» »

Namesto osem kar 32 milijonov evrov za osebno asistenco

Namesto osem kar 32 milijonov evrov za osebno asistenco

1
2
»

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

;-) je izjavil:

Polbrat ima celebralno paralizo, ne govori, ne giblje se, privezan na vozicek, niti obrne se ne sam. Izraza le obcutke ugodja/neugodja, se to je jasno samo domacim. Ni bilo drugega kot da njegova mama ostane doma in skrbi zanj. Seveda realni zneski ki jih dobita so kvecjemu niti minimalna placa zato fotr placuje se dva ali trikratnik tega kar dobi mati da lahko dostojno zivi, razni vozicki, varstva, terapije, dovozi v hiso, prilagojena hisa, postelje, prilagojeni prostori zunaj...avtomobil ce te zadane v dolocenem letu in vidis da 100k letno sploh ni tako astonomska cifra, ce je invalid mlada oseba in je ne pustis samo vegetirat in vsakodnevno poskusas vsaj ohranjat nek nivo zdravja in dobrega pocutja.

Skratka ce nisi clovek ki bi bliznjega vrgel v dom in ga pustil tam na milost in nemilost in se odlocis it v to, ni lahko. O zneskih kateri so primerni/niso primerni si nebi upal govorit dvomim pa da je to tako, da se enkrat govoris in vleces rento 11k na mesec.

Mimogrede, najcenejsi nov avto ranga citroen berlingo prilagojen za el. Naklad in razklad take osebe stane 40.000€, valjda ga menjas na 3-4 leta ker s sopotnikom v takem stanju noces cakat avtovleke.

Bognedaj da imas ze hiso zgrajeno in pride/postane kdo invalid, ker ti ostane le rusenje in gradnja prilagojene verzije...z vsem ostalim se zakoljes in te na koncu pride drazje.


In zakaj ne bi odrešili tvojega polbrata z evtanazijo? Tako čisto resnično, mu ti privoščiš tako življenje? Jaz vem da ga sebi ne privoščim, raje umrem po hitrem postopku!


Zaradi takih kekcev, pa evtanazija ni urejena kot bi morala. Namen evatanazije je, da odrešiš sebe, ne da fentaš drugega, zato, da odrešiš sebe.


Ja pa je kdo sploh vprašal tipa s to paralizo če hoče tako živet naprej? Verjetno ne =) Nihče nikol ne sprašuje ljudi če hočejo ostat v tem sranju od lajfa ki ga imajo in to je glavna težava! Seveda nihče ne sprašuje zato, ker tudi če rečejo da nočejo več, jim ne mormo pomagat na oni svet v Sloveniji ker smo bolj papeški od papežov.... Od moje matere, teta je 6 ali kolko let ležala v domu upokojencev priklenjea na posteljo ni govorila, samo gledala,, ampak EVTANAZIJA? To pa je bogokletno, naj se muči do konca in leži nekaj časa tudi v dreku ker ni časa rihtat... fuj in fej!


Mi smo fotra vprašal, ni želel. Now what.

mihec87 je izjavil:

2dark je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

2dark je izjavil:

Problem je, ker ima oseba 20 asistentov.


Vsak ima lahko maksimalno 3 asistente, ker ima dan 24 ur


Omenjeni Jure Srebrović IMA 25 osebnih asistentov.

https://www.24ur.com/novice/dejstva/kdo...


Ti ne ločiš izvajalca oa ter uporabnika oa. Omenjeni je izvajalec oa in teh 25 asistentov dela pri uporabnikih ki so izbrali njega za izvajalca...


Motiš se. Belidihur ni specificiral koga misli - bolnike ali izvajalce. Ko je specificiral koga, je bil "konflikt rešen".

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

;-) je izjavil:

Polbrat ima celebralno paralizo, ne govori, ne giblje se, privezan na vozicek, niti obrne se ne sam. Izraza le obcutke ugodja/neugodja, se to je jasno samo domacim. Ni bilo drugega kot da njegova mama ostane doma in skrbi zanj. Seveda realni zneski ki jih dobita so kvecjemu niti minimalna placa zato fotr placuje se dva ali trikratnik tega kar dobi mati da lahko dostojno zivi, razni vozicki, varstva, terapije, dovozi v hiso, prilagojena hisa, postelje, prilagojeni prostori zunaj...avtomobil ce te zadane v dolocenem letu in vidis da 100k letno sploh ni tako astonomska cifra, ce je invalid mlada oseba in je ne pustis samo vegetirat in vsakodnevno poskusas vsaj ohranjat nek nivo zdravja in dobrega pocutja.

Skratka ce nisi clovek ki bi bliznjega vrgel v dom in ga pustil tam na milost in nemilost in se odlocis it v to, ni lahko. O zneskih kateri so primerni/niso primerni si nebi upal govorit dvomim pa da je to tako, da se enkrat govoris in vleces rento 11k na mesec.

Mimogrede, najcenejsi nov avto ranga citroen berlingo prilagojen za el. Naklad in razklad take osebe stane 40.000€, valjda ga menjas na 3-4 leta ker s sopotnikom v takem stanju noces cakat avtovleke.

Bognedaj da imas ze hiso zgrajeno in pride/postane kdo invalid, ker ti ostane le rusenje in gradnja prilagojene verzije...z vsem ostalim se zakoljes in te na koncu pride drazje.


In zakaj ne bi odrešili tvojega polbrata z evtanazijo? Tako čisto resnično, mu ti privoščiš tako življenje? Jaz vem da ga sebi ne privoščim, raje umrem po hitrem postopku!


Zaradi takih kekcev, pa evtanazija ni urejena kot bi morala. Namen evatanazije je, da odrešiš sebe, ne da fentaš drugega, zato, da odrešiš sebe.


Ja pa je kdo sploh vprašal tipa s to paralizo če hoče tako živet naprej? Verjetno ne =) Nihče nikol ne sprašuje ljudi če hočejo ostat v tem sranju od lajfa ki ga imajo in to je glavna težava! Seveda nihče ne sprašuje zato, ker tudi če rečejo da nočejo več, jim ne mormo pomagat na oni svet v Sloveniji ker smo bolj papeški od papežov.... Od moje matere, teta je 6 ali kolko let ležala v domu upokojencev priklenjea na posteljo ni govorila, samo gledala,, ampak EVTANAZIJA? To pa je bogokletno, naj se muči do konca in leži nekaj časa tudi v dreku ker ni časa rihtat... fuj in fej!


Mi smo fotra vprašal, ni želel. Now what.


Jah veš kako je... če se odločiš tako, to pomeni da smatraš da lahko poskrbiš sam zase, so go for it! Zajedanje drugih ljudi zato ker nočeš odrešit ljubljenih napora je višek egoizma! Tako kot je ostal zadaj član oprave ko so osvajali Severni in Južni pol da ni zaustavljal svojih ljudi tako bi moral vsak zaveden človek spustit življenje da lahko drugi živijo naprej brez dodatnih skrbi in okov...

pač tvoj foter je egoist, kdo drug pa ni, še zmeraj zato ne pomeni da moramo evtanazijo prisilno omejevat VSEM!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

poweroff ::

Precej lahkotno opletaš z besedami kdo da je egoist in kdo ne.

Mogoče si pa egoist ti? Ker nisi za to da se poveča davke (kar te bo osebno prizadelo) in iz teh davkov bolje poskrbi za invalide.

Pa mislim, da tudi nimaš kaj dosti empatije. No, saj to je tudi značilnost egoizma.

Kar se tiče Elene Pečarič... to je podoben problem kot Assange. Osebno je lahko zelo težaven karakter, gleda mogoče prvenstveno nase, ampak ne glede na vse, je storila veliko dobrega za invalide. Vsi, ki ste tako glasni - kaj ste za invalide storili vi?

In zakaj sem omenil Assangea? Tip je težek karakter, narcis, mačist... ampak eden redkih si je upal izpostaviti vojne zločine v Iraku. Ostali ste pa tiho kot riti. Tako kot pri invalidih.
sudo poweroff

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

Precej lahkotno opletaš z besedami kdo da je egoist in kdo ne.

