» »

Kateri nov telefon naj kupim

Kateri nov telefon naj kupim

telefon77 ::

Lastim si Xiaomi Pocophone F1, ki bo februarja star 1 leto. Zadnje čase ga nekaj matra, prav tako že vseskozi zaradi posodobitev ne deluje dobro zvočnik in mikrofon. Rad bi zamenjal in opistil kitajce.
Pri T2 imam sklenjen paket, ne vem točno kateri. imam pa v dobrem 4000 točk. Kaj mi predlagate? Trenutno mi po svojih karakteristikah povsem odgovoarja in niti ne potrebujem boljše kamere in podobno. Ne bi se branil hitreje delujočega telefona. Všeč mi je odklepanje s prstnim odtisom. Že leta nazaj sem bil zadovoljen z Xperio.
Kaj mi svetuejte za nov telefon in koliko bi lahko dobil za starega?

telefon77 ::

Ok, niti ne vem, kaj je fora teh točk pri T-2. Zgolj to, da plačaš po obrokih.
Ali se splača kaj na Mimovrste, sedaj ko je Black Friday?

shadeX ::

Mogoče Samsung A30s. Sam se bojim da boš imel podobno izkušnjo čez kako Leto. Oba s Pocotom sta nekje mid price range.


Če hočeš odziven telefon za dlje časa kupi dražji Android ali pa iPhone. Ip 8 dobiš že za cca 550e in si dober za 5+ let.

IL_DIAVOLO ::

Itak vsak telefon začne hirat(baterija) po 2 letih uporabe. Glej pod 300 evrov.

imagodei ::

Nobenega. 1 leto star telefon je še čisto dober. Povrnitev na tovarniške nastavitve in uporabljaj naprej.

Ta kultura potrošništva nas prepričuje, da moramo non-stop menjati tehnologijo, cunje, čevlje... In v resnici potrošniki z nasedanjem temu blazno onesnažujemo Zemljo. Za to, da je telefon 1 leto v uporabi, je bilo treba pridobit toliko in toliko kobalta, redkih zemelj, v proizvodnem procesu je bilo sproščenih X gramov toksičnih kemikalij, in še Y gramov CO2, še nekaj ga je šlo, da so telefon dostavili v Evropo oz. Slovenijo... In po enem letu uporabe bo telefon v najboljšem primeru šel v razgradnjo, ki bo spet terjala Z gramov CO2-ja in bogve koliko ostalih toksičnih kemikalij...


Ampak, ja, valjda - na naslednji Petek za prihodnost je treba it z novim telefonom, right?
- Hoc est qui sumus -

IL_DIAVOLO ::

Tudi res.

telefon77 ::

Bolj je scena ta sistemska napaka pri zvočniku in mikrofonu. Sedaj ga matra wifi. Nova stvar je, da se prekine povezava z omrežjem in nihče me ne more poklicati. Sam pa tudi ne.

Ajde factory reset, pa da vidimo. ?

Še to... Feb bo 1 leto. 🤪

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: telefon77 ()

Horas ::

shintaro again :))

aiko ::

telefon77 je izjavil:

Lastim si Xiaomi Pocophone F1, ki bo februarja star 1 leto. Zadnje čase ga nekaj matra, prav tako že vseskozi zaradi posodobitev ne deluje dobro zvočnik in mikrofon. Rad bi zamenjal in opistil kitajce.

Zlato pravilo..če ti telefon dela z neko verzijo ok, ne tikaj (posodabljaj).

telefon77 je izjavil:


Itak vsak telefon začne hirat(baterija) po 2 letih uporabe. Glej pod 300 evrov.

Sam imam enega Xiaomija 3 leta in je baterija kot prvi dan, pa ga nič posebno ne šparam. Pač normalna uporaba. Z prejšnjim Huawei-em je bilo enako. Baterija po cca 3 in pol letih je bila čisto ok..na koncu mi je padel v vodo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813394 (10067) toro69

Geekbuying nakupi in kuponi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11620298 (10783) bluefish
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810327 (8074) matobeli
»

Menjava telefona ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
373948 (2591) THXMASTER
»

Huawei p20 pro ali samsung s9+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9014321 (11659) cordoba

Več podobnih tem