» »

Tip pogodbe

Tip pogodbe

SpaceMan ::

Živijo. Ponudili so mi pogodbo za določen čas. Ta določen čas naj bi bila poskusna doba - pred nedoločenim časom. Ko sem vprašal zakaj so izbrali ta tip pogodbe in ne za nedoločen čas s poskusno dobo, so se izmikali. Vztrajal sem pri tej želji in nato so mi ponudili 200eur manj na mesec za pogodbo za nedoločen čas s poskusno dobo. Zato sem se odločil, da ne bom pri njih vendar me zanima ali smejo to počet?

vostok_1 ::

Seveda lahko. Vse kar je nad kolektivno pogodbo je stvar dogovora.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Invictus ::

Vzel bi pogodbo za določen čas in iskal naprej...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Stikalo ::

Kaj tebi spremeni, če bi te zaposlil za nedoločen čas s poizkusno dobo? Meni je stvar enaka, v obeh primerih te lahko lahko odpustijo oziroma ne podaljšajo pogodbe oziroma te ne zaposlijo. Pomembni so samo delovni pogoji in denarno nadomestilo.

Verjetno se delodajalcu ni dalo ukvarjati s to tvojo željo in je rekel pač 200€ manj.

Kaj je danes stalna zaposlitev v privatnem sektorju?

SpaceMan ::

Kolikor jaz razumem imaš kot delavec več pravic s pogodbo za nedoločen čas s poskusno dobo, kot v drugem primeru. Npr. če delaš v redu te v prvem primeru morajo zaposlit, v primeru pogodbe za določen čas pa nimajo nobenih obveznosti do tebe.

Pač gre se za odnos do zaposlenih. Če že tukaj želijo bit na boljšem, bodo verjetno to konstantno želeli.

Stikalo ::

SpaceMan je izjavil:

Kolikor jaz razumem imaš kot delavec več pravic s pogodbo za nedoločen čas s poskusno dobo, kot v drugem primeru. Npr. če delaš v redu te v prvem primeru morajo zaposlit, v primeru pogodbe za določen čas pa nimajo nobenih obveznosti do tebe.

Pač gre se za odnos do zaposlenih. Če že tukaj želijo bit na boljšem, bodo verjetno to konstantno želeli.


S tem, da te morajo zaposliti je malo bosa. Če jim nisi všeč, se te bodo znebili na tak ali drugačen način. Lahko ti prvi dan ponudi pogodbo za nedoločen čas, po 4 mesecih pa ukine delovno mesto. Kar je recimo za nosečnice, ker jih ne more odpustiti, razen, če pač poteče pogodba za določen čas.

fikus_ ::

Pri pogodbi za nedoločen čas in poskusno dobo te na koncu poskusne ne morejo kar tako na lepe oči odpustiti! V firmi mora biti določena oseba, ki te ocenjuje, kontrolira tvoje delo, na koncu poskusne pisna ocena/obrazložitev če te odpustijo.
Za določen čas vseh teh zadev ne rabijo početi.

K0l1br1 ::

Tudi za določen čas lahko narediš isto in je skoraj pametno, da to narediš.
Še pri pripravnikih, ki so za določen čas, bi včasih moralo biti, pa ne sme biti.

fikus_ ::

Odgovarjal sem OP.

Ja tudi pri pogodbah za določen čas je lahko poskusna doba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pogodba o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
538229 (5119) jizzer
»

Potek pogodbe za določen čas in denarno nadomestilo za brezposelnost

Oddelek: Loža
3710792 (9189) St235
»

Delo v poskusni dobi

Oddelek: Loža
459588 (7533) finpol1
»

Odpuščanje starih delavcev, zaposlovanje novih

Oddelek: Loža
364040 (3010) hruske

Več podobnih tem