Mogoče si pa egoist ti? Ker nisi za to da se poveča davke (kar te bo osebno prizadelo) in iz teh davkov bolje poskrbi za invalide.

Pa mislim, da tudi nimaš kaj dosti empatije. No, saj to je tudi značilnost egoizma.

Kar se tiče Elene Pečarič... to je podoben problem kot Assange. Osebno je lahko zelo težaven karakter, gleda mogoče prvenstveno nase, ampak ne glede na vse, je storila veliko dobrega za invalide. Vsi, ki ste tako glasni - kaj ste za invalide storili vi?

In zakaj sem omenil Assangea? Tip je težek karakter, narcis, mačist... ampak eden redkih si je upal izpostaviti vojne zločine v Iraku. Ostali ste pa tiho kot riti. Tako kot pri invalidih.


Placajo naj tisti ki so invalida nardili ne pa drugi ki ga nismo... Ce ga je sluzba ga naj oni placajo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zobnik ::

Zakaj pa morajo dnar prat preko posrednikov. Sami posredniki sigurno ne hodjo od invalida do invalida in jim ponudit pomoč, lahko bi brezposelen aktiviral in njim nakazal mesečno plačo.

Pika na i ::

Phantomeye je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Phantomeye je izjavil:



Pac ne vidim, kje je problem, če ima S.P. druge pod sabo. Tukaj bi morala država regulirati kdo dobi, recimo temu koncensijo, katera društva, zavodi, posamezniki, lahko ponujajo osebno asistenco.

Jaz tudi ne vidim v tem problema. Zakon to dopušča. In prav nikjer ni rečeno, da nek trgovec, vrtnar ali programer ne bi znal nuditi asistence.
Tudi ti verjetno se nisi šolal za to, pa znaš pomagati oz. bi znal če bi moral.

Zakon pač to dopušča, bil je sprejet tak.
Iz članka je pa razvidno, da so društva dobivala denar za asistente. In bila stalno glasna, da je asistentov premalo.
Morda pa jim zdaj ni všeč, da zdaj dobivajo denar tudi drugi in je "kar naenkrat" asistentov dovolj.

Sicer pa dokler ima država denar (skoraj 1 milijon), ki ga bodo dali ocenjevalcem vodnika Michelin, da bodo ti dve leti ocenjevali naše gostilne....potem naj plačajo zaradi mene za asistente tudi 50 milijonov. In naj jih kar najdejo! Če imajo za vse neumnosti, naj imajo pa še za to.


Eden od problemov je tudi, da bi asistenti morali biti ljudje iz področja zdravstva, ampak malo kdo bi delal tovrstno delo za 730EUR neto. Zato so asistenti običajno osebe, ki nimajo nobene oziroma ustrezne izobrazbe. Ena naša asistentka je frizerka, druga pa pojma nimam, kaj je po izobrazbi. In vedno težje jima je opravljati to delo - psihično predvsem, ker fotrova bolezen napreduje.


Zakon ne predpisuje izobrazbe.
So mogoče družinski pomočniki, ki pomagajo, vsi zdravstveno izobraženi? Niso.
Asistenta pa lahko zamenjate.

Seveda tudi niti slučajno nisem mnenja, da je izobrazba glavno merilo za dobro opravljeno delo.


Bolj kot na formalno izobrazbo sem s tem ciljal na izkušnje. Asistenti so neizkušeni, in v resnici niti ne veš, kako bodo reagirali ko bo šlo kaj res narobe (npr. karkoli, kjer je potrebno vsaj osnovno znanje prve pomoči) - sploh pri težjih invalidih (100 odstotnih)

Zakon pa tega ne predpisuje, ker bi morala biti tudi postavka višja, da bi sploh lahko pričakovali, da bi se izkušena oseba prijavila na razis - ne zgolj tisti, ki jim tovrstno delo predstavlja izhod v sili.

Dejansko ni nobenih resnih kriterijev, na podlagi katerih bi vodje ocenjevale ustreznost kandidatov.

Nekaj časa smo imeli asistentko, ki je bila prekomerno težka - v praksi je to pomenilo, da je komaj sebe premikala od točke A do B (npr. že zaradi hoje po nekaj stopnicah je bila zadihana). Kaj šele, da bi v celoti opravljala svoje zadolžitve.

Pa ne me narobe razumet, spoštujem vse, ki delajo kot asistenti - nehvaležno delo. Osebno mislim, da bi država morala poskrbet za ustrezno praktično usposabljanje.

Vse, kar imajo asistenti na razpolago je enodnevni seminar, ki ga organizirajo društva in zavodi. Niti ne vem ali je zakonsko določeno in ali npr. s.p-jevci, ki furajo storitev asistence (ne mislim asistentov, ki so s.p.), to tudi organizirajo za svoje zaposlene ali ne.


Vse kar imajo svojci od izobraževanja, kako ravnati z invalidom, je pa kaj? Kakor se kdo znajde, a ne.
Žal mi je, ampak to pljuvanje po asistentih, na tak način, mi pač ne gre.
Marsikdo pa bo, zagotovo, ugotovil, da to delo ni zanj in odnehal.

Vse, kar imajo asistenti na razpolago, je tudi vsakodnevno delo z invalidi. Kar naenkrat izkušnje nič ne štejejo?
Gonja proti njim, je zaradi denarja. Zraven pa je treba populistično nabijat, da delajo vrtnarji, frizerke in ne medicinski delavci. Kot da so bili prej pa vsi osebni pomočniki, medicinci.

Ampak vas ne razumem, niste zadovoljni z asistenti, delajo pa še vedno pri vas? Zakaj?

Phantomeye ::

Pika na i je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Phantomeye je izjavil:



Pac ne vidim, kje je problem, če ima S.P. druge pod sabo. Tukaj bi morala država regulirati kdo dobi, recimo temu koncensijo, katera društva, zavodi, posamezniki, lahko ponujajo osebno asistenco.

Jaz tudi ne vidim v tem problema. Zakon to dopušča. In prav nikjer ni rečeno, da nek trgovec, vrtnar ali programer ne bi znal nuditi asistence.
Tudi ti verjetno se nisi šolal za to, pa znaš pomagati oz. bi znal če bi moral.

Zakon pač to dopušča, bil je sprejet tak.
Iz članka je pa razvidno, da so društva dobivala denar za asistente. In bila stalno glasna, da je asistentov premalo.
Morda pa jim zdaj ni všeč, da zdaj dobivajo denar tudi drugi in je "kar naenkrat" asistentov dovolj.

Sicer pa dokler ima država denar (skoraj 1 milijon), ki ga bodo dali ocenjevalcem vodnika Michelin, da bodo ti dve leti ocenjevali naše gostilne....potem naj plačajo zaradi mene za asistente tudi 50 milijonov. In naj jih kar najdejo! Če imajo za vse neumnosti, naj imajo pa še za to.


Eden od problemov je tudi, da bi asistenti morali biti ljudje iz področja zdravstva, ampak malo kdo bi delal tovrstno delo za 730EUR neto. Zato so asistenti običajno osebe, ki nimajo nobene oziroma ustrezne izobrazbe. Ena naša asistentka je frizerka, druga pa pojma nimam, kaj je po izobrazbi. In vedno težje jima je opravljati to delo - psihično predvsem, ker fotrova bolezen napreduje.


Zakon ne predpisuje izobrazbe.
So mogoče družinski pomočniki, ki pomagajo, vsi zdravstveno izobraženi? Niso.
Asistenta pa lahko zamenjate.

Seveda tudi niti slučajno nisem mnenja, da je izobrazba glavno merilo za dobro opravljeno delo.


Bolj kot na formalno izobrazbo sem s tem ciljal na izkušnje. Asistenti so neizkušeni, in v resnici niti ne veš, kako bodo reagirali ko bo šlo kaj res narobe (npr. karkoli, kjer je potrebno vsaj osnovno znanje prve pomoči) - sploh pri težjih invalidih (100 odstotnih)

Zakon pa tega ne predpisuje, ker bi morala biti tudi postavka višja, da bi sploh lahko pričakovali, da bi se izkušena oseba prijavila na razis - ne zgolj tisti, ki jim tovrstno delo predstavlja izhod v sili.

