kaj za narediti, kjer rabiš mir. To je od ene 3-7 let, potem jim pa to ni več tako zanimivo. Ko so pa deževni dnevi pa kakšno celourno risanko.

v2dot0 ::

Mi našemu triletniku dovolimo do 15 minut ekrana na dan, včasih gleda več, velikokrat pa nič. TV-ja doma nimamo.
Ko je na obisku pri babici je včasih pred risankami dokler se ne naveliča.

Njegov običajen dan je: vrtec, igrišče zunaj (v mestu, na igrišču so tudi njegovi sošolci), knjige, igrače.

Sam sem mnenja, da bo računalnika in telefona s časom bistveno več a bodo vsebine še kar nekaj let pod našim nadzorom.
Pomembno se mi zdi, da loči med fikcijo in realnostjo, ter da dobi nek kritičen občutek nad tem, da je nekaj glupo in nevredno gledanja.

Najslabše kar lahko narediš (po mojem mnenju) je, da daš otroku neomejen dostop do youtuba. Primer algoritmično generiranega videa:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: v2dot0 ()

Machete ::

Vem da sem hitler, ampak kaj je tako nujnega, da rabi zijat 15 minut na dan? Kaj s tem ti pridobiš kot starš? Jaz imam dva in ne vem kdaj bi jih zamotil z ekranom, ker česa ne bi mogel narediti. Od igranja in ustvarjanja, razskovanja sveta in narave pa se tako zgonta, da spita ob 8. zvečer kot ubita. Res pa je da dela ne nosim domov in če je kaj nujno za naredit, potem grem na firmo in če je nujno ji odložim pri babici za kako uro dve tri.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gregor P ::

Kakor sam razumem je v gledanju TV pri otrocih predvsem problem, da jih ta TV vsebina čisto "prevzame" v smislu, da na polno zaposli njihove čute, da dobijo potem tak "overdose" vsega, da potem nobena druga stvar (igra zunaj, igrača ipd.) ni več zanimiva, v vsem tem času pa ker dobijo le servirane informacije, možgani ne rabijo nič delati, razmišljati - torej dobesedno izgubljajo dragocen čas, ki bi ga lahko aktivno porabili pri drugih dejavnostih; obenem se po večurnem gledanju tudi težko zberejo oz. na splošno slabo vpliva na njihovo koncentracijo. Zato strokovnjaki priporočajo zelo omejeno gledanje TV glede na starost otroka (najmanjši nič, ali zelo malo itd.). Predlagana "terapija" je potem, da morajo otroci preživeti toliko več časa zunaj na svežem zraku (sem že pozabil kakšno je bilo razmerje gledanje:igra zunaj; nekje v razmerju 3x več).

Pozitivna stvar gledanja TV oddaj, risank v drugem jeziku, pa sem opazil vsaj sam pri sebi, ko sem se kasneje v življenju lahko zelo hitro naučil tistih jezikov, ki sem jih prek risank spremljal kot majhen otrok.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

PH03N1X ::

BigWhale je izjavil:

A je kdo podal ze kaksno resno potrditev za to, da triletnemu otroku televizija skodi? Eni pravijo, da dela celo fizicno skodo na mozganih. Mislim, a to ce mu pade na glavo, najbrz res, ja.

Torej, koliko TVja triletniku dejansko skodi?

Ja sem dejansko primer za to. Posledice so, da sem ratal asocialen, dekline še nisem imel, pa sem že 22 (no, par dni fali če smo eksaktni). Edini pozitivi iz tega sta "razvita" nemščina in angleščina 8-).

Wrop ::

Ja nekdo oziroma v tvojem primeru nekaj mora biti krivo, da si postal asocialen. Samo da ti ni potrebno prevzeti odgovornosti v svoje roke.

Cruz ::

No, če si nonstop zaprt v sobi (pred televizijo) je večja verjetnost, da boš razvil nagnjenja k asocialnosti. Je pa res, da se preveč asocialnih ljudi smili samemu sebi in se noče soočiti s težavo.

@PH03N1X Glede dekline pa se ne sekiraj, obstaja ogromno socialnih ljudi, ki nimajo sreče. Upam, da ne misliš, da si prestar, ogromno ljudi izgubi nedolžnost komaj pri 20+. Zamujaš pa tudi ne kaj dosti, kvečjemu najverjetneje le veliko obžalovanja. Če pa ti ta situacija ni všeč, pa jo spremeni.

Meni je zelo žal, da nisem gledal nemških kanalov - sem raje angleške. Le One Piece sem gledal(sicer malo kasneje, ko sem že bil 10+) in se nemščina ni kaj veliko razvila. ;(( Angleščina pa mi gre boljše od sloveščine. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

googleg1 ::

Asocialni ljudje so obstajali še pred televizijo.

Scorpy84 ::

googleg1 je izjavil:

Asocialni ljudje so obstajali še pred televizijo.


Tv in racunalniki pa je ta delez se povecal.

