» »

Igranje iger na 55inch TV

Igranje iger na 55inch TV

Nesta ::

Živjo.

Imam:
Plata: Asrck Z68 pro3
Intel core I7 2600K socket 3.40 Ghz 1155 LGA
grafo: Geforce gtx 1070
16 GB dd3 rama

3* Monitor: Dell UltraSharp 27 Monitor U2715H - 68,6cm(27") (210-ADSO)
1* TV: Samsung UE55JU6450/6470 UHD LED Smart TV EEK.:

vsse povezamo preko HDMI.

Ce igram igre na monitorjih je vse OK. na TV pa igre precej stekajo. Ne pomaga tudi ce znizam resolucijo. Recimo Mortal Kombat 11 moram vsakic ko ga startam Avtomatsko optimizirat in potem deluje vse OK na Ultra High.... Vsakic ko ponovno zazenem moram zagnati Avtomatsko optimiziranje ceprav so konfiguracije shranjene od prej...
Ostale igre tudi ne delujejo tekoče na TVju z enako Video kongiguracijo kot jo imam na monitorju.
Je problem zaradi velikosti TVja? Se da to kako "popravit" ?

kakšna ideja.
Hvala

Netrunner ::

Velikost nima veze, resolucija in osveževanje sta ključna. Zanimiv problem, žal premalo poznam, da bi ti dal kakšen nasvet. Preveri kakšna je razlika v osveževanju monitor vs. tv.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Horas ::

tut to ne bi smelo bit problem, u bistvu je to kloniranje ekrana, to kar je na monitorju od računalnika bi moralo prikazovati na tvju.

kitl76 ::

Ne vem jaz imam 43" TV za monitor pa mi vse gladko dela.

Alien123 ::

Netrunner je izjavil:

Velikost nima veze, resolucija in osveževanje sta ključna. Zanimiv problem, žal premalo poznam, da bi ti dal kakšen nasvet. Preveri kakšna je razlika v osveževanju monitor vs. tv.


input lag je eden izmed najbolj pomembnih faktorjev

telen ::

Vklopi na televizorju game mode.

Machete ::

Velikost TVja nima veze. Imaš Povezano vse hkrati in samo preklopiš monitor v windvsih ali preklopiš kabel iz monitorja v tv?
Provaj slednje. (Jaz igram na 55 4K že 6-7 let bp, imam pa samo tv gor, ničesar drugega.)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Nesta ::

Machete je izjavil:

Velikost TVja nima veze. Imaš Povezano vse hkrati in samo preklopiš monitor v windvsih ali preklopiš kabel iz monitorja v tv?
Provaj slednje. (Jaz igram na 55 4K že 6-7 let bp, imam pa samo tv gor, ničesar drugega.)


Imam povezane 3 monitorje in 1 TV vse naenkrat. Sem pa ze tudi disablal monitore in poskusil samo na TV.
Ce zmanjsam resolucijo je načeloma boljše. Ampak se vidi da igranje ni tekoče. Že NBA 2k20 šteka.
Tudi novi star wars n TV ne deluje tekoče. Z enako konfiguracijo kot na monitorju.
Je lahko kabl kriv?

kitl76 ::

Seveda je lahko.

ZiedRieke ::

Tisti ki igrate na 55 inch TVjih. Na kakšni razdalji gledate v TV? Trenutno igram ze 10let na 32ki(fullHD), približno 50cm odaljenosti in nimam težav. Razmišljam o nadgradnji OLED 55inch(4K). Kak nasvet?

kitl76 ::

Ti si skromen jaz igram na 43" 50 cm. razdalje.

Ghost007 ::

ZiedRieke je izjavil:

Tisti ki igrate na 55 inch TVjih. Na kakšni razdalji gledate v TV? Trenutno igram ze 10let na 32ki(fullHD), približno 50cm odaljenosti in nimam težav. Razmišljam o nadgradnji OLED 55inch(4K). Kak nasvet?


kake 3,5 - 4m. To mi deluje glih taka razdalja, da vidis celi ekran za igre ter lahko normalno uporabljam desktop na 100% size, ceprav windows priporoča 125%, cim zazna TV. Dostikrat pa imam browser na do 150%. Manj obremenjuje.
Je pa samo 1080p zato kaj dosti bližje niti nebi, ker lahko ze pixle štejem na razdaljo roke.

Monitora sploh nimam vec doma v smislu, ki je bil namenjen, temveč kot second screen za video ko igram na TV. Nimam prostora za 2x 55" TV pač. :D

Next TV bo še bolj gaming usmerjen kot trenutni samsung F6400 55" Series ..
Bo Samsung Q90R ali LG C9. Se ne vem zaradi VRR, Free sync in g-sync dileme.
To sta pač dva top TVja za gaming trenutno in nekakšno ok ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

scipascapa ::

Q80R je pa drag a ni?

Ghost007 ::

well. v elektronik4you kjer sem tudi trenutnega kupo in istega 40 colskega daljnega leta 2013 je trenutno 55" Q90R 1699EUR.
C9 pa lahko res ze za 1358EUR dobis, vsej ono okrnjeno verzijo z single tunerjem. Ampak to mi je vseeno, sej imam gor povezan le PC in konzole.

btw. Poglej si kak Linus blizu sedi. Wtf. Ocitno se vsega navadis.

To je sicer B9 ki je se cenejsi.

Moj idealni TV bi bil dumb TV ampak z vsem tem hardwerom ko ga ima. VRR, Gsync, 120Hz, low input delay in bi mu sam dodal shield tv pro kot smart funkcijo, oz ce imas konzole mogoce niti to ni treba.

Ceprav mi vseeno ni jasno, sej Q90R nej sploh nebi obstajal v 55" izvedbi sledec po uradni strani a ga vseeno prodajajo v shopah....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Ghost007 ::

High-end 2018 Samsung TVs like the Q7FN and NU8000 can interpolate lower frame rate games up to 60 Hz or 120Hz without adding much input lag. When interpolating up to 60Hz (With the 'Judder' slider set to 10 and the 'Blur' slider at 0, input lag is 21.7 ms, which is still very low. When interpolating up to 120 Hz (with both sliders at 10), input lag is 27.5 ms.

nekak tak...


To je nizje ko imam na tem TVju ko trenutno gameam v game modu.
Zal nimam AMD grafične da bi sprobal. Je pa ta q7f v dnevni sobi....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Machete ::

ZiedRieke je izjavil:

Tisti ki igrate na 55 inch TVjih. Na kakšni razdalji gledate v TV? Trenutno igram ze 10let na 32ki(fullHD), približno 50cm odaljenosti in nimam težav. Razmišljam o nadgradnji OLED 55inch(4K). Kak nasvet?


1 meter. +- Skratka sedim direkt pod njim. Včasih zlezem še bližje, da vidim švabe v ruševinah ležat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ghost007 ::

MTB ::

Slab kabel? Poskusi z drugim.

louser ::

Free sync in g-sync dileme.

Dilem kmalu ne bo več.

Ghost007 ::

ja ker bom verjetno AMD pc nabavil next in PS5,X2, in posledicno samsung tv.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11127510 (17597) Mirkokovačec
»

Ali se splača G-sync?

Oddelek: Pomoč in nasveti
222354 (821) DuaL
»

Kateri 4K monitor?

Oddelek: Zvok in slika
287202 (4602) rokp
»

27inch monitor (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
719196998 (96956) Crni_Dejan

Več podobnih tem