Dejansko ni nobenih resnih kriterijev, na podlagi katerih bi vodje ocenjevale ustreznost kandidatov.

Nekaj časa smo imeli asistentko, ki je bila prekomerno težka - v praksi je to pomenilo, da je komaj sebe premikala od točke A do B (npr. že zaradi hoje po nekaj stopnicah je bila zadihana). Kaj šele, da bi v celoti opravljala svoje zadolžitve.

Pa ne me narobe razumet, spoštujem vse, ki delajo kot asistenti - nehvaležno delo. Osebno mislim, da bi država morala poskrbet za ustrezno praktično usposabljanje.

Vse, kar imajo asistenti na razpolago je enodnevni seminar, ki ga organizirajo društva in zavodi. Niti ne vem ali je zakonsko določeno in ali npr. s.p-jevci, ki furajo storitev asistence (ne mislim asistentov, ki so s.p.), to tudi organizirajo za svoje zaposlene ali ne.


Vse kar imajo svojci od izobraževanja, kako ravnati z invalidom, je pa kaj? Kakor se kdo znajde, a ne.
Žal mi je, ampak to pljuvanje po asistentih, na tak način, mi pač ne gre.
Marsikdo pa bo, zagotovo, ugotovil, da to delo ni zanj in odnehal.

Vse, kar imajo asistenti na razpolago, je tudi vsakodnevno delo z invalidi. Kar naenkrat izkušnje nič ne štejejo?
Gonja proti njim, je zaradi denarja. Zraven pa je treba populistično nabijat, da delajo vrtnarji, frizerke in ne medicinski delavci. Kot da so bili prej pa vsi osebni pomočniki, medicinci.

Ampak vas ne razumem, niste zadovoljni z asistenti, delajo pa še vedno pri vas? Zakaj?



Ne rabiš pa obračat besed, češ, da pljuvam po njih.

Jaz problematiziram sistemsko težavo, ne posameznih asistentov, ki s tem nimajo nič - so le ljudje, ki so iskali službo.

Se mi pa zdi samoumevno, da bi morali na delovnem mestu (kakršnem koli), kjer nosiš neko mero odgovornosti - odgovorni omogočiti ustrezna usposabljanja (najsi bodo to država ali društva, ki furajo to dejavnost). Predvsem takšnim, ki pred uvedbo zakona tovrstenega dela še niso opravljali in posledično še nimajo izkušenj.

Mislim, povej, da se ne strinjaš z mano, da bilo treba za (nove, neizkušene) asistente organizirat izobraževanja in usposabljanja, da bodo lahko svoje delo upravljali še bolj učinkovito, pa bom rekel OK, prav.

Ne porivaj mi pa besed v usta.


-
Nikjer nisem rekel, da pri nas delajo asistenti s katerimi smo nezadovoljni - z izjemo tiste s prekomerno težo. Samo ne bi bilo slabo, če bi kdo od asistentov, ki jih imamo, znal osnove prve pomoči.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Precej lahkotno opletaš z besedami kdo da je egoist in kdo ne.

Mogoče si pa egoist ti? Ker nisi za to da se poveča davke (kar te bo osebno prizadelo) in iz teh davkov bolje poskrbi za invalide.

Pa mislim, da tudi nimaš kaj dosti empatije. No, saj to je tudi značilnost egoizma.

Kar se tiče Elene Pečarič... to je podoben problem kot Assange. Osebno je lahko zelo težaven karakter, gleda mogoče prvenstveno nase, ampak ne glede na vse, je storila veliko dobrega za invalide. Vsi, ki ste tako glasni - kaj ste za invalide storili vi?

In zakaj sem omenil Assangea? Tip je težek karakter, narcis, mačist... ampak eden redkih si je upal izpostaviti vojne zločine v Iraku. Ostali ste pa tiho kot riti. Tako kot pri invalidih.


Placajo naj tisti ki so invalida nardili ne pa drugi ki ga nismo... Ce ga je sluzba ga naj oni placajo


1. Ti sploh ne bi preživel v tem svetu, če bi moral vse plačat iz svoje roke, kar je bilo zgrajeno s plačevanjem davkov. Nobene šole, izobrazbe, zdravstva, infrastrukture itd.

Razen, če bi živel nekje v gozdu v eni koči in fural nek svoj vrtiček. Pa še to ne, ker bi to morali početi tvoji predniki več generacij nazaj. Vse, kar je zgrajeno okoli tebe je bilo zgrajeno za skupno dobro. Ampak ti si se odločil, da tega ne bi počel, ker tebi neposredno ne koristi.

2. Kako naj bi starši Krisa plačali 2 milijona za zdravljenje? Iz česa? Če ne bi ljudje kolektivno zbirali denarja, bi mulc umrl, ker ni pogoja, da dva mlada starša zbereta 2 milijona EUR. V življenju. Njegovem in svojem.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Precej lahkotno opletaš z besedami kdo da je egoist in kdo ne.

Mogoče si pa egoist ti? Ker nisi za to da se poveča davke (kar te bo osebno prizadelo) in iz teh davkov bolje poskrbi za invalide.

Pa mislim, da tudi nimaš kaj dosti empatije. No, saj to je tudi značilnost egoizma.

Kar se tiče Elene Pečarič... to je podoben problem kot Assange. Osebno je lahko zelo težaven karakter, gleda mogoče prvenstveno nase, ampak ne glede na vse, je storila veliko dobrega za invalide. Vsi, ki ste tako glasni - kaj ste za invalide storili vi?

In zakaj sem omenil Assangea? Tip je težek karakter, narcis, mačist... ampak eden redkih si je upal izpostaviti vojne zločine v Iraku. Ostali ste pa tiho kot riti. Tako kot pri invalidih.


Placajo naj tisti ki so invalida nardili ne pa drugi ki ga nismo... Ce ga je sluzba ga naj oni placajo


1. Ti sploh ne bi preživel v tem svetu, če bi moral vse plačat iz svoje roke, kar je bilo zgrajeno s plačevanjem davkov. Nobene šole, izobrazbe, zdravstva, infrastrukture itd.

Razen, če bi živel nekje v gozdu v eni koči in fural nek svoj vrtiček. Pa še to ne, ker bi to morali početi tvoji predniki več generacij nazaj. Vse, kar je zgrajeno okoli tebe je bilo zgrajeno za skupno dobro. Ampak ti si se odločil, da tega ne bi počel, ker tebi neposredno ne koristi.

2. Kako naj bi starši Krisa plačali 2 milijona za zdravljenje? Iz česa? Če ne bi ljudje kolektivno zbirali denarja, bi mulc umrl, ker ni pogoja, da dva mlada starša zbereta 2 milijona EUR. V življenju. Njegovem in svojem.


1. ti to ne veš, tako kot noben ne ve kdo bi in kdo ne bi preživel! Dejstvo pa je, da ljudje ne bi bili tako pomehkuženi če bi bilo manj zdravil, ker bi slabi geni pomrli prej, morda tudi jaz, ampak to ni point! Mene ne zanima če bi jaz umrl ali ne, mene zanima širša slika, jaz nisem tak egoist kot ti in še kdo tukaj pod krinko empatije!

2. Kdo pa pravi da morajo? Pač jebiga, tudi oni z rakom umrejo pa mečemo tone denarja v njihove nekoristne kemoterapije ipd... denar se naj porablja za žive, tisti ki pa imajo bolezni ipd. pa pač če telo ne zmore, naj umrejo, enako bi in bom mislil če/ko bom jaz na njihovem mestu, jaz sem pač konsistenčen...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pika na i ::

Phantomeye je izjavil:



Ne rabiš pa obračat besed, češ, da pljuvam po njih.

Jaz problematiziram sistemsko težavo, ne posameznih asistentov, ki s tem nimajo nič - so le ljudje, ki so iskali službo.

