» »

Huawei P9

Huawei P9

sebavet ::

Ali je mogoča starejši pametni telefon Huawei P9 nadgradoti s sobobnejšim operacijskim sistemom. Uradna zadnja Android verzija je 6.0.

hojnikb ::

za ta fon obstaja tudi 7.0
#brezpodpisa

sebavet ::

Aha, sem našel, a ga moja različica aparata ne naloži. Dogaja se namreč to, da se ob nadgradnjah aplikacij (zlasti googlovih) njihova hitrost zelo upočasni. Kaj lahko storim, da se hitrost delovanja poveča? Zdi se mi, da je P9 po strojni plati še kar zmogljiv stroj, a zaradi pomanjkanja nadgradenj Androida aplikacije ne delujejo več normalno hitro (posebno vidim razliko pri GoogleZemljevidu). A obstaja kak drug sistem v katerem bi na tem founu aplikacije delovale hitreje a je rešitev le nov aparat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebavet ()

hojnikb ::

stara verzija androida ni razlog za pocasnost. za zacetek nared factory reset.
#brezpodpisa

sebavet ::

Ok bom, hvala, moram še backupe naredit.

sebavet ::

A obstaja še kaka druga možnost optimizacije razen factory reset?

hojnikb ::

Ne. V vsakem primeru, če hočeš upgradat ali pohitrit zadevo, bo treba resetnat.
#brezpodpisa

sebavet ::

Hvala.

Ganon ::

Še vedno si lastim P9 in ne opažam nobenih upočasnitev. Android 7.

sebavet ::

Ne vem v čem je težava, meni GoogleMaps zelo šteka, Orodje za posodobitev ne najde nove različice Androida. Ne vem ali je potreba pred namestitvijo nove verzije Androida naredit Factory reset, ali ga kako drugače pripravit.

Technics111 ::

Prvo kot prvo,če hočeš kaj delat,moraš odklenit Bootloader. Huawei je preko njihove strani lani to onemogočil. Obstajajo nekatere plačljive zadeve(strani),za odleniti Bootloader,ki pa tudi niso 100% sigurne,da delujejo.

Drugič - custom Romi za huaweie ravno zaradi tega niso tako podprti,kot včasih npr. za Samsunge in hitro se ti zna zgoditi,da če že uspeš naložit najnovejši custom Rom,da vse ne bo delovalo,kot mora(npr kamera,network,GPS,Bluetooth itd..).

Zato je najboljše zate,da se izogneš vsem tem zajebancijam,P9 prodaš za 70-80€ in daš nekaj zraven in si kupiš telefon z novejšim androidom. Lp

sebavet ::

Ja, to je res. Če bi bil ta postopek lažji in nerizičen bi se tega zagotovo lotil. Škoda se mi zdi, ker je hardware še kar močan, ker pa ni nadgradenj je aparat manj uporaben. Saj podobno velja za mnogo drugih aparatov. Procesorji so dobri, ker pa ni suporta zanje aplikacije štekajo. To je moje lajično mnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebavet ()

AnjaNja ::

Jaz bi še prej kk ccleaner ipd zagnala in pobrisala neuporbne reči, malo optimizacije. To tudi pomaga pri počasnosti. Pa kako brezvezno aplikacijo stran, pa mal nastavitve pogledat....druga opcija pa je factory reset. Je pa spet odvisno za kaj vse imaš aparat. Če ga imaš bolj kot ne za fotkat , telefonirat, navigacijo, pač nezahteven uporabnik, ni težav. Če pa hočeš dosti uporabljat aplikacije pa zna bit problem, ker gre danes razvoj prehitro naprej in prekmalu nehajo delat nadgradnje za 2+ leti star emodele. Ni fajn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AnjaNja ()

r3dkv1c4 ::

AnjaNja je izjavil:

Jaz bi še prej kk ccleaner ipd zagnala in pobrisala neuporbne reči, malo optimizacije. To tudi pomaga pri počasnosti. Pa kako brezvezno aplikacijo stran, pa mal nastavitve pogledat....druga opcija pa je factory reset. Je pa spet odvisno za kaj vse imaš aparat. Če ga imaš bolj kot ne za fotkat , telefonirat, navigacijo, pač nezahteven uporabnik, ni težav. Če pa hočeš dosti uporabljat aplikacije pa zna bit problem, ker gre danes razvoj prehitro naprej in prekmalu nehajo delat nadgradnje za 2+ leti star emodele. Ni fajn.

Sama nesnaga, sploh ccc.
Treba je počistit sistem(odstranitev bloatware-a), obvezen root seveda.....telefon dela ko raketa, ker strojno ni nič podhranjen za 1080p ekran.

A mi navedeš app, ki ga p9 ne podpira?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Mato989 ::

AnjaNja je izjavil:

Jaz bi še prej kk ccleaner ipd zagnala in pobrisala neuporbne reči, malo optimizacije. To tudi pomaga pri počasnosti. Pa kako brezvezno aplikacijo stran, pa mal nastavitve pogledat....druga opcija pa je factory reset. Je pa spet odvisno za kaj vse imaš aparat. Če ga imaš bolj kot ne za fotkat , telefonirat, navigacijo, pač nezahteven uporabnik, ni težav. Če pa hočeš dosti uporabljat aplikacije pa zna bit problem, ker gre danes razvoj prehitro naprej in prekmalu nehajo delat nadgradnje za 2+ leti star emodele. Ni fajn.


Ne se salit s takimi kot so cc cleanerji ipd... Samo sranje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sebavet ::

Kako odstraniš bloatware?

Technics111 ::

sebavet je izjavil:

Kako odstraniš bloatware?


Menjaš telefon za novejšega ,pa bo mir. ;) Kak se vam da s temi starimi jajci zajebavat,ko daš par 10€ zraven pa maš novejšega z novejšim androidom,brez neke jebarije in brez wasting of time for no-profit shit :))

sebavet ::

Ni hec v tem, da ne bi mogel kupit novega jajca, glede na strojno konfiguracijo se mi zdi nesmiselno kupit novega. Je pa res, da je ta pot najpreprostejša.

Ganon ::

Technics111 je izjavil:

sebavet je izjavil:

Kako odstraniš bloatware?


Menjaš telefon za novejšega ,pa bo mir. ;) Kak se vam da s temi starimi jajci zajebavat,ko daš par 10€ zraven pa maš novejšega z novejšim androidom,brez neke jebarije in brez wasting of time for no-profit shit :))


Če bi te ocenil po komentarju, bi rekel, da ne šteješ več kot 12 let.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung S7 Edge baterija

Oddelek: Mobilne tehnologije
132125 (669) chrush
»

Android 7

Oddelek: Mobilne tehnologije
262719 (1736) kozorog
»

Android podatki

Oddelek: Pomoč in nasveti
71266 (1147) SonyMHC
»

Težave s telefonom Xperia Go (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
17438716 (25944) Vajenc
»

Počasen android

Oddelek: Mobilne tehnologije
247222 (5229) DarkJedi8x

Več podobnih tem