FTad ::

Tudi sam sem mnenja, da ce ze gleda TV, naj gleda risanke v tujem jeziku. Dokler sem prisel v osnovno solo, sem ze znal dobro anglesko, tako da se mi ni bilo nikoli treba veliko dodatno uciti za ta predmet.

Kar se tice igric. Npr The Sims so mi takrat razsirili besedni zaklad.

Tako, da ce je v meri normale, bi moralo biti to pozitivo za otroka po mojem mnenju.

PH03N1X ::

Wrop je izjavil:

Ja nekdo oziroma v tvojem primeru nekaj mora biti krivo, da si postal asocialen. Samo da ti ni potrebno prevzeti odgovornosti v svoje roke.

Krivo, je to da sem bil trmast navdušenec nad vlaki, ko sem še pozimi v pižami zunaj na prazni železniški skakal :)) pa ful nisem delal domačih nalog. No, ko je postajala "potreba" po ocenah višja, sem čas za zabavo našel v igrah, ki sem jih v childhoodu imo preigral preveč (kljub temu, da sem igranje imel omejeno na vikend).

energetik ::

mambli je izjavil:

Risanke se običajno ne daje zaradi otrok ampak zaradi odraslih. Vem, da sem komaj čakal, da so otroci začeli gledati risanke. Ko si enkrat cele noči pokonci in ti obrnejo celo stanovanje, komaj čakaš, da bo gledal risanko, da ti lahko malo zakinkaš zraven.
Normalno pa kakšne pol ure predno gredo spat, da se malo umirijo. Kdaj tudi dlje, odvisno koliko sva zmatrana oz. če imava še kaj za narediti, kjer rabiš mir. To je od ene 3-7 let, potem jim pa to ni več tako zanimivo. Ko so pa deževni dnevi pa kakšno celourno risanko.
Na žalost imaš prav. Tudi mi imamo take, da smo vsako noč pol noči pokonci. Popoldne ko pridem iz službe, sem zombi. Ko se igram s tamalim (2 leti), zaspim zraven. Dam mu kakšno risanko (seveda tako po naši izbiri) za kakih 15-20min, da greš vsaj na WC normalno, sicer bi vmes že izpraznil predale v dnevni. To je seveda če sem sam z njim.
Sicer pa se probamo TV čimbolj izogibat, v nedeljo oba gledata živ-žav, kjer so za razliko od POPTV risank vsaj kakšne normalne. Med tednom 15-30min youtube risanke (se dobijo tudi take, ki ne poneumljajo).

Tody ::

Machete daj ti to malce bolj razloži, kako prideš poln energije domov iz službe in si polno v akciji od 20:00. Res me zanima kake igre se greste in koliko sta stara tamala. Sploh me zanima kako ste to preživeli zdaj ko je bil cel mesec dež.

Machete ::

2 in 6. Ne vem. Ne znam ti razložit. Do 1200 sta v vrtcu, potem sta doma z mamo. Rišeta, ustvarjata, sestavljata koce ali so na sprehodu, včasih pr babi na obisku. Jaz letim za 1 uro in pol laufat, ko pridem nazaj jih prevzamem in gre žena v službo. Skupaj potem prpravimo ali samo dodelamo že pripravljeno večerjo. Pojemo, potem jaz vse pospravim, ta čas se igrata skupaj ali vsak zase. Potem se za kake pol ure urico igramo skupaj, jaz sem nekako napol v igri na pol kaj berem ali celo igram ds, ko plazita po meni. Kopanje, branje knjige skupaj ali vsakemu posebaj in spanje. Najkasneje ob 2100 že koljem noobe na Steamu. Spita do 6:00.
Vikedni so malce drugačni, ampak spet ne drastično.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

BigWhale ::

Eni smo mel otroke, ki so zbujal po trikrat v eni noci. In ko to poves komu in razlozis, da si ful vesel ker tolk spi mors pol se razlozit to, da je bil prvi otrok tak, da se je zbujal osem krat ponoci. :>

Ce bo otrok cele dneve pred TV/tablico/ekranom/gledal modro svetlobo/na napacni strani fengshui sobe/... jasno ne bo lih zdravo. Ampak, ce otrok pogleda kaksno risanko ali oddajo na televiziji pa zaradi tega ne bo nobene katastrofe. Se noben otrok se ni pokvaril ker je gledal TV. Ce se pa je, je pa to stvarna napaka in ga lahk zamenjas pri proizvajalcu.

energetik ::

Machete je izjavil:

2 in 6. Ne vem. Ne znam ti razložit. Do 1200 sta v vrtcu, potem sta doma z mamo. Rišeta, ustvarjata, sestavljata koce ali so na sprehodu, včasih pr babi na obisku. Jaz letim za 1 uro in pol laufat, ko pridem nazaj jih prevzamem in gre žena v službo. Skupaj potem prpravimo ali samo dodelamo že pripravljeno večerjo. Pojemo, potem jaz vse pospravim, ta čas se igrata skupaj ali vsak zase. Potem se za kake pol ure urico igramo skupaj, jaz sem nekako napol v igri na pol kaj berem ali celo igram ds, ko plazita po meni. Kopanje, branje knjige skupaj ali vsakemu posebaj in spanje. Najkasneje ob 2100 že koljem noobe na Steamu. Spita do 6:00.
Vikedni so malce drugačni, ampak spet ne drastično.
No, pri nas točno enake starosti. Razlike se začnejo že pri tistem risanju... ko si pričneta puliti drug drugemu barvice iz rok, ter tamali začne tuliti ko jesihar.
Največja razlika pa je zvečer, sploh pri tamalem. Ob pol 8h je zrihtan za spat. Zaspi po povprečno nekje 1,5h mučenja, prepričevanja, hoje iz sobe itd. Rekord je podrl včeraj, ko je zaspal ob 22h, po 2,5h matranja. Nato se vsako noč zbudi že ob 12h, nato je žurka do nekje 2h. Tako je vsako noč. Predstavljaj si, kakšen sem potem popoldne, ko pridem s šihta.

Zgodovina sprememb…

zee ::

Naš sine si pogleda kakšno risanko. Če sva sama doma, greva rajši ven tekat in se igrat. H sreči je v splošnem v taboru, ki dobro spi. Sočustvujem s tistimi starši, ki nimajo takšne sreče.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

2dark ::

krho je izjavil:

Torej, kaj se vam zdi da bi bila primerna vsebina za triletnika?
In koliko časa mislite, da bi tri letnik lahko preživel pred TV zaslonom?


Risanke.

Mercier ::

YouTube, uničujoča varuška, o "naključno zlepljenih" risankah (Hičo zgoraj mi je videt nekaj sorodnega) in pomenu zgodb.

Imam pa osebno rad risanke. Kaj iz arhiva RTV sem znal predvajat. Tudi lutke imajo. K sreči pa sem vedno bil konkurenčen z branjem. Odločitev v sekundi.

googleg1 ::

Machete je izjavil:

2 in 6. Ne vem. Ne znam ti razložit. Do 1200 sta v vrtcu, potem sta doma z mamo. Rišeta, ustvarjata, sestavljata koce ali so na sprehodu, včasih pr babi na obisku. Jaz letim za 1 uro in pol laufat, ko pridem nazaj jih prevzamem in gre žena v službo. Skupaj potem prpravimo ali samo dodelamo že pripravljeno večerjo. Pojemo, potem jaz vse pospravim, ta čas se igrata skupaj ali vsak zase. Potem se za kake pol ure urico igramo skupaj, jaz sem nekako napol v igri na pol kaj berem ali celo igram ds, ko plazita po meni. Kopanje, branje knjige skupaj ali vsakemu posebaj in spanje. Najkasneje ob 2100 že koljem noobe na Steamu. Spita do 6:00.
Vikedni so malce drugačni, ampak spet ne drastično.
Mogoce bi sebi malo screen time zmanjsal :)

Horas ::

PH03N1X je izjavil:

BigWhale je izjavil:

A je kdo podal ze kaksno resno potrditev za to, da triletnemu otroku televizija skodi? Eni pravijo, da dela celo fizicno skodo na mozganih. Mislim, a to ce mu pade na glavo, najbrz res, ja.

Torej, koliko TVja triletniku dejansko skodi?

Ja sem dejansko primer za to. Posledice so, da sem ratal asocialen, dekline še nisem imel, pa sem že 22 (no, par dni fali če smo eksaktni). Edini pozitivi iz tega sta "razvita" nemščina in angleščina 8-).


to nima nbene veze. veze ma karakter, pomanjkanje samozavesti...

Tody ::

@machete malce me obdaja občutek da mas supr pridne otroke in tudi sluzbi mas cudno :) ampak ce si si tko zrihtal go for it. Jaz mam problem 4 ali 5 ur zabave pripravit pa to ne enkrat na teden ampak vsak dan. Zadnje case sicer ne ampak sine je mel obdobje kjer je vstajal 5.30 kaj the fuck ljudje brez televizije pocnejo takrat nevem...

Machete ::

googleg1 je izjavil:

Machete je izjavil:

2 in 6. Ne vem. Ne znam ti razložit. Do 1200 sta v vrtcu, potem sta doma z mamo. Rišeta...
Mogoce bi sebi malo screen time zmanjsal :)


Lahkko bi malo ja, samo sem odvisen od večernega igranja ali youtubanja. Tudi telefon stalno zijam. Če bom videl da škodim sebi ali družini, bom ukrepal, že marsikaj sem odrezal, ampak zaenkrat fino funkcioniramo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novodobne risanke in risani filmi

Oddelek: Loža
201824 (859) knp36870
»

Ali sinhronizacija vsebin vpliva na znanje in učenje tujega jezika?

Oddelek: Problemi človeštva
283106 (2470) Daliborg
»

Dva tuja jezika v osnovni šoli (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
699944 (8130) Scaramouche
»

Kaj kupiti manjšim otrokom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5113166 (11762) Ascendor
»

Telebajski (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7214270 (12931) DjJuvan

Več podobnih tem