Se mi pa zdi samoumevno, da bi morali na delovnem mestu (kakršnem koli), kjer nosiš neko mero odgovornosti - odgovorni omogočiti ustrezna usposabljanja (najsi bodo to država ali društva, ki furajo to dejavnost). Predvsem takšnim, ki pred uvedbo zakona tovrstenega dela še niso opravljali in posledično še nimajo izkušenj.

Mislim, povej, da se ne strinjaš z mano, da bilo treba za (nove, neizkušene) asistente organizirat izobraževanja in usposabljanja, da bodo lahko svoje delo upravljali še bolj učinkovito, pa bom rekel OK, prav.

Ne porivaj mi pa besed v usta.
-
Nikjer nisem rekel, da pri nas delajo asistenti s katerimi smo nezadovoljni - z izjemo tiste s prekomerno težo. Samo ne bi bilo slabo, če bi kdo od asistentov, ki jih imamo, znal osnove prve pomoči.


1. Nikjer nisem napisala, da TI pljuvaš po njih. Tako da....ne porivaj mi besed v usta.
2. Če se ti zdi, da so premalo usposobljeni, pojdi in skušaj spremeniti zakon, ki to "neusposobljenost" dopušča. Seveda ti veš, da niso usposobljeni a ne. Ker si to prebral v tisku. Zato si pa tudi omenil, da je pri vas delala/dela frizerka. Da si bomo na jasnem, da ni usposobljena. Pa lej, če dela 8 ur na dan z nekom, postane zelo usposobljena. Čeprav laični opazovalci njenega dela, mnogokrat mislijo drugače.
3. Mislim, povej, da se ti zdi neka frizerka premalo usposobljena po tistem izobraževanju, ki ga ŽE ZDAJ predvideva zakon in bi morali asistenti nujno biti zdravniki.
Mimogrede, prvo pomoč moraš znati že pri opravljanju izpita za avto. Pa me res zanima, koliko ljudi jo zna ponudit, v primeru prometne nesreče.

Vsak invalid ima specifične potrebe. Komisije so pa za to, da jih ugotovijo. Če se kdo počuti prikrajšanega, je na voljo pritožba.

Zaradi nekaj tistih, ki izkoriščajo zakon, je pa nepravično razglašati vse za loleke, ki dela ne opravljajo kvalitetno.

Ja, bom na strani vseh tistih asistentov, ki se trudijo in delo opravljajo dobro.

MrStein ::

;-) je izjavil:


Mimogrede, najcenejsi nov avto ranga citroen berlingo prilagojen za el. Naklad in razklad take osebe stane 40.000€, valjda ga menjas na 3-4 leta ker s sopotnikom v takem stanju noces cakat avtovleke.

Normalen avto komot drži 10 let. S skrbnim vzdrževanjem 15 ali več.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

;-) ::

Po 10 letih vrzes 40k v nic v treh pa 10. V desetih letih ga dva in pol x menjas in vrzes v nic se vedno manj in se vedno gre v strosek firme.

MrStein ::

Zakaj si potem poudaril visoko ceno in slabo delovanje?
Če ni visoka cena? (in niti delovanje, kot že omenjeno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Phantomeye ::

Pika na i je izjavil:

Phantomeye je izjavil:



Ne rabiš pa obračat besed, češ, da pljuvam po njih.

Jaz problematiziram sistemsko težavo, ne posameznih asistentov, ki s tem nimajo nič - so le ljudje, ki so iskali službo.

Se mi pa zdi samoumevno, da bi morali na delovnem mestu (kakršnem koli), kjer nosiš neko mero odgovornosti - odgovorni omogočiti ustrezna usposabljanja (najsi bodo to država ali društva, ki furajo to dejavnost). Predvsem takšnim, ki pred uvedbo zakona tovrstenega dela še niso opravljali in posledično še nimajo izkušenj.

Mislim, povej, da se ne strinjaš z mano, da bilo treba za (nove, neizkušene) asistente organizirat izobraževanja in usposabljanja, da bodo lahko svoje delo upravljali še bolj učinkovito, pa bom rekel OK, prav.

Ne porivaj mi pa besed v usta.
-
Nikjer nisem rekel, da pri nas delajo asistenti s katerimi smo nezadovoljni - z izjemo tiste s prekomerno težo. Samo ne bi bilo slabo, če bi kdo od asistentov, ki jih imamo, znal osnove prve pomoči.


1. Nikjer nisem napisala, da TI pljuvaš po njih. Tako da....ne porivaj mi besed v usta.
2. Če se ti zdi, da so premalo usposobljeni, pojdi in skušaj spremeniti zakon, ki to "neusposobljenost" dopušča. Seveda ti veš, da niso usposobljeni a ne. Ker si to prebral v tisku. Zato si pa tudi omenil, da je pri vas delala/dela frizerka. Da si bomo na jasnem, da ni usposobljena. Pa lej, če dela 8 ur na dan z nekom, postane zelo usposobljena. Čeprav laični opazovalci njenega dela, mnogokrat mislijo drugače.
3. Mislim, povej, da se ti zdi neka frizerka premalo usposobljena po tistem izobraževanju, ki ga ŽE ZDAJ predvideva zakon in bi morali asistenti nujno biti zdravniki.
Mimogrede, prvo pomoč moraš znati že pri opravljanju izpita za avto. Pa me res zanima, koliko ljudi jo zna ponudit, v primeru prometne nesreče.

Vsak invalid ima specifične potrebe. Komisije so pa za to, da jih ugotovijo. Če se kdo počuti prikrajšanega, je na voljo pritožba.

Zaradi nekaj tistih, ki izkoriščajo zakon, je pa nepravično razglašati vse za loleke, ki dela ne opravljajo kvalitetno.

Ja, bom na strani vseh tistih asistentov, ki se trudijo in delo opravljajo dobro.


1. Fair

2. Razen, če tudi ti nisi v stiku z invalidi in asistenti, potem težko meni očitaš, da nimam pojma za kaj gre ... Seveda vem, da niso usposobljeni.

- vem zato, ker vem, kaj so vsi asistenti počeli, preden so bili asistenti (pri nas so delali še preden je prišel zakon, btw).
- vem zato, ker sem vodil proces izbiranja kandidatov. Ljudje, ki so se prijavljali na razpis so imeli v svojih življenjepisih napisnih vse razno, samo izkušenj iz področja dela z ljudmi ne. Nekdo, ki se je prijavljal je napisal, da je skladiščnik. Ko sem mu napisal, kakšne bi bile njegove vsakodnevne naloge, od njega nisem več slišal.
- vem zato, ker za fotra skrbimo vsi (največ pa moja mati - plačane in ne plačane ure - in vidi, kje so problemi - izogibajo se uporabi aparatur za dihanje in dvigala (trajalo je kar nekaj časa, da so se bili pripravljeni naučit). Tako, da ne bi o "laičnem" opazovanju".

3. Nikjer nisem rekel, da bi morali biti zdravniki. Pravim samo, da ne bi škodilo, če bi imeli znanja za prvo pomoč.
Argument z izpitom za avto ne pomeni čisto nič. Ne moreš podati slabega primera in reči "sej vozniki avtov tudi ne znajo".
In ja se strinjam, to ni niti P od prve pomoči, kar učijo v avtošoli - ker je to samo enkrat, pa še to zelo na hitro in potem desetletja nič od tega. In trdno mislim, da bi bilo treba prvo pomoč obnavljat na 5 let.

4. Če bi bil jaz asistent, bi bil zelo vesel, če bi ob nastopu v službi imel kakšno usposabljanja in delo s pacientom, da lahko lažje začnem.

;-) ::

Oboje je. Seveda pa se tako najbolj splaca.

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Precej lahkotno opletaš z besedami kdo da je egoist in kdo ne.

Mogoče si pa egoist ti? Ker nisi za to da se poveča davke (kar te bo osebno prizadelo) in iz teh davkov bolje poskrbi za invalide.

Pa mislim, da tudi nimaš kaj dosti empatije. No, saj to je tudi značilnost egoizma.

