» »

Kako povečati particijo za Linux?

Kako povečati particijo za Linux?

PreviousUser ::

Računalnik imam dual boot Windows 10 in Linux Mint. Na particiji za Linux mi zmanjkuje prostora. Ali je mogoče in kako povečati particijo za Linux?

Hvala že vnaprej za odgovore.

phantom ::

Pobrišeš jo in narediš novo, ki se začne na istem sektorju in je istega tipa. Potem pa še datotečni sistem raztegneš.

Najlažje je partiticije urejat s cfdisk-om, raztegneš pa, če imaš ext4, z resize2fs.
~
~
:wq

zavtom ::

K0l1br1 ::

zmanjšaš windows 10. Potegneš na njegovo mesto particijo od linuxa. Gparted bi to zmogel.

WhiteAngel ::

Bi moralo iti, ja. Live ubuntu + parted + resizaš ntfs in linux (ext4?) particiji + update grub. Ampak bo vzelo nekaj časa.

PreviousUser ::

Tole z gparted se zdi še najenostavneje?

WhiteAngel ::

PreviousUser je izjavil:

Tole z gparted se zdi še najenostavneje?


Ja, ampak moraš vse to početi "od zunaj" iz nekega live sistema, ki teče z usbja. Ne moreš samega sebe resizati (no, včasih se da, ampak nočeš ;)).

SeMiNeSanja ::

Zalaufaš Windows in enega od neštetih urejevalnikov particij :))

(moram malo jezit Linux puriste)
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

PreviousUser ::

WhiteAngel je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Tole z gparted se zdi še najenostavneje?


Ja, ampak moraš vse to početi "od zunaj" iz nekega live sistema, ki teče z usbja. Ne moreš samega sebe resizati (no, včasih se da, ampak nočeš ;)).


Ja, to vem. :)

sese12 ::

Prostora ti zmajnkuje, ker ti program Timeshift v Linux Mint dela baskup (je privzezo nastavljeno). Odstrani ta program in pobriši backup, ki ga je naredil, razen če to potrebuješ in boš dobil dosti prostora. Malo pogooglaj. Sem imel isti problem.

PreviousUser ::

sese12 je izjavil:

Prostora ti zmajnkuje, ker ti program Timeshift v Linux Mint dela baskup (je privzezo nastavljeno). Odstrani ta program in pobriši backup, ki ga je naredil, razen če to potrebuješ in boš dobil dosti prostora. Malo pogooglaj. Sem imel isti problem.


O hvala, bom preveril. [:)]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux geslo ne prime

Oddelek: Operacijski sistemi
364030 (2865) ZaphodBB
»

Particioniranje diska

Oddelek: Operacijski sistemi
122121 (1813) BlaY0
»

Ubuntu in Windows 7 dual boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
265307 (4376) borča
»

Nov SSD in OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
5879 (745) Invictus
»

Kako že obstoječo particijo razdeliti na 2 brez izgube podatkov

Oddelek: Operacijski sistemi
236670 (6339) Icematxyz

Več podobnih tem