» »

Nakup, stojalo za prenosnik?

Nakup, stojalo za prenosnik?

AnWar ::

Zdravo!

Obračam se na Vas za pomoč. In sicer potrebujem stojalo za prenosnik 17" ki bi hladil. Cena ni pomembna. Torej vaša mnenja, svetovanja, kje kupim pa katerega? Gre se za prenosnik Asus rog strix 3.

Hvala, lp
[Asus ROG Strix SCAR III]

naslonjach ::

Vseeno kaj vzameš ne sekiraj se. Nobeno ti ne bo hudo ohladilo prenosnik. Je pa nuja da imaš pri gaming
prenosniku, plus ne pozabi undervolt s programom Trottlestop ali še bolje z dotičnim programom znižaš frekvenco
procesorja in tako imaš hladnejši in tišji prenosnik.
Vzami enga za 25EUR tam nekje, pa bo čisto cool.

Zgodovina sprememb…

AnWar ::

naslonjach je izjavil:

Vseeno kaj vzameš ne sekiraj se. Nobeno ti ne bo hudo ohladilo prenosnik. Je pa nuja da imaš pri gaming
prenosniku, plus ne pozabi undervolt s programom Trottlestop ali še bolje z dotičnim programom znižaš frekvenco
procesorja in tako imaš hladnejši in tišji prenosnik.
Vzami enga za 25EUR tam nekje, pa bo čisto cool.



Hvala sem ga undervolt ampak žal ni veliko sreče.- 70mv več ni šlo.

Tudi gpu sem z msi after burn undervolt tudi ni veliko sreče.

Imam pa cpu 88 stopinj pa gpu 89 temp.zato pa rabim dodatno hlajenje ter položaj roke bi bilo bolj udobno.
[Asus ROG Strix SCAR III]

naslonjach ::

Te temperature niso kritične, ti bo pa vsekakor prenosnih hvaležnejši za podlogo z mogoče kakšnino stopinjo ali dve manj, mogoče celo več.
Daj za foro v Trottlestop, pod FIVR / Turbo Ratio Limits, zmanjšanjšaj vse na 34. To bi bo frekvenco zmanjšalo na cca. 3.5, pa obni kakšnen špil, da vidiš koliko manj sličic dobiš. Boš presenečen, da ni tolikšne izgube. Temperature pa bodo bistveno manjše. Jaz sem npr. tako zmanjšal TEM CPU iz 88-92 na 75-80. Igra pa izgubila mogoče 10-15fps pri cca. 160-220fps igri kot je Rainbow Six Siege, ki je CPU kar zahtevna.

AnWar ::

Ok, katere so temperature kritične? ali mogoče veš zakaj mi cpu ne deluje na polno 4500 mhz? sem dal na turbo ter tudi v windowshih spremenil na high performance? drugace pa hvala bom pa kupil hllajenje
[Asus ROG Strix SCAR III]

naslonjach ::

vse kar je nad 90 stopinj je kritično. Tam ti začne računalnik trotlat da ne doseže večjih temperatur. Če si boš naložil program ThrottleStop in boš šel pod FIVR poglej TURBO RATIO LIMITS, da imaš vse do konca. Če nimaš bodi vesel, da jih nisi imel, saj boš s tem dosegal še večje temperature. No tu sem ti prej napisal, da zmanjšaj frekvence, pa probaj tako hladiti. Škoda da spraviš undervolt samo do -70mv :-( kar pogumno pri nakupu hladilne podloge.

AnWar ::

Hvala. To sem naročil

https://www.mimovrste.com/hladilniki-in...

Upam da bo OK

V mirovanju v mam drugače 44 stopinj cpu. Gpu pa 39

A mi lahko screen shot narediš.? Nastavitve?
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

naslonjach ::

Super je, cena je dobra. Mirovanje ne pomeni nič. Vsi prenosniki imajo identične temp. Polna obremenitev je pomembna, tam se pečeko jajca in so glavoboli. Naredim ti vse nastavitve sam pošlji mi mail na ZS, ker tule je cela znanost.

AnWar ::

WarAnWaarWar@gmail.com, hvala

Cpu je i7 9fgeneracija
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

AnWar ::

Hvala! Naslonjch...

Edini v celotnem forumu, ki mi je pomagal! Žalostno,da je toliko ogromno uporabnikov.

Lp
[Asus ROG Strix SCAR III]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laptop cooling pad

Oddelek: Kaj kupiti
191889 (746) dela
»

Nov light gaming/workstation prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
414331 (2985) feryz
»

Undervolt GPU na laptopu

Oddelek: Strojna oprema
5673 (595) Pebkac
»

Applovi prenosniki se pregrevajo, problem rešuje programski popravek (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6713026 (9480) Invictus
»

Nakup hladilnika za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
81769 (1635) Gianni88

Več podobnih tem