Kar se tiče Elene Pečarič... to je podoben problem kot Assange. Osebno je lahko zelo težaven karakter, gleda mogoče prvenstveno nase, ampak ne glede na vse, je storila veliko dobrega za invalide. Vsi, ki ste tako glasni - kaj ste za invalide storili vi?

In zakaj sem omenil Assangea? Tip je težek karakter, narcis, mačist... ampak eden redkih si je upal izpostaviti vojne zločine v Iraku. Ostali ste pa tiho kot riti. Tako kot pri invalidih.


Placajo naj tisti ki so invalida nardili ne pa drugi ki ga nismo... Ce ga je sluzba ga naj oni placajo


1. Ti sploh ne bi preživel v tem svetu, če bi moral vse plačat iz svoje roke, kar je bilo zgrajeno s plačevanjem davkov. Nobene šole, izobrazbe, zdravstva, infrastrukture itd.

Razen, če bi živel nekje v gozdu v eni koči in fural nek svoj vrtiček. Pa še to ne, ker bi to morali početi tvoji predniki več generacij nazaj. Vse, kar je zgrajeno okoli tebe je bilo zgrajeno za skupno dobro. Ampak ti si se odločil, da tega ne bi počel, ker tebi neposredno ne koristi.

2. Kako naj bi starši Krisa plačali 2 milijona za zdravljenje? Iz česa? Če ne bi ljudje kolektivno zbirali denarja, bi mulc umrl, ker ni pogoja, da dva mlada starša zbereta 2 milijona EUR. V življenju. Njegovem in svojem.


1. ti to ne veš, tako kot noben ne ve kdo bi in kdo ne bi preživel! Dejstvo pa je, da ljudje ne bi bili tako pomehkuženi če bi bilo manj zdravil, ker bi slabi geni pomrli prej, morda tudi jaz, ampak to ni point! Mene ne zanima če bi jaz umrl ali ne, mene zanima širša slika, jaz nisem tak egoist kot ti in še kdo tukaj pod krinko empatije!

2. Kdo pa pravi da morajo? Pač jebiga, tudi oni z rakom umrejo pa mečemo tone denarja v njihove nekoristne kemoterapije ipd... denar se naj porablja za žive, tisti ki pa imajo bolezni ipd. pa pač če telo ne zmore, naj umrejo, enako bi in bom mislil če/ko bom jaz na njihovem mestu, jaz sem pač konsistenčen...


Samo kaj boš z vsemi temi ljudmi? Od diagnoze do smrti lahko traja kar nekaj časa. A jih bi zaprl v kake posebne kampe? Pa par stražarjev, ki bi skrbel, da ne bo pizdarij? ker to so počeli nacisti, lepo da podpiraš to ideologijo.

jype ::

Phantomeye je izjavil:

lepo da podpiraš to ideologijo.
On to počne že odkar se je pojavil na forumu.

Pika na i ::

Počasi imam dovolj.

Konec junija je Ministrstvo dalo v javno razpravo predlog sprememb in dopolnitev zakona o osebni asistenci.
V njem so želeli, da se SPji nič več ne ukvarjajo z osebno asistenco. Pa da se mora zagotoviti strokovno vodstvo pri vseh izvajalcih, ne le pri tistih, ki imajo več ko 5 os. asistentov
Javnost ni bila nekaj za to.

Želeli pa so spremeniti tudi, da osebni asistent ni član družine oz. so po pripombah bili pripravljeni pustiti enega družinskega člana kot asistenta.
Je zakon kriv, da so družinski člani dajali nazaj družinskega pomočnika (katerega je moral delno financirati uporabnik ) in se "prekvalificirali" v osebnega asistenta (za katerega uporabnik ne da nič)? Ja.

Je zakon kriv, da družinski člani hočejo biti asistenti, čeprav je asistenca mišljena tudi v tem smislu, da razbremeni družino?

Zaradi pogroma, je bil predlog umaknjen.

Nekatere invalidske organizacije so pa celo rekle, da je po pol leta neprimerno nekaj spreminjat zakon.

Komisije so sestavljene iz ljudi, ki imajo primerno izobrazbo. Morda je le eden (ki prihaja iz vrst uporabnikov), morda, brez nje.

Sicer pa ja, kar nasedajte.

Arzen28 ::

Pika na i je izjavil:

Počasi imam dovolj.

Konec junija je Ministrstvo dalo v javno razpravo predlog sprememb in dopolnitev zakona o osebni asistenci.
V njem so želeli, da se SPji nič več ne ukvarjajo z osebno asistenco. Pa da se mora zagotoviti strokovno vodstvo pri vseh izvajalcih, ne le pri tistih, ki imajo več ko 5 os. asistentov
Javnost ni bila nekaj za to.

Želeli pa so spremeniti tudi, da osebni asistent ni član družine oz. so po pripombah bili pripravljeni pustiti enega družinskega člana kot asistenta.
Je zakon kriv, da so družinski člani dajali nazaj družinskega pomočnika (katerega je moral delno financirati uporabnik ) in se "prekvalificirali" v osebnega asistenta (za katerega uporabnik ne da nič)? Ja.

Je zakon kriv, da družinski člani hočejo biti asistenti, čeprav je asistenca mišljena tudi v tem smislu, da razbremeni družino?

Zaradi pogroma, je bil predlog umaknjen.

Nekatere invalidske organizacije so pa celo rekle, da je po pol leta neprimerno nekaj spreminjat zakon.

Komisije so sestavljene iz ljudi, ki imajo primerno izobrazbo. Morda je le eden (ki prihaja iz vrst uporabnikov), morda, brez nje.

Sicer pa ja, kar nasedajte.

Dejstvo je, da v Sloveniji nimamo dovolj usposobljenega kadra.

Mato989 ::

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Precej lahkotno opletaš z besedami kdo da je egoist in kdo ne.

Mogoče si pa egoist ti? Ker nisi za to da se poveča davke (kar te bo osebno prizadelo) in iz teh davkov bolje poskrbi za invalide.

Pa mislim, da tudi nimaš kaj dosti empatije. No, saj to je tudi značilnost egoizma.

Kar se tiče Elene Pečarič... to je podoben problem kot Assange. Osebno je lahko zelo težaven karakter, gleda mogoče prvenstveno nase, ampak ne glede na vse, je storila veliko dobrega za invalide. Vsi, ki ste tako glasni - kaj ste za invalide storili vi?

In zakaj sem omenil Assangea? Tip je težek karakter, narcis, mačist... ampak eden redkih si je upal izpostaviti vojne zločine v Iraku. Ostali ste pa tiho kot riti. Tako kot pri invalidih.


Placajo naj tisti ki so invalida nardili ne pa drugi ki ga nismo... Ce ga je sluzba ga naj oni placajo


1. Ti sploh ne bi preživel v tem svetu, če bi moral vse plačat iz svoje roke, kar je bilo zgrajeno s plačevanjem davkov. Nobene šole, izobrazbe, zdravstva, infrastrukture itd.

Razen, če bi živel nekje v gozdu v eni koči in fural nek svoj vrtiček. Pa še to ne, ker bi to morali početi tvoji predniki več generacij nazaj. Vse, kar je zgrajeno okoli tebe je bilo zgrajeno za skupno dobro. Ampak ti si se odločil, da tega ne bi počel, ker tebi neposredno ne koristi.

2. Kako naj bi starši Krisa plačali 2 milijona za zdravljenje? Iz česa? Če ne bi ljudje kolektivno zbirali denarja, bi mulc umrl, ker ni pogoja, da dva mlada starša zbereta 2 milijona EUR. V življenju. Njegovem in svojem.


1. ti to ne veš, tako kot noben ne ve kdo bi in kdo ne bi preživel! Dejstvo pa je, da ljudje ne bi bili tako pomehkuženi če bi bilo manj zdravil, ker bi slabi geni pomrli prej, morda tudi jaz, ampak to ni point! Mene ne zanima če bi jaz umrl ali ne, mene zanima širša slika, jaz nisem tak egoist kot ti in še kdo tukaj pod krinko empatije!

2. Kdo pa pravi da morajo? Pač jebiga, tudi oni z rakom umrejo pa mečemo tone denarja v njihove nekoristne kemoterapije ipd... denar se naj porablja za žive, tisti ki pa imajo bolezni ipd. pa pač če telo ne zmore, naj umrejo, enako bi in bom mislil če/ko bom jaz na njihovem mestu, jaz sem pač konsistenčen...


Samo kaj boš z vsemi temi ljudmi? Od diagnoze do smrti lahko traja kar nekaj časa. A jih bi zaprl v kake posebne kampe? Pa par stražarjev, ki bi skrbel, da ne bo pizdarij? ker to so počeli nacisti, lepo da podpiraš to ideologijo.


Za to imamo evtanazijo! Enostavno se pove taki osebi (tudi meni če bo tako) da je zdravljenje zelo drago in malo učinkovito, da časti družba injekcijo ker je doooosti ceneje in to je to... če želijo pa pač dalje živijo na stroške svojcev ali lastne če imajo dovolj premoženja...

Arzen28 je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Počasi imam dovolj.

Konec junija je Ministrstvo dalo v javno razpravo predlog sprememb in dopolnitev zakona o osebni asistenci.
V njem so želeli, da se SPji nič več ne ukvarjajo z osebno asistenco. Pa da se mora zagotoviti strokovno vodstvo pri vseh izvajalcih, ne le pri tistih, ki imajo več ko 5 os. asistentov
Javnost ni bila nekaj za to.

Želeli pa so spremeniti tudi, da osebni asistent ni član družine oz. so po pripombah bili pripravljeni pustiti enega družinskega člana kot asistenta.
Je zakon kriv, da so družinski člani dajali nazaj družinskega pomočnika (katerega je moral delno financirati uporabnik ) in se "prekvalificirali" v osebnega asistenta (za katerega uporabnik ne da nič)? Ja.

Je zakon kriv, da družinski člani hočejo biti asistenti, čeprav je asistenca mišljena tudi v tem smislu, da razbremeni družino?

Zaradi pogroma, je bil predlog umaknjen.

Nekatere invalidske organizacije so pa celo rekle, da je po pol leta neprimerno nekaj spreminjat zakon.

Komisije so sestavljene iz ljudi, ki imajo primerno izobrazbo. Morda je le eden (ki prihaja iz vrst uporabnikov), morda, brez nje.

Sicer pa ja, kar nasedajte.

Dejstvo je, da v Sloveniji nimamo dovolj usposobljenega kadra.


Torej moramo zmanjšat število uporabnikov pomoči xD
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Arzen28 ::

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mato989 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Precej lahkotno opletaš z besedami kdo da je egoist in kdo ne.

Mogoče si pa egoist ti? Ker nisi za to da se poveča davke (kar te bo osebno prizadelo) in iz teh davkov bolje poskrbi za invalide.

Pa mislim, da tudi nimaš kaj dosti empatije. No, saj to je tudi značilnost egoizma.

Kar se tiče Elene Pečarič... to je podoben problem kot Assange. Osebno je lahko zelo težaven karakter, gleda mogoče prvenstveno nase, ampak ne glede na vse, je storila veliko dobrega za invalide. Vsi, ki ste tako glasni - kaj ste za invalide storili vi?

In zakaj sem omenil Assangea? Tip je težek karakter, narcis, mačist... ampak eden redkih si je upal izpostaviti vojne zločine v Iraku. Ostali ste pa tiho kot riti. Tako kot pri invalidih.


Placajo naj tisti ki so invalida nardili ne pa drugi ki ga nismo... Ce ga je sluzba ga naj oni placajo


1. Ti sploh ne bi preživel v tem svetu, če bi moral vse plačat iz svoje roke, kar je bilo zgrajeno s plačevanjem davkov. Nobene šole, izobrazbe, zdravstva, infrastrukture itd.

Razen, če bi živel nekje v gozdu v eni koči in fural nek svoj vrtiček. Pa še to ne, ker bi to morali početi tvoji predniki več generacij nazaj. Vse, kar je zgrajeno okoli tebe je bilo zgrajeno za skupno dobro. Ampak ti si se odločil, da tega ne bi počel, ker tebi neposredno ne koristi.

2. Kako naj bi starši Krisa plačali 2 milijona za zdravljenje? Iz česa? Če ne bi ljudje kolektivno zbirali denarja, bi mulc umrl, ker ni pogoja, da dva mlada starša zbereta 2 milijona EUR. V življenju. Njegovem in svojem.


1. ti to ne veš, tako kot noben ne ve kdo bi in kdo ne bi preživel! Dejstvo pa je, da ljudje ne bi bili tako pomehkuženi če bi bilo manj zdravil, ker bi slabi geni pomrli prej, morda tudi jaz, ampak to ni point! Mene ne zanima če bi jaz umrl ali ne, mene zanima širša slika, jaz nisem tak egoist kot ti in še kdo tukaj pod krinko empatije!

2. Kdo pa pravi da morajo? Pač jebiga, tudi oni z rakom umrejo pa mečemo tone denarja v njihove nekoristne kemoterapije ipd... denar se naj porablja za žive, tisti ki pa imajo bolezni ipd. pa pač če telo ne zmore, naj umrejo, enako bi in bom mislil če/ko bom jaz na njihovem mestu, jaz sem pač konsistenčen...


Samo kaj boš z vsemi temi ljudmi? Od diagnoze do smrti lahko traja kar nekaj časa. A jih bi zaprl v kake posebne kampe? Pa par stražarjev, ki bi skrbel, da ne bo pizdarij? ker to so počeli nacisti, lepo da podpiraš to ideologijo.


Za to imamo evtanazijo! Enostavno se pove taki osebi (tudi meni če bo tako) da je zdravljenje zelo drago in malo učinkovito, da časti družba injekcijo ker je doooosti ceneje in to je to... če želijo pa pač dalje živijo na stroške svojcev ali lastne če imajo dovolj premoženja...

Arzen28 je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Počasi imam dovolj.

Konec junija je Ministrstvo dalo v javno razpravo predlog sprememb in dopolnitev zakona o osebni asistenci.
V njem so želeli, da se SPji nič več ne ukvarjajo z osebno asistenco. Pa da se mora zagotoviti strokovno vodstvo pri vseh izvajalcih, ne le pri tistih, ki imajo več ko 5 os. asistentov
Javnost ni bila nekaj za to.

Želeli pa so spremeniti tudi, da osebni asistent ni član družine oz. so po pripombah bili pripravljeni pustiti enega družinskega člana kot asistenta.
Je zakon kriv, da so družinski člani dajali nazaj družinskega pomočnika (katerega je moral delno financirati uporabnik ) in se "prekvalificirali" v osebnega asistenta (za katerega uporabnik ne da nič)? Ja.

Je zakon kriv, da družinski člani hočejo biti asistenti, čeprav je asistenca mišljena tudi v tem smislu, da razbremeni družino?

Zaradi pogroma, je bil predlog umaknjen.

Nekatere invalidske organizacije so pa celo rekle, da je po pol leta neprimerno nekaj spreminjat zakon.

Komisije so sestavljene iz ljudi, ki imajo primerno izobrazbo. Morda je le eden (ki prihaja iz vrst uporabnikov), morda, brez nje.

Sicer pa ja, kar nasedajte.

Dejstvo je, da v Sloveniji nimamo dovolj usposobljenega kadra.


Torej moramo zmanjšat število uporabnikov pomoči xD

Ne, ampak nehati bluziti o omejitvah.

poweroff ::

Z vami, še posebej s Piko pač ni mogoče debatirati, ker se ne dežite osnovnih principov vljudne komunikacije.
sudo poweroff

Samael ::

jype je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

lepo da podpiraš to ideologijo.
On to počne že odkar se je pojavil na forumu.

Mislim, da je tu problem tudi v nas samih, ki to prepoznamo kot patološko in mu želimo na vsak način pomagati. Vem, da smo v Matota vložili že veliko truda, ampak vseh pač ne moreš rešiti.

Mato989 ::

Samael je izjavil:

jype je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

lepo da podpiraš to ideologijo.
On to počne že odkar se je pojavil na forumu.

Mislim, da je tu problem tudi v nas samih, ki to prepoznamo kot patološko in mu želimo na vsak način pomagati. Vem, da smo v Matota vložili že veliko truda, ampak vseh pač ne moreš rešiti.


Dokler ne boste razumeli da ni nič patološkega ampak izključno logika reševanja problemov ki je pri nekaterih povsem zgrešena in hipokritska, ne bo nič drugače!

Pozivam vse feministke da gredo protestirat o enakopravnosti na ulice v Savdsko barabijo... tako bodo pokazale največ in šle reševat težave tam kjer resnično so z enakopravnostjo... seveda tam ne bodo poženščeni tipi na njihovi strani ko bo policija in vojska radirala golazen v ječe ali pod rušo in kamenjala ampak tega si naše razvajene feministke ne drznejo.

Enako velja za vse ostale, vsi bi reševali probleme z več davki, ker to bo rešilo vse... najbolje da damo 101% plače državi (nam???) ona pa nam razporeja kar rabimo, samo ne se čudit če potem več noben ne bo zavzeto delal ampak lenuharil!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Samael ::

Mato989 je izjavil:

Dokler ne boste razumeli da ni nič patološkega ...

Seveda je, ampak tu si ti težko objektiven, ker zagovarjaš svoja lastna stališča. Poslušaj mene, razumnega nobremenjenega človeka, ki v tej tekmi nima svojega konja in ti govori objektivno na osnovi zapažanj. Patološko je. Poskušaj delati več na sebi.

Mato989 ::

Samael je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dokler ne boste razumeli da ni nič patološkega ...

Seveda je, ampak tu si ti težko objektiven, ker zagovarjaš svoja lastna stališča. Poslušaj mene, razumnega nobremenjenega človeka, ki v tej tekmi nima svojega konja in ti govori objektivno na osnovi zapažanj. Patološko je. Poskušaj delati več na sebi.


Jaz ne zagovarjam stališč, jaz povem rešitev za probleme ki jih eni hočejo rešit, ampak ko rešitve teh problemov njim niso všeč, raje mene ožigosajo za karkoli pač me...

Še 1x, če uredimo sterilizacijo Afrike in Azije v 80% bomo rešili ta problem... to da nekomu taka rešitev ni všečna ne spremeni dejstva da je rešitev...

Namesto te rešitve, hočejo meni in tebi vsilit rešitve SLAMIC, ker to bo res rešilotežave, da v Afriki kot kobilice izropajo vsovodo in potem silijo majmuni sem gor... bravo! In potem se nekdočudi da nekateri ne sprejemamo takih "rešitev" hkrati pa nam pravijo da mormo še one ki so tam doli spili vso vodo sprejet sem gor in jim dat državni denar!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Samael ::

Mato989 je izjavil:

Jaz ne zagovarjam stališč, jaz povem rešitev za probleme ki jih eni hočejo rešit, ampak ko rešitve teh problemov njim niso všeč, raje mene ožigosajo za karkoli pač me...

Ja, nacisti so imeli tudi tole nekako podobno razdelano. Imenovalo se je "final solution".
Vidiš, pa sem ti rekel da je patološko, pa me kar nočeš poslušati. A si bil vedno tako trmast? Kako naj se ti potem pomaga? ...

Pika na i ::

Arzen28 je izjavil:


Dejstvo je, da v Sloveniji nimamo dovolj usposobljenega kadra.

Dejstvo je, da so očitno le svojci dovolj usposobljen kader.
Ker uporabnike najbolj poznajo.
Haha.

Mato989 ::

Samael je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz ne zagovarjam stališč, jaz povem rešitev za probleme ki jih eni hočejo rešit, ampak ko rešitve teh problemov njim niso všeč, raje mene ožigosajo za karkoli pač me...

Ja, nacisti so imeli tudi tole nekako podobno razdelano. Imenovalo se je "final solution".
Vidiš, pa sem ti rekel da je patološko, pa me kar nočeš poslušati. A si bil vedno tako trmast? Kako naj se ti potem pomaga? ...


Rešitev je rešitev... nekateri hočejo rešitve ki bi jih oni izbrali in vsilili vsem nam, eni pa pač tega nočemo, simpl... ker rešitve ki jih vsiljujejo niso trajne, ko lahko najdemo boljše kot je manjšanje populacije... dokler se ne bo začelo delat na zmanjšanju populacije NE GLEDE NA IZBIRO SREDSTEV, v Afriki in Aziji, tako dolgo sem proti vsem kvazi rešitvam teh problemov...

Ko bo pa trend naravnih prirastkov v Afriki in Aziji negativen in bo populacija na nivoju leta 1900 takrat pa podpišem ideje reševanja onesnaženosti tudi pri nas!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Arzen28 ::

Pika na i je izjavil:

Arzen28 je izjavil:


Dejstvo je, da v Sloveniji nimamo dovolj usposobljenega kadra.

Dejstvo je, da so očitno le svojci dovolj usposobljen kader.
Ker uporabnike najbolj poznajo.
Haha.

Lej, že bolnišnice in domovi imajo probleme pridobiti kader. Sicer so si v večji meri tudi sami krivi (slabe plače, slabi odnosi, preobremenjenost,...), da bi za vse invalide dobili tak kader kot eni tu gor sanjajo, nemogoče. In ja, marsikateri svojec je dovolj dobro poučen, saj so že leta 24ur na dan s temi bolniki, razlika je le, da 1. zdaj končno lahko dobijo pošteno plačilo za to in 2. zaposlijo še nekoga za primer svoje odsotnosti.

Phantomeye ::

Pika na i je izjavil:

Počasi imam dovolj.

Konec junija je Ministrstvo dalo v javno razpravo predlog sprememb in dopolnitev zakona o osebni asistenci.
V njem so želeli, da se SPji nič več ne ukvarjajo z osebno asistenco. Pa da se mora zagotoviti strokovno vodstvo pri vseh izvajalcih, ne le pri tistih, ki imajo več ko 5 os. asistentov
Javnost ni bila nekaj za to.

Želeli pa so spremeniti tudi, da osebni asistent ni član družine oz. so po pripombah bili pripravljeni pustiti enega družinskega člana kot asistenta.
Je zakon kriv, da so družinski člani dajali nazaj družinskega pomočnika (katerega je moral delno financirati uporabnik ) in se "prekvalificirali" v osebnega asistenta (za katerega uporabnik ne da nič)? Ja.

Je zakon kriv, da družinski člani hočejo biti asistenti, čeprav je asistenca mišljena tudi v tem smislu, da razbremeni družino?

Zaradi pogroma, je bil predlog umaknjen.

Nekatere invalidske organizacije so pa celo rekle, da je po pol leta neprimerno nekaj spreminjat zakon.

Komisije so sestavljene iz ljudi, ki imajo primerno izobrazbo. Morda je le eden (ki prihaja iz vrst uporabnikov), morda, brez nje.

Sicer pa ja, kar nasedajte.


"Komisije so sestavljene iz ljudi, ki imajo primerno izobrazbo, ampak ali imajo ustrezne izkušnje :P

Btw, nekje zgoraj si napisala, da uporabnik nič ne plača za asistente, ampak to ni čisto res. Dener s katerim razpolagajo pri osebni asistenci prihaja iz davkov. Uporabniki plačujejo davke - tako kot jih plačuje njegova družina. Nič ni zares podarjenega in zastonj.

Poleg tega, pa ta zakon še vedno ne "razbremeni" družinskih članov v celoti. Še vedno lahko asistent zboli in gre na bolniško. Novega ali pa začasnega ne dobiš z enim telefonskim klicem, ker jih 90% s polnimi delavniki pri enem uporabniku. Kdo potem skrbi za uporabnika? Sploh če je družinski član, ki skrbi za invalida ves preostali čas, v svoji službi? Na koncu se finančno najbolj splača, da se družinski član zaposli kot osebni asistent. Recimo pri nas je bila takšna situacija.

Nisi odgovorila - koliko imaš dejanskega stika z invalidi in vso situacijo. Občutek imam, da si neka Svetovalka III na ministrstvu, ki je delala na tem zakonu. Stika z invalidi pa nimaš.

Zgodovina sprememb…

nokia6310 ::

Mato989 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Precej lahkotno opletaš z besedami kdo da je egoist in kdo ne.

Mogoče si pa egoist ti? Ker nisi za to da se poveča davke (kar te bo osebno prizadelo) in iz teh davkov bolje poskrbi za invalide.

Pa mislim, da tudi nimaš kaj dosti empatije. No, saj to je tudi značilnost egoizma.

Kar se tiče Elene Pečarič... to je podoben problem kot Assange. Osebno je lahko zelo težaven karakter, gleda mogoče prvenstveno nase, ampak ne glede na vse, je storila veliko dobrega za invalide. Vsi, ki ste tako glasni - kaj ste za invalide storili vi?

In zakaj sem omenil Assangea? Tip je težek karakter, narcis, mačist... ampak eden redkih si je upal izpostaviti vojne zločine v Iraku. Ostali ste pa tiho kot riti. Tako kot pri invalidih.


Placajo naj tisti ki so invalida nardili ne pa drugi ki ga nismo... Ce ga je sluzba ga naj oni placajo

Po zgoraj zapisanem bi rekel da meniš, da naj plačajo starši ker so invalida naredili pravzaprav oni. In to bi po tvojem moralo veljati kar za vse primere razen za tiste ki se npr poškodujejo na delu. Ne morem verjet da obstajajo takšni ljudje ki so totalno brez empatije in imajo za vsak problem rešitev v obliki evtanazije. Upam da boš tudi zase tko mislil ko boš zaradi najmanjše stvari drugim v breme. Ti bi se še najbolj strinjal s tem,da bi vse ljudi ki so kakorkoli odveč enostavno pobili? Pa veš niso samo invalidi odveč. So tudi taki z slabo službo, taki ki nimajo dovolj denarja niti znanja ali volje da bi se nekaj naučili. Pa brezdomci, cigani, migranti in ostala "nebodigatreba golazen"

nokia6310 ::

Je pa res, da gre meni ta zgodba s Krisom zaradi medijske izpostavljenosti že na živce. Ne znam si namreč razložit nekaterih stvari. 1. Zakaj je v ljudeh vzbujen tak čut za usmiljenje ko gre za majhnega ubogega dojenčka? A tisti ki nima službe in iz meseca v mesec vsakič težje shaja, pa takim ki so osamljeni taki z rakom ki vejo da imajo samo še par mesecev življenja pred sabo takemu pa nebi pomagali? ali ljudje ki imajo katerokoli drugo bolezen pa niso vredni enake pozornosti? Verjetno si mislijo aha sej tak bo itak kmalu šel zakaj bi se z njim ukvarjali. Ubogi mali otročiček pa mora dobit priložnost za življenje. In če bi umrl? Pa kaj. Sliši se kruto ampak ja. Pomagajmo potem še ostalim če pomagamo enemu in rešujemo tisto kar bi država mogla naredit. Jaz sem bil tudi sam skoraj na tem da kot otrok umrem pa mi noben medij ni pomagal. Pa da me ne boste narobe razumeli. Prav je da smo mu rešili življenje. Samo ni pa prav da to počnemo namesto države.

Phantomeye ::

nokia6310 je izjavil:

Je pa res, da gre meni ta zgodba s Krisom zaradi medijske izpostavljenosti že na živce. Ne znam si namreč razložit nekaterih stvari. 1. Zakaj je v ljudeh vzbujen tak čut za usmiljenje ko gre za majhnega ubogega dojenčka? A tisti ki nima službe in iz meseca v mesec vsakič težje shaja, pa takim ki so osamljeni taki z rakom ki vejo da imajo samo še par mesecev življenja pred sabo takemu pa nebi pomagali? ali ljudje ki imajo katerokoli drugo bolezen pa niso vredni enake pozornosti? Verjetno si mislijo aha sej tak bo itak kmalu šel zakaj bi se z njim ukvarjali. Ubogi mali otročiček pa mora dobit priložnost za življenje. In če bi umrl? Pa kaj. Sliši se kruto ampak ja. Pomagajmo potem še ostalim če pomagamo enemu in rešujemo tisto kar bi država mogla naredit. Jaz sem bil tudi sam skoraj na tem da kot otrok umrem pa mi noben medij ni pomagal. Pa da me ne boste narobe razumeli. Prav je da smo mu rešili življenje. Samo ni pa prav da to počnemo namesto države.




ker vsem ljudem ni mogoče pomagat - je potem boljše, da ne pomagamo nikomur?

Ne rabiš biti butthurt, ker nisi bil na pravem mestu ob pravem času.

poweroff ::

nokia6310 je izjavil:

Prav je da smo mu rešili življenje. Samo ni pa prav da to počnemo namesto države.

Ja, s tem se strinjam. Ni prav, da imamo državo za to, da se zaj* z nami, njene socialne funkcije pa prevzemamo na lastna pleča.
sudo poweroff

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

nokia6310 je izjavil:

Prav je da smo mu rešili življenje. Samo ni pa prav da to počnemo namesto države.

Ja, s tem se strinjam. Ni prav, da imamo državo za to, da se zaj* z nami, njene socialne funkcije pa prevzemamo na lastna pleča.


Drzava smo ljudje... Bolje da manj davkov in placujte za take tisti ki hocete kot pa prisilno vsi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

Pika na i je izjavil:


Naslednjič, ko boste katerega invalida hoteli kam porint z vozičkom, ga prej vprašajte, če to sploh želi!


A kdo dejansko tega ne vpraša in ga kar začne porivat?

zuzelka ::

Phantomeye je izjavil:


ker vsem ljudem ni mogoče pomagat - je potem boljše, da ne pomagamo nikomur?


O tem posameznik nima pravice odločati. Država oskubi posamezno delovno enoto in potem elita pravično razdeli to nagrabljeno bogastvo. Nekaj mora seveda ostati tudi njim, saj se vendarle ne bojo naokoli vozili v enem zgonjenem Golfu, tako kot delovne enote.
Samo naci bi temu nasprotoval, to ni moralno!

poweroff ::

Mato989 je izjavil:

poweroff je izjavil:

nokia6310 je izjavil:

Prav je da smo mu rešili življenje. Samo ni pa prav da to počnemo namesto države.

Ja, s tem se strinjam. Ni prav, da imamo državo za to, da se zaj* z nami, njene socialne funkcije pa prevzemamo na lastna pleča.


Drzava smo ljudje... Bolje da manj davkov in placujte za take tisti ki hocete kot pa prisilno vsi

Očitno si spregledal prvi del: "Ni prav, da imamo državo za to, da se zaj* z nami..."
sudo poweroff

nokia6310 ::

Očitno je medijem pošla snov ker nič več ne poročajo o tej temi. Sprememb pa kot kaže za enkrat tudi ne bo.

nekikr ::

Kakšne spremembe neki, zdaj je aktualen razpis za drugo cev, potem se bo pa raji serviralo nekaj tretjega, brez zaključka, seveda.

miha1135899 ::

Zdravo, do teme sem prisel preko googla zaradi potreb po informacijah.

Toliko enega gnusa pa se nisem obcutil... sploh pa ne pricakoval na nekem kolikor toliko uglednem in recimo uporabnem (po filtraciji 90% spama) forumu.

Dragi ITjevci, polagam vam na srce, drzite se prosim tipkovnic in ekranov, usta odpirajte cim manj, starsev ne klicite niti jih ne obiskujte pa bo vsem lepse. Svasta majka rodi

PgSurfer ::

In da si nam to povedal, si obudil štiri leta staro temo?
Kot sam praviš: Svasta majka rodi
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dom za ostarele in obveza otrok do staršev. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
749665 (7523) Utk
»

Zaposlitev na fakulteti

Oddelek: Loža
213699 (2007) Raindancer
»

Pomoc pri "najetju" ljudi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
725823 (3283) nergac
»

Prepis na višjo šolo (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
695494 (4395) Raindancer
»

doktorat ja ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8023305 (19111) Unknown_001

Več podobnih tem